Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 13 2010, 21:30



Να τους χαιρόμαστε! Άντε και καλή λευτεριά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xplast
Member
Member
xplast

Ηλικία : 38
Τόπος : Ζάκυνθος
Registration date : 08/11/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 14 2010, 02:18

Ζήτω η επανάσταση του 2010! Όλοι στα άρματα!
Επιτέλους επιτρέπεται η ελεύθερη οπλοφορία και οπλοχρησία! cow

Έχω την εντύπωση ότι τα κυνηγετικά όπλα απαγορεύεται να χρησιμοποιούνται πέραν του ψυχαγωγικού σκοπού του κυνηγιού, πόσο δε μάλλον να στρέφονται και να βάλλουν κατά ανθρώπων.

Αλλά ας καταλύσουμε το Σύνταγμα προς χάρην της Επανάστασης....

Φιλία από την άλλη πλευρά. Sleep Sleep Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 14 2010, 22:48

Σήμερα άκουσα μία ιστοριούλα:
Ο Μπόμπολας που έχει αναλάβει το έργο για να πάρει την επιδότηση της Ε.Ε. πρέπει να έχει ξεκινήσει τα έργα μέχρι της 25/12, απο εκεί και πέρα θα χάσει τα λεφτά.
Ο τώρα δήμαρχος επειδή δεν ξαναβγήκε, τον έχουν αφήσει απ'έξω απο το παιχνίδι και κάνει οτι μπορεί για να την χαλάσει στον Μπόμπολα, μπάς και πάρει και αυτός κανά ψιλό για να σταματήσει τα επεισόδια.
Μάλιστα με τρακτέρ έφερε δεξαμενή με βενζίνη και τροφοδοτούσε τις μολότοφ.
Ακούστηκε και οτι οι κάτοικοι διαμαρτύρονται περισσότερο γιατί δεν έχουν πάρει ακόμα τα λεφτά για τις απαλοτριώσεις και γιατί πέφτει η αξία των οικοπέδων και όχι τόσο για τις επιπτώσεις στο περιβάλλον.
Βέβαια η πηγή της ιστοριούλας μπορεί να είναι του ''συστήματος'' που προσπαθεί να θολώσει το τοπίο. Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
perikliiss

perikliiss

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 26/02/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 15 2010, 22:36

Δεκεμβριος 2008.
Αστυνομικος πυρολοβολεί και σκοτώνει νεαρό άτομο στην περιοχη των εξαρχείων-> Ξεσηκωμός, καίγετε η Αθήνα.

Δεκέμβριος 2010.
Στην περιοχή της Κερατέας λαμβάνουν χώρα ευθείες βολές απο κυνηγετικά όπλα κατά αστυνομικών δυνάμεων -> Ξεσηκωμός, Ρίξτε πάλι σκοτώστε τους!

Αυτά για προβληματισμο...

Υ.Γ. Ευθείες βολές = Σημάδια απο σκάγια σε οχήματα τις αστυνομίες και υπηρεσιακά κράνη. Μήπως το χαζοκούτι είπε τίποτα? η τώρα μας βολευει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 01:16

για άλλη μια φορά βρίσκω τον εαυτό μου κάπου στη μέση.
ο δημήτρης πράγματι ξέφυγε λίγο από τους τύπους και τα όρια μιλώντας έτσι, αλλά προσωπικά το θεωρώ επιτρεπτό καθώς εμπλέκεται άμεσα και συνεπώς είναι φορτισμένος. Όμως Ανδρέα οι εργολαβούληδες δεν είναι πιτσιρίκια που πήγαν να παίξουν στο βουνό βραδυάτικα... Ξέραν πολύ καλά τι κάναν και γιά ποιό λόγο πήγαν τόσο αργά το βράδυ... καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται λέει ο λαός. ε λοιπόν αυτοί έχουν χεσμένη τη φωλιά τους. και γι' αυτό πήραν και τα ματ μαζί τους για "προστασία". για προστασία που όμως εδώ πάλι θα διαφωνήσω με κάποιους από δω, να μην καταφέρονται ενάντια των αστυνομικών, αλλά ενάντια αυτών που τους διέταξαν να κάνουν αυτά που έκαναν. Οι αστυνομικοί είναι όργανα... Το ζήτημα είναι ποιός είναι αυτός που τους ελέγχει και τους στέλνει κατευθυνόμενα εκεί που προστάζει το συμφέρον του...
Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν και αμύνονται ή παίζουν το ρόλο που τους έβαλαν να παίξουν. Άνθρωποι είναι, όχι θεοί - τέλειοι...
και εδώ αναδύεται μια ερώτηση... ποιος είναι αυτός που τους κατευθύνει... πόσο βαθειά έχει φτάσει η σαπίλα.... κάτι είπε ο Φάνης λίγο παραπάνω... κάτι για Μπόμπολα, κάτι για το δήμαρχο.... Εγώ παραδέχομαι πως δεν γνωρίζβ κάτι συγκεκριμένο.... αλλά στην Ελλαδα όλα να τα περιμένεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 03:11

Δεν είναι τυχαία η ιστορία που είπα Wink
Μία ερώτηση...............οι κάτοικοι τα σπάνε γιατί δεν θέλουν το ΧΥΤΑ δίπλα στα σπίτια τους και μέσα σε αρχαιολογικό χώρο..................αυτοί πώς φτιάξανε τα σπίτια μέσα στον αρχαιολογικό χώρο; μέσα σε δασική περιοχή; εκτός σχεδίου;
Όταν καταπατούσανε εκτάσεις το 70' και το 80' ήταν καλά;
Όταν καίγανε δάση και βάζανε φράκτες νύκτα ήταν καλά;
Όταν ρίχνανε τσιμέντα νύκτα μαζί με τον ντόπιο εργολαβούλη και αστυνομικούλη ήταν καλά;
Τότε δεν τους έφταιγε το σύστημα;
Άντε και γ................ jeep Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 95412
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 09:20

stam έγραψε:
για άλλη μια φορά βρίσκω τον εαυτό μου κάπου στη μέση.
ο δημήτρης πράγματι ξέφυγε λίγο από τους τύπους και τα όρια μιλώντας έτσι, αλλά προσωπικά το θεωρώ επιτρεπτό καθώς εμπλέκεται άμεσα και συνεπώς είναι φορτισμένος. Όμως Ανδρέα οι εργολαβούληδες δεν είναι πιτσιρίκια που πήγαν να παίξουν στο βουνό βραδυάτικα... Ξέραν πολύ καλά τι κάναν και γιά ποιό λόγο πήγαν τόσο αργά το βράδυ... καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται λέει ο λαός. ε λοιπόν αυτοί έχουν χεσμένη τη φωλιά τους. και γι' αυτό πήραν και τα ματ μαζί τους για "προστασία". για προστασία που όμως εδώ πάλι θα διαφωνήσω με κάποιους από δω, να μην καταφέρονται ενάντια των αστυνομικών, αλλά ενάντια αυτών που τους διέταξαν να κάνουν αυτά που έκαναν. Οι αστυνομικοί είναι όργανα...

Ενώ ο μπολντοζιέρης δεν είναι όργανο?

1ον στο σημείο δεν πήγε ο ΔΣ της κατασκευαστικής, αλλά ο μπολντοζιέρης.
2ο οι μπολντόζες ήταν κάποιας εταιρίας, όχι απαραίτητα της εταιρίας μεγαθήριο όπως νομίζουν πολλοι (δεν γνωρίζω ποια εταιρία το έχει αναλάβει) , αλλά πολύ πιθανόν να είναι του ανθρώπου της διπλανής πόρτας.
Εξαιρετικά πιθανόν, να ειναι εξωτερικός συνεργάτης μια εταιρίας "μεγαθήριο", που πολλοι τόσο μισούν, και να είναι πάλι ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας.
Τα λέω αυτά με σιγουριά, διότι τυχαίνει και έχω ασφαλισμένα αρκετά μηχανήματα έργου , ανθρώπων της διπλανής πόρτας, και ξέρω το πως δουλεύουν, όπως επίσης ότι οι περισσότεροι είναι τάχιστα για φυλακή με την κατάρρευση της οικοδομής.
3ο ενδεχόμενο να είναι ιδιόκτητες μπουλντόζες , μιας εταιρίας μεγαθήριο, με δεκάδες υπαλλήλους.

Ποιος δίνει στον καθένα μας , το δικαίωμα να λεηλατήσουμε την περιουσία , του οποιουδήποτε απο τους παραπάνω?
Αν ήμουν στην θέση του μπολντοζιέρη-οδηγού, και εγώ στις 2 το ξημέρωμα θα πήγαινα, μπας και γλυτώσω την περιουσία μου απο τους θερμόαιμους.
Το αν είναι νόμιμο να φτιαχτεί, δεν θα το γνώριζα, ούτε θα είχα τις γνώσεις για να το κρίνω. Μια άδεια σίγουρα υπάρχει, το κατα πόσο βγήκε νόμιμα ή οχι φαντάζομαι ότι κρίνεται...
Απο εκει και πέρα. Αν οι κάτοικοι, έχουν αποδείξεις ότι είναι παράνομη η χωματερή, τότε στήνονται μπροστά στην είσοδο και δεν αφήνουν τα μηχανήματα να περάσουν.
Βανδαλισμοί, πυροβολισμοί σε αστυνομικούς, ξύλο, κλπ, ειναι περιττά, ανούσια και χάνουν το υποτιθέμενο δίκιο τους και μαζί το μιαλό τους.

Δεν λειτουργώ έτσι, και αν λειτουργήσω ποτέ, θα είναι για τους πραγματικά , σημαντικότερους, υπαίτιους, βουλευτές και πολιτικούς, χωρίς να βγάζω την ουρά μου απέξω.
Γιατί όπως είπε και ο Πάγκαλος... "Μαζί τα φάγαμε" και έχει απόλυτα δίκιο. Ο καθένας (με ελάχιστες εξαιρέσεις) , μέχρι εκεί που έφτανε το χέρι του...


Παράθεση :

Το ζήτημα είναι ποιός είναι αυτός που τους ελέγχει και τους στέλνει κατευθυνόμενα εκεί που προστάζει το συμφέρον του...
Αυτοί τη δουλειά τους κάνουν και αμύνονται ή παίζουν το ρόλο που τους έβαλαν να παίξουν. Άνθρωποι είναι, όχι θεοί - τέλειοι...
και εδώ αναδύεται μια ερώτηση... ποιος είναι αυτός που τους κατευθύνει... πόσο βαθειά έχει φτάσει η σαπίλα.... κάτι είπε ο Φάνης λίγο παραπάνω... κάτι για Μπόμπολα, κάτι για το δήμαρχο.... Εγώ παραδέχομαι πως δεν γνωρίζβ κάτι συγκεκριμένο.... αλλά στην Ελλαδα όλα να τα περιμένεις....

Την τοπική αυτοδιοίκηση ποτέ δεν την εκτίμησα. Ο ρόλος της ειναι καθαρά διακοσμητικός, κοστίζει πολλά! είτε άσπρα είτε μαύρα. Θεωρώ τους δήμους, εκκολαπτήριο , αυριανών απατεώνων - πολιτικών, και δεν τους έχω απολύτος καμία εμπιστοσύνη.

Τέλος θα πώ, ότι κατά την άποψη μου, χρειάζεται ολοκληρωτική αλλαγή νοοτροπίας! Απο τον 1ο μέχρι τον τελευταίο πολίτη αυτής της χώρας.

Παράθεση :

πόσο βαθειά έχει φτάσει η σαπίλα....

Εγώ θα έλεγα...
Πόσο ρηχά είναι η σαπίλα?
Το βαθειά πάντα το ξέραμε, αλλά ποτέ δεν παραδεχόμασταν το πόσο ρηχά υπάρχει επίσης.
Χτές έμαθα, το πώς τρώνε λέφτα, απλοί πολίτες και όχι μεγαλοεργολάβοι και πολιτικοί , απο εκεί που δεν το φαντάζεστε!
Οπότε μην το ψάχνουμε πολύ...
Ας αλλάξουμε πρώτα εμείς, και μετά θα στρώσουν όλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 10:51

εντάξει Ανδρέα, έχεις δίκιο!
τώρα το κατάλαβα που μου το είπες. νομίζω ότι εμείς πρέπει να αλλάξουμε. πιστεύω λοιπόν ότι τα σκουπίδια πράγματι πρέπει να καταλήξουν στο ρέμα και στον αρχαιολογικό χώρο και εμείς απλά να ενδιαφερθούμε να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι. και ο καημένος ο μπολντοζιέρης που ανέλαβε τη δουλειά, μη νομίζεις, δεν την ήθελε, ούτε ήξερε που πάει να μπλέξει. τον "χώσανε" να την κάνει...
και έχεις δίκιο, είναι απαράδεκτο να λεηλατείς την περιουσία του οποιουδήποτε ακόμα και όταν πάει να ρίξει σκουπίδια δίπλα στο σπίτι σου! κάνεις τουμπεκί, γίνεσαι καλύτερος άνθρωπος και δεν του πρήζεις και τα @@.... Α! είπες και μια ωραία ιδέα! να κάτσουν οι άνθρωποι μπροστά στα μηχανήματα: είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ πρωτότυπη ιδέα και πολύ αποτελεσματική και θα δουλέψει σίγουρα!!! (αν πρώτα δεν απομακρύνουν τα ματ τον κόσμο βίαια μπροστά από τα μηχανήματα).
Και ξαναλέω, (άποψή μου) δεν φταίνε τα ματ, αυτοί βρίσκονται στο τρυπάκι και στο λούκι της δουλειάς τους, και μέσα από την κάσκα τους βλέπουν σαν εχθρό όποιον κινείται απέναντί τους γιατί ουκ ολίγο ξύλο έχουν φάει (δεν λέω ότι δεν υπάρχουν καθίκια ανάμεσά τους)... αλλά φταίνε και μένουν ατιμώρητοι αυτοί που δίνουν τις διαταγές! και σε αυτή τη χώρα δεν έχει βρεθεί κανένα πρόσωπο ευθύνης να κριθεί υπεύθυνος για τις πράξεις του και να τιμωρηθεί παραδειγματικά. είτε λέγεται δ/ντης Α.Τ. είτε λέγεται στρατηγός της αστυνομίας είτε λέγεται υφυπουργός ή υπουργός δικαιοσύνης.

Αυτοί θέλουν κυνήγι και όχι τα μπατσάκια.Αλλά δεν είδα καμία οργανωμένη κίνηση μαχητών να τους χτυπάει... και δεν ενοώ να τους χτυπάει όπως τον χατζηδάκη χτες, αλλά οργανωμένα, με τα όπλα του συστήματος: με δικηγόρους, αγωγές, μηνύσεις κατά των υπευθύνων. Ένας δήμος ολόκληρος δεν μπορεί να βάλει 2-3 δικηγόρους να κινηθεί δικαστικά? Αφού με τις σφαλιάρες ξέρουμε ότι δεν θα το βρούν το δίκιο τους. Η τηλεόραση τον άλλο μήνα θα ασχοληθεί με κάτι άλλο, θα φύγουν τα φώτα από πάνω τους και τότε θα πάνε όλα σύμφωνα με το σχέδιο....

Α!! και κάτι άλλο Ανδρέα. Αυτό που είπε ο Πάγκαλος "μιλάει" στις καρδιές όσων υπήρξαν συνυπεύθυνοι. Προσωπικά, επειδή απευθύνεσαι και σε μένα με τις παραθέσεις σου, δεν έχω ψηφίσει ποτέ κανέναν από αυτούς και δεν τους στήριξα ούτε με λευκό ή άκυρο. Πάντα ήμουν περήφανος γιατί τους "μαύριζα" με κάποιο μικρό κόμμα. Η δική μου η ψήφος λοιπόν δεν είναι συνυπεύθυνη για τα γινάτια τους. Όσο για τον καθημερινό μου βίο πιστεύω και θεωρώ πως ποτέ δεν έκανα τίποτε που να βλάψω το κράτος μου. Η προσέγγισή μου απέναντι στο κράτος είναι "Γερμανική" (για όποιον μπορεί να αντιληφθεί τι σημαίνει αυτό). Οπότε τα σκατά του Πάγκαλου να τα κρατάμε γι'αυτόν και τους ομοίους του. Για να μην παρεξηγούμαστε, δεν κατονομάζω ούτε υπονοώ κάποιον. Μόνοι τους όσοι έχουν κάνει κουτσουκέλες γνωρίζουν τι κάνανε...

την καλημέρα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 11:09

stam (Πεμ Dec 16, 2010 10:51 am) έγραψε:
εντάξει Ανδρέα, έχεις δίκιο!
τώρα το κατάλαβα που μου το είπες. νομίζω ότι εμείς πρέπει να αλλάξουμε. πιστεύω λοιπόν ότι τα σκουπίδια πράγματι πρέπει να καταλήξουν στο ρέμα και στον αρχαιολογικό χώρο και εμείς απλά να ενδιαφερθούμε να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι. και ο καημένος ο μπολντοζιέρης που ανέλαβε τη δουλειά, μη νομίζεις, δεν την ήθελε, ούτε ήξερε που πάει να μπλέξει. τον "χώσανε" να την κάνει...
Δεν ειπα οτι πρέπει να καταλήξουν στο ρέμα.
Τον αρχαιολογικό χώρο, το αφήνω απέξω, γιατί δεν γνωρίζω. Αυτό που γνωρίζω ειναι ότι ουκ ολίγες φορές χαρακτηρίζονται αρχαιολογικοί χώροι, 2-3 αρχαίες πέτρες.
εεε την επόμενη φορά που άλλη τιμή γράφει στο ράφι και άλλη χτυπάει η ταμιακή στο σουπερμάρκετ, ας αρχίσουμε να κοπανάμε την κοπέλα στο ταμείο!

Παράθεση :

και έχεις δίκιο, είναι απαράδεκτο να λεηλατείς την περιουσία του οποιουδήποτε ακόμα και όταν πάει να ρίξει σκουπίδια δίπλα στο σπίτι σου! κάνεις τουμπεκί, γίνεσαι καλύτερος άνθρωπος και δεν του πρήζεις και τα @@.... Α! είπες και μια ωραία ιδέα! να κάτσουν οι άνθρωποι μπροστά στα μηχανήματα: είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ πρωτότυπη ιδέα και πολύ αποτελεσματική και θα δουλέψει σίγουρα!!! (αν πρώτα δεν απομακρύνουν τα ματ τον κόσμο βίαια μπροστά από τα μηχανήματα).
Δεν πάει να ρίξει κανένα σκουπίδι ο μπολντοζιέρης. Υπάλληλος , οδηγός , μηχανήματος έργου ειναι, που πάει να σκάψει για να γίνει ένα έργο.
Το "διπλα στο σπίτι σου" το αφήνω απέξω.

Παράθεση :

Και ξαναλέω, (άποψή μου) δεν φταίνε τα ματ, αυτοί βρίσκονται στο τρυπάκι και στο λούκι της δουλειάς τους, και μέσα από την κάσκα τους βλέπουν σαν εχθρό όποιον κινείται απέναντί τους γιατί ουκ ολίγο ξύλο έχουν φάει (δεν λέω ότι δεν υπάρχουν καθίκια ανάμεσά τους)... αλλά φταίνε και μένουν ατιμώρητοι αυτοί που δίνουν τις διαταγές! και σε αυτή τη χώρα δεν έχει βρεθεί κανένα πρόσωπο ευθύνης να κριθεί υπεύθυνος για τις πράξεις του και να τιμωρηθεί παραδειγματικά. είτε λέγεται δ/ντης Α.Τ. είτε λέγεται στρατηγός της αστυνομίας είτε λέγεται υφυπουργός ή υπουργός δικαιοσύνης.


Αυτοί θέλουν κυνήγι και όχι τα μπατσάκια.Αλλά δεν είδα καμία οργανωμένη κίνηση μαχητών να τους χτυπάει... και δεν ενοώ να τους χτυπάει όπως τον χατζηδάκη χτες, αλλά οργανωμένα, με τα όπλα του συστήματος: με δικηγόρους, αγωγές, μηνύσεις κατά των υπευθύνων. Ένας δήμος ολόκληρος δεν μπορεί να βάλει 2-3 δικηγόρους να κινηθεί δικαστικά? Αφού με τις σφαλιάρες ξέρουμε ότι δεν θα το βρούν το δίκιο τους. Η τηλεόραση τον άλλο μήνα θα ασχοληθεί με κάτι άλλο, θα φύγουν τα φώτα από πάνω τους και τότε θα πάνε όλα σύμφωνα με το σχέδιο....
Συμφωνω 1000% !

Παράθεση :

Α!! και κάτι άλλο Ανδρέα. Αυτό που είπε ο Πάγκαλος "μιλάει" στις καρδιές όσων υπήρξαν συνυπεύθυνοι. Προσωπικά, επειδή απευθύνεσαι και σε μένα με τις παραθέσεις σου, δεν έχω ψηφίσει ποτέ κανέναν από αυτούς και δεν τους στήριξα ούτε με λευκό ή άκυρο. Πάντα ήμουν περήφανος γιατί τους "μαύριζα" με κάποιο μικρό κόμμα. Η δική μου η ψήφος λοιπόν δεν είναι συνυπεύθυνη για τα γινάτια τους. Όσο για τον καθημερινό μου βίο πιστεύω και θεωρώ πως ποτέ δεν έκανα τίποτε που να βλάψω το κράτος μου. Η προσέγγισή μου απέναντι στο κράτος είναι "Γερμανική" (για όποιον μπορεί να αντιληφθεί τι σημαίνει αυτό). Οπότε τα σκατά του Πάγκαλου να τα κρατάμε γι'αυτόν και τους ομοίους του. Για να μην παρεξηγούμαστε, δεν κατονομάζω ούτε υπονοώ κάποιον. Μόνοι τους όσοι έχουν κάνει κουτσουκέλες γνωρίζουν τι κάνανε...

την καλημέρα μου.

Αυτό που είπε ο Πάγκαλος , χτυπάει στις καρδιές όσων βλέπουν την πραγματικότητα.
Και η πραγματικότητα είναι, ότι μαζί δεν πέρναμε απόδειξη απο όπου μπορούσαμε και μοιράζαμε το ΦΠΑ ή απλά απο αδιαφορία, μαζί τρώγαμε απο επιδοτήσεις με υπερτιμολογήσεις απο "Νέας επιχειρηματικότητας" και "γυναικείας επιχειρηματικότητας" για να πάρουμε ένα pc εμείς οι απλοί θνητοί, επιδοτήσεις δις τα μεγάλα κεφάλια! Ποιος ελεύθερος επαγγελματιας δεν έχει βάλει στα έξοδα της επιχείρησεις , έξοδα που δεν ειναι της εταιρίας? Είτε ειναι η δαπάνη του κινητού που παίρνεις τηλέφωνο την γκόμενα, είτε ο καφές για το σπίτι σου, είτε το laptop που το έχεις σπίτι σου και μπαίνεις στο vstrom club ?
Δημόσιοι υπάλληλοι και σύμβουλοι της διπλανής πόρτας με μισθούς εκατομμυρίων και να μην πατάνε ποτέ, υπαλληλοι που κάνουν διαγραμμίσεις στους δρόμους και τους πληρώνει τα αμορτισέρ του προσωπικού τους αυτοκινήτου το ΥΠΕΧΩΔΕ, και χίλια δυο άλλα παραδείγματα, που όλοι τα ξέρουμε, τα γνωρίζουμε και λίγο πολύ απο το ελάχιστο μέχρι το μεγαλύτερο όλοι έχουμε πάρει μέρος.
Ουδείς αλώβητος και αλάνθαστος.
Είναι μικρά τα παραπάνω? Μπορεί... υπάρχουν όμως! Οπότε δεν είναι κακό, μέσα στην γενικότερη αλλαγή που ζητάμε, να κοιτάξουμε να αλλάξουμε και τον εαυτό μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 16:19

[quote="andreasp (Πεμ Dec 16, 2010 11:09 am)"]
stam (Πεμ Dec 16, 2010 10:51 am) έγραψε:


Παράθεση :

Α!! και κάτι άλλο Ανδρέα. Αυτό που είπε ο Πάγκαλος "μιλάει" στις καρδιές όσων υπήρξαν συνυπεύθυνοι. Προσωπικά, επειδή απευθύνεσαι και σε μένα με τις παραθέσεις σου, δεν έχω ψηφίσει ποτέ κανέναν από αυτούς και δεν τους στήριξα ούτε με λευκό ή άκυρο. Πάντα ήμουν περήφανος γιατί τους "μαύριζα" με κάποιο μικρό κόμμα. Η δική μου η ψήφος λοιπόν δεν είναι συνυπεύθυνη για τα γινάτια τους. Όσο για τον καθημερινό μου βίο πιστεύω και θεωρώ πως ποτέ δεν έκανα τίποτε που να βλάψω το κράτος μου. Η προσέγγισή μου απέναντι στο κράτος είναι "Γερμανική" (για όποιον μπορεί να αντιληφθεί τι σημαίνει αυτό). Οπότε τα σκατά του Πάγκαλου να τα κρατάμε γι'αυτόν και τους ομοίους του. Για να μην παρεξηγούμαστε, δεν κατονομάζω ούτε υπονοώ κάποιον. Μόνοι τους όσοι έχουν κάνει κουτσουκέλες γνωρίζουν τι κάνανε...

την καλημέρα μου.

Αυτό που είπε ο Πάγκαλος , χτυπάει στις καρδιές όσων βλέπουν την πραγματικότητα.
Και η πραγματικότητα είναι, ότι μαζί δεν πέρναμε απόδειξη απο όπου μπορούσαμε και μοιράζαμε το ΦΠΑ ή απλά απο αδιαφορία, μαζί τρώγαμε απο επιδοτήσεις με υπερτιμολογήσεις απο "Νέας επιχειρηματικότητας" και "γυναικείας επιχειρηματικότητας" για να πάρουμε ένα pc εμείς οι απλοί θνητοί, επιδοτήσεις δις τα μεγάλα κεφάλια! Ποιος ελεύθερος επαγγελματιας δεν έχει βάλει στα έξοδα της επιχείρησεις , έξοδα που δεν ειναι της εταιρίας? Είτε ειναι η δαπάνη του κινητού που παίρνεις τηλέφωνο την γκόμενα, είτε ο καφές για το σπίτι σου, είτε το laptop που το έχεις σπίτι σου και μπαίνεις στο vstrom club ?
Δημόσιοι υπάλληλοι και σύμβουλοι της διπλανής πόρτας με μισθούς εκατομμυρίων και να μην πατάνε ποτέ, υπαλληλοι που κάνουν διαγραμμίσεις στους δρόμους και τους πληρώνει τα αμορτισέρ του προσωπικού τους αυτοκινήτου το ΥΠΕΧΩΔΕ, και χίλια δυο άλλα παραδείγματα, που όλοι τα ξέρουμε, τα γνωρίζουμε και λίγο πολύ απο το ελάχιστο μέχρι το μεγαλύτερο όλοι έχουμε πάρει μέρος.
Ουδείς αλώβητος και αλάνθαστος.
Είναι μικρά τα παραπάνω? Μπορεί... υπάρχουν όμως! Οπότε δεν είναι κακό, μέσα στην γενικότερη αλλαγή που ζητάμε, να κοιτάξουμε να αλλάξουμε και τον εαυτό μας.

κακώς λοιπόν δεν παίρνατε απόδειξη, και τρώγατε από τις επιδοτήσεις για να πάρετε laptop και τλέφωνα. Και αν πραγματικά είσαι συμμέτοχος σε αυτό το τσιμπούσι της δημόσιας περιουσίας δεν θα έπρεπε και να μιλάς καθόλου. Εγώ τουλάχιστον όταν κάνω μία μαλακία το βουλώνω και δεν μιλάω. Ο πατέρας μου χρόνια ήταν επιθεωρητής των επιδοτήσεων και μου εχει πει για όσα συνέβαιναν, και επειδή όταν γύριζε το βράδυ σπίτι του ήθελε να κοιμάται με ήρεμη συνείδηση, δεν έκανε τπτ από τα παραπάνω, (αν και όντας επιθεωρητής θα μπορούσε να κάνει και χειρότερα). Και η παιδεία που πήρα ήταν ανάλογη. Πληρώνω τους φόρους μου, κόβω τις αποδείξεις μου ακόμα και στο περίπτερο και είμαι καθ' όλα νόμιμος.

Αυτή λοιπόν την "αυτοκριτική" που έχει γίνει πολύ της μόδας τελευταία και πάνε όλοι να μας τη φορέσουνε καπέλο να την κρατήσετε για τον εαυτό σας όσοι λέτε ότι και εσείς κλέψατε. Γιατί τα λαχανικά όλα στο ίδιο καζάνι βράζουν αλλά δεν είναι ίδια. Άλλα είναι πατάτες, άλλα είναι βλήτα και άλλα είναι τσουκνίδες. Εσείς που κλέψατε, παρέα με τον Πάγκαλο (αυτό το γουρούνι που θα έπρεπε να είναι στη θέση του Χατζηδάκη χτες) να υπολογίσετε πόσα κλέψατε και να τα επιστρέψετε, γιατί τα χρωστάτε σε μένα, στους γονείς μου, στους παππούδες μου και θα χρωστάτε και τους τόκους τους που τους πληρώνω τώρα στα παιδιά που θα κάνω σε 5 χρόνια.

Αυτή την πιπίλα "όλοι κλέψαμε" να τη φτύσετε από το στόμα γιατί είναι πολύ βρώμικη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 16:59

Fanis83 (Πεμ Dec 16, 2010 3:11 am) έγραψε:
Δεν είναι τυχαία η ιστορία που είπα Wink
Μία ερώτηση...............οι κάτοικοι τα σπάνε γιατί δεν θέλουν το ΧΥΤΑ δίπλα στα σπίτια τους και μέσα σε αρχαιολογικό χώρο..................αυτοί πώς φτιάξανε τα σπίτια μέσα στον αρχαιολογικό χώρο; μέσα σε δασική περιοχή; εκτός σχεδίου;
Όταν καταπατούσανε εκτάσεις το 70' και το 80' ήταν καλά;
Όταν καίγανε δάση και βάζανε φράκτες νύκτα ήταν καλά;
Όταν ρίχνανε τσιμέντα νύκτα μαζί με τον ντόπιο εργολαβούλη και αστυνομικούλη ήταν καλά;
Τότε δεν τους έφταιγε το σύστημα;
Άντε και γ................ jeep Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 95412

stam (Πεμ Dec 16, 2010 4:19 pm) έγραψε:
Αυτή την πιπίλα "όλοι κλέψαμε" να τη φτύσετε από το στόμα γιατί είναι πολύ βρώμικη.

OK


Έχει επεξεργασθεί από τον/την msp στις Πεμ Δεκ 16 2010, 17:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 17:01

[quote="stam (Πεμ Dec 16, 2010 4:19 pm)"]
andreasp (Πεμ Dec 16, 2010 11 am) έγραψε:
stam (Πεμ Dec 16, 2010 10:51 am) έγραψε:


Παράθεση :

Α!! και κάτι άλλο Ανδρέα. Αυτό που είπε ο Πάγκαλος "μιλάει" στις καρδιές όσων υπήρξαν συνυπεύθυνοι. Προσωπικά, επειδή απευθύνεσαι και σε μένα με τις παραθέσεις σου, δεν έχω ψηφίσει ποτέ κανέναν από αυτούς και δεν τους στήριξα ούτε με λευκό ή άκυρο. Πάντα ήμουν περήφανος γιατί τους "μαύριζα" με κάποιο μικρό κόμμα. Η δική μου η ψήφος λοιπόν δεν είναι συνυπεύθυνη για τα γινάτια τους. Όσο για τον καθημερινό μου βίο πιστεύω και θεωρώ πως ποτέ δεν έκανα τίποτε που να βλάψω το κράτος μου. Η προσέγγισή μου απέναντι στο κράτος είναι "Γερμανική" (για όποιον μπορεί να αντιληφθεί τι σημαίνει αυτό). Οπότε τα σκατά του Πάγκαλου να τα κρατάμε γι'αυτόν και τους ομοίους του. Για να μην παρεξηγούμαστε, δεν κατονομάζω ούτε υπονοώ κάποιον. Μόνοι τους όσοι έχουν κάνει κουτσουκέλες γνωρίζουν τι κάνανε...

την καλημέρα μου.

Αυτό που είπε ο Πάγκαλος , χτυπάει στις καρδιές όσων βλέπουν την πραγματικότητα.
Και η πραγματικότητα είναι, ότι μαζί δεν πέρναμε απόδειξη απο όπου μπορούσαμε και μοιράζαμε το ΦΠΑ ή απλά απο αδιαφορία, μαζί τρώγαμε απο επιδοτήσεις με υπερτιμολογήσεις απο "Νέας επιχειρηματικότητας" και "γυναικείας επιχειρηματικότητας" για να πάρουμε ένα pc εμείς οι απλοί θνητοί, επιδοτήσεις δις τα μεγάλα κεφάλια! Ποιος ελεύθερος επαγγελματιας δεν έχει βάλει στα έξοδα της επιχείρησεις , έξοδα που δεν ειναι της εταιρίας? Είτε ειναι η δαπάνη του κινητού που παίρνεις τηλέφωνο την γκόμενα, είτε ο καφές για το σπίτι σου, είτε το laptop που το έχεις σπίτι σου και μπαίνεις στο vstrom club ?
Δημόσιοι υπάλληλοι και σύμβουλοι της διπλανής πόρτας με μισθούς εκατομμυρίων και να μην πατάνε ποτέ, υπαλληλοι που κάνουν διαγραμμίσεις στους δρόμους και τους πληρώνει τα αμορτισέρ του προσωπικού τους αυτοκινήτου το ΥΠΕΧΩΔΕ, και χίλια δυο άλλα παραδείγματα, που όλοι τα ξέρουμε, τα γνωρίζουμε και λίγο πολύ απο το ελάχιστο μέχρι το μεγαλύτερο όλοι έχουμε πάρει μέρος.
Ουδείς αλώβητος και αλάνθαστος.
Είναι μικρά τα παραπάνω? Μπορεί... υπάρχουν όμως! Οπότε δεν είναι κακό, μέσα στην γενικότερη αλλαγή που ζητάμε, να κοιτάξουμε να αλλάξουμε και τον εαυτό μας.


κακώς λοιπόν δεν παίρνατε απόδειξη, και τρώγατε από τις επιδοτήσεις για να πάρετε laptop και τλέφωνα. Και αν πραγματικά είσαι συμμέτοχος σε αυτό το τσιμπούσι της δημόσιας περιουσίας δεν θα έπρεπε και να μιλάς καθόλου. Εγώ τουλάχιστον όταν κάνω μία μαλακία το βουλώνω και δεν μιλάω. Ο πατέρας μου χρόνια ήταν επιθεωρητής των επιδοτήσεων και μου εχει πει για όσα συνέβαιναν, και επειδή όταν γύριζε το βράδυ σπίτι του ήθελε να κοιμάται με ήρεμη συνείδηση, δεν έκανε τπτ από τα παραπάνω, (αν και όντας επιθεωρητής θα μπορούσε να κάνει και χειρότερα). Και η παιδεία που πήρα ήταν ανάλογη. Πληρώνω τους φόρους μου, κόβω τις αποδείξεις μου ακόμα και στο περίπτερο και είμαι καθ' όλα νόμιμος.


Αν και δυσκολεύομαι να το πιστέψω, δεν μπορώ να το αμφισβητήσω.
Είσαι στις απειροελάχιστες περιπτώσεις πεντακάθαρων ανθρώπων!
Εγώ δυστηχώς ήμουν πιο επιρρεπείς! Και εχω γλυτώσει ΦΠΑ απο αποδείξεις προιόντων που ψώνισα, και καφέ αγόρασα για το σπίτι μου και τον έκοψα τιμολόγιο, και σε φάκελο επιδότησεις που κατέθεσα , χωρίς τελικά να την πάρει ο δικαιούχος, φουσκώθηκε η τιμή κανα 1000αρικο στα 15.000ευρω.
Ο πατέρας σου που ήταν επιθεωρητής επιδοτήσεων? Μην μου πεις ότι έχει καμία σχέση με τον ΕΟΜΜΕΧ ?


Παράθεση :

Αυτή λοιπόν την "αυτοκριτική" που έχει γίνει πολύ της μόδας τελευταία και πάνε όλοι να μας τη φορέσουνε καπέλο να την κρατήσετε για τον εαυτό σας όσοι λέτε ότι και εσείς κλέψατε. Γιατί τα λαχανικά όλα στο ίδιο καζάνι βράζουν αλλά δεν είναι ίδια. Άλλα είναι πατάτες, άλλα είναι βλήτα και άλλα είναι τσουκνίδες. Εσείς που κλέψατε, παρέα με τον Πάγκαλο (αυτό το γουρούνι που θα έπρεπε να είναι στη θέση του Χατζηδάκη χτες) να υπολογίσετε πόσα κλέψατε και να τα επιστρέψετε, γιατί τα χρωστάτε σε μένα, στους γονείς μου, στους παππούδες μου και θα χρωστάτε και τους τόκους τους που τους πληρώνω τώρα στα παιδιά που θα κάνω σε 5 χρόνια.

Τα έχω επιστρέψει μέσω της περαίωσης και πολύ παραπάνω!!!

Παράθεση :

Αυτή την πιπίλα "όλοι κλέψαμε" να τη φτύσετε από το στόμα γιατί είναι πολύ βρώμικη.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος εδω μέσα σαν και εσένα. Οπότε νομίζω ότι ο κανόνας είναι αυτό που περιέργαψα και εσύ η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 20:44

Διαβάζω μέρες τώρα και χαίρομαι που το forum ασχολείται με θέματα αρκετά σοβαρά που απασχολούν την κοινωνία μας. Επειδή τα τελευταία χρόνια δεν μιλάμε, δεν σχολιάζουμε, δεν κρίνουμε και δεν δεχόμαστε κριτική φτάσαμε εδώ που φτάσαμε... οπότε...

andreasp έγραψε:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος εδω μέσα σαν και εσένα. Οπότε νομίζω ότι ο κανόνας είναι αυτό που περιέργαψα και εσύ η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

όχι andreasp κάνεις μέγα λάθος. Αν εσύ βοήθησες στην καταστροφή της Ελλάδος καλά κάνεις και θεωρείς υπεύθυνο τον εαυτό σου. Εγώ, όπως και πάρα πολύ κόσμος, επειδή είχα την ίδια(θεωρώ) διαπαιδαγώγηση που είχε και ο φίλος stam, ΔΕΝ θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο για την κατάντια αυτή. ΜΟΝΟ για το γεγονός ότι επέτρεπα σε άτομα, σαν αυτά που αναφέρεις παρακάτω, να υπάρχουν έχω ευθύνη.

andreasp έγραψε:

Αυτό που είπε ο Πάγκαλος , χτυπάει στις καρδιές όσων βλέπουν την πραγματικότητα.
Και η πραγματικότητα είναι, ότι μαζί δεν πέρναμε απόδειξη απο όπου μπορούσαμε και μοιράζαμε το ΦΠΑ ή απλά απο αδιαφορία, μαζί τρώγαμε απο επιδοτήσεις με υπερτιμολογήσεις απο "Νέας επιχειρηματικότητας" και "γυναικείας επιχειρηματικότητας" για να πάρουμε ένα pc εμείς οι απλοί θνητοί, επιδοτήσεις δις τα μεγάλα κεφάλια! Ποιος ελεύθερος επαγγελματιας δεν έχει βάλει στα έξοδα της επιχείρησεις , έξοδα που δεν ειναι της εταιρίας? Είτε ειναι η δαπάνη του κινητού που παίρνεις τηλέφωνο την γκόμενα, είτε ο καφές για το σπίτι σου, είτε το laptop που το έχεις σπίτι σου και μπαίνεις στο vstrom club ?
Δημόσιοι υπάλληλοι και σύμβουλοι της διπλανής πόρτας με μισθούς εκατομμυρίων και να μην πατάνε ποτέ, υπαλληλοι που κάνουν διαγραμμίσεις στους δρόμους και τους πληρώνει τα αμορτισέρ του προσωπικού τους αυτοκινήτου το ΥΠΕΧΩΔΕ, και χίλια δυο άλλα παραδείγματα, που όλοι τα ξέρουμε, τα γνωρίζουμε και λίγο πολύ απο το ελάχιστο μέχρι το μεγαλύτερο όλοι έχουμε πάρει μέρος.
Ουδείς αλώβητος και αλάνθαστος.

Και τώρα που ο Έλληνας προσπαθεί να ξεχωρίσει την σαβούρα σας χαλάει. Βολεύει όλους τους παραπάνω η κατάσταση που επικρατούσε. Τσάμπα μάγκες λένε στο χωριό μου. Τες πάντων. Να είμαστε καλά και να βάλουμε ΟΛΟΙ μυαλό γιατί επιστροφή δεν υπάρχει.

Αίντε... και καλή τύχη μάγκες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 21:10

MyWaY έγραψε:
Διαβάζω μέρες τώρα και χαίρομαι που το forum ασχολείται με θέματα αρκετά σοβαρά που απασχολούν την κοινωνία μας. Επειδή τα τελευταία χρόνια δεν μιλάμε, δεν σχολιάζουμε, δεν κρίνουμε και δεν δεχόμαστε κριτική φτάσαμε εδώ που φτάσαμε... οπότε...

andreasp έγραψε:

Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος εδω μέσα σαν και εσένα. Οπότε νομίζω ότι ο κανόνας είναι αυτό που περιέργαψα και εσύ η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

όχι andreasp κάνεις μέγα λάθος. Αν εσύ βοήθησες στην καταστροφή της Ελλάδος καλά κάνεις και θεωρείς υπεύθυνο τον εαυτό σου. Εγώ, όπως και πάρα πολύ κόσμος, επειδή είχα την ίδια(θεωρώ) διαπαιδαγώγηση που είχε και ο φίλος stam, ΔΕΝ θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο για την κατάντια αυτή. ΜΟΝΟ για το γεγονός ότι επέτρεπα σε άτομα, σαν αυτά που αναφέρεις παρακάτω, να υπάρχουν έχω ευθύνη.

Στην real life πάντως, δεν έχω γνωρίσει ΚΑΝΕΝΑΝ, που να μην γούσταρε χαμηλότερη ή καθόλου απόδειξη στα παππούτσια/ρούχα για μία καλύτερη τιμή.
-Κανέναν που να κατέθεσε φάκελο για επιδότηση είτε στον ΟΑΕΔ είτε στον ΕΟΜΜΕΧ και να μην τα φούσκωσε.
-Κανέναν που να μην φούσκωσε την αγωγή προς την ασφαλιστική εταιρία στον Θεό για να πάρει περισσότερα.
-Κανέναν ιδιοκτήτη ακινήτου που να το νοίκιασε σε φίλο (έτσι ώστε να μην έχει τον κίνδυνο του καρφώματος) και να μην έκανε χαμηλότερο συμβόλαιο απο το πραγματικό ενοίκιο.
-Κανέναν που να πήγε σε συνεργείο και να ζήτησε απόδειξη ή να μην την πήρε για να γλυτώσει το ΦΠΑ.
-Εχω κολλητο υδραυλικό, και δεν νομίζω ότι έχει ζήσει ποτέ την εμπειρία σε ιδιώτη (και όχι εταιρία που χρειάζεται τιμολόγιο) να πληρωθεί ΦΠΑ για να κοπεί τιμολόγιο.
Το ίδιο σε ηλεκτρολόγους, ηχοσυστημάδες, μαραγκούς, αλουμινάδες και ότι άλλο μάστορα θέλεις.
-Δεν έχω δει ΠΟΤΕ κανέναν, (μεχρι πέρυσι που δεν υπήρχε το μέτρο με τις αποδείξεις) που να ζητήσει απόδειξη σε καφετέρια, όπως και καφετέρια/bar που να κόβει απόδειξη στην 2η γύρα.
-Δεν έχω δεί ποτέ κανέναν επαγγελματία να μην περνάει ολόκληρο το κινητό στα έξοδα του μαγαζιού του, και ας είναι το κινητό που μιλάει με την γκόμενα.
-Δεν έχω δει κανένα σπίτι μετά το 85-90 που να μην έχει ημιυπαίθριο.
-Δεν έχω δει ποτέ κανέναν να βάφει το σπίτι του και να βγάζει άδεια μικρής κλίμακας, και ταυτόχρονα να πληρώνει ένσημα στον ΙΚΑ είτε το βάψει μόνος του, είτε ο μπογιατζής.
- Δεν γνωρίζω εργαζόμενο είτε αφεντικό που να μην έχει συμφωνήσει ότι τα ένσημα πάνε στον βασικό μισθό και ας παίρνει παραπάνω ο υπάλληλος (με εξαίρεση μεγάλες πολυεθνικές που δεν ασχολούνται ,συνήθως, με τέτοια).

Επίσης δεν έχω δει πάρα πολλά άλλα, που μπορώ να γράφω μέχρι το πρωί, που με κάνουν εξαιρετικά δύσπιστο για την αγιοσύνη μερικών.
Οπότε θα με συγχωρήσετε , αλλά είμαι πολύ δύσπιστος να πιστέψω ότι υπάρχει αναμάρτητος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 16 2010, 22:38

Ελπίζω να μην το ζήσουμε, αλλά αν βγει ο Έλληνας στον δρόμο, θα κλάψουνε μανούλες...!

Θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του Μάνου και θα προσθέσω ότι οι νομοτυπίες είναι για τους χορτάτους-βολεμένους.
Πλέον όμως όλα είναι ρευστά....δεν μπορεί κάποιος ως νοήμων άνθρωπος να βρει δικαιοσύνη σε ενα κράτος που σαπίζει από "μέσα"....συνεπώς εξωθείται κάτω από συνθήκες παραγκωνισμού και εξαθλίωσης οικονομικής (εν έτη 2010) σε βία και παραλογισμό!

Όλοι μας είμαστε άνετοι και "πολιτισμένοι" μέχρις ότου χτυπήσει το καμπανάκι και στην δική μας πόρτα.....κι επειδή ολοένα και περισσότεροι είναι αυτοί που εξαθλιώνονται με τα καινούρια μέτρα....οι συνέπειες θα έρθουν γρηγορότερα απ' ότι πιστεύουμε.


Επανέρχομαι και λέω μακάρι να μην το ζήσουμε, ελπίζω να μας πάνε όλα καλά...αν οχι δεν πειράζει...ισως δια μέσου του παραλογισμού βρεθεί κάπου η λύση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 17 2010, 00:01

Επειδή η επανάληψη είναι η "μητέρα" της μάθησης... επαναλαμβάνω

MyWaY έγραψε:
όχι andreasp κάνεις μέγα λάθος. Αν εσύ βοήθησες στην καταστροφή της Ελλάδος καλά κάνεις και θεωρείς υπεύθυνο τον εαυτό σου. Εγώ, όπως και πάρα πολύ κόσμος, επειδή είχα την ίδια(θεωρώ) διαπαιδαγώγηση που είχε και ο φίλος stam, ΔΕΝ θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο για την κατάντια αυτή. ΜΟΝΟ για το γεγονός ότι επέτρεπα σε άτομα, σαν αυτά που αναφέρεις παρακάτω, να υπάρχουν έχω ευθύνη.


και συμπληρώνω χωρίς να σε γνωρίζω σαφώς, κρίνοντας μόνο από αυτά που γράφεις και μόνο....

Προφανώς όλος ο περίγυρος σου είναι αυτοί που περιγράφεις. Αυτοί που καταστρέψανε την Ελλάδα. Κλέφτες σε όλο τους το μεγαλείο. Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι φταίω που επέτρεπα σε όλους αυτούς που αναφέρεις να υπάρχουν. Δεν έκλεψα ποτέ μα ποτέ το κράτος και οποιονδήποτε γιατί απλά και μόνο δουλεύω τόσες πολλές ώρες κάθε μέρα, που το βράδυ μου μένουν λίγες μόνο ώρες για ύπνο και θέλω να κοιμάμαι ήσυχος. Οπότε όχι δεν ευθύνομαι εγώ για την κατάντια. Απλά "ζητείται" από εμένα να πάρω την ευθύνη και να πληρώσω και από πάνω. ΟΧΙ andreasp. Μέγα λάθος.
Τες πάντων. Να είμαστε υγιείς μόνο αυτό μετράει και όλα έχουν πάρει το δρόμο τους ήδη. Μόνο που συζητούνται όλα αυτά κάναμε ένα μεγάλο βήμα... θα δείξει.

Καλά να είμαστε λέμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 17 2010, 11:41

Και για να μη ξεφεύγουμε απ' το θέμα... (κι επειδή κάποιοι μιλούσανε και λέγανε οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι εκέι τα ΜΑΤ παράνομα, θα ήταν όλοι τους μέσα τώρα!!!!)

Μεγάλη νίκη και κύριο χτύπημα στη χούντα της κυβέρνησης η απόφαση του Ειρηνοδικείου Λαυρίου, που απαγόρευσε την έναρξη του έργου δημιουργίας ΧΥΤΑ στη περιοχή της Κερατέας.

Πιο συγκεκριμένα σε μια αποκαλυπτική διαδικασία που ξεσκεπάζει όλη τη προχειρότητα, την ανικανότητα αλλά κυρίως την δολιότητα των υπουργικών ενεργειών, η δικαιοσύνη αποφάσισε πως διατηρεί την προσωρινή διαταγή και δεν επιτρέπει καμία εκτέλεση εργασιών μέχρι την ανακοίνωση των τελικών αποφάσεων που αναμένονται μετά τις γιορτές.

Αξίζει να σημειωθεί ότι κατά τη διάρκεια της ακροαματικής διαδικασίας η πλευρά των εργολάβων έπεφτε σε αντιφάσεις και αρκετές φορές συμφώνησε στο γεγονός ότι η έναρξη των εργασιών στερείται νομιμότητας.

Ο Δήμαρχος Κερατέας μετά την μεγάλη αυτή νίκη δήλωσε ότι «ξέρουμε ότι υπερασπιζόμαστε τη νομιμότητα. Και αυτό ήταν σήμερα ξεκάθαρο σε όλη τη διαδικασία. Καταγγέλλουμε την εισβολή που έχει γίνει στο τόπο μας και αδιαφορεί για τα υπουργικά διατάγματα που χαρακτηρίζουν το Οβριόκαστρο ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟΠΙΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΥ ΦΥΣΙΚΟΥ ΚΑΛΛΟΥΣ.

Καλούμε σήμερα τον Ραγκούση, τον Γερουλάνο, την Μπιρμπίλη και τον Παπουτσή όπως συμμορφωθούν με τους νόμους του κράτους και τα διατάγματα, και σταματήσουν αυτές τις αιματηρές και παράνομες επιθέσεις. ΤΑ ΜΑΤ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΉΣΟΥΝ ΤΩΡΑ. Το έργο είναι παράνομο και πρέπει να σταματήσει πριν θρηνήσουμε θύματα και οι δυο πλευρές. Θα είναι υπεύθυνοι.»

Από τη πλευρά τους οι δικαιωμένοι και με τη σημερινή απόφαση κάτοικοι δηλώνουν ότι ο αγώνας θα συνεχιστεί μέχρι την οριστική αποχώρηση των ΜΑΤ από τον τόπο τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 17 2010, 18:09

εγώ αυτό που θέλω να δω, κι εκεί θα φανεί αν ήταν αγώνας με @@ είναι να περνάνε στην αντεπίθεση οι δικηγόροι των κατοίκων κερατέας και να καταθέτουν μηνύσεις ενάντια σε πρόσωπα.

επιτέλους να λάβει ο λαός την κεφαλή επί πίνακι των υπευθύνων.


να τιμωρηθούν παραδειγματικά οι εργολάβοι και υπεύθυνοι του έργου για την αυθαίρετη παρουσία τους στο χώρο και την απόπειρα παρέμβασής τους σε αυτόν.
να τιμωρηθούν παραδειγματικά οι υπεύθυνοι εκ της αστυνομίας που διέταξαν τους ματατζήδες να είναι εκεί και να εμποδίζουν τους κατοίκους από το να προστατεύσουν το χώρο.
να τιμωρηθούν παραδειγματικά όλοι οι υπεύθυνοι για οποιαδήποτε παράνομη ενέργεια διαπράχθηκε στην περιοχή αυτές τις ημέρες και να αποζημιωθούν για ηθικές και υλικές βλάβες οι κάτοικοι.

επιτέλους να τιμωρηθεί κάποιος σε αυτό το κράτος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosconcours

kosconcours

Ηλικία : 45
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Registration date : 15/12/2010

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 17 2010, 19:23

stam έγραψε:
εγώ αυτό που θέλω να δω, κι εκεί θα φανεί αν ήταν αγώνας με @@ είναι να περνάνε στην αντεπίθεση οι δικηγόροι των κατοίκων κερατέας και να καταθέτουν μηνύσεις ενάντια σε πρόσωπα.

επιτέλους να λάβει ο λαός την κεφαλή επί πίνακι των υπευθύνων.


να τιμωρηθούν παραδειγματικά οι εργολάβοι και υπεύθυνοι του έργου για την αυθαίρετη παρουσία τους στο χώρο και την απόπειρα παρέμβασής τους σε αυτόν.
να τιμωρηθούν παραδειγματικά οι υπεύθυνοι εκ της αστυνομίας που διέταξαν τους ματατζήδες να είναι εκεί και να εμποδίζουν τους κατοίκους από το να προστατεύσουν το χώρο.
να τιμωρηθούν παραδειγματικά όλοι οι υπεύθυνοι για οποιαδήποτε παράνομη ενέργεια διαπράχθηκε στην περιοχή αυτές τις ημέρες και να αποζημιωθούν για ηθικές και υλικές βλάβες οι κάτοικοι.

επιτέλους να τιμωρηθεί κάποιος σε αυτό το κράτος.

Φίλοι μου πρέπει να συμφιλιωθούμε με την ιδέα ότι ποτέ και κανένασ απο τουσ "ηγητορέσ μασ "μικρούσ - μεγάλουσ ,πράσινουσ -μπλε -κίτρινουσ -μάυρουσ -κόκκινουσ και ότι δι@ολο χρώμα είναι μαζί με τα τσιράκια τουσ που ταϊζουν και ταϊζοντε δεν πρόκειται ποτέ μα ποτέ να πληρώσουν,ούτε μπαίνοντασ φυλακή αλλά ούτε πλήρώνοντασ προστίματα.Αυτά ούτεσ ή άλλοσ είναι νόμοι που εφαρμόζοντε για αυτούσ που έχουν κόκκινο αίμα στισ φλέβεσ τουσ και όχι για τουσ γαλαζοαίματουσ.
Για την ιστορία απο όσο ξέρω τουλάχιστον μόνο ένασ έχει κάνει φυλακή Ο Π@τ@κοσ
και μάλλον επειδή δεν είχε " βύσμα" .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SECTOR 11
Member
Member
SECTOR 11

Ηλικία : 49
Registration date : 31/05/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 19 2010, 17:30



...οι εξελιξεις στο θεμα...

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=223817&cid=4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 19 2010, 19:59

ρε σεις δεν καταλαβαίνω. Παράνομο δεν είναι; Τί κάνουν οι μπάτσοι τόσες μέρες εκεί πέρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SECTOR 11
Member
Member
SECTOR 11

Ηλικία : 49
Registration date : 31/05/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 20 2010, 09:52

....βρεθηκαν οι υπευθυνοι και οδηγουνται στον Εισαγγελεα...

http://24wro.blogspot.com/2010/12/blog-post_6291.html#more
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 20 2010, 15:57

Οι υπεύθηνοι έχουν βρεθεί καιρό τώρα... Το post ακριβώς απο πάνω μου, μόνο ως εμετικό μπορώ να το χαρακτηρίσω. Και τον Μάριο Ζέρβα, υπεύθηνο τον θεώρησαν όταν του φύτεψαν την τσάντα που περιείχε μέσα ότι γούσταραν... αλλά ξέχασα, είχε τζίβες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jsrory

jsrory

Ηλικία : 47
Τόπος : περιστερι
Registration date : 01/11/2008

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21 2010, 20:55

ποσο χωροι υπαρχουν στα βορεια προαστεια για χυτα 3ερει κανεις ?
ουτε αρχαιολογικοι ειναι ουτε δεντρο δεν υπαρχει ....απο αγιο στεφανο ,ανοι3η,σταματα μεχρι και εκαλη ....πως και δεν πηραν αποφαση να κανουν εκει τιποτα ?
μπραβο στους κατοικους της κερατεας αυτο εχω να πω μονο.
και οποιος νομιζει οτι ΜΑΖΙ ΦΑΓΑΜΕ επειδη δεν μου εκοψαν αποδει3η για να μου κανουν καλυτερη τιμη οταν στην ευρωπη ακουνε βασικο μισ8ο 600 και γελανε, ζει στο matrix το λιγοτερο...αν μπαινουμε ολοι στο ιδιο τσουβαλι μαζι με τον τζοχατζοπουλο και τον ρουσοπουλο γιατι γλυτωσαμε 100 ευρω τον χρονο..τι να πω ?
moto


Έχει επεξεργασθεί από τον/την jsrory στις Τρι Δεκ 21 2010, 22:06, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tvxs.gr/
ΓιαννηςΚ9
Member
Member
ΓιαννηςΚ9

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/11/2009

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.   Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21 2010, 22:00

Πολυ σωστος φιλε........ OK OK OK OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πυροβολισμοί στην Κερατέα για τον Χ.Υ.Τ.Α.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: