Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
apopsi21
Member
Member
apopsi21

Ηλικία : 51
Τόπος : Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 07/01/2010

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 00:35

εχω την εξης απορια Question
επειδη εχω ενα θεμα με την μαμα ζελατινα δλδ τρωω ολο τον αερα μετα τα 120 και το κεφαλι μου ειναι σαν Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 MoPhoto312-frappe_greece και σημαντικο δεν περισευουν και πολλα λεφτα ο κλονος θα μου κανει δουλεια θα με προστατεψει καλυτερα εστω περισσοτερο απο την μαμα?? Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 00:38

Είναι 7 cm ψηλότερη από τη μαμά και σχήμα για να διαμορφώνει τη ροή του αέρα αναλόγως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apopsi21
Member
Member
apopsi21

Ηλικία : 51
Τόπος : Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 07/01/2010

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 00:41

gmavrid έγραψε:
Είναι 7 cm ψηλότερη από τη μαμά και σχήμα για να διαμορφώνει τη ροή του αέρα αναλόγως...
δλδ θα βλεπω απο μεσα? Αν ειναι ετσι μαλλον θα με ενοχλει γιατι θελω να εχω καθαρη ορατοτητας (δλδ να μην βλεπω απο μεσα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 00:43

Με μπέρδεψες...
1. Βλέπεις τον δρόμο κανονικά πάνω από τη ζελατίνα, δεν είναι παρμπίζ...
2. Αν θελήσεις να δεις μέσα από τη ζελατίνα δεν έχεις κανένα πρόβλημα, φαίνετια μέρα-νύχτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apopsi21
Member
Member
apopsi21

Ηλικία : 51
Τόπος : Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 07/01/2010

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 00:49

gmavrid έγραψε:
Με μπέρδεψες...
1. Βλέπεις τον δρόμο κανονικά πάνω από τη ζελατίνα, δεν είναι παρμπίζ...
merci μποκου study (σε ευχαριστω πολυ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 13:42

gmavrid έγραψε:
Με μπέρδεψες...
1. Βλέπεις τον δρόμο κανονικά πάνω από τη ζελατίνα, δεν είναι παρμπίζ...
............................εξαρτάτε από το ύψος του αναβάτη..........

apopsi21 έγραψε:



επειδη εχω ενα θεμα με την μαμα ζελατινα δλδ τρωω ολο τον αερα μετα τα 120 και το κεφαλι μου ειναι σαν frape και σημαντικο δεν περισευουν και πολλα λεφτα ο κλονος θα μου κανει δουλεια θα με προστατεψει καλυτερα εστω περισσοτερο απο την μαμα??

1)........μπορεί να φταίει και το κράνος σου......
2)......πιστεύω η ζελατίνα με το φρυδάκι (η κοντή)........θα σου πέφτει καλά.........(προσ. άποψη)

Υ.Γ..........άμα είναι να βάλεις την μπαραγκούντα,γιατί δεν βάζεις 1 παρμπρίζ από βέσπα?????ίδια ομορφιά έχουν.......(και θάσαι και περισσότερο καλυμένος από αέρα!!!) Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 644705
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 14:18

@apopsi21:

Στα 195 εκατοστά μου, βλέπω από πάνω αλλά όχι όσο κοντά θα ήθελα.
Για να δω κοντά πρέπει να το κάνω μέσα από τη ζελατίνα, λίγο άβολο στη νυχτερινή οδήγηση μέσα στην πόλη.
Παρ' όλα αυτά συνηθίζεται εύκολα (μόλις πάψεις να ασχολείσαι με τη ζελατίνα, παύει κι αυτή να σε ενοχλεί Smile ).
Θα δοκιμάσω να την κατεβάσω λίγο (όπως του Γιώργου - gmavrid) και θα συμπληρώσω εδώ εντυπώσεις.
Πάντως από προχθές, με έχουνε ρωτήσει 3 παλληκάρια σε φανάρι από που και πόσο Wink

Ξέχασα να πω πως την πήρα 60, άνευ.
Με, πάει 70.

Αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 29 2010, 23:12

Να συμπληρώσω επίσης πως η 'νορμάλ' θέση της εν λόγω ζελατίνας είναι στην κάτρω κάτω θέση, και όχι ΣΤΟ ΘΕΟ όπως τη βλέπετε να την έχω τοποθετήσει στη φωτό Laughing Laughing Laughing
Τώρα βλέπω κανονικά και από πάνω.
Να τονίσω κάτι:
Η original έρχεται με αποστάτες για να καλύψει τα 2 τσουτσουνάκια της μανίσιας βάσης που εξέχουν.
Για όσους δεν κατ'άλαβαν ποιά τσουτσουνάκια λέω, αρκεί να δουν τη βάση της ζελατίνας με τη ζελατίνα βγαλμένη εννοείται 👅
Στην περίπτωση της replica, απλά...βιδώνεις πάνω τις βίδες που συγκρατούν τα διακοσμητικά πλαστικά και είσαι έτοιμος (δε γλυτώνεις δλδ τις 2 extra τρύπες στη ζελατίνα..)
Θα σηκώσω νεότερη φωτό μόλις πλύνω τη βρωμιάρα μου 🐷
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotos_par



Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 26/07/2010

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 20 2010, 20:45

ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 20 2010, 20:49

sotos_par έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ;

Τον Σχορτσιανίτη δεν τον προστατεύει...
Τον Τεόντοσιτς έτσι όπως τον "τσαλάκωσε" ο από πάνω μια χαρά τον προστατεύει...
Εσύ σε ποια κατηγορία είσαι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 21:05

μετα απο μια ψιλοεπαφη που ειχε ταξιτζης με τη μηχανη μου στο Πειραια εμεινα χωρις Barracuda. Eπειδη προσωπικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος ψαχνω να την αντικαταστησω. Ωστοσο ο Ηοt Metals τυπος απο τον οποιο την ειχα αγαορασει λειπει σε διακοπες η λειπει γενικοτερα....μετα θυμηθηκα κ τη δημοσιευση αυτη κ ....ναι προτιμω να δωσω 60-70 παρα 100φευγα...

ρε συ massai κανα δυο βοηθειες..... unsure
1ο κανα στοιχειο του μαγαζιου να τον παρω τηλ για αντικαταβολες κτλ...
2ο μπορει να βγει σε σκουροτητα οπως η original η μονο στο πιο σκουρο οπως η δικια σου?
3ο εκεινα τα μακροστενα τα μαυρα απο τη μανισια πως μπηκαν, σου κανε πατεντα ( την οποια δε θελω) γιατι οταν τη πρωτοτοποθετησα εγω αυτα τα 2 περισσευαν......
4o τι εννοεις 60 ευρω ανευ & 70 με...??

merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 24 2010, 11:31

magic13 έγραψε:
μετα απο μια ψιλοεπαφη που ειχε ταξιτζης με τη μηχανη μου στο Πειραια εμεινα χωρις Barracuda. Eπειδη προσωπικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος ψαχνω να την αντικαταστησω. Ωστοσο ο Ηοt Metals τυπος απο τον οποιο την ειχα αγαορασει λειπει σε διακοπες η λειπει γενικοτερα....μετα θυμηθηκα κ τη δημοσιευση αυτη κ ....ναι προτιμω να δωσω 60-70 παρα 100φευγα...

ρε συ massai κανα δυο βοηθειες..... unsure
1ο κανα στοιχειο του μαγαζιου να τον παρω τηλ για αντικαταβολες κτλ...
2ο μπορει να βγει σε σκουροτητα οπως η original η μονο στο πιο σκουρο οπως η δικια σου?
3ο εκεινα τα μακροστενα τα μαυρα απο τη μανισια πως μπηκαν, σου κανε πατεντα ( την οποια δε θελω) γιατι οταν τη πρωτοτοποθετησα εγω αυτα τα 2 περισσευαν......
4o τι εννοεις 60 ευρω ανευ & 70 με...??

merci

1. http://www.mpf-windshields.com/pws_tha_mas_vreite.html πάρε τηλ. και συνεννοήσου.
2. Ρώτα τον ίδιο, λογικά μπορεί.
3. Τα μαύρα διακοσμητικά τα αφαίρεσα, δε μου άρεσαν οπτικά πάνω της, χώρια οτι δεν πάταγαν καλά. Εσύ δεν έχεις να σκέφτεσαι τέτοια πράγματα, διότι έχεις ούτως ή άλλως τους αποστάτες της original barracuda. Σωστά; Μην ξεχάσεις να του το επισημάνεις αυτό απ' το τηλέφωνο για να μη σου κάνει extra τρύπες για τα τσουτσουνάκια της μανίσιας βάσης της ζελατίνας. Για την ακρίβεια, στη θέση σου θα του έλεγα να μη μου κάνει καθόλου τρύπες και θα τις έκανα μόνος μου. SOS το τελευταίο για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων (με extra τρύπες).
4. 60 άνευ απόδειξης, 70 με απόδειξη.

Εξακολουθώ να λέω οτι είναι πολύ καλή η replica! Smile

Υ.Γ. Μη σε φοβίζει που είναι πιό σκούρα, βλέπεις μιά χαρά. Άσε που είναι περισσότερο πουλ μουρ Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 25 2010, 19:15

ευχαριστω για τις διευκρινησεις....ηδη η παραγγελια ειναι στο δρομο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 25 2010, 23:25

magic13 έγραψε:
ευχαριστω για τις διευκρινησεις....ηδη η παραγγελια ειναι στο δρομο...

ΜΕΓΕΙΕΣ αδερφέ!!!

θα το καταφχαριστηθεις το ζελατινονι!!! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotos_par



Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 26/07/2010

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 29 2010, 19:28

ΜΑΓΓΕΣ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΗΣ MPF ΚΑΙ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ BARRACUDA.ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΗΔΗ 500 ΧΛΜ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΗ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΙΛΟΤΡΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 29 2010, 22:43

sotos_par έγραψε:
..............ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΙΛΟΤΡΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ!

πεταξε τες τις πλαστικές αηδίες........ΔΕΝ τις χρειαζεσαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 30 2010, 11:24

sotos_par έγραψε:
ΜΑΓΓΕΣ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΧΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΗΣ MPF ΚΑΙ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ BARRACUDA.ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΗΔΗ 500 ΧΛΜ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΗ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΑ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΨΙΛΟΤΡΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ!
Σώτο κατέβασε βάση & ζελατίνα στην πιό χαμηλή τους θέση.
Είμαι σχεδόν 2 μέτρα και με καλύπτει ικανοποιητικά σε αυτή τη θέση, χωρίς να εμποδίζει καθόλου το οπτικό πεδίο.
Διάβασε τα προηγούμενά μου ποστ στο παρόν νήμα, θα βγάλεις αρκετά συμπεράσματα Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tasos75



Ηλικία : 49
Registration date : 15/04/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01 2010, 14:13

Παίδες επειδή ψήνομαι και εγώ για τη γιαλαντζί barracuda και τώρα έχω της μαμά suzuki, τί πρέπει να έχει από εξτρά η barracuda, δηλ τρύπες - βίδες - αποστάτες ή ότι άλλο για να μη γίνει καμιά παράλειψη όταν την πάρω;;; - κατεβαίνω από Κομοτηνή!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01 2010, 14:33

Tasos75 έγραψε:
Παίδες επειδή ψήνομαι και εγώ για τη γιαλαντζί barracuda και τώρα έχω της μαμά suzuki, τί πρέπει να έχει από εξτρά η barracuda, δηλ τρύπες - βίδες - αποστάτες ή ότι άλλο για να μη γίνει καμιά παράλειψη όταν την πάρω;;; - κατεβαίνω από Κομοτηνή!!

τίποτα, plug and play φαση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01 2010, 15:20

Τάσε μιά και κατεβαίνεις από Κομότα, ρίχτου κανά τελέφωνο να 'χει μιά για πάρτη σου στα σίγουρα, μη φας καμιά πίκρα.
Α, πες του τις τρύπες να τις κάνετε επί τόπου, θα καταλάβεις όταν έρθει η στιγμή γιατί στο λέω αυτό.
Άντε με το καλό Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magic13

magic13

Ηλικία : 50
Τόπος : Kαβ(α)λα
Registration date : 21/04/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 02 2010, 17:30

Τασο μεταξυ Κομοτηνης - Αθηνας ειναι και η Καβαλα ( αν πας οδικως ) κανε καμμια σταση να δεις τη δικια μου που πηρα χτες. Αν σ ενδιαφερει σου στελνω το τηλ με πμ

Παντως σε σχεση με την original Barracuda τη βγαζει αρκετα πιο σκουροχρωμη σαν πρωτη παρατηρηση. Αν ειναι πιο πουλ μουρ ειναι θεμα γουστου, ωστοσο πιστευω οτι θα δυσκολευει καπως το βραδυ, και αν οχι για βολτες στις γειτονιες σε βραδινο ταξιδι σχεδον σιγουρα. θα το δω σε καμμια βραδινη βολτα.

"δεν ηξεες δε ρωταγες ?" θα μου πειτε...αποδηκνειεται για μια φορα ακομα οτι τα ελληνικα σαν γλωσσα ειναι πολυπλοκο μεσο συνεννοησης ειδικα τηλεφωνικως Razz . Τεσπα αφριζει ξαφριζει....γλαροσουπα.

Ααα κ το τελευταιο η οriginal που μου σπασε κ ευτυχως κρατησα τα παρελκομενα ( μεχρι κ το αυτοκολλητακι barracuda ) ειχε κ τεσσερα λαστιχακια κανα 2 εκ υψος πανω στα οποια 'καθοταν' η ζελατινα, εμπαιναν δηλαδη αναμεσα στη μασκα κ στη ζελατινα....τα οποια δεν εχει η κλωνος....αυταααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tasos75



Ηλικία : 49
Registration date : 15/04/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 07 2010, 11:53

massai έγραψε:
Τάσε μιά και κατεβαίνεις από Κομότα, ρίχτου κανά τελέφωνο να 'χει μιά για πάρτη σου στα σίγουρα, μη φας καμιά πίκρα.
Α, πες του τις τρύπες να τις κάνετε επί τόπου, θα καταλάβεις όταν έρθει η στιγμή γιατί στο λέω αυτό.
Άντε με το καλό Smile

Φίλε Massai την ζελατίνα θα την πάρω το Σαββάτο και θα τους τηλ από Πέμπτη να την έχουν έτοιμη. Πόσες τρούπες χρειάζεται να γίνουν και γιατί πρέπει να είμαι παρόν; Λες αν την πάρω τρυπημένη να έχει γίνει καμία μαλακία;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tasos75



Ηλικία : 49
Registration date : 15/04/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 07 2010, 11:57

magic13 έγραψε:
Τασο μεταξυ Κομοτηνης - Αθηνας ειναι και η Καβαλα ( αν πας οδικως ) κανε καμμια σταση να δεις τη δικια μου που πηρα χτες. Αν σ ενδιαφερει σου στελνω το τηλ με πμ

Παντως σε σχεση με την original Barracuda τη βγαζει αρκετα πιο σκουροχρωμη σαν πρωτη παρατηρηση. Αν ειναι πιο πουλ μουρ ειναι θεμα γουστου, ωστοσο πιστευω οτι θα δυσκολευει καπως το βραδυ, και αν οχι για βολτες στις γειτονιες σε βραδινο ταξιδι σχεδον σιγουρα. θα το δω σε καμμια βραδινη βολτα.

"δεν ηξεες δε ρωταγες ?" θα μου πειτε...αποδηκνειεται για μια φορα ακομα οτι τα ελληνικα σαν γλωσσα ειναι πολυπλοκο μεσο συνεννοησης ειδικα τηλεφωνικως Razz . Τεσπα αφριζει ξαφριζει....γλαροσουπα.

Ααα κ το τελευταιο η οriginal που μου σπασε κ ευτυχως κρατησα τα παρελκομενα ( μεχρι κ το αυτοκολλητακι barracuda ) ειχε κ τεσσερα λαστιχακια κανα 2 εκ υψος πανω στα οποια 'καθοταν' η ζελατινα, εμπαιναν δηλαδη αναμεσα στη μασκα κ στη ζελατινα....τα οποια δεν εχει η κλωνος....αυταααα

Νασαι καλά Magic, αλλά κατεβαίνω αεροπορικώς.

Λες να πηγαίνουμε στα τυφλά τη νύχτα; Εγώ είμαι 1.80 λογικά θα την έχω στην πρώτη θέση και θα βλέπω από πάνω ας πούμε. Ο Masai λέει δεν υπάρχει πρόβλημα με νυχτερινή όραση. Εσύ έκανες καμιά βραδινή βόλτα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 07 2010, 12:19

Tasos75 έγραψε:
massai έγραψε:
Τάσε μιά και κατεβαίνεις από Κομότα, ρίχτου κανά τελέφωνο να 'χει μιά για πάρτη σου στα σίγουρα, μη φας καμιά πίκρα.
Α, πες του τις τρύπες να τις κάνετε επί τόπου, θα καταλάβεις όταν έρθει η στιγμή γιατί στο λέω αυτό.
Άντε με το καλό Smile

Φίλε Massai την ζελατίνα θα την πάρω το Σαββάτο και θα τους τηλ από Πέμπτη να την έχουν έτοιμη. Πόσες τρούπες χρειάζεται να γίνουν και γιατί πρέπει να είμαι παρόν; Λες αν την πάρω τρυπημένη να έχει γίνει καμία μαλακία;;;

Χρειάζεσαι 4 τρύπες για να βιδώσει η ζελατίνα στη μανίσια βάση.
Αν δε χρησιμοποιήσεις αποστάτες (έστω και custom) θα χρειαστείς 2 extra τρύπες για να περάσουν τα 'τσουτσουνάκια' της μανίσιας βάσης που πάνω τους βιδώνουν τα μαύρα διακοσμητικά πλαστικά φιλετάκια.

Κατεβαίνω στη μηχανή και επανέρχομαι με φωτό για να τελειώνουμε με το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!   Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 07 2010, 12:48

Επανέρχομαι λοιπόν:

Στην πιό κάτω φωτό, βλέπετε 4 τρύπες σε κάθε πλευρά.
Αυτό συνέβη διότι ο MPF χρησιμοποίησε ως πατρόν για τις τρύπες τη μανίσια ζελατίνα που έχει ισάριθμες τρύπες.
Στη μανίσια όμως μπαίνει μπροστά το μαύρο διακοσμητικό και τις καλύπτει ΟΛΕΣ, οπότε πρόβλημα ουδέν.
Στη barracuda όμως, αυτό είναι πρόβλημα για ευνόητους λόγους..
Για να γίνω περισσότερο κατανοητός, ΔΕΝ χρειάζεται ΚΑΘΟΛΟΥ η τρύπα 2 (και στις 2 πλευρές εννοείται, αριστερά - δεξιά).

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Dsc00535g

Όπως φαίνεται καλύτερα στη φωτό 2, την τρύπα 2 την έχω καλύψει με λαστιχάκι που το ταίριαξα ακριβώς στη διάμετρο.
Σε αυτή τη φωτό, φαίνεται καθαρά (αν και με κακό focus Razz) η χρησιμότητα της τρύπας 3 αν ΔΕΝ έχεις αποστάτες εσωτερικά της ζελατίνας...
Για να μη φαίνεται σκ@τ@ το τσουτσούνι, βίδωσα πάνω του τις βίδες του μαύρου διακοσμητικού.

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Dsc00536t

Και μιά φωτό overview του μούτρου (από κακή γωνία ομολογουμένως Smile ) για να πάρετε πρέφα πως φαίνεται πάνω στη μηχανή.

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!! - Σελίδα 2 Dsc00537f


Αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Barracuda Aerotour 100% clone ζελατινα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: