Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 22:28

παιδια καλησπερα τα xenon παιρνουν ρευμα κατευθειαν απο την μπαταρια με εξτρα καλωδιο,σωστα?σωστα,μετα απο εκει παει στο ρελε η στα μπαλαστ το ρευμα γιατι αν παει στα μπαλαστ θα "τραβαει" ρευμα συνεχεια,τα παιδια που εχουν xenon αν μπορουν ας απαντησουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 22:37

Χωρίς να έχω βάλει xenon σου λέω τον γενικό κανόνα: μπαταρία-->ρελέ-->μπαλάστ.
Αλλιώς τι να το κάνεις το ρελέ μετά τα μπαλάστ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 22:49

gmavrid έγραψε:
Χωρίς να έχω βάλει xenon σου λέω τον γενικό κανόνα: μπαταρία-->ρελέ-->μπαλάστ.
Αλλιώς τι να το κάνεις το ρελέ μετά τα μπαλάστ?
δεν ξερω και ρωτω να μαθω ευχαριστω Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 22:56

inpulsar έγραψε:
gmavrid έγραψε:
Χωρίς να έχω βάλει xenon σου λέω τον γενικό κανόνα: μπαταρία-->ρελέ-->μπαλάστ.
Αλλιώς τι να το κάνεις το ρελέ μετά τα μπαλάστ?
δεν ξερω και ρωτω να μαθω ευχαριστω Very Happy

Δεν ήμουν επικριτικός φίλε. Σε ό,τι άλλο μπορώ να βοηθήσω εδώ είμαστε. Καλή ...μαγειρική!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 23:07

inpulsar έγραψε:
gmavrid έγραψε:
Χωρίς να έχω βάλει xenon σου λέω τον γενικό κανόνα: μπαταρία-->ρελέ-->μπαλάστ.
Αλλιώς τι να το κάνεις το ρελέ μετά τα μπαλάστ?
δεν ξερω και ρωτω να μαθω ευχαριστω Very Happy
Μεταξύ μπαταρίας και ρελέ,παρεμβάλλεται και μια ασφάλεια. ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 482447
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 23:18

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις OK geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 14 2008, 23:21

φιλε cantona αν μπορεις πες εντυπωσεις απο τα φωτα σου Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 15 2008, 00:00

Αφού είμαι δω και δεν είμαι έξω τι εντυπώσεις να πω; YOU! (πλάκα κάνω έτσι)
Εντάξει ακόμα είναι πολύ νωρίς,αύριο το απόγευμα αν καταφέρω και πάω στη λέσχη,στο γυρισμό θα τεσταριστούν αναγκαστικά,γιατί η Σπάτων είναι δρόμος θεοσκότινος και εκεί είχα πρόβλημα μεγάλο Wink
Οπότε από αύριο θα έχω ένα σοβαρό δείγμα σύγκρισης. OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 52
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 15 2008, 08:35

Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το post που έγραψε ο Ταξιδευτής στο moto.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=52584&highlight=xenon
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 15 2008, 10:56

cantona έγραψε:
Αφού είμαι δω και δεν είμαι έξω τι εντυπώσεις να πω; YOU! (πλάκα κάνω έτσι)
Εντάξει ακόμα είναι πολύ νωρίς,αύριο το απόγευμα αν καταφέρω και πάω στη λέσχη,στο γυρισμό θα τεσταριστούν αναγκαστικά,γιατί η Σπάτων είναι δρόμος θεοσκότινος και εκεί είχα πρόβλημα μεγάλο Wink
Οπότε από αύριο θα έχω ένα σοβαρό δείγμα σύγκρισης. OK
Αν ερθεις σημερα, να γνωριστουμε να μας δειξεις και απο κοντα τα φωτα σου
γιατι ψυνομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 15 2008, 11:30

Man With No Name έγραψε:
Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το post που έγραψε ο Ταξιδευτής στο moto.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=52584&highlight=xenon

Χμ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 16 2008, 00:45

Lordjohn έγραψε:
cantona έγραψε:
Αφού είμαι δω και δεν είμαι έξω τι εντυπώσεις να πω; YOU! (πλάκα κάνω έτσι)
Εντάξει ακόμα είναι πολύ νωρίς,αύριο το απόγευμα αν καταφέρω και πάω στη λέσχη,στο γυρισμό θα τεσταριστούν αναγκαστικά,γιατί η Σπάτων είναι δρόμος θεοσκότινος και εκεί είχα πρόβλημα μεγάλο Wink
Οπότε από αύριο θα έχω ένα σοβαρό δείγμα σύγκρισης. OK
Αν ερθεις σημερα, να γνωριστουμε να μας δειξεις και απο κοντα τα φωτα σου
γιατι ψυνομαι.
Δυστυχώς τώρα το είδα το ποστ σου.
Ήρθα σήμερα,αλλά αν ήσουν εσύ μιλήσαμε μόνο για το μαξιλαράκι -πλάτη της βαλίτσας lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 16 2008, 00:54

inpulsar έγραψε:
φιλε cantona αν μπορεις πες εντυπωσεις απο τα φωτα σου Very Happy

Λοιπόν,επέστρεψα όπως σου είχα πει από την λέσχη το βράδυ.
Το αποτέλεσμα ήταν όπως το περίμενα.Δεν θα σου πω σουπερ γουαου και κάνουν τη νύχτα μέρα,όπως πολλούς έχω ακούσει και δεν αναφέρομαι εδώ μέσα,να λένε,απλά θεωρώ πως άξιζε το κόστος της αγοράς που έκανα,για τον λόγο που το έκανα.Αρκεί βέβαια να συνεχίσουν έτσι γιατί δυο μέρες δουλεύουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 16 2008, 10:26

cantona έγραψε:

Δυστυχώς τώρα το είδα το ποστ σου.
Ήρθα σήμερα,αλλά αν ήσουν εσύ μιλήσαμε μόνο για το μαξιλαράκι -πλάτη της βαλίτσας lol!
ΠΩΠΩ.... που να το ξερα και γω... ΝΑι εγω ημουν που ρωτησα για το μαξιλαρι... Τωρα θυμηθηκα
την κοκκινη ταινια που εχεις βαλει στη μοτο σου... Οπως και να χει τα παμε... Την αλλη φορα θα
γνωριστουμε καλυτερα κουκλε και θα μας δειξεις και τα φωτα σου... Χθες μονο του Θεριου ειδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 16 2008, 21:53

Lordjohn έγραψε:
Φιλε πολυ καλα φαινονται...
Αν σου ερθουν και τα βαλεις, να τα πουμε στη Λεσχη
γιατι με ενδιαφερουν
φυσικα και θα τα πουμε στην λεσχη,απο την επομενη εβδομαδα που θα παραλαβω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos14



Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Registration date : 13/06/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΔευ Οκτ 27 2008, 22:20

Εγώ πάντως σήμερα έβαλα ΧΕΝΟΝ με 2 balast στον ΑΡΓΥΡΙΟΥ. Η τιμή ήταν 150 ΕΥΡΩ και η τοποθέτηση μέσα στην τιμή. Το συνεργείο είναι εξουσιοδοτημένο της SUZUKI και από ότι είδα ξέρουν πολύ καλά την δουλειά τους.
Η τοποθέτηση απ΄όσο είδα ήταν πάρα πολύ καλή. Κράτησε περίπου 90 λεπτά και τα balast δεν μου τα έβαλε στα πλάγια αλλά μέσα από το ταμπλό και δεν φαίνονται καθόλου.Οι λάμπες που μου έβαλε είναι 8000κ γιατί από ότι μου είπε οι 6000κ είναι πολύ δυνατές και τυφλώνουν τους οδηγούς. Μου έβαλε ειδική ασφάλεια (αδιάβροχη) κοντά στην μπαταρία και μου έδωσε και μερικές extra αν ποτέ χρειαστούν .
Επίσης μου έδωσε γραπτή εγγύηση 2 χρόνια για όλο το σύστημα (και για τις λάμπες) από τον ίδιο.
Σήμερα το βράδυ το δοκίμασα και τρελάθηκα. Πάρα πολύ δυνατό φως και αν βάλεις την μεγάλη σκάλα σκοτώνει.
Γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημένος για την τιμή και για την εργασία. Στα συν βέβαια είναι ότι αν χαλάσουν μου τα επισκευάζει δωρεάν και μου τα αντικαθιστά αν χρειαστεί.

ΠΑΝΟΣ 14
DL 650 Κ8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΔευ Οκτ 27 2008, 23:04

Φίλε Πάνο,αν κοιτάξεις 2 σελίδες ποιο πίσω θα δεις πως κι εγώ εκεί τα έβαλα με τον ίδιο τρόπο και τις καλύτερες εντυπώσεις.
Αυτό που με χαλάει τώρα ποιο είναι,ότι όταν ρώτησα αν μπορούμε να βάλουμε 8000Κ μου είπαν πως δεν τα φέρνουν ποια,επειδή μπλεδίζουν πολύ.Τέσπα είπα,κι έβαλα τα 6000Κ-είμαι ευχαριστημένος.
Τώρα βλέπω πως σε σένα σου έβαλε τις 8000Κ,γιατί τυφλώνουν τους οδηγούς όπως σου είπαν.
Τι να πω,απλώς τους κατατάσσω και αυτούς <<όπως μπορούμε να πουλήσουμε>>.

P.S. Ζήτησες με 6000Κ και σου είπαν πως δεν τις είχε;Ή δεν γνωρίζεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cowboy!

Cowboy!

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 22/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 01:49

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ CANTONA.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxxGFxxx

xxxGFxxx

Τόπος : περιστερι οεο
Registration date : 15/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 12:21

ρε παιδια επειδη και εγω στον αργυριου λεω να τα βαλω..τα 8000κ δεν μπλεδιζουν????....φιλος εχει βαλει 6000κ και ειναι ηδη ψιλομπλε...αλλα αλλη μαρκα αλλα σταθμα....για πειτε

εχουμε και 6000κ και 8000κ

μου φαινεται μολις τελειωσω την εκπαιδευση θα κανω μια επισκεψη και στους 2 σας Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 17:26

xxxGFxxx έγραψε:
ρε παιδια επειδη και εγω στον αργυριου λεω να τα βαλω..τα 8000κ δεν μπλεδιζουν????....φιλος εχει βαλει 6000κ και ειναι ηδη ψιλομπλε...αλλα αλλη μαρκα αλλα σταθμα....για πειτε

εχουμε και 6000κ και 8000κ

μου φαινεται μολις τελειωσω την εκπαιδευση θα κανω μια επισκεψη και στους 2 σας Very Happy Very Happy Very Happy

Κατ'εμενα και τα 6Κ μπλεδιζουν αρκετά. Αυτά έχω βάλει στο αμάξι και δεν μου αρέσουν πολύ. Για 8Κ δεν το συζητώ. Θέλω να βρώ αν όχι 4300 που είναι αυτό που φοράνε τα εργοστασιακά αμάξια, άντε το πολυ 5000.
Και μην ξεχνάμε μάγκες τι θα γίνει με τα πολύ λευκά τι θα γίνει αν πέσουμε σε ομίχλη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 00:12

Ενημερωτικά να ξέρεται ότι ανεξαρτήτου απόχρωσης τα HID των 4300Κ έχουν την μεγαλύτερη απόδοση σε φωτεινότητα

4300K - Daylight White
6000K - Crystal White
8000K - Crystal Blue
10000K - Aqua Blue
12000K - Purple-Blue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 09:45

παιδιά για όσους είπαν ότι τα 6000κ μπλεδίζουν, δεν ισχύει, έχω βάλει σε 3 οχήματά μου ως τώρα και δεν έχει ούτε το παραμικρό ίχνος τόνου μπλε μέσα είναι εντελώς κάτασπρα...μήπως έτυχε στην συγκεκριμένη μάρκα ή μήπως ήταν 8000κ και έγραφε 6000....πάντως ότι τα πιο έντονα σε λούμενς είναι τα 4300 ισχύει απλά λιγάκι υποκιτρινίζουν σε αυτήν την θερμοκρασία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos14



Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Registration date : 13/06/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 10:12

Σχετικά με τις λάμπες. Όταν τον ρώτησα τι λάμπες θα μου βάλει μου είπε 8000κ γιατί έβαζε 6000κ και κάποιοι του έκαναν παράπονα αλλά δεν είχε πρόβλημα αν ήθελα να μου έβαζε 6000κ.

Από ότι το σύγκρινα με τη μηχανή του φίλου μου οι 6000κ το βράδυ σε ψιλοπειράζουν στα μάτια όταν τα βλέπεις από μπροστά ενώ οι 8000κ πολύ λιγότερο. Βέβαια παίζει ρόλο τι θέλεις: να κάνεις μόστρα τα φώτα σου σε φάση που να λένε οι άλλοι <κοίτα έναν ΜΑΛ@ΚΑ> ή να λένε ,κοίτα ωραία φώτα αυτή η μηχανή>.

Και κάτι σημαντικό. Ότα πήρα τηλ. τον ΑΡΓΥΡΙΟΥ μου είπε τιμή 170 ευρώ γιατι ανέβηκε το δολάριο όπως είπε, αλλά μόλις του είπα ότι κάποιοι στο forum μου είπανε 150 ευρώ μου ειπε ΟΚ στα 150.

ΠΑΝΟΣ 14
DL 650 K8


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panos14 στις Τετ Οκτ 29 2008, 15:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cowboy!

Cowboy!

Ηλικία : 41
Τόπος : ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 22/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 10:29

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 6000Κ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ ΤΟΥ ΠΑΓΟΥ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΥΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 10:32

panos14 έγραψε:
Βέβαια παίζει ρόλο τι θέλεις: να κάνεις μόστρα τα φώτα σου σε φάση που να λένε οι άλλοι <κοίτα έναν ΜΑΛΑΚΑ> ή να λένε ,κοίτα ωραία φώτα αυτή η μηχανή>.

Φίλε τα Xenon θα τα βάλω για ένα μόνο λόγο, να με βλέπουν οι μ@λ@κες με τα αυτοκίνητα γιατί είναι τόσο ζώα που με τα μαμά ακόμα και στην μεγάλη σκάλα να τα έχω δεν μας δίνουν σημασία.

Επειδή λοιπόν για εμένα προτεραιότητα έχει η ασφαλειά μου και όχι η μόστρα θα επιλέξω τα 6000 ή αν βρώ τα 4300 που όπως λές ενοχλούν μπας και μας δώσουν την δέουσα προσοχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 10 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: