Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 11 2008, 18:31

και βεβαια να πας και να τον ρωτησεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimmis
gold member
gold member
Jimmis

Ηλικία : 52
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-- ΕΔΕΣΣΑ- ΒΟΛΟΣ
Registration date : 17/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 15 2008, 09:59

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ BOSCH SVS ΜΕ50%ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ .ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΗΡΑ 14Ε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://dkautosevice@yahoo.gr
maginara

maginara

Ηλικία : 37
Τόπος : athina
Registration date : 19/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 28 2008, 13:42

λοιπον να σας πω και γω,εχω παει σε πολλα μαγαζια τωρα τελευταια για xenon διαφορες τιμες αλλα δεν εχω ενα ηλεκτρολογο για τοποθετηση ξερετε καποιον για προταση?>???? OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 28 2008, 15:00

maginara έγραψε:
λοιπον να σας πω και γω,εχω παει σε πολλα μαγαζια τωρα τελευταια για xenon διαφορες τιμες αλλα δεν εχω ενα ηλεκτρολογο για τοποθετηση ξερετε καποιον για προταση?>???? OK

EMENA αλλα χρεωνω οσα ποτα μπορω να πιω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nomad

nomad

Ηλικία : 49
Registration date : 17/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 28 2008, 15:33

πριν η μετα την τοποθετηση ?αμα ειναι πριν τοτε το μηχανακι θα ειναι ετοιμο για το κλαμπ !! geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
frankxgr
Member
Member
frankxgr

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 14/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 28 2008, 19:58

maginara έγραψε:
λοιπον να σας πω και γω,εχω παει σε πολλα μαγαζια τωρα τελευταια για xenon διαφορες τιμες αλλα δεν εχω ενα ηλεκτρολογο για τοποθετηση ξερετε καποιον για προταση?>???? OK

ΗΛΕΚΤΡΟΝ
Κων. Τσαλδάρη 45-47
Άνω Κυψέλη, Αττικής
κιν.: 694 533 1151 (Κος Γιάννης)
www.electricalmoto.gr

Είναι παλιό ηλεκτρολογίο και ασχολείται αποκλειστικά με ηλεκτρικά μηχανών και σίγουρα τοποθετεί και xenon.
Αν ήσουν γραμμένος στη λέσχη θα έπαιζε και εκπτωσούλα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
a6dominic

a6dominic

Ηλικία : 39
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 23/06/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03 2008, 17:25

οσοι ειναι απο Σαλονικα και ενδιαφερονται εχω φιλο που μου ζητησε 185ευρω οποιος θελει παραπανω πληροφοριες ας μου στειλει μυνημα να μην τον κανω και διαφημιση....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aris

Aris

Ηλικία : 50
Τόπος : peristeri
Registration date : 18/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 11 2008, 22:09

Λοιπόν παιδιά γιατί βαρέθηκα να μας κλέβουν BI-XENON μόνο με 77euro με τα έξοδα
αποστολής είναι πολύ καλά τα έβαλα και εγώ τα 8000κ το μόνο που θέλουν είναι
προέκταση τα καλώδια για την μπαταρία
http://cgi.ebay.com/BI-XENON-HID-CONVERSION-KIT-H4-HI-LO-6000K-8000K-NEW_W0QQitemZ380043799522QQihZ025QQcategoryZ42613QQtcZphotoQQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 57
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 14 2008, 21:32

Aris έγραψε:
Λοιπόν παιδιά γιατί βαρέθηκα να μας κλέβουν BI-XENON μόνο με 77euro με τα έξοδα
αποστολής είναι πολύ καλά τα έβαλα και εγώ τα 8000κ το μόνο που θέλουν είναι
προέκταση τα καλώδια για την μπαταρία
http://cgi.ebay.com/BI-XENON-HID-CONVERSION-KIT-H4-HI-LO-6000K-8000K-NEW_W0QQitemZ380043799522QQihZ025QQcategoryZ42613QQtcZphotoQQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
πολυ καλη τιμη,ρωτησα το Σταθη ποσο θελει για τοποθετηση και μου ειπε 70 ευρω οσο τα φωτα και η τοποθετηση kolaraki PITA ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 501340
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 14 2008, 22:24

70 ευρώ είναι ενα καλό μεροκάματο...κάτσε μια Κυριακή και φόρεσέ τα μόνος σου, μη τρελαθούμε!!! plug and play είναι στην ουσία...θέλει 2-3 ώρες, ο τολμών νικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 18 2008, 21:27

Ρε παιδια να ρωτησω κατι?επειδη σκεφτομαι να αγορασω ενα κιτ xenon H4 τελικα ποιο κανει για την v-strom? Το κιτ που κινειται η λαμπα ηλεκτρομαγνητικα μεσα-εξω για εναλλαγη της μεγαλης σκαλας ή το κιτ bi-xenon ποu εχει 2 λαμπες ξεχωριστες σε καθε φαναρι?το κιτ bi-xenon δεν θα επρεπε να περιλαμβανει 4 ballast ενα για καθε λυχνια??γιατι βρισκω αλλα με 2 ballast bi-xenon και αλλα με 4 ballast bi-xenon??Επισης καπου διαβασα οτι με το bi-xenon η δευτερη λαμπα δηλαδη της μεγαλης σκαλας επειδη βρισκετε ποιο πανω σε θεση απο την κανονικη χανεις λιγο..ισχυει κατι τετοιο.Μηπως τελικα ειναι καλυτερα η xenon που κινειται ηλεκτρομαγνητικα μεσα-εξω?αλλα σε αυτην την περιπτωση τι γινεται με το σινιαλο???Παρακαλω οποιος εχει τοπο8ετησει καποιο απο τα δυο ή μπορει να μου πει τελικα ποιο ειναι το ποιο σωστο .....ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 57
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19 2008, 19:55

Aris έγραψε:
Λοιπόν παιδιά γιατί βαρέθηκα να μας κλέβουν BI-XENON μόνο με 77euro με τα έξοδα
αποστολής είναι πολύ καλά τα έβαλα και εγώ τα 8000κ το μόνο που θέλουν είναι
προέκταση τα καλώδια για την μπαταρία
http://cgi.ebay.com/BI-XENON-HID-CONVERSION-KIT-H4-HI-LO-6000K-8000K-NEW_W0QQitemZ380043799522QQihZ025QQcategoryZ42613QQtcZphotoQQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
αν μπορεις βαλε καμια φωτο και πεσμας τις εντυπωσεις σου απο την αγορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 29 2008, 23:54

παιδες σημερα εβαλα τα ξενον στο μοτο μου κ μπορω να πω οτι αξιζαν τα λεφτα τους
εβαλα τα siemens στα 6000κ με το χοντρο ballast αφου εχει χωρο στα πλα'ι'να τα οποια τα πηρα 130 ευρωπουλα
τα περασα μονος μου με την καθοδηγηση του vezouviou - ειναι γνωστης το παιδι τι να κανει!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 01 2008, 18:25

παίδες έχω να κάνω μια παρατήρηση...ωραία τα xenon αλλά παρατηρώ ότι διαχέεται το φως και προς τα πάνω και πλάγια.
Από άσχετο φόρουμ που
μπήκα στο jazzmania ένα παλικάρι το διερεύνησε σε επιστημονικό βάθος και το πόρισμα είναι ότι:
ωραία που είναι μετακινούμενη η λάμπα αλλά, ενώ από την κάτω μεριά της λυχνίας
υπάρχει ένα μεταλλικό λαμαρινάκι για να μην φεύγει το φως στο κάτω μισό του φαναριού
και πάει το φως πάνω έχει ωστόσο μια τρυπούλα το εν λόγω λαμαρινάκι για όταν βάζουμε μεγάλη
σκάλα και τραβιέται πίσω η λυχνία για να πηγαίνουν και ψηλά τα φώτα για το σινιάλο. Το πρόβλημα
ειναι όταν έχουμε κανονική σκάλα όχι μεγάλη ότι περνάει φως πάλι από εκείνη την τρυπούλα και
πέφτει στο κάτω μέρος του φαναριού με αποτέλεσμα όταν πάμε κανονικά να φωτίζουμε και τις πινακίδες
που κρέμονται πάνω από το δρόμο.....λέει επίσης ότι κάποιες λάμπες xenon έχουν ένα κινούμενο
μικρό τετραγωνάκι που όταν η λάμπα είναι μπροστά φράζει την τρυπούλα.αυτός έκανε πατέντα αυτό
το τετραγωνάκι...τι λετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 01 2008, 18:40

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Bi-xen10


στο μαύρο κυκλάκι είναι η κύρια πηγή φωτός , στην θέση low beams φως υπογωνία βγαίνει από το
παραθυράκι στο κόκκινο κυκλάκι και ανακλάται απο το κάτω μέρος του φαναριού προς τα πάνω (μη επιθυμητό)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maxitis tou dromou

maxitis tou dromou

Ηλικία : 43
Τόπος : athens
Registration date : 04/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Αυγ 18 2008, 23:59

[quote="firebike"]Ρε παιδια να ρωτησω κατι?επειδη σκεφτομαι να αγορασω ενα κιτ xenon H4 τελικα ποιο κανει για την v-strom? Το κιτ που κινειται η λαμπα ηλεκτρομαγνητικα μεσα-εξω για εναλλαγη της μεγαλης σκαλας ή το κιτ bi-xenon ποu εχει 2 λαμπες ξεχωριστες σε καθε φαναρι?το κιτ bi-xenon δεν θα επρεπε να περιλαμβανει 4 ballast ενα για καθε λυχνια??γιατι βρισκω αλλα με 2 ballast bi-xenon και αλλα με 4 ballast bi-xenon??Επισης καπου διαβασα οτι με το bi-xenon η δευτερη λαμπα δηλαδη της μεγαλης σκαλας επειδη βρισκετε ποιο πανω σε θεση απο την κανονικη χανεις λιγο..ισχυει κατι τετοιο.Μηπως τελικα ειναι καλυτερα η xenon που κινειται ηλεκτρομαγνητικα μεσα-εξω?αλλα σε αυτην την περιπτωση τι γινεται με το σινιαλο???Παρακαλω οποιος εχει τοπο8ετησει καποιο απο τα δυο ή μπορει να μου πει τελικα ποιο ειναι το ποιο σωστο .....ευχαριστω.[/quot


εχουμε και λεμε :1)τα δικα μας φορανε λαμπες Η4.αυτο σιμενη οτι μικρη και μεγαλη σκαλα ειναι σε μια λαμπα.εγω στο δικο μου ιμηδραλειο εχω φορεση συστημα χενον με 2 μετασχηματιστες ενα για καθε λαμπα στα 8000κ γιατι θπαρχει και 10000και 12000 αλλατο φωσ θα ειναι μπλε ενω τωρα ειναι λευκο και θα ειναι και ενωχλιτικο για τουσ αλλουσ στα 8000 εισαι μια χαρα.τα εχω βαλει στο λουκισα θηβων κοντα στο αιγαλεω 180ευρω και ειναι απο αυτοκινητο με μετασχηματιστεσ ζιμενσ αλλα δεν θημαμε μαρκα.αυτο στο λεω γιατι τοχενον για μιχανη εχει ενα μετασχηματιστη και θα χριαζοταν ετσι να παρεισ διο κιτ .δηλαδη 2χ180.γι αυτο βαζεισ ενα αυτοκινητου.το μονο που πρεπει να προσεξεισ ειναινα εχουν χορα κατασκευεισ κορεα η κατι αλλο εκτοσ απο κινα γιατι στην μεγαλη σκαλα κολανε κα θα εχεισ προβλημα.εχουν εγγυση 2 χρονια που αντιστηχη σε 2500ωρες λιτουργιας.διαφορα με τα μαμα φεγγουν πιο πολι αριστερα και δεξια και ευθια τους κανεις σκονη και φευγης.τα εχω 3 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα.α!!!!και για του λογου το αλιθεσ δες στο θεμα facelift v-strom. eyxaristv kai kala xiliometra.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxxGFxxx

xxxGFxxx

Τόπος : περιστερι οεο
Registration date : 15/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Αυγ 27 2008, 15:39

παιδια ξερει καποιος καμια προσφορα εδω για αθηνα??οπως αυτη που εχοθν κανει τα παιδια απο σαλονικη(130 σιεμενς)η οποια
ειναι παρα πολυ καλη...
ξερει κανεις εδω?ε
αν ειναι και σιεμενς ακομα καλυτερα....


γιαα πειτε...!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Αυγ 27 2008, 17:55

xxxGFxxx έγραψε:
παιδια ξερει καποιος καμια προσφορα εδω για αθηνα??οπως αυτη που εχοθν κανει τα παιδια απο σαλονικη(130 σιεμενς)η οποια
ειναι παρα πολυ καλη...
ξερει κανεις εδω?ε
αν ειναι και σιεμενς ακομα καλυτερα....


γιαα πειτε...!!!!!

μπορεις και εσυ να παρεις το ιδιο συστημα,ουτως η αλλως με courier μας τα στελνει και εμας εδω στην θεσσαλονικη!
Τηλεφωνησε του,και πες του οτι εισαι απο το club με τα vstrom και οτι ενδιαφερεσαι για αυτο με 130 ευρω!
Οταν θα τα παρεις στα χερια σου, πηγαινε σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητου,η εαν εχεις λιγες γνωσεις με οδηγιες που θα σου δωσω θα τα βαλεις σε μιση ωριτσα,αντε μια εαν εισαι ντιπ ασχετος!!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxxGFxxx

xxxGFxxx

Τόπος : περιστερι οεο
Registration date : 15/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Αυγ 27 2008, 19:25

ξερεις γιατι το λεω?εβαλε ενας φιλος μου στο στρωμα πχ και κατι επαθε....πηγε αμεσως εκει που τα εβαλε και
το τακτοποιησε μια χαρα,,,ενω εαν γινει σε μενα κατι(δυσκολο αλλα λεμε)...στειλτο πισω να το δει να το ξαναστειλει και γενικα ειναι μια ψιλομανουρα....

για αυτο λεω καλυτερα απο εδω αθηνα,,,,καποιος που να εχει βαλει ρε παιδια??????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Αυγ 27 2008, 22:33

xxxGFxxx έγραψε:
ξερεις γιατι το λεω?εβαλε ενας φιλος μου στο στρωμα πχ και κατι επαθε....πηγε αμεσως εκει που τα εβαλε και
το τακτοποιησε μια χαρα,,,ενω εαν γινει σε μενα κατι(δυσκολο αλλα λεμε)...στειλτο πισω να το δει να το ξαναστειλει και γενικα ειναι μια ψιλομανουρα....

για αυτο λεω καλυτερα απο εδω αθηνα,,,,καποιος που να εχει βαλει ρε παιδια??????
Λοιπον ακου με προσεκτικα,,το δεμα σου ερχετε σε μια εργασιμη μερα,ακομα και να εχεις προβλημα,στελνεις αυτο που χαλασε πισω με την acs με δικα του εξοδα παντα,και σου στελνει την επομενη το ανταλλακτικο!!
Οπως και να εχει εγω λεω να του τηλεφωνησεις μπας και εχει καποιον συνεργατη στην αττικη ετσι ωστε να κανεις την δουλεια σου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxxGFxxx

xxxGFxxx

Τόπος : περιστερι οεο
Registration date : 15/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 28 2008, 16:14

vezouvios έγραψε:
xxxGFxxx έγραψε:
ξερεις γιατι το λεω?εβαλε ενας φιλος μου στο στρωμα πχ και κατι επαθε....πηγε αμεσως εκει που τα εβαλε και
το τακτοποιησε μια χαρα,,,ενω εαν γινει σε μενα κατι(δυσκολο αλλα λεμε)...στειλτο πισω να το δει να το ξαναστειλει και γενικα ειναι μια ψιλομανουρα....

για αυτο λεω καλυτερα απο εδω αθηνα,,,,καποιος που να εχει βαλει ρε παιδια??????
Λοιπον ακου με προσεκτικα,,το δεμα σου ερχετε σε μια εργασιμη μερα,ακομα και να εχεις προβλημα,στελνεις αυτο που χαλασε πισω με την acs με δικα του εξοδα παντα,και σου στελνει την επομενη το ανταλλακτικο!!
Οπως και να εχει εγω λεω να του τηλεφωνησεις μπας και εχει καποιον συνεργατη στην αττικη ετσι ωστε να κανεις την δουλεια σου!!

se αυτο εχεις απολυτο δικιο...θα του κανω ενα ντιν,,,και βλεπουμε.....ευχαριστω πολυ παντως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 57
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 28 2008, 16:59

vezouvios έγραψε:
xxxGFxxx έγραψε:
παιδια ξερει καποιος καμια προσφορα εδω για αθηνα??οπως αυτη που εχοθν κανει τα παιδια απο σαλονικη(130 σιεμενς)η οποια
ειναι παρα πολυ καλη...
ξερει κανεις εδω?ε
αν ειναι και σιεμενς ακομα καλυτερα....


γιαα πειτε...!!!!!

μπορεις και εσυ να παρεις το ιδιο συστημα,ουτως η αλλως με courier μας τα στελνει και εμας εδω στην θεσσαλονικη!
Τηλεφωνησε του,και πες του οτι εισαι απο το club με τα vstrom και οτι ενδιαφερεσαι για αυτο με 130 ευρω!
Οταν θα τα παρεις στα χερια σου, πηγαινε σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητου,η εαν εχεις λιγες γνωσεις με οδηγιες που θα σου δωσω θα τα βαλεις σε μιση ωριτσα,αντε μια εαν εισαι ντιπ ασχετος!!! lol!
vezouvios σε παρακαλω αν μπορεις βαλε μια διευθυνση για τα φωτα που εχουν 130 ευρω, γιατι εδω εχουν 139 http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/18_99/products_id/211 και αυτα δεν ειναι bi-xenon,αυτα που λες εσυ πια ειναι?ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xxxGFxxx

xxxGFxxx

Τόπος : περιστερι οεο
Registration date : 15/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 28 2008, 17:17

αυτη ειναι φιλε μου και η τιμη που λεει 179 προφανως γινεται 13ο εαν του πεις οτι εισαι μελος.....


http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/18_99/products_id/218

εαν τα παρεις και ξερεις τιποτα πες μου μπας και τα βαλουμε μαζι(γιατι δεν εχω και εργαλεια εδω και θελω καποιον που να ξερει).........ειμαστε και κοντα......περιστερι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 30 2008, 15:36

Χθες τελικά τοποθετήθηκαν και στο V-Strom τα xenon! Δυο Η4!
Η τοποθέτηση εγινε στον "μαγο" Δημητρη, ο οποιος καταφερε και σε μηδενικο χώρο εβαλε ομορφα και χωρις να φαινεται τιποτα, 2 ballast,τον controller,ασφάλειες και καλωδίωση κανα μετρο συν....

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Dsc00668800x600sp3 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Dsc00669800x600uk9

...η γραμμη δε, που τράβηξε απο την μπαταρια, το καλωδιο μπηκε σε ειδικο σπιραλ σαν το μαμα και ακολουθησε την ηδη υπάρχουσα γραμμη της μηχανης και ειναι ολα σαν μαμα!

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Dsc00632426x320vg0

Ενα μεγάλο μπραβο και ευχαριστω Δημητρη !!! Αυτο ειναι, μερακι και σεβασμος στην "περιουσια" του καθε πελατη... και παλι ΜΠΡΑΒΟ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 31 2008, 00:26

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 6 Bi-xen10


Υπάρχει περίπτωση να να ξερει καποιος αν πρέπει να βγει το ασημί "ποτηρακι" που περιβάλει την λαμπα? (και αυτο με την λογικη οτι κανονικα η κανονικη λαμπα μας μπαινει "γυμνη" και οχι σε "ποτηρακι" οπως πχ σε μερικα αυτο/τα)
Μηπως επηρεάζει την δέσμη, αποδοση κτλ κτλ?

Ευχαριστω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 19 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: