Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κράνος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2009, 19:33

Κι εγώ ήμουν υπέρ του σπαστού. Ομως τα 1320gr του HJC που πήρα τελικά με κάνανε ναλλάξω γνώμη. Τώρα το καλοκαιράκι εχει αεραγωγούς, αν και με το σπαστό σε καύσωνα, το έκλεινα γιατί σούρχεται η ζέστη στο πρόσωπο. Επίσης, καλύτερα να μη πέσεις αν το έχεις ανοικτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ammoulianiotis
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
ammoulianiotis

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
Registration date : 09/09/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2009, 19:39

ermis έγραψε:
Επίσης, καλύτερα να μη πέσεις αν το έχεις ανοικτό...

Αυτη ηταν μια απορια μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stilo-club.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2009, 20:44

1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5 (No M)
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5. GOEF xr1100 black
6.


Λοιπόν για να αρχίζουμε σιγά-σιγά να συμαζευόμαστε Smile

Εώς την άλλη ΚΥΡΙΑΚΗ 1/11/09 θα πρέπει να δηλώσουν όσοι τυχών θέλουν να συμμετάσχουν στην αγορά του κράνους.Από Δευτέρα θα στείλουμε ερωτήσεις για να πάρουμε προσφορές από τα μαγαζιά που έχουμε επιλέξει και αφού πάρουμε απαντήσεις θα δούμε που μας συμφέρει περισσότερο. scratch scratch scratch

Φίλε GOEF πρέπει να συμπληρώσεις κάποια στοιχεία για το κράνος σου:
1.Eπειδή το 1100 βγαίνει σε δύο μαύρα (μαύρο και μαύρο ματ)προσδιόρισε πιο από τα δυο θέλεις
2.Το νούμερο του κράνους που φοράς για να είναι η λίστα κομπλέ.

Υ.Γ:Φίλε xtgeo επειδή εσύ άνοιξες αυτή την ενότητα θέλω να σε ρωτήσω εάν ισχύει η συμμετοχή σου για το shoei η άλλαξες γνώμη με το scorpion???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xtrgeo
Member
Member
xtrgeo

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/08/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2009, 20:56

Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24 2009, 21:01

xtrgeo έγραψε:
Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!

Πάντως εγώ πήρα και έκανα βόλτα το shoei από ένα φίλο και οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες. success success success
Καμία σχέση με το AIROH που φοράω τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickagr6

nickagr6

Ηλικία : 42
Τόπος : hellas
Registration date : 09/05/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25 2009, 00:18

Παιδια πριν λιγες μερες αγόρασα αυτό το κράνος με 280 ευρώ!!!Το παρέλαβα και είμαι πολυ ευχαριστιμένος
ρίξτε μια ματια http://www.helmetcity.co.uk/Shoei-XR1000-Artifact-TC5-Black_AO6MJ.aspx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Οκτ 26 2009, 09:55

1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5 (No M)
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5. GOEF xr1100 Μαύρο
6....

όχι μαύρο ματ
Σήμερα εκτός απροόπτου θα ξέρω και το νούμερό μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Οκτ 26 2009, 11:12

Ρε παιδιά με μιά πρόχειρη έρευνα βρήκα ARAI , SHOEI , και X-LITE (ότι καλύτερο υπάρχει δηλαδή) σε τιμές που καμία δεν ξεπερνάει τα 299 ? και που αρχίζουν από τα 206 ?.Φυσικά τα νούμερα δεν είναι ''σπασμένα'' Υπάρχουν όλα.Για περισσότερες πληροφορίες ριχτέ μια ματιά εδώ:

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t5452.htm

Επίσης ρίχτε μια ματιά και σε κάτι πολύ ενδιαφέρον που παραθέτω παρακάτω:

Η κυβερνηση της Αγγλίας δημοσιευσε τα αποτελεσματα του SHARP motorcycle helmet tests
το οποίο είναι ένα τεστ 5 αστερων σχετικο με την ασφάλεια ενός κράνους.

Υπαρχουν πολλές ευχαριστες και δυσαρεστες εκπλήξεις στο τεστ και παραθετω μερικά χαρακτηριστικά μοντέλα της αγοράς.

AGV Airtech Full face rating - 4 stars
AGV K Series Full face rating - 3 stars
AGV S-4 Full face rating - 5 stars
AGV S-4 Stealth Full face rating - 5 stars
AGV Ti Tech Full face rating - 4 stars

Airoh Leox Full face rating - 3 stars
Airoh Speed Fire Full face rating - 4 stars

Arai RX-7 Full face rating - 3 stars
Arai Condor Full face rating - 2 stars
Arai GP5x Full face rating - 5 stars
Arai Viper GT Full face rating - 3 stars
Arai Astro Full face rating - 3 stars

Grex R1 Full face rating - 4 stars (£100)

HJC HQ-1 Full face rating - 5 stars
HJC CS-12 Full face rating - 2 stars
HJC FG-14 Full face rating - 3 stars
HJC CL-ST Full face rating - 3 stars
HJC FS-10 Full face rating - 3 stars
HJC FG-15 Full face rating - 4 stars
HJC IS-16 Full face rating - 2 stars

KBC VR2R Full face rating - 2 stars
KBC VR1-X Full face rating - 3 stars
KBC Force RR Full face rating - 1 stars

Nolan N62 Full face rating - 4 stars
Nolan N84 Full face rating - 4 stars (£150)

Schuberth S1 Pro Full face rating - 2 stars

Shark RSR2 Full face rating - 5 stars
Shark S500 Full face rating - 4 stars
Shark RSF 2i Full face rating - 4 stars
Shark RSI Full face rating - 4 stars
Shark S800 Full face rating - 4 stars

Shoei Raid II Full face rating - 4 stars
Shoei XR-1000 Full face rating - 3 stars
Shoei X-Spirit Full face rating - 4 stars

Suomy Extreme Full face rating - 3 stars
Suomy Gunwind Full face rating - 3 stars
Suomy Spec 1R Full face rating - 3 stars

X-Lite X601 Full face rating - 4 stars
X-Lite X602 Full face rating - 4 stars
X-Lite X701 Full face rating - 4 stars (£260)
X-Lite X801 Full face rating - 4 stars (£320)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 16:30

Παιδια μετα την τελευταια απαντηση που παραθετονται τα αστερια ασφαλειας αλλαξα καθετα γνωμη και γυρισα προς HJC HQ-1 (Full face rating - 5 stars) αντι για χρ1100. Ρε παιδια αυτα τα αστερια ειναι αξιοπιστα ή μηπως ηθελαν πχ να σμπρωξουν τα κρανη μιας μαρκας και τα εβαλαν λιγο "πειραγμενα". Δλδ το 5στερο HJC HQ-1 Ειναι καλυτερο απ το 3αστερο Shoei ?.
Τελος γνωριζει κανεις αν το συγκεκριμενο HJC HQ-1 Ειναι απο ανθρακώνημα?
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 16:40

zevgd έγραψε:
Παιδια μετα την τελευταια απαντηση που παραθετονται τα αστερια ασφαλειας αλλαξα καθετα γνωμη και γυρισα προς HJC HQ-1 (Full face rating - 5 stars) αντι για χρ1100. Ρε παιδια αυτα τα αστερια ειναι αξιοπιστα ή μηπως ηθελαν πχ να σμπρωξουν τα κρανη μιας μαρκας και τα εβαλαν λιγο "πειραγμενα". Δλδ το 5στερο HJC HQ-1 Ειναι καλυτερο απ το 3αστερο Shoei ?.
Τελος γνωριζει κανεις αν το συγκεκριμενο HJC HQ-1 Ειναι απο ανθρακώνημα?
Ευχαριστω

για το συστημα αξιολογησης δεν εχω να πω τιποτα

το HJC HQ-1 μιας και μολις το αγορασα σε αντικατασταση του χρ1000 ειναι απο ανθρακονημα ναι

ποιοτητα κατασκευής συγκριτικά ετσι και ετσι. (οχι στα θεματα ασφαλειας αλλα σε αυτα που φαινονται και αντιλαμβανομαι εγω.)

τα πλαστικα του HJC HQ-1 ειναι λιγο χειροτερα απο το σοει. απο την αλλη το HJC HQ-1 εχει περισσοτερους αεραγωγους (????αρα περισσοτερη ροη αερα???=πιο πολυς θορυβος= πιο δροσερο κεφαλι????) και εχει πλήρως αφαιρουμενα εσωτερικα ( το σοει χρ1000 απο αμερική που έχω βγαζεις μονο μαγουλα)

ντι ρινγκ κλεισιμο, καλή ποιοτητα εσωτερικο ( δεν ειναι φτηνιαρικο με αισθηση γυαλοχαρτο). μολις κανω μια καλή βολτα λεω και περισσοτερα (ή αν το εχει ήδη καποιος μας λεει περισσοτερα να μη μας φαει η αγωνια

ο αγγλος το εστειλε σε βαλιτσακι μπαι δε γουει. Τσαντουλα με 2 θηκουλες μπρος πισω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 16:49

Εγώ για αυτό το hjc http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=982 μόνο θετικά έχω να πώ απο τη στιγμή που το φόρεσα!! Πολύ ελαφρυ, δε βγάζει θόρυβο πολύ καλή εφαρμογή. Αφαιρούνται όλα.
Βέβαια κάνει 200.
Τώρα, όλα τα κράνη βγαίνουν για να προστετεύσουν απο ατύχημα. Και τα ακριβά και τα φθηνά. Αν έχει πιστοποιήσεις κλπ δε μπορείς να πείς οτι δεν είναι αξιόπιστο. Αλλοιώς θα είχαν βγεί 10 τεστ και θα λέγανε "επικίνδυνο κράνος" και δε θα το αγόραζε κανείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 17:12

deusxt έγραψε:
zevgd έγραψε:
Παιδια μετα την τελευταια απαντηση που παραθετονται τα αστερια ασφαλειας αλλαξα καθετα γνωμη και γυρισα προς HJC HQ-1 (Full face rating - 5 stars) αντι για χρ1100. Ρε παιδια αυτα τα αστερια ειναι αξιοπιστα ή μηπως ηθελαν πχ να σμπρωξουν τα κρανη μιας μαρκας και τα εβαλαν λιγο "πειραγμενα". Δλδ το 5στερο HJC HQ-1 Ειναι καλυτερο απ το 3αστερο Shoei ?.
Τελος γνωριζει κανεις αν το συγκεκριμενο HJC HQ-1 Ειναι απο ανθρακώνημα?
Ευχαριστω

για το συστημα αξιολογησης δεν εχω να πω τιποτα

το HJC HQ-1 μιας και μολις το αγορασα σε αντικατασταση του χρ1000 ειναι απο ανθρακονημα ναι

ποιοτητα κατασκευής συγκριτικά ετσι και ετσι. (οχι στα θεματα ασφαλειας αλλα σε αυτα που φαινονται και αντιλαμβανομαι εγω.)

τα πλαστικα του HJC HQ-1 ειναι λιγο χειροτερα απο το σοει. απο την αλλη το HJC HQ-1 εχει περισσοτερους αεραγωγους (????αρα περισσοτερη ροη αερα???=πιο πολυς θορυβος= πιο δροσερο κεφαλι????) και εχει πλήρως αφαιρουμενα εσωτερικα ( το σοει χρ1000 απο αμερική που έχω βγαζεις μονο μαγουλα)

ντι ρινγκ κλεισιμο, καλή ποιοτητα εσωτερικο ( δεν ειναι φτηνιαρικο με αισθηση γυαλοχαρτο). μολις κανω μια καλή βολτα λεω και περισσοτερα (ή αν το εχει ήδη καποιος μας λεει περισσοτερα να μη μας φαει η αγωνια

ο αγγλος το εστειλε σε βαλιτσακι μπαι δε γουει. Τσαντουλα με 2 θηκουλες μπρος πισω!!!!

eixe extra visor?
Episis twra eida kai to hjc fs-15 carbon pou prepei na nai pio kainourio.
Kaneis?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 17:12

Aν εννοείς φυμέ ζαλατίνα που κατεβαίνει ΟΧΙ. (Μπορείς όμως να βάλεις και άλλο χρώμα! Η να έχεις 2 μια για ήλιο και μια για βράδυ!)Φθηνότερο μοντέλο έχει και απο αυτό, αλλα όσο πιο πολλά μπιχλιμπίδια έχει τόσο πιο ευάλωτο είναι, τόσο πιο βαρύ και δε προσφέρει τίποτα. Δε ξέρω γιατί αλλά με το που το φόρεσα....μου κόλλησε!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ermis στις Τρι Οκτ 27 2009, 17:34, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 17:21

εννοουσα εξωτερικη φιμε ζελατινα (οχι την εσωτερικη που κατεβαινει απο μεσα).
Ευχαριστω. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 19:50

xtrgeo έγραψε:
Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!
Προχθές κάπου έγραψα εδώ μέσα.Έχω το exo-750.Πολύ καλός εξαερισμός,θόρυβος ποιότητα κατασκευής.Στα κατά........λίγο βαρύ 1550γρ.
Αν έχεις φράγγα πάρε το exo-1000(μικρή διαφορά),και παρήγγειλέ το με φωτοχρωμική ζελατίνα(σκάλες ανώτερο από κάτι xr-1000)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2009, 21:47

zevgd έγραψε:

Episis twra eida kai to hjc fs-15 carbon pou prepei na nai pio kainourio.
Kaneis?
αυτο πρεπεινα δοκιμασα στην κολορι για νουμερο
(καρμον αλλα με χρωματα????)
το ιδιο πραγμα μου φάνηκε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2009, 01:46

KARA έγραψε:
1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5 (No M)
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5. GOEF xr1100 black
6.
λοιπον ενας γνωστος μου, χανιωτης, απο το tdmclub εκανε ενα testride στο xr1100 και εγραψε τις πρωτες του εντυπωσεις.

να τι εγραψε στο tdmclub:


Να σας πω και γω την εμπειρία μου μιας και εδώ στην επαρχία είμαστε τυχεροί που έχουμε ένα κατάστημα (GAS) που πρωτοπορεί, δίνοντας το νέο Shoei XR1100 για test ride με την μοτοσικλέτα σου....

Έχουμε και λέμε λοιπόν....

+ Σαλόνι... αρκετά καλύτερο από το προηγούμενο, θέλει δουλειά όμως για να πιάσει AGV και Arai
+ Εξαερισμός, με 7 αεραγωγούς ο αέρας κυκλοφορεί super
- Θόρυβος, με ανοικτούς αεραγωγούς κάνει ένα τρελό βουητό... πολύ περισσότερο από το XR1000
- Βάρος, +50 γρμ από το XR1000
~ Όγκος, έχει μεν καλύτερη αεροδυναμική, αλλά είναι αρκετά πιο ογκώδες και άσχημο στο δικό μου κεφάλι τουλάχιστον
+ Θέσεις για ακουστικά, πέτυχα στο εν λόγω κατάστημα να κάνει τοποθέτηση ακουστικών τα οποία καθόταν super...
+ Καλύτερη εφαρμογή, το XR1000 με ζόρισε αρκετά στην αρχή, αυτό έκατσε με την μια στην καρκάνα μου
+ Κλείσιμο ζελατίνας, απλό και πρακτικό κόλπο για να ασφαλίζει αεροστεγώς η ζελατίνα. Δεν χρειάζεται ποτέ ρύθμισμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2009, 09:10

TomK8ww έγραψε:
xtrgeo έγραψε:
Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!
Προχθές κάπου έγραψα εδώ μέσα.Έχω το exo-750.Πολύ καλός εξαερισμός,θόρυβος ποιότητα κατασκευής.Στα κατά........λίγο βαρύ 1550γρ.
Αν έχεις φράγγα πάρε το exo-1000(μικρή διαφορά),και παρήγγειλέ το με φωτοχρωμική ζελατίνα(σκάλες ανώτερο από κάτι xr-1000)
επειδή μας τα ζάλισες με το έξω και το μέσα σκόρπιον μία ερώτηση κρίσεως....πώς κρίνεις ένα κράνος ( xr-1000 εν προκειμένω) χωρίς να το έχεις βάλει στην κεφάλα σου ( που αντέχει και 1550 gr)...πώς ? kolaraki περιμένω σοβαρή απάντηση το απόγευμα ξανθόγυφτα ( έχεις 10 ώρες στην διάθεση σου ).. kolaraki
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 30 2009, 13:34

Κοπέλια λόγω οικονομικής κρίσης βγαίνω από το pb. sorry Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 30 2009, 19:55

kalampokάs έγραψε:
TomK8ww έγραψε:
xtrgeo έγραψε:
Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!
Προχθές κάπου έγραψα εδώ μέσα.Έχω το exo-750.Πολύ καλός εξαερισμός,θόρυβος ποιότητα κατασκευής.Στα κατά........λίγο βαρύ 1550γρ.
Αν έχεις φράγγα πάρε το exo-1000(μικρή διαφορά),και παρήγγειλέ το με φωτοχρωμική ζελατίνα(σκάλες ανώτερο από κάτι xr-1000)
επειδή μας τα ζάλισες με το έξω και το μέσα σκόρπιον μία ερώτηση κρίσεως....πώς κρίνεις ένα κράνος ( xr-1000 εν προκειμένω) χωρίς να το έχεις βάλει στην κεφάλα σου ( που αντέχει και 1550 gr)...πώς ? kolaraki περιμένω σοβαρή απάντηση το απόγευμα ξανθόγυφτα ( έχεις 10 ώρες στην διάθεση σου ).. kolaraki
Δεν το είπα παραπάνω ότι θα πλακώσουνε??????????????????????????????????????????(Να ο πρώτος με xr-1000)

1ον) εμπιστεύομαι τους Γερμανούς(TUV),ας έχω και 150γραμμάρια στο κεφάλι μου παραπάνω..................(το schoubert είναι ακόμα βαρύτερο)
2ον)το xr-1000 δεν έχει καλές κριτικές ούτε στο μαμμά Αγγλία,ούτε στο Αμέρικα(εκεί ειδικά τόχουν για γκιογκιό)
3ον)δεν θέλω να κάνω τον γκόμενο............................ kolaraki .....................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................είμαι και χωρίς xr-1000 kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki
(ψόφα μωρή αδερφή,δεν στον δίνω τον γιό,τον θέλει ο σαλίγγαρος............................)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 30 2009, 20:02

TomK8ww έγραψε:
kalampokάs έγραψε:
TomK8ww έγραψε:
xtrgeo έγραψε:
Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!
Προχθές κάπου έγραψα εδώ μέσα.Έχω το exo-750.Πολύ καλός εξαερισμός,θόρυβος ποιότητα κατασκευής.Στα κατά........λίγο βαρύ 1550γρ.
Αν έχεις φράγγα πάρε το exo-1000(μικρή διαφορά),και παρήγγειλέ το με φωτοχρωμική ζελατίνα(σκάλες ανώτερο από κάτι xr-1000)
επειδή μας τα ζάλισες με το έξω και το μέσα σκόρπιον μία ερώτηση κρίσεως....πώς κρίνεις ένα κράνος ( xr-1000 εν προκειμένω) χωρίς να το έχεις βάλει στην κεφάλα σου ( που αντέχει και 1550 gr)...πώς ? kolaraki περιμένω σοβαρή απάντηση το απόγευμα ξανθόγυφτα ( έχεις 10 ώρες στην διάθεση σου ).. kolaraki
Δεν το είπα παραπάνω ότι θα πλακώσουνε??????????????????????????????????????????(Να ο πρώτος με xr-1000)

1ον) εμπιστεύομαι τους Γερμανούς(TUV),ας έχω και 150γραμμάρια στο κεφάλι μου παραπάνω..................(το schoubert είναι ακόμα βαρύτερο)
2ον)το xr-1000 δεν έχει καλές κριτικές ούτε στο μαμμά Αγγλία,ούτε στο Αμέρικα(εκεί ειδικά τόχουν για γκιογκιό)
3ον)δεν θέλω να κάνω τον γκόμενο............................ kolaraki .....................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................είμαι και χωρίς xr-1000 kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki
(ψόφα μωρή αδερφή,δεν στον δίνω τον γιό,τον θέλει ο σαλίγγαρος............................)
κεφάλας και φωνακλάς (γκόμενος ? νόμιζα ήταν ο τουίτερ...) είσαι σίγουρα οπότε το σκόρπιον έξω ή μέσα είναι για σένα μονόδρομος..... YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 30 2009, 20:19

Ανέβασε την προίκα και θα....................το σκεφτώ miffy miffy miffy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 57
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 30 2009, 21:13

TomK8ww έγραψε:
xtrgeo έγραψε:
Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!
Προχθές κάπου έγραψα εδώ μέσα.Έχω το exo-750.Πολύ καλός εξαερισμός,θόρυβος ποιότητα κατασκευής.Στα κατά........λίγο βαρύ 1550γρ.
Αν έχεις φράγγα πάρε το exo-1000(μικρή διαφορά),και παρήγγειλέ το με φωτοχρωμική ζελατίνα(σκάλες ανώτερο από κάτι xr-1000)
ΠΑΠΠΟΥ!!!! αυτο το exo ειναι που τρομπαρεις για να καθετε καλα στην κεφαλα lol! lol! bliax bliax xaxaαν ναι να κανουμε ενα pb για τρομπα bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 31 2009, 01:14

Μετά από αρκετό ψάξιμο καταλήγω σε ένα από αυτά..

Μ4R Carbon

Κράνος - Σελίδα 3 Bellm4rcarbon.th

M4R Indy

Κράνος - Σελίδα 3 Bellm4rindybicolore.th

M5X carbon

Κράνος - Σελίδα 3 M5xcarbonocb.th

_________________
Κράνος - Σελίδα 3 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 31 2009, 16:19

V.Stratos έγραψε:
Μετά από αρκετό ψάξιμο καταλήγω σε ένα από αυτά..

Μ4R Carbon

Κράνος - Σελίδα 3 Bellm4rcarbon.th

M4R Indy

Κράνος - Σελίδα 3 Bellm4rindybicolore.th

M5X carbon

Κράνος - Σελίδα 3 M5xcarbonocb.th

Το κορυφαιο αυτη τη στιγμη Bell φαίνεται να είναι το bell M5X Carbon. Βεβαια "τσιμπαει...πολύ". Τα αξίζουν τα λεφτά τους? Με το θορυβο τι λένε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κράνος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: