Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κράνος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 08 2009, 23:43

Λοιπόν μάγκες έχω νεότερα:
Είχα επικοινωνία σήμερα με το moto-outlet και το φιλαράκι μου εδώ στην πόλη και μου είπαν και οι δύο πως δεν έχουν πρόβλημα να δώσουν προσφορά αρκεί να είναι πλήρης(μοντέλο,σχέδιο,νούμερο).Μόνο έτσι θα μπορέσουν να μας πούν αξιόπιστα εάν τα έχουν τα κράνη και τα μεγέθη που θέλουμε,σε τι τιμή θα τα πάρουμε και αν δεν τα έχουν σε πόσο καιρό μπορούν να τα βρούν.
Για τον λόγο αυτό πρτείνω να κινηθούμε ως εξής:
1. Να τελειοποιήσουμε την λίστα με όλα τα απαραίτητα στοιχεία
2. Να ορίσουμε τελικό χρόνο υποβολής ενδιαφερομένων γιατί σίγουρα εάν καταλήξουμε σε κάποιο μαγαζί και αυτός δεν τα έχει ετοιμοπαράδοτα θα αργήσουμε και άλλο.

Οι μέχρι τώρα ενδιαφερόμενοι ας πουν τις γνώμες τους για να καταλήξουμε.Εγώ προτείνω να περιμένουμε εώς τις 18/10 ένα μήνα δηλαδή σχεδόν από την πρώτη δημοσίευση του θέματος. bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2009, 03:16

1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5.

παιδια εγω προτεινω να ορισουμε τελικη ημερομηνια στα τελη του μηνα για να εχουμε και τις απολαβες του καινουργιου μηνα και να ειμαστε πιο ανετα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chstathis



Registration date : 01/09/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2009, 10:00

παιδια ριξτε και μια ματια εδω http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_cat/405. ειχα παρει το arai μου απο αυτο το site.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2009, 12:57

1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5. GOEF xr1100 black
6.

θεωρώ ότι από το moto-outlet ίσως τύχουμε καλύτερης εξυπηρέτησης από το εξωτερικό, και μάθετε αν τυχών γίνει αστοχία στο νούμερο αν γίνεται αλλαγή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v.s.r.i

v.s.r.i

Τόπος : perissos
Registration date : 13/03/2008

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2009, 14:54

1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5 (No M)
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5. GOEF xr1100 black
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09 2009, 16:43

GOEF έγραψε:

θεωρώ ότι από το moto-outlet ίσως τύχουμε καλύτερης εξυπηρέτησης από το εξωτερικό, και μάθετε αν τυχών γίνει αστοχία στο νούμερο αν γίνεται αλλαγή

φιλε μου ομως τη replica που θελω εγω δεν την εχει τ moto outlet.. και κατι ακομα τι εννοεις καλυτερη εξυπηρετηση? να το πληρωσουμε 450 ευρω αντι 410 που το βρηκαμε στο εξωτερικο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2009, 02:10

GOEF έγραψε:
1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5. GOEF xr1100 black
6.

θεωρώ ότι από το moto-outlet ίσως τύχουμε καλύτερης εξυπηρέτησης από το εξωτερικό, και μάθετε αν τυχών γίνει αστοχία στο νούμερο αν γίνεται αλλαγή

Δυστυχώς φίλε μου αλαγές δεν κάνει.Σε προτρέπει να το δοκιμάσεις πρίν για να είσαι σίγουρος.
Όσο για την ημερομηνία εγώ είμαι οκ.ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ bounce bounce bounce
Να ξεκαθαρίσουμε και κάτι άλλο.Στο τέλος η οριστική λίστα θα δωθεί σε όλα τα μαγαζιά που έχουμε επιλέξει και θα πάρουμε προσφορές.Μην προτρέχουμε για κάποια συγκεκριμένα μαγαζιά γιατί μπορεί να μην έχουν όλα τα μοντέλα που θέλουμε η να μην τα έχουν στο site αλλά να μπορούν να τα βρούν.Οπότε λίγο υπομονή και θα δούμε τι μας συμφαίρει καλύτερα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v.s.r.i

v.s.r.i

Τόπος : perissos
Registration date : 13/03/2008

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2009, 13:38

1. menios ant xr 1100 hadron tc9 (No XS)
2. YOUNGROUP7 XR 1100 Symmetry TC5 (No M)
3. xtrgeo xr 1100 swell tc6 (Νο Μ)
4. KARA xr 1100 SYMMETRY TC - 5(Νο L)
5. GOEF xr1100 black
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2009, 19:18

menios ant έγραψε:
GOEF έγραψε:

θεωρώ ότι από το moto-outlet ίσως τύχουμε καλύτερης εξυπηρέτησης από το εξωτερικό, και μάθετε αν τυχών γίνει αστοχία στο νούμερο αν γίνεται αλλαγή

φιλε μου ομως τη replica που θελω εγω δεν την εχει τ moto outlet.. και κατι ακομα τι εννοεις καλυτερη εξυπηρετηση? να το πληρωσουμε 450 ευρω αντι 410 που το βρηκαμε στο εξωτερικο?

Καλύτερη εξυπηρέτηση εννοώ α) πιο σύντομος χρόνος παράδοσης β) συννενόηση με Έλληνες στα Ελληνικά και όχι με ξένους γ) σε περίπτωση ελλατωματικού μοντέλου πιο γρήγορη αντικατάσταση και λιγότερα έξοδα αποστολής κτλ κτλ...

σε περίπτωση λάθους νούμερου δεν ήξερα ότι αλλαγές δε γίνονται.. Crying or Very sad οπότε ας έχουμε το νου μας. Έδώ στο Ηράκλειο κανένα μαγαζί δεν το έχει φέρει ακόμα το μοντέλο οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω κάπου... Συμφωνώ με την ημερομηνία τέλη του Οκτώβρη, ίσως μέχρι τότε να έχει έρθει εδώ το μοντέλο και να μπορώ να τεστάρω νούμερο...
όπως και να 'χει είμαι μέσα στη παραγγελία!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2009, 19:45

GOEF έγραψε:
menios ant έγραψε:
GOEF έγραψε:

θεωρώ ότι από το moto-outlet ίσως τύχουμε καλύτερης εξυπηρέτησης από το εξωτερικό, και μάθετε αν τυχών γίνει αστοχία στο νούμερο αν γίνεται αλλαγή

φιλε μου ομως τη replica που θελω εγω δεν την εχει τ moto outlet.. και κατι ακομα τι εννοεις καλυτερη εξυπηρετηση? να το πληρωσουμε 450 ευρω αντι 410 που το βρηκαμε στο εξωτερικο?

Καλύτερη εξυπηρέτηση εννοώ α) πιο σύντομος χρόνος παράδοσης β) συννενόηση με Έλληνες στα Ελληνικά και όχι με ξένους γ) σε περίπτωση ελλατωματικού μοντέλου πιο γρήγορη αντικατάσταση και λιγότερα έξοδα αποστολής κτλ κτλ...

σε περίπτωση λάθους νούμερου δεν ήξερα ότι αλλαγές δε γίνονται.. Crying or Very sad οπότε ας έχουμε το νου μας. Έδώ στο Ηράκλειο κανένα μαγαζί δεν το έχει φέρει ακόμα το μοντέλο οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω κάπου... Συμφωνώ με την ημερομηνία τέλη του Οκτώβρη, ίσως μέχρι τότε να έχει έρθει εδώ το μοντέλο και να μπορώ να τεστάρω νούμερο...
όπως και να 'χει είμαι μέσα στη παραγγελία!!!

Παρε μια μεζουρα και κανε την περιμετρο απο το μετωπο σου γυρω γυρω το κεφαλι και δες ποσα εκατοστα ειναι. Ετσι ξερεις που εισαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10 2009, 22:18

Καλύτερη εξυπηρέτηση εννοώ α) πιο σύντομος χρόνος παράδοσης β) συννενόηση με Έλληνες στα Ελληνικά και όχι με ξένους γ) σε περίπτωση ελλατωματικού μοντέλου πιο γρήγορη αντικατάσταση και λιγότερα έξοδα αποστολής κτλ κτλ...

σε περίπτωση λάθους νούμερου δεν ήξερα ότι αλλαγές δε γίνονται.. Crying or Very sad οπότε ας έχουμε το νου μας. Έδώ στο Ηράκλειο κανένα μαγαζί δεν το έχει φέρει ακόμα το μοντέλο οπότε δε μπορώ να το δοκιμάσω κάπου... Συμφωνώ με την ημερομηνία τέλη του Οκτώβρη, ίσως μέχρι τότε να έχει έρθει εδώ το μοντέλο και να μπορώ να τεστάρω νούμερο...
όπως και να 'χει είμαι μέσα στη παραγγελία!!![/quote]

Σε καταλαβαίνω φίλε μου γιατί η επαρχία πάντα μένει λίγο πίσω αποτην Αθήνα.Θα προσπαθήσω λοιπόν να σε βοηθήσω όσο μπορώ:
Πριν να καταλήξω στο xr 1100 ήμουν έτοιμος να αγοράσω το xr 1000.Όταν έμαθα για το καινούργιο μοντέλο το καθυστέρησα λίγο και τελικά κατέληξα στο xr 1100.Μου είπαν ότι έχουν την ίδια φόρμα κάτι το οποίο δεν ξέρω εάν αληθεύει,αλλά εγώ που δοκίμασα και τα δυο δεν κατάλαβα διαφορά.Είμαι στο ίδιο νούμερο και στα δύο.Οπότε πιστεύω πως εάν δεν έχει έρθει το 1100 εώς το τέλος του μήνα,δοκίμασε το xr 1000 το οποίο κυκλοφορεί αρκετά χρόνια στην αγορά και θα δείς το νούμερο σου bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 11 2009, 01:11

KARA έγραψε:


Σε καταλαβαίνω φίλε μου γιατί η επαρχία πάντα μένει λίγο πίσω αποτην Αθήνα.Θα προσπαθήσω λοιπόν να σε βοηθήσω όσο μπορώ:
Πριν να καταλήξω στο xr 1100 ήμουν έτοιμος να αγοράσω το xr 1000.Όταν έμαθα για το καινούργιο μοντέλο το καθυστέρησα λίγο και τελικά κατέληξα στο xr 1100.Μου είπαν ότι έχουν την ίδια φόρμα κάτι το οποίο δεν ξέρω εάν αληθεύει,αλλά εγώ που δοκίμασα και τα δυο δεν κατάλαβα διαφορά.Είμαι στο ίδιο νούμερο και στα δύο.Οπότε πιστεύω πως εάν δεν έχει έρθει το 1100 εώς το τέλος του μήνα,δοκίμασε το xr 1000 το οποίο κυκλοφορεί αρκετά χρόνια στην αγορά και θα δείς το νούμερο σου bounce bounce bounce

και εμενα τ ιδια με ειπαν.. για το νουμερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 12 2009, 14:10

Ρε σεις αλανια πηγα σημερα PAPASTAYROY να τσεκαρω νουμερακι και ρωτησα τιμες:
340 μονοχρωμο και 440 με χρωματακια τις μετρητης!!
για το 1100 μιλαμε ετσι!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bretsos K2 στις Δευ Οκτ 12 2009, 16:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 12 2009, 15:33

για το 1100? καλη τιμη.. και σιγουρα θα μας κανει και ακομα καλυτερη αν ακουσει κανα 2 χιλιαρικα να ερχονται ζεστα.. για ψαξτε το εσεις οι αθηναιοι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 12 2009, 15:45

Προσέξτε με τα numera.. Πήρα κρανάκι Μ αφού μέτρησα .. φόρεσα κλπ. Μόλις το έκανα όμως βόλα είδα οτι ήταν χαλαρό! Ευτυχώς ήταν κούτα ακόμα και το άλλαξα με S. Γι αυτό για καταστήματα που λένε...αλλαγές δε γίνονται προσεκτικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v.s.r.i

v.s.r.i

Τόπος : perissos
Registration date : 13/03/2008

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 12 2009, 19:13

θα προσπαθήσω να πάω αύριο στον παπασταύρου για να δω αν μας κάνει καλύτερη τιμή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2009, 15:33

Bretsos K2 έγραψε:
Ρε σεις αλανια πηγα σημερα PAPASTAYROY να τσεκαρω νουμερακι και ρωτησα τιμες:
340 μονοχρωμο και 440 με χρωματακια τις μετρητης!!
για το 1100 μιλαμε ετσι!!

Δεν έχω λόγο να μην πιστέψω τον φίλο αλλά σε τηλεφωνική επαφή που είχα με τον παπασταύρου μου είπε 499 για το 1100 με τα σχέδια.Δεν ξέρω τι παίζει και άλλαξε γνώμη scratch Ισως είδε τις τιμές από αλλού και άλλαξε στρατηγική.Όπως και να έχει είναι καλή τιμή αλλά μην βιάζεσται για να δούμε τελικά πόσα κράνη θα βγούν στο σύνολο και μετά να πάρουμε προσφορές bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2009, 15:40

Ειχα πάει απο εκεί πριν καμια 20ρια μερες. Εχει διαφορά στη τιμή μετρητά και με δόσεις. Οπότε να το διευκρινίσετε. (460θυμαμαι μετρητα)... Αλλά γιατί δε κοιτάτε και στη γνωστή αποθήκη???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 15 2009, 15:39

Ήντα γίνεται? κανένα νέο έχωμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v.s.r.i

v.s.r.i

Τόπος : perissos
Registration date : 13/03/2008

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 15 2009, 21:07

έχω στείλει e-mail και στον παπασταύρου και στο mondo di moto εδώ και 2 μέρες αλλά δεν έχω πάρει απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xtrgeo
Member
Member
xtrgeo

Ηλικία : 45
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/08/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 22 2009, 21:57

Σήμερ απήγα σε ένα μαγαζί εδώ στην Κατερίνη όπου έχει όλα τα μπουφάν Bering στη μισή τιμή και πήρα ένα καλοκαιρινό στα 80 €...
΄Τον ρώτησα λοιπόν για τα shoei και μου είπε πολύ καλά λόγια κλπ κλπ...

Μου έδειξε όμωε και ένα άλλο κράνος, το οποίο εγώ αγνοούσα την ύπαρξή του.

πρόκειτε για το scorpion exo 1000.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι αρχικά ότι έχει πάρει πιστοποίηση από όλους τους εν λόγω φορείς, όπως TUV(όσοι γνωρίζουν από Γερμανία...), ECE 22-05 και από την αγγλική κρατική sharp(sharp.direct.gov.uk) και μάλιστα σε κάποιες πήρε περισσότερα αστέρια από το shoei!

Δε θα πω για εφαρμογή, ζελατίνες,design κλπ γιατί εκεί μάλλον είναι ισάξιο, τουλάχιστον με το shoei, αλλά αυτά έρχονται σε δέυτερη μοίρα...

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ δεν το ξέρω το κράνος, ΄τωρα το γνώρισα και διάβασα γι'αυτο.

Ξέρει κανείς κάτι?καμιά εμπειρία?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ammoulianiotis
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
ammoulianiotis

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
Registration date : 09/09/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 22 2009, 22:03

Μια και η συζητηση ειναι περι κρανους και βρισκομαι και εγω σε αναζητηση θα ηθελα τη γνωμη σας παιδια.
Ειμαι αναμεσα σε δυο Shoei, το xr-1100 και το multitec. Το ενα σπαστο και το αλλο full face, ποια η γνωμη σας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stilo-club.gr
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 22 2009, 23:54

ammoulianiotis έγραψε:
Μια και η συζητηση ειναι περι κρανους και βρισκομαι και εγω σε αναζητηση θα ηθελα τη γνωμη σας παιδια.
Ειμαι αναμεσα σε δυο Shoei, το xr-1100 και το multitec. Το ενα σπαστο και το αλλο full face, ποια η γνωμη σας;
παρε full face μεγαλυτεη ασφαλεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 22 2009, 23:57

Full face. Οχι μόνο μεγαλύτερη ασφάλεια, αλλά και μικρότερο βάρος. Λιγότερα κινούμενα μέρη πιο σταθερό! Τελικά μετά απο χρόνια κατέληξα σε full και είδα διαφορά! Επίσης διάφορες 2ες ζελατίνες που κατεβαίνουν με μηχανισμούς προσθέτουν βάρος και δεν είναι και ποιοτικές! Οσο πιο απλό...τόσο καλύτερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ammoulianiotis
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
ammoulianiotis

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
Registration date : 09/09/2009

Κράνος - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23 2009, 18:52

Απλα σκεφτομουν σπαστο για να ανοιγει το καλοκαιρι και να αεριζονται τα μουτρα μου... (αυτος ηταν ο βασικοτερος λογος)

Ευχαριστω για τις αποψεις σας παιδια, με βλεπω με το rx-1100!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stilo-club.gr
 

Κράνος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: