Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 15:05

ευχαριστω πολυ milt,με καθησυχασες τα περιμενω πως και πως να ερθουν απο κινα! xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26 2010, 20:30

παιδια σημερα παρελαβα τα φωτακια μου,θελω μια μικρη βοηθεια με την συνδεση

1)συνδεω κανονικα τις δυο λαμπες με τα μπαλαστ και μου μενουν απο την καθε λαμπα απο ενα καλωδιο για γειωση, αυτα να τα βαλω καπου στο σασι ή να τα τραβηξω εως το αρνητικο της μπαταριας??

2)εχω ενα κοκκινο καλωδιακι που παει στο θετικο της μπαταριας και μου μενει μια φυσα που δεν ξερω τι να την κανω οπως μου μενουν ελευθερες και οι δυο φυσες που εστελναν ρευμα στις παλιες λαμπες μηπως να συνδεσω την μια απο τις δυο με την ελευθερη και την αλλη απλα να την εχω να κρεμεται???


ελπιζω να μην σας μπερδεψα!!!


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26 2010, 22:23

Φιλε sakk η απαντηση στο ερωτημα νουμερο 1 ειναι:τα βαζεις στο αρνητικο της μπαταριας απευθειας!

στο δευτερο σου ερωτημα τωρα,καλα σκεφτηκες μιας και εισαι τρομερο μυαλο(εχουν βαλει 5.000.000 ελληνες μεχρι τωρα xenon και εσυ νομιζεις οτι το ανακαλυψες)
την φυσα την συνδεεις με την δεξια φυσα απο τις εργοστασιακες!

και ΤΣΟΥΠ θα δεις το φως το αληθινο!!!


παιδες μη με παρετε στο ψηλο απλα ενα αστειο κανω επειδη τελικα την βρηκα την λυση μονος!

geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26 2010, 22:24

sakk έγραψε:
παιδια σημερα παρελαβα τα φωτακια μου,θελω μια μικρη βοηθεια με την συνδεση

1)συνδεω κανονικα τις δυο λαμπες με τα μπαλαστ και μου μενουν απο την καθε λαμπα απο ενα καλωδιο για γειωση, αυτα να τα βαλω καπου στο σασι ή να τα τραβηξω εως το αρνητικο της μπαταριας??

2)εχω ενα κοκκινο καλωδιακι που παει στο θετικο της μπαταριας και μου μενει μια φυσα που δεν ξερω τι να την κανω οπως μου μενουν ελευθερες και οι δυο φυσες που εστελναν ρευμα στις παλιες λαμπες μηπως να συνδεσω την μια απο τις δυο με την ελευθερη και την αλλη απλα να την εχω να κρεμεται???


ελπιζω να μην σας μπερδεψα!!!



1) κάπου στο σασί πιο συγκεκριμένα κανε μια τρύπα στην μεταλλική βάση του μούτρου.
2) όπως τα λες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 26 2010, 22:26

μαλλον σε προλαβα για λιγα δευτερολεπτα!!!ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 27 2010, 01:04

Καλοφότερα φίλος

Άσχετο αλλα
Αυτό που μ έκανε εντύπωση στα συγκεκριμένα φώτα είναι η ευαισθησία του πωλητή
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Savetheworld

Και νταβατζιλίκι 20$ για κολο(ρ)πέιπερ πρώτη φορά βλέπω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01 2010, 00:52

Εαν χρησιμοποιησουμε κατι τέτοιο για να βαλουμε τα ξενον, ωστε να αποφυγουμε καλωδιο απο την μπαταρια, ρελεδες κτλ, η καλωδιωση των φωτων μας θα αντεξει το παραπανω ρευμα που τραβανε τα ξενον μεχρι να αναψουν η οχι; (οχι οτι θελω να το κανω...πληροφοριακα ρωταω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01 2010, 02:38

Μπαα απλά καλώδια είναι.

Το ρεύμα που χρειάζονται πιστεύω θα το τραβήξουν ότι και να κάνεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01 2010, 21:43

αν δεν κανω λαθος γραφει οτι ειναι για τις H4-2 νομιζω ειναι αυτες με την μεγαλη σκαλα να ειναι αλογονου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤετ Σεπ 01 2010, 22:14

Ναι αλλα απο αυτα τα καλωδια που τροφοδοτουν την μεγαλη σκαλα στις Η4-2 μπορεις να τροφοδοτησεις τον ηλεκτρομαγνητη στις Η4-3 και καθαρισες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
Vezouvios
Administrator
Administrator
Vezouvios

Ηλικία : 45
Τόπος : Mακεδονια
Registration date : 09/10/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 12:16

ψαχνωντας σημερα κατι που θελω,το ματι μου επεσε σε ενα καταστημα το οποιο πουλαει ηλεκτρονικα προιοντα
μεταξυ αυτων και κιτ xenon της philips.
Στην περιγραφη γραφει οτι ειναι:
ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΙΤ ΜΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ.
ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΙΤ ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΛΑΜΠΕΣ.
ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ UVA ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΥΠΕΡΙΩΔΟΥΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ
ΠΟΥ ΚΙΤΡΙΝΙΖΕΙ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ.
ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΙΤ ΠΟΥ ΠΛΗΡΟΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
ΠΟΥ ΟΡΙΖΕΙ Η ΕΥΡΩΠΗ ISO9001, TUV, E4 ΚΛΠ
site
http://www.ptm-sat.gr/16-kit-i4-bi-xenon-philips-me-xronia-ergostasiaki-eggiisi-p-310.html

_________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
ΗΛΙΑΣ
Θεσσαλονικη.Ελλας
www.vstromhellasforum.com
Email:vezouvios@vstromhellasforum.com
Vstrom -650 K4  Vstrom -1000 K7. MTS 1200s K16

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Anim_77de2acd-f78b-e4a4-21de-bcd392d7392b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤρι Οκτ 12 2010, 12:42

Ηλια καμμια επωνυμη εταιρια απο οσο ξερω δεν βγαζει aftermarket kits.
Ο κινεζος γραφει ο,τι προδιαγραφες θελει στο κουτι οποτε προσεχε.
Ολες οι λυχνιες xenon εχουν φιλτρο UV.
Τα 4 χρονια ειναι δελεαρ και η τιμη λογικη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
trela_mentos



Ηλικία : 53
Registration date : 22/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤετ Νοε 24 2010, 14:27

Παιδιά, εγώ δεν θέλω να βάλω XENON αλλά σκέφτομαι σοβαρά 2 πρόσθετα προβολάκια (όπως π.χ. αρκετές BMW 1200). Θέλω να ρωτήσω αν κανείς έχει εμπειρία σε αυτό το θέμα και ειδικότερα:
1) Μήπως δημιουργηθεί πρόβλημα στο ηλεκτρικό κύκλωμα και αρχίσουν τίποτα βραχυκυκλώματα κλπ;
2) Έχω συναγερμό steelmate. Μήπως, πάλι λόγω ηλεκτρικών, τρελαθεί ο συναγερμός; Έχω δει άλλα μηχανάκια να την παθαίνουνε έτσι...
3) Μπορώ να τα συνδέσω και με τους προβολείς, έτσι ώστε να ανάβουν με κουμπί αλλά ΚΑΙ με το σινιάλο ΚΑΙ με το μπουτόν προβολέων;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raidon
Member
Member
Raidon

Ηλικία : 44
Τόπος : Κομοτηνη-Σαπες-Κιζαρι
Registration date : 11/07/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠεμ Νοε 25 2010, 15:13

Προτείνουμε για το V-strom

Τύπος Σειρά ΧΤR μικρού μεγέθους
Λάμπα LowUV H4-ND Βi-xenon χ 2 λάμπες (μεσαία & μεγάλη σκάλα)
Θερμ. λειτ.λάμπας α) 4400 εως 4600 >> Λευκό με ελαφρά απόχρωση πρός το κίτρινο
β) 5800 εως 6000 >> Ουδέτερο λευκό
Θέσεως 2 χ smd led
Τροφοδοσία Ανεξαρτητη σε κάθε φανάρι από τις Original φισες.
Κατανάλωση 36W +-2W
Εγγύηση.. Γραπτή 1 χρόνου μηχανισμός & λάμπες
Tιμή 260 Ευρώ




Αυτο το μυνημα μου εστειλαν σημερα απο την εταιρια.Θελω την γνωμη σας οσο αφορα την τιμη και γενικα το προιον και αν ξερετε καμια αλλη σελιδα με φθηνοτερο κιτ.
Ευχαριστω

Τιμη απο αλλη σελιδα
H4 H/L 4300K/6000K/8000K NORMAL 12V/35W 95 52?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stilianos

stilianos

Ηλικία : 40
Τόπος : καματερο
Registration date : 02/12/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 02 2010, 22:58

Raidon έγραψε:
Προτείνουμε για το V-strom

Τύπος Σειρά ΧΤR μικρού μεγέθους
Λάμπα LowUV H4-ND Βi-xenon χ 2 λάμπες (μεσαία & μεγάλη σκάλα)
Θερμ. λειτ.λάμπας α) 4400 εως 4600 >> Λευκό με ελαφρά απόχρωση πρός το κίτρινο
β) 5800 εως 6000 >> Ουδέτερο λευκό
Θέσεως 2 χ smd led
Τροφοδοσία Ανεξαρτητη σε κάθε φανάρι από τις Original φισες.
Κατανάλωση 36W +-2W
Εγγύηση.. Γραπτή 1 χρόνου μηχανισμός & λάμπες
Tιμή 260 Ευρώ




Αυτο το μυνημα μου εστειλαν σημερα απο την εταιρια.Θελω την γνωμη σας οσο αφορα την τιμη και γενικα το προιον και αν ξερετε καμια αλλη σελιδα με φθηνοτερο κιτ.
Ευχαριστω

Τιμη απο αλλη σελιδα
H4 H/L 4300K/6000K/8000K NORMAL 12V/35W 95 52?
παιδια μην δωσετε πανω απο 130 euro για χενον!!!ολες ειναι κινεζικες!!!κανω τοποθετησεις ο ιδιος!!!ολα τα κιτ αντεχουν στον χρονο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03 2010, 21:21

Προφανως αναφερεσαι στην εταιρια χενονελλας που ειναι στην πατρα.. εχω αγορασει την δευτερη επιλογη πριν ενα χρονο 6000Κ

Θα σου γραψω την απαντηση σε δυο σκελη για να μπορεσω να σε βοηθησω..
Εκανα την δευτερη επιλογη 6000κ γιατι δεν ηθελα τα φωτα να μπλεδιζουν αλλα να ειναι καθαρο λευκο γιατι στον χωρο εργασιας γενικα χρησιμοποιουμε ψυχρο φως για να μην κουραζονται τα ματια και για να βλεπεις πιο καθαρα ετσι πιστεψα οτι πιο θα ειναι το πιο ξεκουραστο φως.. οσο για τα 4300κ με προβληματισαν γιατι ειχα δει 4300κ στο δρομο και ειχαν καποιες αποκλισεις αλλο πιο λευκο και αλλα πιο κιτρινα και καπου εκει με φοβισαν...
Μετα απο ενα χρονο πια δεν με εχουν κουρασει στον δρομο νυχτα και η ορατοτητα απλα χτυπαω λαγο στα 100 μετρα... Laughing Laughing Laughing

Τεχνικα δεν μου εχουν βγαλει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα................
και παμε στο πρακτικο κομματι Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Η ΜΟΥΤΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ bounce bounce bounce
Τα ξενον τυφλωνουν τους απεναντι.. κυκλοφορο κατα βασην εθνικη οδο 24000χλμ σε 1 χρονο
και μεχρι να βρω την σωστη ρυθμιση ακομα θα με μουτζωνουν και θα φωναζουν
διοτι πες οτι βρισκεις την σωστη ρυθμιση μονοκαβαλος και την εχω βρει αμα πας δικαβαλος ξανα τα φωτα πανε ψηλα αρα καθε φορα παιζω με την πισω αναρτηση..................
Α Λ Λ Α η αποζημιωση για ολα αυτα ειναι οτι στην εθνικη οδο ενα κλακ κανεις την μεγαλη σκαλα και κανουν δεξια και το καλυτερο οταν εισαι στις διασταυρωσεις στην πολη και πλησιαζεις προς αυτην ο καθετος σου κοβει τελειως ταχυτητητα γιατι σιγουρα πιστευει οτι κατι μεγαλο ερχεται(καθημερινο φαινομενο)..

Και παμε και στο οικονομικο κομματι δεν εχω ακομα κατασταλαξει αν μου εχουν πιασει τον κωλο η οχι με τοσα ξενον που βλεπω καθε μερα στον δρομο.. τα ειχα παρει περισυ 280 εουρος μεχρι στιγμης ακομα τα λεφτα τους τα βγαζουν.. αν κρατησουν ακομα 2 χρονια τα μπαλαστ θα πω ναι εβγαλαν τελειως τα λεφτα τους.. για εμενα παρτα.. αλλα πρωτα πιστευε η μη ερευνα( και οχι ολοι που λενε πιστευε και μη ερευνα ειναι λαθος) Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angel25

angel25

Ηλικία : 40
Τόπος : Athens,Leukwsia
Registration date : 02/09/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21 2010, 11:08

KALIMERA PAIDIA EXEI KANENAS IPOPSIN KANA KIT BIXENON 4000K SE KALI TIMI K KALI POIOTITA?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aws.gr/
kakto

kakto

Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσ/νίκη
Registration date : 27/06/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21 2010, 14:07

angel25 έγραψε:
KALIMERA PAIDIA EXEI KANENAS IPOPSIN KANA KIT BIXENON 4000K SE KALI TIMI K KALI POIOTITA?

Όλα τα κιτ XENON είναι κατασκευής Κίνας και στις προδιαγραφές τους , έχουν όριο ζωής συγκεκριμένες ώρες λειτουργίας .
Αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να προσέξεις την τοποθέτηση και την υποστήριξη/εγγύηση ,από εκεί που θα τα αγοράσεις .
Φοράω εδώ και δύο χρόνια BIXENON ,τα οποία μου κόστισαν 150€ μαζί με την τοποθέτηση και είχαν 2 χρόνια εγγύηση, από το Μοτο Αργυρίου, που είναι και εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Suzuki .
Τα φώτα λειτουργούσαν άψογα μέχρι πριν από ένα μήνα που μου κάηκε η μια λάμπα . Παρόλο που υπολείπονταν λίγες μέρες για να λήξη η εγγύηση ,η αντιμετώπιση από το συγκεκριμένο μαγαζί ήταν άψογη και η λάμπα αντικαταστάθηκε άμεσα με καινούργια , χωρίς καμία δική μου επιβάρυνση .
Όταν τα είχα αγοράσει ,είχα κάνει μια μικρή έρευνα αγοράς και τα εύρισκα φθηνότερα σε διαδικτυακά μαγαζιά ,ευτυχώς όμως δεν τα προτίμησα γιατί τώρα δεν θα είχα την παραπάνω υποστήριξη .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angel25

angel25

Ηλικία : 40
Τόπος : Athens,Leukwsia
Registration date : 02/09/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 24 2010, 09:23

kakto έγραψε:
angel25 έγραψε:
KALIMERA PAIDIA EXEI KANENAS IPOPSIN KANA KIT BIXENON 4000K SE KALI TIMI K KALI POIOTITA?

Όλα τα κιτ XENON είναι κατασκευής Κίνας και στις προδιαγραφές τους , έχουν όριο ζωής συγκεκριμένες ώρες λειτουργίας .
Αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να προσέξεις την τοποθέτηση και την υποστήριξη/εγγύηση ,από εκεί που θα τα αγοράσεις .
Φοράω εδώ και δύο χρόνια BIXENON ,τα οποία μου κόστισαν 150? μαζί με την τοποθέτηση και είχαν 2 χρόνια εγγύηση, από το Μοτο Αργυρίου, που είναι και εξουσιοδοτημένο συνεργείο της Suzuki .
Τα φώτα λειτουργούσαν άψογα μέχρι πριν από ένα μήνα που μου κάηκε η μια λάμπα . Παρόλο που υπολείπονταν λίγες μέρες για να λήξη η εγγύηση ,η αντιμετώπιση από το συγκεκριμένο μαγαζί ήταν άψογη και η λάμπα αντικαταστάθηκε άμεσα με καινούργια , χωρίς καμία δική μου επιβάρυνση .
Όταν τα είχα αγοράσει ,είχα κάνει μια μικρή έρευνα αγοράς και τα εύρισκα φθηνότερα σε διαδικτυακά μαγαζιά ,ευτυχώς όμως δεν τα προτίμησα γιατί τώρα δεν θα είχα την παραπάνω υποστήριξη .

ευχαριστω για τις συμβουλες! θα το ψαξω γιατι εχουν πολλες διαφορες κ ποιοτητες..οπως πχ στην φωτεινοτητα αλλα ειναι απλα για να λες οτι εχεις xenon και αλλα πας και για κυνηγι στο βουνο!
καλες γιορτες να εχεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aws.gr/
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΤρι Δεκ 28 2010, 16:13

Παίδες μπήκα και γω τελικά στο τρυπάκι να βάλω ξένον και κλίνω προς αυτά που πρότεινε ο MILT και πολλοί έχετε βάλει από εδω πέρα...ελπίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά στα 110Euros....

Μιας και έχει περάσει κάποιος καιρός προτού προβώ στην αγορά τους σκέφτηκα καλό είναι να ρωτήσω,
μήπως είχατε κάποιο θέμα σχετικά με την αξιοπιστία τους, την κάλυψης της εγγύησης, την απόδοσή τους ή οτιδήποτε άλλο που θα με παροτρύνετε σε κάτι άλλο...

Δηλαδή με λίγα λόγια αξίζουν τα λεφτά τους...?

Μιλάμε για αυτά
http://www.manimani.gr/component/option,com_bookmarks/Itemid,1/task,detail/catid,104/navstart,0/mode,0/id,22/search,*/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 01 2011, 17:17

Παίδες χρόνια πολλά και καλή χρονιά geia mas kalmi geia mas
Για αυτά εδώ τι γνώμη έχετε ας απαντήσει κάποιος από τους περισσότερο γνώστες επί του θέματος?
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 451272
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290510736451&ssPageName=ADME:L:PMR:MOTORS:1123
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 01 2011, 23:02

σου κανουν μια χαρα αλλα εχε υποψιν σου οτι επειδη ειναι απο αμερικη πολυ πιθανον να πληρωσεις τελωνειο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΔευ Ιαν 03 2011, 11:58

Gadalf έγραψε:
Παίδες χρόνια πολλά και καλή χρονιά
Για αυτά εδώ τι γνώμη έχετε ας απαντήσει κάποιος από τους περισσότερο γνώστες επί του θέματος?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290510736451&ssPageName=ADME:L:PMR:MOTORS:1123

Καλημέρα φίλε μου και καλή χρονιά.

1) Δεν νομίζω να σε χρεώσουν τελωνείο, γιατι συνήθως αντικείμενα αξίας μικρότερης των 100 ευρώ τα περνάνε χωρίς φόρους. Τονίζω όμως το συνήθως. Αν είσαι λίγο γκαντεμάκος, μπορεί να σου βάλουν τελωνείο και να τρέχεις. Και το χειρότερο δεν είναι τα χρήματα. Το χειρότερο θα είναι να σε βάλουν να τρέχεις στο τελωνείο στα Σπάτα για να εκτελωνίσεις.

2) Το κιτ φαίνεται καλό. Η ένσταση μου είναι στην τιμή. Με την δικαιολογία οτι είναι για μηχανή και μάλιστα V-Strom έχουν τσιμπήσει λίγο την τιμούλα. Κατα την γνώμη μου, κάνε μία αναζήτηση με επιλογές "BIXENON SLIM H4". Θα βρείς πολύ φθηνότερα κιτ. Προσοχή μόνο να έχει 2 λάμπες και 2 ballast γιατι μερικά κιτ "για μηχανές" έχουν μόνο ΜΙΑ λάμπα και 1 ballast.

3) Να ξέρεις ότι το SLIM Ballast μειονεκτεί σε σχέση με το μεγάλο στην απόδοση και σταθερότητα του φωτισμού. Με άλλα λόγια, όταν φοράς slim ballast τα φώτα σου τρεμοπαίζουν ελαφρά, άσχετα με την φόρτιση και λειτουργία της μπαταρίας. Απο την άλλη, τα μεγάλα ballast είναι δύσκολα στη τοποθέτηση τους και ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ πολύ εύκολα.

4) Παρά τις φήμες που κυκλοφορούν, τα κινέζικα XENNON είναι μιά χαρά. Εγώ έχω αγοράσει αρκετά κιτ απο κινέζους για το μωρό μου και τα αυτοκίνητα και ποτέ δέν είχα πρόβλημα, εκτός απο ένα μεγάλο ballast που έκαψα από δική μου βλακεία.


Αυτά τα ολίγα για τα XENON. Αν έχεισ καμία απορεία, πες μου.


Basketball Basketball Basketball Basketball

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΔευ Ιαν 03 2011, 13:11

Gadalf έγραψε:
Παίδες μπήκα και γω τελικά στο τρυπάκι να βάλω ξένον και κλίνω προς αυτά που πρότεινε ο MILT και πολλοί έχετε βάλει από εδω πέρα...ελπίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά στα 110Euros....

Μιας και έχει περάσει κάποιος καιρός προτού προβώ στην αγορά τους σκέφτηκα καλό είναι να ρωτήσω,
μήπως είχατε κάποιο θέμα σχετικά με την αξιοπιστία τους, την κάλυψης της εγγύησης, την απόδοσή τους ή οτιδήποτε άλλο που θα με παροτρύνετε σε κάτι άλλο...

Δηλαδή με λίγα λόγια αξίζουν τα λεφτά τους...?

Μιλάμε για αυτά
http://www.manimani.gr/component/option,com_bookmarks/Itemid,1/task,detail/catid,104/navstart,0/mode,0/id,22/search,*/


Για ποια ακριβως μιλαμε? Το λινκ δειχνει ενα καταστημα στο Ιλιον και τιποτα αλλο. Αν εχεις μαθει κατι παραπανω ενημερωσε. Με ενδιαφερει και μενα το θεμα, αρκει η τιμη να ειναι προσιτη και οχι 250ρια που διαβαζω στην εγχωρια αγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 27 Icon_minitimeΔευ Ιαν 03 2011, 14:41

giannis81 έγραψε:
Gadalf έγραψε:
Παίδες μπήκα και γω τελικά στο τρυπάκι να βάλω ξένον και κλίνω προς αυτά που πρότεινε ο MILT και πολλοί έχετε βάλει από εδω πέρα...ελπίζω να ισχύει ακόμα η προσφορά στα 110Euros....

Μιας και έχει περάσει κάποιος καιρός προτού προβώ στην αγορά τους σκέφτηκα καλό είναι να ρωτήσω,
μήπως είχατε κάποιο θέμα σχετικά με την αξιοπιστία τους, την κάλυψης της εγγύησης, την απόδοσή τους ή οτιδήποτε άλλο που θα με παροτρύνετε σε κάτι άλλο...

Δηλαδή με λίγα λόγια αξίζουν τα λεφτά τους...?

Μιλάμε για αυτά
http://www.manimani.gr/component/option,com_bookmarks/Itemid,1/task,detail/catid,104/navstart,0/mode,0/id,22/search,*/


Για ποια ακριβως μιλαμε? Το λινκ δειχνει ενα καταστημα στο Ιλιον και τιποτα αλλο. Αν εχεις μαθει κατι παραπανω ενημερωσε. Με ενδιαφερει και μενα το θεμα, αρκει η τιμη να ειναι προσιτη και οχι 250ρια που διαβαζω στην εγχωρια αγορα.

παρτε ενα τηλεφωνο ρε παιδες στο καταστημα και ρωτηστε αν παιζει ακομη η προσφορα που ειχε δωσει στον μιλτο το καταστημα.
απο τα τοτε λεγομενα του μιλτου τα συγκεκριμενα xenon τα σπανε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 27 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: