Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΔευ Μαρ 01 2010, 22:30

Θα μπορούσε κάποιος απο εσάς που έχει τοποθετήσει xenon ,και ειδικά που τώρα τελευταία βάλατε αρκετοί,να δώσει λίγο απο τα φώτα του? Είμαι στην φάση της έρευνας και θα ήθελα να βάλω xenon 4300k σε συνδιασμό με προβολάκια ομίχλης και έχω ακούσει απόψεις αρνητικές, όσον αφορά την σωστή κατεύθυνση της δέσμης που πιθανόν σε μια απο τις δυο σκάλες θα υπάρχει και θα οδηγεί πολύ ψηλά το φως με αποτέλεσμα να τυφλώνει τον απέναντι, ενώ αν ρυθμιστεί χαμηλότερα δεν θα έχουμε μακρινή ορατότητα.Επειδή σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να ενοχλώ τον απέναντι τυφλόνοτας τον (σε πολλές περιπτώσεις με τις μαμά λάμπες μου έχουν κάνει συνιάλο ενοχλούμενοι ειδικά όταν είμαι φορτωμένος),μήπως είναι καλύτερα να κοιτάξω λάμπες τύπου xenon π.χ. x-treme power για να μην μου διμιουργηθούν προβλήματα?Έυχαριστώ προκαταβολικά και η κάθε άποψη είναι σεβάστη. merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Translatoras
Member
Member
Translatoras

Ηλικία : 51
Τόπος : τα Βράχια της Πειραϊκής
Registration date : 21/11/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΔευ Μαρ 01 2010, 22:41

Είμαι και εγώ της ίδιας άποψης για τα retrofit Xenon. Αν δεν είναι όλα εργοστασιακά (λάμπες-κάτοπτρα) τότε απλά θαμπώνεις το σύμπαν, όπως σχεδόν όλοι με τα aftermarket.

Τις τύπου xenon δεν τις γνωρίζω αλλά αν είναι σαν τις παλιές Bluelight τότε πεταμένα λεφτά
Μια φτηνή λύση είναι οι λάμπες Nightbreaker της Osram. Αυτές φοράω και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Ειδικά στο αμάξι που είναι παλιότερης τεχνολογίας είδα το φως μου.

Τιμή για τις Οσραμ από 25 έως 35 ευρώ το ζευγάρι.

Από ebay τις βρήκα μισή τιμή = 15 ευρώ

Κοίτα εδώ. ..Whatbulb ebay
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 00:05

Osram απο 15? στον Τζαβαρα στην Καλλιροης.
Μαλλον αρκετα ευαισθητες σαν λαμπες, ειδικα στους κραδασμους, και ολα δειχνουν πως κοβουν νημα συντομα.

Xenon ασυγκριτο φως, λιγο μουφα μεγαλη σκαλα αλλα παρ' ολα αυτα φεγγει καλυτερα απο αλογονου, λιγο ψηλα σχετικα, ομως διορθωνεται πανευκολα.
Δεν τυφλωνουν αν ρυθμιστουν σωστα.
Το δευτερο ατομο θελει παντα προφορτιση στην πισω αναρτηση και εναν μικρο συμβιβασμο στο υψος της μεσαιας σκαλας (ετσι ειναι το μηχανακι μας).

Υπαρχει και η λυση των projectors που ειναι απροβληματιστη.

Συμβατικες αλογονου τυπου thunderstorm xenon που υποσχονται τον ουρανο με τα αστρα, μακρυα κι αγαπημενοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 00:14

Κύριοι,ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Φίλε Μίλτο ποια είναι τα projectors?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 00:16

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 451272

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/PROJECTOR-LEN-KIT-Angel-Eye-E46-M3-TSX-H4-D2S-HID-XENON_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1c0ed91044QQitemZ120508190788QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ht_6037wt_939
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 00:24

ermis έγραψε:
Ξαφνικά και εκεί που οδηγούσα παρατηρώ μια λάμψη μέσα απο τους 2 καθρέπτες. Για κλάσματα δευτερολέπτου έβλεπα αστεράκια και το ατύχημα το γλίτωσα στο τσάκ, μιας και δε έβλεπα απο πού πάει ο τύπος (κάγκουρας) να περάσει.
Τί ήταν? Ενα TDM με xenon!
Κάποιοι βάζουν Xenon απο μόδα, άλλοι για να τους βλέπουν καλύτερα. Ε λοιπόν ναί... τον είδα καλύτερα και παραλίγο να γινότανε το κακό. Αν έκανα δεξιά ή αριστερά θα έπεφτα πάνω του (γιατί για λίγο δε καταλάβαινα απο πού θα περάσει)!
Θα μου πείτε είναι δεν είναι ρυθμισμένα, ξέρω. Αλλά αν ήταν ρυθμισμένα σωστά δε θα κάνανε τη δουλειά που ήθελε ο τύπος!
Οσο για το αν βλέπεις καλύτερα το βράδυ? Αν το φανάρι δεν είναι για xenon απο τη μάνα του, βλέπεις χειρότερα! Αποδεδειγμένο και μάλιστα σε ΚΤΕΟ, ΙΧ με xenon στη μέτρηση για τα φώτα είχανε κάτω απο το όριο ακόμα και απο τις απλές λάμτες. Οπότε καλύτερα να βάζει κανείς λάμπες τύπου xenon αν θέλει να έχει φώς τύπου xenon εκτός και αν υπάρχει φανάρι ειδικό με projector. Δεν είναι χαζές οι αντιπροσωπείες που δε βάζουν xenon ή που τα βάζουν με είδικά φανάρια.




φιλε μου 2 ερωτησεις θελω να κανω
-εχεις βαλει ποτε στο μηχανακι σου xenon?
-εχεις ταξιδεψει εθνικη με 5-6 μηχανακια και ο εχων xenon απο τους συνοδοιπορους να ερθει διπλα σου και να σου αναβοσβηνει τα φωτα του
μεσα στο απολυτο σκοταδι?
πιστεψε με εκει θα ανακαλυψεις οτι δεν εχεις φωτα
οσο για τις λαμπες τυπου xenon τις φορουσα αλλα και παλι μαλλια!
τα φωτα ρυθμιζουν στο υψος οποτε........ Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 00:26

MILT έγραψε:
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 451272

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/PROJECTOR-LEN-KIT-Angel-Eye-E46-M3-TSX-H4-D2S-HID-XENON_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1c0ed91044QQitemZ120508190788QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ht_6037wt_939
Eίστε περισότερο ευχαριστημένοι με τα μάτια που βάλατε απο ότι με τις xenon H4 4300k σε σχέση ποιότητας απόδοσης και ενόχλησεις περι στραβώματος των έναντι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 00:33

τα φαναρια ρυθμιζουν στο υψος και δεν τυφλωνεις κανεναν,που ειναι το προβλημα? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 00:34

Projectors δεν εχει βαλει κανεις ακομη, ειναι σε φαση PB.
Τα εχω δοκιμασει εγω και βγαζουν πολυ καλης ποιοτητας διαγραμμα με τη μεγαλη σκαλα να ελεγχεται απο κλαπετο.

Προσωπικα χρησιμοποιω 4300Κ Η4 bixenon.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
sarthan dl650k8

sarthan dl650k8

Ηλικία : 53
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 02/08/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Απρ 01 2010, 22:38

καλησπέρα σε όλους και καλή ανάσταση.

εβαλα πριν 2 μερες φώτα bixenon H4 και αντιμετοπίζω ενα "πρόβλημα" αρχιζουν και φωτιζουν οι λαμπες μετά τα 4-5μετρα ενώ πρώτα είχα φως κοντα.....

Οι λαμπες είναι αυτες που έχουν στο κάτω μέρος ενα μέταλλο κατά μήκος και μπροστά ενα καπέλο μεταλικο. Μήπως ειναι αυτός ο λόγος (δηλ η μεταλική κάλυψη που
περιβάλει την λαμπα) και το φως ειναι αδύναμο στα πρωτα μέτρα.

γνωριζei κανεις αν επιτρέπεται να αφαιρεσω αυτα τα μεταλα που περιβαλουν την λαμπα??

bi_xenon H4 lamps
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Απρ 01 2010, 23:12

οχι φιλε μου αν τα αφαιρεσεις το εχασες το παιχνιδι.τσεκαρε :1.αν εχουν κατσει σωστα οι λαμπες 2. κοιτα αν δουλευουν σωστα οι λαμπες(στην αλλαγη σκαλας αν κανει η λαμπα ολη τη διαδρομη ή κολλαει καπου στη μεση) 3.ρυθμιση φωτων (σε ρυθμιστη φωτων και οχι σε τοιχο και με σενα πανω).ελπιζω να βρεις λυση στο προβλημα σου.καλη ανασταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sarthan dl650k8

sarthan dl650k8

Ηλικία : 53
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 02/08/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΣαβ Απρ 03 2010, 14:03

Βασίλη ευχαριστώ που απαντησες , το μόνο που μένει να κάνω είναι η ρύθμιση σε συνεργείο, αν και με προσπάθειες που έκανα ψιλοαπογοητεύτηκα No

καλη ανάσταση σε όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 18 2010, 15:22

Paidia xreiazomai k ego boitheia. Pro hmeron agorasa k ego fota xenon, ta H4 bi-xenon, ta opoia exoun metaliko periblima opos tou paidiou, episis ena kalodio apo to rele Gia ta balast einai poio konto(logo tou oti proorizontai Gia autokinito Mallon). To problima einai oti den brisko hlektrologo na mou ta perasei! Uparxei kapoios apo giannena na boithisei?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 18 2010, 15:43

krisberis έγραψε:
Paidia xreiazomai k ego boitheia. Pro hmeron agorasa k ego fota xenon, ta H4 bi-xenon, ta opoia exoun metaliko periblima opos tou paidiou, episis ena kalodio apo to rele Gia ta balast einai poio konto(logo tou oti proorizontai Gia autokinito Mallon). To problima einai oti den brisko hlektrologo na mou ta perasei! Uparxei kapoios apo giannena na boithisei?


nai,einai enas sta nea meli kai se perimenei na pas apo kei grigora.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 18 2010, 15:54

Signomi file den katalaba, pou mporo na ton bro?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djpolak

djpolak

Ηλικία : 39
Τόπος : Piraeus - San Giovanni di Renti
Registration date : 22/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 01:57

Ενδιαφέρομαι να βάλω xenon με το που μου έρθει η μηχανή και έκανα μια μικρή έρευνας αγοράς και διαβάζοντας στο φόρουμ και στην αγορά. Για αρχή πήγα σε μαγαζιά που τοποθετούν xenon και μου είπαν από 180 - 230 euro. Μετά άρχισα να διαβάζω στο φόρουμ και βρήκα το κατάστημα στο ίλιον στα 110 euro και βρήκα τέλος στο ebay με 57 euro περίπου, αυτό
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SLIM-BIXENON-HID-CONVERSION-KIT-H4-H13-9004-9007-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a070619aaQQitemZ180506466730QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories .
Ήθελα να ρωτήσω αν κάνουν οι λάμπες που βρήκα και αν αξίζει μια τέτοια αγορά από το ebay;
Αν αγοράσω κάποια xenon θα μπορέσει να βοηθήσει κάποιος στην τοποθέτηση; Πιάνουν τα χέρια μου απλά δεν ξέρω τους χώρους που περνούν τα καλώδια στο vstrom.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24 2010, 13:12

djpolak έγραψε:
Ενδιαφέρομαι να βάλω xenon με το που μου έρθει η μηχανή και έκανα μια μικρή έρευνας αγοράς και διαβάζοντας στο φόρουμ και στην αγορά. Για αρχή πήγα σε μαγαζιά που τοποθετούν xenon και μου είπαν από 180 - 230 euro. Μετά άρχισα να διαβάζω στο φόρουμ και βρήκα το κατάστημα στο ίλιον στα 110 euro και βρήκα τέλος στο ebay με 57 euro περίπου, αυτό
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SLIM-BIXENON-HID-CONVERSION-KIT-H4-H13-9004-9007-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a070619aaQQitemZ180506466730QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories .
Ήθελα να ρωτήσω αν κάνουν οι λάμπες που βρήκα και αν αξίζει μια τέτοια αγορά από το ebay;
Αν αγοράσω κάποια xenon θα μπορέσει να βοηθήσει κάποιος στην τοποθέτηση; Πιάνουν τα χέρια μου απλά δεν ξέρω τους χώρους που περνούν τα καλώδια στο vstrom.
ναι κανουν απλα μην κανεις λαθος φοραμε Η4-3 η τοποθετηση δεν ειναι τιποτα περνα μια Τεταρτη απο τη λεσχη και πολλα παιδια θα σε βοηθησουν Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24 2010, 14:31

Emena den me boithisate re paidia, telika uparxei kapoios apo giannena? K episis to fis pou pernoun Reina ta fota pou einai? K to rele pou mpainei mprosta sta plastika I kato apo ti sela? Mono ta kalodia Gia tin mpataria pernane konta sto kinitira k apo pou?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24 2010, 14:45

krisberis έγραψε:
Emena den me boithisate re paidia, telika uparxei kapoios apo giannena? K episis to fis pou pernoun Reina ta fota pou einai? K to rele pou mpainei mprosta sta plastika I kato apo ti sela? Mono ta kalodia Gia tin mpataria pernane konta sto kinitira k apo pou?

1. ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

2. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΝΝΙΏΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ

3. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΠΑΡΑ ΠΙΣΩ Κ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΡΕΥΜΑ Κ ΓΕΙΩΣΗ, ΣΗΜΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΦΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΛΑΜΠΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΣ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΑΛΟΓΟΝΟΥ

4. ΤΗΝ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΛΩΔΙΩΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΝΤΥΝΕΙΣ.

Υ.Γ. sorry για τις φωνες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djpolak

djpolak

Ηλικία : 39
Τόπος : Piraeus - San Giovanni di Renti
Registration date : 22/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24 2010, 15:30

pulsar έγραψε:
djpolak έγραψε:
Ενδιαφέρομαι να βάλω xenon με το που μου έρθει η μηχανή και έκανα μια μικρή έρευνας αγοράς και διαβάζοντας στο φόρουμ και στην αγορά. Για αρχή πήγα σε μαγαζιά που τοποθετούν xenon και μου είπαν από 180 - 230 euro. Μετά άρχισα να διαβάζω στο φόρουμ και βρήκα το κατάστημα στο ίλιον στα 110 euro και βρήκα τέλος στο ebay με 57 euro περίπου, αυτό
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SLIM-BIXENON-HID-CONVERSION-KIT-H4-H13-9004-9007-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a070619aaQQitemZ180506466730QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories .
Ήθελα να ρωτήσω αν κάνουν οι λάμπες που βρήκα και αν αξίζει μια τέτοια αγορά από το ebay;
Αν αγοράσω κάποια xenon θα μπορέσει να βοηθήσει κάποιος στην τοποθέτηση; Πιάνουν τα χέρια μου απλά δεν ξέρω τους χώρους που περνούν τα καλώδια στο vstrom.
ναι κανουν απλα μην κανεις λαθος φοραμε Η4-3 η τοποθετηση δεν ειναι τιποτα περνα μια Τεταρτη απο τη λεσχη και πολλα παιδια θα σε βοηθησουν Very Happy

Ευχαριστώ πολύ. Θα τα παραγγείλω από ebay τελικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djpolak

djpolak

Ηλικία : 39
Τόπος : Piraeus - San Giovanni di Renti
Registration date : 22/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 24 2010, 21:00

Τελικά παράγγειλα αυτά http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180506472006&viewitem=&sspagename=STRK:MEWNX:IT#ht_4961wt_802 και κάτι ledακια μαζί.
Τώρα θέλω να βρω διακόπτη φώτων για τιμόνι υδατοστεγή, αλλά είμαι στο ψάξιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25 2010, 14:24

djpolak έγραψε:
Τελικά παράγγειλα αυτά http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180506472006&viewitem=&sspagename=STRK:MEWNX:IT#ht_4961wt_802 και κάτι ledακια μαζί.
Τώρα θέλω να βρω διακόπτη φώτων για τιμόνι υδατοστεγή, αλλά είμαι στο ψάξιμο.
καλοριζικα και καλοφορετα για διακοπτη δες http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t6518.htm?highlight=%e4%e9%e1%ea%ef%f0%f4%e7%f2+%f6%f9%f4%f9%ed


Έχει επεξεργασθεί από τον/την pulsar στις Παρ Ιουν 25 2010, 21:07, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis
Member
Member
Fanis

Ηλικία : 49
Τόπος : Μαρουσι-Βονιτσα
Registration date : 20/10/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 25 2010, 14:52

pulsar έγραψε:
καλοριζικα και καλοφορετα για διακοπτι δες http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t6518.htm?highlight=%e4%e9%e1%ea%ef%f0%f4%e7%f2+%f6%f9%f4%f9%ed

Κι εγω τον ιδιο πηρα απο Stelpet στην Θησεως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 21 2010, 19:24

Ξερει κανενας αν υπαρχει διαφορα σε αυτα που λεγονται telescopic xenon και στα αλλα που τα λενε bixenon?
και αν υπαρχει διαφορα ποια ειναι αυτη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 11:24

Bixenon λενε οσα Η4 εχουν και τις δυο σκαλες.
Telescopic ειναι ο συνηθεστερος, και μονος ενδεδειγμενος, τυπος bixenon με ηλεκτρομαγνητικο μηχανισμο που μετατοπιζει την λαμπα για να αλλαξει σε μεγαλη σκαλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 26 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: