Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 19:59

Να πάμε και μαζί ρε Γιάννη...τί λες τώρα??
με περιέγραψε και μου είπε οτι τα PUIG τα εχει κρατημένα..κλπ.?
Δεν ισχύει...αφού δεν ξέρω τίποτα από αυτά που λές!
Στη Μιχαλακοπούλου έχω πάει και ξέρω το μαγαζί του Ξύκη. οχι τον ίδιο.
Δεν γνωριζόμαστε με τον άνθρωπο. Δεν ξέρω τίποτε για 2 φτερά που σου είπε κλπ.
Λάθος πληροφόρηση σου έδωσε...(μάλλον επαγγελματικά...)
Τι με ζητάς τώρα?? να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας..!!

Και κάνω edit...γιατί θυμήθηκα νομίζω περί τίνος...
Λοιπόν, η ερώτηση μου στο φόρουμ τότε, ήταν, εάν μπορούσα να πάω να πάρω το φτερό που μου αντιστοιχούσε απο την παραγγελία. (με μικρή επιφύλαξη...αν θυμάμαι καλά..)
Αυτονόητο οτι δεν γνωρίζω τίποτε για τα 2 κομμάτια που μου είπε δήθεν ο Ξύκης...(Αυτό ΣΙΓΟΥΡΑ!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pan0s78



Ηλικία : 45
Τόπος : Μαρούσι - Αθήνα
Registration date : 13/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 20:29

THUNDER STORM-1 έγραψε:
Απαντώ σε όλα:

Α. Σωστά συνενοήθηκα με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού, αλλά αυτός έλειπε την μέρα που πήγε ο Πάνος.
Τα νεύρα είναι..γιατί του είπα σε μακροσκελές ΠΜ οτι θα λείπει το αφεντικό, και να μην πάει μόνος, αλλά αυτός πήγε..! ενώ εγώ προσπαθώ να "δείξω" αδιαφορία για να πετύχω ακόμα καλύτερη τιμή και φυσικά μεγαλύτερη εγγύηση.
Εντάξει, το παιδί βιαζόταν λέει γιατί έχει ελεύθερο χρόνο...κατανοητό.
Εάν όμως έτσι...βοηθάει...???
Αυτοί οι έμποροι είναι "γάτες" στη ψυχολογία πωλήσεων και στα πέρνουν χοντρά από "βλακεία"...

Β2.
Ακριβώς έτσι το υπολόγιζα Γιάννη, να δείνω την διεύθυνση στους ενδιαφερόμενους με ΠΜ.
Ομως, έφυγε (διακοπές και δουλιές) το αφεντικό, και κάποια φορά που ήμουν εκεί, διαπίστωσα οτι ΔΕΝ ξέρανε άλλοι για την συμφωνία προς 100 ?. και ούτε για εγγύηση.
Αυτό με ανάγκασε να προτείνω την λίστα...που ξέρεις οτι είναι "δυνατό χαρτί" διαπραγμάτευσης...!

Γ. Δεν άρπαξα κανέναν από τα μούτρα Αλεξ. Εγώ ενοχληθηκα για το άκομψο τρόπο που με εξέθετε και στο φόρουμ αλλά και στους προμηθευτές.
Και εγώ συγκριτικά νέος είμαι εδώ, και μου αρέσει που έρχονται όλο και περισσότεροι νέοι.
Οι δε νέοι πάντως, οφείλουν να μάθουν/δείξουν την στοιχειώδη "σύμπνοια και ομαδικότητα"

Το ύφος μου είναι αυτό, παιδιά (γιατί δεν έχω την υπομονή του ΤαζάκοΥ).
Δεν είναι "επιθετικότητα" εναντίον κάποιου, διευκρινίζω.

ΥΓ.
Το παλληκάρι (ο PanoS) μου πήρε τηλέφωνο και τα βρήκαμε...ησυχάστε και "ομο-νοείστε" εν' V-Strom αδερφοί.

για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους (και τελευταία φορά που ποστάρω σε αυτό το νήμα)... στο πμ που μου έστειλες μου έδινες το τηλ σου και μου έγραφες να σε πάρω να πάμε μαζί ... στο τηλ που σου έκανα μου είπες να πάμε μαζί, αλλά δε μου είπες να ΜΗΝ πάω μόνος μου ... μου ανέφερες μάλιστα ότι αν δεν είναι το αφεντικό εκεί δε θα μου κάνουν αυτή την τιμή και αν έχω πρόβλημα να σε πάρω από εκεί τηλ να το κανονίσεις (πράγμα που δεν έκανα γιατί δε το θεώρησα σκόπιμο) ... για αυτό εξάλλου μου έδωσες και τη δνση και το όνομα του μαγαζιού ...

αφού είχες κάνει συμφωνία με το αφεντικό είναι τόσο δύσκολο με ένα τηλ από το κατάστημα να το επιβεβαιώσουν ... κατά λέξη μου είπε η συζ του αφεντικού ότι η τιμή αυτή είναι για 10+ κομμάτια (και ότι εσύ από λάθος τα πήρες τόσο) ... άρα δεν είχες κάνει συμφωνία ... ΤΩΡΑ έκανες και ΤΩΡΑ ξεκινάς λίστα ...
πώς σε εξέθεσα λοιπόν? με ποιον τρόπο ? αφού εσύ ο ίδιος μου είπες αν πάω μόνος μου να αναφέρω το forum και το όνομά σου ... ή μήπως από αυτά που περιέγραψα είναι κάτι αναληθές ?

και νέος στο forum δεν είμαι ... μπορεί να μη συμμετέχω σε συναντήσεις, βόλτες κτλ λόγω έλλειψης χρόνου (αν και θα το ήθελα πολύ), αλλά το forum το παρακολουθώ καθημερινά και πολύ πριν αρχίσεις εσύ ...

τέλος για το ύφος δε θα σχολιάσω τίποτα παραπάνω από αυτά που σχολιάσαν οι προηγούμενοι ... αλλά όταν μιλάνε 2 ή και περισσότεροι "άγνωστοι" μεταξύ τους το "Το ύφος μου είναι αυτό, παιδιά Δεν είναι "επιθετικότητα" εναντίον κάποιου, διευκρινίζω." ΔΕΝ είναι σε καμμία περίπτωση δικαιολογία !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 20:47

PanoS δεν χρειαζόταν η επιπλέον αναμόχλευση αφού τα είπαμε στο τηλέφωνο.
Εχεις δίκιο και έχω δίκιο..αντε γιατί κάναμε το τόπικ μόνο σπαμ...άσχετο.
Σε εχω στους ενδιαφερόμενους, τηλέφωνό σου κλπ., Αυριο έχω συνεργείο για to αυτ/το και το μεσημέρι θα πάω και στον "xenά".
Οπότε θα ξέρω να ενημερώσω. OK
Καλώς?
Πάρε τηλέφωνο για όποια διευκρίνηση θές το μεσημερο-απόγευμα.
Πάντα φιλικά,
Θάνος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 22:43

Κυριοι εγω δεν θα ασχοληθω με την "διαμαχη" διοτι δεν αξιζει τον κοπο.
Αλλα για μια ακομα (αλλα τελευταια) φορα θα πω για τα τεχνικα χαρακτηριστικα των ξενον μιας και την εχω ψαξει αρκετα την δουλεια.
Ολα τα ξενον φτιαχνονται στα ιδια εργοστασια (αν δεν κανω λαθος ειναι 3) και ειναι ολα με ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα. Αυτα που στην Ελλαδα κανουν 100 και 140 ευρω ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα τα "φτηνιαρικα" που πηραμε απο εξω των 70 ευρω, απλα οσοι τα πηραμε 70 επειδη τα πηραμε κατευθειαν απο την πηγη, δεν πληρωσαμε μεσαζοντες, φορους κτλ κτλ.
Οσο λιγοτερους βαθμους (Κ) ειναι οι λαμπες, τοσο περισσοτερη φωτεινοτητα βγαζουν. Οσο ανεβαινουν οι βαθμοι τοσο λιγοτερα ειναι τα λουμενς, και τοσο τα φωτα τεινουν να μπλεδιζουν, και να μωβιζουν αν παμε πανω απο 10000Κ. Αυτα δεν αλλαζουν ειναι η θεωρεια των ξενον. Εξ' ορισμου λοιπον ενα φως 6000Κ ειναι πιο φωτεινο απο ενα 8000Κ και απο τα δυο αυτα ειναι πιο φωτεινο ενα 4300Κ (εφ' οσον βεβαια μιλαμε για τα ιδια watt).
Επισης οσο οι λαμπες φτανουν να εξαντλουν τον χρονο ζωης τους τοσο ανεβαινουν οι βαθμοι τους (επομενως πεφτει η φωτεινοτητα τους) πχ μια λαμπα των 6000Κ πριν παραδωσει το πνευμα φτανει να ειναι σαν μια 8000κ ισως και παραπανω.
Αυτα απο τεχνικης αποψης.

Τωρα Θανο συγκεκριμενα τα δικα σου, σου δινουν την εντυπωση οτι ειναι πολυ φωτεινα επειδη τα εχεις και κοιτανε στον θεο...αυτο στο ειπα και οταν με ακολουθουσες, φεγγανε παρα πολυ ψηλα. Για τα προβολακια σου δεν μπορω να πω τιποτα, αυτα φεγγουν οντως πολυ καλα αλλα ειναι λογικο μιας και ειναι αν θυμαμαι καλα 55watt, επομενως δεν συγκρινονται με τα αλλα που ειναι 20-25 αν θυμαμαι καλα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 04 2009, 04:39

Καλώς τον κιας άργησε νά γυρίσει απτις διακοπές!
Εχω διαβάσει τα ποσταρίσματα που έχεις κάνεςι σχετικά με xenon φώτα, και όντας σχετικός με ηλεκτρονικά, ασφαλώς έχεις περισσότερες γνώσεις επ'αυτού. study

Ομως, απότι θυμάμαι, έχω διαβάσει οτι όσο "παλιώνουν" οι λάμπες, χαμηλώνει ο βαθμός Kelvin, δηλαδή εάν "μπλεδίζουν"..."ξασπρίζουν" λίγο-λίγο...Δηλαδή, αντίθετα απότι λες εδώ.
Αυτό βέβαια σε απόλυτα ελάχιστα ορατά επίπεδα, (δύσκολα αισθητά με το μάτι)
Κάνω λάθος?? scratch

Για το ύψος που έχουν τα φώτα μου, είναι ρυθμισμένα ακριβώς στο ίδιο ύψος με αυτά του ilias1967.
Προφανώς θυμάσαι τo "στράβομα" στον Ιππόκαμπο στη Λούτσα.
(Ησουν στο παραλιακό τραπέζι με τον Βασίλη, Σέφ, 15 μέτρα απο τον δρόμο, και φωνάζατε να χαμηλώσω τα φώτα μου, που όμως αναγκαστικά ήταν έτσι από την κλίση του εδάφους στο πεζοδρόμιο)

Στη συνέχεια ήσουν πίσω μου στην επιστροφή, οπότε... μάλλον αυτό θυμάσαι.
Εκτοτε έκανα άλλες 2 φορές ρύθμιση σε ηλεκτρολόγο (χωρίς να τα αλλάξουν θέση...) εξαιτίας και άλλων που μου έλεγαν για τα δυνατά/ενοχλητικά φώτα...(Κουρσάρος και Τομ νομίζω...)

Οι δε προβολείς, είναι τόσο στραμένοι στο έδαφος, για να γεμίζουν το "καινό" (10 μ.) που αφήνουν τα xenon μπροστά.
Εχουν όμως αυτές τις φοβερές High Power Quartz 55W λάμπες...που μόνο σβηστές δεν "στραβώνουν" Χάρη.

Υπόψιν οτι έχω τον διακόπτη on-off (με το κόκκινο κουμπί) που μου ζήτησες.
Περιμένω να μου πείς που να στον φέρω ή νάρθεις εσύ κάπου στο κέντρο.
Τι εκανες τα βαλιτσο-σάμαρα..? Τα θέλω εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 04 2009, 17:28

Τι να τον κάνει τον διακόπτη on-off ο Χάρης,έβαλε μήπως προβολάκια; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 04 2009, 18:05

O Xάρης αρχικά επέμενε να μήν βάλει διακόπτει στα xenon του, παρά τις προτροπές μου.
Απο την Καφαλλονιά (?) όμως έστειλε ΠΜ και μου είπε οτι τελικά θα βάλει.
Ευτυχώς κράτησα μερικούς διακόπτες για "μετανοήσαντες"...

Και προβολείς θα βάλει μελλοντικά προβλέπω...

ΑΛΛΟ:
Πήγα σήμερα μεσημέρι στο εν λόγω κατάστημα στο Νεο Κοσμο με τα xenon με 100 €.
Δυστυχώς άκουσα αυτά ακριβώς που περίμενα...
(δεν δικαιολογώ τον εαυτό μου για την αντίδράσή μου στο φόρουμ)
Εξαιτίας όμως λάθους ενέργειας ενός μέλους, που δεν έδειξε συλλογικότητα, χάλασε η συμφωνία.
eee
Καί το μαγαζί πάντως, δεν έδειξε αξιοπιστία, (αφού άλλαξαν 2-3 φορές την συμφωνία μας)

Με λύπη σας λέω οτι τα xenon ήταν άριστα αλλά η παραγγελία "ναυάγησε".
Δεν μπορώ να αναφέρω εδώ τι μου ειπώθηκε (για να μην γίνει εκ'νέου "τζέρτζελο") αλλά μάλλον καταλαβαίνετε. pirat

Εγώ θέλω να ευχαριστήσω εσάς που μου δείξατε εμπιστοσύνη (ΕΜΒ145,ytsouk,redbyron,michalis,Mangelo, filos με το...937, etc.)
και συγγνώμη για την αναποτελεσματικότητά μου. merci

Εάν μελλοντικά, βρώ κάτι καλό για όλους, σας υπόσχομαι να τελεσφορίσει. Idea

ΤΩΡΑ:
Πάμε για την Κυριακάτικη Super Ιστορική εκδρομή στις Πλαταιές...2.488 χρόνια "αργοπορημένοι"...αλλά όπως πάντα ΕΛΛΗΝΕΣ!
Ο καιρός θα είναι τέλειος και με ιδανικές συνθήκες για να χαρούμε όλοι μαζί μιά υπέροχη μέρα!

Γραφτείτε στη λίστα ΤΩΡΑ:

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f14/topic-t4666.htm


Πάντα φιλικά και ντούροι
Θάνος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 04 2009, 23:09

Μωρε ο Χαρης παλι δεν θελει να βαλει τον διακοπτη (και επειδη βαριεται, αλλα επειδη δεν συμφωνει και με το να ειναι σβηστα τα φωτα για λογους ασφαλειας), αλλα τα ακουγα συνεχεια εκει στην Κεφαλονια (μου επιαναν την κουβεντα στον δρομο και εγω ημουν με αναμενη την μηχανη και τα φωταστραμενα σε καφετεριες απεναντι, οποτε με εχεζαν οι θαμωνες), ετσι θα τον βαλω, αχρειαστος να ειναι, και θα τα σβηνω μονο αν με χεζουν πολυ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
pan0s78



Ηλικία : 45
Τόπος : Μαρούσι - Αθήνα
Registration date : 13/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 02:29

THUNDER STORM-1 έγραψε:

Εξαιτίας όμως λάθους ενέργειας ενός μέλους, που δεν έδειξε συλλογικότητα, χάλασε η συμφωνία.

Δεν μπορώ να αναφέρω εδώ τι μου ειπώθηκε (για να μην γίνει εκ'νέου "τζέρτζελο") αλλά μάλλον καταλαβαίνετε.

Θάνο επειδή το παρατραβάς το σχοινί και προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις, παρακάτω παραθέτω το "μακροσκελές" (όπως είπες) πμ που μου έστειλες που μου "απαγόρεψες" να πάω μόνος μου

"Από THUNDER STORM-1 Προς pan0s78, Δευ Aug 31, 2009 10:04 pm
Απο ποιά πειοχή είσαι Πάνο.?
Το μαγαζί αυτό είναι κοντα στη δουλιά μου. (Συγγρού & Καλλιρόης, FIX)
Tα xeonon αυτά είναι ΤΕΛΕΙΑ.
Πάρε με τηλ. να σου πώ στοιχεία/δνση κλπ.

6938 ******
Θάνος "

και επαναλαμβάνω ... στο τηλ μου είπες να πάμε μαζί, αλλά δεν έφερες και αντίρρηση όταν σου είπα ότι θα πάω μόνος μου ... ίσα - ίσα μου είπες ότι αν δεν βγάλω άκρη να σε πάρω από εκεί τηλ ....

από ότι φαίνεται συμφωνία δεν έκανες ΠΟΤΕ ... και τα περί "συλλογικότητας" και "χάλασε η συμφωνία" είναι τρίχες κατσαρές που λένε στο χωριό μου ... το τι ειπώθηκε εκεί καθόλου δεν με ενδιαφέρει ... και μάλλον ναι, καταλαβαίνω τι σου είπαν ... όπως νομίζω ότι καταλαβαίνουν και άλλοι ...
αρκετά ασχολήθηκα ... ΤΕΛΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 09:13

Κι εδω σκοτωσανε τον Καναβοοο!...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
MixalisX aka HELLBOY
Member
Member
MixalisX aka HELLBOY

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 27/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 09:15

...............


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MixalisX στις Δευ Σεπ 14 2009, 12:26, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 20:30

Μιχάλη 200 ευρώ είναι πολλά για ξένον φίλε μου, άντε στα 150 του Αργυρίου εδωκάτω λέμε άστο να πάει στο διάολο γιατί σου τα εγγυάται για 2 χρόνια και τα τοποθετεί, αλλα 200 ρε γμτ?
Εγώ έχω ξένον με 65 εδώ και 1,5 χρόνο και όλα μια χαρα...τι να πω, μετά από όσα ακούγονται ότι όλα είναι απότο ίδιο κατασκευαστή με άλλο αυτοκόλητο θα πα να σκάσεις 2 κατοσταρικάκια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 20:39

+1 Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MixalisX aka HELLBOY
Member
Member
MixalisX aka HELLBOY

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 27/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 08:22

tazakos έγραψε:
Μιχάλη 200 ευρώ είναι πολλά για ξένον φίλε μου, άντε στα 150 του Αργυρίου εδωκάτω λέμε άστο να πάει στο διάολο γιατί σου τα εγγυάται για 2 χρόνια και τα τοποθετεί, αλλα 200 ρε γμτ?
Εγώ έχω ξένον με 65 εδώ και 1,5 χρόνο και όλα μια χαρα...τι να πω, μετά από όσα ακούγονται ότι όλα είναι απότο ίδιο κατασκευαστή με άλλο αυτοκόλητο θα πα να σκάσεις 2 κατοσταρικάκια?

Εχεις δίκιο ρε φιλε, απλά έχω χάσει την μπαλα με το θέμα. Αυτο που θέλω είναι να γίνει μαζί αγορά-εγκατάσταση. Τώρα, μακάρι να υπάρχει κανείς φθινότερος αλλά δεν εχω κανέναν υπόψη στην Σαλονικη. Αν ξέρει κανείς, εδώ είμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 08:37

..φιλε η τοποθετηση ειναι σχετικα ευκολη και σε αυτο σιγουρα θα βοηθησουν πολλα καρντασια αν ζητησεις βοηθεια,το θεμα ειναι αν ξερεις να λυσεις καποια κοματια απο την μοτο σου.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MixalisX aka HELLBOY
Member
Member
MixalisX aka HELLBOY

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 27/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 09:12

shadow.gr. έγραψε:
..φιλε η τοποθετηση ειναι σχετικα ευκολη και σε αυτο σιγουρα θα βοηθησουν πολλα καρντασια αν ζητησεις βοηθεια,το θεμα ειναι αν ξερεις να λυσεις καποια κοματια απο την μοτο σου.......

Αν ασχοληθώ δεν υπαρχει περιπτωση, θα τα βάλω. Αλλά σίγουρα δεν θα είναι δουλεια ηλεκτρολόγου. Κακά τα ψέματα, τα φωτα είναι τα μάτια μας, και θέλω να δώσω κατι παραπάνω για καλή δουλειά. Απλά λεω αν καποιος το κάνει με λιγότερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nik_Strom

Nik_Strom

Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/03/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 11:32

MixalisX έγραψε:
Παιδιά πέρα απο τις διαμάχες εδω μέσα για λόγους που δεν με ενδιαφέρουν προσωπικά, θέλω να επανέλθω στο ουσιαστικό θέμα ΧΕΟΝ να μάθω αν αξίζει τελικά ο κύριος....
[URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/270720092553537669.jpg/]ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 270720092553537669

Απο όσα διαβασα είναι καλός, το κόστος για κομπλέ με εγκατάσταση που μου ζήτησε είναι 200 ευρα. Αξιζει τα λεφτά του? Η μήπως να κοιτάξω και πουθενά αλλού για να γλυτώσω κανενα 50αρικό? Εντος εβδομάδας θέλω να την κάνω την δουλειά οπότε αν είναι ευκολα όποιος γνωρίζει ας απαντήσει εγκαιρα. Ευχαριστώ.


Αμα εσκασες με lacoste μπλουζακι και ακριβο κινητο σε εκοψε για λεφτα..... success

Ειναι παρα πολλα τα 200 που ζηταει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MixalisX aka HELLBOY
Member
Member
MixalisX aka HELLBOY

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 27/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 13:32

εχετε δίκιο, θα του κάνω παζάρια, αλλά κανα 20 αντε 30 ευρα να κατέβει. Δεν ξερω τον τύπο απο τηλ μιλησαμε πριν 1,5 μηνα. Θα παω να τσεκαρω και θα δώσω αναφορα για τους υπολοιπους ενδιαφερόμενους.

Η αληθεια ειναι πως είμαι μεταξυ Χενα και ποδιά μαμα, και είμαι σε ψιλοδιλημα. Λέω να πάω για τα Χενα πρώτα και αργότερα για την ποδια εσείς τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 14:47

ξένον πρώτα σίγουρα,

τώρα στην Ολύμπου λίγο πριν την αριστοτέλους έχει έναν ηλεκτρολόγο μηχανών, ακόμη έναν έχει στην Ιασωνίδου κάπου, πάρε ένα κιτ από το νετ με 70-75 ευρώ κ πήγαινε δώσε σε έναν από αυτούς άλλα 40 να σου τα βάλουν με διακοπτάκι και θα είσαι και φτηνά ξεμπλεγμένος και επαγγελματικά τοποθετημένος, ρώτα τον Γεράσιμο που είχε πάει τον ραλλίστα τότε που τον είχε αφήσει η μηχανή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 20:02

Φυσικα φιλε Μιχαλη πρωτα πρεπει να βαλεις Xenon και μετα ποδιτσα.

Εδω στην αθηνα ξερει κανεις κανενα ηλεκτρολογο για να βαλω διακοπτη σαν και αυτον http://easternbeaver.com/Main/Bike_Specific/VStrom/body_vstrom.html#lobeamcut για να μην τον αγορασω και πειραματιστω στην τοποθετηση του ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 20:24

Kevin Tas έγραψε:
Φυσικα φιλε Μιχαλη πρωτα πρεπει να βαλεις Xenon και μετα ποδιτσα.

Εδω στην αθηνα ξερει κανεις κανενα ηλεκτρολογο για να βαλω διακοπτη σαν και αυτον http://easternbeaver.com/Main/Bike_Specific/VStrom/body_vstrom.html#lobeamcut για να μην τον αγορασω και πειραματιστω στην τοποθετηση του ?

φτάσε τα όριά σου και πέρασέ τα Τάσο, διακόπτης είναι δεν είναι κάψουλα με υδροκυάνειο...άντε να αρχίσουμε να ενασχολούμαστε με το μηχανάκι να το μαθαίνουμε! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 20:52

Γιαννο εχεις δικιο ρε φιλε , το ξερεις οτι ασχολουμε αρκετα με το μοτορι και οτι εχω βαλει πανω το εχω βαλει μονος μιας και δεν ειμαι κουλαδι. Απλα σκεφτομουν οτι αν θελει ξηλωμα το μισο μπροστινο μην κανω καμμια λαλακια γιαυτο ρωτησα. Embarassed Embarassed

Ελα βαζω μπροστα PB για διακοπτακι Very Happy

1) Kevin Tas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 21:14

Ένα μέλος πιο πάνω είπε οτι έβαλε τα ξένον χωρίς να βγεί ούτε μια βίδα.
Γίνεται αυτό Question

Το διακοπτάκι πόσο πάει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 06 2009, 21:33

διακοπτης μικρης σκαλας μαζι με τα καλωδια για plug and play 37,95 $ δες και το παραπανω link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
MixalisX aka HELLBOY
Member
Member
MixalisX aka HELLBOY

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 27/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 23 Icon_minitimeΔευ Σεπ 07 2009, 13:12

tazakos έγραψε:
Μιχάλη 200 ευρώ είναι πολλά για ξένον φίλε μου, άντε στα 150 του Αργυρίου εδωκάτω λέμε άστο να πάει στο διάολο γιατί σου τα εγγυάται για 2 χρόνια και τα τοποθετεί, αλλα 200 ρε γμτ?
Εγώ έχω ξένον με 65 εδώ και 1,5 χρόνο και όλα μια χαρα...τι να πω, μετά από όσα ακούγονται ότι όλα είναι απότο ίδιο κατασκευαστή με άλλο αυτοκόλητο θα πα να σκάσεις 2 κατοσταρικάκια?

Αδελφέ ακολούθησα την συμβουλή σου τελικα. Παραγγιλα αυτά http://cgi.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250486737096&ssPageName=ADME:L:COSI:IE:1123

κινεζιά αλλά γαμο τον μπελά μου 40 ευρώ μου βγαίνει με με μεταφορικά. Και αν ισχύουν τα όσα λένε θα τα έχω απο αγγλία σε 2-3 μέρες.

Αντε και αλλά τόσα για βάλσιμο και ρελεδακι και είμαστε μαγκες (ελπιζω).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 23 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: