Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 10:32

+1000 και βαλε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 11:55

συμφωνώ.Πέραν της συναλλαγής χέρι με χέρι δεν υπάρχει διαφορά με το να παίρνεις κιτ από ebay, μάλιστα διαβάζοντας τις χιλιάδες feedback από προηγούμενους αγοραστές έχεις και πολλές κριτικές του προϊόντος πράγμα που ο Θανάσης δεν είχε μέχρι που του τα τοποθέτησαν και τα είδε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 14:37

Δεν είμαι "κατά" των αγορών απο τα "e-bay" ρε παιδιά.
Κοιτάξτε όμως εδώ μέσα στο φόρουμ, που κάποιοι δικόί μας "έμπλεξαν" και ταλαιπωρήθηκαν.

Εγώ παρήγγειλα ένα set nickel head lights frame για το αμάξι μου (ΒΕΝΖ 500S-class).
Tο ένα nickel είχε ένα σημάδι-στίγμα, κατασκευαστικό ελάττωμα, που μετά από πολλά (φωτογραφίες3Χ κλπ)...το παραδέχτηκαν αλλά δεν μου το άλλαξαν, ισχυριζόμενοι οτι είχαν τοποθετηθεί ήδη. 3 μήνες πήρε γιατί απαντούσαν μεν, αλλά πάντα αργά, μετ΄απο 2 εβδομάδες και 2-3 δικες μου "οχλήσεις" ενδιάμεσα (ίσως καθυστερούσαν "στρατηγικά", για να εκτονώσουν την κατάσταση και κρυφο-ελπίζοντας ο πελάτης να μην επιμείνει, παρατόντας τα στο τέλος...)

Γνωρίζω πολύ καλά το feed-back και την αξιολόγηση των "sellers" και ακριβώς γιαυτό, έχω τις επιφυλάξεις μου. Εννοώ, ότι εφόσον βάζουν feed-back...υπάρχει έντονη ανάγκη να "πείσουν" για να πουλήσουν.

Ως προς την τοποθέτηση των xenon, είπα πως ΔΕΝ είναι για αρχάριους.
Για σωστή δουλιά καλό είναι να τα βάλει ηλεκτρολόγος. Δείτε τι έπαθε κάποιος δικός εδώ και του χάλασαν γιατί πήρε νερό η καλωδίωση (αγορασμένα από Γερμανία, όχι e-bay είπε,... έταιρος που ψάχνει λάμπα... και ένα ακόμα περιστατικό (που δεν θυμάμαι τι ακριβώς πρόβλημα...)

Φυσικά ΚΑΙ ο ειδικός μπορεί να κάνει λάθιος τοποθέτηση ΚΑΙ αυτός που θα τα βάλει μόνος, αν επιτήδειος, θα το κάνει τέλεια..!

Σίγουρα θα παραγγείλω απο το διαδίκτυο κάτι που θα μου αρέσει. Θα "ζυγίσω" όμως εάν αξίζει τον χρόνο αναμονής και το μικρό ρίσκο "αναποδιάς", η να επιλέξω την ΑΜΕΣΗ ΟΠΤΙΚΗΣ-ΑΠΤΗΣ επαφής αγορά.
(Σε πολλά εμείς στη Αθήνα έχουμε την πολυτέλεια επιλογών, όχι όμως στην επαρχία...)

Διαφωνώ με την "άνευ όρων παράδοση" στο internet και τα "e-bays"...που δυστυχώς κάποιοι έχουν σαν "πρώτη" λύση για αγορά προϊόντος (ενώ πρέπει να είναι το πρώτο "βήμα" για το "ψάξιμο") απαραίτητο.

O φίλος morfeus υπερ-απλουστεύει την κατάσταση με το 'διαδίκτυακό ebay" και μάλλον το χρησιμοποεί σαν μόνη αγορά (χωρίς να έχει μεγάλη δυνατότητα επιλογών, να βρεί αυτά που θέλει στην περιοχή του)
Ασφαλώς και οι έμποροι επικοινωνούν και κάνουν αγορές από το διαδύκτυο.
Αλλά οι ποσότητες είναι τέτοιες που λιανικά και μεμονομένα δεν μπρούμαι να έχουμε εμείς.

Εταιρος φίλος από Θεσσαλία, (αν θυμάμαι...), αγόρασε ακριβό σετ "xenon-look" φώτα, ενω τυχαία διαπίστωσα οτι τα ίδια ακριβώς κόστιζαν σημαντικά φθηνότερα στην εδώ αγορά.

ΠΡΟΤΕΙΝΩ: "ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΑΝΤΟΥ", βγείτε και μια βόλτα στην αγορά (όσοι έχουν κοντά ικανοποιητική..)

Φίλε Δημήτρη (kalafan) σε είχα ρωτήσει για τα "μανιταράκια" των πίσω ψαλιδιών, αλλά μάλλον δεν το είδες.
Βρήκα και τα έβαλα από το moto-market (Συγγρού) με 10 €. Η Suzuki (Μεσογείων 198) ήθελε 36 € !
Άπό εκεί πήρα και το throttle για την λαβή του γκαζιού 7 € (Στο ιντερνετ στη motoraid ζητούσαν 12 €)
Τα δικά σου είναι λίγο διαφορετικά πάντως (έχουν το μαύρο λάστιχο στις άκρες)

Edit: για να θυμήσω στο φίλο Ταζάκοσ, το "φιάσκο" με τα προβολάκια Hella 63 € του μερικάνου απο e-bay...που λίγο έλλειψε να την "πατήσουμε" (θα έστελνε κίτρινα και τα καλά έβγαιναν 160-170 €)
ΚΑΙ άλλες 1-2 περιπτώσεις υπάρχουν...
Παρακαλώ αυτό να μην εκληφθεί σαν "κριτική"...έτσι..??
Ανταλλαγή απόψεων κάνουμε, με σεβασμό και εκτίμηση στους "συνομιλητές-μέλη" της συζήτησης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Σεπ 01 2009, 02:15

[quote="THUNDER STORM-1"]Φίλοι των "e-bays", πολύ καλές οι αγορές από το διαδίκτυο, αλλά όχι πάντα.
Υπάρχει και η πιθανότητα να "μπλέξεις" (με "περίμενε", τελωνεία αν πρόκειται για πάνω απο 1-2, ελαττωματάκια, ψάξιμο ανταλλακτικών, χαλασμένα -μικρά κυρίως- ballast κλπ)

Εψαχνα επί αρκετό καιρό, μέχρι που βρήκα εισαγωγέα στον Νέο Κόσμο, που φέρνει H.I.D, Βi-Xenon, H4, 8000 K, με ετικέτα-κουτί "SIEMENS" και προμηθεύει σε όλη την Ελλάδα. Μετά από συζήτηση πείσθηκα και τα πήρα, (με κάποια επιφύλαξη από...άγνοια). Με 100 €.

Aυτά είναι:

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img294/4928/picture079m.jpg]

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture079m.th

Αποτέλεσμα: Εχω SUPER φωτισμό, ΚΑΜΙΑ αισθητή/ορατή μπλεδίζουσα απόχρωση στη λευκότητα και ανά πάσα στιγμή αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης (χωρίς ερώτηση!).

Σύγκρινα τα φώτα μου με συτά του Αργυρίου, 160 € (ilias1967) και τα φθηνά τών 65 € από ιντερνετ (6.000Κ hargoul) και είναι ίσως και καλλίτερα...!

Ακόμα και την ΗΜΕΡΑ νομίζω τα "βλέπεις" οδηγώντας (απογευματινή φωτό με ήλιο για "ηλιοθεραπεία"!)

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img341/7927/picture059s.jpg]

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture059s.th

Απίστευτο ΦΩΣ!.
Εδώ αναμμένα ταυτόχρονα με τύπου "THUNDER STORM" προβολείς (High Power Quartz, 55W 12V):

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture051m.th
Τα φοράω τώρα 2 μήνες χωρίς πρόβλημα.
Υπόψιν οτι ο ηλεκτρολόγος που τα έβαλε (έδωσα 10 €), ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ OYTE MIA BΙΔΑ της μηχανής!

Σας συνιστώ αν θέλετε να βάλετε xenon: μην ξεμοντάρετε την μούρη, ferring κλπ. παλεύοντας χομπυ-ίστικα!
Είναι δουλειά επαγγελματία, (για να γίνει σωστά), εκτός και άν έχετε άφθονο χρόνο, κάποιες γνώσεις και μεράκι, για το "φχαριστηθείτε" περισσότερο. Δεν είναι για αρχάριους πάντως.

Οποιος θέλει την διεύθυνση για να πάρει αυτά τα xenon, να μού στείλει ΠΜ (για να μην θεωρηθεί εδώ "διαφήμιση")

Κόστος 100 € για τα μέλη του φόρουμ, (από 140 € που ζητούσε αρχικά στη λιανική πώληση)

Συμπληρωματικά, θέλω να πώ, οτι δεν έχω δει καλλιτερα και φωτεινότερα xenon φώτα, ούτε σε άλλη μηχανή, αλλά ΟΥΤΕ και σε αυτοκίνητα μέχρι σήμερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nik_Strom

Nik_Strom

Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/03/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Σεπ 01 2009, 11:20

[quote="THUNDER STORM-1"]
THUNDER STORM-1 έγραψε:
Φίλοι των "e-bays", πολύ καλές οι αγορές από το διαδίκτυο, αλλά όχι πάντα.
Υπάρχει και η πιθανότητα να "μπλέξεις" (με "περίμενε", τελωνεία αν πρόκειται για πάνω απο 1-2, ελαττωματάκια, ψάξιμο ανταλλακτικών, χαλασμένα -μικρά κυρίως- ballast κλπ)

Εψαχνα επί αρκετό καιρό, μέχρι που βρήκα εισαγωγέα στον Νέο Κόσμο, που φέρνει H.I.D, Βi-Xenon, H4, 8000 K, με ετικέτα-κουτί "SIEMENS" και προμηθεύει σε όλη την Ελλάδα. Μετά από συζήτηση πείσθηκα και τα πήρα, (με κάποια επιφύλαξη από...άγνοια). Με 100 ?.

Aυτά είναι:

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img294/4928/picture079m.jpg]

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture079m.th

Αποτέλεσμα: Εχω SUPER φωτισμό, ΚΑΜΙΑ αισθητή/ορατή μπλεδίζουσα απόχρωση στη λευκότητα και ανά πάσα στιγμή αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης (χωρίς ερώτηση!).

Σύγκρινα τα φώτα μου με συτά του Αργυρίου, 160 ? (ilias1967) και τα φθηνά τών 65 ? από ιντερνετ (6.000Κ hargoul) και είναι ίσως και καλλίτερα...!

Ακόμα και την ΗΜΕΡΑ νομίζω τα "βλέπεις" οδηγώντας (απογευματινή φωτό με ήλιο για "ηλιοθεραπεία"!)

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img341/7927/picture059s.jpg]

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture059s.th

Απίστευτο ΦΩΣ!.
Εδώ αναμμένα ταυτόχρονα με τύπου "THUNDER STORM" προβολείς (High Power Quartz, 55W 12V):

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture051m.th
Τα φοράω τώρα 2 μήνες χωρίς πρόβλημα.
Υπόψιν οτι ο ηλεκτρολόγος που τα έβαλε (έδωσα 10 ?), ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ OYTE MIA BΙΔΑ της μηχανής!

Σας συνιστώ αν θέλετε να βάλετε xenon: μην ξεμοντάρετε την μούρη, ferring κλπ. παλεύοντας χομπυ-ίστικα!
Είναι δουλειά επαγγελματία, (για να γίνει σωστά), εκτός και άν έχετε άφθονο χρόνο, κάποιες γνώσεις και μεράκι, για το "φχαριστηθείτε" περισσότερο. Δεν είναι για αρχάριους πάντως.

Οποιος θέλει την διεύθυνση για να πάρει αυτά τα xenon, να μού στείλει ΠΜ (για να μην θεωρηθεί εδώ "διαφήμιση")

Κόστος 100 ? για τα μέλη του φόρουμ, (από 140 ? που ζητούσε αρχικά στη λιανική πώληση)

Συμπληρωματικά, θέλω να πώ, οτι δεν έχω δει καλλιτερα και φωτεινότερα xenon φώτα, ούτε σε άλλη μηχανή, αλλά ΟΥΤΕ και σε αυτοκίνητα μέχρι σήμερα!



Φιλε το εχουμε πει παρα πολλες φορες η siemens δε παραγει για το εμποριο κιτακια ξενον για αυτοκινητα η μηχανες....... και αν φτιαχνει ειναι μονο εργοστασιακα ειδικα για το καθε μοντελο κατασκευαστη αυτοκινητων

Τα μπαλαστ που ειδα στις φωτο που εχεις ανεβασει ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα που πηρα πριν λιγες απο χονκ κονκ..... το μονο που αλλαζει ειναι το αυτοκολλητο

Συμφωνω μαζι σου αν δε το κατεχει καποιος ας απευθυνθει σε ενα ηλεκτρολογο για την τοποθετηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Σεπ 01 2009, 13:05

[quote="Nik_Strom"]
THUNDER STORM-1 έγραψε:
THUNDER STORM-1 έγραψε:
Φίλοι των "e-bays", πολύ καλές οι αγορές από το διαδίκτυο, αλλά όχι πάντα.
Υπάρχει και η πιθανότητα να "μπλέξεις" (με "περίμενε", τελωνεία αν πρόκειται για πάνω απο 1-2, ελαττωματάκια, ψάξιμο ανταλλακτικών, χαλασμένα -μικρά κυρίως- ballast κλπ)

Εψαχνα επί αρκετό καιρό, μέχρι που βρήκα εισαγωγέα στον Νέο Κόσμο, που φέρνει H.I.D, Βi-Xenon, H4, 8000 K, με ετικέτα-κουτί "SIEMENS" και προμηθεύει σε όλη την Ελλάδα. Μετά από συζήτηση πείσθηκα και τα πήρα, (με κάποια επιφύλαξη από...άγνοια). Με 100 ?.

Aυτά είναι:

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img294/4928/picture079m.jpg]

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture079m.th

Αποτέλεσμα: Εχω SUPER φωτισμό, ΚΑΜΙΑ αισθητή/ορατή μπλεδίζουσα απόχρωση στη λευκότητα και ανά πάσα στιγμή αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης (χωρίς ερώτηση!).

Σύγκρινα τα φώτα μου με συτά του Αργυρίου, 160 ? (ilias1967) και τα φθηνά τών 65 ? από ιντερνετ (6.000Κ hargoul) και είναι ίσως και καλλίτερα...!

Ακόμα και την ΗΜΕΡΑ νομίζω τα "βλέπεις" οδηγώντας (απογευματινή φωτό με ήλιο για "ηλιοθεραπεία"!)

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img341/7927/picture059s.jpg]

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture059s.th

Απίστευτο ΦΩΣ!.
Εδώ αναμμένα ταυτόχρονα με τύπου "THUNDER STORM" προβολείς (High Power Quartz, 55W 12V):

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture051m.th
Τα φοράω τώρα 2 μήνες χωρίς πρόβλημα.
Υπόψιν οτι ο ηλεκτρολόγος που τα έβαλε (έδωσα 10 ?), ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ OYTE MIA BΙΔΑ της μηχανής!

Σας συνιστώ αν θέλετε να βάλετε xenon: μην ξεμοντάρετε την μούρη, ferring κλπ. παλεύοντας χομπυ-ίστικα!
Είναι δουλειά επαγγελματία, (για να γίνει σωστά), εκτός και άν έχετε άφθονο χρόνο, κάποιες γνώσεις και μεράκι, για το "φχαριστηθείτε" περισσότερο. Δεν είναι για αρχάριους πάντως.

Οποιος θέλει την διεύθυνση για να πάρει αυτά τα xenon, να μού στείλει ΠΜ (για να μην θεωρηθεί εδώ "διαφήμιση")

Κόστος 100 ? για τα μέλη του φόρουμ, (από 140 ? που ζητούσε αρχικά στη λιανική πώληση)

Συμπληρωματικά, θέλω να πώ, οτι δεν έχω δει καλλιτερα και φωτεινότερα xenon φώτα, ούτε σε άλλη μηχανή, αλλά ΟΥΤΕ και σε αυτοκίνητα μέχρι σήμερα!



Φιλε το εχουμε πει παρα πολλες φορες η siemens δε παραγει για το εμποριο κιτακια ξενον για αυτοκινητα η μηχανες....... και αν φτιαχνει ειναι μονο εργοστασιακα ειδικα για το καθε μοντελο κατασκευαστη αυτοκινητων

Τα μπαλαστ που ειδα στις φωτο που εχεις ανεβασει ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα που πηρα πριν λιγες απο χονκ κονκ..... το μονο που αλλαζει ειναι το αυτοκολλητο

Συμφωνω μαζι σου αν δε το κατεχει καποιος ας απευθυνθει σε ενα ηλεκτρολογο για την τοποθετηση

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ,
ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΑ ΧΕΝΟΝ ΜΕ ΑΛΛΗ "ΕΤΙΚΕΤΑ". (Siemens, Bosh etc)
Αν ειχαν Κινεζική φίρμα και γράμματα πάνω, δεν θα πουλούσαν ούτε 1...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mangelo

Mangelo

Ηλικία : 52
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 29/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Φώτα ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Σεπ 01 2009, 13:06

Στείλε ένα μήνυμα το τηλ. ή τη διεύθυνση για να προμηθευτεί κάποιος τα φώτα xenon που λέτε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Σεπ 01 2009, 15:09

Εφόσον μαζευτούν αρκετοί απο Κρήτη, κατόπιν συνενόησης μπορεί να έρθει ένας και να τα πάρει για να βολευτούν έτσι όλοι οι Κρήτες Στρομάδες.
(Εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε "διαφήμηση" στο δημόσιο φόρουμ)
Εάν υπάρχει σοβαρό ενδιαφέρων απο περισσότερους, μπορώ και εγώ θα αναλάβω να σας τα στείλω.

Κάτι ακόμα...για τους "υστερόβουλους" που πιθανόν να "εμφανιστούν" και να κάνουν τους εξυπνάκηδες, οτι τα βρήκαν φθηνότερα ή άλλα καλύτερα... ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΤΩΡΑ και όχι "κατόπιν εορτής", να ισχυριστούν οτι πιάστηκα "Κώτσος"...τα είδαν στο Ιντερνέτ με 65 € και τέτοια. ...τα ξέρουμε και τα είδαμε όλα αυτά.!
Εχει συμβεί σε παρόμοιες καταστάσεις, γιαυτό το αναφέρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Σεπ 01 2009, 16:04

Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Σεπ 01 2009, 17:11

Τώρα καταλάβαμε όλοι, ποιός έχει "υποστεί" τις περισσότερες "εμπειρίες" από τέτοιες καταστάσεις από "υστερο-εξυπνάκηδες"... eee
Εγώ απορώ πως τα ανέχτηκες και τα ξεπέρασες Γιαννη...υποκλίνομαι στη υπομονή σου! ("δασκάλου δημοτικού" που κανείς εδώ δεν νομίζω να έχει...) ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 747395

Οφείλω να αναφερω δημοσίως εδώ, οτι πολλοί έχουμε όμορφες και "πλήρεις" Strom, χάρη στις γνώσεις και ενδιαφέροντος για όλους που έχει ο ΤΑΖΑΚΟs...
Υπάρχει άλλωστε και φανάτιξ-club από αυτούς που του το αναγνωρίζουν!
Γιάννη ευχαριστώ..

(Συγγνώμη για το εκτός θέματος σπαμάρισμα...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pan0s78



Ηλικία : 45
Τόπος : Μαρούσι - Αθήνα
Registration date : 13/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤετ Σεπ 02 2009, 14:12

Σήμερα επισκέφτηκα το κατάστημα, το οποίο μας συνέστησε ο Θάνος. Δεν αγόρασα και θα σας πω παρακάτω το λόγο. Το κιτ φαινόταν μια χαρά (όπως όλα τα άλλα που έχω δει όσο ψάχνω) με αυτοκόλλητα στα ballast (έχει τα μεγάλα, όχι slim) που έγραφαν "siemens", το κουτί της συσκευασίας δεν ανέγραφε πουθενά μάρκα.
Όταν έφτασε η ώρα να ρωτήσω τιμή μου είπε 135?. Σε τέτοια τιμή τα βρίσκουμε και αλλού εδώ στην Ελλάδα. Όταν τη ρώτησα για κάτι καλύτερο, για forum κτλ μου είπε ότι ο Θάνος (θυμόταν το όνομά του και την περίπτωση) από λάθος που έκανε ο γιος της τα πήρε τόσο και ότι η τιμή αυτή ισχύει για 10 και πάνω κομμάτια. Κάτι καλύτερο δεν μπορούσε να κάνει.

Αν μαζευτούμε τόσοι πάντως εγώ ψήνομαι για 100?

(Θάνο, η προσωπική μου γνώμη είναι ότι αν δημοσιοποιούσες το όνομα του καταστήματος, κάτι που είναι για καλό και του καταστήματος και δικό μας, θα μας τις έκανε αυτές τις τιμές και μεμονωμένα, αφού σίγουρα θα είχε πάνω από 10 πελάτες από εμάς)

edit: Όταν ρώτησα για εγγύηση μου είπε ότι έχουν 1 χρόνο από το κατάστημά τους (όχι από την εταιρία κατασκευής ή τον εισαγωγέα), ενώ και οι πέτρες ξέρουν ότι ΟΛΑ τα προϊόντα τεχνολογίας που πουλιούνται στην Ε.Ε. πρέπει να έχουν τουλάχιστον 2.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤετ Σεπ 02 2009, 15:17

"ελληνάρες" ακούγονται....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤετ Σεπ 02 2009, 16:42

Ρε παιδιά, εσείς που τα βάλατε μόνοι σας, μήπως έχετε κανένα σχεδιάγραμμα με την καλωδίωση; unsure
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤετ Σεπ 02 2009, 17:52

Φάνη είναι σαν παζλ για παιδάκι 3 ετών το κάθε κλιπσάκι έχει την θεσούλα του και μόνο εκεί κάθεται καλά. Δεν μπορείς να τα συνδέσεις λάθος, μια καλή μέθοδος είναι να τα απλώσεις κάτω για να τα νιώσεις πως συνδέονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤετ Σεπ 02 2009, 18:20

Σκέφτομαι να τα πάρω απ'έξω και να τα βάλω μόνος μου Wink
Τα ballast μπαίνουν μέσα απο τα πλαστικά;
Χρειάζεται κάποια προστασία απο τα νερά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
Nik_Strom

Nik_Strom

Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/03/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤετ Σεπ 02 2009, 19:23

Fanis83 έγραψε:
Σκέφτομαι να τα πάρω απ'έξω και να τα βάλω μόνος μου Wink
Τα ballast μπαίνουν μέσα απο τα πλαστικά;
Χρειάζεται κάποια προστασία απο τα νερά;



Ναι θα κοιταξεις να τα βολεψεις καπου σταθερα εννοειται μεσα απο τα πλαστικα με προσοχη ομως να μην εμποδιζει την περιστροφη του τιμονιου

Ειναι αδιαβροχα αλλα....... ποτε δε ξερεις Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤετ Σεπ 02 2009, 23:41

Fanis83 έγραψε:
Σκέφτομαι να τα πάρω απ'έξω και να τα βάλω μόνος μου Wink
Τα ballast μπαίνουν μέσα απο τα πλαστικά;
Χρειάζεται κάποια προστασία απο τα νερά;

πολύ δοκιμασμένο είναι να τα βάζεις πίσω από το κοντέρ,αδιάβροχα είναι αλλά δεν μας νοιαζει σε όλες τις πιθανές θέσεις σχετικά είναι προφυλαγμένα...αν χρειαστείς όταν έρθει η ώρα βάρα τηλ και ρώτα ότι θες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 05:30

pan0s78 έγραψε:
Σήμερα επισκέφτηκα το κατάστημα, το οποίο μας συνέστησε ο Θάνος. Δεν αγόρασα και θα σας πω παρακάτω το λόγο. Το κιτ φαινόταν μια χαρά (όπως όλα τα άλλα που έχω δει όσο ψάχνω) με αυτοκόλλητα στα ballast (έχει τα μεγάλα, όχι slim) που έγραφαν "siemens", το κουτί της συσκευασίας δεν ανέγραφε πουθενά μάρκα.
Όταν έφτασε η ώρα να ρωτήσω τιμή μου είπε 135?. Σε τέτοια τιμή τα βρίσκουμε και αλλού εδώ στην Ελλάδα. Όταν τη ρώτησα για κάτι καλύτερο, για forum κτλ μου είπε ότι ο Θάνος (θυμόταν το όνομά του και την περίπτωση) από λάθος που έκανε ο γιος της τα πήρε τόσο και ότι η τιμή αυτή ισχύει για 10 και πάνω κομμάτια. Κάτι καλύτερο δεν μπορούσε να κάνει.

Αν μαζευτούμε τόσοι πάντως εγώ ψήνομαι για 100?

(Θάνο, η προσωπική μου γνώμη είναι ότι αν δημοσιοποιούσες το όνομα του καταστήματος, κάτι που είναι για καλό και του καταστήματος και δικό μας, θα μας τις έκανε αυτές τις τιμές και μεμονωμένα, αφού σίγουρα θα είχε πάνω από 10 πελάτες από εμάς)

edit: Όταν ρώτησα για εγγύηση μου είπε ότι έχουν 1 χρόνο από το κατάστημά τους (όχι από την εταιρία κατασκευής ή τον εισαγωγέα), ενώ και οι πέτρες ξέρουν ότι ΟΛΑ τα προϊόντα τεχνολογίας που πουλιούνται στην Ε.Ε. πρέπει να έχουν τουλάχιστον 2.

Λοιπόν Πάνο...
Σου είπα εγώ να πας να τα πάρεις τα xenon μόνος..?
Απάντησα στο ΠΜ που έστειλες και σου είπα το AΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ δύο φορές!
NO
Μάλιστα ΚΑΙ τηλεφωνικά.
(Και κακώς σου είπα που είναι το μαγαζί, που επιμονα ρωτούσες όταν μου πήρες τηλ.)

Γιατί όμως πήγες να "διαπραγματευτείς" και να παζαρέψεις ΥΣΤΕΡΟΒΟΥΛΑ δεν το κατάλαβα.?
Εφόσον είπα οτι λείπει ο άνθρωπος που μίλησα (ιδιοκτήτης), και ΔΕΝ θα δώσουν υπάλληλοι ή άλλοι στο μαγαζί αυτή την τιμή.
Ακόμα:
Tα ballast είναι τα normal και όχι τα slim, (που έχουν ενα επιπλέον κουτί)
Εμένα μου έδωσαν μεγαλύτερη εγγύηση από 1 χρόνο (και θα προσπαθήσω να το πετύχω για όλους)
Ο ιδιοκτήτης μου έδειξε ΚΑΙ συσκευασίες με φίρμα SIEMENS (όπως ΚΑΙ στα ballast)
Φυσικά τα xenon είναι Κινέζικα, και το αναφέραμε όλοι...η ετικέτα είναι SIEMENS.
eee

Και ένας-ένας να πηγαίνουμε, ανά πεντάλεπτο, δεν θα χαμηλώσει την τιμή.
Μπορεί να το κάνει για λίγο.. και μετά θα ανεβάσει τις τιμές πουλώντας τα ακριβά...για όσο βρίσκετε η "φίρμα" του στο forum!

Θ μιλήσω με το αφεντικό και αν αρχίσει να μου λέει "άλλα"...τα χάλασες.
Να ψάξεις μόνος, αλλού και άλλα xenon για τους ενδιαφερόμενους εδώ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ .

Θα παρακαλέσω εκ νέου..:
Οποιος θεωρεί εαυτόν ικανό να βοηθήσει και να συνεισφέρει, να το κάνει σωστά και εγκαιρα.
Οχι εκ των δεδομένων και υστερόβουλα! (Γνωρίζουμε όλοι ΚΑΙ τα xenon τωνβ 65 € ΚΑΙ άλλα των 85 €...Τα είπα και πιό πάνω αυτά!)

Εδω δεν κάνουμε διαφήμιση σε μαγαζιά αλλά εξυπηρετούμεθα.
Ετοιμάζω μια λίστα σοβαρά ενδιαφερόμενων, και όταν γίνει ένας αξιόλογος αριθμός, θα επιχειρήσω να πετύχω τη καλίτερη τιμή-εγγύηση.
xapia

Θα ενημερώσω αύριο-μεθαύριο... ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 846930


Έχει επεξεργασθεί από τον/την THUNDER STORM-1 στις Πεμ Σεπ 03 2009, 20:37, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : sorry εκπολιτισμός εκτόνωση..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pan0s78



Ηλικία : 45
Τόπος : Μαρούσι - Αθήνα
Registration date : 13/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 12:21

Θάνο ... παρεξήγησες ορισμένα πράγματα ... ούτε τον εξυπνάκια κάνω, ούτε πήγα να διαπραγματευτώ υστερόβουλα ... σου παραθέτω κομμάτι από προηγούμενο ποστ

"Οποιος θέλει την διεύθυνση για να πάρει αυτά τα xenon, να μού στείλει ΠΜ (για να μην θεωρηθεί εδώ "διαφήμιση")
Κόστος 100 ? για τα μέλη του φόρουμ, (από 140 ? που ζητούσε αρχικά στη λιανική πώληση)"

σύμφωνοι ότι και στο πμ και στο τηλ μου είπες να πάμε μαζί ... αλλά από το παραπάνω συμπεραίνω ότι πέτυχες αυτή την τιμή για όλους μας ... για αυτό και εγώ πήρα, ίσως κακώς, την πρωτοβουλία να πάω μόνος μου γιατί τυχαίνει να είμαι σε άδεια και τώρα έχω πολύ ελεύθερο χρόνο ...
στο τελευταίο ποστ αναφέρεις:

"Ετοιμάζω μια λίστα σοβαρά ενδιαφερόμενων, και όταν γίνει ένας αξιόλογος αριθμός, θα επιχειρήσω να πετύχω τη καλίτερη τιμή-εγγύηση."

είναι κάτι διαφορετικό από αυτό από αυτό που μου είπε για 10 κομμάτια; γιατί δεν έγραφες στο πρώτο σου ποστ ότι η τιμή αυτή δεν ισχύει μεμονωμένα ...
τώρα για αυτό που λες ότι αν δεν πετύχεις πάλι αυτή τα έχω σκατώσει εγώ τα αφήνω ασχολίαστο ... το μόνο που έκανα ήταν να αναφέρω στο κατάστημα το forum και να ζητήσω τιμή στα 100? ...

για το κιτ δεν είπα κάτι ... είπα ότι φαίνεται μια χαρά ... απλά το μόνο που τόνισα είναι ότι έχει normal ballast και όχι slim

Σέβομαι το τρέξιμο και τις προσπάθειες όλων εδώ που έχουν κάνει για να ωφεληθούν οικονομικά κυρίως και οι υπόλοιποι ... πολλά από τα extra που έχω στο μηχανάκι δεν θα τα είχα αν δε υπήρχε το forum και ορισμένοι από εδώ και τους ευχαριστώ και πάλι ... αλλά αυτό δεν δίνει σε κανέναν το δικαίωμα να μου μιλάει έτσι ... δεν είχα σκοπό να εκθέσω κανέναν και να καταστρέψω τις αγορές κανενός ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 13:45

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tazakos στις Παρ Σεπ 04 2009, 00:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@lex_73
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
@lex_73

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 14:40

Αγαπητέ φίλε Θάνο, το ποιος έχει δίκιο ή άδικο δεν είμαι σε θέση να το κρίνω, αλλά παρεμβαίνω γιατί διάβασα ένα αρκετά επιθετικό ποστ που με ξένισε ιδιαίτερα για το στυλ αυτού του φόρουμ (συμβουλευτικό, ενημερωτικό, φιλικό, παρεΐστικο).
Κατά καιρούς κάποιοι γράφουν με κεφαλαία και τους γίνεται φιλική σύσταση για να μην φαίνεται ότι φωνάζουν. Πόσο μάλλον όταν κάποιος πραγματικά φωνάζει. Νομίζω ότι είμαστε αρκετά ώριμοι να διευθετούμε τις όποιες διαφορές και διαφωνίες πολιτισμένα.
Προσωπικά το συγκεκριμένο ποστ μου φάνηκε άκομψο και δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω κανέναν ούτε να κάνω το συνήγορο κανενός.


Φιλικά πάντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 18:05

Απαντώ σε όλα:

Α. Σωστά συνενοήθηκα με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού, αλλά αυτός έλειπε την μέρα που πήγε ο Πάνος.
Τα νεύρα είναι..γιατί του είπα σε μακροσκελές ΠΜ οτι θα λείπει το αφεντικό, και να μην πάει μόνος, αλλά αυτός πήγε..! ενώ εγώ προσπαθώ να "δείξω" αδιαφορία για να πετύχω ακόμα καλύτερη τιμή και φυσικά μεγαλύτερη εγγύηση.
Εντάξει, το παιδί βιαζόταν λέει γιατί έχει ελεύθερο χρόνο...κατανοητό.
Εάν όμως έτσι...βοηθάει...???
Αυτοί οι έμποροι είναι "γάτες" στη ψυχολογία πωλήσεων και στα πέρνουν χοντρά από "βλακεία"...

Β1. Ταζάκο, απορώ εγώ τώρα με την άστοχη παρατήρηση!
Εγώ δεν πήγα στον Ξύκη! Απλά ρώτησα ευγενικά (δημόσια) στον υπεύθυνο που ανέλαβε,
αν μου επιτρέπεται να πάω γιατί γνώριζα οτι το είχε...Γνωριζόμαστε αρκετά για να ξέρεις οτι είμαι συνεπής και σωστός.
Ο Ξύκης δεν με γνωρίζει και ούτε εγώ αυτόν (πάμε και παρέα, για "του λόγου το αληθές"!)

Β2.
Ακριβώς έτσι το υπολόγιζα Γιάννη, να δείνω την διεύθυνση στους ενδιαφερόμενους με ΠΜ.
Ομως, έφυγε (διακοπές και δουλιές) το αφεντικό, και κάποια φορά που ήμουν εκεί, διαπίστωσα οτι ΔΕΝ ξέρανε άλλοι για την συμφωνία προς 100 €. και ούτε για εγγύηση.
Αυτό με ανάγκασε να προτείνω την λίστα...που ξέρεις οτι είναι "δυνατό χαρτί" διαπραγμάτευσης...!

Γ. Δεν άρπαξα κανέναν από τα μούτρα Αλεξ. Εγώ ενοχληθηκα για το άκομψο τρόπο που με εξέθετε και στο φόρουμ αλλά και στους προμηθευτές.
Και εγώ συγκριτικά νέος είμαι εδώ, και μου αρέσει που έρχονται όλο και περισσότεροι νέοι.
Οι δε νέοι πάντως, οφείλουν να μάθουν/δείξουν την στοιχειώδη "σύμπνοια και ομαδικότητα"

Το ύφος μου είναι αυτό, παιδιά (γιατί δεν έχω την υπομονή του ΤαζάκοΥ).
Δεν είναι "επιθετικότητα" εναντίον κάποιου, διευκρινίζω.

ΥΓ.
Το παλληκάρι (ο PanoS) μου πήρε τηλέφωνο και τα βρήκαμε...ησυχάστε και "ομο-νοείστε" εν' V-Strom αδερφοί.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την THUNDER STORM-1 στις Πεμ Σεπ 03 2009, 18:12, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 18:09

Αν αυτό είναι το ύφος σου καλό θα είναι να μην ασχολείσαι και να αφήσεις άλλους ποιο χαλαρούς να κάνουν την δουλειά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 18:43

Eπειδή πάτησα το κουμπάκι "αποστολή" πρώτος (είδα οτι κάτι στέλνεται ταυτόχρονα...), θέλω να πώ στον morfeus, οτι βιάστηκε και έκανε λίγο άδικα "αυτοδικία" μεροληπτόντας και αφήνοντας να αιωρείται ένταση.
(χωρίς καν να διαβάσει την "απολογία μου" στις κατηγορίες)

Δεν υπάρχει φίλε morfeus, καμμία ένταση και έχω μιλήσει με τον Πάνο. Ολα καλώς...
Δεν ξέρω όμως πως δικαιολογείται η δική σου τώρα "επιθετικότητα" ύφους...(αυτής που μου "προσάπτεις")

Λοιπό άντε Μουργο-Στρομάδες!
Γραφτείε κανένας ακόμα για τα xenon, να τα πάρουμε επιτέλους.:
Σταματήστε τα σπάμ (παρακαλώ να επιτρέψτε μόνο στο morfeus να πεί κάτι ΑΝ θέλει)

Ξανά-Μανά απο την Αρχή:

Εψαχνα επί αρκετό καιρό, μέχρι που βρήκα εισαγωγέα στον Νέο Κόσμο, που φέρνει H.I.D, Βi-Xenon, H4, 8000 K, με ετικέτα-κουτί "SIEMENS" και προμηθεύει σε όλη την Ελλάδα. Μετά από συζήτηση πείσθηκα και τα πήρα, (με κάποια επιφύλαξη από...άγνοια). Με 100 €.

Aυτά είναι:
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture079m.th

Αποτέλεσμα: Εχω SUPER φωτισμό, ΚΑΜΙΑ αισθητή/ορατή μπλεδίζουσα απόχρωση στη λευκότητα και ανά πάσα στιγμή αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης (χωρίς ερώτηση!).

Σύγκρινα τα φώτα μου με συτά του Αργυρίου, 160 € (ilias1967) και τα φθηνά τών 65 € από ιντερνετ (6.000Κ hargoul) και είναι ίσως και καλλίτερα...!

Ακόμα και την ΗΜΕΡΑ νομίζω τα "βλέπεις" οδηγώντας (απογευματινή φωτό με ήλιο για "ηλιοθεραπεία"!)

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture059s.th


Απίστευτο ΦΩΣ!.
Εδώ αναμμένα ταυτόχρονα με τύπου "THUNDER STORM" προβολείς (High Power Quartz, 55W 12V):

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Picture051m.th

Τα φοράω τώρα 2-3 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα.
Υπόψιν οτι ο ηλεκτρολόγος (τυχαία βρήκα το μαγαζί του) που τα έβαλε (έδωσα 10 €), ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ OYTE MIA BΙΔΑ της μηχανής!

Σας συνιστώ αν θέλετε να βάλετε xenon: μην ξεμοντάρετε την μούρη, ferring κλπ. παλεύοντας χομπυ-ίστικα!
Είναι δουλειά επαγγελματία, (για να γίνει σωστά), εκτός και άν έχετε άφθονο χρόνο, κάποιες γνώσεις και μεράκι, για το "φχαριστηθείτε" περισσότερο. Δεν είναι για αρχάριους πάντως.

Οποιος θέλει να πάρει αυτά τα xenon, να μού στείλει ΠΜ, για να μπεί στη λίστα ενδιαφερόμενων)

Κόστος 100 € για τα μέλη του φόρουμ, (από 140 € που ζητούσε αρχικά στη λιανική πώληση)

Συμπληρωματικά, θέλω να πώ, οτι δεν έχω δει καλλιτερα και φωτεινότερα xenon φώτα, ούτε σε άλλη μηχανή, αλλά ΟΥΤΕ και σε αυτοκίνητα μέχρι σήμερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03 2009, 19:26

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tazakos στις Παρ Σεπ 04 2009, 00:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 22 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: