Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουν 30 2009, 18:25

THUNDER STORM-1 έγραψε:
Διαφωνώ παίδες ως προς την ΜΗ χρησημότητα του διακόπτη.

Σκεφθείτε ξανά:
Την διάρκεια ζωής των xenon,
μια εκκίνηση όταν έχεις κόσμο μπροστά σου, τ
ην ηλιόλουστη συνήθως ημερα του ταξιδιού πού "λάμπει" ο ήλιος,
την μικρο-παρανομία να μπείς σε ενα μονόδρομο διακριτικά, χωρίς να σε "κοιτάνε κάπως" και άλλα.
Χάρη, δεν σου έτυχε να εχεις απέναντί σου στη πόλη, πεζους και με καροτσακια με παιδάκια ...?

Εχοντας ζήσει 22 χρόνια σε χώρες της Βόρειας Ευρώπης, καταλαβαίνω την ανάγκη φωτισμού των μηχανών κατα την δι'αρκεια της μέρας.
Η Σουηδία πρώτη το "επέβαλε" δια νόμου και ακολούθησαν και άλλες (Νορβηγία, Πολωνία, Φινλανδία?,στην Ολλανδία έγινε θέμα άλλά τελικά ΟΧΙ κλπ.)
Σε αυτές τις χώρες και όσο πλησιέστερα στον Αρκτικό κύκλο, τον χειμώνα και βροχερές μέρες, ΕΙΝΑΙ σαν νύχτα!
Ο ΚΥΡΙΟΣ λόγος που το έκαναν ειναι ο ΚΑΙΡΟΣ τους.

Ο διακάπτης κατ'εμέ, πρέπει να υπάρχει, έστω και για τις αναγκαίες περιπτώσεις χρήσης του μόνο.

Αυτά και συγγνώμη αν βγήκα από το κύριο θέμα παλληκάρια.

Οποιος θελει βαζει, εγω συνεχιζω να μην θελω.
Σωστα ολα αυτα που λες Θανο, αλλα αν τα βαλω απο την μια μερια μιας ζυγαριας και απο την αλλη βαλω μια μικρη πιθανοτητα να ξεχασω τα φωτα σβηστα και να τυχει να μην με δει καποιος και να με φαει λαχανο, η ζυγαρια γερνει καθαρα στο να μην βαλω διακοπτη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουν 30 2009, 18:39

Χάρη τα λέω αυτά αν και είμαι ΠΑΘΩΝ από τέτοια περίπτωση που αναφέρεις.

Η γνώμη μου παραμένει η ίδια ως προσ τα φώτα την καλοκαιρινή ημέρα.
Πρέπει όμως να λαμβάνουμε ΚΑΙ άλλα πράγματα υπόψιν, για να μας βλέπουν οι ΙΧήδες.
Ρουχισμός ανάλογος (μέρα και νύχτα), ΚΡΑΝΟΣ στο κατάλληλο χρώμα και ΠΡΟ_ΠΑΝΤΩΝ Η δική μας οδική συμπεριφορά...
Αυτά από μένα ως προσ το σοβαρό αυτό θέμα της ασφάλειας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουν 30 2009, 18:45

Παιδιά περί ορέξεως... ο κάθε ένας το κάνει όπως νομίζει αυτός σωστό και δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε. Εγώ το Σάββατο που τοποθέτησα τα Xenon θεώρησα πως τα φώτα πρέπει να είναι μόνιμα αναμμένα και δεν έβαλα κανένα διακόπτη. Ορίστε και μερικές Photos από την εγκατάσταση :

Μερικές γενικές
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01280akh.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01291a.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01290y.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01284x.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01282dtd.th

Οι λάμπες πριν την τοποθέτηση
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01299alj.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01298nxa.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01297uma.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01296z.th

Οι λάμπες μετά την τοποθέτηση
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01292m.th

Τα λάστιχα που στεγανοποιούν τις λάμπες
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01295h.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01294l.th

LED θέσεως
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01285p.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01289uqk.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01286j.th

Τα Ballast τοποθετημένα
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01300k.th xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Dsc01301t.th
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boss
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
boss

Ηλικία : 53
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 07/07/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: xenon   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 07 2009, 19:34

μαγκες επειδη εχω κουραστει να διαβαζω και να ψαχνω αν καποιος απο θεσσαλονικη εχει βαλει φωτα και ειναι ευχαριστημενος να μας πει που ποιος ποσο και τι εβαλε .thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.google.gr/maps/@40.6523365,22.9282255,3a,43.6y,86.3h
trod

trod

Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 19/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 08 2009, 22:50

Παιδια εχω ξενερωσει απιστευτα. Παω να βγω σημερα πριν μια ωρα, βαζω μπροστα την μηχανη ολα καλα. Την αφηνω να ζεσταθει 2-3 λεπτα και παω να φυγω. Βλεπω οτι εχω μεγαλη σκαλα στα φωτα παταω να την κατεβασω και διαπιστωνω οτι ο διακοπτης δεν ειναι στην μεγαλη σκαλα. Παταω τον διακοπτη αλλα τιποτα, δεν αγχωνομαι και σβηνω την μηχανη. Με το που την ανοιγω ολα καλα. Παω να φυγω και μετα 5sec το ιδιο. Το ψαχνω λιγο και η κατασταση εχει ως εξης:
Οταν δινω γκαζι, δηλαδη δινω ρευμα ανοιγει η μεγαλη σκαλα (γιατι στα xenon η μεγαλη σκαλα μπαινει με ηλεκτρομαγνητισμο και ουσιαστικα δινει ρευμα στον μαγνητη). Αν πατησω φρενο ή ανοιξει το βεντιλατερ, δηλαδη κατι αλλο τραβηξει ρευμα τοτε σβηνει η μεγαλη σκαλα και μεχρι να τραβηξω γκαζι τοτε παραμενει κανονικα στα μεσαια. Φυσικα μου ακυρωσε την εξοδο μιας και δεν μπορω να ειμαι εξω με μεγαλη σκαλα.
Η μ@λ@κι@ ειναι οτι τα εβαλα πριν μια εβδομαδα και παλι θα τρεχω να τα αλλαξω. Τα ειχα βαλει στον Αργυριου αρα παλι εκει θα ειμαι αυριο.
Αυτα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 12:17

Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια..Μην αγχώνεσαι..Πάνε Αργυρίου και Ο.Κ. Wink

_________________
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trod

trod

Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 19/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 13:05

V.Stratos έγραψε:
Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια..Μην αγχώνεσαι..Πάνε Αργυρίου και Ο.Κ. Wink

Ε ναι απλα μου χαλασε την χθεσινη εξοδο. Περασα το πρωι και επειδη ειχε κινηση θα περασω ξανα κατα τις 2 σημερα να κανει ολικη αλλαγη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 21:52

Η μ@λ@κι@ ειναι οτι τα εβαλα πριν μια εβδομαδα και παλι θα τρεχω να τα αλλαξω. Τα ειχα βαλει στον Αργυριου αρα παλι εκει θα ειμαι αυριο.
Αυτα......


καλησπερα φιλε μου
επειδη ειμαι και εγω ετοιμος για φωτα xenon και μαλιστα ελεγα να παω στον Αργυριου περιμενω νεα σου .ελπιζω ολα να πανε καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 21:58

Σημερα μου ηρθαν και τα δικα μου. Απο e-bay (slim ballasts, 6000k, 35watt) μολις 63 ευρω με μεταφορικα. Αυριο απογευμα αν προλλαβω, αλλοιως Σαββατο, θα τα βαλω επανω και θα σας πω την γνωμη μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 22:37

αν θες γραψε το λινγκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 23:05

kalamaria έγραψε:
αν θες γραψε το λινγκ

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260432351114
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
santrikos

santrikos

Ηλικία : 43
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Registration date : 29/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 10 2009, 00:30

Μη ξεχΑσεις μολις τα βαλεις να μας πεις εντυπωσεις ε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 10 2009, 23:34

Τα εβαλα το απογευμα. Μου εφυγε η ψυχη, για να τα βαλω ομορφα και ωραια ελυσα ολη την μπροστινη μερια της μηχανης, οχι μονο τα οργανα, αλαλ εκανα καλη δουλεια. Απορω που χωρανε τα μεγαλα ballast! Τα Slim τα δικα μου και για να τα βαλω ομορφα ζοριστηκα αρκετα.
Το αποτελεσμα τελειο...αν και πριν ειχα τρανσαλπ που ειχε ενα φως μπροστα οποτε με αυτην με τα 2 ημουν πολυ ικανοποιημενος (και ειχα και τις λαμπες philips extreme power) μπορω να πω οτι τοσο καιρο δεν ειχα φωτα! Αυτα φεγγουν πολυ δυνατα ακομα και την μερα, καλα για το βραδυ δεν συζηταμε, το κανουν μερα κυριολεκτικα (το μονο κακο πλεον ειναι οτι ειτε αναβω προβολακια ειτε οχι δεν φαινεται καμια απολυτως διαφορα, το φως απο τα προβολακια ειναι σαν κερι συγκριτικα με το φως απο τα ξενον, οποτε χανεται τελειως!)
Στο αμαξι εχω βαλει παλιοτερα τα ιδια, αλλα με χοντρα ballasts. Οι διαφορες που ειδα ειναι οτι στο αμαξι οταν πρωτοαναβουν κανουν κατι λαμψεις μεσα για καναδυο δευτερολεπτα και αναβουν σε σκαλοπατια. Αυτα αναβουν χωρις λαμψεις και αναλογικα (και αν δεν κανω λαθος πιανουν την φωτεινοτητα τους λιγο πιο γρηγορα απο το αμαξι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 11 2009, 15:02

hargoul έγραψε:
kalamaria έγραψε:
αν θες γραψε το λινγκ

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260432351114
merci success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boss
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
boss

Ηλικία : 53
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 07/07/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 16 2009, 11:58

kalamaria έγραψε:
hargoul έγραψε:
kalamaria έγραψε:
αν θες γραψε το λινγκ

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260432351114
merci success
λοιπον χθες τελικα περαστηκαν ;πανω τα καινουρια xenon και ενω περιμενα να νυχτωσει η ωρα ειχε παει 10.00 και ακομα περιμενα??? απιστευτο φως τελικα ειναι μεγαλη υποθεση τα xenon ποσο σε εμας που εχουμε διπλο φαναρι.η μεγαλη σκαλα δε που την αναψα για πολλη λιγο <μεσα στην πολη τρελαινει κοσμο> νομιζεις οτι σε συνοδευουν και αλλοι με αναμενα φωτα.φανταστηται οτι μεχρι ενα μηνα πριν καβαλουσα Transalp.χαλαλι τα λεφτα τους αν και ψιλοετσουξε ανυπομονω για ταξιδακι ειναι ολα τα λεφτα συστηνω ανεπυφυλακτα οποιος μπορει να κανει μια θυσια και να βαλει.και ας μην ειναι και τα ακριβα αν δεν βγαινει.και τα αλλα σιγουρα θα σας ενθουσιασουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.google.gr/maps/@40.6523365,22.9282255,3a,43.6y,86.3h
Nik_Strom

Nik_Strom

Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/03/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 16 2009, 12:48

boss έγραψε:
kalamaria έγραψε:
hargoul έγραψε:
kalamaria έγραψε:
αν θες γραψε το λινγκ

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260432351114
merci success
λοιπον χθες τελικα περαστηκαν ;πανω τα καινουρια xenon και ενω περιμενα να νυχτωσει η ωρα ειχε παει 10.00 και ακομα περιμενα??? απιστευτο φως τελικα ειναι μεγαλη υποθεση τα xenon ποσο σε εμας που εχουμε διπλο φαναρι.η μεγαλη σκαλα δε που την αναψα για πολλη λιγο <μεσα στην πολη τρελαινει κοσμο> νομιζεις οτι σε συνοδευουν και αλλοι με αναμενα φωτα.φανταστηται οτι μεχρι ενα μηνα πριν καβαλουσα Transalp.χαλαλι τα λεφτα τους αν και ψιλοετσουξε ανυπομονω για ταξιδακι ειναι ολα τα λεφτα συστηνω ανεπυφυλακτα οποιος μπορει να κανει μια θυσια και να βαλει.και ας μην ειναι και τα ακριβα αν δεν βγαινει.και τα αλλα σιγουρα θα σας ενθουσιασουν



Φιλε τι ακριβα και φθηνα ολα τα κιτακια πανω κατω ειναι τα ιδια το μονο που αλλαζει ειναι τα αυτοκολλητα αντε και τα κουτακια των ενισχυτων...... τα γνησια εργοστασιακα δε πωλουνται στο εμποριο τα βρισκεις ετοιμα εγκατεστημενα στα αυτοκινητα

Προελευση Κινα η αντε Ταιβαν.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 16 2009, 12:52

Έτσι είναι απλά στα ακριβά πληρώνεις το ενοίκιο, τα περαστικά (αν είναι μέσα στην τιμή) το ΤΕΒΕ το ΙΚΑ των υπαλλήλων. Κατά τ άλλα είναι ακριβώς τα ίδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgoslignos

giorgoslignos

Τόπος : NIKAIA-*PEIRAIAS****
Registration date : 25/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 23 2009, 23:10

Εβαλα και γω τα xenon siemens που τα εχει προσφορα εδω, απο τον συνφορουμιτη!Πηρα τα Η4-8000κ.Περιττο να πω οτι σκοτωνουν!Ακαριαιο σινιάλο!Στο δρομο Μ@μ@νε!Ολοι κανουν στην μπαντα οταν περναω αντι να μη μου δινουν σημασια!!!Σου κανουν πιο ευκολη τη ζωη και επισης ομορφαινουν τη μηχανη σου!!!Εβαλα τα χοντρα μπαλαστ αλλα θα προτιμουσα τα μικρα!Μπαινουν αλλα ο μηχανικος τσινησε οταν τα ειδε!Ολα τα πλαστικα ελυσε!Ακομα και για τις ψειρες βγαζεις τα πλαστικα!Σπασιμο!Παντως εγω δεν αναλαμβανα να τα βαλω μονος και δεν το συνιστω σε κανεναν...Χαλαλι τα 60ευρω απο το να παρω φωτια!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 23 2009, 23:45

Καλα εκανες φιλε μου και τα εβαλες τα Xenon...εχουν μεγαλη διαφορα!
Βεβαια διαφωνω στο οτι αν τα βαλεις μονος σου μπορει να παρει φωτια. Δεν εδινα τα παραπανω λεφτα προσωπικα με καμια παναγια. Ενταξει ειναι ενα ζορι να τα βαλεις αλλα οχι ηλεκτρολογικο ζορι. Το μονο ζορι ειναι να βολεψεις στον περιορισμενο χωρο τα μπαλαστ. Απο εκει και περα οι συνδεσεις ειναι παιχνιδακι.
Προσωπικα τα δικα μου πιστευω οτι τα εβαλα πολυ καλυτερα απο το συνολο των μαστορων βεβαια σε αυτο βοηθαει η δουλεια μου, ειμαι ηλεκτρονικος (εμεις κανουμε πιο ψιλοδουλεια απο τους ηλεκτρολογους...οποτε οταν κανουμε ηλεκτρολογικη δουλεια βγαινει συνηθως πιο ποιοτικη και πιο προσεγμενη απο εναν ηλεκτρολογο) αλλα και αλλα παιδια που τα εβαλαν και ισως να μην εκαναν την πιο προσεγμενη δουλεια μια χαρα τους βγηκε.
Επαναλαμβανω για οσους θελουν να βαλουν μονοι τους. Ηλεκτρολογικα ειναι παιχνιδακι. Το μονο ζορι ειναι να λυσεις την μηχανη και να βολεψεις μηχανικα τα μπαλαστ στον περιορισμενο χωρο πισω απο τα οργανα (και αυτο δεν ειναι ακατορθωτο, απλα ειναι το πιο δυσκολο κομματι της ολης δουλειας).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
Stefanos602



Ηλικία : 38
Τόπος : ΕΔΕΣΣΑ
Registration date : 05/04/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 24 2009, 23:10

KORMI έγραψε:
ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΣΤΟ BABY ΜΟΥ --ΣΤΟ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΑΘΗΣ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ -- ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ. ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟ ΝΑΜΕ ΑΛΑ ΕΙΣΑΓΩΝΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΓΓΥΗΣΕΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΗΤΑΝ 300 (2 ΛΑΜΠΕΣ ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ....) ΕΒΡΟΥΛΑΚΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ....

ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΑ ΦΩΤΑ ΜΑΜΑΝΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΚΑΛΑ ΟΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΙΚΟΣ !!
ΚΟΚΑΛΩΝΕΙΣ ΛΑΓΟ ΣΤΟ ΑΝΤΙΠΕΡΑ ΛΟΦΟ !!! ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΟ ΜΠΛΕ 8000 Κ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΔΕΝ ΤΥΦΛΩΝΟΥΝ ΟΙ ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΠΟΡΕΥΟΜΕΝΑ ΟΧΗΜΑΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ (ΚΟΥΡΑΚΟ ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ ΤΖΙΠ)

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΓΡΑΨΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΑΙ ΑΠΟ ΧΕΝΟΝ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΜΕΝΑ ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ BLUE LIGHT KAI ΦΤΗΝΕΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ......υπαρχει ομως εγγυηση καλης λειτουργιας;μπορει να προξενησουν μετεπειτα προβλημα στα ηλεκκρικα;παδια ρωταω γιατι δεν ξερω και ενδιαφερομαι να βαλω.ευχαριστω

ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΡΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
ΚΟΡΜΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MIXAΣ

MIXAΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : THIVA
Registration date : 18/07/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 25 2009, 06:26

ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να πουλανε τετοια φωτα 70ευρο?καποιος μου ειπε ..που τα εχει βαλει ..οτι τα πηρε εδω στην θηβα τοσο!!!!στοιχεια δεν ξερω αλλα μου ειπε οτι ο μετασχηματηστης ηταν λιγο μεγαλος αλλα υπαρχει και πιο μικρος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/profile.php?id=1475932544&ref=name
giorgoslignos

giorgoslignos

Τόπος : NIKAIA-*PEIRAIAS****
Registration date : 25/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 25 2009, 23:07

Θα περασω οπωσδηποτε αυτη την βδομαδα απο την λεσχη!Φιλε hargoul συμφωνω και γω με το οτι ηλεκτρολογικα συνδεονται ευκολα (πρεπει νασαι χαζος για να τα συνδεσεις λαθος), αλλα αν δεν βαλεις καλα τις λαμπες στις θηκες του καθρεφτη του φαναριου, και λιωσουν οι λαστιχενιες ταπιτσες που πρεπει να τις κοψεις για να μπουν πηρες φωτια ευκολα!Οπως του αλλου που επεφτε στις λακουβες και του εβγαιναν οι λαμπες.... Sad . Επισης για να κανεις σωστη δουλεια πρεπει να βγαλεις ολα τα πλαστικα πλαινα, και οργανα! Βασικα η πρωτη φορα ειναι...μετα δεν ποναει Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgoslignos

giorgoslignos

Τόπος : NIKAIA-*PEIRAIAS****
Registration date : 25/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 25 2009, 23:10

Bar-code δεν υπαρχει προβλημα με τα μικρα η μεγαλα μπαλαστ. Κανουν και τα δύο.Αλλα επειδη ειναι μηχανη καλυτερα τα μικρα!Τα μεγαλα ειναι για αυτοκινητο. Βασικα και μενα ο μηχανικος μου με εκραξε λιγο...αλλα ταβαλε στο τελος Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgoslignos

giorgoslignos

Τόπος : NIKAIA-*PEIRAIAS****
Registration date : 25/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 25 2009, 23:15

hargoul και γω ηλεκτρονικος ειμαι!!!Αλλα τα μπαλαστ εμενα δεν τα βαλε κοντα στα οργανα γιατι η θωρακιση δεν ειναι και πολυ καλη σε ολα απο οτι μου ειπε και τα οργανα μπορει να αρχισουν να σου κανουν κολπα.Γιαυτο το λογο τα εβαλα σε κατι καθετους σωληνες που εχει μπροστα αριστερα και δεξια.θα τους εχεις δει λογικα.Δεν εχω φωτο δυστηχως.Ελπιζω να μην εχεις προβλημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgoslignos

giorgoslignos

Τόπος : NIKAIA-*PEIRAIAS****
Registration date : 25/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 25 2009, 23:22

KOYKLA?!


xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 Qq62js
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 20 2csax3k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 20 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 26 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: