Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 14:40

μολις παραλαβα τα xenon φυσικα ειναι Κινεζικα 6000Κ τοποθετηση το Σ/Κ και εντυπωσεις να και φωτο https://i.servimg.com/u/f76/12/96/26/46/dsc01010.jpg xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Dsc01011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panos14



Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Registration date : 13/06/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 16:06

Snakeye έγραψε:
Παράθεση :
Φίλε τα Xenon θα τα βάλω για ένα μόνο λόγο, να με βλέπουν οι μ@λ@κες με τα αυτοκίνητα γιατί είναι τόσο ζώα που με τα μαμά ακόμα και στην μεγάλη σκάλα να τα έχω δεν μας δίνουν σημασία.

Επειδή λοιπόν για εμένα προτεραιότητα έχει η ασφαλειά μου και όχι η μόστρα θα επιλέξω τα 6000 ή αν βρώ τα 4300 που όπως λές ενοχλούν μπας και μας δώσουν την δέουσα προσοχή.

Αυτό που λες το σέβομαι και μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές και εμένα να μην με δουν. Με τα δυνατα και έντονα xenon όντως έχω πολύ πιο πολλές πιθανότητες να με δουν την μέρα.
Ένα μεγάλο ΑΛΛΑ όμως.Έπειδη είμαι και οδηγός αυτοκινήτου, όπως οι πιο πολλοί πιστεύω, προσωπικά εμένα μου έχει τύχει κάποιες φορές μηχανή (και αμάξι) με φώτα xenon από το αντίθετο ρεύμα τη νύχτα να με τυφλώνει τόσο που για δευτερόλεπτα να νιώθω ότι έχασα το φως μου.
Λόγω αυτού πιστεύω ότι τα 6000κ ή και πιο κάτω μπορεί την μέρα να σε βοηθήσουν αλλά τη νύχτα (ακόμα και στην μικρή σκάλα) μπορεί να προκαλέσουν ατύχημα, ειδικά αν ο άλλος οδηγός είναι και λίγο άπειρος.

ΠΑΝΟΣ 14
DL 650 K8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 18:31

ρε φίλε δεν σε τύφλωσε επειδή ήταν 6000 ή 4300 αλλά επειδή ο μακάκας που τα φορούσε δεν έκανε καμια προσπάθεια να τα ρυθμίσει....μην αρχίσετε τα περί ειδικού κατόποτρου που έχουν τα μανίσια ξένον κτλ εντάξει το ξέρουμε αλλά δεν σημαίνει ότι αν χαμηλώσεις τους προβολείς δεν βελτιώνεται πολύ η κατάσταση....στάσου μπροστά στου φίλου σου και μελέτησέ το, σε τυφλώνει μόνο στο κέντρο της δέσμης, αν χαμηλώσεις την δέσμη δεν τυφλώνει ούτε απέναντι ούτε μπροστά...βέβαια το φως όντως διαφεύγει λίγο και σε διάφορες κατευθύνσεις αλλά όχι εκτυφλωτικά.
Επίσης όπως έχουμε πει και σε προηγούμενες σελίδες η λάμπα που απεικονίζεται στην παραπάνω φωτογραφία δείχνει μια λάμπα χωρίς το μεταλλάκι προστασίας για να μην διαφεύγει φως στο κάτω μέρος του φανού και κατ'επέκτασην να αντανακλάται ψηλά.Μην το αναλύσω πάλι το έχουμε πει πιο πριν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 21:13

inpulsar έγραψε:
μολις παραλαβα τα xenon φυσικα ειναι Κινεζικα 6000Κ τοποθετηση το Σ/Κ και εντυπωσεις να και φωτο https://i.servimg.com/u/f76/12/96/26/46/dsc01010.jpg xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Dsc01011
γιατί δεν πήγαινες στον οφθαλμίατρο καλύτερα? YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 21:39

θα τα βαλω για να βλεπεις το δρομο,να εχεις και τα μπατομπουκαλα μαζι σου στην εκδρομη bliax bliax kolaraki bamm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bakxos



Registration date : 12/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 30 2008, 23:01

καλησπερα παιδια. εχω το strom Κ8 3μηνων καινουριο σε εγγυηση. αν βαλω xenon φωτα η εγγυηση εξακολουθει να ισχυει? μηπως πρεπει να τα βαλω στη suzuki ή σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο service?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 30 2008, 23:18

έδωσες την απάντηση μόνο σου φιλαράκι αυτό κανε γιατί μετά θα σου λένε μα.... άμα γίνει τίποτα άσε να έχουνε την ευθύνη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
bakxos



Registration date : 12/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 31 2008, 19:48

chefbf έγραψε:
έδωσες την απάντηση μόνο σου φιλαράκι αυτό κανε γιατί μετά θα σου λένε μα.... άμα γίνει τίποτα άσε να έχουνε την ευθύνη
καταλαβα. μαλλον θα μεινω για κανα 2χρονο χωρις xenon.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 31 2008, 21:50

bakxos έγραψε:
chefbf έγραψε:
έδωσες την απάντηση μόνο σου φιλαράκι αυτό κανε γιατί μετά θα σου λένε μα.... άμα γίνει τίποτα άσε να έχουνε την ευθύνη
καταλαβα. μαλλον θα μεινω για κανα 2χρονο χωρις xenon.
Δεν είναι αυτό το συμπέρασμα φίλε μου.
Αν θέλεις μπορείς να τα βάλεις σε εξουσιοδοτημένο π.χ εκεί που κάνεις σέρβις,οπότε θα έχεις την τεχνική υποστήριξη από εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rallistas
Member
Member
rallistas

Ηλικία : 37
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 22/10/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 00:30

panos14 έγραψε:
Εγώ πάντως σήμερα έβαλα ΧΕΝΟΝ με 2 balast στον ΑΡΓΥΡΙΟΥ. Η τιμή ήταν 150 ΕΥΡΩ και η τοποθέτηση μέσα στην τιμή. Το συνεργείο είναι εξουσιοδοτημένο της SUZUKI και από ότι είδα ξέρουν πολύ καλά την δουλειά τους.
Η τοποθέτηση απ΄όσο είδα ήταν πάρα πολύ καλή. Κράτησε περίπου 90 λεπτά και τα balast δεν μου τα έβαλε στα πλάγια αλλά μέσα από το ταμπλό και δεν φαίνονται καθόλου.Οι λάμπες που μου έβαλε είναι 8000κ γιατί από ότι μου είπε οι 6000κ είναι πολύ δυνατές και τυφλώνουν τους οδηγούς. Μου έβαλε ειδική ασφάλεια (αδιάβροχη) κοντά στην μπαταρία και μου έδωσε και μερικές extra αν ποτέ χρειαστούν .
Επίσης μου έδωσε γραπτή εγγύηση 2 χρόνια για όλο το σύστημα (και για τις λάμπες) από τον ίδιο.
Σήμερα το βράδυ το δοκίμασα και τρελάθηκα. Πάρα πολύ δυνατό φως και αν βάλεις την μεγάλη σκάλα σκοτώνει.
Γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημένος για την τιμή και για την εργασία. Στα συν βέβαια είναι ότι αν χαλάσουν μου τα επισκευάζει δωρεάν και μου τα αντικαθιστά αν χρειαστεί.

ΠΑΝΟΣ 14
DL 650 Κ8

Αυτος βαζει και σε αλλα μηχανακια?Ενδιαφερομαστε μαζι μ'ενα φιλο που εχει ενα Fazer S2 και μου φαινεται πολυ καλη τιμη και περιπτωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 00:46

Σε όλα μου είπε ότι βάζει.Μου έδωσε τιμή περίπου 75 ευρώ για το cbf του κουμπάρου μου,μεσαία σκάλα μόνο,με Η7 λάμπα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rallistas
Member
Member
rallistas

Ηλικία : 37
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 22/10/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 00:57

Και που ειναι αυτος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 01:28

rallistas έγραψε:
Και που ειναι αυτος?
Αγίων Αναργύρων 52
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 20:35

μολις τα περασα να και φωτο xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Dsc01012xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Dsc01013xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Dsc01014
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 22:01

είσαι στις φωτογραφίες....μανούλα...σήκωνε και το τηλέφωνο να πάμε καμιά βόλτα...χθες έβαλα τον αδερφό σου με τον...αερόσακο και τον πήγα βόλτα kalmi kalmi kalmiκαλορίζικα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 22:21

inpulsar έγραψε:
μολις τα περασα να και φωτο


Tα ballast που τα εκρυψες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ Νοε 02 2008, 10:52

πισω απο το ταμπλο τα εβαλα,κολαση ειναι εκει πισω και μαλλον θα τα βγαλω απο εκει και θα τα βαλω δεξια αριστερα στα φιλετα που εχει το ταμπλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ Νοε 02 2008, 11:24

kalampokάs έγραψε:
είσαι στις φωτογραφίες....μανούλα...σήκωνε και το τηλέφωνο να πάμε καμιά βόλτα...χθες έβαλα τον αδερφό σου με τον...αερόσακο και τον πήγα βόλτα kalmi kalmi kalmiκαλορίζικα..
αντεξε το VSTROM μην μου πεις αυριο οτι θελεις αμορτισερ gmt YOU! ευχριστω για τα καλοριζικα geia mas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rallistas
Member
Member
rallistas

Ηλικία : 37
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 22/10/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Νοε 04 2008, 10:39

Να που θα παει το δωρο των Χριστουγεννων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bdout2R1

bdout2R1

Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2008, 19:27

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Προχθές δε μου άναβε η αριστερή λάμπα, και φαντάστηκα πως θα είχε καεί. Κοίταξα όμως τις ασφάλειες, έχει δύο 10άρες - μία για κάθε λάμπα, και είδα ότι είχε χαλάσει του αριστερού. Πήγα πήρα μία και την αλλάξα, αλλά παρατήρησα πριν λίγο ότι στο σινιάλο και στη μεγάλη σκάλα, η αριστερή λάμπα δεν αλλάζει.

Αυτό που μπορεί να οφείλεται; Στο ρεύμα ή στο blaster;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2008, 19:45

bdout2R1 έγραψε:
Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Προχθές δε μου άναβε η αριστερή λάμπα, και φαντάστηκα πως θα είχε καεί. Κοίταξα όμως τις ασφάλειες, έχει δύο 10άρες - μία για κάθε λάμπα, και είδα ότι είχε χαλάσει του αριστερού. Πήγα πήρα μία και την αλλάξα, αλλά παρατήρησα πριν λίγο ότι στο σινιάλο και στη μεγάλη σκάλα, η αριστερή λάμπα δεν αλλάζει.

Αυτό που μπορεί να οφείλεται; Στο ρεύμα ή στο blaster;

ακούγεται σαν τον παλιό καλό καιρό που δεν δούλευε το pc και λύναμε όλο το tower και μετά το ξαναδέναμε και μαγικά χωρίς να έχουμε προσδιορίσει τι είχε δούλευε...κάνε το ίδιο, λύσε μπάλαστ,βγάλε ρεύμα,άλλαξε μεταξύ τους τις ασφάλειες θέση και αφού τα ταρακουνήσεις και επανασυνδέσεις όλα πες αμπρα κατάμπρα και βάλε μπρος.καλή τύχη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2008, 21:15

γιαννη δες μηπως κολανε οι ηλεκτρομαγνητες που ειναι για την αλλαγη μικρης και μεγαλης σκαλας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Νοε 12 2008, 12:43

Χτες το απόγευμα έβαλα τα Xenon με λάμπες 6000k στον Αργυρίου στην γνωστή τιμή για την λέσχη.

Τα ballast τοποθετήθηκαν πίσω απο το ταμπλό σε αόρατη θέση και το όλο σύστημα έχει γραπτή εγγύηση 2 χρόνων από το συγκεκριμένο συνεργείο. Επίσης μου έβαλε μια ειδική καλωδίωση που συνδέει τα ballast με την εργοστασιακή καλωδίωση χωρίς να χρειάζεται να τραβήξεις ρεύμα από την μπαταρία και έχει 2 διακόπτες on-off.

Σήμερα θα δοκιμάσω την απόδοσή τους οπότε τα λέμε στην λέσχη όποιος θέλει πληροφορίες.

Η πρώτη μου εντύπωση πάντως σε σχέση με τους απλούς λαμπτήρες είναι ότι υπάρχει διάχυση ενός ποσοστού φωτός προς τα επάνω και ότι η δέσμη φωτός είναι στενότερη απο την παραδοσιακή.
Επίσης τα xenon θέλουν 2-3 sec μέχρι να πιάσουν την μέγιστη φωτεινότητα. Λίγο πολύ αυτά πρέπει να είναι κοινά χαρακτηριστικά των Xenon. Αν καποιος που τα έχει βάλει έχει διαφορετική άποψη ας με ενημερώσει.

Επειδή συζήτησα και το θέμα τις εργοστασιακής εγγύησης μου ανάφερε ότι η επίσημη άποψη της αντιπροσωπείας είναι ότι οτιδήποτε μη εργοστασιακό αξεσουάρ είναι τοποθετημένο στην μηχανή παραβιάζει την εγγύηση συνολικά, δηλαδή αν βάλεις ένα aftermarket φλας και εμφανιστεί πρόβλημα πχ στον κινητήρα δεν σε καλύπτουν με εγγύηση. Ξέρω είναι παράλογο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wolf

wolf

Ηλικία : 51
Τόπος : Ηλιουπολη
Registration date : 04/09/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Νοε 12 2008, 13:12

εγω βρηκα αυτα http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_Car-Truck-Parts-Accessories__HID-Xenon-CONVERSION-KIT-H1-H3-H4-H7-H11-9005-9006-9007_W0QQitemZ130266797094QQadiZ2865QQadnZCarQ20Q26Q20TruckQ20PartsQ20Q26Q20AccessoriesQQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item130266797094&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A543|65%3A12|39%3A1|240%3A1308 ερχοντε γυρω στα 60 ευρω με τα μεταφορικα,περιμενω ενα φιλο μου που εχει paypal για να τα ''χτυπησω'',τι λετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Νοε 12 2008, 13:30

Snakeye έγραψε:

Επειδή συζήτησα και το θέμα τις εργοστασιακής εγγύησης μου ανάφερε ότι η επίσημη άποψη της αντιπροσωπείας είναι ότι οτιδήποτε μη εργοστασιακό αξεσουάρ είναι τοποθετημένο στην μηχανή παραβιάζει την εγγύηση συνολικά, δηλαδή αν βάλεις ένα aftermarket φλας και εμφανιστεί πρόβλημα πχ στον κινητήρα δεν σε καλύπτουν με εγγύηση. Ξέρω είναι παράλογο.

Δηλ. αν κατάλαβα καλά όσοι έχουν βάλει xenon και είναι στην εργοστασιακή εγγύηση την έχουν χάσει και έχουν μόνο τα 2 χρόνια εγγύηση απο το συγκεκριμένο κατάστημα για τα xenon?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 11 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: