Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 19 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
spaniolas

spaniolas

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 27/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 31 2008, 14:00

takis_DL650 έγραψε:
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Bi-xen10


Υπάρχει περίπτωση να να ξερει καποιος αν πρέπει να βγει το ασημί "ποτηρακι" που περιβάλει την λαμπα? (και αυτο με την λογικη οτι κανονικα η κανονικη λαμπα μας μπαινει "γυμνη" και οχι σε "ποτηρακι" οπως πχ σε μερικα αυτο/τα)
Μηπως επηρεάζει την δέσμη, αποδοση κτλ κτλ?

Ευχαριστω!!


Το μεταλλικό μέρος που καλύπτει την λάμπα είναι ανακλαστήρας και βοηθάει στο να κατευθύνει σωστά τη δέσμη στον ανακλαστήρα του φαναριού, οπότε αν την βγάλεις το πιο πιθανο είναι να ανοίξει υπερβολικά η ακτίνα φωτισμού και να μειωθεί δραμματικά η απόσταση.
Συμπέρασμα : Μην το πειράξεις το μεταλλικό κέλυφος της λάπας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 31 2008, 18:23

εγώ πάντως έλεγα όχι να αφαιρεθεί κάτι αλλά να προστεθεί ένα ακόμη μεταλλάκι από μέσα από τον ανακλαστήρα που θα είναι στερεωμένο στο κινητό μέρος της λάμπας ώστε όταν είναι κανονικά στην χαμηλή σκάλα δηλαδή μπροστά να μην ξεφεύγει καθόλου φως από την τρύπα του ανακλαστήρα στο κάτω τμήμα του φαναριου...ότι φως πέσει στο κάτω μισό του φαναριού δημιουργεί ανακλαζόμενο δέσμη φωτός προς τα πάνω....
ο ανακλαστήρας υπάρχει από κάτω για να μην πηγαίνει κάτω το φως και ανακλάται πάνω...όμως έχει την τρύπα για να περνάει λίγο φως όταν ενεργοποιούμε την μεγάλη σκάλα και η λάμπα τραβιέται ηλεκτρομαγνητικά πίσω. Αποτέλεσμα να περνάει φώς στο κάτω μέρος του φανού και να έχουμε μεγάλα φώτα...(ψηλά).
Θα έπρεπε όμως όταν η λάμπα δεν είναι πίσω αλλά μπροστά να μην περνάει καθόλου φως από την τρυπούλα επειδή ενώ υποτίθεται έχουμε χαμηλά μόνο φως τελικά έχουμε και ψηλά από το λίγο που ξεφεύγει...
Ελπίζω το εξήγησα καλύτερα...ακριβά σετ έχουν το επιπλέον κινητό μεταλλάκι-ανακλαστηράκι μέσα από το μεγάλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 08 2008, 18:33

η σωστη λαμπα νομιζω ειναι αυτηxenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Hidh4-12 γιατι εχει λαμακι απο μεσα που μετακινεται μαζι την λαμπα[img][/img]φιλε tazakos αν μπορεις βαλε μια φωτο απο την λαμπα που εχεις στο VSTROM σου,για να δουμε αν εχει λαμακι απο μεσα,σ'ευχαριστω Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 08 2008, 23:55

δεν έχει λαμάκι όχι...φωτό δεν ευκαιρώ αυτή τη στιγμή αλλά δεν έχει...θέλω να βάλω..κάποιος έχει βάλει σε άλλο φόρουμ (αυτοκινήτων) και έγινε πολύ καλή δουλειά λέει με το εσωτερικό από σποτάκι έδωσε σχήμα να εφάπτεται και το κόλησε στην κινητή λάμπα στο κάτω μέρος.Αν βρω χρόνο θα κάτσω να δω να το κάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 12 2008, 19:58

Δεν ειναι αυτη που φοραω εμένα ειναι άνευ 2ου καλύμματος βρήκα σε φιλο ηλεκτρολ. αυτην την λαμπα και αυτην νομιζω ειναι η ιδανική.

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Dsc00678vi5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 13 2008, 13:50

takis_DL650 έγραψε:
Δεν ειναι αυτη που φοραω εμένα ειναι άνευ 2ου καλύμματος βρήκα σε φιλο ηλεκτρολ. αυτην την λαμπα και αυτην νομιζω ειναι η ιδανική.

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Dsc00678vi5
ακριβως αυτη γιατι αυτη ειναι Η4-3 και ειναι για μοτο και οχι για αυτοκινητο,οποτε αγοραστε bi-xenon H4-3 που ειναι για μοτο,θα μου πειτε διπλη αγορα, μεταφορικα παει λιγο ψιλα σε τιμη μονο που ετσι κανεις πιο σωστα την δουλεια σου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 13 2008, 14:29

inpulsar έγραψε:
ακριβως αυτη γιατι αυτη ειναι Η4-3 και ειναι για μοτο και οχι για αυτοκινητο,οποτε αγοραστε bi-xenon H4-3 που ειναι για μοτο,θα μου πειτε διπλη αγορα, μεταφορικα παει λιγο ψιλα σε τιμη μονο που ετσι κανεις πιο σωστα την δουλεια σου Smile

Δυστυχως δεν το ξεραμε και μας ηρθε ανευ .... δεν πειραζει στηο επομενο κιτ-ακι!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 14 2008, 00:43

Τελικά το κιτ από Θεσσαλονίκη,έχει την λάμπα την σωστή Η4-3 στα 130 γιούργια ή όχι;Ας μας πουν τα παιδιά που το έχουν πάρει.Βεζούβιε τι παίζει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 14 2008, 12:30

είναι με λαμάκι το κιτ των 130, το επιθεώρησα στην μηχανή του Vezouviou
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 14 2008, 14:08

Ευχαριστώ,από βδομάδα θα πάρω τηλ.κι αν είναι αυτή η τιμή τα πήρα. football
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 21:48

Έγινε το τηλεφώνημα σήμερα και όντως έτσι είναι τα πράγματα,αλλά δεν είχαν με 8000Κ αυτή τη στιγμή.
Κράτησαν το τηλ. μου και τέλος της βδομάδας που παραλαμβάνουν,θα με πάρουν για να μου τα στείλουν. kalmi
Τώρα αναζητάτε σωστός ηλεκτρολόγος για την ρύθμιση και ίσως και για την τοποθέτηση. eee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 22:07

συμβουλή μου να κάνεις ένα φραπεδάκι να ξεβιδώσεις τις αλενοβιδούλες γύρω από το κοντέρ και τα κλιπσάκια και να βγάλεις το κοντέρ να τα βάλεις μόνος σου..ειναι εντελώς plug and play,τραβάς και ένα καλώδιο από την μπαταρία μπροστά να τους δώσεις και είσαι αρχηγός...τσάμπα 50ρικάκι ίσως και παραπάνω θα σου πάρουν...επίσης ώς προς την ρύθμιση κάπου διάβασα ένα πολύ πολύ καλό ποστάρισμα ενός γνώστη για το πως να ρυθμίσεις την δέσμη...αν θυμάμαι καλά βάζεις την μηχανή στο διπλό (ή την κρατάς) 10 μέτρα από ένα τοίχο. Μετράς το ύψος του προβολέα στο κέντρο της δέσμης και αφαιρείς 10%. Πας στον τοίχο και τραβάς μια οριζόντια γραμμή στο ύψος του αποτελέσματος...ρυθμίζεις τη δέσμη στη γραμμή και έχεις τέλεια ρυθμισμένα φώτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spaniolas

spaniolas

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 27/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 22:29

tazakos έγραψε:
.... μηχανή στο διπλό (ή την κρατάς) 10 μέτρα από ένα τοίχο.....


10m ή 1m, στα αυτοκίνητα τουλάχιστον που θυμάμαι την ίδια μέθοδο (μέθοδος του σταυρού) είναι στο 1m.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 22:39

Για βγάλτε συμπέρασμα για την ρύθμιση xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 316594 ,γιατί το plug n' play και τον φραπέ...τα έχω. geia mas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 23:00

cantona έγραψε:
Έγινε το τηλεφώνημα σήμερα και όντως έτσι είναι τα πράγματα,αλλά δεν είχαν με 8000Κ αυτή τη στιγμή.
Κράτησαν το τηλ. μου και τέλος της βδομάδας που παραλαμβάνουν,θα με πάρουν για να μου τα στείλουν. kalmi
Τώρα αναζητάτε σωστός ηλεκτρολόγος για την ρύθμιση και ίσως και για την τοποθέτηση. eee
τελικα φιλε μου 130 ευρω τα αγορασες?τα μεταφορικα ειναι μεσα στο 130αρι η ειναι εξτρα και αν ειναι εξτρα ποσο?σ'ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 23:11

inpulsar έγραψε:
cantona έγραψε:
Έγινε το τηλεφώνημα σήμερα και όντως έτσι είναι τα πράγματα,αλλά δεν είχαν με 8000Κ αυτή τη στιγμή.
Κράτησαν το τηλ. μου και τέλος της βδομάδας που παραλαμβάνουν,θα με πάρουν για να μου τα στείλουν. kalmi
Τώρα αναζητάτε σωστός ηλεκτρολόγος για την ρύθμιση και ίσως και για την τοποθέτηση. eee
τελικα φιλε μου 130 ευρω τα αγορασες?τα μεταφορικα ειναι μεσα στο 130αρι η ειναι εξτρα και αν ειναι εξτρα ποσο?σ'ευχαριστω
Δεν τα αγόρασα ακόμα,Θα τα αγοράσω μόλις έρθουν,τα μεταφορικά είναι +10 ευρώ και παραλαβή την επόμενη μέρα,έτσι μου είπαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 23:16

spaniolas έγραψε:
tazakos έγραψε:
.... μηχανή στο διπλό (ή την κρατάς) 10 μέτρα από ένα τοίχο.....


10m ή 1m, στα αυτοκίνητα τουλάχιστον που θυμάμαι την ίδια μέθοδο (μέθοδος του σταυρού) είναι στο 1m.

είμαι σίγουρος ότι ήταν 10 μέτρα η απόσταση γιατί αναρωτιόμουν που θα βρω ευθεία με 10 μέτρα από τοίχο! Very Happy
θα ψάξω να βάλω λινκ

edit: το βρήκα είναι του ALX στο mybike
http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=1512&st=0


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tazakos στις Δευ Σεπ 15 2008, 23:20, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 58
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 23:17

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ καλο βραδυ OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 23:21

http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=1512&st=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Σεπ 15 2008, 23:38

tazakos έγραψε:
http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=1512&st=0
Σωστός,ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Σεπ 17 2008, 15:32

Τελικά βρήκατε κάποιο ΚΙΤ που να κάνει καλή δουλειά και να είναι και σχετικά φθηνό ??
Παρακολούθησα τις 5-6 πρώτες σελίδες και ήμουνα στο 2004 ακόμα..!!!!!
Εν έτη 2008 ποιο είναι το πόρισμα ??
Αν μπορεί κάποιος ας δώσει μερικές πληροφορίες σας παρακαλώ γιατί χωρίς ξένον η μηχανή και γενικά το ταξίδι είναι μούφα..
Είδα τη διαφορά στο αμάξι και θέλω να τη δώ και στη μηχανή..
Ευχαριστώ

_________________
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Σεπ 17 2008, 19:49

V.Stratos έγραψε:
Τελικά βρήκατε κάποιο ΚΙΤ που να κάνει καλή δουλειά και να είναι και σχετικά φθηνό ??
Παρακολούθησα τις 5-6 πρώτες σελίδες και ήμουνα στο 2004 ακόμα..!!!!!
Εν έτη 2008 ποιο είναι το πόρισμα ??
Αν μπορεί κάποιος ας δώσει μερικές πληροφορίες σας παρακαλώ γιατί χωρίς ξένον η μηχανή και γενικά το ταξίδι είναι μούφα..
Είδα τη διαφορά στο αμάξι και θέλω να τη δώ και στη μηχανή..
Ευχαριστώ

Εμείς με τον Αλεξ καταλήξαμε εδώ http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/18_99/products_id/211 ,με τις ευλογίες του ταζακου και του βεζουβιου. OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Σεπ 17 2008, 21:25

cantona έγραψε:
Εμείς με τον Αλεξ καταλήξαμε εδώ http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/18_99/products_id/211 ,με τις ευλογίες του ταζακου και του βεζουβιου. OK

Μπορείς να δώσεις λίγες παραπάνω λεπρομέρειες για το πακέτο γιατί η σελίδα στην οποία παραπέμπεις δεν είναι...διαφωτιστική.
1) Έχει μέσα λάμπες Η4?
2) Δουλεύει και στις δύο σκάλες (bi xenon) (ή μάλλον δεν είναι αυτό, αλλά αυτό: http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/18_99/products_id/218)?
Τελικά είναι διαφορετικό από αυτά που φαίνονται σε αυτό http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f15/topic-t1273.htm? Και σε τι?
3) Αν κάπου το χάνω και λέω μ@λακία καρπάζωσε ηλεκτρονικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Σεπ 17 2008, 21:47

gmavrid έγραψε:
cantona έγραψε:
Εμείς με τον Αλεξ καταλήξαμε εδώ http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/18_99/products_id/211 ,με τις ευλογίες του ταζακου και του βεζουβιου. OK

Μπορείς να δώσεις λίγες παραπάνω λεπρομέρειες για το πακέτο γιατί η σελίδα στην οποία παραπέμπεις δεν είναι...διαφωτιστική.
1) Έχει μέσα λάμπες Η4?
2) Δουλεύει και στις δύο σκάλες (bi xenon) (ή μάλλον δεν είναι αυτό, αλλά αυτό: http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/18_99/products_id/218)?
Τελικά είναι διαφορετικό από αυτά που φαίνονται σε αυτό http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f15/topic-t1273.htm? Και σε τι?
3) Αν κάπου το χάνω και λέω μ@λακία καρπάζωσε ηλεκτρονικά!
1.Έχει μέσα λάμπες Η4 και με το λαμάκι που θα έπρεπε να έχουν όπως αναφέρουν τα παιδιά ποιο πάνω
2.Δουλεύει και στις 2 σκάλες
3.Δεν είναι διαφορετικά,απλώς η τιμή είναι διαφορετική.
Αν θέλετε το βάζουμε και στο power buy αλλά δε νομίζω να πάρουμε καλύτερη τιμή από τα 130 lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Σεπ 17 2008, 22:00

Φίλε, ευχαριστώ.
Ενημέρωνε αν θες για την εξέλιξη γιατί ενδιαφέρομαι για το project.
Χαιρετώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 19 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: