Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Tακάκια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 30 2013, 20:37

anisoropos έγραψε:
krisberis έγραψε:
Παιδια σορρυ που γραφω εδω, Μηπως υπαρχει καποιο φωτορεπορταζ για αλλαγη για τακακια? τι πρεπει να προσεξουμε?
Να προσεξεις να μην πιεσεις τα πιστονια μεσα στην δαγκανα χωρις να τα καθαρισεις πρωτα
Χρησιμοποιησε σαπουνι για τα χερια και μια οδοντοβουρτσα.

Goldfren μεταλλικα.

ΤΙμη χαμηλοτατη και δεν εχουν τιποτε να ζηλεψουν απο EBC κτλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ Ιαν 30 2013, 21:42

Τελευταία φοράω τα carbon lorrain που τα αγόρασα απο oilsmoto. Πολύ ικανοποιητικά αν και δεν χαρακτηρίζομαι για την εμπειρία μου. Όσο για φωτορεπορταζ ψάξε στο youtube και θα βρεις αρκετά. Είναι πανεύκολη δουλειά και μπορείς να την κάνεις μόνος σου καθώς και το καθάρισμα των πιστονιών των δαγκάνων. Προχώρα άφοβα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 31 2013, 11:33

Ευχαριστώ για τις συμβουλές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΔευ Μάης 27 2013, 11:41

massai έγραψε:
Ήρθε η ώρα για αλλαγή 2η φορά.
Την πρώτη μου τα άλλαξε με original ο μηχανικός μου, και μαζί με τα τακάκια μου άλλαξε και τα φώτα στο ταμείο Razz Mad
Όσοι έχετε δοκιμάσει διάφορες εναλλακτικές, ποιά θεωρείτε ως πιό σωστή λύση για χρήση σε μαμά δαγκάνες - δισκόπλακες;
Σωστή εννοώ ως προς τη συμπεριφορά στο φρενάρισμα προτίστως, αλλά και ως προς την αίσθηση, αντοχή στο χρόνο, αποφυγή εκνευριστικών σφυριγμάτων κτλ
Ευχαριστώ σας Smile

Feedback: πήρα τα carbon lorainne από oils moto auto.
Τα τακάκια τα ΣΠΑΝΕ.
Σε συνδυασμό με αλλαγή υγρών φρένων και συντήρηση δαγκανών μπρος-πίσω, απέκτησα άλλα φρένα.
Εξαιρετικό δάγκωμα, τα πίεσα, τα άναψα σε διαδρομή στριφτερή με ανηφοροκατηφόρες.
Δε μασάνε τίποτα λέμε.
Τα φοράω ήδη πάνω 3000 χιλιόμετρα.
Μοναδικό μειονέκτημα;
ΣΦΥΡΙΖΟΥΝ.
Σφυρίζουν τόσο πολύ που αποτελούν σοβαρό λόγο να μη τα ξαναβάλω... Mad
Αλλά, στον αντίποδα, ΦΡΕΝΑΡΕΣ με μαμά setup.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Μάης 28 2013, 03:32

hristos13gr έγραψε:

Γιωργάγαρα τα EBC τα χρυσά πιστεύω ότι τηρούν τις προδιαγραφές που θέτεις. Εγώ τώρα θα βάλω μπροστά & τα FOX να τα δοκιμάσω. Κάνω την δοκιμή μόνο & μόνο γιατί τα EBC τα έπερνα από αγγλία (γύρω στο 20άρι/σετ) & είπα να δοκιμάσω να στηρίξω & τον Έλληνα έμπορο & παραγωγό (είναι ελληνικά από όσο γνωρίζω). Αν μου κάνουν θα συνεχίσω με τα ελληνικά, αλλιώς ξανά Αγγλία... Cool
Χρηστο κανενα νεο απο τα fox μιας και ηρθε και η δικια μου αλλαγη.;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fidelios



Registration date : 02/04/2008

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Μάης 22 2014, 21:33

καλησπέρες,επειδή αρχίζουν και μου τελειώνουν τα τακάκια,είδα τα fox τα οποία είναι φτηνά
τα έχει δοκιμάσει κανείς να πεί εντυπώσεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thanos_Veroia



Ηλικία : 37
Τόπος : ΒΕΡΟΙΑ
Registration date : 21/05/2018

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΔευ Οκτ 08 2018, 13:22

καλημερα παλικαρια,

Θα ηθελα τα φωτα σας για το τι τακακια να βαλω μπροστα στις νεες μου τετραπιστονες δαγκανες Brembo 65mm?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΔευ Οκτ 08 2018, 13:26

Πολλοί επιλέγουν ebc ,
αυτά έβαλα και γω τώρα , θέλω να δω πόσο θα κρατήσουν και αν θα αρχίσουν να σφυρίζουν
όπως κάποια άλλα που έχω δοκιμάσει

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Tακάκια - Σελίδα 11 33ncnm10Tακάκια - Σελίδα 11 33e6ee10Tακάκια - Σελίδα 11 63u2ip10Tακάκια - Σελίδα 11 Amzm8k10Tακάκια - Σελίδα 11 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sector2001



Registration date : 04/10/2018

Tακάκια - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι Οκτ 23 2018, 12:00

Καλησπερα Σε ολους του φιλους ! τελικα απο οσο καταλαβα για φθηνο και καλο τακακι να παω σε goldfren ?

ειμαι κατοχος ενος vstrom 2004 αλλα οι δισκοι μου ειναι σε Αψογη κατασταση τι μου προτεινετε ( σε κατι οικονομικο ) που θα αντεξει χιλιομετρα μεσα στην πολη και δεν θα μου φαει τους δισκους ?

και αν ξερουμε τιμη και ποιος τα εχει στην Αθηνα


ευχαριστω φιλοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Tακάκια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 11 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: