Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Tακάκια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 12:40

terino έγραψε:
groi1000 έγραψε:
4kings (ΓΙΩΡΓΟΣ-k9) έγραψε:
αν βρεις "premier χρυσα" δοκιμασε τα!!
Υποθέτω μιλάς για ''έκδοση'' των newfren,σωστά?Αν λέω μ$&%ίες διόρθωσέ με scratch

Premier είναι μάρκα Γιώργη!
Πώ πω ντροπή...Πώ πω ντροπή Embarassed pale silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 12:42

Ε, όχι δα... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 12:49

terino έγραψε:
Ε, όχι δα... Very Happy
Δε βγάζω άκρη στο νησί ρε Λευτέρη...800 μάρκες που δε τις ξέρει ''η μάνα'' τους να πούμε Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


ΘΕΛΩ ΤΑ GALFER ΜΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 12:52

groi1000 έγραψε:
terino έγραψε:
Ε, όχι δα... Very Happy
Δε βγάζω άκρη στο νησί ρε Λευτέρη...800 μάρκες που δε τις ξέρει ''η μάνα'' τους να πούμε Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


ΘΕΛΩ ΤΑ GALFER ΜΟΥ

Τι να σου πω... ότι έχεις άδικο? Δεν έχεις... Δεν έχεις άλλη άκρη να τα βρεις? Έστω δικτυακά? Ή με κάποιον γνωστό εδώ να στα πάρει και να στα στείλει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 13:02

terino έγραψε:
groi1000 έγραψε:
terino έγραψε:
Ε, όχι δα... Very Happy
Δε βγάζω άκρη στο νησί ρε Λευτέρη...800 μάρκες που δε τις ξέρει ''η μάνα'' τους να πούμε Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


ΘΕΛΩ ΤΑ GALFER ΜΟΥ

Τι να σου πω... ότι έχεις άδικο? Δεν έχεις... Δεν έχεις άλλη άκρη να τα βρεις? Έστω δικτυακά? Ή με κάποιον γνωστό εδώ να στα πάρει και να στα στείλει?
Το παλεύω...Να δώ τί θα κάνω στο τέλος mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ Απρ 30 2011, 13:44

ρε συνονοματε αν δεν τα βιαζεσαι πες μου πια θες να παω να στα παρω και να στα στειλω.....τι να σε κανουμε galfer θες? galfer να σου παρουμε!! Laughing


να σου πω ενα αριθμο να βαλεις τα λεφτα να τα παμε στα Ε.Λ.Τ.Α να σου τα στειλουν!!



υ.γ παντος δες αν εχει το νησι premier δεν χανεις τιποτα ειναι και φθηναααααα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikiforos DL650



Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 01/10/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Ιουν 20 2011, 23:58

Παιδια δυστυχως ηρθε η ωρα για τακακια στο vstromaki και απο οτι διαβασα στο post με βλεπω γαι τα galfer gold υπαρχει καποιος κωδικος να τα βρω ποιο ευκολα!!! Να βαλω μπρος πισω τα ιδια η προτεινετε κατι αλλο εσεις που τα εχετε δοκιμασει κιολας. Σαν οδηγηση ποιο πολυ πολη (70%) αλλα οταν βγω το ζοριζω βουνα κτλ ειμαι ποιο πολυ του φρενου με μοτερ παρα μοτερ και αντε να βοηθησει λιγο και το φρενακι μας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 00:32

groi1000 έγραψε:
Παιδιά,έχουμε άποψη για τα NEWFREN ??? Λένε τίποτα ή κουκουρούκου ??? mouuuuuu Συγκρινόμενα με άλλα πάντα (EBC,GALFER κ.α.) merci


καθυστερημενη απαντηση Very Happy


τα βαλα πανω πριν καμμια βδομαδα..............
πολυ καλο δαγκωμα και εντελως αθορυβα στο φρεναρισμα.
δειχνουν καλα τακακια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almeros
Member
Member
almeros

Ηλικία : 48
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 06/01/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 01:07

nikiforos DL650 έγραψε:
Παιδια δυστυχως ηρθε η ωρα για τακακια στο vstromaki και απο οτι διαβασα στο post με βλεπω γαι τα galfer gold υπαρχει καποιος κωδικος να τα βρω ποιο ευκολα!!! Να βαλω μπρος πισω τα ιδια η προτεινετε κατι αλλο εσεις που τα εχετε δοκιμασει κιολας. Σαν οδηγηση ποιο πολυ πολη (70%) αλλα οταν βγω το ζοριζω βουνα κτλ ειμαι ποιο πολυ του φρενου με μοτερ παρα μοτερ και αντε να βοηθησει λιγο και το φρενακι μας....



πισω

http://www.moto-accessories.gr/products/empaniseis_antallaktikon/galfer_takakia_fd134_gia_dl_650_v_strom_piso


μπροστά

http://www.moto-accessories.gr/products/empaniseis_antallaktikon/galfer_takakia_fd174_fd179_set_gia_dl_650_v_strom_mprosta


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikiforos DL650



Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 01/10/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Ιουν 21 2011, 10:14

Ευχαρηστω συντεκνε για τα link τα παραγγελνω κιολας!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GD
Member
Member
GD

Ηλικία : 42
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 15/03/2011

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Νοε 21 2011, 15:25

Παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω τακάκια και να βάλω την σειρά Gold από το παραπάνω λινκ.Η ερώτηση μου είναι αν δημιουργούν φθορές στις δισκόπλακες.Γιατί σε συζήτηση που έκανα μου πρότειναν τα απλά με την αιτιολογία καλύτερα να φαγώνεται το τακάκι παρά η δισκόπλακα.Ισχύει ή όχι;Και κάτι τελευταίο γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί που να πουλάει τα εν λόγο τακάκια στην Θεσσαλονίκη μήπως και γλιτώσω τα μεταφορικά.Ευχαριστώ... mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Δεκ 12 2011, 00:06

Πολλες οι σελιδες βρε παιδι μου ας κανουμε μια ανακεφαλαιωση
(η σειρα ειναι τελειως τυχαια)

1. EBC
χρυσα
εμπρος FA229ΗΗ - FA231ΗΗ -
πισω FA174ΗΗ

μαυρα
εμπρος FA229 - FA231
πισω FA17



2. Galfer
χρυσα
εμρος FD174 + FD179 G1370/71 SS
πισω FD 134 G1370/71 SS

μαυρα
εμρος FD174 + FD179 G1054 BLK
πισω FD 134 G1054 BLK

3. Newfren

4. Ferodo

5. Suzuki

6. Honda

7. Kawasaki



Αυτα ειναι τα στοιχεια που μπόρεσα μεσα σε 1 ωρα να συλλεξω μολις βρω κ αλλο χρονο θα το ψαξω κ αλλο. Δεν ξερω αν εχω ξεχάσει κάποια μάρκα. Οποιος γνωρίζει κάποιο αλλο στοιχείο ας το συμπληρώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Δεκ 12 2011, 00:38

τελικα για πισω τακακια κανουν και απο transalp 650??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Δεκ 12 2011, 00:49

adder έγραψε:
τελικα για πισω τακακια κανουν και απο transalp 650??

cbf 1000 του 98 αν θυμαμαι καλα....
παρε τα τακακια σου στο χερι και πηγαινε σε καποιο μαγαζι που εχει ανταλλακτικα honda να τα δεις επι τοπου Very Happy

μπορει να ειναι λιγο ακριβοτερα αλλα αξιζουν τα λεφτα τους
ειναι η αμεσως επομενη επιλογη μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Δεκ 12 2011, 10:39

ok τοποθετηθηκαν τιμη 37ε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Δεκ 12 2011, 21:50

adder έγραψε:
ok τοποθετηθηκαν τιμη 37ε

ποια πηρες τελικα?
κρατησες κωδικο? Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Δεκ 12 2011, 22:25

oxi ρε γαμοτο δεν κρατησα του ειπα για cbf και μου εδωσε ακριβως τα ιδια.απο μιχ βοδα 111 παπαφιλοπουλος http://www.e-moto.gr/gr/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Δεκ 13 2011, 14:51

Παιδια εγω Galfer χρυσα μπρος-πισω, πριν ενα χρονο και λιγοτερο τα φορεσα, υπολογιζω 6.000-8.000 χλμ μαξ, και τωρα τρωνε σιδερο απο μπροστα. Το πηγα σε συνεργειο σημερα να ακουσει το θορυβο και μου ειπαν οτι το τακακι εξαυλωθηκε και δεν το πιστευα, μου φανηκε πολυ συντομο σε σχεση με τα χλμ που εχω διαβασει εδω μεσα. Θα δοκιμασω αλλα, σκεφτομαι τα EBC.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Δεκ 13 2011, 15:04

Γιάννη εγώ φοράω τα galfer (χρυσά) πάνω από χρόνο (καθημερινή χρήση) και έχουνε ακόμα πάστα.Μετράει η χρήση/καταπόνησή τους αναλόγως το οδηγικό στύλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Δεκ 13 2011, 16:36

Ναι αρχιζω και σκεφτομαι μηπως τελικα οδηγαω καγκουρικα, και με θεωρουσα συντηρητικο οδηγο Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Δεκ 14 2011, 01:36

(Μηπως σβηστηκε ενα ποστ μου?) Ρωτησα και πριν καποιες ωρες αν υπαρχει καποιο μαγαζι που παιρνουμε σε καλη τιμη τακακια aftermarket. Αν εχει καποιος κατι υποψιν του ας με ενημερωσει γιατι πρεπει να φορεσω καινουργια αμεσα (αυριο το πρωι). Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DHMOKRITOS69
moderator
moderator
DHMOKRITOS69

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 18/05/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Δεκ 14 2011, 01:45

giannis81 έγραψε:
(Μηπως σβηστηκε ενα ποστ μου?) Ρωτησα και πριν καποιες ωρες αν υπαρχει καποιο μαγαζι που παιρνουμε σε καλη τιμη τακακια aftermarket. Αν εχει καποιος κατι υποψιν του ας με ενημερωσει γιατι πρεπει να φορεσω καινουργια αμεσα (αυριο το πρωι). Ευχαριστω.


http://vstromhellas.forumgreek.com/t13287-topic


Δες εδω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis81
Member
Member
giannis81

Ηλικία : 42
Τόπος : Aθήνα
Registration date : 07/03/2010

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Δεκ 14 2011, 02:26

DHMOKRITOS69 έγραψε:

https://www.vstromhellasforum.com/t13287-topic


Δες εδω

Ευχαριστω για την απαντηση, παντως ειχα αγορασει τα galfer χρυσα μονος μου σε καλυτερη τιμη και απο την παραπανω προσφορα, 25ε το καθε ζευγαρι, φανταζομαι βεβαια οτι αυτα ειναι καλυτερα (δεν εξηγειται αλλιως).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Δεκ 14 2011, 09:27

Γιαννιο πηγαινε στον Πειραια 210 4628778 Μιχαλης (Δεν ξερω διευθυνση μας τα στελνει στην Κρητη)
Τα τακακια λεγονται ARTRAX και εχουν 40 ευρω το ζευγαρι αν δεν κανω λαθος για τα μπροστα και τις δυο δαγκανες..
Αν ειχες θεματα με τα Galfer με αυτα θα εξαλειφθουν τα ιδια θεματα ειχαμε και εμεις τωρα τα φοραμε 3 ατομα μεχρι στιγμης και ειμαστε πολυ ικανοποιημενοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Tακάκια - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Tακάκια   Tακάκια - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ Δεκ 14 2011, 18:26

Καλιθεα δοιρανης 90 ενα καταστημα αμα δεν βρεις εκει οιρανης 95 το αλλο, εχουν τα galfer χρυσα 24 το κ 21 τα μαυρα, ειναι παράλληλος με τη Συγγρου στο υψος της Δαβακη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Tακάκια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 9 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: