Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Λασπωτήρες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GS_



Registration date : 12/04/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Νοε 02 2008, 11:36

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 --DSCN5363
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Νοε 03 2008, 00:10

Ευχαριστω πολυ.
Πολυ κατατοπιστικες φωτογραφιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bdout2R1

bdout2R1

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/03/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2008, 19:34

Να πω και εγώ τον πόνο μου.

Έκατσα πάλι σήμερα να τοποθετήσω το πίσω λασπωτήρα, ύστερα από το post του GS_ και τηλεφωνήματος με το Motoraid, αλλά και πάλι κάπου βρίσκει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έκοψα τον οδηγό, τον βίδωσα μαζί με το πλαστικό των καλωδίων των φρένων, έκανα ότι μου είπαν στο τηλέφωνο και είδα στις παραπάνω φωτογραφίες, αλλά και πάλι σε κάποιες λακούβες χτυπάει και ακούγεται "κλακ-κλακ". Και ήμουν και μόνος μου, χωρίς δεύτερο άτομο πίσω. Και την ανάρτηση την έχω στη θέση 3. Έχω απογοητευτει. Δε νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος στην τοποθέτηση. Έχω προσπαθήσει τόσες φορές, και όλο ακούγεται το κλακ-κλακ. Και από την αλυσίδα δε νομίζω ότι είναι, γιατί αν ήταν θα το έκανε πιο συχνά και σε ομαλό δρόμο. Επίτηδες πήγα σε σκ@τόδρομο για να δω αν ακούγεται αυτός ο ήχος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2008, 20:25

bdout2R1 έγραψε:
Να πω και εγώ τον πόνο μου.

Έκατσα πάλι σήμερα να τοποθετήσω το πίσω λασπωτήρα, ύστερα από το post του GS_ και τηλεφωνήματος με το Motoraid, αλλά και πάλι κάπου βρίσκει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έκοψα τον οδηγό, τον βίδωσα μαζί με το πλαστικό των καλωδίων των φρένων, έκανα ότι μου είπαν στο τηλέφωνο και είδα στις παραπάνω φωτογραφίες, αλλά και πάλι σε κάποιες λακούβες χτυπάει και ακούγεται "κλακ-κλακ". Και ήμουν και μόνος μου, χωρίς δεύτερο άτομο πίσω. Και την ανάρτηση την έχω στη θέση 3. Έχω απογοητευτει. Δε νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος στην τοποθέτηση. Έχω προσπαθήσει τόσες φορές, και όλο ακούγεται το κλακ-κλακ. Και από την αλυσίδα δε νομίζω ότι είναι, γιατί αν ήταν θα το έκανε πιο συχνά και σε ομαλό δρόμο. Επίτηδες πήγα σε σκ@τόδρομο για να δω αν ακούγεται αυτός ο ήχος.

Σύντροφε sοry για το spam(έτσι δε το λέτεWink , αν είσαι από Αθήνα δε καβαλάς το στρώμα να πεταχτείς μέχρι τη Πάτρα; μιάμιση ωρίτσα θα κανείς χαλαρά και θα λυθεί η στεναχώρια σου. Τα παιδιά εκεί αν καταλάβω από τα post που δημιούργησαν πρέπει να είναι εντάξει και φαντάζομε θα σε τακτοποιήσουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2008, 22:18

Και μετά όταν τελειώσεις ρίξε σύρμα να κεράσουμε!!

Τσαγάκι.. PITA






YOU! YOU! YOU! YOU!


Υ.Γ. Πέρα από τη πλάκα, όταν περνάτε από τα μέρη μας να βάζετε καμιά φωνή να τα λέμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ganezos
Member
Member
ganezos

Ηλικία : 44
Τόπος : ΧΙΟΣ
Registration date : 05/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Νοε 06 2008, 20:08

bdout2R1 έγραψε:
Να πω και εγώ τον πόνο μου.

Έκατσα πάλι σήμερα να τοποθετήσω το πίσω λασπωτήρα, ύστερα από το post του GS_ και τηλεφωνήματος με το Motoraid, αλλά και πάλι κάπου βρίσκει. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έκοψα τον οδηγό, τον βίδωσα μαζί με το πλαστικό των καλωδίων των φρένων, έκανα ότι μου είπαν στο τηλέφωνο και είδα στις παραπάνω φωτογραφίες, αλλά και πάλι σε κάποιες λακούβες χτυπάει και ακούγεται "κλακ-κλακ". Και ήμουν και μόνος μου, χωρίς δεύτερο άτομο πίσω. Και την ανάρτηση την έχω στη θέση 3. Έχω απογοητευτει. Δε νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος στην τοποθέτηση. Έχω προσπαθήσει τόσες φορές, και όλο ακούγεται το κλακ-κλακ. Και από την αλυσίδα δε νομίζω ότι είναι, γιατί αν ήταν θα το έκανε πιο συχνά και σε ομαλό δρόμο. Επίτηδες πήγα σε σκ@τόδρομο για να δω αν ακούγεται αυτός ο ήχος.
Το φτερο που εχεις βρισκει στην αλυσιδα και για να το δεις σιγουρα βαλε ταινια στο εμπρος μερος που παιρναει η αλυσιδα και οταν κανει το κλακ κλακ η ταινια θα εχει φαγωθει αλλιως κανε μια βολτα στην ΧΙΟ να στο φτιαξω . Εχω το ιδιο και μολις μεγαλωσα το κενο αυτο ολα καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.anezinis.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 06 2009, 10:39

τελικά ήταν η αλυσίδα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bakagr

bakagr

Ηλικία : 45
Registration date : 27/04/2009

Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 19 2011, 12:51

Γεια σας παιδιά, όπως λέει και ο φίλος ο Ganezos το φτερό βρίσκει στην αλυσίδα που8ενα αλλού απλά κάντε το και θα το καταλάβετε αμέσως μεγαλώστε το κενό ανάμεσα στην αλυσίδα και το φτερό και όλα καλά ,βέβαια και η αλυσίδα να είναι τεντωμένη σωστά έτσι? ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕΤΟ!!! Είχα το ίδιο πρόβλημα 2 μήνες μετά που το πείρα και τελικά βρήκα την λύση. Αν θέλετε κάτι να ρωτήσετε στείλετε Pm. Καλούς δρόμους να έχετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λασπωτήρες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: