Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Λασπωτήρες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 12:27

Ego exo valei tin karina tis puig g...ei kai to magazi to opio tin pira ti mixani exei puig einai L.alexandras 83 global legetai 160 nomizo o piso laspotiras apoti eixa rotisei an de sou kanei kopo rota.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 12:28

A kai epeidi rotate oloi gia to montelo me abs mpenei se ola aplos kovoun ena mikro komataki apo to laspotira to mamato pou einai pano apo ti roda apenanti apo tin anartisi elpizo na katatopistikate mikro omos komati guro sta 2-3ekatosta me ena koftaki.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 14:13

Παιδια ενημερωση!
Πηρα τον Ξυκη και ειπε πως υπαρχει ειδικος λασπωτηρας
για τα ABS μοντελα και μπαινει χωρις κανενα προβλημα.
Μολις γυρισω απο εξωτερικο θα περασω μια βολτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 18:14

Ενημερωτικά, στα 130? αγόρασα το Puig.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 21 2008, 19:28

Lordjohn έγραψε:
Παιδια ενημερωση!
Πηρα τον Ξυκη και ειπε πως υπαρχει ειδικος λασπωτηρας
για τα ABS μοντελα και μπαινει χωρις κανενα προβλημα.
Μολις γυρισω απο εξωτερικο θα περασω μια βολτα.

Στο site του την αναφέρει με 2-3 διαφορετικούς κωδικούς. Λέει όμως μόνο ότι είναι για 650 04-07...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimsalo

dimsalo

Ηλικία : 44
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 24 2008, 16:04

painterakis έγραψε:
εγω εχω βαλει μονο το εμπρος.
εχει περιορισει τα νερα προς τα παπουτσια οπως και το ψυγειο λαδιου "τρωει" και αυτο λιγοτερα.
ευκολο στη τοποθετηση,αν και δεν εμπιστευτικα μονο τις ταινιες 2οψης που εχει η συσκευασια και του εβαλα εξτρα κολλα.
α... εχει και 4 βιδακια που βιδωνει πανω στο φτερο.

Επειδη ειμαι στην φαση του να το βαλω το μπροστινο λασπωτηρακι, ξερει κανεις να μου πει που θα τις βιδωσω...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 24 2008, 17:37

H PUIG πάντως βγάζει για 650cc με ABS φτεράκι και κοστίζει 140?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 24 2008, 18:00

Man With No Name έγραψε:
H PUIG πάντως βγάζει για 650cc με ABS φτεράκι και κοστίζει 140?

δεν αμφισβητώ αλλά πως ξέρεις ότι είναι για abs? εννοώ, στο είπαν, το είδες φορεμένο, το διαβασες σε κάποιο site? Ρωτάω επειδή είχα ακούσει ότι δεν ταιριάζει...βέβαια μπορεί να εξελίξαν καινούργιο,δεν ξέρω...επίσης από που κάνει 140?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 24 2008, 18:27

Είχα πάει χθες για καφέ στο μαγαζί που έφερε το δικό μου.
Τον έβαλα να πάρει τηλ. στο Ξυκή (από όπου πήραμε το δικό μου) και έτσι το ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 25 2008, 13:14

dimsalo έγραψε:

Επειδη ειμαι στην φαση του να το βαλω το μπροστινο λασπωτηρακι, ξερει κανεις να μου πει που θα τις βιδωσω...?

Όπου θες εσύ τις βιδώνεις, αλλά γνώμη μου είναι να μην το τρυπήσεις το φτερό.
Επειδή οι δύο ταινίες που έχει απο την μάνα του είναι για κλάματα και θα το χάσεις πρίν το καταλάβεις το φτερό, πάρε μια πιο φαρδιά ταινία διπλής όψης, αυτή που είναι σαν αφρολέξ και γέμισε όσο μπορείς περισσότερο την πλευρά που θα κολλήσει. Μην το παρακάνεις γιατί θα φαίνεται στις άκρες η εξτρά ταινία.
Αυτό τουλάχιστον έκανα εγώ και εδω και 2 μήνες είναι μια χαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 26 2008, 12:24

Δείτε λίγο αυτή την αγγελία μήπως σας ενδιαφέρει.

http://motocikleta.gr/forum/viewtopic.php?p=69584#69584
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PARKER97



Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 19/03/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 10:56

Επιτέλους ήρθε ο σωστός λασπωτήρας για τα μοντέλα με το ABS.
Είναι από την PUIG με κωδικό 4710 και αξία 137 ευρώ από Ξύκη.
Βέβαια όταν ρώτησα στο μαγαζί αν χρειάζεται να κόψω κάτι από το προστατευτικό του ABS μου είπε "όχι μπαίνει όπως είναι χωρίς να πειράξεις τίποτα". ΛΑΘΟΣ. Όπως πάντα γίνεται δεν έκανε τον κόπο να διαβάσει τις οδηγίες που είναι μέσα στην συσκευασία γιατί εκεί το γράφει ξεκάθαρα ότι ΠΡΕΠΕΙ να κοπεί το μικρό λασπωτηράκι που βρίσκεται κάτω από το κουτί γιατί αλλιώς με δύο άτομα σε ένα απότομο ανεβοκατέβασμα πάει ο λασπωτήρας. Μικρό το κακό βέβαια αφού μπορείτε να το κόψετε με μία φαλτσέτα και όλα καλώς.

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dsc00710

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dsc00711

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dsc00713

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dsc00712
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://clubs.pathfinder.gr/CLUB_V
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 11:08

Άντε, καλορίζικο!!
Πολύ ωραίο είναι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 11:08

Να σαι καλα φιλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 17:07

Lordjohn έγραψε:
Να σαι καλα φιλε.
με ενδιαφερει ο πισω λασπωτηρας.πες μου που ειναι αυτος ο Ξυκης ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PARKER97



Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 19/03/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Οκτ 28 2008, 17:43

www.xikis.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://clubs.pathfinder.gr/CLUB_V
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 11:46

PARKER97 έγραψε:
..... ΛΑΘΟΣ. Όπως πάντα γίνεται δεν έκανε τον κόπο να διαβάσει τις οδηγίες που είναι μέσα στην συσκευασία γιατί εκεί το γράφει ξεκάθαρα ότι ΠΡΕΠΕΙ να κοπεί το μικρό λασπωτηράκι που βρίσκεται κάτω από το κουτί γιατί αλλιώς με δύο άτομα σε ένα απότομο ανεβοκατέβασμα πάει ο λασπωτήρας.......

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dsc00711

Φίλε μου είναι σίγουρο οτι χρειάζεται να κόψεις αυτό το φτεράκι; Τωρα θα μου πείς αφού το γράφουν οι οδηγίες καλύτερα να το κόψεις, απλά μου φαίνεται εκ πρώτης όψεως οτι υπάρχει αρκετός χώρος για να κινηθεί το πίσω ψαλίδι, καθώς και το πάχος του φτερού στο σημείο που βρίσκεται κάτω ακριβώς απο το κουτί του ABS είναι μικρό....
Επειδή το ήθελα καιρό τώρα αυτό το αξεσουάρ και είναι το επόμενο στη λίστα, σκέφτομαι να το βάλω πρώτα έτσι όπως είναι και ελπίζω να μην ακούσω κανένα γκάπ....
Επίσης κάτι άλλο σημαντικό, βλέπω σε επόμενη σου φωτό οτι δεν χρειάστηκε να μετακινηθεί το προστατευτικό για τα σωληνάκια των φρένων και του ABS του πίσω τροχού και το φτερό έπιασε με μια καδένα. Ένας ακόμη λόγος που θα πάρω Puig είναι οτι το αντίστοιχο φτερό της pyramid απαιτεί μετακίνηση αυτού του μεταλλικού προστατευτικού και επανατοποθέτηση του απο την αντίθετη πλευρά. Αυτό μου το είπε εισαγωγέας της pyramid εδώ στην Πάτρα......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 12:04

De to paizo eksupnos alla thymastai sas eixa pei oti prepei na kopei ekeino to kommataki xaxa xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Man With No Name
Member
Member
Man With No Name

Ηλικία : 51
Τόπος : Minara City
Registration date : 17/01/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Οκτ 29 2008, 21:53

aris_n έγραψε:
PARKER97 έγραψε:
..... ΛΑΘΟΣ. Όπως πάντα γίνεται δεν έκανε τον κόπο να διαβάσει τις οδηγίες που είναι μέσα στην συσκευασία γιατί εκεί το γράφει ξεκάθαρα ότι ΠΡΕΠΕΙ να κοπεί το μικρό λασπωτηράκι που βρίσκεται κάτω από το κουτί γιατί αλλιώς με δύο άτομα σε ένα απότομο ανεβοκατέβασμα πάει ο λασπωτήρας.......

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dsc00711

Φίλε μου είναι σίγουρο οτι χρειάζεται να κόψεις αυτό το φτεράκι; Τωρα θα μου πείς αφού το γράφουν οι οδηγίες καλύτερα να το κόψεις, απλά μου φαίνεται εκ πρώτης όψεως οτι υπάρχει αρκετός χώρος για να κινηθεί το πίσω ψαλίδι, καθώς και το πάχος του φτερού στο σημείο που βρίσκεται κάτω ακριβώς απο το κουτί του ABS είναι μικρό....
Επειδή το ήθελα καιρό τώρα αυτό το αξεσουάρ και είναι το επόμενο στη λίστα, σκέφτομαι να το βάλω πρώτα έτσι όπως είναι και ελπίζω να μην ακούσω κανένα γκάπ....
Επίσης κάτι άλλο σημαντικό, βλέπω σε επόμενη σου φωτό οτι δεν χρειάστηκε να μετακινηθεί το προστατευτικό για τα σωληνάκια των φρένων και του ABS του πίσω τροχού και το φτερό έπιασε με μια καδένα. Ένας ακόμη λόγος που θα πάρω Puig είναι οτι το αντίστοιχο φτερό της pyramid απαιτεί μετακίνηση αυτού του μεταλλικού προστατευτικού και επανατοποθέτηση του απο την αντίθετη πλευρά. Αυτό μου το είπε εισαγωγέας της pyramid εδώ στην Πάτρα......
Ρε παιδιά γιατί πρέπει να κοπεί και όχι απλά να βγει; Αφού το κάτω πλαστικό πιάνει στο ψαλίδι με βίδα. Ή μήπως έχω καταλάβει λάθος και μιλάτε για άλλο πλαστικό;

Ποιος είναι ο εισαγωγέας της pyramid στη Πάτρα aris_n;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 30 2008, 11:00

Man With No Name έγραψε:

Ρε παιδιά γιατί πρέπει να κοπεί και όχι απλά να βγει; Αφού το κάτω πλαστικό πιάνει στο ψαλίδι με βίδα. Ή μήπως έχω καταλάβει λάθος και μιλάτε για άλλο πλαστικό;

Ποιος είναι ο εισαγωγέας της pyramid στη Πάτρα aris_n;
Φιλε εδω στη φωτο που το βλεπεις εχει κοπει ενα μικρο κομματι πλαστικο που ειναι
κατω ακριβως απο το τετραγωνο κουτι του ABS. Αυτο εννοει το παιδι. Εσυ εδω δεν
το βλεπεις. Αν πας σε ενα οποιοδηποτε στρωμα ABS και δεις πισω θα καταλαβεις.
Επισης ενημερωση....
Χθες πηγε ο Βασιλης ο ΣΕΦ απο τον Σπιλιωτη στο Περιστερι για τον Λασπωτηρα
της MOTEX. Ρωτησε αν μπαινει σε ABS μοντελα και ο Σπιλιωτης ηταν αρνητικος.
Θα τα πει καλυτερα ο ΣΕΦ, αλλα δεν μπαινει.
Εγω τουλαχιστον με ολα αυτα εγκατελειψα την αγορα αυτη.
Δεν θελω να κοψω τιποτα, ουτε να τροποποιησω, οποτε μενω στα ηδη υπαρχοντα
και θα σπρωξω τα 130 σε αλλη αγορα....

Υ.Γ MWNN δεν ξερω που εχει αντιπροσωπια η Pyramid παντως στο motoraid που ειναι
στην Πατρα μπορεις να βρεις και λασπωτηρα και οτι θες απο pyramid.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PARKER97



Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 19/03/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 30 2008, 19:30

Το συγκεκριμένο κομμάτι που θα πρέπει να κοπεί δεν θα το χρειαστείτε από την στιγμή που θα βάλετε αυτό το αξεσουάρ. Υπάρχει για να σταματάει τις λάσπες προς το αμορτισέρ. Με τον λασπωτήρα της PUIG πετυχαίνετε ακριβώς αυτό. Πριν το κόψω το δοκίμασα με ένα κομμάτι σελοτέιπ το οποίο το έβαλα κάθετα στο ψαλίδι στο σημείο που βρίσκει το λασπωτηράκι ακριβώς μπροστά από την ρόδα. Με δύο άτομα στην σέλα και με δύο κινήσεις πάνω - κάτω το σελοτέιπ έσπασε.
Σήμερα που βρέθηκα και σε δρόμο με πολλά νερά είδα μεγάλη διαφορά από τις λάσπες που γλυτώνεις και κάτω από τον θόλο αλλά πιο πολύ στα νερά που έβγαζε πριν από τα πλαινά στο σημείο που βρίσκεται η βάση του ψαλιδιού και που έκανε τον σκελετό μεσά στις λάσπες και τα παπούτσια μας χάλια.
Το μόνο άσχημο είναι καθαρά το αισθητικό μέρος που πετάγεται η λάσπη από το πίσω μέρος του τροχού, χτυπάει στον θόλο και μετά αρχίζει και στάζει στο πάνω μέρος του λασπωτήρα και δείχνει χάλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://clubs.pathfinder.gr/CLUB_V
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 30 2008, 21:21

ρώτησα όπως είπε και ο ΓΙΑΝΝΗΣ και πήρα και κάτι τηλέφωνα που βρήκα και δεν μπαίνει σε ABS μόνο με πατέντα και κοψίματα και εγώ δεν ρισκάρω τέτοιες ιστορίες το κοιτάμε με το ΓΙΑΝΝΗ εδώ και 2 εβδομάδες και όλοι τα ίδια λένε μόνο πατέντα για σου ρε ελλαδαρα τούς λέω και φεύγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
GS_



Registration date : 12/04/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 13:59

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Ενημερωτικά,απο το MotoRAID επειδή λαμβάνουμε αρκετά τηλεφωνήματα ότι δεν μπαίνει το φτερό της pyramid Plastics στο V-Strom για το φτερό του πίσω τροχού.Μετά απο μελέτες που έγιναν στην Αγγλία δεν βρέθηκε κανένα λάθος και πολύ απλά κατά την εγκατάσταση για μοντέλα με ABS πρέπει να μεταφερθεί ή να αφαιρεθεί ο οδηγός των καλωδίων εκεί (στη συνέχεια μπορεί να πιαστεί με ένα zipper ή κάτι παρόμοιο) Η συγκεκριμένη οδηγία αναφέρεται και στις οδηγίες εγκατάστασης !!! Από κει και πέρα μια παρέμβαση που μπορεί να γίνει είναι να κοπεί ο οδηγός που δίνεται μαζί με το φτερό,έτσι ώστε να περάσει από μέσα ο οδηγός των καλωδίων του ABS κλπ. Κανένα άλλο πρόβλημα δεν πρέπει να υπάρχει με προστατευτικά αναρτήσεων που βρίσκουν στο φτερό κλπ !!

Μπορούμε να βάλουμε και πολλές ακόμα φωτογραφίες προκειμένου να γίνει κατανοητό αυτό αν το θελήσετε.

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Pyramid_hugger_dl650

Αν θεωρηθεί αυτό το ποστ διαφημιστικό,ενημερώστε μας έτσι ώστε να σβηστεί. Απλά για να μην υπάρξουν απορίες κάνουμε αυτό το ποστ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Νοε 01 2008, 15:10

Θα μπορουσατε να βαλετε μια ληψη απο την αλλη πλευρα?
Αν γινεται και στο σημειο που λετε οτι γινεται η αλλαγη
του καλωδιου.
Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GS_



Registration date : 12/04/2008

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λασπωτήρες   Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Νοε 02 2008, 11:36

Καλημέρα και πάλι !!

Λοιπον,εδω είναι μερικές φωτό από έναν φίλο και πελάτη μας ο οποίος μα έδειξε ακριβώς που πρέπει να κοπεί ο οδηγός έτσι ώστε να περάσει χωρίς να αλλάζουμε τα καλώδια κλπ. Σε σχετική συζήτηση πάντως με αρκετους μηχανικούς ιδιαίτερα από την Αττική που ήθελαν το φτερό,ήταν ήδη ενημερωμένοι οτι έτσι έπρεπε να γίνεται ! Άρα κάποια συμβουλή απο αυτούς θα ήταν ακόμα πιο χρήσιμη..

Πάμε στις φωτό !

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dscn5357he2.th

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dscn5358dq9.thΛασπωτήρες - Σελίδα 5 Thpix

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dscn5359kz6.thΛασπωτήρες - Σελίδα 5 Thpix

Λασπωτήρες - Σελίδα 5 Dscn5362ak8.thΛασπωτήρες - Σελίδα 5 Thpix
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λασπωτήρες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Προστασία, οπτικές βελτιώσεις-
Μετάβαση σε: