Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 02:47

τους sk φοράω κ πήγαν φιλική τιμή 450.

Το ωραίο ειναι ότι εμενα ήταν ολόισιοι εννοείται, πριν τους βάλω δεν ειχα το κρακ κρακ το περιοδικό όταν φρέναρα κ μετά το απέκτησα, εμένα είναι περιοδικό όχι απεριόδικο. Δεν με απασχολει πια...το στροματακι μου φρενάρει απίστευτα, ας κάνει κ ενα ηχάκι!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tazakos στις Πεμ Σεπ 08 2011, 03:06, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 02:59

κοιτα . το προβλημα ειναι πως εγω το εχω σε απεριοδικο στυλ .
αρχικα με την τοποθετηση των brembo ολα ηταν οκ . ο ηχος ηταν παρων και περιοδικος .
ομως μετα απο ενα μεγαλο και πολυ δυνατο φρεναρισμα σταματησε να ειναι περιοδικος .

πριν την μετατροπη ο ηχος δεν υπηρχε.
σε ενα beverly 400 με μια χρυση brembo που ειχα (χωρις πλευστους δισκους) παλι ειχα τον θορυβο(περιοδικο βεβαια) . και επειδη το ειχα για 3 χρονια σχεδον με ειχε παραξενεψει και εκει οταν το πρωτοπηρα αλλα δεν εδωσα σημασια .
οταν εβαλα στο στρομα τις brembo ακουσα τον ιδιο ηχο και καταλαβα πως ειναι οi brembo που τον δημιουργουν . διαφωνω πως ο ηχος προερχεται απο τους δισκους γιατι αν ητανε ετσι τοτε επρεπε να μην υπηρχε ουτε στο beverly καθως δεν εχει πλευστους .
πως αλλιως θα γινοτανε να εχω τον ιδιο βορυβο και σε πλευστους και σε κανονικους ?

εν πασει περιπτωσει .

με ενοχλει ο Απεριοδικος αυτος ηχος .

αυριο θα βαλω τακακια brembo . θα δω τι θα γινει . ελπιζω να ειναι καποια αστοχια στα τακακια . ξερω πως δεν ειναι ευκολο αυτο ....αλλα .... η ελπιδα παιθενει τελευταια .

αλλιως πρεπει να παω σε δισκους για να κανω αυτον τον ηχο περιοδικο .
σκεψου τωρα να οδηγας την μηχανη καθε μερα και να εχεις σε καθε φρεναρισμα το μυαλο σου στο ρημαδι το θορυβο .
εμενα προσωπικα κοντευει να μου γινει ψυχωση . θα το βλεπω στον υπνο μου στο τελος .
δεν μπορω να το ευχαριστηθω με την καμια . affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 09:13

Και μιας και είμαστε στο θέμα μας...

Λέω να αλλάξω δίσκους κάποια στιγμή και θέλω να ξεκινήσω μια ψιλοέρευνα αγοράς μιας και είναι σημαντικό έξοδο.

Τι προτείνετε?

Τι έχετε δοκιμάσει?

Από που?

Πόσο?

Για πείτε ιδέες ρε παιδιά μπας και βγάλουμε καμιά άκρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 08 2011, 10:19

εγώ φοράω τις braking κ ο μπατζανάκης (το άλλο Σάββατο θα γίνει κ επίσημα) newfish φοράει τις γκάλφερ. Και οι 2 κινούνται περίπου 400 με 500 ανάλογα αν θα τις πάρεις από μέσα ή από έξω. Εχεις το κεφάλι σου ήσυχο όμως με τούτες. Ο tassos.. πήρε κοντά στα 300 κάτι ανώνυμες αλλά ως τώρα όλα καλά λέει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Σεπ 19 2011, 01:24

παιδια το μηχανακι κανει "αλογακι" οταν φρεναρω με 5-10 χιλιομετρα .
οι δισκοι δεν εινα στραβομενοι , ειναι μια χαρα , τους ελενξα κ εγω ο ιδιος με τα ιδια μου τα ματια .
ποιος μπορει να μου πει , που να παω να δουν το μηχανακι να τελειωνω . εχω φαει τα λυσακα μου και την παρασκευη/σαββατο φευγω μονιμα για Σαμο . πρεπει το προβλημα να λυθει αμεσα . ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ . οπου και να το εχω παει μου λενε δεν εχει τιποτα . ομως και εγω και κανα 2 φιλαρακια μου εντοπισαμε το προβλημα και το περιγραψαμε ακριβως με τον ιδιο τροπο .
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?
mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu gmt gmt gmt gmt gmt gmt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 01:04

problem solved .
καινουριοι δισκοι απο busa και ελατε να κανουμε εντο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 01:08

hque έγραψε:
problem solved .
καινουριοι δισκοι απο busa και ελατε να κανουμε εντο .
για δωσε info και ανεβασε και καμια φωτο ωρεεεεεε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 01:22

τι info θες ?

αχρησιμοποιητοι ειναι οι δισκοι 250 ευρω τους πηρα , σκοτωνουν .
Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Img1655a




cheers cheers cheers

το μονο που μου την σπαει ειναι οτι το κροταλισμα με τις brembo υπαρχει και κατα την διαρκεια της πορειας (((( σε μικροτερο βαθμο)))) αλλα υπαρχει ενα σφυριγμα .
πρεπει ομως να κατσουνε και τα τακακια καλα στους δισκους , να φαγωθουν να στρωσουν , ειναι πολλα πραγματα ακομα .
βεβαια ειναι ολα κομπλε , ο ηχος δεν ειναι λειτουργικο προβλημα .
ξεκιναει πανω απο τα 40 χλμ/ω και γενικα υπαρχει .
ισως να ειναι θεμα με τα τακακια , ισως πολλα .δεν μας νοιαζει ομως γιατι δεν ειναι προβλημα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 02:10

ερώτηση: γιατί έχεις μαμά βίδες να ενώνουν αποστάτη κ μπότα? για να μην κόψεις τις ανοξείδωτες από το σετ των αποστατών? καλύτερα βάλε εκείνες, είναι ένα κλικ ποιο ανθεκτικές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 02:19

οχι γιατ απλα δεν ειχε μεσα το πακετο μου αλλες . δεν θυμαμαι να ειχα βιδες που να μην εβαλα .
ασχετο αλλα πρεπει να ειπωθει .
αυτος ο αποστατης ειναι για κλαματα . πραγματικα κινεζικος . το παχος του αποστατη ειναι πολυ μικρο στο σημειο που "δενει" με την μποτα .για του λογου το αληθες δες το παχος της δαγκανας στο σημειο που ειναι οι βολτες για τις βιδες .καμια σχεση .
ως εκ τουτου πολλες φορες ειχα κατα το φρεναρισμα συντονισμο του δισκου με τον αποστατη και τελικα τριξιμο απο την ταλαντωση του συστηματος δαγκανα-αποστατης .
εγω δεν τους προτεινω .με την καμια .ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ (ασχετα με το τι εχω πει παλαιοτερα) , αλλα ειναι λεπτη κατασκευη .
μπορεις με τα ιδια λεφτα(ισως και λιγοτερα) να φτιαξεις καλυτερους σε μαστορα της προκοπης .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Σεπ 20 2011, 21:40

είναι φωσφοριζέ αλουμίνιο όμως, πολύ ανθεκτικό. παράλληλα αντέχει όσο φρένο θες με ΠΟΛΛΑ κιλά κ ορμή πάνω (δοκιμασμένα) εμένα δεν με προβληματίζει...τώρα αν έβγαιναν από το ίδιο υλικό πιο παχείς, το συζητούσαμε, φτανει να είχαν ολόιδια κέντρα κ όφσετ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 06 2011, 16:37

Nα ρωτησω αν υπαρχει καποιος που εχει βαλει hyperpro ελατηρια μπρος κ πισω με το μαμα αμοπτισερ; Αξιζει τον κοπο;
Εγω εχω 2000χλμ με ricor-θωμελες-10w-500ml motul αλλα μου φαινεται λιιγο μαλακο με λιιιγη περισσοτερη βυθιση απ'οτι θα ηθελα!
Σκεφτηκα για να το σκλυρηνω λιγο( αφου ειμαι ετοιμος να τοποθετησω κ brembo) να βαλω κ ελατηρια εμπρος,αλλα για να συμβαδισει κ το πισω να αλλαξω κ πισω μονο(δυστυχως) ελατηριο.Τι λετε; Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 06 2011, 16:44

sga έγραψε:
Nα ρωτησω αν υπαρχει καποιος που εχει βαλει hyperpro ελατηρια μπρος κ πισω με το μαμα αμοπτισερ; Αξιζει τον κοπο;
Εγω εχω 2000χλμ με ricor-θωμελες-10w-500ml motul αλλα μου φαινεται λιιγο μαλακο με λιιιγη περισσοτερη βυθιση απ'οτι θα ηθελα!
Σκεφτηκα για να το σκλυρηνω λιγο( αφου ειμαι ετοιμος να τοποθετησω κ brembo) να βαλω κ ελατηρια εμπρος,αλλα για να συμβαδισει κ το πισω να αλλαξω κ πισω μονο(δυστυχως) ελατηριο.Τι λετε; Question

εγω.
και θεωρω οτι ειναι μια πολυ τιμια λυση αν δεν θες να δωσεις ενα σκασμο λεφτα.
συνολο 390 ευρω.
εμπρος ελατηρια,πισω ελατηριο και revalving στην μαμα αναρτηση .
μεχρι στιγμης μετα απο 8000 χλμ περιπου ολα πανε καλα και πρτεινω την οικονομικη αυτη λυση ανεπιφυλακτα.
στον τομεα των προσφορων θα βρεις και το αναλογο τοπικ της προσφορας απο το kshock.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 44
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 06 2011, 18:43

φωτιες μας βαζετε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 06 2011, 18:47

tazakos έγραψε:
είναι φωσφοριζέ αλουμίνιο όμως, πολύ ανθεκτικό. παράλληλα αντέχει όσο φρένο θες με ΠΟΛΛΑ κιλά κ ορμή πάνω (δοκιμασμένα) εμένα δεν με προβληματίζει...τώρα αν έβγαιναν από το ίδιο υλικό πιο παχείς, το συζητούσαμε, φτανει να είχαν ολόιδια κέντρα κ όφσετ.

τι σημαινει φωσφοριζε ?ειναι το υλικο η το χρωμα/finish των βιδων? για τις βιδες των αποστατων μιλαμε ετσι ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 00:36

σαλιγκάρι έγραψε:
sga έγραψε:
Nα ρωτησω αν υπαρχει καποιος που εχει βαλει hyperpro ελατηρια μπρος κ πισω με το μαμα αμοπτισερ; Αξιζει τον κοπο;
Εγω εχω 2000χλμ με ricor-θωμελες-10w-500ml motul αλλα μου φαινεται λιιγο μαλακο με λιιιγη περισσοτερη βυθιση απ'οτι θα ηθελα!
Σκεφτηκα για να το σκλυρηνω λιγο( αφου ειμαι ετοιμος να τοποθετησω κ brembo) να βαλω κ ελατηρια εμπρος,αλλα για να συμβαδισει κ το πισω να αλλαξω κ πισω μονο(δυστυχως) ελατηριο.Τι λετε; Question

εγω.
και θεωρω οτι ειναι μια πολυ τιμια λυση αν δεν θες να δωσεις ενα σκασμο λεφτα.
συνολο 390 ευρω.
εμπρος ελατηρια,πισω ελατηριο και revalving στην μαμα αναρτηση .
μεχρι στιγμης μετα απο 8000 χλμ περιπου ολα πανε καλα και πρτεινω την οικονομικη αυτη λυση ανεπιφυλακτα.
στον τομεα των προσφορων θα βρεις και το αναλογο τοπικ της προσφορας απο το kshock.

Θα ηθελα πολυ να οδηγησω το στρωμα σου αλλα...δυσκολο!Για να μου φυγει η περιεργεια!!!!
Εχεις ricor με θωμελες μηπως;Με την βυθιση τι αλλαξε απ'οταν εβαλες τα ελατηρια;
sorry αν σε ζαλισα και ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 00:38

akaliptos έγραψε:
φωτιες μας βαζετε.....
Πως πας με τις τετραπιστονες;;;Με την βυθιση την παλευεις;;Ετοιμασου για νεα μοντα Cool Laughing Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 00:39

Το να κανεις αρκετα σκληρο το μπροστινο συστημα δεν σημαινει οτι εχεις και καλη αναρτηση αντιθετα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 00:47

pitsirikas έγραψε:
Το να κανεις αρκετα σκληρο το μπροστινο συστημα δεν σημαινει οτι εχεις και καλη αναρτηση αντιθετα...
Αυτο θελω να καταλαβω! ΑΝ απλως σκληραινει ή αν γινεται καλυτερη γενικοτερα η αναρτηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 01:02

Ricor-του θωμα οι ροδελες-και λαδι 10 αποτελεσμα
Οταν η μηχανη παει στα ορια δουλευει καλα το συστημα στα νορμαλ δεν αποσβαινει τις εγκαρσιες ανωμαλιες τις αναπηδα
Επομενο τεστ ειναι να μπει λαδι 7.5 αν δεν δουμε και εκει διαφορα παμε σε 5..
Θελουμε μια αναρτηση η οποια και να απορροφα τις ανωμαλιες γρηγορη-νορμαλ οδηγηση και αρα να αντεχει το "γονατισμα" απο τετραπιστονες..
Τεινω σιγα σιγα πια οτι ο EKEINOS εχει δικιο ως προς τις ολοκληρωμενες αλλαγες ειναι πιο καλες αλλα και πιο ακριβες..

Ολα αυτα που σου γραφω εξαρτωνται απο τον τροπο οδηγησης του καθενος.... αν ειναι ολα στο medium
τοτε Ricor-του θωμα οι ροδελες-και λαδι 7.5 η 10 σου κανουν καλη δουλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sga

sga

Ηλικία : 43
Τόπος : ΠΥΡΓΟΣ
Registration date : 13/08/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 01:10

pitsirikas έγραψε:
Ricor-του θωμα οι ροδελες-και λαδι 10 αποτελεσμα
Οταν η μηχανη παει στα ορια δουλευει καλα το συστημα στα νορμαλ δεν αποσβαινει τις εγκαρσιες ανωμαλιες τις αναπηδα
Επομενο τεστ ειναι να μπει λαδι 7.5 αν δεν δουμε και εκει διαφορα παμε σε 5..
Θελουμε μια αναρτηση η οποια και να απορροφα τις ανωμαλιες γρηγορη-νορμαλ οδηγηση και αρα να αντεχει το "γονατισμα" απο τετραπιστονες..
Τεινω σιγα σιγα πια οτι ο EKEINOS εχει δικιο ως προς τις ολοκληρωμενες αλλαγες ειναι πιο καλες αλλα και πιο ακριβες..

Ολα αυτα που σου γραφω εξαρτωνται απο τον τροπο οδηγησης του καθενος.... αν ειναι ολα στο medium
τοτε Ricor-του θωμα οι ροδελες-και λαδι 7.5 η 10 σου κανουν καλη δουλεια.

Tο δικο μου με 'θωμελες' αποσβαινει κ στα γρηγορα κ μες την πολη!Ειναι ολα τελεια μεχρι να πατησω φρενο...κι αν ειναι λιγο πιο εντονο το φρεναρισμα; βουταει το μπροστινο!Προσπαθω να το κανω λιιιιγο πιο σκληρο για να μην βουταει τοσο!!!Με πιο σκληρα ελατηρια δεν θα γινει κατι τετοιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 15:26

Μια πρόταση που για τα λεφτά της μοιάζει πολυ καλή

VSTROM DL 650 - 1000

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 C0159eb79c8b8eaeebc48cb3acc347015d9632f0u2

http://mouratisgp.gr/v2/gr/eng/newpart.html?t=29548bea66a366d6e4ae396c7ec74ee9

VSTROM DL 650 - ABS
Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 C30e6a0e1a690e85ebedad48e24f0f27a8ad42e7u2

http://mouratisgp.gr/v2/gr/eng/newpart.html?t=207fa47083b40ffbfcb08ad9e34976f7

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 15:43

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 78463 Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 1ed48afc-1297084975-d_pic

pfm


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bretsos στις Τρι Οκτ 11 2011, 19:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 19:02

Χρήστο............... δεν γ@μιέσ@ι λέω γω? Βαλτός είσαι??? Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 20:07

terino έγραψε:
Χρήστο............... δεν γ@μιέσ@ι λέω γω? Βαλτός είσαι??? Laughing :lol

βαλε τις pmf κ@υλιαρη!!
400?~ και επισκευαζομενες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 14 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: