Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 15, 16, 17
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
white angel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
white angel

Ηλικία : 45
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 22/04/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 15 2012, 18:07

επειδή μάλλον θα παο και εγώ στην αγορά για φρένα αν μετρήσω την διαφορα και φτιάξω σε φίλο μηχανουργό
ροδέλες λογικά δεν θα έχω πρόβλημα έτσι δεν είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 15 2012, 19:38

nikos147 έγραψε:
Τοσο λεπτες αποστατικες ροδελες που μπορουμε να βρουμε?? Θελω να κανω και εγω επιτέλους την τοποθέτηση των 4πιστονων στην δικια μου και λέω να έχω μήπως χρειαστουν...

Αλήθεια οι αποστατες των brembo εχουν αντιστοιχο θέμα με το κεντραρισμα ή να μην φοβαμαι??

Το ότι τις χαρακτηρίζετε "αποστατικές" έγκειται στο γεγονός ότι χρησιμεύουν σαν αποστάτες, ή έχουν κάποια ιδιαίτερη ιδιότητα...???

σκέφτομαι έτσι για το γαμώτο, επειδή βρήκα και δημοσίευση του Λευτέρη (terino) σε ξένο forum, να του ανοίξω ένα dispute από paypal, γιατί σε όλους απαντάει το ίδιο πράγμα τελικά όπως είπε ο mavras..
Μπορεί σε μένα να ήταν μικρότερες οι αποκλίσεις βέβαια, αλλά δεν παύει να καταντά κοροϊδία από ένα σημείο και μετά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 15 2012, 21:55

Μήπως βοηθήσει αυτό https://www.vstromhellasforum.com/t15044p15-topic
για τσεκάρετε μήπως το πρόβλημα είναι αλλού τελικά.... λέω εγώ τώρα 650/1000 τα ίδια σκ@τα είναι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 15 2012, 22:18

Αυτο που λεει ο Χρηστος σιγουρα παιζει. Στη δικη μου περιπτωση (brembo), τοποθετοντας τις αρχικα, ειδα μια μικρη αποκλιση στη δεξια δαγκανα ενω η αριστερη φαινοταν οκ. Το ματι μου επεσε στο κεφαλι του αξονα, στη δεξια πλευρα, που ειδα οτι προεξειχε λιγο. Ξερω οτι η φυσιολογικη του θεση στο δικο μου τουλαχιστον, ειναι προσωπο με τη μποτα. Πραγματι, λυνοντας τη βιδα συσφιξης του αξονα (pinch bolt) κι επειδη φορουσα ηδη γεφυρα, ακουσα ενα ελαφρο "τακ" και το καλαμι τιναχτηκε απο μονο του στη σωστη θεση.

Καποια κανιβαλολακουβα , καποιος κανιβαλισμος δικος μου, δεν ξερω, παντως καπως ειχε "παρει" το καλαμι. Αφου χαλαρωσα, ρυθμισα και εσφηξα ξανα ολο το μπροστινο συστημα, και οι 2 δαγκανες ειχαν ερθει σχεδον καρφι κεντρο, η τουαχιστον τοσο κοντα που ειναι αναξιο λογου να το συζηταμε. Κι ομως, ο Ταιβανεζος στη σελιδα για τους αποστατες το τονιζει, οτι:

"Yπαρχει ενδεχομενο να χρειαστει να φαγωθει λιγο ο αποστατης ή η μποτα για να ερθει ακριβως κεντρο ο τροχος γιατι ο αξονας του Στρομ παρουσιαζει ανοχες, αλλα αυτο μου εχει συμβει σε μα περιπτωση, ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω"


Στην περιπτωση του Νικου, καποιος ειχε σφηξει τον αξονα με αεροκλειδο (μαλλον ο λαστιχας) και περαν του οτι ηθελε να εισαι ο Ironman για να τον λυσεις με καστανια του μισου μετρου, ηθελε και ισιωμα στο αριστερα-δεξια του. Μικρυνε η διαφορα, αλλα υπαρχει ακομη. Οποτε,ναι, προφανως και ο Μπλαιρ πηρε ενα Στρομ , εκανε μετρησεις, εφτιαξε αποστατες, αλλοι δεν εχουν θεμα, και αλλοι εχουν λογω αποκλισεων στους αποστατες του αξονα. Οποτε ή τρωμε τους αποστατες, ή βαζουμε ροδελες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 01 2012, 16:11

Να κανω μια ερωτηση για τη βιδα του πίσω αμορτισέρ που ρυθμίζει την απόσβεση...ενω την εστριβα συχνα για να μην μου κολλήσει, σημερα που πήγα να ρυθμισω την αναρτηση για τις βαλιτσες που θα φορεσω αυριο δεν εστριβε με τιποτα αλλά είχε κολλήσει!! Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nister



Τόπος : Φωκίδα
Registration date : 04/10/2017

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 17 Icon_minitimeΤρι Σεπ 22 2020, 15:18

https://www.car.gr/parts/view/20330768-steering-wheel-suspension-front-shock-absorber-andreani-105-s07
Ποια είναι η άποψή σας; Το έχει δοκιμάσει κανείς; Είμαι ανάμεσα σε αυτο και στο Matris, αν και η διαφορά στα χρήματα είναι μεγάλη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 17 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: