Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 εξατμιση racetech

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
polos

polos

Registration date : 14/01/2014

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Φεβ 28 2014, 12:23

παιδια καλημερα.σκεφτομαι να βαλω εξατμιση στον παπαγιαννη.μπορει καποιος που εχει βαλει αν εχει μπερδεματα μετα την τοποθετηση και μετα την ρυθμιση με yoshi box?ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Φεβ 28 2014, 13:43

Τρια χρονια με το συγκεκριμενο τελικο αλλα και με ολοσωμη πριν πουληθει το στρωμα δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα.
Και στο cbf τα τελικα του Παπαγιαννη δουλευουν λουλουδι .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polos

polos

Registration date : 14/01/2014

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Φεβ 28 2014, 18:20

ευχαριστω φιλε!
 merci 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
birdis

birdis

Ηλικία : 40
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Αθήνα
Registration date : 11/12/2011

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Φεβ 28 2014, 19:46

Καλησπέρες παιδιά, για να συνεχίσω λίγο με την απορία του φίλου...και συγνώμη που μπαίνω έτσι..για να βάλω

μόνο το γνωστό τελικό του Παπαγιαννη.. Τι άλλο πρέπει να κάνω? βάζω μόνο το τελικό ή κάνω και κάποια

ρύθμιση γιατί θα έχω κάποιο πρόβλημα? Αντε λέω να βάλω και ένα φίλτρο..με αυτά τα δύο(τελικο και φίλτρο)

εκτός το ότι θα δω λίγο παραπάνω κατανάλωση (αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με) θα έχω κάποιο άλλο

πρόβλημα παίδες..(για το DL650 πάντα παίδες αν παίζει κάποιο ρόλο φυσικά) mouuuuuu             σ ευχαριστώ αδερφέ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://poulisargirios@yahoo.gr
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΣαβ Μαρ 01 2014, 09:54

με  φίλτρο, τελικό και ρύθμιση με το Γιόσιμποξ, είσαι κομπλέ, δεν θες κάτι άλλο: και εγώ γύρω στα 3 χρόνια, με αυτό το σετάρισμα, δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε και αύξηση κατανάλωσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emperor

Emperor

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 25/03/2010

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 15:08

Το τελικό και της racetech είναι carbon?δεν είχατε κάποια πρόβλημα με διαρροή η αυτό ισχύει μόνο για τους λαιμους?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εξατμιση   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 16:27

οπως ειπε κ το σαλιγκαρι το τελειωμα ειναι καρμπον...το τελικο τσουτσουνακι που λεμε...δεν εχει καμια σχεση του παπαγιανη που ειναι αλουμινιο με το ολωσομο τελικο που λες οτι ειναι καρμπον.στο ολωσομο τελικο αντιμετωπιζεις προβλημα.αυτο καταλαβα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 19:30

ioannis d. έγραψε:
δεν εχει καμια σχεση του παπαγιανη που ειναι αλουμινιο με το ολωσομο τελικο που λες οτι ειναι καρμπον.στο ολωσομο τελικο αντιμετωπιζεις προβλημα.αυτο καταλαβα

καλα καταλαβες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emperor

Emperor

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 25/03/2010

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Μαρ 20 2014, 23:02

Ωραία.Για το τελικό θέλουμε πατέντα, κόψιμο τις δικιάς μας (άρα εξατμισα) η το κάνουμε εμεις? Για την 1st περίπτωση έχουμε κάνα καλό μάστορα Θεσσαλονίκη? Να υποθέσω πως και στις 2 περιπτώσεις το πλαστικό κάλυμμα στο μέσο του λαιμού παραμένει όπως εχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Μαρ 21 2014, 07:44

Emperor έγραψε:
Ωραία.Για το τελικό θέλουμε πατέντα, κόψιμο τις δικιάς μας (άρα εξατμισα) η το κάνουμε εμεις? Για την 1st περίπτωση έχουμε κάνα καλό μάστορα Θεσσαλονίκη? Να υποθέσω πως και στις 2 περιπτώσεις το πλαστικό κάλυμμα στο μέσο του λαιμού παραμένει όπως εχει.
Αν παρεις ολοσωμη και πιανουν λιγο τα χερια σου τοτε το κανεις και μονος σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emperor

Emperor

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 25/03/2010

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΚυρ Μαρ 30 2014, 11:17

Ωραία αλλά με το ΚΤΕΟ τι κάνουμε? Χωρίς σιγαστήρα περνάει? Και άντε εγώ που παρήγγειλα τη δική μου με λαιμούς είναι πιο εύκολο να την ξεκουμπώσω αλλά για τα τελικά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
onastrom
Member
Member
onastrom

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόφωση Αττικής
Registration date : 16/01/2011

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΚυρ Μαρ 30 2014, 11:29

Πιστεύεις πως στο ΚΤΕΟ θα σου πει τίποτα για καυσαέρια;
Πίστεψε με όχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emperor

Emperor

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 25/03/2010

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΚυρ Μαρ 30 2014, 11:37

Sorry δεν το ανέφερα, αλλά ο θόρυβος είναι αυτός που με προβληματίζει. Εκεί δεν ξέρω τι παίζει με το ΚΤΕΟ. Και κάπου αν διάβασα σωστά ισχύει κάρτα θορύβου ανά 1 χρόνο (ενδιάμεσα στο ΚΤΕΟ)?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
doggystyle

doggystyle

Ηλικία : 39
Τόπος : Αλεξανδρουπολη
Registration date : 26/07/2011

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΚυρ Απρ 06 2014, 01:04

https://www.youtube.com/channel/UCkjXRZYa9LfPDfl_zGxdQXA
εξατμιση racetech 2088l1y
εξατμιση racetech Dwm12


Επιτελους την εβαλα κι εγω.... οσο για τον θορυβο.... πλεον με καταλαβαινουν !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AkisKs

AkisKs

Τόπος : Athens - Serres
Registration date : 27/06/2013

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΚυρ Απρ 06 2014, 17:36

Επειδη ειμαι και εγω ετοιμος για racetech εχω μια απορια. Φιλαρακι και συμφορουμιτης thanosvouk εβαλε raceguns αλλα με πιο κοντο τελικο. Απο θορυβο δεν το συζητω...πιο γεματος και μπασος. Θα εχει ομως κανενα θεμα μηχανικο? Συμπιεση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΚυρ Απρ 06 2014, 18:23

AkisKs έγραψε:
Επειδη ειμαι και εγω ετοιμος για racetech εχω μια απορια. Φιλαρακι και συμφορουμιτης thanosvouk εβαλε raceguns αλλα με πιο κοντο τελικο. Απο θορυβο δεν το συζητω...πιο γεματος και μπασος. Θα εχει ομως κανενα θεμα μηχανικο? Συμπιεση?
Mε κοντο τελικο και ασχημο ειναι αλλα χανεις και στα χαμηλα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bananas1990

bananas1990

Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 29/12/2013

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 18:26

Να ποσταρω κι εγω τη δικια μου απο σημερα που πηγα και την εβαλα, περιμενω ακομη φιλτρακι ΚΝ απο αγγλια και μετα yoshi box και θα σας πω εντυπωσεις, απο ηχο παντως σκιζει, μολις βγω λιγακι πιο ανοιχτα θα τραβηξω και βιντεο.
 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

εξατμιση racetech DSC_0368_zps5fa5fb34
εξατμιση racetech DSC_0367_zpsad15171e
εξατμιση racetech DSC_0366_zps6baa7e0a
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Emperor

Emperor

Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 25/03/2010

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:08

Καλησπέρα και από εμένα. Τελικά έβαλα του παπαγιάννη την ολόσωμη και το εργαλείο πλέον πετάει. Δεν ξέρω πως θα είναι στο μέλλον αλλά σαν αγορά ήταν ότι χάρηκα περισσότερο εδώ και πολύ καιρό. Την προτείνω με κλειστά μάτια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petroz

petroz

Ηλικία : 66
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/09/2015

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 13:50

Καλησπέρα και καλή χρονιά
Έχω ένα vstrom 650 μοντέλο 2015 και σκέφτομαι να βάλω εξάτμιση. Κλίνω προς race tech τελικό συν σωληνώσεις γιατί δεν θέλω να κόψω το μαμά σωλήνα και να βάλω μόνο το τελικό.
Θα ήθελα αν κάποιος έχει βάλει rach tech εξάτμιση να μου πει εντυπώσεις, τυχόν προβλήματα αν είχε, κατανάλωση κλπ.
Εννοείται πως θα βάλω και φίλτρο αέρα μάλλον προς BMC πάω και ίσως να πειραξουμε και το μίγμα μου είπε ο μηχανικός μου.
ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 21:07

petroz έγραψε:

Πολύ καιες Very Happy  Ποιο μοντέλο έχεις? εγω εχω το καινούργιο αγορασμένο στα μέσα 9/15. Έχω κάνει 9.500χλμ και η μέση κατανάλωσή μου είναι 4,47l/100km. Τα περισσότερα βέβαια είναι εκτός πόλης. Στην Αθήνα max 5-5,2l/100km


petroz καιες πολυ λιγα....περιεργα τοσο διαφορα να εχουν τα μοντελα??.....του ραφαηλ ειναι Κ8 ματ κ αυτα καινε περισσοτερο κ πανε παραπανω....xaxa
παντως ραφαηλ καιες καλα.....γνωμη μου μην πηραξεις μειγματα.....επειδη ειχα μπει 3 φορες σε δυναμομετρο με διαφορετικο σεταρισμα την καθε φορα απο εμπειρια κ μονο λεω πως δεν χρειαζεται ρυθμιση.....εκτος κ θελεις να εχεις παρμοιες αναλογιες καυσιμου οπως ησουν κ μαμα....αλλα κ παλι να αυξησεις τις βενζινες δεν μπορεις να ερθεις οπως το μαμα....ακομα κ δυναμομετρο να το βαλεις ειναι πεταμενα λεφτα κατα την γνωμη μου.....
βαλε τα πραγματα πανω κ μην πηραξεις τιποτα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petroz

petroz

Ηλικία : 66
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/09/2015

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 21:29

power έγραψε:

petroz καιες πολυ λιγα....περιεργα τοσο διαφορα να εχουν τα μοντελα??.....του ραφαηλ ειναι Κ8 ματ κ αυτα καινε περισσοτερο κ πανε παραπανω....xaxa
παντως ραφαηλ καιες καλα.....γνωμη μου μην πηραξεις μειγματα.....επειδη ειχα μπει 3 φορες σε δυναμομετρο με διαφορετικο σεταρισμα την καθε φορα απο εμπειρια κ μονο λεω πως δεν χρειαζεται ρυθμιση.....εκτος κ θελεις να εχεις παρμοιες αναλογιες καυσιμου οπως ησουν κ μαμα....αλλα κ παλι να αυξησεις τις βενζινες δεν μπορεις να ερθεις οπως το μαμα....ακομα κ δυναμομετρο να το βαλεις ειναι πεταμενα λεφτα κατα την γνωμη μου.....
βαλε τα πραγματα πανω κ μην πηραξεις τιποτα....
Τηρώ σε εφαρμογή στο κινητό μου όλες τις καταναλώσεις από τότε που αγόρασα το vstrom και είναι απόλυτα ακριβείς. Μη με κράξεις, το min που έχω δει είναι 3,37l/100km το περασμένο Σεπτέμβρη σε ομαδική εκδρομή με φιλαράκια Αθήνα-Λαμία από παλαιά εθνική.Very Happy Very Happy Very Happy Για τις ρυθμίσεις μου είπε ο μηχανικός μου ότι αν χρειαστεί τότε θα τις κάνει. Εφόσον η μηχανή δεν ''κρεμάει'' και αποδίδει σωστά με την εξάτμιση δεν θα κάνουμε καμιά παρέμβαση. Εννοείται ότι θα αλλάξω και το φίλτρο αέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 22:15

κυνηγηστε το και λιγο μη φοβαστε τη βενζινη δεν εχει νοημα να φορας εξατμιση και να μην την ακους εγω με καθε ευκαιρια ξυπναω και κανα συναγερμο.
οι καταναλωσεις με ΦιλτροΠρογραμμα(μειγμα)Εξατμιση λογικο να κατεβουν λιγο η και αρκετα αν πηγαινεις νορμαλ και επισης λογικο ν ανεβουν στο θεο οταν το πας μονιμα με 7+ χιλιαδες στροφες...(δοκιμασμενο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 06:37

Το καινούριο όντως καίει αισθητά λιγότερο από το παλιό. Και φυσικά όταν λέμε ρύθμιση μειγμάτων δεν εννοούμε παίρνω το κατσαβίδι και όποιον πάρει ο χάρος, έτσι?

Εννοούμε στη χειρότερη ρύθμιση με απλή καυσανάλυση και ιδανικά πάνω σε δυναμόμετρο βλέποντας τον χάρτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tsiligiorgis



Registration date : 28/05/2014

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2016, 10:03

Καλησπέρα παιδιά,ειμαι έτοιμος να βάλω τελικό race tech και θελω να μου προτείνετε κάποιο φίλτρο (νότια προάστια μένω Γλυφάδα) καθώς και ποσο θα κοστίσει στο περίπου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
petroz

petroz

Ηλικία : 66
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/09/2015

εξατμιση racetech Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εξατμιση racetech   εξατμιση racetech Icon_minitimeΠεμ Ιουν 02 2016, 11:39

tsiligiorgis έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά,ειμαι έτοιμος να βάλω τελικό race tech και θελω να μου προτείνετε κάποιο φίλτρο (νότια προάστια μένω Γλυφάδα) καθώς και ποσο θα κοστίσει στο περίπου
Το πήρες απόφαση δηλαδή?...θα κόψεις σωλήνα?....
φίλτρο pipercross τιμή κάτω από 40, τα υπόλοιπα bmc, kn, dna πάνω από 75. Εγώ εχω το πρώτο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

εξατμιση racetech

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: