Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προβολάκια ομίχλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vaggelis

vaggelis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 24/06/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 14:58

ekonstantop έγραψε:
Χτες παρέλαβα ένα ζευγάρι προβολείς ομίχλης της touratech.
Η τοποθέτηση, αποδείχθηκε αρκετά πιο σύνθετη απ' ότι φανταζόμουν και μου πήρε κάμποσες ώρες αφού πρέπει να βγουν αρκετά πλαστικά, το ρεζερβουάρ, το φίλτρο αέρα (μαζί με τη βάση του) προκειμένου να γίνει η τοποθέτηση, αλλά και να γίνει σύνδεση στην προτεινόμενη καλωδίωση (των φώτων πορείας).

Αναρωτιέμαι αν τα έχει τοποθετήσει κάποιος άλλος - πόση ώρα του πήρε η διαδικασία ή αν κάποιος πήγε έξω για την τοποθέτηση, πόσα χρήματα του ζήτησαν.


Καλησπέρα φίλε μου εγω έβαλα πρόσφατα
ενα ζευγάρι της hella το οποίο είχε την ίδια συνδεσμολογία
με αυτή που περιγράφεις εγω λόγω του ότι είναι 110w τα έβαλα
χώρια με διακόπτη για να μην ανάβουν ολη την ώρα.
Τα έβαλα με πατέντα πάνω στα σίδερα και πέρασα τα καλώδια
απο τα πλαίνα πλαστικά (εννοώ αυτα που πίανει το bagster)
και τα τράβηξα μέσα προς την μπαταρία και ολα καλά.
Βεβαία με την συνδεσμολογία δεν τα κατάφερα και το πήγα σε ενα
μάστορα να τα συνδέση και μου πήρε 25 ευρο.
Βεβαία είχα βάλει και το διακόπτη πατέντα και είχε μόνο να συνδέση καλώδια και
τίποτα άλλο.


Υ.Γ. ελπίζω να βοήθησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 18:43

vaggelis έγραψε:
ekonstantop έγραψε:
Χτες παρέλαβα ένα ζευγάρι προβολείς ομίχλης της touratech.
Η τοποθέτηση, αποδείχθηκε αρκετά πιο σύνθετη απ' ότι φανταζόμουν και μου πήρε κάμποσες ώρες αφού πρέπει να βγουν αρκετά πλαστικά, το ρεζερβουάρ, το φίλτρο αέρα (μαζί με τη βάση του) προκειμένου να γίνει η τοποθέτηση, αλλά και να γίνει σύνδεση στην προτεινόμενη καλωδίωση (των φώτων πορείας).

Αναρωτιέμαι αν τα έχει τοποθετήσει κάποιος άλλος - πόση ώρα του πήρε η διαδικασία ή αν κάποιος πήγε έξω για την τοποθέτηση, πόσα χρήματα του ζήτησαν.


Καλησπέρα φίλε μου εγω έβαλα πρόσφατα
ενα ζευγάρι της hella το οποίο είχε την ίδια συνδεσμολογία
με αυτή που περιγράφεις εγω λόγω του ότι είναι 110w τα έβαλα
χώρια με διακόπτη για να μην ανάβουν ολη την ώρα.
Τα έβαλα με πατέντα πάνω στα σίδερα και πέρασα τα καλώδια
απο τα πλαίνα πλαστικά (εννοώ αυτα που πίανει το bagster)
και τα τράβηξα μέσα προς την μπαταρία και ολα καλά.
Βεβαία με την συνδεσμολογία δεν τα κατάφερα και το πήγα σε ενα
μάστορα να τα συνδέση και μου πήρε 25 ευρο.
Βεβαία είχα βάλει και το διακόπτη πατέντα και είχε μόνο να συνδέση καλώδια και
τίποτα άλλο.


Υ.Γ. ελπίζω να βοήθησα

Απο που πηρες τα hella και ποσο? Βαλτε και οι 2 μια φωτο να δουμε και τα hella και τα touratech

ΚΑι εγω θα ηθελα να βαλω προβολακια αλλα ηθελα να εχουν λευκο φως οχι απαρετητα ξενον αλλα να μπορεις να βαλεις λαμπα τυπου ξενον ωστε να μην βγαζει κιτρινιλα οπως οι στανταρ λαμπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaggelis

vaggelis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 24/06/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 19:11

STAMOS V-STROM έγραψε:
vaggelis έγραψε:
ekonstantop έγραψε:
Χτες παρέλαβα ένα ζευγάρι προβολείς ομίχλης της touratech.
Η τοποθέτηση, αποδείχθηκε αρκετά πιο σύνθετη απ' ότι φανταζόμουν και μου πήρε κάμποσες ώρες αφού πρέπει να βγουν αρκετά πλαστικά, το ρεζερβουάρ, το φίλτρο αέρα (μαζί με τη βάση του) προκειμένου να γίνει η τοποθέτηση, αλλά και να γίνει σύνδεση στην προτεινόμενη καλωδίωση (των φώτων πορείας).

Αναρωτιέμαι αν τα έχει τοποθετήσει κάποιος άλλος - πόση ώρα του πήρε η διαδικασία ή αν κάποιος πήγε έξω για την τοποθέτηση, πόσα χρήματα του ζήτησαν.


Καλησπέρα φίλε μου εγω έβαλα πρόσφατα
ενα ζευγάρι της hella το οποίο είχε την ίδια συνδεσμολογία
με αυτή που περιγράφεις εγω λόγω του ότι είναι 110w τα έβαλα
χώρια με διακόπτη για να μην ανάβουν ολη την ώρα.
Τα έβαλα με πατέντα πάνω στα σίδερα και πέρασα τα καλώδια
απο τα πλαίνα πλαστικά (εννοώ αυτα που πίανει το bagster)
και τα τράβηξα μέσα προς την μπαταρία και ολα καλά.
Βεβαία με την συνδεσμολογία δεν τα κατάφερα και το πήγα σε ενα
μάστορα να τα συνδέση και μου πήρε 25 ευρο.
Βεβαία είχα βάλει και το διακόπτη πατέντα και είχε μόνο να συνδέση καλώδια και
τίποτα άλλο.


Υ.Γ. ελπίζω να βοήθησα

Απο που πηρες τα hella και ποσο? Βαλτε και οι 2 μια φωτο να δουμε και τα hella και τα touratech

ΚΑι εγω θα ηθελα να βαλω προβολακια αλλα ηθελα να εχουν λευκο φως οχι απαρετητα ξενον αλλα να μπορεις να βαλεις λαμπα τυπου ξενον ωστε να μην βγαζει κιτρινιλα οπως οι στανταρ λαμπες.


Γεια σου φιλαράκι εγω πηρα τα δικά μου απο εδώ http://www.moto-accessories.gr/products/probolakia_uviversal/probolakia_alogonou_clever_projector_twinset
όσο για το λευκό φως δεν μπορώ να σε βοηθήσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 20:49


Παραθέτω τις φωτό από τα ομίχλης της touratech φορεμένα στο vstrom
Δυστυχώς δεν έβγαλα αναλυτικά φωτογραφίες κατά τη διάρκεια της τοποθέτησης ώστε να παραθέσω λεπτομερείς οδηγίες.
Πάντως δουλεύουν μια χαρά για την ώρα και δεν έχει εμαφνιστεί το ποραμικρό πρόβλημα στη μπαταρία (ανεπαρκής φόρτιση κλπ).



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Photo1mau
By ekonstantop at 2011-10-12
Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Photo3scw
By ekonstantop at 2011-10-12
Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Photo2rl
By ekonstantop at 2011-10-12
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 22:21

STAMOS V-STROM έγραψε:


Απο που πηρες τα hella και ποσο? Βαλτε και οι 2 μια φωτο να δουμε και τα hella και τα touratech

ΚΑι εγω θα ηθελα να βαλω προβολακια αλλα ηθελα να εχουν λευκο φως οχι απαρετητα ξενον αλλα να μπορεις να βαλεις λαμπα τυπου ξενον ωστε να μην βγαζει κιτρινιλα οπως οι στανταρ λαμπες.

Παιδιά η εταιρεία της touratech χρησιμοποιεί τα προβολάκια της hella.
Οπότε το σκαφάκι είναι το ίδιο και το αυτό.
Εαν θέλεις λευκότερο φως θα πρέπει να ψάξεις λάμπες Η3 που να είναι λευκότερες απ'τις απλές.
Πάντως η κλασικές δεν είναι κιτρινιάρικες.(βέβαια εαν φοράς ξένον στα κύρια σου φώτα θα έχουν διαφορά)

υ.γ ekonstantop,καλορίζικα τα προβολόνια σου. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 00:05

bozosd έγραψε:
STAMOS V-STROM έγραψε:


Απο που πηρες τα hella και ποσο? Βαλτε και οι 2 μια φωτο να δουμε και τα hella και τα touratech

ΚΑι εγω θα ηθελα να βαλω προβολακια αλλα ηθελα να εχουν λευκο φως οχι απαρετητα ξενον αλλα να μπορεις να βαλεις λαμπα τυπου ξενον ωστε να μην βγαζει κιτρινιλα οπως οι στανταρ λαμπες.

Παιδιά η εταιρεία της touratech χρησιμοποιεί τα προβολάκια της hella.
Οπότε το σκαφάκι είναι το ίδιο και το αυτό.
Εαν θέλεις λευκότερο φως θα πρέπει να ψάξεις λάμπες Η3 που να είναι λευκότερες απ'τις απλές.
Πάντως η κλασικές δεν είναι κιτρινιάρικες.(βέβαια εαν φοράς ξένον στα κύρια σου φώτα θα έχουν διαφορά)

υ.γ ekonstantop,καλορίζικα τα προβολόνια σου. Wink

Ευχαριστώ πολύ ;-)
Μου βγήκε το λάδι να τα περάσω - έλυσα το μισό μηχανάκι για να τα κάνω όλα σύμφωνα με τις οδηγίες ... αναρωτιέμαι πόσο θα με χρέωνε μάστορας για τοποθέτηση (σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες - γιατί αν ήταν να πάρω απευθείας ρεύμα από τη μπαταρία και να ανάβουν ακόμα και χωρίς να είναι το κλειδί στον κεντρικό διακόπτη... να μου λείπει το βύσσινο)...

Ναι είναι όπως το είπες, τα προβολάκια της touratech στην πραγματικότητα είναι Hela και απλά συνδυάζονται με τις βάσεις στήριξης, τα αλουμινένια καλύμματα-προστατευτικά, τα ρελέ, τις ασφάλειες και τους διακόπτες. (συν το σχεδιάγραμμα τοποθέτησης που μάλλον είναι προχειροδουλειά....)
Υπάρχει πάντα και η εναλλακτική αγοράς λοιπόν των Hela και η τοποθέτησή τους στα πλαϊνά κάγκελα της μοτοσυκλέτας με βάσεις που πωλούνται ξεχωριστά... μόνο που εκεί νομίζω πως είναι ακόμα πιο εκτεθειμένα σε περίπτωση μικρο-πτώσης ...

Η αλήθεια είναι πως τώρα που βλέπω τα touratech στο μηχανάκι μου, κι αυτά εκτεθειμένα μου φαίνονται - είναι κάτω από τα μπροστινά φλας - τα οποία όπως έχετε όλοι ίσως διαπιστώσει είναι τα πρώτα που αποδημούν εις κύριον σε περίπτωση πτώσης - ακόμα κι απ' το σταντ...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 00:26

Ήταν μια μεγάλη ευκαιρία-γνωριμία με το μοτόρι σου έτσι που ασχολήθηκες και έλυσες κάποια τμήματα του.
Την επόμενη φορά που θα χρηαστείς την οποιαδήποτε εργασία θα είσαι περισσότερο έτοιμος και σίγουρος...... Very Happy

Όσο για τις πτώσεις,καλύτερα να μην τις σκεφτόμαστε.....όλες αφήνουν κάποιο σημάδι.....
Το σημαντικό είναι να μένουν στο σημάδι και τίποτα παραπάνω. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 00:37

bozosd έγραψε:
Ήταν μια μεγάλη ευκαιρία-γνωριμία με το μοτόρι σου έτσι που ασχολήθηκες και έλυσες κάποια τμήματα του.
Την επόμενη φορά που θα χρηαστείς την οποιαδήποτε εργασία θα είσαι περισσότερο έτοιμος και σίγουρος...... Very Happy

Όσο για τις πτώσεις,καλύτερα να μην τις σκεφτόμαστε.....όλες αφήνουν κάποιο σημάδι.....
Το σημαντικό είναι να μένουν στο σημάδι και τίποτα παραπάνω. Wink

Συμφωνώ. Μακάρι οι πτώσεις -όταν έρχονται... που να μη σώσουν να έρθουν δηλαδή - να αφήνουν μόνο σημάδια στα μηχανάκια και σπασμένα πλαστικά...
Τώρα μια πτώση της μηχανής απ' το στάντ αν στοιχίσει ένα μηνιάτικο είναι σίγουρα ένα πρόβλημα...

προηγούμενο μηχανάκι μου το είδα να ξαπλώνεται φαρδύ πλατύ στην άσφαλτο από κυρία που ξεπάρκαρε το αμάξι της και η οποία ενώ με είδε να πηγαίνω προς το μέρος της μοτοσυκλετας και στη συνέχεια προς το αυτοκίνητό της - απλά επιτάχυνε κι έφυγε...- αν δεν ήταν το DR650 που είχε λίγα πλαστικά ακόμα θα το πλήρωνα...

όπως και να χει πάντως όποτε ο χρόνος το επιτρέπει είναι πολύ καλή και διδακτική ενασχόληση το μαστόρεμα της μηχανής... ειδικά με παρέα κανένα φίλο... μουσικούλα κλπ ... Τώρα που χειμωνιάζει είναι ότι πρέπει ;-)




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 11:00

ekonstantop έγραψε:
.........

Υπάρχει πάντα και η εναλλακτική αγοράς λοιπόν των Hela και η τοποθέτησή τους στα πλαϊνά κάγκελα της μοτοσυκλέτας με βάσεις που πωλούνται ξεχωριστά... μόνο που εκεί νομίζω πως είναι ακόμα πιο εκτεθειμένα σε περίπτωση μικρο-πτώσης ...
........
Έχεις κανένα λινκ για τις βάσεις που πιάνουν στα κάγκελα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 12:12

iannag έγραψε:
ekonstantop έγραψε:
.........

Υπάρχει πάντα και η εναλλακτική αγοράς λοιπόν των Hela και η τοποθέτησή τους στα πλαϊνά κάγκελα της μοτοσυκλέτας με βάσεις που πωλούνται ξεχωριστά... μόνο που εκεί νομίζω πως είναι ακόμα πιο εκτεθειμένα σε περίπτωση μικρο-πτώσης ...
........
Έχεις κανένα λινκ για τις βάσεις που πιάνουν στα κάγκελα;


Για βάσεις στήριξης που ΔΕΝ πιάνουν στα κάγκελα ... Δοκίμασε την τύχη σου εδώ... http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=5739

όταν παραγγέλνεις τα προβολάκια Hawk μπορείς να επιλέξεις την αγορά μόνο των βάσεων που πωλούνται προς 29? το ζεύγος.


Για βάσεις που πιάνουν στα κάγκελα υπάρχουν δύο διαστάσεις, στα 22mm και στα 27mm (διάμετρο σωλήνα)
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=5741
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=6416

Όπως θα δεις, βγαίνουν τόσο σε μαύρο όσο και σε ασημί χρώμα...
Δεν έχω διασταυρώσει ότι οι τιμές που τα δίνει η Motoraid είναι η καλύτερη... αλλά νομίζω ότι τα 19? δεν είναι ποσό που να επιτρέπει τρομερές διακυμάνσεις...

Αν βάλεις τους προβολείς στα κάγκελα - να προσέξεις πόσο θα "αυξηθεί" το πλάτος της μοτοσυκλέτας - μην αρχίσουν να βρίσκουν σε καθρέπτες αυτοκινήτων ή πόρτες (μες την κίνηση)... βέβαια αυτό εξαρτάται και από το ποια κάγκελα φοράς (τα suziki ή τα motech ή τα givi-kappa...)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 12:44

Εκτός οτι δεν τα είχα δει, έχω την εντύπωση οτι δεν κάνουν για τα δικά μας κάγκελα και είναι για συγκεκριμένα προβολάκια. Έχω πάρει κάποια που μοιάζουν με τα Hella πολύ πιό φτηνά όμως. Όσο για το άν θα προεξέχουν πιστεύω οτι, όπως δείχνουν και οι φωτογραφίες, αν τα βάλεις απο την εσωτερική μερια απο τα κάγκελα δεν θα υπάρχει θέμα.

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 13:00

iannag έγραψε:
Εκτός οτι δεν τα είχα δει, έχω την εντύπωση οτι δεν κάνουν για τα δικά μας κάγκελα και είναι για συγκεκριμένα προβολάκια. Έχω πάρει κάποια που μοιάζουν με τα Hella πολύ πιό φτηνά όμως. Όσο για το άν θα προεξέχουν πιστεύω οτι, όπως δείχνουν και οι φωτογραφίες, αν τα βάλεις απο την εσωτερική μερια απο τα κάγκελα δεν θα υπάρχει θέμα.

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση!!!

Τίποτα... να σαι καλά... κι εγώ τυχαία τις βρήκα πριν καιρό που ξεκίνησα να ψάχνω για προβολείς...


Οι πρώτες βάσεις (που πιάνουν στους αεραγωγούς είναι σίγουρα για τα προβολάκια της SWMotech - Hawk.

οι άλλες δύο όμως που σου παρέθεσα - είναι για τα κάγκελα - είναι universal και γι' αυτό βγαίνουν σε δυο διατομές (22 και 27mm) - μέτρα τη διάμετρο στα δικά σου κάγκελα και θα ξέρεις ποιες βάσεις χρειάζεσαι.
Τώρα αν είναι μόνο για ένα είδος προβολέων - αυτό δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά - πρέπει να δεις τι επιλογές στήριξης προσφέρουν τα προβολάκια που έχεις για να σιγουρευτείς αν θα ταιριάζουν.
Πιστεύω πάντως ότι με κάποια μικρή πατέντα θα προσαρμόζονται...

Αν μπορείς βάλε φωτό από τα προβολάκια που έχεις μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 13:02

πιστευω ατι αυτη η βαση http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=5739 με αυτα τα προβολακια http://americat.gr/product_info.php?cPath=26_192&products_id=4903 θα ειναι φανταστικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 13:20

adder έγραψε:
πιστευω ατι αυτη η βαση http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=5739 με αυτα τα προβολακια http://americat.gr/product_info.php?cPath=26_192&products_id=4903 θα ειναι φανταστικα


και θα έχεις προβολάκια με 70- 80? (45 τα προβόλια και 30 οι βάσεις τους) ... όταν για τα Touratech ή τα αντίστοιχα της motoraid πρέπει να δώσεις 260? !!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ekonstantop στις Πεμ Οκτ 13 2011, 13:56, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 13:38

ekonstantop έγραψε:
adder έγραψε:
πιστευω ατι αυτη η βαση http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=5739 με αυτα τα προβολακια http://americat.gr/product_info.php?cPath=26_192&products_id=4903 θα ειναι φανταστικα


και θα έχεις προβολάκια με λιγότερα από 70? (50 τα προβόλια και 20 οι βάσεις τους) ... όταν για τα Touratech ή τα αντίστοιχα της motoraid πρέπει να δώσεις 260? !!!

ακριβως 45.75+29.95=75.50
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STAMOS V-STROM
Member
Member
STAMOS V-STROM

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Registration date : 26/04/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 01:49

adder έγραψε:
πιστευω ατι αυτη η βαση http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=5739 με αυτα τα προβολακια http://americat.gr/product_info.php?cPath=26_192&products_id=4903 θα ειναι φανταστικα

Τα προβολακια που λες εισαι σιγουρος πως μιλαει για σετ η για 1 μονο προβολι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 02:50

σετ ειναι και νομιζω οτι εχουν 43 ευρο .εχει πεσει η τιμη.βγαζουν κιτρινο φως.εχω περασει απο εκει και τα εχω δει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnny love

johnny love

Ηλικία : 32
Τόπος : chalkida
Registration date : 24/08/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 16 2011, 01:08

Επιδει θέλω και εγω να βάλω προβολακια αλλα led γιατι έχω είδη Θερμαινομενα χερουλια και φοβάμαι για την μπαταρία . Μου αρέσουν απεριόριστα και έχω διαβάσει πολλά καλα για αυτα

http://www.twistedthrottle.com/trade/productview/5224/790/

Καταναλώνουν μόλις 9w και τα δυο και 0.75 αμπερ !! Έχω δει σε video YouTube ότι φεύγουν αρκετά καλα ! Τι έχετε να μου πείτε ;;;


Ποια έχω ktm 990 adventure !!!! Σε ευχαρηστω για την άμεση απάντηση


Έχει επεξεργασθεί από τον/την johnny love στις Κυρ Οκτ 16 2011, 12:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 16 2011, 03:27

nikolasr200 έγραψε:
http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,1461.0.html

Παράθεση :
11. Strom Wattage Available. This is at 5000 RPM, at idle and slow speeds, considerably less.

02 DL1000 = (350 watts) ~95 watts to play with
03 & Up DL1000 = (400 watts) ~ 145 watts to play with
04-07 DL650 = (375 watts) ~ 120 watts to play with (ABS models somewhat less)
08 & Up DL650 = (400 watts) ~ 145 watts to play with (ABS models somewhat less)
02 DL1000 with 05 SV1000 engine & HID headlights & LED's ~ 190 to play with

το κάνω πάλι παράθεση για να μην "φοβάστε" για πράγματα που δύσκολο να αντιμετωπίσετε..
στα 650 έχεις extra 120-145 watt να παίξεις..και αυτά προέρχονται από το δυναμό..όχι από τη μπαταρία...
οπότε αν δεν υπερβαίνεις αυτά τα watt, απλά "τσιτώνεις" το δυναμό να πάρεις ό,τι παράγει..
το αν το δυναμό αντέχει ή όχι είναι άλλη συζήτηση, που δεν ξέρω να σου απαντήσω..
όταν η μηχανή είναι σε λειτουργία δεν καταπονείς τη μπαταρία, εφόσον μένεις σε αυτά τα watt..εκτός και αν έχεις σκοπό με σβηστή μηχανή να κάθεσαι πάνω της με αναμμένα προβολάκια και γκριπ..τότε σίγουρα θα τα φτύσει.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 46
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 21 2011, 03:04

οσοι ψαχνετε δειτε και αυτα!!!!


http://www.ebay.co.uk/itm/120782819819?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 21 2011, 03:10

teo_stavr έγραψε:
οσοι ψαχνετε δειτε και αυτα!!!!


http://www.ebay.co.uk/itm/120782819819?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649
Τέτοια έχω πάρει και εγώ αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα. Όταν αξιωθώ να φτιάξω βάση για να τα βάλω και το θυμηθώ θα ανεβάσω φωτογραφίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 21 2011, 11:02

teo_stavr έγραψε:
οσοι ψαχνετε δειτε και αυτα!!!!


http://www.ebay.co.uk/itm/120782819819?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

Έχει αντιγραμένα πολλά στοιχεία απ'τα Hella micro de.
Φυσικά δεν φοράει το ίδιο κρύσταλλο και δεν ξέρουμε τι παίζει απο στεγανότητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29 2011, 10:04

τι λετε γι αυτα? http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-V-Strom-VStrom-650-ABS-DL650-LED-Driving-Lights-Fog-lamps-Drivinglights-/350499268806?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item519b6268c6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29 2011, 10:38

Παιδες θελω τη γνωμη σας για αυτα http://www.ebay.com/itm/7-COLOR-LED-HALO-ANGEL-EYE-PROJECTOR-4-FOG-LIGHTS-LAMP-/380377959813?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item58904b0d85#ht_5010wt_1396

ειναι 100$ (75 euro) με μεταφορικα
και φυσικα ιδεες για βασεις (και για να προλαβω. Οι βασεις του bozosd ειναι πολυ ωραιες αλλα εχω μανταλακια στα χερια μου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
kimonas
gold member
gold member
kimonas

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 01/04/2008

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 29 2011, 10:50

Οταν ειχα ποσταρει στο moto.gr τοτε που ειχα πρωτοπαρει την μηχανη,εκεινο το thread με προβολακια για Vstrom,
νομιζα οτι θα ετρωγα και κραξιμο απο διαφορους για την ιδεα αυτη καλωπισμου.
Δεν φανταζομουνα ποτε ομως οτι θα ειχε τοσο καλη απηχηση αυτη η ιδεα και βοηθαγα να αδειασουν λιγο τα πορτοφολακια των συμφουριτων μου.....παγκοσμιως..!!!
Μου φαινεται επρεπε να ειχα κρατησει τα πνευματικα δικαιωματα..χαχαχαχα..
Η αληθεια ειναι οτι το Vstrom με προβολακια ανναμενα και φωτα πορειας δειχνει μια απο τις πιο ομορφες on-off μηχανες που εχουν βγει ποτε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προβολάκια ομίχλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 10 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: