Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προβολάκια ομίχλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 17:40

Εγω εχω παρει κατι απλα που τα εχει και το σαλιγκαρι και ο μανος και ο ταζακος νομιζω.Τεσπα απλα θελω να μαθω αν η συνδεση γινεται για το καθε προβολακι περνωντας ρευμα απο το αντιστοιχο φαναρι απο πανω τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 41
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 17:42

Nickolaos έγραψε:
Εγω εχω παρει κατι απλα που τα εχει και το σαλιγκαρι και ο μανος και ο ταζακος νομιζω.Τεσπα απλα θελω να μαθω αν η συνδεση γινεται για το καθε προβολακι περνωντας ρευμα απο το αντιστοιχο φαναρι απο πανω τους.
Είσαι Άνω Γλυφάδα;
Άν ναί, σε λίγο φεύγω για Πειραιά, περνάω απο το σπίτι και σου δείχνω τα δικά μου, τα ίδια έχω Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 17:46

Σου στελνω πμ την διευθυνση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 41
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 17:48

Nickolaos έγραψε:
Σου στελνω πμ την διευθυνση!!!
Σε κανα 15λεπτο θα είμαι απο κάτω geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 52
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 20:22

Fanis83 έγραψε:
Nickolaos έγραψε:
Σου στελνω πμ την διευθυνση!!!
Σε κανα 15λεπτο θα είμαι απο κάτω geia
Αυτό θα πει v-stromίτικη αλληλεγγύη! Very Happy
Τι έγινε Νικ τα έβαλες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 20:35

Μπαααα!!!
Βγηκαν αλλα θεματα στην φορα του τυπου Θα αντεξει η μπαταρια??
Θα ηταν καλυτερα να βαλουμε και κανα ρελε?
Θα ηταν καλυτερα να βαλω λαμπες led?
Axxxx εμεινα με την γλυκα!!!!! gmt gmt gmt
Παντως ειμαστε και γαμω τις ομαδες, OK OK πραγματικα ενας για ολους και ολοι για εναν!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 41
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 20:49

Αφού μπορούμε να βοηθήσουμε γιατί να μην το κάνουμε; goood

Αν και δεν μπόρεσα να βοηθήσω το Νίκο στη συγκεκριμένη περίπτωση, καλή διάθεση υπήρχε Wink
Περισσότερα την Τετάρτη για καφέ geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μαρ 22 2010, 20:51

Φανη η παρουσια σου ηταν εξισου σημαντικη!!!
Τεταρτη Πλεριο!! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι Μαρ 23 2010, 15:48

Έχει πάρει κανείς Hella optilux 1100 να μου πει από που μπορώ να τα βρώ. Έχω φάει τον τόπο και το μόνο που βρήκα ήταν από αμερική αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v stromakhs

v stromakhs

Ηλικία : 37
Τόπος : athina-orestiada
Registration date : 01/05/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ Μάης 02 2010, 23:39

pouikas έγραψε:
Παίδες ενδιαφέρομαι να βάλω προβολάκια ομίχλης στη μηχανή μου. Έχετε κάτι υπόψιν σας? Βρήκα αυτά αλλά είναι λίγο ακριβά και νομίζω είναι τα ίδια με αυτά της motoraid.

http://shop.touratech.se/SE/Catalog/suzuki/dl_650_v-strom/elektronik_instrument/


paizoyn para polla aftermarket me 30-40 evroylia kai alla 20 diakopth rele k kalwdia k eisai etoimos.epeidh ta phnia ths strom vgazoyn sygkekrimeno reyma den prepei na ta xeis anoixta pano apo tetarto gt gam... thn mpataria.einai mono na kaneis thn leza sou gia ligo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μάης 03 2010, 00:14

Πώς και δεν σε πήρε ακόμη χαμπάρι ο Βάγγος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Μάης 03 2010, 00:18

v stromakhs έγραψε:
pouikas έγραψε:
Παίδες ενδιαφέρομαι να βάλω προβολάκια ομίχλης στη μηχανή μου. Έχετε κάτι υπόψιν σας? Βρήκα αυτά αλλά είναι λίγο ακριβά και νομίζω είναι τα ίδια με αυτά της motoraid.

http://shop.touratech.se/SE/Catalog/suzuki/dl_650_v-strom/elektronik_instrument/


paizoyn para polla aftermarket me 30-40 evroylia kai alla 20 diakopth rele k kalwdia k eisai etoimos.epeidh ta phnia ths strom vgazoyn sygkekrimeno reyma den prepei na ta xeis anoixta pano apo tetarto gt gam... thn mpataria.einai mono na kaneis thn leza sou gia ligo

καλέ μου φίλε καλωσόρισες, το θέμα έχει ξανασυζητηθεί άπειρες φορές κ με μεγαλύτερη σαφήνεια. Προσπάθησε να γράφεις ελληνικά κ κάνε προπόνηση σε αυτά δημιουργόντας ένα νέο νήμα στα ΝΕΑ ΜΕΛΗ για να σε καλωσορίσουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaggelis

vaggelis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 24/06/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 01:40

Καλησπέρα παίδες και συν vstomites σήμερα λογω γενεθλίων
απέκτησα ένα ζευγαρι clever micro projector διαβάζωντας λοιπόν
το θέμα έχω την εξής απορία μπορώ αυτα να τα συνδέσω πάνω στα φώτα
μου λόγω του οτι βγάζουν 55 w 12v είναι εφικτό η θα τρέχω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 03:45

καλύτερα να τα συνδέσεις απευθείας στην μπαταρία με παρεμβολή ενός ρελέ και μιας ασφάλειας για να μην επιβαρύνεις τα φώτα..χώρια που με την αλλαγή σκάλας, θα σου ανάβουν είτε στη μεγάλη, είτε στη μεσαία..ανάλογα που θα τα συνδέσεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaggelis

vaggelis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 24/06/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 08:31

Καλημέρα το σέτ που εχω είναι το εξής

http://www.moto-accessories.gr/products/probolakia_uviversal/probolakia_alogonou_clever_projector_twinset

αρα χρείαζομαι ακόμα ασφάλεια για να συνδεθούν αν ναί απο που αγοράζω
και πώς τοποθετώ

βοήθεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 13:49

έχω βάλει εδώ μια εικόνα από τη δική μου συνδεσμολογία..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 49
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 14:50

Ναι ρε παιδιά,αλλά αν βάλει τα φώτα αυτά με 55+55=110w λάμπες,δεν θα έχει θέμα με την φόρτιση της μπαταρίας του;
Παρεπιπτόντως αν δε θες να παιδεύεσαι, υπάρχει και αυτό http://www.easternbeaver.com/Main/Products/Aux_Lights/aux_lights.html από τον κάστορα.Το έχω αγοράσει και η ποιότητά του είναι εξαιρετική.39ευρά με τα μεταφορικά από Japan,χωρίς τελωνείο,σε 5 ημέρες στην πόρτα σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 16:25

σε κάποιο site που έψαχνα τα χρώματα των καλωδίων, έλεγε ότι μπορείς να παίξεις συνολικά μέχρι 140w περίπου επιβάρυνση επιπλέον..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 16:37

Tα Κ8 συμφωνα με τη suzuki παραγουν +25w.

Κοιτα, αν μιλαμε για συνθηκες ταξιδιου, με τις στροφες πανω απο 4.000 τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα. Εξαλλου μονο εκει θα χρειαστεις τα 2Χ55w φωτα. Τωρα αν τα θες μονο για να σε βλεπουν μπορεις να βαλεις ακομη και λαμπες led μεσα που εχουν μονο κανα-δυο watt καταναλωση -ξαναλεω, το 2ο μονο για να φαινεσαι, οχι για να βλεπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 16:43

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,1461.0.html

Παράθεση :
11. Strom Wattage Available. This is at 5000 RPM, at idle and slow speeds, considerably less.

02 DL1000 = (350 watts) ~95 watts to play with
03 & Up DL1000 = (400 watts) ~ 145 watts to play with
04-07 DL650 = (375 watts) ~ 120 watts to play with (ABS models somewhat less)
08 & Up DL650 = (400 watts) ~ 145 watts to play with (ABS models somewhat less)
02 DL1000 with 05 SV1000 engine & HID headlights & LED's ~ 190 to play with
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaggelis

vaggelis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 24/06/2011

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 16:52

τα θέλω πολύ σωστα για ταξίδι οπότε είναι όντως πάνω απο 4000
στροφές.....το θέμα μου είναι αν ξέρει κανείς να βάλει καμια χείρα βοηθείας
για το πώς τα βάζω πάνω και αν χρειαστώ κάτι άλλο εκτός από τα στάνταρ
της συσκευασίας (φίς, καλώδιο,διακόπτη καί κάτι άλλα για την σύνδεση των καλωδίων)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 23 2011, 18:19

νομίζω στα κάλυψα όλα στο μήνυμα, αν έχεις αμφιβολίες μπορείς να κάνεις παράθεση, και αν νομίζει κάποιο άλλο μέλος ότι χρειάζεται κάτι ακόμα, να το προσθέσει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τοποθέτηση Προβολέων Ομίχλης Touratech    Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Οκτ 10 2011, 01:40

Χτες παρέλαβα ένα ζευγάρι προβολείς ομίχλης της touratech.
Η τοποθέτηση, αποδείχθηκε αρκετά πιο σύνθετη απ' ότι φανταζόμουν και μου πήρε κάμποσες ώρες αφού πρέπει να βγουν αρκετά πλαστικά, το ρεζερβουάρ, το φίλτρο αέρα (μαζί με τη βάση του) προκειμένου να γίνει η τοποθέτηση, αλλά και να γίνει σύνδεση στην προτεινόμενη καλωδίωση (των φώτων πορείας).

Αναρωτιέμαι αν τα έχει τοποθετήσει κάποιος άλλος - πόση ώρα του πήρε η διαδικασία ή αν κάποιος πήγε έξω για την τοποθέτηση, πόσα χρήματα του ζήτησαν.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Οκτ 10 2011, 02:22

ekonstantop έγραψε:
Χτες παρέλαβα ένα ζευγάρι προβολείς ομίχλης της touratech.
Η τοποθέτηση, αποδείχθηκε αρκετά πιο σύνθετη απ' ότι φανταζόμουν και μου πήρε κάμποσες ώρες αφού πρέπει να βγουν αρκετά πλαστικά, το ρεζερβουάρ, το φίλτρο αέρα (μαζί με τη βάση του) προκειμένου να γίνει η τοποθέτηση, αλλά και να γίνει σύνδεση στην προτεινόμενη καλωδίωση (των φώτων πορείας).

Αναρωτιέμαι αν τα έχει τοποθετήσει κάποιος άλλος - πόση ώρα του πήρε η διαδικασία ή αν κάποιος πήγε έξω για την τοποθέτηση, πόσα χρήματα του ζήτησαν.



Εγώ νόμιζα ότι δεν βγάζεις τίποτα, απλά τα βιδώνεις και τραβάς καλωδιακια μέχρι την μπαταρία. Γιατι να τα βαλεις στην καλωδίωση των φώτων πορείας? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια ομίχλης   Προβολάκια ομίχλης - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ Οκτ 10 2011, 11:31


Αυτό επέλεξα γιατί αυτό προτείνουν οι οδηγίες εγκατάστασης - στο παραθέτω πολύ συνοπτικά...

ένα καλώδιο παίρνει ρεύμα από τη μπαταρία και πάει μέχρι το ρελέ με μια ασφάλεια να παρεμβάλλεται,
στη συνέχεια το ρελέ διακλαδώνεται και το ένα άκρο πάει μέχρι τη φίσα που βρίσκεται το καλώδιο (πορτοκαλί με πράσινη ρίγα) απ' όπου παίρνουν ρεύμα τα φώτα πορείας και το δεύτερο μέχρι τον διακόπτη που ανοιγοκλείνει ο προβολέας. Από τον διακόπτη φεύγει άλλο ένα καλώδιο και πάει μέχρι τον προβολέα.

Έτσι οι προβολείς μπορούν να ανάψουν μόνο όταν το κλειδί είναι στο διακόπτη - γυρισμένο στη θέση on, και εφόσον φυσικά ο διακόπτης (on-off) ενεργοποίησης του προβολέα είναι κι αυτός στη θέση on.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προβολάκια ομίχλης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 9 από 11Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: