Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μεταλλικές Βαλίτσες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 12:27

Vagelis Gar έγραψε:
Ας δούμε τώρα κάποια επιμέρους χαρακτηριστικά των βαλιτσών...

Διαστάσεις και Τιμές Παραγόμενων Βαλιτσών
30 έως 36 λίτρα ------------------------------------ > 170 ευρώ / τεμάχιο
37 έως 43 λίτρα ------------------------------------ > 180 ευρώ / τεμάχιο
44 έως 50 λίτρα ------------------------------------ > 200 ευρώ / τεμάχιο
Κιτ Στήριξης -------------------------------------- > 20 ευρώ / τεμάχιο
(Στις ανωτέρω τιμές ΔΕΝ συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%)

Δηλαδη για ενα σετ βαλιτσες πλαινες των 46 λιτρων θελω 440 ευρο + φπα δηλαδη συνολο 540ευρο???

και γιατι τις βαφτισαμε φθηνες??

δεν λεω ειναι πανεμορφες και γουσταρω που ειναι και 100% Ελληνικες και κουβαλανε κοπο και μερακι .....

Το ιταλικο ebay μπορει και εχει την GIVI TREKKER 46LT απο 170 εως 185 το τεμαχιο??(givi= προσθετα εξοδα εργοστασιου και διαφημισης)
http://www.ebay.it/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=GIVI+Trekker+46lt.&_sacat=See-All-Categories

δεν θελω να σαμποταρω την παραγωγη σας παιδια!!εγω με τριχες ασχολουμε!!....καλα κανετε και χρεωνετε οσο γουσταρετε δεν με ενδιαφερει!!
...το βαπτισμα ΦΘΗΝΕΣ δεν μου εκατσε καλα!

Αν δεν ησασταν γνωστοι σε μελος του φορουμ θα τα εγραφα στα Γαλλικα.......αν δεν εχω καταλαβει κατι σωστα ζητω εκ των προτερων συγνωμη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 12:48

Γιώργη, προφανώς τα παιδιά εννοούν φθηνότερες από αυτές πχ.: http://www.makan.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&category_id=69&page=shop.browse&limit=20&limitstart=20&lang=el

Σε ό,τι αφορά στις Trekker είναι πλαστικές με φινίρισμα αλουμινίου, όχι full metal...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matsos13
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
matsos13

Ηλικία : 40
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/07/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 13:20

gmavrid έγραψε:
Γιώργη, προφανώς τα παιδιά εννοούν φθηνότερες από αυτές πχ.: http://www.makan.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&category_id=69&page=shop.browse&limit=20&limitstart=20&lang=el

Σε ό,τι αφορά στις Trekker είναι πλαστικές με φινίρισμα αλουμινίου, όχι full metal...

αυτο πιστευω κ εγω, ειναι φτηνες σε σχεση με αλλες μεταλλικες βαλιτσες, αλλα οχι φτηνες σε σχεση με κοινες πλαϊνες βαλιτσες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 13:52

Παιδια ειπα με τριχες ασχολουμαι δεν ειναι δουλεια μου να φτιαχνω βαλιτσες για να ξερω αλλα την Ελληνικη ιστοριουλα ....ελα παρε Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Images?q=tbn:ANd9GcQo21VJKiGlqRuAs3f3xYbBp340YD1787kg02PQDD62yeIh5cbs τσαμπα 7 ευρο και δωματιακι στην εκπληκτικη τιμουλα των 150ευρο τη βραδια την εχω ζησει με τη σεσουλα...(μη μου βγαζετε τον γαλλο απο μεσα μου!)

ναι αν την συγκρινουμε με βαλιτσα εταιριας που τις πουλαει 700ευρο τη μια ειναι παμφθηνες ..περισσευει να δωσεις χρημα και στις κοτες!


δειτε αυτο το βιντεο

παρτε και αυτες τις τιμες http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=196_203_1389


ξαναλεω των παιδιων οι βαλιτσες δειχνουν να ειναι σωστες αλλα ΟΧΙ φθηνες κατα την γνωμη μου!

και λεω και κατι γενικα ως προς το 100% Ελληνικο ........Ελληνες για να αλληλοστηριχθουμε πρεπει να ξεχασουμε λιγο τα γκρικ μουζακα, τις αρπαχτες και τα δηθεν



για ολα μια δικαιολογια!!!.....ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!!...για εγχωριο προιον φθηνες ΔΕΝ ειναι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 15:30

Γιώργη. ο χρήστης που τις κατασκευάζει κι ανήρτησε τιμές, φωτό κτλ.
νομίζω πως αναφέρει τη φράση "ανταγωνιστική τιμή" κι όχι "φθηνή"...

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος χρήστης αναφέρθηκε σε αυτές ως "φθηνές",
αλλά δε νομίζω πως το θέμα έχει τις προεκτάσεις που του δίνεις...

Εν πάσει περιπτώσει, δεν έχω σκοπό να γίνω υπερασπιστής κανενός,
αλλά ας μην κατηγορούμε αδιακρίτως...

Φιλικώς και με εκτίμηση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 16:11

gmavrid έγραψε:
Γιώργη. ο χρήστης που τις κατασκευάζει κι ανήρτησε τιμές, φωτό κτλ.
νομίζω πως αναφέρει τη φράση "ανταγωνιστική τιμή" κι όχι "φθηνή"...

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος χρήστης αναφέρθηκε σε αυτές ως "φθηνές",
αλλά δε νομίζω πως το θέμα έχει τις προεκτάσεις που του δίνεις...

Εν πάσει περιπτώσει, δεν έχω σκοπό να γίνω υπερασπιστής κανενός,
αλλά ας μην κατηγορούμε αδιακρίτως...

Φιλικώς και με εκτίμηση...

ξερω πολυ καλα τι εχουν πει τα παιδια και σε καμια περιπτωση δεν θελω να φανω κακός με ασχημες προθεσεις!


Ανταγωνιστική τιμή

100% Ελληνικό προϊόν

"ξεκινήσουμε να κατασκευάζουμε Βαλίτσες Αλουμινίου, για όποιον θέλει ένα προϊόν 100% χειροποίητο, Ελληνικό, ανθεκτικό, λειτουργικό, οικονομικό μα πάνω απ' όλα ανταγωνιστικό σε ότι αφορά παρόμοιες κατασκευές του εξωτερικού."

"(η τιμή του σετ θα είναι σε λίγες ημέρες διαθέσιμη όταν και θα έχει ολοκληρωθεί η κοστολόγηση των υλικών. Το μόνο σίγουρο είναι πως θα πρόκειται για μια οικονομική λύση που δεν θα υστερεί σε ποιότητα κατασκευής από αντίστοιχες επώνυμες.)"

"οικονομικό ώστε να μπορέσουμε όλοι με ένα λογικό κόστος να τις αποκτήσουμε χωρίς να πληρώνουμε τα μαλλιοκέφαλά μας σε ξένες εταιρίες."


Στο φορουμ, επειδη πολυ απλα δεν ειναι μαγαζι κανενος, μπορουμε και εκφραζομαστε λιγο πιο "ελευθερα" (μεσα σε λογικα πλαισια) και μπορουμε και βλεπουμε απο πολλες σκοπιες ενα θεμα!

Αν πρεπει να το δω μονοπλευρα ή αν με τον τροπο μου εθιξα καποιον το ΜΟΝΟ που μπορω να κανω ειναι να ζητησω συγνωμη!



.....Δεν μπορω ομως να σταματησω να εκφραζομαι οποτε χωρις τα "παρελκομενα" και τις "προσωπικες μου αποψεις που μπορει να θιξουν" (ας τις ξεχασουμε...πειτε οτι δεν τις ειπα!) ...που δεν ειπα και τιποτα κακο δηλαδη!

...ως μια καλη ανταγωνιστικη αντιπροταση σε αυτες τις βαλιτσες για τους φιλους μου συμφορουμιτες εχω να πω οτι υπαρχουν και αυτες εδω http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=196_203_1389 ...χωρις να θελω να πω οτι δεν θα στηριξω οποιον "πραγματικα" "φροντιζει" για μενα!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 19:19

Γιώργο ομολογουμένως αντιλαμβάνομαι τον σκεπτικισμό σου περί της τιμής που δίνουν οι φίλοι μας, όμως θα παρατηρήσω το εξής:

έκανα μία μικρή έρευνα στις βαλίτσες του motoraid και είδα ότι στην τιμή τους δεν περιλαμβάνονται οι κλειδαριές, και οι βάσεις στήριξης, οι οποίες αν δεν κάνω λάθος επιβαρύνουν με ένα κόστος άλλων 75? τον αγοραστή. Επίσης οι τιμές των παιδιών είναι σε μία κλίμακα στην οποία το τελικό κόστος με ΦΠΑ κυμαίνεται από 235-270? ανάλογα με το μέγεθος, ενώ στους ξένους η τιμή μαζί με κλειδαριές και βάση στήριξης κυμαίνονται τιμές από 270-280 για γυμνό αλουμίνιο και σε χρωματισμένες μαύρες ή γκρι ανεβαίνουμε στα 300-310 πάλι ανάλογα το μέγεθος....

ομολογουμένως λοιπόν τα παιδιά μας δίνουν μία πιο οικονομική λύση, και όχι απλά μια οικονομική λύση, αλλά την ΠΙΟ οικονομική λύση....

Εδώ όμως θα έρθει η παρατήρησή μου, πως οι τιμές που συγκρίνουμε προέρχονται από το motoraid, ένα Ελληνικό κατάστημα το οποίο έχει κάνει εισαγωγή αυτό το προϊόν και συνεπώς βάζει το καπέλο του.... και με βάση τα ποσοστά με τα οποία συνηθίζουν να "παίζουν" οι Έλληνες έμποροι το κόστος που ζητάνε οι ξένοι είναι πιθανόν περίπου ίδιο με των πατριωτών μας...
Επειδή δεν θέλω να μπω στην όποια συλλογιστική για το πως κάποιος αξιολογεί και τιμολογεί ένα προϊόν που φτιάχνει, δεν θα συνεχίσω άλλο να σχολιάζω.

Απλά κλείνοντας θα πω πως πράγματι η ελληνική είναι η ΠΙΟ οικονομική λύση, και για όποιον μετράει αυτά που έχει στην τσέπη του πιθανώς να παίζει ρόλο αυτό.... Επίσης το ότι τα λεφτά μένουν Ελλάδα πιθανόν να μετράει και για κάποιους άλλους αυτό.... και τέλος επιβραβεύουμε την επιτυχημένη προσπάθεια κάποιων ανθρώπων να φτιάξουν κάτι εξίσου ποιοτικό ίσως και περισσότερο, από μία εταιρία η οποία πιθανόν να έχει μεγαλύτερη "επιφάνεια" τεχνογνωσίας...

Αλλά για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου,
θα πω ότι καμιά φορά θα πρέπει να μην κοιτάμε την διπλανή ταβέρνα πόσο χρεώνει την φασολάδα για να την χρεώσουμε κι εμείς το ίδιο ή ΛΙΓΟ παρακάτω... νομίζω ότι αυτοί που μένουν στην ιστορία είναι αυτοί που κάνουν τη διαφορά ταίζοντας με τα μισά λεφτά τους διπλάσιους ανθρώπους φασολάδα...
αλλά αυτό πάλι έχει να κάνει με φασόλια και είναι από άλλη ιστορία.....

εύχομαι από καρδίας στα παιδιά καλές δουλειές και εις ανώτερα!
Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 451272
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 19:24

Αν σου πω ότι το πρωί πριν γράψω το μήνυμα, τις Nomada κοίταγα...
Όσον αφορά το κόστος τους στο motoraid, και στο site της nomada, σχεδόν τόσο τις χρεώνουν
http://holan.pl/en/catalog/245/406/0/Nomada_PRO_cases


Έχει επεξεργασθεί από τον/την LARRY στις Κυρ Φεβ 19 2012, 19:48, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 19:47

stam έγραψε:
Γιώργο ομολογουμένως αντιλαμβάνομαι τον σκεπτικισμό σου περί της τιμής που δίνουν οι φίλοι μας, όμως θα παρατηρήσω το εξής:

έκανα μία μικρή έρευνα στις βαλίτσες του motoraid και είδα ότι στην τιμή τους δεν περιλαμβάνονται οι κλειδαριές, και οι βάσεις στήριξης, οι οποίες αν δεν κάνω λάθος επιβαρύνουν με ένα κόστος άλλων 75? τον αγοραστή. Επίσης οι τιμές των παιδιών είναι σε μία κλίμακα στην οποία το τελικό κόστος με ΦΠΑ κυμαίνεται από 235-270? ανάλογα με το μέγεθος, ενώ στους ξένους η τιμή μαζί με κλειδαριές και βάση στήριξης κυμαίνονται τιμές από 270-280 για γυμνό αλουμίνιο και σε χρωματισμένες μαύρες ή γκρι ανεβαίνουμε στα 300-310 πάλι ανάλογα το μέγεθος....

ομολογουμένως λοιπόν τα παιδιά μας δίνουν μία πιο οικονομική λύση, και όχι απλά μια οικονομική λύση, αλλά την ΠΙΟ οικονομική λύση....

Εδώ όμως θα έρθει η παρατήρησή μου, πως οι τιμές που συγκρίνουμε προέρχονται από το motoraid, ένα Ελληνικό κατάστημα το οποίο έχει κάνει εισαγωγή αυτό το προϊόν και συνεπώς βάζει το καπέλο του.... και με βάση τα ποσοστά με τα οποία συνηθίζουν να "παίζουν" οι Έλληνες έμποροι το κόστος που ζητάνε οι ξένοι είναι πιθανόν περίπου ίδιο με των πατριωτών μας...
Επειδή δεν θέλω να μπω στην όποια συλλογιστική για το πως κάποιος αξιολογεί και τιμολογεί ένα προϊόν που φτιάχνει, δεν θα συνεχίσω άλλο να σχολιάζω.

Απλά κλείνοντας θα πω πως πράγματι η ελληνική είναι η ΠΙΟ οικονομική λύση, και για όποιον μετράει αυτά που έχει στην τσέπη του πιθανώς να παίζει ρόλο αυτό.... Επίσης το ότι τα λεφτά μένουν Ελλάδα πιθανόν να μετράει και για κάποιους άλλους αυτό.... και τέλος επιβραβεύουμε την επιτυχημένη προσπάθεια κάποιων ανθρώπων να φτιάξουν κάτι εξίσου ποιοτικό ίσως και περισσότερο, από μία εταιρία η οποία πιθανόν να έχει μεγαλύτερη "επιφάνεια" τεχνογνωσίας...

Αλλά για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου,
θα πω ότι καμιά φορά θα πρέπει να μην κοιτάμε την διπλανή ταβέρνα πόσο χρεώνει την φασολάδα για να την χρεώσουμε κι εμείς το ίδιο ή ΛΙΓΟ παρακάτω... νομίζω ότι αυτοί που μένουν στην ιστορία είναι αυτοί που κάνουν τη διαφορά ταίζοντας με τα μισά λεφτά τους διπλάσιους ανθρώπους φασολάδα...
αλλά αυτό πάλι έχει να κάνει με φασόλια και είναι από άλλη ιστορία.....

εύχομαι από καρδίας στα παιδιά καλές δουλειές και εις ανώτερα!
Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 451272

Κρινοντας απο την απαντηση που εδωσες μπορω να πω οτι επιασες 100% το σκεπτικο μου OK ...ειδικα εκει που κανεις τον δικηγορο του διαβολου! Laughing

Εχεις δικιο για τα εξτρα των 75ευρω, παρεπιπτοντως η βαση στηριξης εχει απιστευτο φινιρισμα http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=8082 και αυτη των 45λτ δειχνει πολυ ωραια http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=8077&osCsid=c5c2561a18ef8ad4c6d73da62a597b4e με ενα ομορφο συνολο των 280 ευρω στα 45λιτρα με φπα μπορω να πω οτι ειναι μια τιμια προσφορα!

βεβαια και των παιδιων απο την ΕΛΛΑΔΑ στα 200 + 20 + 23% συνολο 270,60 ειναι απιστευτη προσφορα κερδιζουμε 9,40!

οποτε οποιος θελει σκεφτεται και πραττει και φυσικα υπαρχουν και οι παραγοντες που αναφερεις οτι "Επίσης το ότι τα λεφτά μένουν Ελλάδα πιθανόν να μετράει και για κάποιους άλλους αυτό.... και τέλος επιβραβεύουμε την επιτυχημένη προσπάθεια κάποιων ανθρώπων" αν και αυτοι στο motoraid νομιζω ειναι Ελληνες εμποροι απο την Πατρα!


Ευχομαι στα παιδια απο το χωριο των Τρικαλλων καλες δουλειες και πολλα μπραβο για το αποτελεσμα της δουλειας τους!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 19:54

LARRY έγραψε:
Αν σου πω ότι το πρωί πριν γράψω το μήνυμα, τις Nomada κοίταγα...
OK ...ωραια δουλεια!





LARRY έγραψε:
Όσον αφορά το κόστος τους στο motoraid, και στο site της nomada, σχεδόν τόσο τις χρεώνουν
http://holan.pl/en/catalog/245/406/0/Nomada_PRO_cases

δεν γινομαι τοσο κακος ωστε να πω κατι πανω σε αυτο ....απλα χαμογελαω rock

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 20:01

Παρεμπιπτόντως, σε περαιτέρω διευκρινίσεις και συζήτηση που έχει γίνει στο gs forum, υπάρχει και η δυνατότητα να τις αγοράσεις χωρίς βαφή, μειώνοντας το κόστος κατά 40? το σετ. Όσο για το ΦΠΑ.... alien
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 20:09

LARRY έγραψε:
Παρεμπιπτόντως, σε περαιτέρω διευκρινίσεις και συζήτηση που έχει γίνει στο gs forum, υπάρχει και η δυνατότητα να τις αγοράσεις χωρίς βαφή, μειώνοντας το κόστος κατά 40? το σετ.Όσο για το ΦΠΑ... alien



..με τριβελιζεις τωρα Twisted Evil

αλλα θα τα πουμε οταν ερθεις στο μαγαζι! psarema

δεν περιγραφω αλλο NO εδω!


Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 870118 Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 501340 rock



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 20:12

Την Τρίτη το απόγευμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gagarin

gagarin

Ηλικία : 67
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 04/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 20:26

4kings
Αν μου επιτρεπεις να πω κατ΄ ελαχιστον το παρακάτω.
Νομίζω ότι αδικεις το μεράκι των παιδιών. Ψαλιδισες ήδη φτερά.
Σε τέτοιες προσπάθειες το μερακι έχει κι αυτο τιμη , εστω συμβολική.

Παρεπιμπτοντως ο Ηλίας Βροχιδης που μίλησα
μαζι του στο Πλέριο μου είπε ότι είναι σε επαφή
με τα παιδια για βαλίτσες κάγκελα για το ταξίδι του
στην Αφρική.

Κρίμα πάντως.

Φιλικά.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 20:56

gagarin έγραψε:
4kings
Αν μου επιτρεπεις να πω κατ΄ ελαχιστον το παρακάτω.
Νομίζω ότι αδικεις το μεράκι των παιδιών. Ψαλιδισες ήδη φτερά.
Σε τέτοιες προσπάθειες το μερακι έχει κι αυτο τιμη , εστω συμβολική.

Παρεπιμπτοντως ο Ηλίας Βροχιδης που μίλησα
μαζι του στο Πλέριο μου είπε ότι είναι σε επαφή
με τα παιδια για βαλίτσες κάγκελα για το ταξίδι του
στην Αφρική.

Κρίμα πάντως.

Φιλικά.




Και εγω κουρευω με μερακι αλλα αν ειχα το κουρεμα 50ευρω θα εκανα περμαναντ σε μυγες .....αλλα δεν νομιζω να το εκανες θεμα αυτο!

και παρεπιπτοντως αν ειχα πελατη τον Γιασερ Αραφατ δεν θα σου καιγοτανε καρφι!


συγνωμη που το Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 501340 στην ειρωνια! Laughing



το θεμα μου ειναι οτι στο φορουμ οταν ο terino εφτιαξε τις βασεις για τα προβολακια που ειναι αντιγραφη της touratech και το παιδι τις εβαλε 50 ευρω το σετ την ωρα που στο motoraid ειχαν μια περιουσια εκανε μια κινηση που ηταν σαν να λεει "ελα παρτε κοσμε ξεπουλαμε" ....."ταισε το μισο φορουμ βασεις (ευχομαι με το καλο ολοκληρο Razz ) και Δεν με ενδιαφερει αν βγαζει και 49 ευρο στο σετ .........ειναι πραγματικα απιστευτη η δουλεια του και με την κινηση του εδειξε οτι σεβεται την τσεπη μας και το φορουμ!

μια αλλη κινηση που ξεφυτρωσε προσφατα ηταν αυτη του motoαργυριου με την αντιγραφη της superbrace στα 55 ευρω, την ωρα που στο motoraid εχει 149!.....δεν με νοιαζει ΠΟΣΑ βγαζει με συμφερει και την αγοραζω .........και δεν το λεω ουτε του παπα!


Δεν θα στεναχωρηθω λοιπον οσο και αν θες σε καμια περιπτωση......

Εγω απλα, ΔΕΝ ειδα φτερα!!!! ....ειδα καποιες αλλες παρομοιες βαλιτσες! Shocked ...τις οποιες θεωρησα σωστο οτι επρεπε να σας τις δειξω ....και αμα θες μου λες και ευχαριστω!


merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 21:19

LARRY έγραψε:
Την Τρίτη το απόγευμα;

Ν Α Ι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gagarin

gagarin

Ηλικία : 67
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 04/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 21:41

Να σαι καλα φίλε 4kings

Μια άποψη ήταν κ η δικη μου όπως τόσες άλλες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 22:13

Επειδη το θεμα βαλιτσα αλουμινιου το εχω ψαξει αρκετα, να σημειωσουμε οτι οι ντοπιες βαλιτσες ειναι αλουμινιο 2χιλ, οπως κι εκεινες της Holan, ενω πχ οι Zega της Touratech ειναι 1.5χιλ. Βεβαια , υπαρχουν απειρα ταξιδιωτικα με τις ZEGA να εχουν περασει τα μυρια οσα και να εχουν αντεξει, παρ'ολο που ειναι κατα τι πιο "αδυνατες"...


Κι εδω ερχεται ο "μαγκας" ο ρουμανος. Οι παρακατω ειναι μεν 1.5χιλ αλλα ερχονται κομπλε με κλειδαριες και βαμμενες, οπως στη φωτο με 280? σπιτι σας. Εννοω μαζι με μεταφορικα, και ναι, εννοω το ζευγαρι.

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Attachment


Με ενα σετακι στηριγματων, αντιγραφο της Touratech, απο εναν αλλο κατασκευαστη στη Γερμανια, με 50? εισαι κομπλε, αν εχεις καγκελα πχ GIVI. Με 330? δηλαδη συνολικα, εχεις ενα ζευγαρι αξιοπρεπεστατες βαλιτσες αλουμινιου...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την k0k0$ στις Κυρ Φεβ 19 2012, 22:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 22:45

Κώστα η φώτο μάλλον έχει θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 22:49

Περιεργο, πριν την εβλεπα μια χαρα αλλα οντως ειχε θεμα. Τωρα παλι τη βλεπω μια χαρα χωρις να αλλαξω κατι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 23:02

Η φωτό είναι εντάξει !!! Shocked

Τα μάτια του bozou κλείνουν σε νέες αγορές !!! Razz

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
theofilοs

theofilοs

Ηλικία : 34
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 05/06/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 23:19

πολυ ωραιες οι παραπανω βαλιτσες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 19 2012, 23:22

Τώρα τις βλέπω κι'εγώ. Shocked

Φίλε Λόρδε,απο αγορές κλείσαμε (για αυτον τον μήνα). Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0panos
Member
Member


Ηλικία : 73
Τόπος : Athens
Registration date : 28/01/2008

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 08:30

Απο εμφάνιση προτιμώ τις μεταλλικές αλλά απο εργονομία και τίμιο κόστος τις GIVI E41 keyless


Έχει επεξεργασθεί από τον/την k0panos στις Δευ Φεβ 20 2012, 11:24, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεταλλικές Βαλίτσες    Μεταλλικές Βαλίτσες  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 10:15

LORDOS έγραψε:
Η φωτό είναι εντάξει !!! Shocked

Τα μάτια του bozou κλείνουν σε νέες αγορές !!! Razz



Ο LARRY να δεις .........δεν θα προλαβει να ερθει την τριτη στο μαγαζι, .........εχει παει Ρουμανια!


δεν φτανει που στα λεφτα της μιας βρηκε δυο ηθελε να γλτυτωσει και τα μεταφορικα ο κιαρατας! Laughing



...kOpanos το μονο που μπορω να πω με απιχειρηματα ειναι οτι μοιαζει πιο πολυ με gs Razz ... YOU! .........και λιγο σοβαρα τωρα .....νομιζω οτι εχουν μεγαλη διαφορα σε θεμα ανθεκτικοτητας δηλαδη αν πχ ειχες μια πτωση χωρις ατυχημα (ουτε για εσενα ουτε για τη μηχανη σου) δεν θα σου σταματουσε το ταξιδι, με τις αλουμινιου βαλιτσες θα ειχες μια στραπατσαρισμενη βαλιτσα που το πολυ πολυ να εσπαγε καμια βαση και να την επιανες με ιμαντες .......ενω απο τη αλλη θα ειχε μεγαλη διαφορα αν εψαχνες να βαλεις καπου μεσα τα πραγματα που ειχε η πλαστικη βαλιτσα γιατι εσπασε στα δυο!

...εμφανισιακα εμενα μου αρεσουν αυτου του τυπου που εχεις βαλει στη φωτο πιο πολυ απο τις τετραγωνες! Wink
http://www.motoraid.eu/shop/images/givi_v35_teck_monokey_sidecases_motoraid00.jpg
http://www.motoraid.eu/shop/images/K33N%20kappa%20side%20cases.jpg
αυτα βεβαια ειναι γουστα του καθενος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μεταλλικές Βαλίτσες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: