Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 15:56

εχει και αυτη
http://www.kanalis.gr/product_info.php?cPath=275&products_id=84

αλλα θα κανει για το 650 του 2005 που εχω εγω???και ειναι καλυτερη απο την αλλη???

του εστειλα τωρα μυνημα να δω αν εχει εγγυηση κιολας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:03

Εκανα ενα λαθος, η πορτοκαλι που δειχνεις ειναι πιο φαρδια, οποτε δε θα μπαινει στη βαση. Η 2η ειναι οκ, απλα επειδη ειναι 12ΑΗ ειναι λιγο πιο ψηλη απο τη μαμα(βασικα ειναι οπως του 1000), αλλα θα κανει σιγουρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:06

θα με τρελανεις αφου εχουν το ιδιο μηκος....
http://www.kanalis.gr/product_info.php?products_id=71

http://www.kanalis.gr/product_info.php?cPath=275&products_id=84

το υψος αλλαζει και τα αμπερ απο 12 σε 14.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:10

Στη μια το πλατος (W) ειναι 127 και στην αλλη 88

Συνηθως οι ΥΤΧ12 ειναι 10ΑΗ και οι ΥΤΧ14 12ΑΗ. Αυτος η μαγκας ειναι , η εχει νεα γενια μπαταριων. Razz Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:16

τωρα για να σε κουφανω λιγο για να μην με περασεις και για τελειος χαζο , να δεις γιατι εγω βλεπω τις ιδιες διαστασεις , μετετρεψε την σελιδα στα ελληνικα πατωντας την ελληνικη σημαια και ξαναδες τις διαστασεις


μιλαμε για τεχνολογια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:19

k0k0$ έγραψε:
Οχι, οκ ειναι, και στις διαστασεις ειναι ιδια. Εμενα με τρομαζει η τιμη της για GEL και το οτι το ονομα Yusuba δεν το βλεπω παρα μονο απο ελληνικες σελιδες.

k0k0$ έγραψε:
Εκανα ενα λαθος, η πορτοκαλι που δειχνεις ειναι πιο φαρδια, οποτε δε θα μπαινει στη βαση. Η 2η ειναι οκ, απλα επειδη ειναι 12ΑΗ ειναι λιγο πιο ψηλη απο τη μαμα(βασικα ειναι οπως του 1000), αλλα θα κανει σιγουρα.

Μα λεω κι εγω! Πριν που την ειδα ειχε σωστες διαστασεις! Τωρα τι εγινε?!?!?!? Very Happy Razz Very Happy


Παντως αυτο με τα αμπερωρια ισχυει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:21

Για τα αμπερ δεν ξερω απλα ΕΓΩ θεωρησα οτι για να γραφει η μια 12ah θα ειναι 12 και το αντιστοιχο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:24

Μα και αυτος στη σελιδα του τις δηλωνει ως 12ΑΗ και 14ΑΗ!

(ενω αν κανεις ζουμ στη 14αρα θα δεις οτι γραφει πανω 12ΑΗ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:28

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παντως για τον χρονο σου ...... θα τον παρω τηλεφωνο και οταν εχω νεα θα ποσταρωμιας και ειναι φθηνος γενικα και απο φιλο που αγορασε μπαταριες για το σκαφος του(θαλασσης) ειναι πολυ ικανοποιημενος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:30

Και οχι μονο... μενω παρα πολυ κοντα στο παραπανω καταστημα! Οποτε αν χρειαστεις κατι, ΡΜ. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 16:43

Διπλα ευχαριστω και για την προταση....αν μπορεσεις οποτε σε βολεψει να περασεις να δεις τι σοη μπαταριες εχει και τι μερος του λογου λογου ανθρωπος ειναι...γιατι οπως ειδες εχει ελκυστικες τιμες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 12:32

Είμαι και Εγω για μπαταρία Τελικά. Σήμερα το βολτομετρο νε σβηστη έδειχνε 12.3 με το ζόρι βαρεσε μίζα. Τι οικονομική λύση μπορούμε να βρούμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 13:48

krisberis έγραψε:
Είμαι και Εγω για μπαταρία Τελικά. Σήμερα το βολτομετρο νε σβηστη έδειχνε 12.3 με το ζόρι βαρεσε μίζα. Τι οικονομική λύση μπορούμε να βρούμε;

Το θεμα ειναι και το αν μετραει σωστα το βολτομετρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 13:53

Μεταφέρθηκε στο ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ-ΑΞΕΣΟΥΑΡ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 13:56

Αυτή τη Furukawa FB Super MF made in Japan για το 1000 δε μπορώ να τη βρώ πουθενά ρε γ@μώτο Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 14:06

polnak έγραψε:

Αν και έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω , είδα αυτό το θέμα με την μπαταρία και επειδή έχω κάνει ένα πείραμα με την δικιά μου και έχει πετύχει , θα ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Όπως ξέρουμε η μπαταρία παθαίνει από το κρύο, έτσι και εγώ την έχω επένδυσα με αυτό το υλικό που βάζουν στις σωληνώσεις για την παγωνιά .
Είχαμε ένα στην δουλειά σε μεγάλη διατομή, το άνοιξα για να έχω μεγάλη επιφάνεια και επένδυσα την μπαταρία με την βοήθεια κολλητικής ταινίας. Αφού βγάλετε το πιατακι που έχει από κάτω η θήκη τις μπαταρίας, μπαίνει λίγο σφηνωτα αλλά δεν θα έχετε πρόβλημα με την μπαταρία από το κρύο, δοκιμή σε μπαταρία των 40 ευρώ σε θερμοκρασία -7 βαθμούς.

Τωρα που το διάβασα, θυμηθηκα τι ειναι αυτο που σέρνεται μέσα στο πορτ μπαγκάζ μου.
Το Megane Μου, έχει ακριβώς αυτό που λές για την μπαταρία. Το είχε βγάλει ο "μάστορας" στη Σαντορίνη, όταν έμεινα απο μπαταρία.
Ενα κάλλυμα, σαν μοκέτα που τυλίγει γύρω - γύρω την μπαταρία του αυτοκινήτου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 15:04

Hypersonic έγραψε:
krisberis έγραψε:
Είμαι και Εγω για μπαταρία Τελικά. Σήμερα το βολτομετρο νε σβηστη έδειχνε 12.3 με το ζόρι βαρεσε μίζα. Τι οικονομική λύση μπορούμε να βρούμε;

Το θεμα ειναι και το αν μετραει σωστα το βολτομετρο...
Γιατί να μην μετράει σωστά; Κατευθείαν στη μπαταρία είναι, το καινούργιο απο το power buy.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 15:10

Με σβηστή 12.3 V? Μια χαρά είναι η μπαταρία. Πόσο ήθελες να δείχνει?
Μήπως φταίει η μίζα σου ή κάτι άλλο?
Γιατί, αν είναι όπως τα λες, η μπαταρία σίγουρα δεν φταίει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 15:26

gmavrid έγραψε:
Με σβηστή 12.3 V? Μια χαρά είναι η μπαταρία. Πόσο ήθελες να δείχνει?
Μήπως φταίει η μίζα σου ή κάτι άλλο?
Γιατί, αν είναι όπως τα λες, η μπαταρία σίγουρα δεν φταίει...

με το που ανέβω τον διακόπτη παει στο 11.8 και μόλις παταω μίζα πέφτει κάτω απο 10-9-8v στιγμιαία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 15:45

krisberis έγραψε:
με το που ανέβω τον διακόπτη παει στο 11.8

Φυσιολογικό. Μπαίνουν +110 Watt από τους Η4.

krisberis έγραψε:
...και μόλις παταω μίζα πέφτει κάτω απο 10-9-8v στιγμιαία

Κι αυτό φυσιολογικό. Με τη μιζιά τραβάει αρκετό ρεύμα.

Νομίζω πως η μπαταρία σου είναι σε καλή κατάσταση από άποψη χωρητικότητας,
διαφορετικά δεν θα μπορούσες να βλέπεις τέτοιες τάσεις. Μάλλον 11.5 V ή εκεί κοντά...

Μπορεί να μην είναι στο 100%, αλλά είναι σε καλή κατάσταση...
Δοκίμασε να τη φορτίσεις με μικρή ένταση ρεύματος για ένα βράδυ,
αν ο δείκτης του φορτιστή κατέβει στο 0 είσαι μέγκλα...
Γενικότερα, όσο πιο κοντά στο 0 τόσο καλύτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 15:51

gmavrid έγραψε:
krisberis έγραψε:
με το που ανέβω τον διακόπτη παει στο 11.8

Φυσιολογικό. Μπαίνουν +110 Watt από τους Η4.

krisberis έγραψε:
...και μόλις παταω μίζα πέφτει κάτω απο 10-9-8v στιγμιαία

Κι αυτό φυσιολογικό. Με τη μιζιά τραβάει αρκετό ρεύμα.

Νομίζω πως η μπαταρία σου είναι σε καλή κατάσταση από άποψη χωρητικότητας,
διαφορετικά δεν θα μπορούσες να βλέπεις τέτοιες τάσεις. Μάλλον 11.5 V ή εκεί κοντά...

Μπορεί να μην είναι στο 100%, αλλά είναι σε καλή κατάσταση...
Δοκίμασε να τη φορτίσεις με μικρή ένταση ρεύματος για ένα βράδυ,
αν ο δείκτης του φορτιστή κατέβει στο 0 είσαι μέγκλα...
Γενικότερα, όσο πιο κοντά στο 0 τόσο καλύτερα...

Έχω ξένον. Οπότε τι να κοιτάξω; Μήπως θέλει καρβουνακια; Να της ρίξω ένα χτυπο στη μίζα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 15:56

Xenon που ανάβουν μετά ή αμέσως? Κι αυτά τραβάνε, κι η αντλία κι όλα...
Αν έχεις θέμα με τα καρβουνάκια θα έχεις ασχέτως καιρού, ακόμη και σε ζεστότερη μέρα...

Μην αγχώνεσαι, μια χαρά είσαι.
Εγώ φταίω που σε τρόμαξα, απλά σου το έγραψα έτσι για να δώσω έμφαση
στο ότι η μπαταρία σου είναι/ φαίνεται υγιής...
Δοκίμασε πρώτα μία φόρτιση στην μπαταρία για να φύγεις από την ιδέα κι άστα τα άλλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 16:16

gmavrid έγραψε:
Xenon που ανάβουν μετά ή αμέσως? Κι αυτά τραβάνε, κι η αντλία κι όλα...
Αν έχεις θέμα με τα καρβουνάκια θα έχεις ασχέτως καιρού, ακόμη και σε ζεστότερη μέρα...

Μην αγχώνεσαι, μια χαρά είσαι.
Εγώ φταίω που σε τρόμαξα, απλά σου το έγραψα έτσι για να δώσω έμφαση
στο ότι η μπαταρία σου είναι/ φαίνεται υγιής...
Δοκίμασε πρώτα μία φόρτιση στην μπαταρία για να φύγεις από την ιδέα κι άστα τα άλλα...

Την είχα παει στο μάστορα την προηγούμενη ευδομαδα, την φωρτισε περίπου 5 ώρες. Όταν την έβαλα έδειχνε 12.9 σχεδόν και τώρα μετα απο 4μερες περίπου έπεσε στα 12.3 Μακάρι να αντέξει. Τα ξένον ανάβουν κατευθείαν με το κλειδι. Το πολυ πολυ να μείνω στο δρόμο καμία μέρα. Ευχαριστώ για την Βοήθεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 16:24

Οι μπαταριες αμεσως μετα τη φορτιση παντα λενε πολυ μεγαλυτερη ταση απ'οτι μπορουν να διατηρησουν. Μετα απο πληρη φορτιση, μετρησε την υστερα απο 8+ ωρες.

Τα ΧΕΝΟΝ μπορει να θελουν μονο 35w στη λειτουργια τους, αλλα κατα τη φαση της εκκινησης τους τραβανε πολυ παραπανω ρευμα.

Τα 12.3ν σβηστη δειχνουν μπαταρια στο 50% της φορτισης της. Αλλα επισης, πρεπει να λαβεις υποψη σου τις χαμηλες θερμοκρασιες που α) ριχνουν την ταση της μπαταριας και β) "παγωνουν" το λαδι και το μοτερ, κανοντας το πιο δυσκολο να κινηθει απο τη μιζα, αρα απαιτειται περισσοτερη "δυναμη" απο την μπαταρια.

Μην κανεις τιποτα... Εγω με ολοκαινουρια μπαταρια βλεπω 12.6ν λογω κρυου. Αθηνα.. Ποσο μαλλον στα Γιαννενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 12 2012, 16:40

k0k0$ έγραψε:
Μην κανεις τιποτα... Εγω με ολοκαινουρια μπαταρια βλεπω 12.6ν λογω κρυου. Αθηνα.. Ποσο μαλλον στα Γιαννενα.

Εχει παει και -4 αυτες τις μερες!! Να δουμε μηπως την γλειτωσουμε και φετος!! Εχουμε να παμε και ιταλια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: