Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 13:31

paitos έγραψε:
Οχι... και μαλλον ειναι αχρηστη γιατι την ειχα ανοιξει τοτε

έχυσες μέσα της? (τα υγρα?) χεχε. αν όχι δεν είναι άχρηστη, χύσε μέσα (τα υγρα), άσε ανοιχτό καπάκι 40 λεπτα, κλείσε καπάκι κ κάνε μια βόλτα μέχρι τον Φιλιπ για καφέ με ψηλές στροφές, αν δεν έχεις χρόνο για βόλτα φόρτισέ την κάπου κάνα 3ωρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 14:20

nikolasr200 έγραψε:
Πόσα χρόνια την είχες..??

1 χρονο και 3 μηνες... (τα "προβληματα" αρχισαν με τα πρωτα πολλα κρυα).... αλλα αντιπροσωπεια δεν παω...

Αν ζεστανει ο καιρος θα αντεξει, αλλα δεν ειναι στα καλα της για να την παλεψει μεσα στα κρυα....


k0k0$ έγραψε:
Γιαννη εγω πηρα την αντιστοιχη της BS με τη μονη διαφορα οτι ειναι GEL. Και καλα θα κρατησει λιγο παραπανω, θεωρητικα παντα. Γνωμη μου, μετα απο προσωπικη εμπειρια, ειναι οτι πλεον οι μπαταριες, ακομη και οι φτηνες κινεζικες, εχουν την ιδια αποδοση με τις ακριβες αμερικανο-ιαπωνεζικες. Και σε θεμα αντοχης, πλεον ολοι δινουν μια εγγυηση καλης λειτουργιας. Και προσωπικα, η διαφορα στην τιμη τους δεν δικαιολογειται... Μια γνησια YUASA κοστιζει ακριβως τα διπλασια, και αμφιβαλλω οτι θα διαρκεσει ακριβως το διπλασιο χρονο.

Η δικη μου εμπειρια (εκτος απο τυχαια βλαβη της μπαταριας-κοψιμο στοιχειου) εχει ως εξης (ιδιες συνθηκες χρησης τοτε και τωρα)...

Η μπαταρια του Transalp ηταν η γνησια Yuasa 100% κλειστου τυπου gel (με 11 αμπερωρια) με τα 140?.... κρατησε 5+ χρονια (ο μπαταριάς δεν το πιστευε και ελεγε αποκλειεται) χωρις κανενα απολυτως προβλημα στην εκκινηση (ζεστη ή κρυο καιρο, ή μερα απο 15 μερες ακινησια). Και αν δεν την ξελιγωνα μια μερα με τα αλαρμ αναμμενα, θα εμενε παραπανω....
Η 2η που εβαλα με 50-70? (δε θυμαμαι ακριβως) κρατησε ουτε 3 χρονια και τα εφτησε (προσφατα) εντελως-εντελως μετα απο 10 μερες ακινησιας...

Bretsos έγραψε:
Και στο θεμα μπαταριας κακα τα ψεματα ισχυει ο κανονας του οτι δινεις παιρνεις!!
Σωστα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 14:29

Hypersonic έγραψε:
Η μπαταρια του Transalp ηταν η γνησια Yuasa 100% κλειστου τυπου gel (με 11 αμπερωρια) με τα 140?.... κρατησε 5+ χρονια (ο μπαταριάς δεν το πιστευε και ελεγε αποκλειεται) χωρις κανενα απολυτως προβλημα στην εκκινηση (ζεστη ή κρυο καιρο, ή μερα απο 15 μερες ακινησια). Και αν δεν την ξελιγωνα μια μερα με τα αλαρμ αναμμενα, θα εμενε παραπανω....
Η 2η που εβαλα με 50-70? (δε θυμαμαι ακριβως) κρατησε ουτε 3 χρονια και τα εφτησε (προσφατα) εντελως-εντελως μετα απο 10 μερες ακινησιας...



E ναι οκ, τα ιδια λεμε. Τι 140ε για 5+ χρονια, τι 46Ε για 2+ χρονια... Αν και εξακολουθω να πιστευω οτι το ολο θεμα ειναι πλεον στα πλαστικα, αν δηλαδη απο τους κραδασμους κτλ ραγισει καπου το κελυφος της μπαταριας, αλλιως δε μπορω να δω καπου διαφορα στην τεχνολογια.


Για οσους ενδιαφερονται για μπαταριες ξηρου τυπου δειτε και αυτες που δινει η MAKAN:

http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1113&category_id=113&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=en

(αν και δε βλεπω πουθενα την PC545 που παρινει το δικο μας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natk
Member
Member
natk

Ηλικία : 42
Τόπος : 40.632096,22.934683
Registration date : 24/08/2009

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 14:37

k0k0$ έγραψε:
mavras έγραψε:
Η δικη μου μπαταρια ζει τον 7 χειμωνα της(12/2006-Κ7) ...

Για check your math, γιατι εχουμε μονο 2 μηνες διαφορα στη χρονολογια αγορας αλλα 2 χρονια στους χειμωνες! Razz Razz Razz

+650 Και εμένα μου βγήκε το μάτι γιατί και η δικιά μου έχει γενέθλια περίπου μαζί με την δικιά σου. ΑΧ...παιδιά....για πότε μεγαλώνουν και δεν το καταλαβαίνεις Very Happy

Η δικιά μου είναι τοξότης. Εσένα; Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 14:54

tazakos έγραψε:
paitos έγραψε:
Οχι... και μαλλον ειναι αχρηστη γιατι την ειχα ανοιξει τοτε

έχυσες μέσα της? (τα υγρα?) χεχε. αν όχι δεν είναι άχρηστη, χύσε μέσα (τα υγρα), άσε ανοιχτό καπάκι 40 λεπτα, κλείσε καπάκι κ κάνε μια βόλτα μέχρι τον Φιλιπ για καφέ με ψηλές στροφές, αν δεν έχεις χρόνο για βόλτα φόρτισέ την κάπου κάνα 3ωρο.

Δυστηχως Γιαννη της τα πεταξει .... τα υγρα μεσα!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 15:13

Kανένας δε ξέρει εάν υπάρχει η γνήσια μπαταρία του 1000 ή στη χειρότερη κάποια αντίστοιχων δυνατοτήτων?Κάποιος θυμάμαι ότι την έψαχνε αλλά δε το παρακολούθησα το θέμα να δώ τί απέγινε Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 15:43

k0k0$ έγραψε:
Hypersonic έγραψε:
Η μπαταρια του Transalp ηταν η γνησια Yuasa 100% κλειστου τυπου gel (με 11 αμπερωρια) με τα 140?.... κρατησε 5+ χρονια (ο μπαταριάς δεν το πιστευε και ελεγε αποκλειεται) χωρις κανενα απολυτως προβλημα στην εκκινηση (ζεστη ή κρυο καιρο, ή μερα απο 15 μερες ακινησια). Και αν δεν την ξελιγωνα μια μερα με τα αλαρμ αναμμενα, θα εμενε παραπανω....
Η 2η που εβαλα με 50-70? (δε θυμαμαι ακριβως) κρατησε ουτε 3 χρονια και τα εφτησε (προσφατα) εντελως-εντελως μετα απο 10 μερες ακινησιας...



E ναι οκ, τα ιδια λεμε. Τι 140ε για 5+ χρονια, τι 46Ε για 2+ χρονια... Αν και εξακολουθω να πιστευω οτι το ολο θεμα ειναι πλεον στα πλαστικα, αν δηλαδη απο τους κραδασμους κτλ ραγισει καπου το κελυφος της μπαταριας, αλλιως δε μπορω να δω καπου διαφορα στην τεχνολογια.


Για οσους ενδιαφερονται για μπαταριες ξηρου τυπου δειτε και αυτες που δινει η MAKAN:

http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1113&category_id=113&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=en

(αν και δε βλεπω πουθενα την PC545 που παρινει το δικο μας)

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=ODYSSEY+PC545&_sacat=See-All-Categories

Όσες θέλεις! 117? μαζί με μεταφορικά ο φθηνότερος.Αν του κάνουμε και μια νύξη για 10 τεμάχια... Βέβαια δεν μπορώ να καταλάβω την διαφορά στους κωδικούς pc545 και pc545mj Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 03 2012, 15:51

Ακυρο,εχω κανει μαλακια... δεν κανει η 545 για Στρομ...

edit: αυτη ειναι η μαμα μπαταρια μου...

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 6628439035_25c10ce100


Δεν ειναι YUASA (εξαγωμενες), ειναι GS-YUASA(δηλαδη ντοπιες Τζαπαν), αλλα φυσικα Made in China. Ειναι ομως VRLA δηλαδη ειτε gel ειτε AGM, παντως οχι απλη κλειστου τυπου.

Ειτε κινεζια ειτε οχι, εβγαλε 5 χρονακια και ενω την εχω μια βδομαδα βγαλμενη μες στο κρυο , ακομη λεει 12.6ν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 18:16

Tα πρωτα DL1000 ειχαν μια furukawa - FB, FTX14-BS, αυτη:

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcQx4R6iENa5s7A-EUrAC9X2mY0bIppD6WbGyxYHI0mhOiK9xykX0735lvzgcg


Αργοτερα ερχονταν με YUASA YTX14-BS:

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 812140


Oτιδηποτε με ονομα *ΤΧ14-ΒS σου κανει, αρκει να ειναι κλειστου τυπου και να βγαζει 12ΑΗ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 18:43

για αυτη τι λετε κανει για το 650...????

http://www.kanalis.gr/product_info.php?products_id=71
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 21:12

k0k0$ έγραψε:
Tα πρωτα DL1000 ειχαν μια furukawa - FB, FTX14-BS, αυτη:

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcQx4R6iENa5s7A-EUrAC9X2mY0bIppD6WbGyxYHI0mhOiK9xykX0735lvzgcg


Αργοτερα ερχονταν με YUASA YTX14-BS:

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 812140


Oτιδηποτε με ονομα *ΤΧ14-ΒS σου κανει, αρκει να ειναι κλειστου τυπου και να βγαζει 12ΑΗ.
Κώστα σ'ευχαριστώ που ασχολήθηκες merci
Λοιπόν,η δικιά μου φορούσε την πρώτη που ανέφερες.Πάρα πάρα πολύ καλή μπαταρία και αν δεν ήταν ο ''φωστήρας'' μάστορας,θα τη φορούσα ακόμα,για 7η σερί χρονιά!!!Δε μου είχε παρουσιάσει το παραμικρό!
Το θέμα είναι εάν μπορώ πλέον να τη βρώ,μιάς και από διάφορες κουβέντες είναι δυσεύρετη pale Από την άλλη,στο νησί η yuasa πωλείται στα 150? περίπου Shocked ...Οπότε όπως καταλαβαίνεις ψάχνομαι ακόμα Wink Οποιαδήποτε βοήθεια με κάποιο λίνκ ή πληροφορία ευπρόσδεκτη merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
3laloum

3laloum

Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 14/01/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 21:46

groi1000 έγραψε:
Κώστα σ'ευχαριστώ που ασχολήθηκες merci
Λοιπόν,η δικιά μου φορούσε την πρώτη που ανέφερες.Πάρα πάρα πολύ καλή μπαταρία και αν δεν ήταν ο ''φωστήρας'' μάστορας,θα τη φορούσα ακόμα,για 7η σερί χρονιά!!!Δε μου είχε παρουσιάσει το παραμικρό!
Το θέμα είναι εάν μπορώ πλέον να τη βρώ,μιάς και από διάφορες κουβέντες είναι δυσεύρετη pale Από την άλλη,στο νησί η yuasa πωλείται στα 150? περίπου Shocked ...Οπότε όπως καταλαβαίνεις ψάχνομαι ακόμα Wink Οποιαδήποτε βοήθεια με κάποιο λίνκ ή πληροφορία ευπρόσδεκτη merci

Με μια πρόχειρη αναζήτηση στο e-bay,μου έβγαλε κάμποσα αποτελέσματα που απέχουν έτη φωτός από τις τιμές του νησιού...είμαι και γω ομοιοπαθής βλέπεις! Για κοίτα εδώ...., ελπίζω να βοήθησα στο ελάχιστο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 21:58

3laloum έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Κώστα σ'ευχαριστώ που ασχολήθηκες merci
Λοιπόν,η δικιά μου φορούσε την πρώτη που ανέφερες.Πάρα πάρα πολύ καλή μπαταρία και αν δεν ήταν ο ''φωστήρας'' μάστορας,θα τη φορούσα ακόμα,για 7η σερί χρονιά!!!Δε μου είχε παρουσιάσει το παραμικρό!
Το θέμα είναι εάν μπορώ πλέον να τη βρώ,μιάς και από διάφορες κουβέντες είναι δυσεύρετη pale Από την άλλη,στο νησί η yuasa πωλείται στα 150? περίπου Shocked ...Οπότε όπως καταλαβαίνεις ψάχνομαι ακόμα Wink Οποιαδήποτε βοήθεια με κάποιο λίνκ ή πληροφορία ευπρόσδεκτη merci

Με μια πρόχειρη αναζήτηση στο e-bay,μου έβγαλε κάμποσα αποτελέσματα που απέχουν έτη φωτός από τις τιμές του νησιού...είμαι και γω ομοιοπαθής βλέπεις! Για κοίτα εδώ...., ελπίζω να βοήθησα στο ελάχιστο.
Να'σαι καλά Wink Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι αγνοώ τη φίρμα τους!Ξέρει κανείς αν είναι ΟΚ ή άλλη μία κινεζιά που καλό θα ήταν να μείνουμε μακρυά?Από τιμή είναι καλές,αν και τα μεταφορικά είναι σχεδόν όσο η τιμή των μπαταριών scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
3laloum

3laloum

Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 14/01/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 22:49

Επίσης, για να επιστρέψουμε στα ελληνικά "επίπεδα", βρήκα και αυτό εδώ όπου μπορείς να ρωτήσεις πιο εύκολα για το αν είναι "κινεζιά" ή μη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 22:52

3laloum έγραψε:
Επίσης, για να επιστρέψουμε στα ελληνικά "επίπεδα", βρήκα και αυτό εδώ όπου μπορείς να ρωτήσεις πιο εύκολα για το αν είναι "κινεζιά" ή μη...
Πώ ρε φίλε...2πλή τιμή στο νησί?Την ίδια yuasa λέω...Τί γίνεται ρε???? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
3laloum

3laloum

Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 14/01/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 23:00

groi1000 έγραψε:
3laloum έγραψε:
Επίσης, για να επιστρέψουμε στα ελληνικά "επίπεδα", βρήκα και αυτό εδώ όπου μπορείς να ρωτήσεις πιο εύκολα για το αν είναι "κινεζιά" ή μη...
Πώ ρε φίλε...2πλή τιμή στο νησί?Την ίδια yuasa λέω...Τί γίνεται ρε???? scratch

Φίλος,πέφτει κανονικό κλέψιμο στα νησιά!!! Η πλάκα είναι όταν τους λέω με παραδείγματα, όπως το απο πάνω λινκ, (με στοιχεία δηλαδή και όχι στο "φλου") την διαφορά τιμής, για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, μου λένε ότι είναι αυξημένη η τιμή λόγω μεταφορικών!!!!!!! angry Δηλαδή, η μπαταρία που θες, για να έρθει από Αθήνα-Μυτιλήνη, θέλει άλλα 70 ευρώ! XYLO Τραγελαφικές καταστάσεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 23:11

3laloum έγραψε:
groi1000 έγραψε:
3laloum έγραψε:
Επίσης, για να επιστρέψουμε στα ελληνικά "επίπεδα", βρήκα και αυτό εδώ όπου μπορείς να ρωτήσεις πιο εύκολα για το αν είναι "κινεζιά" ή μη...
Πώ ρε φίλε...2πλή τιμή στο νησί?Την ίδια yuasa λέω...Τί γίνεται ρε???? scratch

Φίλος,πέφτει κανονικό κλέψιμο στα νησιά!!! Η πλάκα είναι όταν τους λέω με παραδείγματα, όπως το απο πάνω λινκ, (με στοιχεία δηλαδή και όχι στο "φλου") την διαφορά τιμής, για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, μου λένε ότι είναι αυξημένη η τιμή λόγω μεταφορικών!!!!!!! angry Δηλαδή, η μπαταρία που θες, για να έρθει από Αθήνα-Μυτιλήνη, θέλει άλλα 70 ευρώ! XYLO Τραγελαφικές καταστάσεις..
Για γέλια και για κλάμματα η κατάσταση φίλε,δυστυχώς Crying or Very sad
Το θέμα είναι να βγάλουμε άκρη και να βάλουμε στη μηχανή κάτι καλό και ποιοτικό Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
3laloum

3laloum

Τόπος : Σαντορίνη
Registration date : 14/01/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 04 2012, 23:17

groi1000 έγραψε:

Για γέλια και για κλάμματα η κατάσταση φίλε,δυστυχώς Crying or Very sad
Το θέμα είναι να βγάλουμε άκρη και να βάλουμε στη μηχανή κάτι καλό και ποιοτικό Wink

Επισής,υπάρχουν και οι κάτωθι επιλογές: 1ον ίδια με την αναφερόμενη, 2ον από τους φίλους μας τους Γερμανούς, 3ον εναλλακτικά για την 1η, 4ον αυτή που δε ξέρω αν την ξέρει και η μάνα της...
Με τιμές πιο χαμηλές ακόμη στην εγχώρια αγορά! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 05 2012, 01:15

3laloum έγραψε:
groi1000 έγραψε:
3laloum έγραψε:
Επίσης, για να επιστρέψουμε στα ελληνικά "επίπεδα", βρήκα και αυτό εδώ όπου μπορείς να ρωτήσεις πιο εύκολα για το αν είναι "κινεζιά" ή μη...
Πώ ρε φίλε...2πλή τιμή στο νησί?Την ίδια yuasa λέω...Τί γίνεται ρε???? scratch

Φίλος,πέφτει κανονικό κλέψιμο στα νησιά!!! Η πλάκα είναι όταν τους λέω με παραδείγματα, όπως το απο πάνω λινκ, (με στοιχεία δηλαδή και όχι στο "φλου") την διαφορά τιμής, για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα, μου λένε ότι είναι αυξημένη η τιμή λόγω μεταφορικών!!!!!!! angry Δηλαδή, η μπαταρία που θες, για να έρθει από Αθήνα-Μυτιλήνη, θέλει άλλα 70 ευρώ! XYLO Τραγελαφικές καταστάσεις..

πες του και εσύ καμιά ατάκα, ότι θα κανονίσεις τα μεταφορικά από Αθήνα μόνος σου..ε μα πια..από την μία να στηρίξουμε τις ελληνικές επιχειρήσεις και από την άλλη το κάθε λαμόγιο, πάει να βγάλει τα σπασμένα με 2-3 πωλήσεις..και μετά λέμε γιατί αγοράζουμε απ'έξω..
ευτυχώς που δεν είναι βέβαια όλοι έτσι..αλλά όπως στον κάθε κλάδο, έτσι και στο εμπόριο υπάρχουν και οι "μαλάκες"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 10 2012, 18:48

Πολυ καλη τιμη.

http://www.ebay.com/itm/02-09-SUZUKI-DL1000-V-Strom-1000-Engs-Motorcycle-Li-Battery-8-Cell-100-011-/150719447020?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item2317943fec#ht_1228wt_905
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 10 2012, 20:09

Χρήστο, είναι ο ίδιος που είχα ποστάρει & εγώ στα μέσα της δεύτερης σελίδα του παρόντος θέματος... Laughing Laughing


hristos13gr έγραψε:
http://global.ebay.com/04-10-SUZUKI-DL650-V-Strom-650-Engs-Motorcycle-Li-Battery-8-Cell-100-011/150719449479/item
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 10:20

mageiras έγραψε:
για αυτη τι λετε κανει για το 650...????

http://www.kanalis.gr/product_info.php?products_id=71

καλα εμενα μπορει να πει καποιος αν κανει αυτη για το 650 ή οχι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 13:45

Ασε τα προηγουμενα ποστς... Μονο και μονο να κοιτουσες τη μπαταρια στη μηχανη σου, θα εβλεπες οτι γραφει YTX12-BS, ακριβως το ιδιο που γραφει δηλαδη και αυτη που δειχνεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 15:19

ναι αλλα δεν μοιαζει και γιαυτο τρομαζω.....

ασε για την τιμη την ειδες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.   Ballistic Performance EVO2 μπαταρία. - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιαν 11 2012, 15:21

Οχι, οκ ειναι, και στις διαστασεις ειναι ιδια. Εμενα με τρομαζει η τιμη της για GEL και το οτι το ονομα Yusuba δεν το βλεπω παρα μονο απο ελληνικες σελιδες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ballistic Performance EVO2 μπαταρία.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: