Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 11:56

Σύμφωνα με το πρώτο ποστ του Χρήστου οι λάμπες και οι τρόποι για να μειώσεις την κατανάλωση είναι αρκετοί. Εγώ πριν πάρω αυτές http://www.ebay.com/itm/2x-1156-1295-Ba15s-New-13-5050-SMD-Type-LED-Tail-Bulbs-AMBER-/390376829052?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item5ae445b07c ρώτησα τον πωλητή για το πόσο καταναλώνει η κάθε λάμπα και μου απάντησε 1,6W. Δηλαδή κατα 19,4W μείωση της κατανάλωσης ανα λάμπα, 77,6W σύνολο μόνο απο τα φλας. Δεν είμαι και εξπέρ στα ηλεκτρολογικά (και στα μαθηματικά) αλλά αυτό δεν είναι δραματική μείωση; Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Φιλικά πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 12:34

iannag έγραψε:
Σύμφωνα με το πρώτο ποστ του Χρήστου οι λάμπες και οι τρόποι για να μειώσεις την κατανάλωση είναι αρκετοί. Εγώ πριν πάρω αυτές http://www.ebay.com/itm/2x-1156-1295-Ba15s-New-13-5050-SMD-Type-LED-Tail-Bulbs-AMBER-/390376829052?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item5ae445b07c ρώτησα τον πωλητή για το πόσο καταναλώνει η κάθε λάμπα και μου απάντησε 1,6W. Δηλαδή κατα 19,4W μείωση της κατανάλωσης ανα λάμπα, 77,6W σύνολο μόνο απο τα φλας. Δεν είμαι και εξπέρ στα ηλεκτρολογικά (και στα μαθηματικά) αλλά αυτό δεν είναι δραματική μείωση; Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Φιλικά πάντα.

Για χαριν συζητησης όμως θα κανω και τον αντιλογο... προσπαθουμε να ριξουμε την κατανάλωση για να μην ζοριζουμε την μπαταρια και "πεθαινει" νωρις...με δυο ζευγαρια απο αυτα που ποσταρισες αγοραζεις μια νεα μπαταρια!!


υ.γ: Αυτα που ποσταρισες κανουν για Κ9??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 12:43

krisberis έγραψε:
Εγω μπροστα εβαλα AYTA με λιγο ξυσιμο στις γωνιες
και το αποτελεσμα
Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Img2289rq


Οι λεντοταινιες που εχουν τα μικρα λεντ 3528 εχουν 4,8W ανα 60 λεντ αρα σχεδον 0,08W ανα λεντ,
αυτες που εχουν τα μεγαλα λεντ 5050 εχουν 14,4W ανα 60 λεντ αρα σχεδον 0,24W ανα λεντ,
οι αριθμοι ειναι απο μερικες λεντοταινιες που βρηκα εγω μπορει να βρειτε και διαφορετικους απλα να δειτε περιπου ποσα W ειναι ενα λεντ.
τωρα αν βαλεις και κυκλωματα και αντιστασεις δεν ξερω απολυτα αλλα εγω που εχω το πανελ με 36 μικρα λεντ και χονδρικα να το βαλω 0,15(που πολυ ειναι) ανα λεντ εχουμε 0,15*36=5,4W το οποιο παλι ειναι σχεδον το 1/4 της καταναλωσης της πυρακτωσεως.
ΑΑ και κατι που βρηκα
- ένας λαμπτήρας LED δίνει 6 φορές τον ίδιο φωτισμό σε σύγκριση με έναν λαμπτήρα πυρακτώσεως στα ίδια Watt (οποτε αν ηταν 21W τα λεντακια θα τυφλωναν)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george kastoria
Member
Member
george kastoria

Ηλικία : 51
Τόπος : KASTORIA
Registration date : 14/10/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 12:48

καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 13:04

george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george kastoria
Member
Member
george kastoria

Ηλικία : 51
Τόπος : KASTORIA
Registration date : 14/10/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 13:08

krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 13:19

george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες
ολα καλα!! Τι σχεδιαζεται να φωτησετε την χιονισμενη Καστορια? XYLO XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george kastoria
Member
Member
george kastoria

Ηλικία : 51
Τόπος : KASTORIA
Registration date : 14/10/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 13:24

krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες
ολα καλα!! Τι σχεδιαζεται να φωτησετε την χιονισμενη Καστορια? XYLO XYLO
φιλε θελουμε να τα περασουμε σε 4vstrom μηπως θελουνε να βαλουμε ρελε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 13:28

κανενας απο Πατρα που μπορει να κανει την αλλαγη απο κιτρινα led σε κοκκινα στη περιοχη της Πατρας για το γνωστο κολοφαναρο????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 13:53

george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες
ολα καλα!! Τι σχεδιαζεται να φωτησετε την χιονισμενη Καστορια? XYLO XYLO
φιλε θελουμε να τα περασουμε σε 4vstrom μηπως θελουνε να βαλουμε ρελε?

Άρα 4ζευγη! Για ρελε δεν ξέρω, Νομίζω δεν θα χρειαστεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 14:30

nikos147 έγραψε:
......
.......
Για χαριν συζητησης όμως θα κανω και τον αντιλογο... προσπαθουμε να ριξουμε την κατανάλωση για να μην ζοριζουμε την μπαταρια και "πεθαινει" νωρις...με δυο ζευγαρια απο αυτα που ποσταρισες αγοραζεις μια νεα μπαταρια!!


υ.γ: Αυτα που ποσταρισες κανουν για Κ9??

Βασικά το ξέρω οτι είναι πολύ ακριβά αλλά επειδή έχω αλλάξει τα μπροστινά φλας σε μικρότερα και κολλητά στο φεριγκ ήταν τα μοναδικά λαμπάκια μπου χωρούσαν να μπουν και γιαυτό τα πήρα. Όσο για το αν κάνουν για Κ9 πιστεύω οτι δεν κάνουν γιατί το κούμπωμα τους είναι BA15s ενώ τα Κ9 θέλουν με κούμπωμα BAU15s. Πάτα BAU15s led στο Ebay και θα σου βγάλει αρκετά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 20:03

george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες

Γιώργο αυτές http://www.ebay.com/itm/2x-H3-68-SMD-LED-Fog-Head-Light-Headlight-Lamp-Bulb-12V-/150606205668?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item2310d452e4 που σου έβαλε ο Χρήστος, από άλλο πωλητή όμως, τις αγόρασα εγώ για τα Hella αλλά δεν χωράνε..
δεν δοκίμασα αν χωράνε σε κάποια άλλη υποδοχή ωστόσο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 20:28

nikolasr200 έγραψε:
george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες

Γιώργο αυτές http://www.ebay.com/itm/2x-H3-68-SMD-LED-Fog-Head-Light-Headlight-Lamp-Bulb-12V-/150606205668?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item2310d452e4 που σου έβαλε ο Χρήστος, από άλλο πωλητή όμως, τις αγόρασα εγώ για τα Hella αλλά δεν χωράνε..
δεν δοκίμασα αν χωράνε σε κάποια άλλη υποδοχή ωστόσο..
Αυτη ειναι 5,3cm 0,3cm ποιο μικρη απο την αλλη! Αν μπορει καποιος να μετρησει την παλια λαμπα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george kastoria
Member
Member
george kastoria

Ηλικία : 51
Τόπος : KASTORIA
Registration date : 14/10/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 21:07

krisberis έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες

Γιώργο αυτές http://www.ebay.com/itm/2x-H3-68-SMD-LED-Fog-Head-Light-Headlight-Lamp-Bulb-12V-/150606205668?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item2310d452e4 που σου έβαλε ο Χρήστος, από άλλο πωλητή όμως, τις αγόρασα εγώ για τα Hella αλλά δεν χωράνε..
δεν δοκίμασα αν χωράνε σε κάποια άλλη υποδοχή ωστόσο..
Αυτη ειναι 5,3cm 0,3cm ποιο μικρη απο την αλλη! Αν μπορει καποιος να μετρησει την παλια λαμπα?
OK ευχαριστω για την πληροφορια αυριο καποια στιγμη την βγαζω καιτην μετραω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 21:10

george kastoria έγραψε:
OK ευχαριστω για την πληροφορια αυριο καποια στιγμη την βγαζω καιτην μετραω

Θες να πεις οτι δεν την εχεις μετρισει μεχρι τωρα??

XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XYLO XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 45
Registration date : 11/02/2011

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 23:03

άστο γιώργο, την μέτρησα εγώ για σένα, μιας και την είχα εύκαιρη.... YOU!



είναι ΜΟΛΙΣ 3,9 εκατοστά!!!! YOU!

Κύριοι, ιδού η συνηθισμένη λάμπα Η3 για προβολάκια, των 55 watt.....



Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 2ljkojb
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 23:32

nikolasr200 έγραψε:
george kastoria έγραψε:
krisberis έγραψε:
george kastoria έγραψε:
καλημερα παιδια εχει δει κανεις H3 σε LED για προβολακια?

Καληερα Γιωργο!
Ριξε μια ματια Εδω και Εδω μπορει να σου αρεσει τιποτες!!
καλημερα χρηστο ολα καλα τι γινετε αυριο θα παω για τον κονεκτορα εμεις θελουμε 8 ζευγη λαμπες

Γιώργο αυτές http://www.ebay.com/itm/2x-H3-68-SMD-LED-Fog-Head-Light-Headlight-Lamp-Bulb-12V-/150606205668?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item2310d452e4 που σου έβαλε ο Χρήστος, από άλλο πωλητή όμως, τις αγόρασα εγώ για τα Hella αλλά δεν χωράνε..
δεν δοκίμασα αν χωράνε σε κάποια άλλη υποδοχή ωστόσο..

να διευκρινίσω μόνο, ότι αυτές που λέω ότι δε χωράνε στα Hella, δεν χωράνε λόγω....φάρδους..!!! έχουν τόσα πολλά Led, και τις έχουν κάνει τόσο "χοντρές" που δεν μπαίνουν...στην τρύπα..!!!!!!!!!!! δεν ξέρω αν δεν χωράνε και λόγω.....μήκους..!! Razz
σκεφτόμουν να πάρω τις πιο λεπτές, για να τις βάλω στα Hella, επειδή δεν με ικανοποιούσε ο φωτισμός τους στην παλιά θέση, αλλά τώρα που άλλαξα θέση τα Hella, νομίζω ότι αξιοποιείται και καλύτερα ο φωτισμός τους..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 09 2012, 00:08

Οποτε μετρηστε και μια διαμετρο ετσι να υπαρχει!!
Υπαρχει καποια τρυπα στα προβολακια που μπαινει η λαμπα σωστα? μετρηστε την διαμετρο απ'αυτην καλυτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 09 2012, 00:10

Στα Hella Micro DE η τρύπα είναι τετράγωνο, 15mm X 14mm!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 09 2012, 00:26

Αρα αυτοματως παει η διαμετρος στα 14χιλ. δυσκολα τα πραγματα με αυτα τα νουμερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 45
Registration date : 11/02/2011

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 09 2012, 00:35

τα προβολάκια που έχουμε με τον george kastoria και zagaro, είναι αυτά...

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 53fpz

Αυτά έχουν στρογγυλή υποδοχή, η οποία είναι λίγο μικρότερη από το δαχτυλίδι της λάμπας.


Κι επειδή έχω xenon φώτα συγκλίνω προς την αγορά αυτών των λαμπών που είναι 6000Κ.... πιστεύω πως χωράνε.... Wink

2 x Car 28 LED SMD 6000K White H3 Fog Light Bulbs 12V
Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Sxjc08


Υπάρχουν έτοιμες εδώ και μερικούς μήνες και οι βάσεις του bozou...


Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Ejhruq

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Iw3h1y









Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 09 2012, 00:46

Αυτα Βρηκα με περιπου ιδια νουμερα 31,7mm(ελπιζω να χωρανε +2χιλιοστα μεσα) με 13mm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 45
Registration date : 11/02/2011

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 09 2012, 00:59

krisberis το μήκος δεν μας ενοχλεί ιδιαίτερα, έχει αρκετό εσωτερικό χώρο το προβολάκι, πρέπει να προσέξουμε περισσότερο το πόσο "χοντρές" είναι οι λάμπες, όπως είπε πριν και ο nikolas... θα μετρήσω αύριο το "βάθος" από το συγκεκριμένο προβολάκι μέχρι το κρύσταλλο, την ακριβή διάμετρο υποδοχής της λάμπας και θα ενημερώσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 39
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απορία σύνδεσης καθρέπτες LED - φλάς LED - φλασέρ~~~~~   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 16 2012, 15:20

Καλησπέρα αδέλφια....

όπως λέει και το τόπικ έχω κάποιες απορίες.... Very Happy Very Happy

αγόρασα αυτά τα φλάς LED
http://www.moto-accessories.gr/products/plas_kai_baseis/clever_plas_me_led_0098_force_black

και πήρα και αυτούς τους καθρέπτες με LED
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=3245

και πήρα και ενα φλασέρ γιατί είναι όλα LED....

τώρα η απορία μου είναι η εξής....

1ον: τα καλώδια απο τους καθρέπτες που θα τους συνδέσω για να ανάβουνε μαζί με τα φλάς ?

2ον: με το που θα τα έχω στα χέρια μου τα φλάς και τους καθρέπτες , τα συνδέω και βάζω και το φλασέρ στην θέση της μαμάς φλασέρ και όλα κομπλέ?

3ον: αγόρασα και αυτο το φανάρι για στόπ με LED
http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=1455
αυτο το φανάρι όπως ξεσύνδεσα της μαμάς το φανάρι έτσι με τον ίδιο τρόπο θα συνδέσω και το καινούργιο?

Υ/Γ: αν δεν τα εξηγώ καλά πείτε μου να τα πω διαφορετικά!!! Very Happy Very Happy Very Happy Razz Razz Razz

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!! Μην με Κράξετε αν είμαι λίγο άσχετος!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 16 2012, 15:27

1. Με κλέφτες στα καλώδια των φλας...

2. Ναι...

3. Ναι...

Θα συγχωνευθεί με αυτό: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: