Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 06:02

hristos13gr έγραψε:
.......
2) Πάμε στο κωλοφάναρο
AYTO .-
Είναι το ίδιο με αυτό του Power Buy που τρέχει αυτές τις μέρες.

Οι δυο λάμπες που έχουμε στο κωλοφάναρο καταναλώνουν 21watt η μία, όταν είναι αναμμένη η σκάλα πορείας & 25watt η μία όταν πατάμε φρένο. Αν πούμε ότι το κωλοφάναρο με τα LED καταναλώνει το πολύ 5watt, τότε βλέπουμε ότι από το κωλοφάναρο εξοικονομούμε από 37watt μέχρι 45watt!!!

...........

Κάτι ακόμα που το είδα τώρα.
Στο manual λέει “ Φανός φρένου (stop)/ οπίσθιος φανός……. 12v 21/5W x2”.
Εσύ λες παραπάνω ότι είναι 25/21W. Τι ισχύει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 10:01

iannag έγραψε:
hristos13gr έγραψε:
Το έγραψε & ο Νίκος σήμερα...

nikolasr200 έγραψε:
http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,1461.0.html

Παράθεση :
11. Strom Wattage Available. This is at 5000 RPM, at idle and slow speeds, considerably less.

02 DL1000 = (350 watts) ~95 watts to play with
03 & Up DL1000 = (400 watts) ~ 145 watts to play with
04-07 DL650 = (375 watts) ~ 120 watts to play with (ABS models somewhat less)
08 & Up DL650 = (400 watts) ~ 145 watts to play with (ABS models somewhat less)
02 DL1000 with 05 SV1000 engine & HID headlights & LED's ~ 190 to play with
Πού το έγραψε και δεν το βλέπω; Σε άλλο thread;
Αν κατάλαβα καλά εμένα που είναι μοντέλο του ʼ05 από τα 375W που γενικά μπορούν να καταναλωθούν, τα 255W είναι η maximum κατανάλωση της μηχανής και μου μένουν 120W για πάρτη μου, σωστά; Δηλαδή αν δεν αλλάξω τα λαμπάκια με led και βάλω 2 προβολάκια με 55W λάμπες σύνολο 110W (πχ Hella), θα είμαι στο όριο.

Ω βέβαια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 16:48

iannag έγραψε:
hristos13gr έγραψε:
.......
2) Πάμε στο κωλοφάναρο
AYTO .-
Είναι το ίδιο με αυτό του Power Buy που τρέχει αυτές τις μέρες.

Οι δυο λάμπες που έχουμε στο κωλοφάναρο καταναλώνουν 21watt η μία, όταν είναι αναμμένη η σκάλα πορείας & 25watt η μία όταν πατάμε φρένο. Αν πούμε ότι το κωλοφάναρο με τα LED καταναλώνει το πολύ 5watt, τότε βλέπουμε ότι από το κωλοφάναρο εξοικονομούμε από 37watt μέχρι 45watt!!!

...........

Κάτι ακόμα που το είδα τώρα.
Στο manual λέει “ Φανός φρένου (stop)/ οπίσθιος φανός……. 12v 21/5W x2”.
Εσύ λες παραπάνω ότι είναι 25/21W. Τι ισχύει;


Έχεις απόλυτο δίκιο. Το manual είναι ευαγγέλιο... Εγώ τα θυμόμουν λάθος. θα τα διορθώσω & στο αρχικό pos. Ευχαριστώ για την επισήμανση!!! merci merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 15:21

Επιτέλους σήμερα εξαφανίστηκαν όλοι οι λαμπτήρες από την μηχανή!
xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 15:52

Εβαλες και το κωλοφαναρο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 47
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 20:31

Hypersonic έγραψε:
Εβαλες και το κωλοφαναρο?
Το κωλοφάναρο το είχα ήδη! Αν εννοείς το φως πινακίδας, έβαλα σαν του Χρήστου και μαμάει!
Χρηστάρα είσαι άπαιχτος ρε φίλε!
OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 22:25

Σήμερα,μεταξύ άλλων,έβαλα τα δύο μπροστά φλάς με λάμπες 13 led smd 5050, και την αυτοκόλητη αντανακλαστική της 3Μ (το είχε παρουσιάσει ο hristos12gr παλιότερα) και ψείρες με 9 led smd 5050.Απλά γ@μ@ει!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Οκτ 19 2011, 22:35

Εγω μπροστα εβαλα AYTA με λιγο ξυσιμο στις γωνιες
και το αποτελεσμα
Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Img2289rq

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 20 2011, 00:20

Φαίνεται μεγάλη η διαφορά!!! OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2011, 11:42

Έχει βρει κάποιος λάμπες BAU15S LED για τα φλασάκια .

Για καλό τις αλλάξανε ρε γμτ .

Για Κ9 και μετά δλδ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2011, 13:19

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2011, 13:20

Λοιπόν , βρήκα λάμπες πριν λίγο .
Τις πήρα , και αναμένω .

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260891674754&ssPageName=ADME:L:OC:US:1123
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2011, 14:03

vassilis79 έγραψε:
Λοιπόν , βρήκα λάμπες πριν λίγο .
Τις πήρα , και αναμένω .

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260891674754&ssPageName=ADME:L:OC:US:1123

Αυτα είναι για το κωλοφάναρο?? Πόσα watt καταναλώνουν όμως??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2011, 17:39

nikos147 έγραψε:
vassilis79 έγραψε:
Λοιπόν , βρήκα λάμπες πριν λίγο .
Τις πήρα , και αναμένω .

http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260891674754&ssPageName=ADME:L:OC:US:1123

Αυτα είναι για το κωλοφάναρο?? Πόσα watt καταναλώνουν όμως??

Όχι είναι για τα φλας!

Θα χρειαστείς και ανακλαστικη απο μέσα για καλύτερο αποτέλεσμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 06 2012, 20:32

Παιδια για Κ9 και μετα ποιες λάμπες μπορω να πάρω για τα φλας?? Για στειλτε κανα link για αγορα!!! Εχω το νεο ρελέ εδω και κανα μηνα και δεν εχω παρει λαμπες ακομη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 06 2012, 22:24

http://www.ebay.com/itm/320808199017?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
για φλας κ9 και μετα ..τα εχω.πολυ καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 06 2012, 22:40

nikos147 έγραψε:
Παιδια για Κ9 και μετα ποιες λάμπες μπορω να πάρω για τα φλας?? Για στειλτε κανα link για αγορα!!! Εχω το νεο ρελέ εδω και κανα μηνα και δεν εχω παρει λαμπες ακομη...

Νικόλα, κάνε μου και μένα ένα pm αν πας για τις λάμπες γιατί με ενδιαφέρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 07 2012, 03:26

adder έγραψε:
http://www.ebay.com/itm/320808199017?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
για φλας κ9 και μετα ..τα εχω.πολυ καλα

Ωραια...αλλά τι καταναλωση εχουν αυτες?? ρωταω μιας και βλέπω οτι έχει 30led η καθεμια...


socrates έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Παιδια για Κ9 και μετα ποιες λάμπες μπορω να πάρω για τα φλας?? Για στειλτε κανα link για αγορα!!! Εχω το νεο ρελέ εδω και κανα μηνα και δεν εχω παρει λαμπες ακομη...

Νικόλα, κάνε μου και μένα ένα pm αν πας για τις λάμπες γιατί με ενδιαφέρει.

Οκ Σωκρατη...εαν προχωρησω θα σου στειλω ενα pm πρωτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 07 2012, 18:36

nikos147 έγραψε:
Παιδια για Κ9 και μετα ποιες λάμπες μπορω να πάρω για τα φλας?? Για στειλτε κανα link για αγορα!!! Εχω το νεο ρελέ εδω και κανα μηνα και δεν εχω παρει λαμπες ακομη...

καλά φαντάσου εγώ είχα ρελέ και λάμπες εδώ και κανά μήνα και δεν τις έβαζα.. Smile
http://www.ebay.co.uk/itm/350507383389?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
δεν κάνουν όμως για k9 και μετά γιατί αυτές είναι με ίσια Pin.. αυτές λένε 21watt..αλλά μου φαίνεται τραβηγμένο..


για το κωλοφάναρο, νομίζω, μακράν καλύτερη λύση να πάρετε αυτό που είναι όλο με led...και όχι απλά λάμπες..

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230713336376

από τον συγκεκριμένο πωλητή το πήρα εγώ, και έκανα την κλασσική πατέντα με το να βγάλω τα πορτοκαλί led και να προσθέσω κόκκινα.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 00:12

nikolasr200 έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Παιδια για Κ9 και μετα ποιες λάμπες μπορω να πάρω για τα φλας?? Για στειλτε κανα link για αγορα!!! Εχω το νεο ρελέ εδω και κανα μηνα και δεν εχω παρει λαμπες ακομη...

καλά φαντάσου εγώ είχα ρελέ και λάμπες εδώ και κανά μήνα και δεν τις έβαζα.. Smile
http://www.ebay.co.uk/itm/350507383389?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
δεν κάνουν όμως για k9 και μετά γιατί αυτές είναι με ίσια Pin.. αυτές λένε 21watt..αλλά μου φαίνεται τραβηγμένο..

Γι'αυτο ρωταω και εγω Νικο...μην τις βαζουμε για καλυτερα και ειναι τα διπλασια watt σε κατανάλωση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 05:05

nikos147 έγραψε:
nikolasr200 έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Παιδια για Κ9 και μετα ποιες λάμπες μπορω να πάρω για τα φλας?? Για στειλτε κανα link για αγορα!!! Εχω το νεο ρελέ εδω και κανα μηνα και δεν εχω παρει λαμπες ακομη...

καλά φαντάσου εγώ είχα ρελέ και λάμπες εδώ και κανά μήνα και δεν τις έβαζα.. Smile
http://www.ebay.co.uk/itm/350507383389?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
δεν κάνουν όμως για k9 και μετά γιατί αυτές είναι με ίσια Pin.. αυτές λένε 21watt..αλλά μου φαίνεται τραβηγμένο..

Γι'αυτο ρωταω και εγω Νικο...μην τις βαζουμε για καλυτερα και ειναι τα διπλασια watt σε κατανάλωση!

ξέρεις γιατί νομίζω πως το 21 είναι δύσκολο να ισχύει..??
πριν φόραγα, αυτές http://www.ebay.co.uk/itm/CHROME-SILVER-382-BA15S-21W-AMBER-INDICATOR-BULBS-PAIR-/160707888404?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item256aefc514
οι οποίες λένε 21watt..
το μαμά φλάσερ δούλευε κανονικά με αυτές..
όταν έβαλα τις led, που λένε ότι είναι 21watt (δεν το είχα προσέξει μάλιστα, τώρα που ξανάψαχνα το Link το είδα) το μαμά φλάσερ δεν δούλευε σωστά, αναβόσβηνε σαν τρελό..
άρα σκεφτόμενος επαγωγικά, αν η λειτουργία του "μαμά" φλάσερ, εξαρτάται από τα watt της λάμπας, τότε, δεν γίνεται να είναι 21watt οι Led.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
krisberis
Member
Member
krisberis

Ηλικία : 38
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 06/06/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 10:18

Μήπως ο ποιητής θέλει να πει 21W το ζευγάρι; Ποιο πιθανό μου ακούγεται να είναι 10,5W η μια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 11:11

Βασικά το όλο thread μιλάει για το πως θα μειώσουμε την κατανάλωση των watt στην μηχανή έτσι ώστε να μην ζορίζουμε το όλο ηλεκτρικό κύκλωμα και να επιτύχουμε μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Αλλάζοντας τις μανίσιες λάμπες αλογόνου ,που καταναλώνουν ήδη 21W, με led των 21W το μόνο που επιτυγχάνουμε είναι μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της ίδιας της λάμπας και μόνο.
Η προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή την διαδικασία (χρόνος, έξοδα, κτλ) μόνο και μόνο για να κρατήσει περισσότερο το λαμπάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 11:32

iannag έγραψε:
Βασικά το όλο thread μιλάει για το πως θα μειώσουμε την κατανάλωση των watt στην μηχανή έτσι ώστε να μην ζορίζουμε το όλο ηλεκτρικό κύκλωμα και να επιτύχουμε μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Αλλάζοντας τις μανίσιες λάμπες αλογόνου ,που καταναλώνουν ήδη 21W, με led των 21W το μόνο που επιτυγχάνουμε είναι μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της ίδιας της λάμπας και μόνο.
Η προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή την διαδικασία (χρόνος, έξοδα, κτλ) μόνο και μόνο για να κρατήσει περισσότερο το λαμπάκι.

Συμφωνουμε όλοι με αυτο...απλά ποια λάμπα μπορει να κανει αυτο, δηλαδη τραγικη μειωση καταναλωσης??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...   Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 08 2012, 11:37

nikos147 έγραψε:


απλά ποια λάμπα μπορει να κανει αυτο, δηλαδη τραγικη μειωση καταναλωσης??

καμιά εκτός αν αφαίρεσις μερικά led αλλά δεν θα έχεις την φωτεινότητα που πρέπει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μη ζορίζετε τα ηλεκτρικά!!! LED παντού...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: