Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jim The Greek
Member
Member
Jim The Greek

Ηλικία : 34
Τόπος : Θεσσαλονίκη - Γκραν Κανάρια
Registration date : 02/11/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Σεπ 10 2013, 01:23

Shocked Shocked Shocked 

Φοβερή δουλεία και πολύ αναλυτικά !!!


Ετσι τουλάχιστον θα μάθουμε και οι υπόλοιποι ....

merci merci


Αναμένουμε αναλυτικές οδηγίες και περιγραφή για την εγκατάσταση και μετά τις εντυπώσεις σου !! bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 11 2013, 00:05

Jim The Greek έγραψε:
Shocked Shocked Shocked 

Φοβερή δουλεία και πολύ αναλυτικά !!!


Ετσι τουλάχιστον θα μάθουμε και οι υπόλοιποι ....

merci merci


Αναμένουμε αναλυτικές οδηγίες και περιγραφή για την εγκατάσταση και μετά τις εντυπώσεις σου !! bounce
Σ'ευχαριστώ να είσαι καλά!
Αναλυτικές οδηγίες και περιγραφή για την εγκατάσταση υπάρχουν ήδη στην πρώτη σελίδα από τον gmavrid. Και μάλιστα δοσμένες πολύ ωραία! Εγώ δεν θα κάνω κάτι πολύ διαφορετικό από αυτά. Τις "πατέντες" μου φυσικά θα τις δημοσιοποιήσω και αν χρειαστεί, να ...φάω και ξύλο! Laughing
Και για τις εντυπώσεις μου θα μάθετε εννοείται.

Idea 
Μπορώ τώρα εγώ να ρωτήσω για τις δικές σας εντυπώσεις 2,5 χρόνια μετά την μετατροπή; Αυτό που με ενδιαφέρει είναι τα πιθανά προβλήματα που ενδεχομένως παρουσιάστηκαν. Καμένες λάμπες, φθορά σε κάτοπτρα ή υλικά γενικά κλπ...
Αν και πιστεύω πως όλα θα είναι εντάξει....Cool 

Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 11 2013, 16:41

Χείρωνα, πολύ καλή η εργασία των μετρήσεων που έκανες!!!

Φυσικά η ονομαστική ισχύς πάει ζευγάρι με την ονομαστική τάση. Εννοείται πως όσο βρίσκεσαι κοντά στις ονομαστικές (nominal) τιμές τάσης τροφοδοσίας του λαμπτήρα θα παίρνεις και τις ονομαστικές (nominal) τιμές ισχύων εισόδου στον λαμπτήρα (στη μεγάλη ή μικρή σκάλα). Νομίζω πως και τα αναγραφόμενα lumens αναφέρονται στις ονομαστικές τιμές τους...

Αυτά όμως απλά αποτελούν τις ονομαστικές τιμές, όχι τις πραγματικές τιμές λειτουργίας. Το ό,τι οι πραγματικές διαφέρουν από τις ονομαστικές δεν είναι μεμπτό ή σφάλμα.

Από την άλλη, τo +x % δεν επιτυγχάνεται από την τάση τροφοδοσίας τους, αλλά από το "εξεζητημένο" μείγμα αερίων και την τεχνολογία νήματος... Συνεπώς αναφέρονται στην ονομαστική τάση και ηλεκτρική ισχύ εισόδου κι επεκτείνονται στις υπόλοιπες τάσεις...

Σε ό,τι αφορά στη θερμική καταπόνηση των κατόπτρων και των ανακλαστήρων νομίζω πως δεν πρέπει να υπάρχει ζήτημα ανησυχίας. Θεωρώ πως αυτά έχουν σχεδιαστεί και κατασκευαστεί με περιθώρια ασφαλείας και με βάση τις "πραγματικές" ισχείς εισόδου στους λαμπτήρες και κατ' επέκταση των αντίστοιχων lumens.

Συνεπώς, οποιοσδήποτε λαμπτήρας είναι "φορεμένος" αυτή τη στιγμή σε αυτοκίνητο ή μοτό λειτουργεί σε μεγαλύτερη ισχύ από την ονομαστική.

Με τη ίδια λογική που η ονομαστική τάση του δικτύου 230V/ 400V (φασική/ πολική) έχει όρια διακύμανσης ±10% (207V-253V για φασική και 360V-440V για πολική) και δε δημιουργεί πρόβλημα στον ηλεκτρικό και ηλεκτρονικό μας εξοπλισμό.

Καταλήγοντας, στη δική μου περίπτωση δεν παρατήρησα τίποτε ανησυχητικό στο χώρο των λαμπτήρων.
Οι "μαμά" λαμπτήρες λειτουργούσαν μια χαρά και αντικαταστάθηκαν συντόμως από ένα set Philips Motovision (αυτές με το πορτοκαλί στεφάνι) εκ των οποίων μετά από εύλογο διάστημα κάηκε η μία...
Τώρα φοράω ένα set PHILIPS H4 X-TREME VISION MOTO χωρίς κανένα πρόβλημα...

Περιμένω με ανυπομονησία την υλοποίησή σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 12 2013, 19:00

gmavrid έγραψε:
Χείρωνα, πολύ καλή η εργασία των μετρήσεων που έκανες!!!

Φυσικά η ονομαστική ισχύς πάει ζευγάρι με την ονομαστική τάση. Εννοείται πως όσο βρίσκεσαι κοντά στις ονομαστικές (nominal) τιμές τάσης τροφοδοσίας του λαμπτήρα θα παίρνεις και τις ονομαστικές (nominal) τιμές ισχύων εισόδου στον λαμπτήρα (στη μεγάλη ή μικρή σκάλα). Νομίζω πως και τα αναγραφόμενα lumens αναφέρονται στις ονομαστικές τιμές τους...

....
Σ'ευχαριστώ!
Θεώρησα σαν "ονομαστικές" τιμές των λαμπτήρων τις τιμές που προκύπτουν κάτω από την τάση δοκιμής 13,2 βολτ κατά ECE. Αλλά έχεις δίκιο δεν ειναι σωστό. Αυτή είναι η τάση δοκιμών της ECE και όχι η "ονομαστική" τάση λειτουργίας η οποία είναι 12 βολτ. Εξάλλου το ξεκαθαρίζει αυτό και η Osram στα τεχνικά χαρακτηριστικά που αναφέρει: "Nominal voltage 12 V"  - "Test voltage 13.2 V" Και θεωρώ επόμενο πως τα αναγραφόμενα lumens μετρούνται στην τάση δοκιμής. Και όπως ήδη ξέρουμε η πλειοψηφία των λαμπτήρων στα αυτοκίνητα και στις μοτοσυκλέτες δουλεύουν κάτω από την "τάση δοκιμής" με την εργοστασιακή εγκατάσταση.
...
Κατ αρχήν περιμένω να παραλάβω τις H4 X-TREME VISION MOTO που αγοράσαμε στο PB. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την έκδοση για αυτοκίνητο που ήδη έχω. Θα τις τοποθετήσω αμέσως μόλις τις πάρω στα χέρια μου. Χωρίς ρελέ αρχικά. Μετά θα έρθουνε τα υλικά από Ιαπωνία. Οι αντιστάσεις θα φτάσουν από Hong Kong καθυστερημένες. Εδώ κάτω που ζω δεν βρίσκω απλά πράγματα που για σας εκεί πάνω είναι συνηθισμένα.Rolling Eyes 

Θα τοποθετήσω και διακόπτη για τα φώτα. Έχω λόγους. Πρώτον έτσι έχω συνηθίσει μία ζωή.... Δεν το μπορώ να αποφασίζει η Suzuki για το πότε θα έχω αναμένα τα φώτα μου! Laughing 
Δεύτερον υπάρχουν φορές που πρέπει κανείς να είναι διακριτικός. Δεν μπορείς πχ να τυφλώνεις ανθρώπους που έκατσαν κάπου να πιούν τον καφέ τους. Ή να φωτίζεις ζευγαράκια επειδή σου ήρθε βραδιάτικα να κάνεις βόλτες στις ερημιές...... Και τρίτον δεν θέλω να ξελιγώνω την μπαταρία πριν βάλω μπρος. Ή θέλω να κάνω κάποιες δοκιμές. Δεν είναι ανάγκη να ανάβουν τα φώτα κάθε φορά που ανοίγω τον διακόπτη. Ανάπηρος είμαι; Rolling Eyes 

Στην πορεία θα τα ανάβω για λόγους ασφαλείας. Εξάλλου είναι κακό για την υγεία του ανορθωτή να λειτουργεί η μηχανή με σβηστά φώτα κυρίως σε υψηλές στροφές.

Θα έχετε τα νέα του πρότζεκτ...
Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 20 2013, 20:26

Χθές παρέλαβα κάποια υλικά από τον Κάστορα. Μου μένουν ακόμα κάτι ψιλά αλλά σιγά σιγά προετοιμάζομαι (ψυχολογικά Laughing  ) για την επιχείρηση.

Ερώτηση προς τον gmavrid:
α) Την καλωδίωση από την μπαταρία προς το φανάρι από ποια μεριά του σκελετού να την δρομολογήσω;

β) Έχω την εντύπωση πως ο κονέκτορας που χρησιμοποιείς είναι τοποθετημένος πολύ πίσω προς την μπαταρία. Ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα του τι συμβαίνει πίσω από τα πλαστικά αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να τοποθετηθεί κάπου κοντά στα ρελέ δηλαδή πίσω από τα φανάρια;

Question


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Χείρων στις Παρ Σεπ 20 2013, 20:50, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 20 2013, 20:47

Θα βάλω λοιπόν και διακόπτη φώτων όπως είχα πει.

Και να ο δεξιός "RH Switch" μας διακόπτης.

Παρατηρεί κανείς στο μέσον του μία πλακίτσα που κάτι κρύβει:

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Uuxr



Μα τι κρύβει, μα τι κρύβει....  Suspect 

Αχά! :

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Grgf

Μπά; Ένας διακόπτης από SV με διακοπτάκι αλάρμ στη θέση της πλακίτσας. Δηλαδή διακοπτάκι on-off ...αν πιάσατε το υπονοούμενο......   Laughing 

ΥΓ
Σε καποιο παλαιότερο GSX υπάρχει στον ίδιο ακριβώς RH διακόπτη με τον δικό μας στην μεσαία θέση κανονικός διακόπτης φώτων "OFF - Στάσης - Πορείας". Κατά 99% αν βρίσκονταν κάπου το εσωτερικό διακοπτάκι θα κάθονταν "κουτί" . Αλλά οι απατεώνες οι έμποροι δεν πουλάνε σαν ανταλλακτικό το διακοπτάκι. Σου πουλάνε όλο το σετ 100+ ευρώ.... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Σεπ 23 2013, 14:10

Συνοψίζοντας όσοι το έχουν δοκιμάσει λένε ότι αξίζει η απευθείας τροφοδοσία με ρελέ κλπ

Επειδή το να φτιάξω εξ' αρχής την καλωδίωση είναι κάπως... υπάρχουν δύο επιλογές:

Ο Καστορίδης (ξάδερφος του Μαυρίδη)
http://www.easternbeaver.com/Main/Bike_Specific/VStrom/vstrom.html#h4dual

Και μία άλλη πρόταση (πιο φθηνή) από
http://www.amotostuff.com/dl650_electrical/05002.html

Εσείς που κόβει το μάτι σας για πείτε τι προτείνετε από τα δύο; Πέρα από την τιμή.. μας καλύπτουν;

Edit: Τώρα που το τσέκαρα είδα ότι το κόστος αποστολής είναι δυσανάλογα υψηλό Rolling Eyes Συμφέρει μόνο αν γίνει ομαδική αλλά υπάρχει και το δίλημμα με την εκτελώνιση. Suspect 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Σεπ 23 2013, 14:33

Υπάρχει και η λύση της ιδιοκατασκευής . Είναι πολύ απλό και αν δεν μπορείς μόνος σου μπορεί να στο κάνει ένας ηλεκτρονικός για πλάκα .
Πολύ ποιο φτηνό αφού γλυτώνεις και τα μεταφορικά και το τελωνείο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Σεπ 23 2013, 15:23

Χείρων έγραψε:
α) Την καλωδίωση από την μπαταρία προς το φανάρι από ποια μεριά του σκελετού να την δρομολογήσω;
Επέλεξα την δεξιά πλευρά, αφού μπροστά δεξιά στο fairing τοποθέτησα τα relay λόγω χώρου. Από την άλλη μεριά υπάρχει η πλεξούδα. Δες, κρίνε και πράξε αναλόγως...

Χείρων έγραψε:
β) Έχω την εντύπωση πως ο κονέκτορας που χρησιμοποιείς είναι τοποθετημένος πολύ πίσω προς την μπαταρία. Ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα του τι συμβαίνει πίσω από τα πλαστικά αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να τοποθετηθεί κάπου κοντά στα ρελέ δηλαδή πίσω από τα φανάρια;Question
Φυσικά. Αν το έκανα τώρα πιθανόν να διάλεγα αυτήν την προσέγγιση.
Η λογική μου τότε ήταν να τον βρίσκω εύκολα κάτω από τη σέλα, αλλά το ίδιο εύκολα ή και ευκολότερα τον βρίσκεις και μέσα στο fairing.

Καλά μαστορέματα. Περιμένουμε το αποτέλεσμα.

socrates έγραψε:
Εσείς που κόβει το μάτι σας για πείτε τι προτείνετε από τα δύο; Πέρα από την τιμή.. μας καλύπτουν;
ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Images?q=tbn:ANd9GcRpsbnBTH_u9LKlDamIM0Zk14BrKqrbYgI6DXMuNgYrjo-4u1rrsQ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 25 2013, 19:36

gmavrid έγραψε:
Χείρων έγραψε:
α) Την καλωδίωση από την μπαταρία προς το φανάρι από ποια μεριά του σκελετού να την δρομολογήσω;
Επέλεξα την δεξιά πλευρά, αφού μπροστά δεξιά στο fairing τοποθέτησα τα relay λόγω χώρου. Από την άλλη μεριά υπάρχει η πλεξούδα. Δες, κρίνε και πράξε αναλόγως...

Χείρων έγραψε:
β) Έχω την εντύπωση πως ο κονέκτορας που χρησιμοποιείς είναι τοποθετημένος πολύ πίσω προς την μπαταρία. Ακόμα δεν έχω πλήρη εικόνα του τι συμβαίνει πίσω από τα πλαστικά αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να τοποθετηθεί κάπου κοντά στα ρελέ δηλαδή πίσω από τα φανάρια;Question
Φυσικά. Αν το έκανα τώρα πιθανόν να διάλεγα αυτήν την προσέγγιση.
Η λογική μου τότε ήταν να τον βρίσκω εύκολα κάτω από τη σέλα, αλλά το ίδιο εύκολα ή και ευκολότερα τον βρίσκεις και μέσα στο fairing.

Καλά μαστορέματα. Περιμένουμε το αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάθε βοήθεια και ιδέα σημαντική!

geiamas 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 25 2013, 19:43

socrates έγραψε:
Συνοψίζοντας όσοι το έχουν δοκιμάσει λένε ότι αξίζει η απευθείας τροφοδοσία με ρελέ κλπ

Επειδή το να φτιάξω εξ' αρχής την καλωδίωση είναι κάπως... υπάρχουν δύο επιλογές:

Ο Καστορίδης (ξάδερφος του Μαυρίδη)
http://www.easternbeaver.com/Main/Bike_Specific/VStrom/vstrom.html#h4dual

Και μία άλλη πρόταση (πιο φθηνή) από
http://www.amotostuff.com/dl650_electrical/05002.html

Εσείς που κόβει το μάτι σας για πείτε τι προτείνετε από τα δύο; Πέρα από την τιμή.. μας καλύπτουν;

Edit: Τώρα που το τσέκαρα είδα ότι το κόστος αποστολής είναι δυσανάλογα υψηλό Rolling Eyes Συμφέρει μόνο αν γίνει ομαδική αλλά υπάρχει και το δίλημμα με την εκτελώνιση. Suspect 
Αν μπορείς να το τοποθετήσεις μόνος σου, που θα πει "πιάνουν τα χέρια σου", τότε είσαι πολύ κοντά και να το φτιάξεις. Είναι πολύ απλό. Τα υλικά υπάρχουν και εδώ σχεδόν όλα. Μπορείς να κάνεις κάποιες δοκιμές πάνω σε καλώδια πρεσάροντας και κολώντας ακροδέκτες. Ακόμα μπορείς να αγοράσεις μερικά εργαλεία που θα σου μείνουν αν κάτι δεν το έχεις. Τα εργαλεία αν ψιλοασχολείσαι αποσβένουν την αξία τους. Άσε η χαρά της δημιουργίας... Ξεκίνα ψάξε και ρώτα! Εδώ είμαστε...
Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
socrates
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
socrates

Τόπος : Αθήνα, Χαλκίδα
Registration date : 25/06/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Σεπ 25 2013, 22:34

Έχω ήδη βάλει πάνω στην μηχανή 30μ καλώδιο για διάφορα έξτρα, οπότε δεν το φοβάμαι. Ωστόσο προτιμώ την έτοιμη καλωδίωση (όταν υπάρχει και είναι προσιτή) από το να την φτιάχνω μόνος μου. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ωστόσο αμφινταλαντεύομαι λόγω κόστους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 26 2013, 01:16

socrates έγραψε:
Έχω ήδη βάλει πάνω στην μηχανή 30μ καλώδιο για διάφορα έξτρα, οπότε δεν το φοβάμαι. Ωστόσο προτιμώ την έτοιμη καλωδίωση (όταν υπάρχει και είναι προσιτή) από το να την φτιάχνω μόνος μου. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ωστόσο αμφινταλαντεύομαι λόγω κόστους.
Τι το σκέφτεσαι τότε; Βουρ στο πλαν Μπι

Basketball 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 09:40

Τέτοια ρελέ βρίσκουμε στην Ελλάδα ή σε περίπτωση που πάθει κάτι το 1 θα πρέπει να περιμένουμε να έρθουν απο το εξωτερικό;

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 20a_relay-low_power
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 14:06

Εγώ εχω βάλει αυτή εδω και 3 μηνες και ειναι μια χαρα.

http://www.ebay.com/itm/400564144245?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 33ncnm10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 33e6ee10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 63u2ip10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Amzm8k10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 15:05

loverdos11 έγραψε:
Εγώ εχω βάλει αυτή εδω και 3 μηνες και ειναι μια χαρα.

http://www.ebay.com/itm/400564144245?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Και πως τα σύνδεσες;
Έκοψες τους κονέκτορες και σύνδεσες τις υποδοχές για Η4;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 16:26

Εγώ εχθές έκατσα έφτιαξα και τοποθέτησα την καλωδίωση να παίρνω απ ευθείας ρεύμα απο την μπαταρία. Έβαλα κιόλας δυο γραμμές μια για τα φώτα και μια για τα προβολάκια ξεχωριστά η κάθε μια και με ξεχωριστές ασφάλειες. Έβαλα και διακόπη στα φώτα ώστε να τα σβήνω όποτε θέλω.
Όντως μια βόλτα που έκανα το βράδυ εκτός πόλης βλέπω αρκετή διαφορά σε σχέση με πρίν. Πήγαινα κανονικά με μικρή σκάλα και δεν χρειάστηκε να αλλάξω σε μεγάλη ενω πρίν πάντα με μεγάλη πήγαινα. Και ολα αυτά εννοείται χωρίς προβολάκια αναμμένα. Με τα προβολάκια απλά έβλεπα ακόμα καλύτερα κοντά στην μηχανή βέβαια.
Μέσα στην πόλη πήγαινα μόνο με τα προβολάκια αναμμένα και έβλεπα μια χαρά χωρίς να χρειαστεί να ανάψω καθόλου τα φώτα. Τελικά αυτα τα πισινοπρόβολα είναι πολύ καλά για τα λεφτά τους. Να σαι καλά ρε Θεόφιλε.

Μια απορία τώρα: Απο που θα πάρω εντολή για να ανάβουν τα προβολάκια οταν θα κάνω σινιάλο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 19:11

iannag έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
Εγώ εχω βάλει αυτή εδω και 3 μηνες και ειναι μια χαρα.

http://www.ebay.com/itm/400564144245?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Και πως τα σύνδεσες;
Έκοψες τους κονέκτορες και σύνδεσες τις υποδοχές για Η4;

Δεν έκοψα τίποτα ( μαλλον εκοψε , γιατι τα εβαλε ο hristos13gr )απλά τα σύνδεσα όπως ηταν.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 33ncnm10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 33e6ee10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 63u2ip10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Amzm8k10ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 22:37

Μιας και δεν εχω xenon αλλα τα μαμα φωτα, υπαρχει ετοιμο σετακι στο ebay για plug n play τοποθετηση ?
Να το φτιαξω δεν παιζει μιας και δεν με εμπιστευομαι σε αυτα οποτε ψαχνω κατι ετοιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 23:04

Ρε μαγκες, ελεος!

http://www.ebay.co.uk/itm/H4-H4-Headlight-Headlamp-Black-Booster-Wire-Harness-Cable-/151211948494?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2334ef39ce

Με 8 ευρωπουλα ετοιμο στην πορτα σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 23:13

K0k0$ tis Aravias έγραψε:
Ρε μαγκες, ελεος!

http://www.ebay.co.uk/itm/H4-H4-Headlight-Headlamp-Black-Booster-Wire-Harness-Cable-/151211948494?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2334ef39ce

Με 8 ευρωπουλα ετοιμο στην πορτα σας!

φιλε μου το χτυπαω αφοβα ? Ειμαι με το χερι στο buyit now !!!
Κανενα αλλο απο πιο αξιοπιστο πωλητη ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07 2014, 23:52

Αργά το Βάλατε ρε παιδιά αυτό τώρα πια το εφτιαξα, σχεδόν 60 ευρώ μου κόστισαν να τα αγοράσω απο εδώ Μυτιλήνη και μισό ντεπόζιτο βενζίνη για να τα συγκεντρωσω όλα. Απο 8 μαγαζιά ψωνισα για να τα μαζεψω όλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08 2014, 00:19

K0k0$ tis Aravias έγραψε:
Ρε μαγκες, ελεος!

http://www.ebay.co.uk/itm/H4-H4-Headlight-Headlamp-Black-Booster-Wire-Harness-Cable-/151211948494?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2334ef39ce

Με 8 ευρωπουλα ετοιμο στην πορτα σας!

Με ποιότητα οχτάευρου όμως;
Κάτι μου κάνει το διάφανο ρελέ.

Κατα τα άλλα δεν είναι κακό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08 2014, 00:35

υατο μηπως ειναι καλυτερο ?
Το οτι εχει ασφαλεια 30Α μας καλυπτει ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Car-4-H4-HID-Xenon-Headlight-Fog-Lamp-Fuse-Relay-Wire-Harness-DC-12V-/181134178692?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a2c703984
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ReBeLoS
Member
Member
ReBeLoS

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/08/2012

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ   ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08 2014, 00:46

βρηκα και αυτο.

http://www.ebay.co.uk/itm/1-7M-Long-4-H4-HID-Xenon-Conversion-Kit-Relay-Wiring-Harness-30A-Fuse-for-Car-/400609181379?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5d462afec3

Ας απαντησει καποιος απο τους γνωστες ποιο πρεπει να αγορασω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΙΤ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 9Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: