Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΣαβ Νοε 12 2011, 01:04

απορια...πως καταφερες και εβαλες Η4 λαμπα στα Micro DE? OEO??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 20:17

mavras έγραψε:
απορια...πως καταφερες και εβαλες Η4 λαμπα στα Micro DE? OEO??
Μαλακία έγραψα. Η3 ενοούσα,όπως το link που έδωσες Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 00:00

LARRY έγραψε:
mavras έγραψε:
απορια...πως καταφερες και εβαλες Η4 λαμπα στα Micro DE? OEO??
Μαλακία έγραψα. Η3 ενοούσα,όπως το link που έδωσες Embarassed
Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17 2011, 12:37

LARRY έγραψε:
Λοιπόν. Έβαλα στα hella micro de λάμπες xenon Η4, και τα στερέωσα κάτω από τη μάσκα.Τροφοδοσία, μέσω ασφαλειοθήκης,από μπαταρία και διακόπτη.Αποτέλεσμα: τα φώτα τρεμοπαίζουν σε μεγάλες στροφές(>4500-5000).Όχι πάντα,αλλά συχνά.Σε χαμηλές,τίποτα.Όλα καλά.Οι λάμπες στεραιωμένες, ο κλέφτης σταθερός, η τροφοδοσία το ίδιο. Φεύγω για Ζάκυνθο αύριο και γυρνάω την Δευτέρα.Σκέφτομαι να βάλω πρόχειρα το βολτόμετρο που πήραμε από το pb, και να τσεκάρω τάσεις,σε αυτές τις στροφές.
Σε απότομο άνοιγμα του γκαζιού από χαμηλή ταχύτητα(20-30χ.α.ω.) μου σβήσανε τελείως. Από την ίδια ασφαλειοθήκη πέρνουν και τα κύρια φώτα,τα οποία δεν είναι xenon και δεν παθαίνουν τίποτα. Όταν γυρίσω θα δοκιμάσω να αλλάξω τους ακροδέκτες στην ασφαλειοθήκη με τα κύρια μπάς και...
Καμιά ιδέα;
Μήπως να τραβήξω και μια γείωση στο σασί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΠεμ Νοε 17 2011, 12:52

Σε καμία περίπτωση γείωση στο σασί.
Δες ξανά τις συνδέσεις σου.

Γνώμη μου: Δώσε στα μαμά φώτα κατευθείαν από τη μπαταρία, όχι από την ασφαλειοθήκη.
Μπορεί να φέρει την 30 A γενική ασφάλεια της ασφαλειοθήκης στα όριά της... Μπορεί να παίζει κι αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 09:08

gmavrid έγραψε:
Σε καμία περίπτωση γείωση στο σασί.
Δες ξανά τις συνδέσεις σου.

Γνώμη μου: Δώσε στα μαμά φώτα κατευθείαν από τη μπαταρία, όχι από την ασφαλειοθήκη.
Μπορεί να φέρει την 30 A γενική ασφάλεια της ασφαλειοθήκης στα όριά της... Μπορεί να παίζει κι αυτό...
Ναι,αλλά γιατί να μου κάνει κόλπα σε συγκεκριμένες στροφές,ειδικά εκεί που υποτίθεται ότι το δυναμό αποδίδει τα μέγιστα στη μπαταρία,4500 σαλ και πάνω,και σε ταχύτητες άνω των 100χαω;
Αμ το να μου σβήνουν τελείως σε απότομη επιτάχυνση από τα 20 στα 100 με δευτέρα, που το βάζεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 11:43

Σε χαμηλές στροφές έχεις χαμηλή τάση εξόδου και χαμηλή ένταση ρεύματος στα φώτα...
Στις 4Κ-5Κ φορτίζει η μπαταριά κι έχεις έξοδο στην περιοχή των 14 V...
Η λάμπα των 55 W δίνει τα μέγιστα ονομαστικά Watt στα 13.8 V, άρα τραβάει και το μέγιστο ρεύμα...

Αν δεν είναι θέμα συνδέσεων τότε κάπου εκεί ψάξε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤρι Νοε 22 2011, 19:54

Λοιπόν! Δεν ξέρω αν έχω αναφέρει ότι στα κύρια φώτα,έχω διακόπτη που τα σβήνει τελείως.Έκανα λοιπόν δοκιμή και είχα τα xenon μόνο ανοιχτά.Το ίδιο αποτέλεσμα.Τρεμοπαίζουν στις > 4500-5000 σαλ,και σβήνουν τελείως σε απότομο άνοιγμα από 20 σε <100 χαω με δευτέρα.
Αυτό που δεν ξέρω, είναι αν η ασφάλεια των 15Α που έχω στα xenon είναι "λίγη". Δηλαδή μήπως θέλει 20Α.Βέβαια αν το κάνω αυτό,τότε θα πρέπει να συνδέσω τα κύρια φώτα στη μπαταρία απ΄ευθείας,γιατί το 3CS http://www.easternbeaver.com/Main/Products/Fuseboxes/3_Circuit/3_circuit.html τραβάει μέχρι 15Α ανά κύκλωμα.
Μόλις συνειδητοποίησα ότι το ρελέ στο aux lights kit http://www.easternbeaver.com/Main/Products/Aux_Lights/aux_lights.html
είναι 20Α.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΚυρ Νοε 27 2011, 19:52

Να κάνω και τρεις ερωτησούλες.
1. slim digital ballast ή κανονικά σε μέγεθος digital;
2. 55w ή 35w;
3. Αν βάλω xenon στα κύρια φώτα,υπάρχει θέμα που έχω την καλωδίωση του ''κάστορα'';
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΚυρ Νοε 27 2011, 20:55

LARRY έγραψε:
Να κάνω και τρεις ερωτησούλες.
1. slim digital ballast ή κανονικά σε μέγεθος digital;
2. 55w ή 35w;
3. Αν βάλω xenon στα κύρια φώτα,υπάρχει θέμα που έχω την καλωδίωση του ''κάστορα'';


1. Δεν ξέρω
2. Αφού έχεις Hella Micro DE τότε προτείνω 35W. Την έξτρα απόδοση στην προσφέρουν τα προβόλια όταν απαιτηθεί.
3. Όχι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
hristos1969

hristos1969

Ηλικία : 54
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2012

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 09 2012, 13:13

Καλησπέρα παιδιά....θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου δώσει τα ....φώτα του.
Έχω ένα Κ9, του φόρεσα xenon από την αρχή σε ένα ηλεκτρολογίο που με έστειλε η suzuki στο Γαλάτσι (150 ευρώ). Αφου αρχικά είχαμε πρόβλημα γιατί μερικές φορές η μια λάμπα δεν άναβε...έλα να το δούμε ...κούναγε κάτι καλώδια... άλλαξε και μια λάμπα...τέλος πάντων μετά από κανένα μήνα όλα οκ.
Τώρα μετά από κοντά 3 χρόνια, η μία λάμπα έχει διαφορετικό χρώμα (πιο κίτρινο), μερικές φορές έχει πέσει η ένταση των φώτων (πατάω μια φορά το διακόπτη της μίζας εν κινήση και ζωντανεύουν πάλι) και καναδυό φορές τρεμόσβησαν μόνα τους...τι γίνεται...τα φτύνουν σιγά σιγά ή μου φαίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tezas
gold member
gold member
tezas

Ηλικία : 41
Registration date : 15/12/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΔευ Μαρ 26 2012, 21:31

Καλησπερα στην παρεα. Μια ερωτησουλα. Οταν αναβουν αρχικα οι λαμπες για 4-5 δευτερολεπτα τρεμοπαιζουν μεχρι να αναψουν καλα. Μετα ολα οκ. Εχω αλλαξει τα ballast και τις λαμπες αλλα το κανει παλι. Παιζει να φταει κατι αλλο? Μηπως να αλλαξω και καλωδιωση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤρι Μαρ 27 2012, 00:10

από που περνάει τα 12v Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tezas
gold member
gold member
tezas

Ηλικία : 41
Registration date : 15/12/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤρι Μαρ 27 2012, 10:20

ρευμα και γειωση απευθειας απο μπαταρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
everg
Member
Member
everg

Ηλικία : 52
Τόπος : ΓΑΛΑΤΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 30/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤρι Μαρ 27 2012, 15:17

-Λογικα αυτο στο κανει φιλος οταν εχεις την μηχανη σβηστη και απλα ανοιγεις τον διακοπτη ετσι δεν ειναι?
-Αν ειναι ετσι τοτε στο κανει γιατι ειναι λιγο πεσμενη η μπαταρια σου και η μικρη αυτη ''πτωση τασης'' δεν ειναι ικανη να αψει σωστα τα ξενον.
οταν βαζεις μπροστα ή οταν ανεβαζεις τις στροφες στο μηχανακι δεν θα στο κανει λογικα
-καλο θα ηταν να εχεις ενα διακοπτη να τα σβηνεις τα φωτακια και να τα αναβεις οταν εχεις βαλει μπροστα την μηχανη................
αλλα να μην τα ξεχνας σβηστα βεβαια
-απλα ριξε που και που κανα τσεκ στην μπαταρια σου........................
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tezas
gold member
gold member
tezas

Ηλικία : 41
Registration date : 15/12/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤετ Μαρ 28 2012, 19:07

Βασταω πρωτα τη μιζα πατημενη και μετα ανοιγω το κλειδι και ετσι αναβουν τα φωτα αφου εχει παρει μπροστα η μηχανη, αλλα το κανει το τρεμοπεγμα και ετσι. Θα κανω μια δοκιμη και με την καλωδιωση και βλεπουμε. Ευχαριστω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis79
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vassilis79

Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Registration date : 26/11/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΠαρ Απρ 06 2012, 17:41

Εχει να προτείνει κάποιος κανα κιτ xenon απο ebay ;
Γίνεται χαμος και δεν ξερω τι να διαλεξω . Κατι που να ειναι δοκιμασμενο και
ο ιδιοκτητης ικανοποιημενος ;
Εγκατασταση θα κανω μονος μου .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΣαβ Απρ 21 2012, 21:37

Παιδες, μου καηκε η μια λαμπα απο τα HID και πηρα ενα σετακι να τις αλλαξω. Για να γινει αυτο πρεπει να βγαλω τα οργανα με τη μασκα τους. Ελυσα τις 2 αλενοβιδες κοντα στο ντεποζιτο και εβγαλα κ τα 2 κλιπς ψηλα επανω στο τελειωμα. Παρολα αυτα το πανελ ειναι μπετο. Εχει αλλες βιδες καπου κ δε τις βλεπω εγω? Που αλλου πιανει η μασκα με τα οργανα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΣαβ Απρ 21 2012, 22:35

Chriss έγραψε:
Παιδες, μου καηκε η μια λαμπα απο τα HID και πηρα ενα σετακι να τις αλλαξω. Για να γινει αυτο πρεπει να βγαλω τα οργανα με τη μασκα τους. Ελυσα τις 2 αλενοβιδες κοντα στο ντεποζιτο και εβγαλα κ τα 2 κλιπς ψηλα επανω στο τελειωμα. Παρολα αυτα το πανελ ειναι μπετο. Εχει αλλες βιδες καπου κ δε τις βλεπω εγω? Που αλλου πιανει η μασκα με τα οργανα?

Σε πολύ περισσότερα σημεία από αυτά που έχεις λύσει μέχρι τώρα πάντως! Laughing
Λίγο βαβούρα να κάτσω να στα γράψω,
Κατέβασε από εδώ (το φόρουμ εννοώ) το service manual, έχει όλη τη διαδικασία λυσίματος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chriss

Chriss

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα-Ηγουμενίτσα
Registration date : 16/09/2011

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΣαβ Απρ 21 2012, 22:47

Βασικα αυτα που λεει το service manual εχω λυσει. Δεν αναφερει περισσοτερα σημεια. Τα οργανα με το πλαστικο τους θελω να αφαιρεσω για να εχω προσβαση στα ballast. Οχι ολο το μπροστινο μουτρο ή το φαναρι...

edit Λοιπον ενταξει το εβγαλα. Τα αγγιστρα το κρατουσαν κ τωρα που ξαναδοκιμασα λιγο πιο επιμονα βγηκε. Ολα τζετ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakismip
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
sakismip

Ηλικία : 43
Τόπος : Kαστοριά
Registration date : 22/03/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 16:35

αυτά εδώ κάνουν για εμάς?

http://www.ebay.com/itm/180772479387?ssPageName=STRK%3AMEWAX%3AIT&_trksid=p3984.m1438.l2649
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 16:42

Κάνουν αλλά δεν έχουν ballast μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΤετ Μάης 09 2012, 00:24

[quote="sakismip"]αυτά εδώ κάνουν για εμάς?



αυτα

http://www.ebay.com/itm/Luminis-G4-Xenon-Conversion-Kit-H1-H3-H4-H7-H10-H11-9003-motorcycle-slim-6k-/270843890034?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item84b917e413#ht_5145wt_905
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Soul_Giannis

Soul_Giannis

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 14/06/2010

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΠεμ Μάης 17 2012, 01:17

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσω τα φώτα λίγο πιο χαμηλά;
Γίνεται κάτι τέτοιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dis

dis

Ηλικία : 46
Τόπος : Κερκυρα
Registration date : 26/06/2012

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 31 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 30 2012, 12:20

Καλημερα στο Forum. Ενδιαφερομαι για xenon κ υστερα απο πολυ διαβασμα για ενημερωση , κατελειξα οτι χρειαζομαι ενα kit B-Xenon HID H4 Hi/Low 6000k ή 8000k. Μπηκα σε πολλα site ελληνικα κ μη κ ολα τα kit που εχουν ειναι για αυτοκινητα. Για moto δειχνουν μονο 1 ballance και μια λαμπα αντιστοιχα. Οι αποριες που εχω ειναι οι εξης : Κανουν τα kit για αυτοκινητα στης moto μας?
Και αν ναι (που αυτο πιστευω) τα καλωδια για την μπαταρια ειναι πιο κοντα(kit auto) νομιζω απ οτι της moto. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? Επισεις θα κουμπωση η λαμπα στην βαση του V Strom? Αν καποιος μπορει να βοηθησει ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 31 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: