Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 21:57

v a i t s o t έγραψε:
εγώ έβαλα σήμερα από την xenon hellas τα σετακια
και ο θεός βοηθός οπως είπε και ο φίλος παραπάνω
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 425741

Γράψε ρε φίλος κάτι παραπάνω, να μαθαίνουμε όλοι οι άλλοι ενδιαφερόμενοι.!
Μόνος τα έβαλες? Τι δυσκολίες βρήκες? Τι τεχνικά χαρακτηριστικά έχουν τα xenon σου?
Πόσο σου στοίχησαν? Από πού τα αγόρασες?...κλπ.
Αυτό αίναι και το "νόημα" αυτών των topics...

Καλοφώρετα με πολλά ευχάριστα χιλιόμετρα.
Τhanos
Thunder Strom-1
Thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 23:47

Αυτά πήρα εγώ πριν λίγο. success

http://cgi.ebay.co.uk/BI-XENON-HID-KIT-H4-4300K-6000K-8000K-10000K-12000K_W0QQitemZ170345245782QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item27a95e2c56&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A1|293%3A1|294%3A30

Κόστος 51? + 15.90? μεταφορικά, σύνολο 66.90?. Περισσότερα νέα μόλις παραλάβω. yeye
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 03:01

morfeus έγραψε:
Αυτά πήρα εγώ πριν λίγο. success

http://cgi.ebay.co.uk/BI-XENON-HID-KIT-H4-4300K-6000K-8000K-10000K-12000K_W0QQitemZ170345245782QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item27a95e2c56&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A1|293%3A1|294%3A30

Κόστος 51? + 15.90? μεταφορικά, σύνολο 66.90?. Περισσότερα νέα μόλις παραλάβω. yeye

Δεν ξέρω αν το πρόσεξες φίλε morfeus, οτι έγραφε με πολύ έντονα κόκκινα γράμματα "Τιμες χονδρικής για εμπόρους και μαζικές αγορές", πού σημαίνει για Γερμανία, τουλάχιστον 20% φθηνότερα (φυσικά και λιγότερα μεταφορικά)
Περιμένουμε να μας πείς αποτέλεσμα και εμπειρίες αφού τα βάλεις.
τα 6.οοο Κ είναι Βι ΗL (H4)? Εχει οδηγίες τοποθέτησης ή σου λέει να τα βάλει "ειδικός' (σύνηθες για Γερμανία).?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 03:38

dimitrisinside έγραψε:
Κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι Α Π Α Τ Η.
29.99 λιρες Αγγλιας τα Ξενον και 36.99 τα μεταφορικα απο Ουγγαρια για Ελλαδα
Και δεν παω να τα παρω εγω απο εκει,ποιο λιγο θα κοστισουν.

Πολύ σωστα το λες dimitri, Αν είναι δυνατόν! χρεώνουν μεταφορικά περισσότερα από τη αξία τους!
Μάαλον τότε είναι ο "κράχτης" χαμ΄λή τιμή, για να "πουλήσουν" μεταφορικά!
Νομίζω οτι αν ψωνίσουμε και τα 10 set που έχει τουλάχιστον διαθέσιμα, θα μας πούν οτι ΔΕΝ γίνετε, παρα μόνο "μεμονομένα"...!
Συνολικά κοστίζουν 60 Pounts (peripoy 85 Ευρούλια...)πολυ κοντα στην τιμή που τα πήρε ο morfeus στη Αλεξ/πολη...
Για πείτε και οι άλλοι την γνώμη σας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v a i t s o t

v a i t s o t

Ηλικία : 42
Τόπος : zagora ,volos
Registration date : 08/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 08:01

THUNDER STORM-1 έγραψε:
v a i t s o t έγραψε:
εγώ έβαλα σήμερα από την xenon hellas τα σετακια
και ο θεός βοηθός οπως είπε και ο φίλος παραπάνω
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 425741

Γράψε ρε φίλος κάτι παραπάνω, να μαθαίνουμε όλοι οι άλλοι ενδιαφερόμενοι.!
Μόνος τα έβαλες? Τι δυσκολίες βρήκες? Τι τεχνικά χαρακτηριστικά έχουν τα xenon σου?
Πόσο σου στοίχησαν? Από πού τα αγόρασες?...κλπ.
Αυτό αίναι και το "νόημα" αυτών των topics...

Καλοφώρετα με πολλά ευχάριστα χιλιόμετρα.
Τhanos
Thunder Strom-1
Thanks



Φιλε Θάνο συγνωμη, τα πηρα απο την xenon hellas ..
Τύπος ΧΤR H.I.D
Λάμπα LowUV BH4-ND Βi-xenon χ 2 λάμπες (μεσαία & μεγάλη σκάλα)
Λειτουργία λάμπας Με μετακινιση ηλεκτρομαγνητικά
Θερμ. λειτ.λάμπας 4300 - 6000 Κ**
Θέσεως 2χ smd leds
Τροφοδοσία Αυτόνομη σε κάθε φανάρι από την Original φισα.
Κατανάλωση 36W +-2W
Προδιαγραφές.. ISO9001 - E4 - ΤUV
Εγγύηση.. Γραπτή 1 χρόνου μηχανισμός & λάμπες

μου στοιχησαν 250ευρα(απο οτι καταλαβαινω στο ebay ειναι πολυ φτηνοτερα)
αλλα τα προτιμησα γιατι φοβηθηκα να βαλω τα φτηνα με οσα ακουσα, για darkout κλπ!
τωρα φυσικα ο καιρος θα δειξει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeus

morfeus

Ηλικία : 43
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 27/04/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 10:11

THUNDER STORM-1 έγραψε:
morfeus έγραψε:
Αυτά πήρα εγώ πριν λίγο. success

http://cgi.ebay.co.uk/BI-XENON-HID-KIT-H4-4300K-6000K-8000K-10000K-12000K_W0QQitemZ170345245782QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item27a95e2c56&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A1|293%3A1|294%3A30

Κόστος 51? + 15.90? μεταφορικά, σύνολο 66.90?. Περισσότερα νέα μόλις παραλάβω. yeye

Δεν ξέρω αν το πρόσεξες φίλε morfeus, οτι έγραφε με πολύ έντονα κόκκινα γράμματα "Τιμες χονδρικής για εμπόρους και μαζικές αγορές", πού σημαίνει για Γερμανία, τουλάχιστον 20% φθηνότερα (φυσικά και λιγότερα μεταφορικά)
Περιμένουμε να μας πείς αποτέλεσμα και εμπειρίες αφού τα βάλεις.
τα 6.οοο Κ είναι Βι ΗL (H4)? Εχει οδηγίες τοποθέτησης ή σου λέει να τα βάλει "ειδικός' (σύνηθες για Γερμανία).?

Φυσικά και το είδα. Τι σχέση έχει όμως από την στιγμή που είμαι ιδιώτης και δεν πήγα για μαζική αγορά; Όσο για το προϊόν είναι H4-3 (Bi-Xenon δηλαδή), 6000Κ και δεν χρειάζεται κανένας "ειδικός" για να τα τοποθετήσει. Θα έχετε λεπτομέρειες μόλις παραλάβω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 10:38

Ρε παιδια τα παληκαρια βαζουν φτηνη τιμη και ενα μερος της τιμης το βαζουν στα μεταφορικα για να πανε πανω πανω σε ταξινομηση μεσω τιμης στην λιστα του E-bay. Εμενα δεν με νοιαζει ποσα ειναι τα μεταφορικα και ποσα η καθαρη αξια, με νοιαζει τι πληρωνω τελικα... Και μην ξεχνατε οτι το E-bay εχει και ταξινομηση βαση τιμης+μεταφορικων μαζι.

Φιλε μου που εδωσες τα 250 ευρω για να τα παρεις απο Ελλαδα, εγω δεν τα εδινα με καμια παναγια, δεδομενου οτι ολα αυτα ειναι φτιαγμενα στην Κινα και πανω κατω ολα ειναι τα ιδια...2-3 εργοστασια υπαρχουν, βγαζουν τα ιδια προιοντα και αλλαζουν μονο τα αυτοκολλητα (πολλες φορες ουτε αυτα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
v a i t s o t

v a i t s o t

Ηλικία : 42
Τόπος : zagora ,volos
Registration date : 08/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 10:48

hargoul έγραψε:
Ρε παιδια τα παληκαρια βαζουν φτηνη τιμη και ενα μερος της τιμης το βαζουν στα μεταφορικα για να πανε πανω πανω σε ταξινομηση μεσω τιμης στην λιστα του E-bay. Εμενα δεν με νοιαζει ποσα ειναι τα μεταφορικα και ποσα η καθαρη αξια, με νοιαζει τι πληρωνω τελικα... Και μην ξεχνατε οτι το E-bay εχει και ταξινομηση βαση τιμης+μεταφορικων μαζι.

Φιλε μου που εδωσες τα 250 ευρω για να τα παρεις απο Ελλαδα, εγω δεν τα εδινα με καμια παναγια, δεδομενου οτι ολα αυτα ειναι φτιαγμενα στην Κινα και πανω κατω ολα ειναι τα ιδια...2-3 εργοστασια υπαρχουν, βγαζουν τα ιδια προιοντα και αλλαζουν μονο τα αυτοκολλητα (πολλες φορες ουτε αυτα).

δηλαδή φτηνά ακριβά λες οτι είναι τα ίδια? δεν ξερω φιλε, τι να πω!και ολα αυτα που αναφερονται
για αποτομα σβησήματα?μπορει να ισχυει βεβαια και αυτο που λες.Αν ομως πηγαινεις με καμια 150
βραδυ και και σου κοπει το ρευμα...?τι να πω ειναι δοκιμασμενα?ΑΝ ναι τοτε ισως μου τον ''πιασανε'' λιγακι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 10:53

v a i t s o t έγραψε:

δηλαδή φτηνά ακριβά λες οτι είναι τα ίδια? δεν ξερω φιλε, τι να πω!και ολα αυτα που αναφερονται
για αποτομα σβησήματα?μπορει να ισχυει βεβαια και αυτο που λες.Αν ομως πηγαινεις με καμια 150
βραδυ και και σου κοπει το ρευμα...?

φίλε μου ποιος είπε ότι του συνέβη αυτό? Δεν παίζει να πηγαίνεις και να είναι αναμμένα και να σβήσουν, να μην ανάψει μια λάμπα στο άναμμα είναι κάτι που μπορει να συμβεί αλλά και στα 250 ευρών το ίδιο. Αν κάποιου του έσβησαν εν κινήση κάτι έπαιζε σε βραχυκύκλωμα και σίγουρα δεν είναι κάτι που είναι καλό να λέμε ότι το κάνουν τα φτηνά ξένον κτλ,
προσωπική μου άποψη είναι οτι τα ελληνικά κιτ είναι μια σχετικά καλή επιλογή από τα φτηνά του ανταγωνισμού που απλά εισάγει ο έμπορος, και έχουν τον ελληνικό φόρο πάνω που είναι ένας συντελεστής της τάξης 2,5 επί της τιμής εξωτερικού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 11:01

v a i t s o t έγραψε:
δηλαδή φτηνά ακριβά λες οτι είναι τα ίδια? δεν ξερω φιλε, τι να πω!και ολα αυτα που αναφερονται
για αποτομα σβησήματα?μπορει να ισχυει βεβαια και αυτο που λες.Αν ομως πηγαινεις με καμια 150
βραδυ και και σου κοπει το ρευμα...?τι να πω ειναι δοκιμασμενα?ΑΝ ναι τοτε ισως μου τον ''πιασανε'' λιγακι!

Κοιτα φιλε ακριβα-φτηνα, καλά- κακα (αν υποθεσουμε οτι υπαρχει τετοια διαφοροποιηση) αν δεν εχεις κανει καμια μαμακια στην εγκατασταση ωστε να βραχυκυκλωσουν, ακομα και κατι να καει (ή μπαλαστ ή λαμπα), αποκλειεται να καουν και οι 2 μαζι...οποτε φως θα εχεις αλλα μονο. Και σε ακριβα και σε φτηνα μπορει να κανει κατι...μηχανηματα ειναι, αλλα και απλη λαμπα οχι ξενον και αυτη μπορει να σου καει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
v a i t s o t

v a i t s o t

Ηλικία : 42
Τόπος : zagora ,volos
Registration date : 08/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 11:07

Οποτε Χαρη, οτι και αν αγορασουμε ειναι το ιδιο!Δεν ξερω τι να πω θα φανει στο μελλον!
Ας μη ξεχναμε οτι ζουμε και ελλαδα βεβαια....οτι μας λεν εδω ισχυει το αντιθετο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 14:51

v a i t s o t έγραψε:
THUNDER STORM-1 έγραψε:
v a i t s o t έγραψε:
εγώ έβαλα σήμερα από την xenon hellas τα σετακια
και ο θεός βοηθός οπως είπε και ο φίλος παραπάνω
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 425741

Γράψε ρε φίλος κάτι παραπάνω, να μαθαίνουμε όλοι οι άλλοι ενδιαφερόμενοι.!
Μόνος τα έβαλες? Τι δυσκολίες βρήκες? Τι τεχνικά χαρακτηριστικά έχουν τα xenon σου?
Πόσο σου στοίχησαν? Από πού τα αγόρασες?...κλπ.
Αυτό αίναι και το "νόημα" αυτών των topics...

Καλοφώρετα με πολλά ευχάριστα χιλιόμετρα.
Τhanos
Thunder Strom-1
Thanks

Ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση vaitsot.
Απο τα λίγα που ξέρω, έχεις βάλει ίσως τα καλύτερα xenon που υπάρχουν.
Δεν νομίζω οτι θα έχεις κάποιο πρόβλημα ποτέ...με εκπλήσει όμως το ότι δίνουν μόνο ένα χρόνο εγγύηση, το σύνηθες είναι 2...

Εχε ακόμα υπόψιν ότι αυτά τα "κο-κο-xenoψαρα" φθηναίνουν με την μέρα.
¨εβαλα ένα φίλο stromiti (τον iliab37) να το "ψάξει" στην Hella που είναι στη γειτονιά του (Σεπόλια κοντά στο metro)
Θα ενημερώσω μόλις έχω νεα του.




Φιλε Θάνο συγνωμη, τα πηρα απο την xenon hellas ..
Τύπος ΧΤR H.I.D
Λάμπα LowUV BH4-ND Βi-xenon χ 2 λάμπες (μεσαία & μεγάλη σκάλα)
Λειτουργία λάμπας Με μετακινιση ηλεκτρομαγνητικά
Θερμ. λειτ.λάμπας 4300 - 6000 Κ**
Θέσεως 2χ smd leds
Τροφοδοσία Αυτόνομη σε κάθε φανάρι από την Original φισα.
Κατανάλωση 36W +-2W
Προδιαγραφές.. ISO9001 - E4 - ΤUV
Εγγύηση.. Γραπτή 1 χρόνου μηχανισμός & λάμπες

μου στοιχησαν 250ευρα(απο οτι καταλαβαινω στο ebay ειναι πολυ φτηνοτερα)
αλλα τα προτιμησα γιατι φοβηθηκα να βαλω τα φτηνα με οσα ακουσα, για darkout κλπ!
τωρα φυσικα ο καιρος θα δειξει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 15:59

Καλησπερα φιλοι μου.
Μολις γυρισα απο την hella που ειναι διπλα στο σπιτι μου και μου ειπαν εαν μαζευτουμε καμποσα ατομα θα μας το αφησει 200 ευρω το κιτ με 2λαμπες διπλης σκαλας 8000Κ και δυο χρονια εγγυηση.Δεν πειλαμβανει διακοπτη ουτε εγκατασταση.Τι λετε ; Αξιζει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 16:01

iliasb1967 έγραψε:
Καλησπερα φιλοι μου.
Μολις γυρισα απο την hella που ειναι διπλα στο σπιτι μου και μου ειπαν εαν μαζευτουμε καμποσα ατομα θα μας το αφησει 200 ευρω το κιτ με 2λαμπες διπλης σκαλας 8000Κ και δυο χρονια εγγυηση.Δεν πειλαμβανει διακοπτη ουτε εγκατασταση.Τι λετε ; Αξιζει;
150 ευρώ Αργυρίου, Άγιοι Ανάργυροι. 2 χρόνια εγγύηση. Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται η τοποθέτηση.
Αξιοπρεπής & φιλότιμη πρόταση για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει με solo παραγγελίες και τοποθετήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 17:07

massai έγραψε:
iliasb1967 έγραψε:
Καλησπερα φιλοι μου.
Μολις γυρισα απο την hella που ειναι διπλα στο σπιτι μου και μου ειπαν εαν μαζευτουμε καμποσα ατομα θα μας το αφησει 200 ευρω το κιτ με 2λαμπες διπλης σκαλας 8000Κ και δυο χρονια εγγυηση.Δεν πειλαμβανει διακοπτη ουτε εγκατασταση.Τι λετε ; Αξιζει;
150 ευρώ Αργυρίου, Άγιοι Ανάργυροι. 2 χρόνια εγγύηση. Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται η τοποθέτηση.
Αξιοπρεπής & φιλότιμη πρόταση για κάποιον που δεν θέλει να μπλέξει με solo παραγγελίες και τοποθετήσεις.

Τελικά εκεί είμαστε: αντί για 80-90 Ευρώ και 50-60 τοποθέτηση (με άγνωστη ποιοτικά δουλιά)= 140-150 Euro...
Η γνώμη μου είναι: Αργυρίου με 150 € All-in δοκιμασμένα και χωρίς τρεχαλο-ψάχνε-περίμενε.
Αφού συμφωνεί και ο massai, θεωρώ οτι είναι η καλίτερη επιλογη για κο-κο-xenόψαρα...
Ο "Master of the Knights" Sir Taz, τα τοποθετεί μόνοσ του σε μια ώρα (όπως δήλωσε) και προφανώς αφού το έχει "ψάξει αιώνες πριν το αντιληφθούμε εμείς, το "εχει" στο χέρι να ψωνίσει xenόψαρα πολύ φθηνά.

Σωστό είναι ΚΑΙ αυτό που μας πληροφόρησε ο hargoul, οτι τα χενον είναι σχεδόν ΟΛΑ Κινέζικα και 2-3 εταιρίες τα κατασκευάζουν, Δεν έχουν ουσιαστικές ποιοτικές διαφορές και μόνο στις "ετικέτες" διαφέρουν.
Και το ότι: το e-bay.uk προσπαθεί με την χαμηλή τιμή (30 British Pounds) να μας "πουλήσει" μεταφορικό κόστος για άλλα 30 Pound, ( για αποστολή από Ουγγαρία!) 60 P= +- 85 Euro pirat

Αυτά τα συμπεράσματα έβγαλα...Αν έχει κανείς κάτι άλλο...με ενδιαφέρων το διαβάζουμε αρκεί να το γράψει.
Ευχαριστώ και τον Ηλία (iliasb37) για τον κόπο που έκανε να μας ενημερώσει όλους (απο τη hella κεντρικά)
Εύφημη μνεία σε όσους συνεισέφεραν τις γνώσεις τους έως εδώ στο τόπικ. Cool

Χαιρετώ σας Ωραίοι Συν-Stromίτες
ΟΡΘΙΟΙ ΜΕ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ

Thunder-Storm 1
Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 17:16

όσοι δεν θέλουν να σκαλίζουν μόνοι τους και να τα περνάν μόνοι τους, ας πάνε στον Αργυρίου, σε λίγες μέρες θα είμαι στο λεκανοπεδιο, και έναντι καφέ - μπουγάτσας (θα βρούμε άραγε?) κάνω σπέσιαλ τοποθέτηση σε όποιο φιλαράκι γουστάρει....για τοποθέτηση με μεράκι χρειάζεται μιάμιση ώρα χωρίς ιδρώτες κ γλυτώνουμε και 60 ευρά, ειδάλως στον Αργυρίου και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο αν καεί τίποτα να πας να φωνάξεις, αλλά μην έχετε την εντύπωση ότι αυτά που πουλάει ο κάθε έμπορος έχουν διαφορά από του e-bay, απλά στο e-bay γλυτώνεις 2 μεσάζοντες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 17:46

tazakos έγραψε:
όσοι δεν θέλουν να σκαλίζουν μόνοι τους και να τα περνάν μόνοι τους, ας πάνε στον Αργυρίου, σε λίγες μέρες θα είμαι στο λεκανοπεδιο, και έναντι καφέ - μπουγάτσας (θα βρούμε άραγε?) κάνω σπέσιαλ τοποθέτηση σε όποιο φιλαράκι γουστάρει....για τοποθέτηση με μεράκι χρειάζεται μιάμιση ώρα χωρίς ιδρώτες κ γλυτώνουμε και 60 ευρά, ειδάλως στον Αργυρίου και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο αν καεί τίποτα να πας να φωνάξεις, αλλά μην έχετε την εντύπωση ότι αυτά που πουλάει ο κάθε έμπορος έχουν διαφορά από του e-bay, απλά στο e-bay γλυτώνεις 2 μεσάζοντες.

+1000
Μπουγατσες βρισκουμε μην ανησυχεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19 2009, 18:03

hargoul έγραψε:
tazakos έγραψε:
όσοι δεν θέλουν να σκαλίζουν μόνοι τους και να τα περνάν μόνοι τους, ας πάνε στον Αργυρίου, σε λίγες μέρες θα είμαι στο λεκανοπεδιο, και έναντι καφέ - μπουγάτσας (θα βρούμε άραγε?) κάνω σπέσιαλ τοποθέτηση σε όποιο φιλαράκι γουστάρει....για τοποθέτηση με μεράκι χρειάζεται μιάμιση ώρα χωρίς ιδρώτες κ γλυτώνουμε και 60 ευρά, ειδάλως στον Αργυρίου και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο αν καεί τίποτα να πας να φωνάξεις, αλλά μην έχετε την εντύπωση ότι αυτά που πουλάει ο κάθε έμπορος έχουν διαφορά από του e-bay, απλά στο e-bay γλυτώνεις 2 μεσάζοντες.

+1000
Μπουγατσες βρισκουμε μην ανησυχεις...

Άσε Χάρη...σε παρακαλώ! Σιβιτανίδου και Κρέμου στον Ηλεκτρικό της Καλλιθέας είναι ο φίλος ο Λάζαρος ο Κατερινιώτης που κάνει την μπυγάτσα πιο γευστική και από αστακό!
Ο ιδιοκτήτης φίλος, είναι "Πανθηρας" (Πανιώνιος) και έχουμε "διαφωνίες" όταν παίζει με τη ΑΕΚάρα..¨Το μαγαζί λέγεται "SANTE Θεσσαλονίκης". Οτι γουστάρει ο Γιάννης θα του το βρούμε αναφίβολα. (ΟΤΙ..!)

Τιμή μας να έχουμε τον SIR ΤΑΖ μαζί μας.
Εγώ λέω να μην τον "αγγαρέψω" ξανά με xeno-Gipro-ψαρα, γιατι και το φιλότιμο έχει όρια... Very Happy

Το forum δεν θα είχε μεγάλο ενδιαφέρων χωρίς την φοβερή συνεισφορά του σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς.
Αυτό το αναγνωρίζουν ΟΛΟΙ.
Καλώς να μας έρθεις ΤΑΖ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20 2009, 01:11

Ρε παιδια,μη το σκαλιζετε αλλο...εγω εχω βαλει χενον κινεζικα απο τα φτηνα εδω και 2 χρονια σε 2 αυτοκινητα σε 4 μηχανες που εχω αλλαξει και εχω φερει και αλλα 20 σετ σε φιλους και δεν χαλασε ποτε κανενα...
Βαλτε αυτα με τα 60-65 ευρω και ειναι ΟΚ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20 2009, 09:29

kalafan έγραψε:
Ρε παιδια,μη το σκαλιζετε αλλο...εγω εχω βαλει χενον κινεζικα απο τα φτηνα εδω και 2 χρονια σε 2 αυτοκινητα σε 4 μηχανες που εχω αλλαξει και εχω φερει και αλλα 20 σετ σε φιλους και δεν χαλασε ποτε κανενα...
Βαλτε αυτα με τα 60-65 ευρω και ειναι ΟΚ...

+1 έχω φορέσει στο αμάξι μου, στη μηχανή μου, σε νίντζα φίλου, στο αμάξι πεθερού όλα οικονομικά e-bay items και όλα λειτουργούν ακόμη εκτός από του πεθερού μου που δεν άναβε μια λάμπα και το βγάλαμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20 2009, 11:33

Πέρα από την πλάκα και τις διάφορες τιμές πιστεύω ότι του Αργυρίου είναι
τίμια η προσφορά του..
ΚΑΙ 2 χρόνια εγγύηση
ΚΑΙ εργατικά-τοποθέτηση στην τιμή
ΚΑΙ το σημαντικότερο,μόλις καεί κάτι ή οτιδήποτε,χτυπάς ένα τηλέφωνο κτλ και γίνεται αντικατάσταση

Από Ebay πρέπει να βρείς κάποιον πολύ ξηγημένο για να σου κάνει αλλαγή και θα
σου φάει και καμμιά βδομάδα.. Wink

_________________
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20 2009, 11:40

+1 και με έξοδα αποστολής δικά μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shark

Shark

Ηλικία : 45
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Λαμία-Σαντορίνη
Registration date : 10/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 21 2009, 23:32

Παιδια sos
έχω προβλημα με την τοποθέτηση. έχω γυμνό μηχανάκι και xenon να μην μπορω να βρω τι φταιει. Κάποιος που το έχει να τον πάρω κανα τηλ.
Δεν μπορώ να βρω τι φταίει.
Όποιος εθελοντής ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
everg
Member
Member
everg

Ηλικία : 52
Τόπος : ΓΑΛΑΤΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 30/01/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 21 2009, 23:41

Vassilios έγραψε:
Παιδια sos
έχω προβλημα με την τοποθέτηση. έχω γυμνό μηχανάκι και xenon να μην μπορω να βρω τι φταιει. Κάποιος που το έχει να τον πάρω κανα τηλ.
Δεν μπορώ να βρω τι φταίει.
Όποιος εθελοντής ....
φιλε παρε 6932643853.λευτερης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 17 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 21 2009, 23:53

εβγαλες ακρη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 17 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 24 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: