Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 15:31

Παιδια ρευμα για τα προβολακια απο που ειναι καλυτερα να κλεψω??
Απο τα φωτα ή να τα βαλω μαζι με τα θερμενομενα στη εργοστασιακη φισα??

Δεν θα παρω φωτια εεεεε??!!! scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gregDL1000
Member
Member
gregDL1000

Ηλικία : 47
Τόπος : Λυκόβρυση
Registration date : 01/12/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 15:48

Ανάλογα πόσσα watt θα φορτώσεις την γραμμή σου...

Καλύτερα είναι να τραβήξεις μια νεα γραμμή μονο για τα προβολάκια και αν θέλεις να ανάβουν με τα φώτα σου μαζί βάλε ενα ρελεδάκι που απλά θα οπλιζει μαζί με τα φώτα.

Ισως όμως και να αντέχει... Εμένα πάντως η πολιτική μου είναι ότι βάζω πάνω να έχει δικιά του γραμμή από την στιγμή που δεν το προβλέπει η μαμα-σούζι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gpeffect.gr
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 15:53

gregDL1000 έγραψε:
Ανάλογα πόσσα watt θα φορτώσεις την γραμμή σου...

Καλύτερα είναι να τραβήξεις μια νεα γραμμή μονο για τα προβολάκια και αν θέλεις να ανάβουν με τα φώτα σου μαζί βάλε ενα ρελεδάκι που απλά θα οπλιζει μαζί με τα φώτα.

Ισως όμως και να αντέχει... Εμένα πάντως η πολιτική μου είναι ότι βάζω πάνω να έχει δικιά του γραμμή από την στιγμή που δεν το προβλέπει η μαμα-σούζι!!!

Εαν τραβηξω καινουργια γραμμη, πως θα διακοπτω το ρευμα οταν κλεινω τον κεντρικο διακοπτη??
Θα εχουν μονιμα ρευμα και με σβηστη τη μηχανη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 16:16

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια ασφαλειοθήκη όπως αυτή http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t5691.htm
και να βάλεις ένα διακοπτάκη αδιάβροχο στη γραμμή για να τα κλίνης .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 16:19

geo έγραψε:
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια ασφαλειοθήκη όπως αυτή http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t5691.htm
και να βάλεις ένα διακοπτάκη αδιάβροχο στη γραμμή για να τα κλίνης .

Διακοπτη θα βαλω αλλα για ασφαλειοθηκη δεν το βλεπω ακομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gregDL1000
Member
Member
gregDL1000

Ηλικία : 47
Τόπος : Λυκόβρυση
Registration date : 01/12/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 17:21

panoskon έγραψε:

Εαν τραβηξω καινουργια γραμμη, πως θα διακοπτω το ρευμα οταν κλεινω τον κεντρικο διακοπτη??
Θα εχουν μονιμα ρευμα και με σβηστη τη μηχανη..

Το ρελέ για να οπλίσει και να δώσει εντολή στην επαφή να κλείσει το κάνει με ρεύμα που θα δώσεις απο τη μαμα καλωδίωση των φώτων.
Αρα όταν έχεις κλειστό το διακόπτη θα έχεις ρευμα μόνιμο μέχρι το ρελέ αλλά δεν θα ανάβουν τα προβολάκια σου αν δεν διεγείρει το ρελέ το ρεύμα απο τα φώτα σου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gpeffect.gr
gregDL1000
Member
Member
gregDL1000

Ηλικία : 47
Τόπος : Λυκόβρυση
Registration date : 01/12/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 17:25

Για να σε βοηθήσει δες το διάγραμμα του painterakis.

Εκει που είναι η ασφαλειοθήκη είναι τα προβολάκια σου και στο διακοπτόμενο ρεύμα είναι το καλώδιο που δίνει ρεύμα τώρα η μαμά στα φανάρια σου.

Τα υπολοιπα ως έχουν...


NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Diagramaasfaleion
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gpeffect.gr
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 17:30

gregDL1000 έγραψε:
Το ρελέ για να οπλίσει και να δώσει εντολή στην επαφή να κλείσει το κάνει με ρεύμα που θα δώσεις απο τη μαμα καλωδίωση των φώτων.
Αρα όταν έχεις κλειστό το διακόπτη θα έχεις ρευμα μόνιμο μέχρι το ρελέ αλλά δεν θα ανάβουν τα προβολάκια σου αν δεν διεγείρει το ρελέ το ρεύμα απο τα φώτα σου....

α) Ρελε χρειαζεται οπωσδηποτε? Που βρισκω ρελε?
β) Απο που θα κλεψω ρευμα?


ΥΓ: Ακομα δεν τα εχω στα χερια μου τα προβολακια αλλα με βλεπω να
γινομαι ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑ!!! success success success
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gregDL1000
Member
Member
gregDL1000

Ηλικία : 47
Τόπος : Λυκόβρυση
Registration date : 01/12/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 17:35

Ρελέ υπάρχουν παντού. Σε ένα ηλεκτρολογείο αυτοκινήτων ή στα ηλεκτρολογικά... Πήγαινε στη Σπύρου Πάτση.

Ρεύμα κατευεθείαν από την μπαταρία με κοσάκια-ακροδέκτες!!! Και βάλε και μια ασφάλεια στην γραμμή... Μην το αφήσεις έτσι.

Η ασφάλεια με την ασφαλειοθήκη θα έχει κανα 2-3 ? και το ρελεδάκι ποικίλει....

πάρε παραπανω κοσάκια να έχεις για το πρεσάρισμα!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gpeffect.gr
trelanera

trelanera

Ηλικία : 42
Τόπος : chalkida
Registration date : 30/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2010, 17:04

καλησπέρα σας θέλω καμια ιδέα η κάποια φώτο για το που να τοποθετήσω τα προβολάκια...!μπορέι να βοήθησει κάποιος...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NAVIGATOR

NAVIGATOR

Ηλικία : 47
Τόπος : VASILICO CITY - EVIA
Registration date : 15/07/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2010, 18:15

trelanera έγραψε:
καλησπέρα σας θέλω καμια ιδέα η κάποια φώτο για το που να τοποθετήσω τα προβολάκια...!μπορέι να βοήθησει κάποιος...?

Βασικά δεν ξέρω τι έχεις αγοράσει ή έχεις κατά νού να πάρεις....αλλά τα δικά μου τα έχω φορέσει όπως παρακάτω βλέπεις.
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 451272

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Hpim9345

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Hpim0844


NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Hpim0845

Στηρίζεις με βίδα Μ6 x 20 mm ιnox περαστή (αφού τρυπήσεις το πλαστικό) ,πάνω κάτω ροδέλα φαρδιά και παξιμάδι ασφαλείας.
(Αν θές ανάμεσα βάση προβολέα και πλαστικό μοτοσυκλέτας βάλε και ταινία διπλής όψεος αφρώδες και μετά σφήξε.....καλό κάνει για να τα κεντράρεις στη σωστή γωνία αρχικά και έπειτα καλό κάνει για τους κραδασμούς.)


..............και είναι αυτά εδώ..... NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 451272

http://cgi.ebay.com/CAR-VAN-BUS-CARAVAN-BIKE-SPOT-FOG-LAMPS-LIGHTS-NEW_W0QQitemZ170267906793QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item27a4c212e9

........έτσι για να έχεις μια ιδέα.......

Είσαι και πατριώτης.......μπορείς να τα δείς και live να κανονίσουμε καφέ και βόλτα φυσικά και με IOARMA kai nontas85..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2010, 20:01

Navigator λάμπες έχεις αφήσει τις ίδιες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NAVIGATOR

NAVIGATOR

Ηλικία : 47
Τόπος : VASILICO CITY - EVIA
Registration date : 15/07/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 13 2010, 23:10

cantona έγραψε:
Navigator λάμπες έχεις αφήσει τις ίδιες;

Φυσικά και έχω αλλάξει......κάτι με ψυχρό λευκό φωτισμό ......στα 7500 Κ.

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 451272

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Sgpthunder7500kh31

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/GP-Thunder-7500K-H3-Xenon-Plasma-Quartz-bulbs-55W_W0QQitemZ170444393662QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item27af470cbe

Τα original ήταν το γνωστό κίτρινο.

OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trelanera

trelanera

Ηλικία : 42
Τόπος : chalkida
Registration date : 30/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 06:52

καλήμερα πατριώτι σε ευχαριστώ για βοήθεια περημένω να μου έρθουν λάμπες και μετα πηστέυω να με βοηθήσεις στην τοποθέτιση....!άντε να κανονίσουμε και με παιδία για καφεδάκι






εγώ αυτές τισ λάμπες έχω πάρει
http://global.ebay.com/2_H3_Xenon_Gas_HID_Headlight_Head_Light_Lamp_Bulbs_100W/250574817906/item
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 13:58

trelanera έγραψε:

εγώ αυτές τισ λάμπες έχω πάρει
http://global.ebay.com/2_H3_Xenon_Gas_HID_Headlight_Head_Light_Lamp_Bulbs_100W/250574817906/item




Αν ειναι 100 watt η μια σε βλεπω για καιν ουργια μπαταρια μετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 37
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 14:55

firebike έγραψε:
trelanera έγραψε:

εγώ αυτές τισ λάμπες έχω πάρει
http://global.ebay.com/2_H3_Xenon_Gas_HID_Headlight_Head_Light_Lamp_Bulbs_100W/250574817906/item




Αν ειναι 100 watt η μια σε βλεπω για καιν ουργια μπαταρια μετα.

+650!

Ακομα και με τις 55αρες δεν τιθετε θεμα μπαταριας? Ξενον, τζιπρο, προβολακια....ποσα πιασαμε?
:&^%*&%*&%^:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NAVIGATOR

NAVIGATOR

Ηλικία : 47
Τόπος : VASILICO CITY - EVIA
Registration date : 15/07/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 15:11

trelanera έγραψε:
καλήμερα πατριώτι σε ευχαριστώ για βοήθεια περημένω να μου έρθουν λάμπες και μετα πηστέυω να με βοηθήσεις στην τοποθέτιση....!άντε να κανονίσουμε και με παιδία για καφεδάκι






εγώ αυτές τισ λάμπες έχω πάρει
http://global.ebay.com/2_H3_Xenon_Gas_HID_Headlight_Head_Light_Lamp_Bulbs_100W/250574817906/item

Πατριώτη κοίταξε τo πολύ μέχρι 55 W και σίγουρα εννοείται πως θα βάλεις διακόπτη on/off.

geia geia geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 17:50

Παιδιά γιαυτό ρώτησα αν έχει κρατήσει ο navigator τις ίδιες λάμπες,και τα 55w πολλά είναι σαν κατανάλωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NAVIGATOR

NAVIGATOR

Ηλικία : 47
Τόπος : VASILICO CITY - EVIA
Registration date : 15/07/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 19:36

cantona έγραψε:
Παιδιά γιαυτό ρώτησα αν έχει κρατήσει ο navigator τις ίδιες λάμπες,και τα 55w πολλά είναι σαν κατανάλωση.

Προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα με τα 55 W διότι έχω διακόπτη on/off και επίσης τα ανάβω μόνο το βράδυ και όχι συνέχεια.Εξαρτάται από την διαδρομή που διανύω και το δρόμο (πόσο σκοτεινός είναι).....δεν τ'ανάβω για φιγούρα..!!!
Επίσης να ξέρετε πως όταν η μηχανή είναι εν κινήση δεν φαντάζομαι πως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.
Η ένταση πάντως των συγκεκριμένων και η φωτινότητά τους είναι σαν να έχεις επιπλέον 2 μαμά φώτα επιπλέον.

Φιλικα πάντα..............


geia geia geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 21:39

Που καταντήσαμε.........................το μηχανάκι να έχει φώτα αυτ/του (2χ55w),και να του βάζουμε 2χ100w, και το μοναδικό μας πρόβλημα, να μη μας φάει την μπαταρία και όχι ότι θα σκοτώσουμε τον απέναντι.......


..........................α ρε πουτάνα Γερμανία!!!!!!!!!



Υ.Γ. και μη μου πείτε ότι εγώ τα έχω ρυθμίσει χαμηλά κλπ,γιατί όσο και χαμηλά να τάχεις ρυθμίσει,στο άνοιγμα του γκαζιού.......... :&^%*&%*&%^: η μη μου πείτε ότι όταν βάζετε δεύτερο άτομο.........................ρυθμίζετε τα φώτα !!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 14 2010, 21:41

TomK8ww έγραψε:
Που καταντήσαμε.........................το μηχανάκι να έχει φώτα αυτ/του (2χ55w),και να του βάζουμε 2χ100w, και το μοναδικό μας πρόβλημα, να μη μας φάει την μπαταρία και όχι ότι θα σκοτώσουμε τον απέναντι.......


..........................α ρε πουτάνα Γερμανία!!!!!!!!!



Υ.Γ. και μη μου πείτε ότι εγώ τα έχω ρυθμίσει χαμηλά κλπ,γιατί όσο και χαμηλά να τάχεις ρυθμίσει,στο άνοιγμα του γκαζιού.......... :&^%*&%*&%^: η μη μου πείτε ότι όταν βάζετε δεύτερο άτομο.........................ρυθμίζετε τα φώτα !!!!!!!!!!

Να φύγετε κύριε να πάτε Γερμανία! kolaraki kolaraki kolaraki
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 11:21

gregDL1000 έγραψε:
Για να σε βοηθήσει δες το διάγραμμα του painterakis.

Εκει που είναι η ασφαλειοθήκη είναι τα προβολάκια σου και στο διακοπτόμενο ρεύμα είναι το καλώδιο που δίνει ρεύμα τώρα η μαμά στα φανάρια σου.

Τα υπολοιπα ως έχουν...


NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Diagramaasfaleion


Μου ηρθαν λοιπον κι εμενα τα προβολακια και λεω να τα τοποθετησω το ΣΚ cheers
Δυο ερωτησουλες μονο:

α) κανοντας την παραπανω συνδεσμολογια του painteraki (και παραθετει οgregDL1000) , τα προβολακια απο που θα τραβανε ρευμα, απο την μπαταρια ή απο την γραμμη που ειναι το διακοπτομενο???
Ρωταω επειδη εχω τα θερμενομενα στη γραμμη κατω απο το ντεποζιτο..Θα εχω προβλημα?

και

β) τον διακοπτη που τον βαζω..(ντροπη σας Embarassed ) τον παρεμβαλω στο σχεδιαγραμμα??


merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
translator

translator

Ηλικία : 53
Τόπος : Άνω Νέα Σμύρνη
Registration date : 27/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 11:53

panoskon έγραψε:
gregDL1000 έγραψε:
Για να σε βοηθήσει δες το διάγραμμα του painterakis.

Εκει που είναι η ασφαλειοθήκη είναι τα προβολάκια σου και στο διακοπτόμενο ρεύμα είναι το καλώδιο που δίνει ρεύμα τώρα η μαμά στα φανάρια σου.

Τα υπολοιπα ως έχουν...


NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Diagramaasfaleion


Μου ηρθαν λοιπον κι εμενα τα προβολακια και λεω να τα τοποθετησω το ΣΚ cheers
Δυο ερωτησουλες μονο:

α) κανοντας την παραπανω συνδεσμολογια του painteraki (και παραθετει οgregDL1000) , τα προβολακια απο που θα τραβανε ρευμα, απο την μπαταρια ή απο την γραμμη που ειναι το διακοπτομενο???
Ρωταω επειδη εχω τα θερμενομενα στη γραμμη κατω απο το ντεποζιτο..Θα εχω προβλημα?

και

β) τον διακοπτη που τον βαζω..(ντροπη σας Embarassed ) τον παρεμβαλω στο σχεδιαγραμμα??


merci merci

Καλημέρα !!
Η κόκκινη Γραμμή από το + της μπαταρίας μεταφέρει το ρεύμα στους προβολείς (μέσω ασφαλειοθήκης - ασφάλειας )
Η Μαύρη γραμμή από το - της μπαταρίας (όχι στο σασί) είναι ή επιστροφή .
Η Κίτρινη γραμμή από το διακοπτώμενο + (απ'όπου θές πάρτω δεν τραβάει ρεύμα , εγώ το πήρα από το φίς για την ψείρα μπροστά στα φώτα πορείας ) στο διακόπτη και από τον διακόπτη στην επαφή 85 του ρελέ .
OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
translator

translator

Ηλικία : 53
Τόπος : Άνω Νέα Σμύρνη
Registration date : 27/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 12:09

Να και οι δικοί μου (55? από ΜΟΤΟ Σαβίδης Καλλιθέα μαζί με διακόπτη, ρελέ ,κλπ)

http://img696.imageshack.us/gal.php?g=20092010070.jpg

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Gal.php?g=20092010070
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 13:06

Για να καταλαβω, τον διακοπτη τον βαζω στο 87 ή στο 85 του ρελε?
Παιδια sorry για το πριξιμο αλλα μην κανω και καμια λαλακια What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: