Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 05 2010, 18:19

V.Stratos έγραψε:
Ναι αλλά χωράει μέσα στο προβολάκι οποιαδήποτε Led H3 λάμπα ή θέλει
συγκεκριμένη διάσταση ??
Εμένα με ενδιαφέρει όπως προείπα το λευκό φως γιατί με τα ξένον από
πάνω και τις κίτρινες από κάτω θα είμαι σαν καρναβάλι..
Στο θέμα φωτισμού,δεν νομίζω μία λάμπα led Η3 να υστερεί έναντι
μίας λάμπας αλογόνου H3..Κι ας είναι η μία 55W και η άλλη 4.5W..

Aς μου απαντήσει κάποιος,αν είναι να δώσω μια παραγγελία τώρα να μου
έρθουνε μαζί με τα προβόλια οι led H3 λάμπες.. Wink

Strato, έχω δοκιμάσει τις "xenon white" halogen 55W και δεν είναι τόσο λευκές όσο πρέπει.(Αν έχεις 4200Κ)
Εγώ έχω 8000Κ χρώμα xenon, και δεν με ενοχλεί η διαφορά της απόχρωσης λευκού, (εφόσον δεν είναι ορατή από απόσταση!)
Ετσι δεν "χαλαλίζω" το φώς που μου είναι πιό απαραίτητο απο την αισθητική.
Ακόμα και τις Ευρωπαϊκές Super white halogen 55W που έχουν σαφώς λιγότερο φώς.
Oi led Η3 SMD (ψυχρές) αναμφίβολα έχουν καλό λευκό φώς, αλλά πολύ λιγότερο.
ΔΕΝ μπαίνουν όλες οι Η3 SMD στους προβολείς. (Οι κοντύτερες των 13 SMD απόσο είδα μπαίνουν)
Η λάμπα led με τα 25 SMD δεν χωράει στο εσωτερικό του προβολέα.
Αυτό θέλει λίγο ψάξιμο... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
perikliiss

perikliiss

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 26/02/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 05 2010, 20:38

Λοιπον το συμπληρωματικο εφτασε!

Τα προβολακια εμφανιζουν τα εξης προβληματα
1)Σκουριαζουν βιδες κτλ γι αυτο αποφυγετε θαλασσες και βουνα με χιονι! ΑΠΛΟ!
2)Μπορει να μαυρισει το εσωτερικο ανακλαστικο απο το προβολακι μην ρωτηστε γιατι αν συμβει η λυση ειναι απλη BUY NOW ενα επομενο σετακι και σας περισσευει και 1 κομματι. Very Happy Very Happy
3) Οντως τα θα πατε για PB????????? αν ναι ενημερωστε με! (ειμαι λιγο στενα λογω εορτων Smile Smile )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morfeas
Administrator
Administrator
morfeas

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηλιούπολη
Registration date : 14/01/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2010, 11:37

κύριοι καλημέρα,


έλειπα 5 μέρες και δεν είχα πρόσβαση στο φόρουμ και μπαίνω σήμερα και διαβάζω όλα αυτά και παθαίνω σόκ!
δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με τις δηλώσεις κανενός μέλους αλλά και ούτε θα τις κρίνω , τα p.m. Που έλαβα και αφορούν το συγκεκριμένο θέμα δεν θα τα απαντήσω για ευνόητους λόγους.

ο thunderstorm πλέον είναι banned για 3 μήνες.

θα ήθελα να μην το σχολιάσουμε αυτό και οι συντονιστές να καθαρίσουν το τόπικ

το μόνο που θα παρακαλέσω γενικότερα είναι ένα.

ο καθένας μας έχει μια άποψη και είναι λογικό, όταν μιλάμε για κάτι παρακαλώ να το υποστηρίζουμε με αποδείξεις και όχι με λόγια και θεωρίες.


ευχαριστώ

Δ.Κ.

_________________
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Motolo10
Δημήτρης K.
mail:info@vstromhellasforum.com
MOTOtaxidiotis
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.mototaxidiotis.gr
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 22:05

V.Stratos έγραψε:
Ναι αλλά χωράει μέσα στο προβολάκι οποιαδήποτε Led H3 λάμπα ή θέλει
συγκεκριμένη διάσταση ??
Εμένα με ενδιαφέρει όπως προείπα το λευκό φως γιατί με τα ξένον από
πάνω και τις κίτρινες από κάτω θα είμαι σαν καρναβάλι..
Στο θέμα φωτισμού,δεν νομίζω μία λάμπα led Η3 να υστερεί έναντι
μίας λάμπας αλογόνου H3..Κι ας είναι η μία 55W και η άλλη 4.5W..

Aς μου απαντήσει κάποιος,αν είναι να δώσω μια παραγγελία τώρα να μου
έρθουνε μαζί με τα προβόλια οι led H3 λάμπες.. Wink

Μου ηρθανε σημερα τα προβολακια και τελικα απο οτι βλεπω κανουν οι led H3 που εχω βαλει στις φωτο παραπανω.Παραγγειλε αφοβα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 22:11

με γεια
μπορείς να μετρήσεις με σχετική ακρίβεια πόσο είναι το διαθέσιμο μήκος για λάμπα?
εγώ σκεφτόμουν κάτι σε xenon αλλά είναι μακρύτερες οι λάμπες τους.

πέτα και καμία φωτό για οφθαλμόλουτρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 22:29

Απο την αρχη της τρυπας μεχρι το γυαλι ειναι 4.95cm.Oi led χωρανε σιγουρα για ξενον δεν γνωριζω....
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 DSC016011
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 DSC016031
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 22:35

στο προηγούμενο ποστ έχεις μια λάμπα με led που λέει μήκος 51mm
αυτή χωράει?
αν ναι τότε το 49,5 που λες είναι απο το μεταλλικό δαχτυλίδι της λάμπας?
(ελπίζω να βγάζουν νοήμα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 22:55

Mε ποσα SMD λαμπα χωρανε?
Με 26?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 00:12

wannabe έγραψε:
στο προηγούμενο ποστ έχεις μια λάμπα με led που λέει μήκος 51mm
αυτή χωράει?
αν ναι τότε το 49,5 που λες είναι απο το μεταλλικό δαχτυλίδι της λάμπας?
(ελπίζω να βγάζουν νοήμα)

Σωστος!!Ναι χωρανε οι 51mm.Aπο το μεταλλικο δακτυλιδι ειναι 4.9cm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 00:30

ok παράγγειλα και εγώ απο ebay.
κοιτάω τώρα για xenon.
ρώτησα σε έναν πωλητή πόσο είναι το μήκος της λάμπας και μου είπε 38mm. δεν κατάλαβα αν μέτρησε ολόκληρη απο το δαχτυλίδι ή όλο το γυάλινο αλλά μάλλον χωράνε.
οπότε μάλλον πάω και για ένα σετάκι xenon και βλέπουμε πως θα κουμπώσει όλο το θέμα.


είναι κανείς που σκέφτεται για xenon?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την wannabe στις Πεμ Ιαν 14 2010, 16:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 01:06

Δεν ξερω καταποσο τα συγκεκριμενα θα δουλευουν σωστα με τα ξενον.Στην θεση σου θα προτιμουσα κατι σε στυλ προτζεκτορα .Κατι τετοιο πιστευω θα ηταν πολυ καλυτερο λογω γυαλιου....
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 6p310
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300345400399&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 01:20

Loxias έγραψε:
Mε ποσα SMD λαμπα χωρανε?
Με 26?

Οσο είχα κοιτάξει νομίζω 12-15 περίπου..
Αλλά μάλλον δε θα βάλω led,αλλά look xenon white όπως είναι οι Phillips οι Η4 που βάζουμε πάνω..
Περιμένω τα προβολάκια,στα ΕΛΤΑ είναι και μάλλον αύριο θα τα έχω

_________________
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 01:24

V.Stratos έγραψε:
Loxias έγραψε:
Mε ποσα SMD λαμπα χωρανε?
Με 26?

Οσο είχα κοιτάξει νομίζω 12-15 περίπου..
Αλλά μάλλον δε θα βάλω led,αλλά look xenon white όπως είναι οι Phillips οι Η4 που βάζουμε πάνω..
Περιμένω τα προβολάκια,στα ΕΛΤΑ είναι και μάλλον αύριο θα τα έχω



Εγω τα παρελαβα σημερα.
Απο Βουλγαρια ηρθαν. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 01:31

firebike έγραψε:
Δεν ξερω καταποσο τα συγκεκριμενα θα δουλευουν σωστα με τα ξενον.Στην θεση σου θα προτιμουσα κατι σε στυλ προτζεκτορα .Κατι τετοιο πιστευω θα ηταν πολυ καλυτερο λογω γυαλιου....
σε στυλ projector http://store.classicgarage.com/projfogmod11.html αυτά είναι ιδανικά ΙΜΗΟ. αλλά δεν ξέρω αν χωράνε σε μήκος.
ενδιαφέρεται κανείς να πάρουμε 2 ζεύγη? έρχεται 40-45 ευρώ έκαστος με μτφ.

τα "high power" τα παίρνω να δω πως χωράνε. στη τελική μπορούν να γίνουν repurpose με led όπως και τα δικά σας.

edit projector απο τον ίδιο που δίνει τα high power στο ebay.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 08:47

Εχετε υποψιν οτι μετα απο μετρηση που εκανα,τα προβολακια τραβανε σχεδον 10Ampere...!!!!Οποτε τουλαχιστον για μενα τα led ή xenon ειναι μονοδρομος.....Ειδωμεν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
translator

translator

Ηλικία : 53
Τόπος : Άνω Νέα Σμύρνη
Registration date : 27/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 09:29

Εγώ ενδιαφέρομε και πρόκειτε να αγοράσω ένα σετ προβολάκια cheers . Αν είναι να προχωρήσουμε στείλε ΠΜ και το κανονίζουμε άμεσα OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lefman07

lefman07

Ηλικία : 37
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 04/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 22:21

Καλησπέρα κύριοι! Ενδιαφέρομαι και εγώ για τα προβόλια. Αλλά δεν καταλαβαίνω λέξη απο αυτά που λέτε. (high power,alogen κτλ...). Εγώ θέλω προβολάκια με λευκό φώς σαν XENON, γιατί έχω ΧΕΝΟΝ λάμπες. Ύστερα απο ''λίγο'' διάβασμα που έριξα στο forum κατάλαβα ότι πρέπει να βάλω πάλι ολόκληρο το XENON kit. Εεε και λόγο οικονομικής κρίσης δεν θα ήθελα να δώσω 150 ? για κάτι που το θέλω μόνο για μοστρα. Τι μου προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:06

Παίρνεις τα προβόλια και βάζεις ή λάμπες H3 Led ή H3 white xenon look..
Με 10-20? καθάρησες από λάμπες + 20? τα προβόλια Cool

_________________
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:14

V.Stratos έγραψε:
Παίρνεις τα προβόλια και βάζεις ή λάμπες H3 Led ή H3 white xenon look..
Με 10-20? καθάρησες από λάμπες + 20? τα προβόλια Cool
Ωραία μπαίνει σε μια σειρά τώρα.Κι από φωτεινότητα τι θα λένε;Όχι βέβαια σε σχέση με τα xenon αλλά με αυτές που έρχονται στην συσκευασία και τραβάνε πολύ. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:19

1/5 ή και λιγότερο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 00:26

cantona έγραψε:
V.Stratos έγραψε:
Παίρνεις τα προβόλια και βάζεις ή λάμπες H3 Led ή H3 white xenon look..
Με 10-20? καθάρησες από λάμπες + 20? τα προβόλια Cool
Ωραία μπαίνει σε μια σειρά τώρα.Κι από φωτεινότητα τι θα λένε;Όχι βέβαια σε σχέση με τα xenon αλλά με αυτές που έρχονται στην συσκευασία και τραβάνε πολύ. scratch


Τα συγκεκριμενα προβολακια ερχονται με απλες λαμπες Η3 που δυστυχως ειναι μουφα καιγονται αμεσως.Οποτε απαιτητε να αλλαχτουν.Απο φωτεινοτητα με κανονικες Η3 ειναι μια χαρα οχι οπως τα ξενον βεβαια.Ομως με αυτη την επιλογη λαμπας μην ξεχναμε οτι η καταναλωση ειναι μεγαλη που φτανει τα 9 με 10Αmpere συνεχομενα μετρημενα,που σημαινει οτι ρουφανε αρκετο ρευμα.προσωπικα δεν ξερω αν θα τις βαλω.Θα δοκιμαστουν με led και βλεπουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 01:06

Sorry αν δεν το εξήγησα καλά.Εννοώ για αυτές τι λένε " H3 Led ή H3 white xenon look",που λέει ο Στράτος ποιο πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
falakron
Member
Member
falakron

Ηλικία : 47
Τόπος : Μαραθώνας
Registration date : 23/12/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 09:53

Παιδιά αν είναι να αγοράσει κανείς,ας μου πεί και εμένα για να μοιραστούμε το κόστος μεταφορικών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 10:47

cantona έγραψε:
V.Stratos έγραψε:
Παίρνεις τα προβόλια και βάζεις ή λάμπες H3 Led ή H3 white xenon look..
Με 10-20? καθάρησες από λάμπες + 20? τα προβόλια Cool
Ωραία μπαίνει σε μια σειρά τώρα.Κι από φωτεινότητα τι θα λένε;Όχι βέβαια σε σχέση με τα xenon αλλά με αυτές που έρχονται στην συσκευασία και τραβάνε πολύ. scratch

Κοίτα..
Οταν άλλαξα τις μανίσιες αλογόνου πάνω και έβαλα τις phillips white κτλ
είδα πιο άσπρο φως αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά ότι ήταν πιο δυνατό
το φώς..Θα έλεγα ότι ήταν περίπου στο μισό (όχι και 1/5 όμως)

Προσωπικά τα προβόλια θθα τα βάλω
α) για εμφάνιση
β) για να με βλέπουν καλύτερα βράδυ στην Ε.Ο. και επαρχιακό δίκτυο και
γ) για να καλύπτεται το κενό μεταξύ μηχανής και φώς ξένον από τα φανάρια..
Αφήνουν αν έχετε δεί περίπου 2μ. κενό

Τα ξένον από πάνω δεν αφήνουν περιθώρια ανταγωνισμού στα προβόλια
εκτός κι αν βάλουμε και κάτω Ξένον,που ανεβαίνει το κόστος..

_________________
NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lefman07

lefman07

Ηλικία : 37
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 04/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 14:51

Ωραία! Άρα βάζω αυτα τα προβόλια με λαμπες Η3 Xenon look (απο που τις παίρνωWink. Ααα και διακόπτη δεν θα βάλουμε;;;(μην μας πουν και κάγκουρες.) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: