Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
translator

translator

Ηλικία : 53
Τόπος : Άνω Νέα Σμύρνη
Registration date : 27/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22 2010, 16:33

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι η παραγγελία σας είναι από Κίνα αλλά αν είναι συμβαίνει το παρακάτω ......

As the express company is on holiday from 10th Feb to 18th Feb because of
Chinese New Year.A large number of international parcels pile up during the
holiday.the worker in post office will take some days to sort out then arrange
to send out.and will bring the rear parcels to delivery slowly
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Φεβ 22 2010, 18:24

όχι Κίνα, ή Βουλγαρία ή Ρουμανία


λοιπόν έπαιξα για λίγο με τα προβόλια
τα μέταλλο πηλός, τόσο μαλακό
γενικά ποιότητα μάπα μεν, στα φρύδια μας δε.

σχετικά με τη τοποθέτηση, sorry προκαταβολικά αν έχει αναφερθεί αλλα έχει γίνει τόσος λόγος για τα συγεκριμένα που έχω χάσει το λογαριασμό.
υπάρχει εναλλακτική θέση στα καλάμια, σχετικά ψηλά. μπορεί να χρησιμοποιηθεί μια ορφανή τρύπα που έχουν και η ακριβώς απο πάνω της που κρατά το σωληνάκι των φρένων.
θα χρειαστούν δηλαδή 4 βίδες μήκους 6-8 εκατοστών με σπείρωμα όμοιο με της βίδας που κρατάει το σωληνάκι.
και καμιά 20αρια παξιμάδια, για αποστάτες κόντρα κλπ σχεδόν τσάμπα είναι.
τα καλώδια μπορούν να δεθούν με το σωληνάκι των φρένων για να ανέβουν πάνω και έτσι θα είναι πρακτικά αόρατα.
το μειονέκτημα που μπορώ να δω είναι οτι ίσως τρώνε νερά, αλλά μόνο στη πράξη μπορεί να επιβεβαιωθεί αυτό ή να καταρριφθεί.

εγώ τώρα τα έβαλα ως εξής.
κοιτώντας τη μηχανή απο μπροστά και κάτω βλέπουμε δύο τρύπες και δύο μαύρα κλιπ(τα μεγάλα)
βγάζουμε τα κλιπ, τα περνάμε μέσα απο τη κεντρική τρύπα της βάσης και τα ξαναβάζουμε. τέλλλλος.
τρώνε λίγο ζόρι για να μπούνε αλλά φαίνονται ακλόνητα. αν και κατά πόσο θα αντέξουν θα το δείξει.
φυσικά θα προτιμούσα να χρησιμοποιήσω βίδες, αλλά είναι σε τέτοιο μέρος που είναι αδύνατον να τις σφίξεις.
τα καλώδια περνάν απο τις τρύπες που είναι διαθέσιμες. σε μήκος είναι just για να μπουν μέσα απο το πλαστικό και να συναντήσουν τη τροφοδοσία που θα έχουμε τραβήξει εκεί.

αν κάποιος έχει βρει τρόπο να σφίξει τις βίδες στο σημείο που λέω (που πιάνει και το σίδερο απο μέσα και όχι τις απλές τρύπες που υπάρχουν στο πλαστικό) ας το πει.

thank you for your time.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 00:09

Πανο αψογο αποτελεσμα.
Βγαλε τωρα μια φωτογραφια το βολτομετρο με κλειστα προβολακια και μια με αναμενα. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
translator

translator

Ηλικία : 53
Τόπος : Άνω Νέα Σμύρνη
Registration date : 27/05/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 10:49

Επειδή και εγώ ανησυχούσα για την μπαταρία κατέβηκα με το πολύμετρο και έκανα μια επιτόπια έρευνα .
Σας παραθέτω τα αποτελέσματα και τα συμπεράσματα :

Θέση κεντρικού διακόπτη ....Στροφές RPM....Τάση σε V ...........Αποτέλεσμα
OFF............................................................0................12,5
ON..............................................................0................11,9..............Αποφόρτιση
ON μιζιά ....................................................0................10,8..............Αποφόρτιση
ON Χωρίς προβολείς............................1400.............14,2.............Ταχεία Φόρτιση
ON Με προβολείς 2χ55W.....................1400.............12,5............Ελάχιστη αποφόρτιση
ON Με προβολείς 2χ55W ....................2000.............13,5.............Αργή φόρτιση
ON Με προβολείς 2χ55W ....................5500.............14,2.............Ταχεία Φόρτιση

Η τάση φόρτισης ενός συσσωρευτή 12 Volt πρέπει να κυμαίνεται απο 13 volt μεχρι 15 volt χοντρικά.Στις μοτό η τάση φόρτισης της μπαταρίας κυμαίνεται συνήθως απο 13,5 volt μέχρι 14,5 volt.Όσο ποιο χαμηλή η τάση τόσο ποιο αργή η φόρτιση αλλά δεν μπορούμε να υπερβούμε και τα 15 v γιατί τότε ανεβαίνει πολύ το ρεύμα και προκαλείτε ζημιά στην μπαταρία
Η μηχανή μου έχει τις στάνταρ λάμπες εκτός από τις ψείρες που είναι LED και κατά τη γνώμη μου στην πόλη αν δεν ανάβεις τους προβολείς σε καθημερινή βάση πρωί βράδυ δεν έχεις κανένα πρόβλημα .Επίσης δεν έχεις πρόβλημα να τους ανάβεις συνέχεια εκτός πόλης που δεν σταματάς σε φανάρια κάθε 10 μέτρα . Πρόβλημα θα έχεις μόνο αν κινείς τη μηχανή μια στο τόσο και ανάβεις και τους προβολείς .Οπότε μην τους φοβάστε .Καλύτερα να βλέπω και να με βλέπουν και να κρατήσει και 6 μήνες λιγότερους η μπαταρία(Που δεν το πιστεύω ) παρά να τους έχω και να μην τους ανάβω λόγω του λογαριασμού της ......ΔΕΗ.... Καλές φωτεινές βόλτες. geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 17:18

MILT έγραψε:
Πανο αψογο αποτελεσμα.
Βγαλε τωρα μια φωτογραφια το βολτομετρο με κλειστα προβολακια και μια με αναμενα. Very Happy

Ρε Μιλτακο γιατι μου λες ρε φιλαρακι?!?! Sad
Κοιτα τι ωραια που τα λεει ο φιλος μας ο translator!! Wink
Η αληθεια ειναι πως κι εγω τη φοβαμαι τη μπαταρια αλλα η χρηση που θα κανω στα προβολακια
ειναι αυτη που λεει ο translator, δηλ στην εθνικη, χωρις φαναρια και σταματηματα!!
Ειδικα της βροχερες μερες υπαρχουν σημεια στην Αθηνων-Κορινθου που δεν φωτιζονται επαρκως,
οποτε τα προβολια χρειαζονται!!!! cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 24 2010, 00:09

Τωρα πια ο,τι λεω το λεω στα αστεια. Να τους ευχαριστηθεις.
Αν καταφερεις και εντοπισεις λαμπες Η3 35W ακομα καλυτερα.
Αν βαλεις και xenon ακομη πιο καλυτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Φεβ 24 2010, 11:30

Thanx Milt!!!
Σιγουρα κατι θα κανω με της λαμπες afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimis8913

dimis8913

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 25/09/2014

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΓΙΑ VSTROM K8   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 21 2015, 19:43

καλησπέρα σας,


θέλω να βάλω προβολάκια στο στρώμα μου, με βάση την εμπειρία σας θα ήθελα να μου προτείνετε τι να βάλω. Τα φώτα μου είναι κανονικά δεν είναι xenon και δεν θέλω να έχει διαφορά στο χρώμα φωτισμού αν βάλω προβολάκια.


ευχαριστώ

Δημήτρης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 21 2015, 22:29

dimis8913 έγραψε:
καλησπέρα σας,


θέλω να βάλω προβολάκια στο στρώμα μου, με βάση την εμπειρία σας θα ήθελα να μου προτείνετε τι να βάλω. Τα φώτα μου είναι κανονικά δεν είναι xenon και δεν θέλω να έχει διαφορά στο χρώμα φωτισμού αν βάλω προβολάκια.


ευχαριστώ

Δημήτρης

Παράκληση πέρασε μια βόλτα από τα ΝΕΑ ΜΕΛΗ να δώσεις μια πρώτη γνωριμία και εν συνεχεία όποιος γνωρίζει θα σου δώσει τα φώτα του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 21 2015, 23:49

dimis8913 έγραψε:
καλησπέρα σας,


θέλω να βάλω προβολάκια στο στρώμα μου, με βάση την εμπειρία σας θα ήθελα να μου προτείνετε τι να βάλω. Τα φώτα μου είναι κανονικά δεν είναι xenon και δεν θέλω να έχει διαφορά στο χρώμα φωτισμού αν βάλω προβολάκια.


ευχαριστώ

Δημήτρης

Υπό αυτές τις συνθήκες, εγώ θα έβαζα Hella Micro DE. Αξιόπιστη, δοκιμασμένη λύση και ίδιο χρώμα φωτισμού με το μαμά φανάρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 22 2015, 19:44

Καλησπέρα σ'όλους....μπας και έχει βάλει κανείς αυτά?.....ή παρόμοια?

http://www.ebay.com/itm/2-x-4-High-Power-LED-DRL-Daytime-Running-Lights-Lamps-70mm-Round-6000k-White-/120783696718

Η τιμή είναι αστεία και έρχονται από Βουλγαρία....λες να....(ο διακόπτης θα είναι ακριβότερος....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimis8913

dimis8913

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 25/09/2014

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μαρ 23 2015, 16:05



Παράκληση πέρασε μια βόλτα από τα ΝΕΑ ΜΕΛΗ να δώσεις μια πρώτη γνωριμία και εν συνεχεία όποιος γνωρίζει θα σου δώσει τα φώτα του[/quote]

Εχω κανει την βολτα μου απο εκει εδω και πολυ καιρο φιλε μου @ BLaCkXs... Απλα δεν πολυ-μπαινω στο site λογω χρονου.


Ευχαριστω για τις προτασεις σας



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μαρ 23 2015, 16:16

dimis8913 έγραψε:


Παράκληση πέρασε μια βόλτα από τα ΝΕΑ ΜΕΛΗ να δώσεις μια πρώτη γνωριμία και εν συνεχεία όποιος γνωρίζει θα σου δώσει τα φώτα του

Εχω κανει την βολτα μου απο εκει εδω και πολυ καιρο φιλε μου @ BLaCkXs... Απλα δεν πολυ-μπαινω στο site λογω χρονου.


Ευχαριστω για τις προτασεις σας



[/quote]

Συγνώμη αλλα εαν έγραφες στα Νεα Μελη θα φαινόταν στο προφίλ σου,εσυ εχεις μονο 2 μνματα και αυτά δεν ειναι στα Νεα Μελη

Οταν λέω πέρασε απο τα Νεα Μελη εννοώ άνοιξε ενα καινουργιο θέμα και πες μας λίγα λόγια για σένα

Φιλικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimis8913

dimis8913

Τόπος : Αθήνα
Registration date : 25/09/2014

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μαρ 23 2015, 20:25

terino έγραψε:
dimis8913 έγραψε:
καλησπέρα σας,


θέλω να βάλω προβολάκια στο στρώμα μου, με βάση την εμπειρία σας θα ήθελα να μου προτείνετε τι να βάλω. Τα φώτα μου είναι κανονικά δεν είναι xenon και δεν θέλω να έχει διαφορά στο χρώμα φωτισμού αν βάλω προβολάκια.


ευχαριστώ

Δημήτρης

Υπό αυτές τις συνθήκες, εγώ θα έβαζα Hella Micro DE. Αξιόπιστη, δοκιμασμένη λύση και ίδιο χρώμα φωτισμού με το μαμά φανάρι.



Αυτα προτείνετε εσείς;
http://www.ebay.com/itm/HELLA-Universal-Micro-DE-Black-Fog-light-1NL008090-037-/171524450954?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27efa76a8a&vxp=mtr

δεν μαρέσουν εμφανισιακα. Υπάρχουν άλλα με τον μαμα φωτισμό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μαρ 23 2015, 21:28

dimis8913 έγραψε:
terino έγραψε:
dimis8913 έγραψε:
καλησπέρα σας,


θέλω να βάλω προβολάκια στο στρώμα μου, με βάση την εμπειρία σας θα ήθελα να μου προτείνετε τι να βάλω. Τα φώτα μου είναι κανονικά δεν είναι xenon και δεν θέλω να έχει διαφορά στο χρώμα φωτισμού αν βάλω προβολάκια.


ευχαριστώ

Δημήτρης

Υπό αυτές τις συνθήκες, εγώ θα έβαζα Hella Micro DE. Αξιόπιστη, δοκιμασμένη λύση και ίδιο χρώμα φωτισμού με το μαμά φανάρι.



Αυτα προτείνετε εσείς;
http://www.ebay.com/itm/HELLA-Universal-Micro-DE-Black-Fog-light-1NL008090-037-/171524450954?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27efa76a8a&vxp=mtr

δεν μαρέσουν εμφανισιακα. Υπάρχουν άλλα με τον μαμα φωτισμό;

Δεν έχεις και πολλές επιλογές... ειδικά αν έχεις προτεραιότητα την αξιοπιστία... εκτός αν αποφασίσεις να βάλεις λευκές λάμπες στα φανάρια σου... σε αυτή την περίπτωση μπορείς να πας σε λεντ που οι επιλογές είναι σαφώς περισσότερες και σε μεγαλύτερο εύρος τιμών. Ψάξε, είμαι σίγουρος ότι κάτι θα βρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2015, 23:31

Ο λόγος που ακόμα τρενάρω την τοποθέτηση προβολακίων στη μηχανή είναι αυτό το άχαρο φως που μέχρι στιγμής βγάζουν τα κινέζικα φτηνο-led. Όταν κάποια στιγμή βελτιωθεί κι αυτό τότε θα προχωρήσω.
Επίσης σκέφτομαι σοβαρά την περίπτωση να βάλω κίτρινα προβολάκια. Νομίζω θα γίνομαι πιο εύκολα αντιληπτός μέσα στην κίνηση με κίτρινα.

Το μυστικό νομίζω είναι να μην τυφλώνεις τους άλλους ώστε να μπορούν με ευκολία να εκτιμήσουν την θέση σου και την απόστασή σου. Και ταυτόχρονα τα φώτα σου να ξεχωρίζουν άνετα μέσα από τη κίνηση: "Κίτρινα προβολάκια". sunny

Το ότι θα λειτουργούν καλύτερα και σαν προβολάκια ομίχλης είναι το κερασάκι στην τούρτα.

Και μέχρι στιγμής μόνο τα παλιά καλά προβολάκια πισίνας κάνουν αυτά που θέλω.

afro


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Χείρων στις Τρι Μαρ 24 2015, 23:45, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Μαρ 24 2015, 23:44

Ουπς, ακόμα δεν το είπα και οι εξελίξεις με πρόλαβαν!
Εδώ εντόπiσα προβολάκια led "warm white" που ταιριάζουν σαν απόχρωση πολύ περισσότερο στα μαμά φώτα απ ότι η πλειοψηφία των "cool white"

http://www.ebay.com/itm/2Pcs-Car-Motorcycle-10W-LED-Eagle-Eye-Backup-Light-DRL-Running-Lamp-Black-White-/151361591972?pt=LH_DefaultDomain_3&var=450534472962&hash=item233dda9aa4

Επίσης να προσθέσω πως σαν απόχρωση το θερμό είναι πολύ πιο φυσικό και αποδοτικό για τα μάτια φως.

Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli   NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Μαρ 25 2015, 00:03

Και να ξανά ένα λινκ με τα παλιά καλά προβολάκια πισίνας:

http://www.ebay.com/itm/10W-RGB-LED-Underwater-Spot-Light-Car-Motorcycle-Garden-Pool-Lamp-12V-Waterproof-/350884561142?pt=LH_DefaultDomain_3&var=620166449754&hash=item51b25980f6

Και "warm white" αλλά και κίτρινα αν πάρει κανείς τα RGB και με τηλεκοντρόλ παρακαλώ. Και το φωτορυθμικό δώρο!

jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

NEOI ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ HIGH POWER QUARTZ optical design for V-Strom by Perikli

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: