Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 05 2010, 20:06

Αν βρεις κάτι ενημέρωσέ με σε παρακαλώ. Και τους αντάπτορες σε παρακαλώ Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 05 2010, 22:27

tazakos έγραψε:
pantelos έγραψε:
160? για τις δαγκάνες από CΒR 929 μαζί με μανέτα και δοχείο υγρών είναι καλά;

μόλις είδα το μύνημά σου, όχι δεν είναι καλά είναι πολλά...
..ψάχνεις ακόμη? θα δω μήπως σου βρω εγώ, σου χρωστάω αλλωστε Wink , Παντελή απλά πες.
Δε κοιτάς και για καμιά έξτρα τρόμπα; Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 05 2010, 22:31

Προτιμώ να μην κάνω όλες τις αλλαγές μαζί.
Αν είχαν βάλει όλοι "οι πρωτοπόροι" θα την έβαζα με το πρώτο πακέτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 05 2010, 22:40

Παντελή για το Γιάννη πήγαινε,απλά δεν έσβησα το quote.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 06 2010, 05:14

cantona έγραψε:
Παντελή για το Γιάννη πήγαινε,απλά δεν έσβησα το quote.
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vizard

vizard

Ηλικία : 41
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 14/04/2010

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 19 2010, 17:35

Τον τελευταίο καιρό έχω ψηθεί να κάνω αλλαγές στο στρομακι μου σε φρένα και αναρτήσεις γιατί νιώθω μεγάλη ανασφάλεια κάθε φορά που το καβαλάω..... Το βλέπω ότι δεν με παίρνει και στην πρώτη στραβή θα με προδώσει...... Καλό, χρυσό μηχανάκι, βολικό για μενα που ειμαι 1.93, αλλά σε αυτόν τον τομέα είναι για τον π........ Ετσι με την πρώτη ευκαιρία, και μόλις γεμίσει η τσέπα τις εχω κάνει με τα χίλια.... Εχοντας διαβάσει όσα εχετε παραθέσει, για τα φρένα η επιλογή είναι λιγο πολύ ξεκάθαρη, με τετραπίστονες και μια αλλη τρομπα, ψάχνω να δω τι θα κάνω και με τις αναρτήσεις..... ΠΙΣΩ- Καποιο από τα επώνυμα, αν και μου φανηκε και καλή περιπτωση αυτο που διάβασα με τον φίλο απο Κρητη που βελτίωσε το εργοστασιακό αμορτισέρ...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=e8f2f391dd2d398f20db4f14b29cc480&postid=1212209
Να χει και τιποτα τετοιο εδώ στα βόρεια καλα θα ναι...
ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ- Απο ότι βλέπω με τα ιντιμιναιτορ όλοι όσοι τα εχετε βαλει αναφέρεστε θετικά... Και μια γεφυρουλα... Μετα παμε σε ολα τα επωνυμα που ειναι περιττο να αναφερθω... Σκέφτομαι και αυτό με την k-services.... Ψάχνοντσς έπεσε το μάτι μου και σε αυτα....
http://www.spiliotis.gr/prod-7332-v-strom-650-04-.aspx
Ξέρει κανεις τιποτα? Αξιζει γιατι δεν την λες και φτηνή αλλαγή?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 19 2010, 18:15

vizard έγραψε:
Τον τελευταίο καιρό έχω ψηθεί να κάνω αλλαγές στο στρομακι μου σε φρένα και αναρτήσεις γιατί νιώθω μεγάλη ανασφάλεια κάθε φορά που το καβαλάω..... Το βλέπω ότι δεν με παίρνει και στην πρώτη στραβή θα με προδώσει...... Καλό, χρυσό μηχανάκι, βολικό για μενα που ειμαι 1.93, αλλά σε αυτόν τον τομέα είναι για τον π........ Ετσι με την πρώτη ευκαιρία, και μόλις γεμίσει η τσέπα τις εχω κάνει με τα χίλια.... Εχοντας διαβάσει όσα εχετε παραθέσει, για τα φρένα η επιλογή είναι λιγο πολύ ξεκάθαρη, με τετραπίστονες και μια αλλη τρομπα, ψάχνω να δω τι θα κάνω και με τις αναρτήσεις..... ΠΙΣΩ- Καποιο από τα επώνυμα, αν και μου φανηκε και καλή περιπτωση αυτο που διάβασα με τον φίλο απο Κρητη που βελτίωσε το εργοστασιακό αμορτισέρ...
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=e8f2f391dd2d398f20db4f14b29cc480&postid=1212209
Να χει και τιποτα τετοιο εδώ στα βόρεια καλα θα ναι...
ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ- Απο ότι βλέπω με τα ιντιμιναιτορ όλοι όσοι τα εχετε βαλει αναφέρεστε θετικά... Και μια γεφυρουλα... Μετα παμε σε ολα τα επωνυμα που ειναι περιττο να αναφερθω... Σκέφτομαι και αυτό με την k-services.... Ψάχνοντσς έπεσε το μάτι μου και σε αυτα....
http://www.spiliotis.gr/prod-7332-v-strom-650-04-.aspx
Ξέρει κανεις τιποτα? Αξιζει γιατι δεν την λες και φτηνή αλλαγή?

Στην αρχή του θέματος που είμαστε, διάβασε αυτά που γράφει ο EKEINOS.Ίσως η πιο ολοκληρωμένη βελτίωση μπροστινού.Αλλά άουτς!
Τώρα για το service του αμορτισέρ γίνεται και στην Αθήνα με αλλαγή λαδιών-ελατηρίου.Αυτό με το άζωτο έχει συζητηθεί έντονα ότι είναι μούφα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 20 2010, 20:14

Η αλήθεια είναι πως με 4πίστωνες θα αποκτήσεις φρένα. Μετά από τρέξιμο πολύ του Τazakos απόκτησα πλα φρένα. Πολύ θα γούσταρα αυτόν τον άνθρωπο να τον είχα μηχανικό μου. Άγαλμα θα του είχε στήσει πολύς κόσμος πιστεύω. Γιαννακό χίλια και ευχαριστώ. Θα σου φτιάχνω φαΐ για μια ζωή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουν 21 2010, 04:08

onastrom έγραψε:
Η αλήθεια είναι πως με 4πίστωνες θα αποκτήσεις φρένα. Μετά από τρέξιμο πολύ του Τazakos απόκτησα πλα φρένα. Πολύ θα γούσταρα αυτόν τον άνθρωπο να τον είχα μηχανικό μου. Άγαλμα θα του είχε στήσει πολύς κόσμος πιστεύω. Γιαννακό χίλια και ευχαριστώ. Θα σου φτιάχνω φαΐ για μια ζωή

μεγειά κ ατέλειωτα τα φρένα σου πασά μου, όσο για το φαϊ δεν θα με αφήσεις να αγιάσω εσύ... Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantelos
Member
Member
pantelos

Ηλικία : 46
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 31/08/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 01:25

Από τον Αμερικάνο που αγοράσατε τις γέφυρες θα παραγγείλω αποστάτες για 4πίστονες.
Έχει ένα νέο σετ για Nissin F4i (που τις έχω πρόχειρες από έναν φίλο που μαζεύει cbr F4 Very Happy Very Happy )
Άντε μπας και δούμε λίγο φρένο

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 10505286

Uploaded with ImageShack.us
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 02:19

tazakos έγραψε:
onastrom έγραψε:
Η αλήθεια είναι πως με 4πίστωνες θα αποκτήσεις φρένα. Μετά από τρέξιμο πολύ του Τazakos απόκτησα πλα φρένα. Πολύ θα γούσταρα αυτόν τον άνθρωπο να τον είχα μηχανικό μου. Άγαλμα θα του είχε στήσει πολύς κόσμος πιστεύω. Γιαννακό χίλια και ευχαριστώ. Θα σου φτιάχνω φαΐ για μια ζωή

μεγειά κ ατέλειωτα τα φρένα σου πασά μου, όσο για το φαϊ δεν θα με αφήσεις να αγιάσω εσύ... Cool


Γιαννάκο μου είναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ που μπορώ να κάνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 02:28

Παντελή με την πρώτη ευκαιρία βάλε μια φωτό τις δαγκάνες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kakto

kakto

Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσ/νίκη
Registration date : 27/06/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 13:57

Μπήκα κι εγώ στο club των τετραπίστονων .
Μετά από κυνήγι ενός μήνα στο ebay ,κατάφερα και χτύπησα σε δημοπρασία ένα ζευγάρι καινούργιες δαγκάνες brembo .
Λόγο ABS, η τοποθέτηση έγινε σε συνεργείο και χρησιμοποιήθηκαν οι γνωστοί αποστάτες , κι αυτοί από ebay,.
Το οπτικό αποτέλεσμα :
[img]Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Dsc00597qd.th[/img]

Και από κοντά
[img]Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Dsc00599eg.th[/img]

Το ουσιαστικό αποτέλεσμα :
Αν και θα ακουστεί κοινότυπο, ΕΧΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΡΕΝΑ που μπορώ να εμπιστευτώ .
Παρόλο που θεωρώ τον εαυτό μου ένα απλό μέσο σαραντάρη συντηρητικό οδηγό ,η αίσθηση ασφάλειας και ελέγχου που μου έδωσαν είναι τεράστια και έμμεσα αντιληπτή, ακόμη και τώρα που τα τακάκια είναι απάτητα .
Επειδή είχα ήδη βάλει και γέφυρα και intiminators ,αν μου ζητούσε κάποιος να ιεραρχήσω τα οφέλη τους ,τότε κατά την προσωπική μου πάντα αντίληψη, θα πρότεινα πρώτα και μακράν τις δαγκάνες, στη συνέχεια τα intiminators και τελευταία η γέφυρα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 14:29

Μήπως είνια εύκολο κάποιο link από τις δαγκάνες τις Brembo και τους αποστάτες (e-bay)?
Εννοώ από ποιο μοντέλο είνια αυτές που ταιριάζουν με αυτούς τους αποστάτες?
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 14:59

καλοφορετες φιλε κακτο και αχρειαστες να ειναι.. τ θα ελεγες ομως αν σου προτεινα να εβαφες τουσ αποστατες με ηλεκτροστατικη στο χρωμα απο τα καλαμια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:17

Loverboy έγραψε:
καλοφορετες φιλε κακτο και αχρειαστες να ειναι.. τ θα ελεγες ομως αν σου προτεινα να εβαφες τουσ αποστατες με ηλεκτροστατικη στο χρωμα απο τα καλαμια?

Το είχε σκεφτεί αυτό περι βαψίματος ο Άκης,
αλλά μάλλον δεν....κρατιώταν!
Καλές βόλτες και καλορίζικα τα καινούρια σου φρένα φίλε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:19

kakto έγραψε:
Μπήκα κι εγώ στο club των τετραπίστονων .
Μετά από κυνήγι ενός μήνα στο ebay ,κατάφερα και χτύπησα σε δημοπρασία ένα ζευγάρι καινούργιες δαγκάνες brembo .
Λόγο ABS, η τοποθέτηση έγινε σε συνεργείο και χρησιμοποιήθηκαν οι γνωστοί αποστάτες , κι αυτοί από ebay,.
Το οπτικό αποτέλεσμα :
Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Dsc00597qd.th
Και από κοντά
Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Dsc00599eg.th
Το ουσιαστικό αποτέλεσμα :
Αν και θα ακουστεί κοινότυπο, ΕΧΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΦΡΕΝΑ που μπορώ να εμπιστευτώ .
Παρόλο που θεωρώ τον εαυτό μου ένα απλό μέσο σαραντάρη συντηρητικό οδηγό ,η αίσθηση ασφάλειας και ελέγχου που μου έδωσαν είναι τεράστια και έμμεσα αντιληπτή, ακόμη και τώρα που τα τακάκια είναι απάτητα .
Επειδή είχα ήδη βάλει και γέφυρα και intiminators ,αν μου ζητούσε κάποιος να ιεραρχήσω τα οφέλη τους ,τότε κατά την προσωπική μου πάντα αντίληψη, θα πρότεινα πρώτα και μακράν τις δαγκάνες, στη συνέχεια τα intiminators και τελευταία η γέφυρα .


Eπειδη φοραω ακριβως τις ιδιες εδω και καιρο ,απλα θα σου πω οτι ακομα δεν εχεις δει τι μπορουν να κανουν.
Βαλε μια 16αρα τρομπα Nissin και μετα θα δεις τι φρενο εχεις. Twisted Evil
Απλα θα πω οτι σε ενα ταξιδι μου ,με ζεστα λαστιχα και καλη ασφαλτο το στρομα φρεναριζε με την πισω ροδα
στον αερα για αρκετα μετρα. affraid

Οσο για το βαψιμο στους αποστατες...για πιο λογο δεν τους πηρες ετοιμους ανοδιομενους?Τους δινει και
με αυτην την επιλογη ο τυπας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:29

Sergeant ένα link από brembo κι αποστάτες είναι εύκολο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:41

gmavrid έγραψε:
Sergeant ένα link από brembo κι αποστάτες είναι εύκολο?

Miσο να ψαξω! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kakto

kakto

Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσ/νίκη
Registration date : 27/06/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:43

gmavrid έγραψε:
Μήπως είνια εύκολο κάποιο link από τις δαγκάνες τις Brembo και τους αποστάτες (e-bay)?
Εννοώ από ποιο μοντέλο είνια αυτές που ταιριάζουν με αυτούς τους αποστάτες?
Ευχαριστώ.

Γιώργο
Αποστάτες ZR7 ER6N ER6F V-strom DL Calipers Bracket Brembo 40mm
Δαγκάνες από δημοπρασία Γερμανικού ebay Original Moto Guzzi Ducati Brembo Bremszangen 40mm Cagiva
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:46

http://cgi.ebay.de/Ducati-SS-Monster-Bremszangen-vorne-40mm-Brembo-/320545811838?cmd=ViewItem&pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4aa204ed7e

http://cgi.ebay.de/2-Orig-Bimota-Ducati-Brembo-Bremszangen-40mm-Guzzi-/360274210885?cmd=ViewItem&pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item53e2043045

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ZR7-ER6N-ER6F-V-strom-DL-Calipers-Bracket-Brembo-40mm-/320544641920?cmd=ViewItem&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item4aa1f31380

Για τους αποστατες ζητα τους σε μαυρους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:49

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 15:51

Και τρομπα http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-FIRE-BLADE-954-2003-FRONT-BRAKE-MASTER-CYLINDER-/120499501137?cmd=ViewItem&pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item1c0e547851

η οποια ταιριαζει στις μαμα χουφτες με μια πολυ απλη μοντιφα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kakto

kakto

Ηλικία : 58
Τόπος : Θεσ/νίκη
Registration date : 27/06/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 16:01

Loxias έγραψε:


Βαλε μια 16αρα τρομπα Nissin και μετα θα δεις τι φρενο εχεις. Twisted Evil

...για πιο λογο δεν τους πηρες ετοιμους ανοδιομενους?Τους δινει και
με αυτην την επιλογη ο τυπας.

Δημήτρη μου φαίνεται τόσο μεγάλη η διαφορά σε σχέση με τα μαμά, που προς το παρών τουλάχιστον με καλύπτει και χωρις τρόμπα. Βέβαια εχθρός του καλού το καλύτερο ...

Ανοδιομένοι είναι και αυτοί αλλά σε silver .Μαύρους είχα παραγγείλει, όμως Dear Sir,
I have silver instock only. The black will be available about 3~4 weeks.
και δεν κρατιόμουνα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650   Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουν 23 2010, 16:05

kakto έγραψε:
Loxias έγραψε:


Βαλε μια 16αρα τρομπα Nissin και μετα θα δεις τι φρενο εχεις. Twisted Evil

...για πιο λογο δεν τους πηρες ετοιμους ανοδιομενους?Τους δινει και
με αυτην την επιλογη ο τυπας.

Δημήτρη μου φαίνεται τόσο μεγάλη η διαφορά σε σχέση με τα μαμά, που προς το παρών τουλάχιστον με καλύπτει και χωρις τρόμπα. Βέβαια εχθρός του καλού το καλύτερο ...

Ανοδιομένοι είναι και αυτοί αλλά σε silver .Μαύρους είχα παραγγείλει, όμως Dear Sir,
I have silver instock only. The black will be available about 3~4 weeks.
και δεν κρατιόμουνα

Eχετο παντως στα υποψιν σου ,εαν βεβαια σε ενδιαφερει να τις εκμεταλλευτεις 100% και γουσταρεις
φρεναρισμα με ενα δαχτυλο ,οπως εγω!
Επειδη παντως εκανα και καμια 100αρια χλμ πριν βαλω την τρομπα ,προσωπικα ειχα απογοητευτει ,
επειδη η μανετα τερματιζε και η αισθηση της ηταν εντελως σφουγγαρι.Μετα την 16αρα το σκηνικο
αλλαξε εντελως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Περι αναρτησεων και φρενων gια το 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: