Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ntelis

ntelis

Ηλικία : 38
Τόπος : Ερατεινή Φωκιδας
Registration date : 15/01/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΚυρ Αυγ 22 2010, 21:12

Μόλις γυρισα απο το ΚΑΤ γιατι ένας ξαδερφός μου ΕΚΟΨΕ δύο δάχτυλα του , τον δείκτη και τον μέσο του , στην προσπάθεια του να καθαρίσει και να λιπάνει την αλυσίδα του απο ενα versys . Η ιστορία εχει ως εξής , ο ξάδερφος αφού πέρασε με πινέλο την αλυσίδα για να την καθαρίσει απο τα παλιά γράσσα θέλησε να σκουπίσει το υγρό καθαρισμού. Έστησε την μοτο στο διπλό σταντ την άναψε και έβαλε πρώτη , πήρε ενα πανάκι κ το τύλιξε στα δαχτυλά του και σκούπιζε την αλυσίδα απο την κάτω πλευρά (οταν ερχεται απο το εμπρός γρανάζι για το πίσω) . Αποτέλεσμα να πιαστεί το πανι στο πίσω γρανάζι και να τραβήξει τα δαχτυλά του και να του κόψει το δείκτη σχεδον ολο , και τον μισό μεσο. Θέλησα να γράψω αυτό το τόπικ για να αποτρέψω όποιον καθαρίζει της μοτο του με αυτόν τον επικίνδυνο τρόπο ( το έκανα και εγώ στο παρελθόν) με την μηχανή αναμένη και πρώτη ταχυτητα , ΠΑΝΤΑ η μηχανή σβηστη και τη ρόδα τη γυρνάμε μόνοι μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΚυρ Αυγ 22 2010, 22:38

pale
σιδερένιος ο ξάδερφος!
Κι εγώ λόγω βαρεμάρας με 1η κ στο διπλό το κάνω πολλές φορές... μέχρι τώρα έχω σπάσει ένα βουρτσάκι αλυσίδας κ μου έχει κόψει ένα σωληνάκι ψεκασμού από το λιπαντικό... ποτέ όμως δεν πλησιάζω χέρι όταν το κάνω αυτό... κ πάλι όμως, καλύτερα σβηστή silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΚυρ Αυγ 22 2010, 22:39

Όχι ρε γαμώτο! Περαστικά στο παληκάρι!
Όντος ποτέ με αναμμένη μηχανή καθαρισμός και λίπανση αλυσίδας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΚυρ Αυγ 22 2010, 23:03

περαστικά στο παλληκαρι και ναναι το τελευταίο ....

Η Γνώμη μου παντως ειναι " στα κινητα μερη ενος μηχανηματος δεν βαζουμε χερι οταν αυτο λειτουργει"

κι οπως και να το κανουμε ρε παιδια το καθαρισμα μιας αλύσιδας δεν ειναι και το πιο σπουδαιο πραμα τελικά... ενα φσιτ φσιτ με το καθαριστικο και μερικες γερες πιστολιες με πιεση (ζεστο νερο ) ειναι υπεραρκετό φαντάζομαι...για ενα εξάρτημα που σε 25-30.000 km θα αντικατασταθει ουτως η άλλως ...

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 00:00

περαστικα φιλε στον ξαδερφο και σιδερενιος να ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V@GGOS

V@GGOS

Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/04/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 00:24

Τη μου θύμησες τώρα...

Την είχα πατήσει και'γω πρίν καμιά 10αριά χρόνια περίπου έτσι... Λαδώνοντας την αλυσίδα στο FX μου.
Στο διπλό, με αναμένη μηχανη και με πρώτη μέσα, πιάστηκε στα γρανάζια ο δείκτης του δεξιού μου χεριού, ευτυχώς πιάστηκε ακριβώς κολλητά και το καπάκι(λαδιού) που χρησιμοποιούσα για να λαδώνω την αλυσίδα, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ενα μικρό κενό ανάμεσα στην αλυσίδα και το γρανάζι το οποίο όμως ήταν πολύ σημαντικό!!! Επίσης ήμουν τυχερός γιατί ηταν χαμηλά το ρελαντί και με το ζόρισμα έσβησε η μηχανή... το δάκτυλο πέρασε το μισό γρανάζι, στη συνέχεια σηκωθηκα σχεδόν όρθιος, πάτησα συμπλέκτη, έβγαλα την ταχύτητα με το πόδι και γύρισα προσεκτίκά την ρόδα προς την αντίθετη φορά να δω τι καταφερα με την εξυπνάδα μου ο μ@λ@κ@ς. Αποτέλεσμα μια καλή τρύπα απο το γρανάζι, δίπλα στο κόκκαλο εσωτερικά του δακτύλου και δυο γραμμές εξωτερικά...
Χρησιμοποιούσα της προηγούμενες φορές μπουκαλάκι απο υγρά μπαταρίας το οποίο το γέμιζα με λαδάκι και την λάδωνα με το σωληνάκι που είχε, αλλά επειδή δεν το έβρισκα εκείνη την στιγμή την έκανα την μαλακι@. Ευτυχώς το δάκτυλο είναι σχεδόν μια χαρά!!!

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΑΝΤΑ ΣΒΗΣΤΗ ΟΤΑΝ ΛΑΔΩΝΕΤΕ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ!!! Η ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ!!!!


Περαστικά στον ξάδερφο σου φίλε μου!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 01:42

περαστικά στο παιδί, εμένα μου θύμησες που με κλειδωμένο το τρυπάνι στο αυτόματο σκαρφαλωμένος στο 4ο σκαλοπάτι σκάλας τρύπησα την κοιλιά μου (ευτυχώς έχω μεγάλη) Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 02:12

και του έκοψε δύο δάχτυλα???
Το αριστερό μου χέρι έχει φέρει μία στροφή σε πομόνα (άντληση νερου σε χωράφι) και την έβγαλα με 4 ράμματα!
πολυ γκαντέμης ο φίλος! περαστικά του, αν και τι περαστικά τώρα...
Καμιά ελπίδα για κόλλημα των δαχτύλων?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V@GGOS

V@GGOS

Ηλικία : 41
Τόπος : Χαλκίδα
Registration date : 05/04/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 15:10

andreasp έγραψε:
και του έκοψε δύο δάχτυλα???

Λογικά αν περάσουν τα δάκτυλα μέσα απο το γρανάζι και δεν σβήσει η μηχανή (το οποίο είναι πολύ δύσκολο σε μεγάλες μηχανές), στη συνέχεια έχει το προστατευτικό της αλυσίδας και δυστηχώς δεν μπορεί να περάσει απο εκεί το υπόλοιπο χέρι για να ελευθερωθεί,οπότε... No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Αυγ 23 2010, 16:39

No

Λυπάμαι πραγματικά...περαστικά στο φίλο (όσο περαστικά μπορεί να είναι δηλαδή...)

Το νου σας, ο Νικόλας τα είπε ΟΛΑ.

niksalonik έγραψε:
στα κινητα μερη ενος μηχανηματος δεν βαζουμε χερι οταν αυτο λειτουργει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelis

ntelis

Ηλικία : 38
Τόπος : Ερατεινή Φωκιδας
Registration date : 15/01/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΤρι Αυγ 24 2010, 18:49

Ευχαριστω πολύ για τις ευχές θα τις μεταφέρω στον ξάδερφο. Αν και το δάχτυλο το έφεραν σε παγοκύστη μαζι του απο την επαρχία δυστυχώς δεν μπόρεσαν να σώσουν τον δείκτη, όμως ο μέσος δεν είχε αποκοληθεί και αιματώνεται κανονικά οπότε μάλλον θα σωθεί..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ammoulianiotis
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
ammoulianiotis

Ηλικία : 37
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ
Registration date : 09/09/2009

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΤετ Αυγ 25 2010, 00:41

Περαστικα στο παλικαρι!
Δεν ξερω γιατι αλλα παντα απο το παπι ακομα οταν λαδωνα την αλυσιδα παντα ηταν σβηστο το μηχανακι και γυρνουσα την ροδα με το χερι.
Πες τον ξαδερφο οτι υπαρχουν χειροτερα, εμενα ο κουμπαρος μου κοντεψε να χασει ολοκληρο το χερι του οταν την ωρα που καθαριζε ενα κυλινδρο στη δουλεια του με ενα πανι, ο κυλινδρος τραβηκε μαζι με το πανι και το αριστερο του χερι.
Ευτυχως ηταν ψυχραιμος και προλαβε να πατησει το κουμπι κινδυνου και να σταματησει ο κυλινδρος αλλιως θα τον επερνε ολο μεσα και ουτε που θελω να σκεφτομαι πως θα εβγαινε απο την αλλη...

Και παλι περαστικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.stilo-club.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 17:49

επαναφέρω αυτό το θέμα κ ίσως έπρεπε να ανοίξω καινούργιο για να θυμήσω σε όλους πολύ προσοχή στον καθαρισμό της αλυσίδας...

πέρα από το παλικάρι-ξάδερφο παραπάνω, πριν κάνα τρίμηνο άκουσα για ένα παιδί κυψέλη έχασε ένα δαχτυλο, πριν λίγο άλλο μέλος μου λέει 5 ράμματα κ μισό νύχι..

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΗ ΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΗ Κ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΕ, ΟΣΟ Κ ΝΑ ΛΕΜΕ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ, ΜΗ ΒΑΡΙΕΣΤΕ ΓΥΡΙΣΤΕ ΤΗΝ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΝ ΚΑΡΙΟΛΑ ! ! ! ! confused No


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tazakos στις Δευ Μαρ 19 2012, 17:53, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
konstantinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
konstantinos

Ηλικία : 55
Τόπος : Ωρωπός
Registration date : 01/12/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 17:51

τι είπες τώρα ρε φίλε !!!!!!
περαστικά στον ξάδερφο και σιδερένιος να είναι.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jou

Ηλικία : 46
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 17/03/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 18:46

ρε παιδιά τι είναι αυτά που ακούω
ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V-Tom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
V-Tom

Ηλικία : 46
Registration date : 11/02/2011

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 19:12

Περαστικά στον ξάδερφο σου φίλε.....

Μεγάλη προσοχή όλοι μας σε αυτό το θέμα παιδιά!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@lex_73
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
@lex_73

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 19:50

Πολύ μεγάλη προσοχή σε τέτοιες δουλειές και φυσικά ποτέ μα ποτέ η μηχανή σε λειτουργία, το κακό δεν αργεί να γίνει!
Τις προάλλες σκούπιζα την αλυσίδα με ένα πανί περιστρέφοντας παράλληλα τον τροχό με το άλλο χέρι, κάποια στιγμή το πανί μάγκωσε στο πίσω γρανάζι κι ο αντίχειράς μου πέρασε ωραίες στιγμές πόνου! Δε θέλω να φανταστώ τι θα είχε γίνει αν τον τροχό δεν τον γύριζε ένα χέρι, αλλά η δύναμη του κινητήρα!
Πριν λίγους μήνες είδα και τον κομμένο αντίχειρα ενός παιδιού από τέτοια δουλειά και την εικόνα την έχω χαράξει καλά στο μυαλό μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LORDOS
gold member
gold member
LORDOS

Ηλικία : 49
Τόπος : Suncity
Registration date : 03/08/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 19:58

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ....
ΠΟΤΕ ΜΕ ΑΝΑΜΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ !!!
ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://lordos.listen2myradio.com/
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 20:37

περαστικά στον ξάδερφό σου φίλε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 20:48

Πάντα βάζω νεκρά με σβυσμένη μηχανή, ανεβάζω την μοτοσυκλέτα στο σταντ και με το ένα χέρι γυρνάω τη πίσω ρόδα και με το άλλο τρίβω, ξεπλένω και ψεκάζω!
ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΑΝΑΜΜΕΝΗ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 22:59

ρε παιδιά τελικά πρέπει να είμαι ο μόνος μαλ@κ@ς που βαριέται, και καθαρίζει με πρώτη τη μηχανή... ναι το παραδέχομαι, βαριέμαι! και ναι, επιμένω ότι προσέχω... τώρα αν κάτσει η μαλακία... την έκατσα! No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 23:02

stam έγραψε:
ρε παιδιά τελικά πρέπει να είμαι ο μόνος μαλ@κ@ς που βαριέται, και καθαρίζει με πρώτη τη μηχανή... ναι το παραδέχομαι, βαριέμαι! και ναι, επιμένω ότι προσέχω... τώρα αν κάτσει η μαλακία... την έκατσα! No

Για τους αδιόρθωτους όπως ο Σταμέλος ξεκινήστε ΡΒ
 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Glove1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex-vstrom
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
alex-vstrom

Ηλικία : 47
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΑΤΤΙΚHΣ
Registration date : 18/01/2008

 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 08:26

είναι ο τρίτος που του έκατσε η στραβή. ο πρώτος είναι από εδώ μέσα παλιό μέλος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.vstromhellasforum.com/
Επισκέπτ
Επισκέπτης



 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 08:43

Question 


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ? στις Τρι Ιουλ 16 2013, 03:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



 - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ    - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ Icon_minitimeΤρι Μαρ 20 2012, 08:55

Question 


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ? στις Τρι Ιουλ 16 2013, 03:43, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΛΙΠΑΝΣΗ ΑΛΥΣΙΔΑΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: