Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tolismark
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
tolismark

Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά
Registration date : 30/12/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29 2011, 20:58

akisdom έγραψε:
μονο να γελασω μπορω με το παραπανω ποστ
εγγραφη το 2009 , απαντηση σε ενα μηνυμα που γραφτηκε το 2008
τι να πω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Rataplan
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29 2011, 21:26

Fanis83 έγραψε:
akaliptos έγραψε:
εβαλα τα ΧΕΝΟΝ πριν λιγες μερες μαζι με προβολακια led smd και ψειρες led!!!θα προσπαθησω να βαλω φωτο εντος ημερων!!!καμια σχεση το πως βλεπω πλεον σε σχεση με πριν!!!!
επειδή έχω ψιλοχαθεί στο νετ. Τί τύπο xenon αγόρασες;
Βλεπω H4, H4-3 και διάφορα άλλα. Ποιά πρέπει να πάρω συγκεκριμένα; mouuuuuu
Η4 bixenon εβαλα φιλε μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29 2011, 21:58

http://cgi.ebay.co.uk/BI-XENON-HID-KIT-BULB-slim-H4-3-6000k-Hi-Low-Ballast-/260746049802?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item3cb5acf90a

κάτι τέτοιο δηλαδή Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29 2011, 22:02

για την ακριβεια αυτα εβαλα.....

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400179354989&ssPageName=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29 2011, 22:54

akaliptos έγραψε:
για την ακριβεια αυτα εβαλα.....

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400179354989&ssPageName=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123
ευχαριστώ πολύ merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΚυρ Μάης 29 2011, 23:22

nikosxalk έγραψε:


300 evoulakia aderfe nomizo oti ta vales iperakriva.....!!!!emena mou perasan XENON HID me 150 evoulakia me enisxites kai apola........

Καλησπέρα φίλε μου...


Που να πρωτοξεκινήσω...


Στην πάνω μεριά του παραθύρου του κάθε πόστ αναφέρεται η ημερομηνία που γράφτηκε το εκάστοτε ποστ. Το ποστ λοιπόν που έκανες quote έχει γραφτεί τον Γενάρη του 2008, σχεδόν 3,5 χρόνια πίσω. Προφανώς τα 300 ευρώ που πλήρωσε τότε ο συγκεκριμένος φίλος θεωρούνταν καλή τιμή. Πλέον βέβαια όχι. Αν το είχες παρατηρήσει μάλλον δεν θα είχες γράψει αυτό που έγραψες.

2ον : Βασικότατος κανόνας του φόρουμ είναι να γράφουμε ΕΛΛΗΝΙΚΑ... ο τρόπος γραφής σου κουράζει αυτόν που προσπαθεί να τον διαβάσει, αν θελήσεις να συνεχίσεις στην παρέα μας θα σε παρακαλέσω να υιοθετήσεις αυτόν τον τρόπο γραφής.

3ον : Επίσης βασικός κανόνας του φόρουμ είναι τα ΝΕΑ ΜΕΛΗ (παρόλο που έχεις γραφτεί από το 2009 και δεν έχεις ξαναγράψει κάτι) να περνούν από τα ΝΕΑ ΜΕΛΗ ώστε να μας συστήνονται και να μπαίνουν από την "πόρτα" του φόρουμ... εσύ μόλις μπήκες από το παράθυρο Very Happy

Αυτά μέχρι στιγμής από εμένα...


Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε για να προσπαθήσουμε να σου τη λύσουμε,

καλώς ήρθες λοιπόν και καλά ποσταρίσματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 39
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 23 2011, 11:02

Λοιπόν.......... επειδή και εγω ενδιαφέρομαι για XENNON αλλα να έχουνε φως σωστό και χωρίς προβλήματα και αν έχει κανένας βάλει ας μου δώσει τα φώτα του ο ίδιος καλύτερα........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06 2011, 03:55

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα σετ από ebay. Στο αυτοκίνητο τα έβαλα μόνος μου, αλλά χρειαζόταν να γίνει μια τρύπα στο πλαστικό που "καπακώνει" η λάμπα ώστε να περάσουν τα δύο καλώδια που την ενώνουν με τους μετασχηματιστές..
Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν κάτι ανάλογο χρειάζεται και στη μηχανή? και αν ναι τι γίνεται από θέμα "στεγανοποίησης" από την πίσω πλευρά..?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06 2011, 09:13

[quote="cromellarisa"]Λοιπόν.......... επειδή και εγω ενδιαφέρομαι για XENNON αλλα να έχουνε φως σωστό και χωρίς προβλήματα και αν έχει κανένας βάλει ας μου δώσει τα φώτα του ο ίδιος καλύτερα........



[quote="nikolasr200"]Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα σετ από ebay. Στο αυτοκίνητο τα έβαλα μόνος μου, αλλά χρειαζόταν να γίνει μια τρύπα στο πλαστικό που "καπακώνει" η λάμπα ώστε να περάσουν τα δύο καλώδια που την ενώνουν με τους μετασχηματιστές..
Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν κάτι ανάλογο χρειάζεται και στη μηχανή? και αν ναι τι γίνεται από θέμα "στεγανοποίησης" από την πίσω πλευρά..?



xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 451272

https://www.vstromhellasforum.com/t11913-topic


https://www.vstromhellasforum.com/t95p135-topic?highlight=xenon


https://www.vstromhellasforum.com/t95p690-topic?highlight=xenon



http://pagonis.car.gr/parts/?ca=309


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis roub...
Member
Member
giannis roub...

Ηλικία : 40
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 16/05/2011

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: φωτα ξενων   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 03 2011, 16:07

παιδια με ενδιαφερει και εμενα κατι καλο κ οικονομικο αν υπαρχει κατι καλο ας μας πει κανεις να παραγγειλουμε κ εμεις......κ αν ακουσετε κατι παλι για προβολακια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannis roub...
Member
Member
giannis roub...

Ηλικία : 40
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 16/05/2011

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: xenon   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 03 2011, 22:19

εγω παιδια ειμαι τελειως ασχετος με αυτα ας μου πι καποιος τα φωτα για τα μωρα μας πρεπει να ειναι με δυο λαμπες 2 μετασχηματιστες κ 800κ για την καλυτερη αποδοση φωτος τι ασφαλειες κ τι καλωδια κ τι ρελε ευχαρηστω ααα κ αν καποιοσ χερει κατι για καμια καλη τιμη ας στειλει κανα σιτε να παραγγειλουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 03 2011, 22:32

δυο λαμπες 2 μετασχηματιστες κ 6000κ για την καλυτερη αποδοση φωτος τι ασφαλειες κ τι καλωδια κ τι ρελε ευχαρηστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 04 2011, 02:36

bandit έγραψε:
δυο λαμπες 2 μετασχηματιστες κ 6000κ για την καλυτερη αποδοση φωτος τι ασφαλειες κ τι καλωδια κ τι ρελε ευχαρηστω
επετρεψε μου μια διορθωση/διαφωνια
την καλλιτερη αποδοση φωτισμου της εχεις τα 5000K και οχι με τα 6000K.
τα 6000k ειναι σαφεστατα πιο εντυπωσιακα στο ματι, αλλα οχι τοσο αποδοτικα σε φωτισμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PESTEFLER



Registration date : 22/11/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 16 2011, 17:02

παιδια εγω εχω βαλει 4300K και θεωρω οτι ειναι τα πιο ξεκουραστα, πιο δυνατα και φυσικα κοντα στο oem που ειναι 4200κ. Εχουν ακριβως ιδια αποχρωση με τα xenon των εργοστασιακων αυτοκινητων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 06 2011, 23:23

για να μην ανοιγω αλλο τοπικ το γραφω εδω.
θελω να βαλω xenon στα hella Micro De, που βαζουμε τα ballast? Μεσα στα μουτρα ειναι δυσκολο γιατι δεν θα φτασει το καλωδιο υψηλης τασης απο τα ballast στα προβολια.
που αλλου? που τα εχετε βαλει οσοι εχουν βαλει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 10:47

mavras έγραψε:
για να μην ανοιγω αλλο τοπικ το γραφω εδω.
θελω να βαλω xenon στα hella Micro De, που βαζουμε τα ballast? Μεσα στα μουτρα ειναι δυσκολο γιατι δεν θα φτασει το καλωδιο υψηλης τασης απο τα ballast στα προβολια.
που αλλου? που τα εχετε βαλει οσοι εχουν βαλει?
Αφού θα βγάλεις το ντεπόζιτο για να περάσεις την καλωδίωση,στεραίωσέ τα εσωτερικά στο πλαίσιο.Εγώ αυτό θα κάνω όταν έρθουν τα φώτα από Αμέρικα.Πάρε και ένα link από τον Μίλτο http://www.vstrom.gr/forum/viewtopic.php?f=84&t=1231
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 12:18

το τοπικ του Μιλτου το εχω δει, αλλα ελεγα να μην βγαλω το τεποζιτο και να τα κρυψω καπου αλλου
φοβαμαι οτι στην θεση που λεει ο μιλτος θα εχει θερμοκρασιες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 12:45

Το ίδιο τον ρώτησε και ο Φραγκίσκος και η απάντηση είναι ότι τα ballast είναι φτιαγμένα να δουλεύουν από -45 εώς +105C.Όταν έρθουν τα δικά μου θα δω τι θα κάνω.Πάντως σαν απάντηση μου φαίνεται λογική.
Τα καλώδια που φεύγουν από τις λάμπες προς τα ballast τα έχεις καλύψει με μακαρόνι που μοιάζει με θερμοσυστελόμενο, ή κάτι άλλο;
Σε ρωτάω γιατί έχω αγοράσει αυτό http://www.easternbeaver.com/Main/Products/Aux_Lights/aux_lights.html από τον κάστορα και η κάλυψη που έχουν τα καλώδια μου φαίνεται ικανοποιητική.Έτσι σκέφτομαι ή να το χρησιμοποιήσω ολόκληρο συνδέοντας τις εξόδους από τα ballast στους ακροδέκτες του κιτ, ή να χρησιμοποιήσω το κάλυμα των καλωδίων μόνο και να περάσω τα καλώδια του ballast και να τα συνδέσω με τα κίτρινα popsi lock στο ρελέ.Βέβαια θα εξαρτηθεί από το μήκος που θα έχω διαθέσιμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 13:53

τα καλωδια τα εχω ντυσει με θερμοσυστελλομενο μακαρονι αν και ειναι σιλικονης οποτε αντεχουν. το μακαρονι το εβαλα για λογους ταξης. Απλα δεν μπορω να εχω πολλα καλωδια χυμα.
το πλεκτο καλυμα που εχει βαλει ο Μιλτος κανει την ιδια δουλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 14:37

Καιρό τώρα στο κεφάλι μου,στριφογυρίζει μια διεσταμμένη ιδέα.Σκέφτομαι να βάλω προβολέις(projector) HID τύπου angel eyes, και να βάλω στο ένα φανάρι(αριστερό) μία λάμπα Η4 bi-xenon 35w, και στο άλλο(δεξί) μία λάμπα Η4 xenon 55 ή 75w. Θα μου πεις πως σου'ρθε.Λοιπόν αναγκάστηκα να οδηγήσω μια αρκετά μεγάλη απόσταση με ένα προβολέα,γιατί η άλλη λάμπα μου κάηκε,και διαπίστωσα ότι ο ένας αρκεί.Μην ξεχνάμε ότι πολλά μηχανάκια (πχ fazer) έχουν έναν προβολέα πορείας και έναν για μεγάλο,και μάλιστα τα κάτοπτρά τους είναι τα μισά σε σχέση με τα δικά μας.
Έτσι θα έχουμε φώτα πορείας και σινιάλο HID από τον έναν προβολέα(ΑΡ,35w) και μεγάλη σκάλα HID(ΔΕ 55 ή 75w) από τον άλλο. Η κατανάλωση στην χειρότερη(35w-75w) θα είναι η ίδια με την μαμά(110w).Συνυπολογίζω ότι τα HID είναι ούτως ή άλλως αρκετά πιο δυνατά από τα αλογόνου, και ότι σε λίγες ημέρες θα περάσω τα micro hella de με HID 35w,και ότι όλες τις λάμπες τις αντικαθιστώ με LED.
η καλωδίωση του bixenon από την μαμά πλεξούδα ή από την μπαταρία με ασφαλιοθήκη και του μεγάλου από μπαταρία με διακόπτη ξεχωριστό.
Πως το βρίσκετε; mouuuuuu confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 15:21

μα το σινιαλο και η μεγαλη σκαλα ειναι τα ιδια στα xenon... mouuuuuu
γενικα νομιζω οτι ειναι πολυ μπερδεμα για το...τιποτα.
αν θες να ασχοληθεις και να εχεις πραγματικα καλο και σωστο φως βαλε προτζεκτορες με κατοπτρα και, γιατι οχι, angel eyes.
Αλλιως βαλε ενα κιτακι HID xenon και τελος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 07 2011, 17:27

Ναι,απλά στην ουσία δεν έχεις μεγάλη σκάλα στα bi-xenon.Η ακτίνα είναι η ίδια, απλά αλλάζει η αντανάκλαση ή η επιφάνεια της λάμπας και έτσι έχεις "διαφορετική" σκάλα.Επίσης αν βάλω ένα xenon κιτ στα προβόλια μας,με το κάτοπτρο που έχουν θα γ@μ@ω ό,τι κινείται μπροστά μου.Το έχω πάθει και με vstrom και με αυτοκίνητο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΒΑΣΙΛΗΣ Δ.

ΒΑΣΙΛΗΣ Δ.

Ηλικία : 41
Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 23/09/2011

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠεμ Νοε 03 2011, 12:55

Εγώ έβαλα με 75 ευρό bi xenon.Τεράστια διαφορά.Το μόνο κακό είναι ότι έχει μεγάλους μετασχηματιστές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΠεμ Νοε 03 2011, 16:29

ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ έγραψε:
Εγώ έβαλα με 75 ευρό bi xenon.Τεράστια διαφορά.Το μόνο κακό είναι ότι έχει μεγάλους μετασχηματιστές.
αν πηρες με κανονικα (μεγαλα) ballast και πληρωσες 75 ευρω, τοτε συγγνωμη που θα σου το πω, αλλα σου τον χαϊδεψανε... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 30 Icon_minitimeΣαβ Νοε 12 2011, 00:52

Λοιπόν. Έβαλα στα hella micro de λάμπες xenon Η4, και τα στερέωσα κάτω από τη μάσκα.Τροφοδοσία, μέσω ασφαλειοθήκης,από μπαταρία και διακόπτη.Αποτέλεσμα: τα φώτα τρεμοπαίζουν σε μεγάλες στροφές(>4500-5000).Όχι πάντα,αλλά συχνά.Σε χαμηλές,τίποτα.Όλα καλά.Οι λάμπες στεραιωμένες, ο κλέφτης σταθερός, η τροφοδοσία το ίδιο. Φεύγω για Ζάκυνθο αύριο και γυρνάω την Δευτέρα.Σκέφτομαι να βάλω πρόχειρα το βολτόμετρο που πήραμε από το pb, και να τσεκάρω τάσεις,σε αυτές τις στροφές.
Σε απότομο άνοιγμα του γκαζιού από χαμηλή ταχύτητα(20-30χ.α.ω.) μου σβήσανε τελείως. Από την ίδια ασφαλειοθήκη πέρνουν και τα κύρια φώτα,τα οποία δεν είναι xenon και δεν παθαίνουν τίποτα. Όταν γυρίσω θα δοκιμάσω να αλλάξω τους ακροδέκτες στην ασφαλειοθήκη με τα κύρια μπάς και...
Καμιά ιδέα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 30 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: