Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 14 2009, 21:42

koymentakos έγραψε:
Γιωργαρε μολις επαραγγελθησαν τα φωτα απο το φιλο σου τον jeti-li μεσα στην αλλη εβδομαδα θα τα εχω.αν σε χρειαστω για καμια οδηγια να σε ενοχλησω στο τηλ?να σε πω τον διακοπτη τον εβαλες?τα εχω ολα στο συρταρι διακοπτες,cut adaptor,και περιμενω τα φωτα μπας και πεσει λιγο φως.
ΡΕ Κουμεντακος Μπορεις να μου απαντησεις σε αυτα που ρωτω πιο πανω ?
Αντε να τα παραγγειλω κι εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 14 2009, 23:44

dimitrisinside έγραψε:
Φιλε massai τo link που εδωσες φαινετε σωστο μονο στην τιμη μας τα χαλαει ο κινεζος.
70$τα οποια μετα γινονται 77 + 33 =110$.Συνολικα βγαινει
Total: 87.69EUR
Μηπως ειναι πολλα και να ψαχτω εδω καλλιτερα ?
Εχω 2 ερωτησεις με ποιο τροπο πληρωσες ? Εμενα μου βγαζει paypal kai Western Union, δεν μπόρω να κανω κλικ στις πιστωτικες
Γνωριζεις αν εχει και LED ψειρες να τα παραγγειλω πακετο γιατι απο αγγλικα ... τιποτα
φιλε "dimitrisinside" με paypal πληρωσα.οσο για τις ψειρες εγω τις αγορασα απο ενα μαγαζι εδω στην αθηνα,ειναι φτηνες δεν ξερω αν εχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 03:08

Γειά σας παιδιά,
Παρεμβαίνω γιατί παρακολουθώ το τόπικ αυτό γιατί αυτεσ τις μέρες θέλω να βάλω τα xenon.
Εχω αποφασίσει να πάω στον Αργυρίου να βάλω εκεί τα ξενον με 150 Γιούρια όπως λενε εδώ οι συν Στρομάδες. Δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνετε στην τιμή και ο διακόπτης ον-οφ.
Συνάμα έχω την ευθύνη (της απόφασης) και άλλουσ 2-3 νέους Strom-'αδες...
Δω΄στε μου τα "φωτα" σας...Τι να κάνω?

Χαιρετώ και ευχαριστώ,
Θάνος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 08:58

THUNDER STORM-1 έγραψε:
Γειά σας παιδιά,
Παρεμβαίνω γιατί παρακολουθώ το τόπικ αυτό γιατί αυτεσ τις μέρες θέλω να βάλω τα xenon.
Εχω αποφασίσει να πάω στον Αργυρίου να βάλω εκεί τα ξενον με 150 Γιούρια όπως λενε εδώ οι συν Στρομάδες. Δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνετε στην τιμή και ο διακόπτης ον-οφ.
Συνάμα έχω την ευθύνη (της απόφασης) και άλλουσ 2-3 νέους Strom-'αδες...
Δω΄στε μου τα "φωτα" σας...Τι να κάνω?

Χαιρετώ και ευχαριστώ,
Θάνος
Μιά χαρά είναι και τα Xenon του Αργυρίου.
Ο διακόπτης δεν είναι στην τιμή, φέρτον από eastern beaver με 13-14 ευρώ.
Κατέληξα να πάρω Xenon μόνος μου για τρεις λόγους:
Πρώτος λόγος είναι οτι...τα ίδια πάνω-κάτω κιτ βάζουν όλοι (κινέζικα ντε).
Ο δεύτερος λόγος είναι πως..ήθελα "τσαμπουκά" να τα πάρω - βάλω μόνος μου...και μέχρι στιγμής έχω 2 κέρδη:
1. Μου έμειναν στην τσέπη 60 γιούρο για άλλα κοκοψόψαρα
2. Τα xenon ήταν ένας καλός λόγος για να μάθω να κάνω βίδες τη μηχανή μου Wink
Ο τρίτος λόγος είναι πως τα συγκεκριμένα, έχουν λάμπα της Philips, και επίσης το κεντρικό τσιπάκι - ελεγκτής των μπάλαστ, είναι Philips.
Όσον αφορά το θέμα αξιοπιστίας, υπενθυμίζω πως μέχρι στιγμής έχω πάρει απ' αυτόν 3 κιτ. Όλα καλά.

ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ: Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 16:15

Chief Ngomane Massai, Dabezita. (African)

Αυτόν τον νδιακόπτη on-off έψαχνα. Υπάρχει κάποιο άλλο topic που να λέει που θα βρώ αυτά τα ψι-ψι-ψινια?
Δεν μπορώ να περιμένω να έρθουν από το "eastern beaver" μέσω interenet order...

Eνδιαφέρων είναι το οτι η "λαμπες" είναι της Philips, παρόλο που διάβασα εδώ οτο όλα είναι Κινέζικα και βάζουν παράνομα διάφορα "brand" (Philips, Bosh etc.)
Ακόμα και τα Gi-Pro που έβαλα προσφατα από PB (του Grand Magister and Knight of PB, Tazakos) αν και εισαγόμενα από Ολλανδία, στην συσκευασία έγραφε: Made in Hungary...!! Θα μας τρελάνουν!
(Χθές ήταν ο Ταζάκος στο Μπουρνάζι και τα είπαμε από κοντά)

Όσο για την τοποθέτηση, προτιμώ να δώσω τα 50-60 Εβρά επιπλέον, για να δώ "επαγγελματική" δουλειά, παρά να "ξεκοιλιάσω" τα έντερα της Strom...για να κάνω "πειραματισμούς".

Θα είσαι μήπως στο Πλέριο την Τετάρτη? (Δεν σε είδα την προηγούμενη 10/6)
Ειχα έρθει στο Club τις 3/6 (πρωτη φορά που πήγα στην Α. Σπυρίδονος 50), ήμουν μεσα με τον djmagic (Hλιουπολίτης), καθόσουν έξω και σε ρώτησε για την μόνωση του "φουγάρου" της εξάτμησης (αν θυμάσαι)

Ευχαριστώ για τα "φωτα",
Χαιρετώ Stromi-κά,

Τhanos
Thunder Strom-1
Thanks
6938 009988
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 16:28

THUNDER STORM-1" εγραψε

Αυτόν τον νδιακόπτη on-off έψαχνα. Υπάρχει κάποιο άλλο topic που να λέει που θα βρώ αυτά τα ψι-ψι-ψινια?
Δεν μπορώ να περιμένω να έρθουν από το "eastern beaver" μέσω interenet order...

Eνδιαφέρων είναι το οτι η "λαμπες" είναι της Philips, παρόλο που διάβασα εδώ οτο όλα είναι Κινέζικα και βάζουν παράνομα διάφορα "brand" (Philips, Bosh etc.)
Ακόμα και τα Gi-Pro που έβαλα προσφατα από PB (του Grand Magister and Knight of PB, Tazakos) αν και εισαγόμενα από Ολλανδία, στην συσκευασία έγραφε: Made in Hungary...!! Θα μας τρελάνουν!
(Χθές ήταν ο Ταζάκος στο Μπουρνάζι και τα είπαμε από κοντά)

Όσο για την τοποθέτηση, προτιμώ να δώσω τα 50-60 Εβρά επιπλέον, για να δώ "επαγγελματική" δουλειά, παρά να "ξεκοιλιάσω" τα έντερα της Strom...για να κάνω "πειραματισμούς".



δε νομιζω να τον βρεις καπου εδω γιατι και εγω τον εψαχνα καιρο,το μονο που βρηκα ηταν στην suzuki ενα διακοπτη ο οποιος ομως ηταν πανακριβος.οσο για την επαγγελματικη δουλεια που λες εγω προτιμω να το κανω μονος μου οπως λεει και ο φιλος μου ο μασητηρας,γιατι και περισσοτερο θα προσεξω εγω το μωρο μου και επειδη την εχω πατησει οτι μπορω το κανω μονος μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 16:54

Κάνε ένα κόπο και μιά υπομονή επιπλέον, και παράγγειλε τα κοκοψίνια σου από eastern beaver. ΙΑΠΩΝΑΣ είναι ο παίχτης, και η ποιότητα κατασκευής γιαπωνέζικη....ΑΞΙΖΕΙ τον κόπο κατ' εμέ. Τώρα, το ποιά και που θα τα βάλεις, it's up to you!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 19:46

koymentakos έγραψε:
THUNDER STORM-1" εγραψε

Αυτόν τον νδιακόπτη on-off έψαχνα. Υπάρχει κάποιο άλλο topic που να λέει που θα βρώ αυτά τα ψι-ψι-ψινια?
Δεν μπορώ να περιμένω να έρθουν από το "eastern beaver" μέσω interenet order...

Eνδιαφέρων είναι το οτι η "λαμπες" είναι της Philips, παρόλο που διάβασα εδώ οτο όλα είναι Κινέζικα και βάζουν παράνομα διάφορα "brand" (Philips, Bosh etc.)
Ακόμα και τα Gi-Pro που έβαλα προσφατα από PB (του Grand Magister and Knight of PB, Tazakos) αν και εισαγόμενα από Ολλανδία, στην συσκευασία έγραφε: Made in Hungary...!! Θα μας τρελάνουν!
(Χθές ήταν ο Ταζάκος στο Μπουρνάζι και τα είπαμε από κοντά)

Όσο για την τοποθέτηση, προτιμώ να δώσω τα 50-60 Εβρά επιπλέον, για να δώ "επαγγελματική" δουλειά, παρά να "ξεκοιλιάσω" τα έντερα της Strom...για να κάνω "πειραματισμούς".



δε νομιζω να τον βρεις καπου εδω γιατι και εγω τον εψαχνα καιρο,το μονο που βρηκα ηταν στην suzuki ενα διακοπτη ο οποιος ομως ηταν πανακριβος.οσο για την επαγγελματικη δουλεια που λες εγω προτιμω να το κανω μονος μου οπως λεει και ο φιλος μου ο μασητηρας,γιατι και περισσοτερο θα προσεξω εγω το μωρο μου και επειδη την εχω πατησει οτι μπορω το κανω μονος μου.

OK Great Massai Warrior and Koumentakos.

Στλελνω ΠΜ για περαειτερω συνενόηση...
650 Ευχαριστώ

Θάνος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 19:49

massai έγραψε:
Κάνε ένα κόπο και μιά υπομονή επιπλέον, και παράγγειλε τα κοκοψίνια σου από eastern beaver. ΙΑΠΩΝΑΣ είναι ο παίχτης, και η ποιότητα κατασκευής γιαπωνέζικη....ΑΞΙΖΕΙ τον κόπο κατ' εμέ. Τώρα, το ποιά και που θα τα βάλεις, it's up to you!

Thanks again Massai Chief.
Τα Αβαταρ σου ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ !
νάμεσσα στα άλλα...είσαι ΚΑΙ σε αυτό ΠΡΩΤΟΣ! :king:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 22:06

Ερώτηση προς gmavrid Γιώργο ή όποιος άλλος το κατέχει.
Αυτός ο διακόπτης συγκεκριμένα ο δεύτερος http://easternbeaver.com/Main/Elec__Products/Switches/switches.html ,κάνει για την δουλειά που φαντάζομαι πως κατάλαβα που θέλω; unsure
Κι εξηγούμε.Με αυτόν μπορώ να λειτουργώ τα ξένον και συνάμα ένα δεύτερο σετ φώτων δηλαδή τα προβολάκια του φτωχού που ακόμα δεν έχω πάρει να βάλω;
Σύμφωνα με τα γραφόμενα του Γιάπωνα εδώ
΄'Mode 2: Use to control the headlight and two pairs of auxiliary lights.΄'
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 22:41

cantona έγραψε:
Ερώτηση προς gmavrid Γιώργο ή όποιος άλλος το κατέχει.
Αυτός ο διακόπτης συγκεκριμένα ο δεύτερος http://easternbeaver.com/Main/Elec__Products/Switches/switches.html ,κάνει για την δουλειά που φαντάζομαι πως κατάλαβα που θέλω; unsure
Κι εξηγούμε.Με αυτόν μπορώ να λειτουργώ τα ξένον και συνάμα ένα δεύτερο σετ φώτων δηλαδή τα προβολάκια του φτωχού που ακόμα δεν έχω πάρει να βάλω;
Σύμφωνα με τα γραφόμενα του Γιάπωνα εδώ
΄'Mode 2: Use to control the headlight and two pairs of auxiliary lights.΄'

καλησπερα φιλε μου αν θες να αναβεις μονο τα προβολακια με αυτον τον διακοπτη σου κανει,αν θες να αναβεις με ενα διακοπτη τα φωτα και τα προβολακια δεν κανει γιατι πρεπει να εχει 2 σκαλες ο διακοπτης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 23:08

Για την διπλή χρήση τον ήθελα,οπότε άκυρο. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Ιουν 15 2009, 23:46

Aυτο που ζητας ειναι αυτο:

Bar Mount Lighting Switch with Kill/Horn Button (10A)


xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Aswtichhbs02


Ειναι στην σελιδα του easternbeaver που εβαλες, ο δευτερος διακοπτης (σωστα το ειπες,μαλλον ο φιλος koymentakos δεν καταλαβε ποιον εννοουσες)...
Εγω και ο massai αυτον εχουμε και εχω συνδεσει στη μια σκαλα τα XENON,στην αλλη τα προβολακια και στο κουμπι KILL την κορνα STEBEL NAYTILUS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Ιουν 16 2009, 00:10

Αλήτηδες massai=μοναχοφάι καλά σε λέει έτσι μια ψυχή!Τα πάντα όλα μόνος σου ουουου! xexe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Ιουν 16 2009, 00:46

jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
santrikos

santrikos

Ηλικία : 43
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Registration date : 29/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤρι Ιουν 16 2009, 12:54

Οι κατεχοντες το θεμα για πειτε γνωμη για αυτο εδω ρε παιδια:

http://cgi.ebay.co.uk/HID-XENON-CONVERSION-KIT-H4-H-L-BI-XENON-6000K-GIFT_W0QQitemZ160340000490QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2555023eea&_trksid=p3286.c0.m14_trkparms=65%3A12

Και μια ερωτηση: Ο διακοπτης ειναι απαιραιτητος οταν βαζουμε xenon; θελω να βαλω διακοπτη μονο για τα προβολακια. Τα φωτα τα θελω συνεχως αναμμενα και θελω τα προβολια να αναβουν μονο τη μερα, και τη νυχτα μονο οταν ειμαι εκτος πολης σε δρομο με χαμηλο φωτισμο... Αυτο οταν βελω xenon ομως, γιατι τωρα αναβουν ολη μερα τα παντα ολα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shark

Shark

Ηλικία : 45
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Λαμία-Σαντορίνη
Registration date : 10/06/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Ιουν 17 2009, 14:17

Ρε παιδιά μια ερώτηση.
Υπάρχει τρόπος να βάλουμε τις xenon χωρίς να κόψουμε το πλαστικό της αδιαβροχοποίησης που μπαίνει πισω από την λάμπα. Ετσι όπως είναι δεν χωράει.Ο κώλος της Xenon είναι πιο χοντρός από τη μαμά λάμπα.Τι κάνουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Ιουν 17 2009, 14:23

εγω το εκοψα λιγο οστε να μπαίνει με δυσκολία Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Ιουν 17 2009, 20:09

santrikos έγραψε:
Οι κατεχοντες το θεμα για πειτε γνωμη για αυτο εδω ρε παιδια:

http://cgi.ebay.co.uk/HID-XENON-CONVERSION-KIT-H4-H-L-BI-XENON-6000K-GIFT_W0QQitemZ160340000490QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2555023eea&_trksid=p3286.c0.m14_trkparms=65%3A12

Και μια ερωτηση: Ο διακοπτης ειναι απαιραιτητος οταν βαζουμε xenon; θελω να βαλω διακοπτη μονο για τα προβολακια. Τα φωτα τα θελω συνεχως αναμμενα και θελω τα προβολια να αναβουν μονο τη μερα, και τη νυχτα μονο οταν ειμαι εκτος πολης σε δρομο με χαμηλο φωτισμο... Αυτο οταν βελω xenon ομως, γιατι τωρα αναβουν ολη μερα τα παντα ολα!!!

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ "ΕΙΔΙΚΟΙ".? ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΈΡΩΝ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΒΡΉΚΕ Ο Santrikos !
Massai where are you?
Ρε αυτοί που έδωσαν πολλά μήπως "σνομπάρουν" το "Εύρημα" (αν είναι) και για'υτό σιωπούν?

Απο τα πολύ λίγα που διαβασα, ΚΑΛΟ ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Ιουν 17 2009, 22:07

Παιδια,μια χαρα ειναι...χτυπηστε τα... OK

Οσον αφορα το διακοπτη,δεν ειναι απαραιτητοσ για τα XENON,απλα τον βαζεις αν θες να αναβεις-σβηνεις τα φωτα σου κατα βουληση...αλλιως βαζεις XENON και αναβουν συνεχεια οπως τα μαμα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kalafan στις Πεμ Ιουν 18 2009, 00:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Ιουν 17 2009, 22:22

Κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι Α Π Α Τ Η.
29.99 λιρες Αγγλιας τα Ξενον και 36.99 τα μεταφορικα απο Ουγγαρια για Ελλαδα
Και δεν παω να τα παρω εγω απο εκει,ποιο λιγο θα κοστισουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
everg
Member
Member
everg

Ηλικία : 52
Τόπος : ΓΑΛΑΤΑΣ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ CITY
Registration date : 30/01/2009

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΤετ Ιουν 17 2009, 23:59

φιλε santrikos κατα την γνωμη μου ο διακοπτης στα xenon χρειαζεται για τον εξης λογο
τα xenon οταν αναβουν το κανουν σταδιακα γιατι πρεπει να δημιουργηθει το λεγομενο τοξο στην λαμπα δηλαδη με απλα λογια να ''σκασει,, το αεριο στην λαμπα και να γινει η αφη.τα εργαλεια μας εχουν την ιδιομορφια απο κατασκευης οταν μιζαρουμε να δημιουργηται μια πτωση τασης στα φωτα(μεσω διακοπτη μιζας)ετσι ωστε να μην ξελιγωνεται η μπαταρια,φαντασου λοιπον τι ''κακο''κανεις στα xenon οταν ανοιγεις διακοπτη αυτα αρχιζουν....να...αναβουν και εσυ εκεινη την ωρα μιζαρεις για εκκινιση του εργαλειου και ουσιαστικα κοβεις το ρευμα απο τα φωτα.
δεν θελω να το παιξω εξυπνος στον φιλο kalafan(sorry body....) απλα λογω δουλειας τα ξερω αυτα το κοκοψοψαρα Basketball Basketball
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 00:21

Παιδιά για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα, ΔΕΝ είμαι "γκουρού" στα Xenon! Κάθε άλλο! Απλώς έτυχε μετά από αρκετό ψάξιμο να καταλήξω σε αυτά που πήρα! Όταν τα επέλεξα, δεν είπα "Ω ρε π0ύστη μου, τι Xenon γaμάτα είναι αυτά που βρήκα!"....
Είπα "Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ...!" και μέχρι στιγμής...βοήθησε Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 00:29

everg έγραψε:
φιλε santrikos κατα την γνωμη μου ο διακοπτης στα xenon χρειαζεται για τον εξης λογο
τα xenon οταν αναβουν το κανουν σταδιακα γιατι πρεπει να δημιουργηθει το λεγομενο τοξο στην λαμπα δηλαδη με απλα λογια να ''σκασει,, το αεριο στην λαμπα και να γινει η αφη.τα εργαλεια μας εχουν την ιδιομορφια απο κατασκευης οταν μιζαρουμε να δημιουργηται μια πτωση τασης στα φωτα(μεσω διακοπτη μιζας)ετσι ωστε να μην ξελιγωνεται η μπαταρια,φαντασου λοιπον τι ''κακο''κανεις στα xenon οταν ανοιγεις διακοπτη αυτα αρχιζουν....να...αναβουν και εσυ εκεινη την ωρα μιζαρεις για εκκινιση του εργαλειου και ουσιαστικα κοβεις το ρευμα απο τα φωτα.
δεν θελω να το παιξω εξυπνος στον φιλο kalafan(sorry body....) απλα λογω δουλειας τα ξερω αυτα το κοκοψοψαρα Basketball Basketball

Δε μπορω να πω...εχει μια λογικη αυτο που λες... OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v a i t s o t

v a i t s o t

Ηλικία : 42
Τόπος : zagora ,volos
Registration date : 08/07/2008

xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 18 2009, 18:03

εγώ έβαλα σήμερα από την xenon hellas τα σετακια
και ο θεός βοηθός οπως είπε και ο φίλος παραπάνω
xenon - ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 16 425741
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 16 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: