Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Shark

Shark

Ηλικία : 45
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Λαμία-Σαντορίνη
Registration date : 10/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 21 2009, 23:59

μιλάω με λευτετη θα δούμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:00

ενημέρωσε, αλλιώς να πάρουμε να ξυπνήσουμε τον massai Sleep Sleep Sleep Sleep sos drink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wolf

wolf

Ηλικία : 51
Τόπος : Ηλιουπολη
Registration date : 04/09/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:04

για γυμνο ακουσα και μπηκα...αμα δεν βγαλεις ακρη δωσε στιγμα να ερθει ο γιατρος ο wolf.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:06

ώπα φίλε; γυναικολόγος-μηχανολόγος κι εσύ;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wolf

wolf

Ηλικία : 51
Τόπος : Ηλιουπολη
Registration date : 04/09/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:09

man_OS έγραψε:
ώπα φίλε; γυναικολόγος-μηχανολόγος κι εσύ;;;;

γυναικολογος οχι αλλα εχω ενα κοινο με τους γυναικολογους....δουλευω και εγω εκει που οι αλλοι διασκεδαζουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:10

σε στριπτιτζάδικο; Laughing Laughing Πού δουλεύεις μαν; (πω πω τσατ το κάναμε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shark

Shark

Ηλικία : 45
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Λαμία-Σαντορίνη
Registration date : 10/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:17

Στέλνω photo me xenon που βάζω. Αν δεν βγάλω άκρη με Λευτέρη έιναι και Λέρο το παιδί, Θα σας πω παιδες. Ευχαριστώ[url][/url][url][/url]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shark

Shark

Ηλικία : 45
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Λαμία-Σαντορίνη
Registration date : 10/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:28

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 P6211426
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:32

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 00:43

[img]ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 00000000000000000000i.th[/img]


το ιδιο κανεις και με την αλλη λαμπα και τα συνδεεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Shark

Shark

Ηλικία : 45
Τόπος : Αγία Παρασκευή-Λαμία-Σαντορίνη
Registration date : 10/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 10:41

Παιδιά το πρόβλημα ήταν ένα τσακισμένο καλώδιο που δεν φαινόταν. Αυτό το καλώδιο μου πήρε 10 ώρες μαζι με λύσιμο μηχανής και στήσιμο. Φανταστείτε να έχετε βίδες τη μηχανή, να έχεις βάλει τα xenon , να ακούς τα φώτα να δουλέυουν στην αλλαγή σκάλας(χωρίς φως όμως) .Εφιάλτης.
Τελικά βεθηκε το καλώδιο μετά από πολύ ψαξιμο. Τέλος καλό όλα καλά.
Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά από το φόρουμ που προσφέρθηκαν να βοηθήσουν χθες τόσο αργά και ιδίος το Λευτερη (everg)που βοήθησε να βρω το πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΔευ Ιουν 22 2009, 10:56

άντε μαν, καλοφώτιστα Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trod

trod

Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 19/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 04:49

Καλησπερα παιδες. Μετα απο αναγνωση 20+ σελιδων κατεληξα στο γεγονος αν ειναι να βαλω xenon να παω να τα βαλω στον Αργυριου. Η τιμη ειναι 150 ευρω για τα ατομα του forum ή μηπως εχει πεσει; Αυτα που βαζει ο Αργυριου εχουν διακοπτη γιατι εγω δεν θελω να βαλω. Και τελος κανει καλη δουλεια γιατι γενικα δεν μου αρεσει να μου λυνουν, δενουν το μηχανακι γιατι μετα αμα ακουσω το παραμικρο τριξιμο θα τρελλαθω.
Thanks.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 09:42

trod έγραψε:
Καλησπερα παιδες. Μετα απο αναγνωση 20+ σελιδων κατεληξα στο γεγονος αν ειναι να βαλω xenon να παω να τα βαλω στον Αργυριου. Η τιμη ειναι 150 ευρω για τα ατομα του forum ή μηπως εχει πεσει; Αυτα που βαζει ο Αργυριου εχουν διακοπτη γιατι εγω δεν θελω να βαλω. Και τελος κανει καλη δουλεια γιατι γενικα δεν μου αρεσει να μου λυνουν, δενουν το μηχανακι γιατι μετα αμα ακουσω το παραμικρο τριξιμο θα τρελλαθω.
Thanks.
Η τιμή εξακολουθεί και είναι η ίδια.
Όχι, δε βάζει διακόπτη.
Καλή δουλειά, έχω δει τοποθέτησή του στη μχν του jim1900dz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 09:52

trod έγραψε:
Αυτα που βαζει ο Αργυριου εχουν διακοπτη γιατι εγω δεν θελω να βαλω.

απλά να σου πω ην γνώμη μου φίλε, τα ξένον μπορεί να έχουν κατανάλωση 2 χ 35w αντί για 2 x 55w που έχουν τα κανονικά φώτα ωστόσο στην εκκίνησή τους όταν "γεμίζει" το τόξο τραβάν περίπου 2 χ 70w και αν δεν βάλεις διακόπτη αυτό θα συμβαίνει όταν γυρνάς το κλειδί, η μηχανή παράγει ρεύμα εν κινήση και με κάποιες ελάχιστες στροφές και πάνω και αν βάλεις διακόπτη μπορείς να ανάβεις τα φώτα στα 20 μέτρα που θα έχεις θετικό ισοζύγιο ενέργειας και να μην ξελιγώσεις την μπαταρία σου ζητώντας της πριν καν ξεκινήσει τον κινητήρα να στείλει ταυτόχρονα σε αντλία βενζίνης,xenon (140w),ελέγχους,κωλοφάναρα,μίζα κτλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 13:18

Στο αμάξι έτσι είναι και 5 χρόνια τώρα δεν έχω αλλάξει μπαταρία πάντως..
Αυτό που θα τραβήξει σαν ρεύμα, στα πρώτα 100-200μ το έχει κάνει απόσβεση Smile

_________________
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 14:13

καμιά σχέση οι χωρητικότητες ρε Στράτο, εμένα πάντως στον πρώτο μήνα με τα ξένον ξελιγώθηκε μια φορά (την είχα ξεχάσει και λίγο στο τσεκ) και έβαλα διακόπτη να τα ανάβω σε λίγα μέτρα,στην τελική βάλτε και έχετέ τον ανοιχτό μόνιμα, αχρείαστος να είναι αν ξελιγωθεί να μην τραβάς ντουί να σβήνεις τον διακόπτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voyagersoul

voyagersoul

Ηλικία : 50
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 13/02/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 18:25

Αγαπητοί φίλοι μετά την παρακολούθηση του link για τα xenon και τον προβληματισμό για την προσθήκη η όχι ξεχωριστού διακόπτη φώτων σας μεταφέρω και εγώ την δικία μου εμπειρία.

Προμηθεύτηκα το κιτ Be –xenon από την xenonHellas το οποίο μου κόστισε 250€. Υψηλή η τιμή του αλλά μετά από τηλεφωνική έρευνα αγοράς που έκανα και διαπίστωσα -όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα- το καθεστώς λαϊκής αγοράς που επικρατεί στα φώτα xenon,το εκτίμησα ως την πιο σοβαρή πρόταση. Με e-bay δεν ασχολήθηκα ούτε με e-mail γιατί είμαι υπέρ της άποψης ότι από την χροιά της φωνής του άλλου μπορείς να καταλάβεις πόσο αυτό που θέλεις να σου πουλήσει είναι άνθρακας ή θησαυρός. Ήταν πολύ ειλικρινείς-γνώμη μου-στης απορίες τεχνικής φύσεως που είχα. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση πάντως και με αποθάρρυνε να αγοράσω κάποια συγκεκριμένα κιτ,ήταν το θέμα εγγυησης.<<Κάθε βδομάδα μπορώ να σου στέλνω καινούριες λάμπες ή μπαλαστ αν σου καίγονται για δύο χρόνια που είναι η εγγύηση>> μου έλεγαν κάποιοι πωλητές και εγώ λυνόμουν στα γέλια. Κύριοι τη να το κάνω εγώ να αλλάζω μέσα στην εγγύηση συνέχεια λάμπες και μπάλαστ: Τα φώτα μου είναι πρώτον και κυριότερων θέμα ασφαλείας, και εάν μου καούν εμένα ξαφνικά κάπου στη μέση του πουθενά και δεν βλέπω ούτε με βλέπουν το τελευταίο που θα με νοιάζει εκείνη την ώρα είναι εάν θα πληρώσω για καινούριες λάμπες! Αυτό που ενδιαφέρει τον κάθε ένα από εμάς είναι πιστεύω η διάρκεια ζωής του προϊόντος και αξιοπιστία του
Τα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι τα παρακάτω:
Τύπος ΧΤR H.I.D
Λάμπα LowUV BH4-ND Βi-xenon χ 2 λάμπες (μεσαία & μεγάλη σκάλα)
Λειτουργία λάμπας Με μετακινιση ηλεκτρομαγνητικά
Θερμ. λειτ.λάμπας 4300 - 6000 Κ**
Θέσεως 2χ smd leds
Τροφοδοσία Αυτόνομη σε κάθε φανάρι από την Original φισα.
Κατανάλωση 36W +-2W
Προδιαγραφές.. ISO9001 - E4 - ΤUV
Εγγύηση.. Γραπτή 1 χρόνου μηχανισμός & λάμπες
Η τοποθέτηση του πήρε περίπου 2 ώρες. Μονταρίσματα δεν υπάρχουν, όλα κουμπώνουν στις φύσες τους, και στις τσιμούχες που μπαίνουν οι λάμπες βάζετε λίγο σπρέι σιλικόνης η βαζελίνη και κουμπώνουμε λίγη προσπάθεια χωρίς να χρειάζεται να τις κόψετε. Τα μπάλαστ είναι χοντρά και τα στήριξα με τις γνώστες δέστρες στο φανοστάτη. Σας παραθέτω μερικές φωτό από το αποτέλεσμα.

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 051i
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 050vpo
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 049w
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 048x
Αυτά είναι τα led θέσεως:
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 054kvs
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 055d
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 056wtt
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 057syi
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 058zih
Η οικόνα που έχω από την θέση του αναβάτη:
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 059a

Ξεχωριστό διακόπτη δεν έχω τοποθετήσει αλλά ακολουθώ τη παρακάτω διαδικασία για να μην επιβαρύνω το ηλεκτρικό μου σύστημα:
Έχοντας με το δεξί μου χέρι συνεχώς πατημένο το μπουτόν τις μίζας γυρίζω τον γενικό διακόπτη στην θέση ON.
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 060dzw
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 061
Πατώντας τη μανέτα του συμλέκτη η v-strom παίρνει μπροστα και ανάβουν μόνο τα φώτα θέσεωςSadτο δεξί μας χέρι εξακολουθεί να είναι στη μίζα)
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 062c
Με το που αφήνουμε το μπουτόν τις μίζας ανάβουν και τα φώτα πορείας μας:
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 065ayw
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 066q
Και για το τέλος σας παραθέτω και της οδηγίες τοποθέτησης που υπήρχαν στο κιτ:
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 052nxx

Υ.Γ Εννοείται ότι ουδεμία σχέση έχω με την εν λόγω εταιρεία, απλώς μοιράζομαι μαζί σας την προσωπική μου επιλογή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 18:59

Καλορίζικα φίλε μου και απροβλημάτιστα.
Μπορείς όμως να μου εξηγήσεις αν θέλεις το λόγο που σε έπεισε να πληρώσεις 100+ ? (συν 1 χρόνο εγγύηση κι όχι2) και να τα επιλέξεις από τα διάφορα κιτ που κυκλοφορούν στην αγορά,και το τι σου εγγυάται πως αυτά δεν θα σου καούν στην μέση του πουθενά όπως αναφέρεις, και συμφωνώ απόλυτα σε αυτό μαζί σου;Και κάτι άλλο αν γνωρίζεις,που κατασκευάζονται;
Φιλικά,Αντώνης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 19:04

Βαγγέλη καλοφόρετα!

Εγω έχω βάλει τα siemens που προτείνονται εδω μέσα με 130 ευρώ και ως τώρα όλα καλά. Επίσης άλλαξα και τις ψείρες που είχαν κίτρινο φώς με λεντάκια που έχουν το ψυχρό λευκό των ξένον (τα πήρα απο ebay όπως προτείνεται πάλι από εδώ).

Νομίζω οτι είναι μια από τις αναβαθμίσεις που ενισχύουν την ασφάλειά μας σημαντικά. Και μας βλέπουν καλύτερα και βλέπουμε καλύτερα.

Υ.Γ.: Πολύ έξυπνος ο τρόπος που προτείνεις για να βάζουμε μπροστά χωρίς να ανάβουν πρώτα τα φώτα. Θα τον υιοθετήσω και εγώ. θένκς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v a i t s o t

v a i t s o t

Ηλικία : 42
Τόπος : zagora ,volos
Registration date : 08/07/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 19:23

[quote="voyagersoul"]Αγαπητοί φίλοι μετά την παρακολούθηση του link για τα xenon και τον προβληματισμό για την προσθήκη η όχι ξεχωριστού διακόπτη φώτων σας μεταφέρω και εγώ την δικία μου εμπειρία.


φιλε και γω τα ιδια εβαλα για τους ιδιους λογους. Τωρα ο καιρος θα δειξει!
το κολπακι για τα φωτα πολυ εξυπνο!
αα..δεξια χρησιμοποιησες το ρελε ή οχι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voyagersoul

voyagersoul

Ηλικία : 50
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 13/02/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 19:23

cantona έγραψε:
Καλορίζικα φίλε μου και απροβλημάτιστα.
Μπορείς όμως να μου εξηγήσεις αν θέλεις το λόγο που σε έπεισε να πληρώσεις 100+ ? (συν 1 χρόνο εγγύηση κι όχι2) και να τα επιλέξεις από τα διάφορα κιτ που κυκλοφορούν στην αγορά,και το τι σου εγγυάται πως αυτά δεν θα σου καούν στην μέση του πουθενά όπως αναφέρεις, και συμφωνώ απόλυτα σε αυτό μαζί σου;Και κάτι άλλο αν γνωρίζεις,που κατασκευάζονται;
Φιλικά,Αντώνης.

Φίλε Αντώνη καλησπέρα.Κατασκευάζονται Κορρέα, όπως είναι αναμενόμενο και φυσικά το ξέρουν όλοι πως made in germany ή japan α΄πλώς δεν υπάρχουν.Η επιλογή μου βασίστηκε στο ότι 2 φίλοι έχουν το συγκεκριμένο κιτ 6 και 8 μήνες αντίστοιχα πάνω στης μηχανές τους και εως τώρα όλα καλώς.Απλώς μου έδωσε την εντύπωση του πιο αξιόπιστου αντιπροσώπου του συγκεκριμένου προιοντος και πρωχόρησα στην αγορά.Δεν μου είπε κάποια τρομερά τεχνικά χαρακτηριστικά που να εγγυούνται την απροβλημάτιστη λειτουργία τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
voyagersoul

voyagersoul

Ηλικία : 50
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 13/02/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 19:28

[quote="v a i t s o t"]
voyagersoul έγραψε:
Αγαπητοί φίλοι μετά την παρακολούθηση του link για τα xenon και τον προβληματισμό για την προσθήκη η όχι ξεχωριστού διακόπτη φώτων σας μεταφέρω και εγώ την δικία μου εμπειρία.


φιλε και γω τα ιδια εβαλα για τους ιδιους λογους. Τωρα ο καιρος θα δειξει!
το κολπακι για τα φωτα πολυ εξυπνο!
αα..δεξια χρησιμοποιησες το ρελε ή οχι?
Το ρελεδάκι το έβαλα.Τα έχεις καιρό? εντυπώσεις εως τώρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trod

trod

Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Registration date : 19/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 19:47

Αλλη μια μικρη ερωτηση μιας και τωρα το προσεξα. Οταν βαλω στον Αργυριου τα xenon το σετακι εχει και led για τα λαμπακια θεσεως η οχι; Αν δεν εχει το σετ εχει ο Αργυριου η πρεπει να αγορασω απο αλλου και να του τα παω εγω να τα βαλει. Απλα θελω να τελειωνω μιας και εξω χωρις να χρειαζεται να ξανανειξω κατι για αυτο ρωταω.
Thanks

(μαλλον αυριο τον παιρνω τηλεφωνο για να παω να βαλω τα xenon η για να κλεισω ραντεβου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 18 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 19:53

το σετ δεν εχει εχει αυτος ομως και εχει και διαφορες ποιοτητες led αναλογα πληρωνεις και βαζεις......εγω φοραω απο Αργυριου 2.5 χρονια τωρα κια δεν εχουν παρουσιαση το παραμικρο ...εχω βαλει και σε 10 φιλους απο τα ιδια κια ουτε αυτοι εχουν να πουν το παραμικρο...εινια πολυ καλος και σε πολυ καλη τιμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 18 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: