Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 28 ... 32  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mohican

mohican

Ηλικία : 50
Τόπος : Παλαιό Φάληρο
Registration date : 03/09/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 25 2009, 18:45

MILT έγραψε:
Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει πηγη που εχει σετ με τις καλυτερης ποιοτητας λαμπες απο οσες ξερω, εχει σε 4300Κ που ειναι οι φωτεινοτερες, και η τιμη που διαπραγματευτηκα ειναι 110? για το Forum και τη λεσχη.
Ολα αυτα με δυο χρονια εγγυηση.

Αν κατάλαβα καλά, μιλάς για πλήρες σετ ΧΕΝΟΝ με 110 ευρά???

Πολύ ενδιαφέρον ακουγεται......

Αν θέλεις δώσε περισσότερες πληροφορίες μπας και δουμε και εμεις μια ΑΣΠΡΗ μέρα!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 25 2009, 19:13

Δώσε info στο λαό Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 25 2009, 20:04

Ο Αργυρίου 130€ δεν τα δίνει ??
Αντε βρε ΜΙΛΤ πες μας πού να τον βρούμε τον 110..!!!

_________________
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 25 2009, 22:57

Υπαρχει ενα μαγαζι ηλεκτρονικων στο Ιλιο που εισαγει σετακια xenon.
Επειδη το εχω ψαξει αρκετα το θεμα υπαρχουν διαφορετικες ποιτητες στις Η4 bixenon, αυτος τυχαινει και φερνει την καλυτερη.
Τα εχει κανονικα 120?, συζητησα μαζι του την πιθανοτητα να παρουν κι αλλοι απο το forum και εριξε την τιμη αλλα 10?.

Πηρα λοιπον το πρωτο σετ και το δοκιμασα στο δικο μου. Ευτυχως εχει και λαμπες στα 4300Κ που ειναι οι πιο φωτεινες που υπαρχουν.
Το φως απλα δεν παλευεται, οσοι το εχουν δει γνωριζουν. Η θερμοκρασια αυτη ειναι πολυ ξεκουραστη τη νυχτα, φυσικα το μαγαζι εχει και πιο ψυχρες λαμπες στα 6000Κ και 8000Κ για τους εφετζηδες.

Προχθες πηγα και πηρα το δευτερο σετ για καποιον και θα το τοποθετησω αυριο.
Οποιος ενδιαφερεται μπορει να με 'χωσει' η μπορει να εισκεφτει το μαγαζι μοναχος του.

http://www.manimani.gr/component/option,com_bookmarks/Itemid,1/task,detail/catid,104/navstart,0/mode,0/id,22/search,*/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26 2009, 12:39

Ο μόνος μου ενδοιασμός με τον Αργυρίου ήταν ότι πουλάει 6000Κ..
Εψαχνα ΜΟΝΟ για 4300Κ επειδή σε 2 αυτοκίνητα πραγματικά βρήκα το φώς μου..
Τώρα αν λες πως είσαι ικανοποιημένος και έχεις λίγο χρόνο από τη ζωή σου να
αφιερώσεις κάνε ένα Group Buy στο κατάλληλο θέμα να δηλώσουμε συμμετοχή

Μαζευόμαστε 10πχ , σε πληρώνουμε,τα παίρνεις και τα κάνεις αποστολή με ΚΤΕΛ (5€ για επαρχία)

Και θα έχεις την αγαπη μας τουλάχιστον από εμάς τους επαρχιώτες !!! Cool

Εεε καταπληκτικέ και όμορφε MILT ?? farao

_________________
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26 2009, 12:55

Ναι ρε παιδακια ο,τι να ΄ναι. Μαζωχτειτε εσεις κι εδω ειμαι εγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26 2009, 13:10

MILT έγραψε:
Ναι ρε παιδακια ο,τι να ΄ναι. Μαζωχτειτε εσεις κι εδω ειμαι εγω.

Ανοιξε ένα θέμα ΕΣΥ στο Group Buy κι εγώ θα είμαι ο πρώτος..
Αντε,σε περιμένω λέμεεεε καταπληκτικέ οδηγέ Μίλτο !!!

_________________
ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadowhunter

shadowhunter

Ηλικία : 46
Τόπος : Κοζάνη
Registration date : 13/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26 2009, 13:26

V.Stratos έγραψε:
MILT έγραψε:
Ναι ρε παιδακια ο,τι να ΄ναι. Μαζωχτειτε εσεις κι εδω ειμαι εγω.

Ανοιξε ένα θέμα ΕΣΥ στο Group Buy κι εγώ θα είμαι ο πρώτος..
Αντε,σε περιμένω λέμεεεε καταπληκτικέ οδηγέ Μίλτο !!!

Και εγώ ο δεύτερος! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26 2009, 13:35

shadowhunter έγραψε:
V.Stratos έγραψε:
MILT έγραψε:
Ναι ρε παιδακια ο,τι να ΄ναι. Μαζωχτειτε εσεις κι εδω ειμαι εγω.

Ανοιξε ένα θέμα ΕΣΥ στο Group Buy κι εγώ θα είμαι ο πρώτος..
Αντε,σε περιμένω λέμεεεε καταπληκτικέ οδηγέ Μίλτο !!!

Και εγώ ο δεύτερος! Wink
Και εγώ ο τρίτος αλλά τοποθέτηση σε ποιόν θα κάνουμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26 2009, 15:37

εχω μια ερωτηση η οποια αν απαντηθει θα προχωρισω και εγω σε αγορα xenon.

μπορει να μου πει καποιος, πως θα μπορεσουμε να τοποθετησουμε τις λαμπες και τη λαστιχιενια καποτα των φωτων;
μια λυση που εδωσε συμφουμηστας, ηταν να "βαφτησουμε" τις καποτες σε βραστο νερο (οχι να καιει), ωστε να διασταλουν και να χωρεσει το πισω μερος τις λαμπας.
τη λυση αυτη την εκανε με το φιλο του (σε africa) και ηταν τελεια, δυστυχως οι δικες μας καποτες ειναι πολυ σκληρες και δεν διαστελονταν με τιποτα, αλλη ιδεα εχουμε;
ειμαι λιγο "περιεργος" στο θεμα αυτο, γιατι δε μου αρεσει η ιδεα να βαλω τις λαμπες και μετα το καλυμα αλλα να ειναι σαν εξογκωμα και να εχει την τρυπα φατσα φορα, ωστε με το νερο που φαγαμε π.χ. στο πηλιο να εχουμε προβλημα.
merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26 2009, 15:39

Οι λαμπες ειναι διαιρουμενες και ξεκουμπωνουν απο τη βαση.

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Dsc01576gr




V.Stratos έγραψε:

Ανοιξε ένα θέμα ΕΣΥ στο Group Buy κι εγώ θα είμαι ο πρώτος..

http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t5098.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
xronia4



Registration date : 31/10/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 12:10

καλημερα. θελω μια βοηθεια.θα ηθελα να αγορασς και εγς φωτα xenon. Alla πηρα τηλ. την xenon hellas και μου ειπε οτι η τιμη ειανι 300- 320 μαζι με τοποθετηση. η τιμη ειναι αρκετα διαφορετικη απο τα 100 -120 που λεεει ο φιλος Μιλτ. Και υα ηθελα να μου πειτε γιατι? δεν ειναι γνησια ?
δεν κανοθν την δουλεια σωστα αυτα τα πιπο φτηνα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spigi
Member
Member
spigi

Ηλικία : 50
Τόπος : ΒΟΛΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Registration date : 18/08/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 12:55

xronia4 έγραψε:
καλημερα. θελω μια βοηθεια.θα ηθελα να αγορασς και εγς φωτα xenon. Alla πηρα τηλ. την xenon hellas και μου ειπε οτι η τιμη ειανι 300- 320 μαζι με τοποθετηση. η τιμη ειναι αρκετα διαφορετικη απο τα 100 -120 που λεεει ο φιλος Μιλτ. Και υα ηθελα να μου πειτε γιατι? δεν ειναι γνησια ?
δεν κανοθν την δουλεια σωστα αυτα τα πιπο φτηνα?


http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f2/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzou
Member
Member
tzou

Ηλικία : 42
Τόπος : Πετρούπολη
Registration date : 18/02/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 18:30

painterakis έγραψε:
εχω μια ερωτηση η οποια αν απαντηθει θα προχωρισω και εγω σε αγορα xenon.

μπορει να μου πει καποιος, πως θα μπορεσουμε να τοποθετησουμε τις λαμπες και τη λαστιχιενια καποτα των φωτων;
μια λυση που εδωσε συμφουμηστας, ηταν να "βαφτησουμε" τις καποτες σε βραστο νερο (οχι να καιει), ωστε να διασταλουν και να χωρεσει το πισω μερος τις λαμπας.
τη λυση αυτη την εκανε με το φιλο του (σε africa) και ηταν τελεια, δυστυχως οι δικες μας καποτες ειναι πολυ σκληρες και δεν διαστελονταν με τιποτα, αλλη ιδεα εχουμε;
ειμαι λιγο "περιεργος" στο θεμα αυτο, γιατι δε μου αρεσει η ιδεα να βαλω τις λαμπες και μετα το καλυμα αλλα να ειναι σαν εξογκωμα και να εχει την τρυπα φατσα φορα, ωστε με το νερο που φαγαμε π.χ. στο πηλιο να εχουμε προβλημα.
merci

μανωλη οπως ειπε ο Μιλτος οι περισσοτερες ειναι διερουμενες υπαρχουν και καποιες αλλες (μερικοι τυποι προελευσης taiwan)που ειναι μονοκοματες λογικα αυτες θα ειδες,εδω παιζουν 2 λυσεις με ζεστο νερακι οπως ειπες και η αλλη ειναι να ξεβιδωσεις τα 3βιδακια στον καθρεπτη της λαμπας και με ενα αναποδο μυτοτσιμπιδο κα περασεις την καποτα απλα θελει λιγο προσοχη μην χασεις καποιο βιδακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v.s.r.i

v.s.r.i

Τόπος : perissos
Registration date : 13/03/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΔευ Νοε 23 2009, 22:51

παιδιά έχω πρόβλημα με τα φώτα xenon μέσα σε ένα χρόνο μου έχουν καεί από μια φορά οι λάμπες.Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει ή μήπως έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα. merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THUNDER STORM-1
Member
Member
THUNDER STORM-1

Τόπος : Δέλτα Φαλήρου Athens
Registration date : 19/05/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΔευ Νοε 23 2009, 23:28

v.s.r.i έγραψε:
παιδιά έχω πρόβλημα με τα φώτα xenon μέσα σε ένα χρόνο μου έχουν καεί από μια φορά οι λάμπες.Μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταίει ή μήπως έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα. merci merci

Φίλε VSRI για να βοηθήσουμε, ανέφερε: από πού τα πήρες και τι τύπου είναι... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 01:44

αααααα φάντασμα...αα όχι λάθος μου Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 09:38

tazakos έγραψε:
αααααα φάντασμα...αα όχι λάθος μου Very Happy

lol! lol! lol! lol!
ταζακο....[ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοο!!!!]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 09:52

tazakos έγραψε:
αααααα φάντασμα...αα όχι λάθος μου Very Happy

Κι εσυ με το που γυρισες σπιτι πανω σε αυτον βρηκες να πεσεις; lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 50
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 18 2010, 14:54

tazakos έγραψε:
αααααα φάντασμα...αα όχι λάθος μου Very Happy

αιντε να χαθεις κολοκαβαλιωτη μ ελιωσες μεσημεριατικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 09:10

Ξαφνικά και εκεί που οδηγούσα παρατηρώ μια λάμψη μέσα απο τους 2 καθρέπτες. Για κλάσματα δευτερολέπτου έβλεπα αστεράκια και το ατύχημα το γλίτωσα στο τσάκ, μιας και δε έβλεπα απο πού πάει ο τύπος (κάγκουρας) να περάσει.
Τί ήταν? Ενα TDM με xenon!
Κάποιοι βάζουν Xenon απο μόδα, άλλοι για να τους βλέπουν καλύτερα. Ε λοιπόν ναί... τον είδα καλύτερα και παραλίγο να γινότανε το κακό. Αν έκανα δεξιά ή αριστερά θα έπεφτα πάνω του (γιατί για λίγο δε καταλάβαινα απο πού θα περάσει)!
Θα μου πείτε είναι δεν είναι ρυθμισμένα, ξέρω. Αλλά αν ήταν ρυθμισμένα σωστά δε θα κάνανε τη δουλειά που ήθελε ο τύπος!
Οσο για το αν βλέπεις καλύτερα το βράδυ? Αν το φανάρι δεν είναι για xenon απο τη μάνα του, βλέπεις χειρότερα! Αποδεδειγμένο και μάλιστα σε ΚΤΕΟ, ΙΧ με xenon στη μέτρηση για τα φώτα είχανε κάτω απο το όριο ακόμα και απο τις απλές λάμτες. Οπότε καλύτερα να βάζει κανείς λάμπες τύπου xenon αν θέλει να έχει φώς τύπου xenon εκτός και αν υπάρχει φανάρι ειδικό με projector. Δεν είναι χαζές οι αντιπροσωπείες που δε βάζουν xenon ή που τα βάζουν με είδικά φανάρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 10:54

Το θεμα το εχουμε χιλιοσυζητησει και το εχουμε αναλυσει.

Κι εσυ οδηγουσες νυχτα χωρις γυαλια ηλιου; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
boss
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
boss

Ηλικία : 53
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 07/07/2009

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 11:34

ermis έγραψε:
Ξαφνικά και εκεί που οδηγούσα παρατηρώ μια λάμψη μέσα απο τους 2 καθρέπτες. Για κλάσματα δευτερολέπτου έβλεπα αστεράκια και το ατύχημα το γλίτωσα στο τσάκ, μιας και δε έβλεπα απο πού πάει ο τύπος (κάγκουρας) να περάσει.
Τί ήταν? Ενα TDM με xenon!
Κάποιοι βάζουν Xenon απο μόδα, άλλοι για να τους βλέπουν καλύτερα. Ε λοιπόν ναί... τον είδα καλύτερα και παραλίγο να γινότανε το κακό. Αν έκανα δεξιά ή αριστερά θα έπεφτα πάνω του (γιατί για λίγο δε καταλάβαινα απο πού θα περάσει)!
Θα μου πείτε είναι δεν είναι ρυθμισμένα, ξέρω. Αλλά αν ήταν ρυθμισμένα σωστά δε θα κάνανε τη δουλειά που ήθελε ο τύπος!
Οσο για το αν βλέπεις καλύτερα το βράδυ? Αν το φανάρι δεν είναι για xenon απο τη μάνα του, βλέπεις χειρότερα! Αποδεδειγμένο και μάλιστα σε ΚΤΕΟ, ΙΧ με xenon στη μέτρηση για τα φώτα είχανε κάτω απο το όριο ακόμα και απο τις απλές λάμτες. Οπότε καλύτερα να βάζει κανείς λάμπες τύπου xenon αν θέλει να έχει φώς τύπου xenon εκτός και αν υπάρχει φανάρι ειδικό με projector. Δεν είναι χαζές οι αντιπροσωπείες που δε βάζουν xenon ή που τα βάζουν με είδικά φανάρια.
δε λες παλι καλα που δεν ερχοτανε απο πισω αυτος!!!!!!!! ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 451272
https://2img.net/r/ihimizer/img109/6760/part006.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.google.gr/maps/@40.6523365,22.9282255,3a,43.6y,86.3h
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 11:50

Μέρα μεσημέρι ήταν! Το αναφέρω απλά γιατί σε αυτή τη περίπτωση ήταν πραγματικά επικίνδυνο το φως τους. Και άλλοι τυφλώνουν και με ΙΧ πιο πολύ αλλά τόσο έντονα όχι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ   ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 Icon_minitimeΤρι Φεβ 23 2010, 11:53

boss έγραψε:
ermis έγραψε:
Ξαφνικά και εκεί που οδηγούσα παρατηρώ μια λάμψη μέσα απο τους 2 καθρέπτες. Για κλάσματα δευτερολέπτου έβλεπα αστεράκια και το ατύχημα το γλίτωσα στο τσάκ, μιας και δε έβλεπα απο πού πάει ο τύπος (κάγκουρας) να περάσει.
Τί ήταν? Ενα TDM με xenon!
Κάποιοι βάζουν Xenon απο μόδα, άλλοι για να τους βλέπουν καλύτερα. Ε λοιπόν ναί... τον είδα καλύτερα και παραλίγο να γινότανε το κακό. Αν έκανα δεξιά ή αριστερά θα έπεφτα πάνω του (γιατί για λίγο δε καταλάβαινα απο πού θα περάσει)!
Θα μου πείτε είναι δεν είναι ρυθμισμένα, ξέρω. Αλλά αν ήταν ρυθμισμένα σωστά δε θα κάνανε τη δουλειά που ήθελε ο τύπος!
Οσο για το αν βλέπεις καλύτερα το βράδυ? Αν το φανάρι δεν είναι για xenon απο τη μάνα του, βλέπεις χειρότερα! Αποδεδειγμένο και μάλιστα σε ΚΤΕΟ, ΙΧ με xenon στη μέτρηση για τα φώτα είχανε κάτω απο το όριο ακόμα και απο τις απλές λάμτες. Οπότε καλύτερα να βάζει κανείς λάμπες τύπου xenon αν θέλει να έχει φώς τύπου xenon εκτός και αν υπάρχει φανάρι ειδικό με projector. Δεν είναι χαζές οι αντιπροσωπείες που δε βάζουν xenon ή που τα βάζουν με είδικά φανάρια.
δε λες παλι καλα που δεν ερχοτανε απο πισω αυτος!!!!!!!! ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ - Σελίδα 25 451272
https://2img.net/r/ihimizer/img109/6760/part006.jpg


Καλα αυτος πρεπει να σερνει και υποσταθμο παραγωγης ηλ.ενεργειας μαζι του!!!! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΦΩΤΑ ΧΕΝΟΝ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 25 από 32Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 28 ... 32  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: