Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Σαμάρια για το Strom

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tasos75



Ηλικία : 48
Registration date : 15/04/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΠαρ Μάης 16 2008, 12:59

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για αγορά σαμαριών. Δεν με παίρνει οικονομικά αυτή τη στιγμή να βάλω πλαστικές βαλίτσες
και έχω ανάγκη αποθηκευτικών χώρων για το καλοκαίρι. Γνωρίζει κανείς κάποιο site για αγορά τέτοιων προιόντων? Τί
μάρκες προτείνετε?

Αγορά θα γίνει μάλλον από internet διότι μένω κομοτηνή και οι επιλογές εδώ είναι πολύ περιορισμένες.

Επίσης, χρειάζονται κάποιου είδους βάσεις ή όχι?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΠαρ Μάης 16 2008, 13:19

Μια καλή λύση είναι αυτό:

http://motoraid.eu/shop/index.php?cPath=196_251
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
salouthos
Member
Member
salouthos

Ηλικία : 49
Τόπος : Κορυδαλλός, Πάρος, Κρέστενα
Registration date : 17/01/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΠαρ Μάης 16 2008, 17:19

Εγω εχω τα oxford - sport, και ειμαι ευχαριστημενος! απο αποψη αντοχης μηλαω, δεν μου εχουν ξηλωθει , σχιστει κτλ. και αν προσεχα οταν ειχα το kle δεν θα ειχαν καει απο κατω με αποτελεσμα μια τρυπα στο μεγεθος ενως καρυδιου, και μονο αυτο, ενοω δεν πειραν φωτια απλα ελειωσε το μαξυλαρακι της βασης! τα ρουχα μεσα ανεγγειχτα! Αυτο ενοουν ακαια, οταν μηλουν για σαμαρια , και αν σου πει καποιος το αντιθετο καντου την ερωτηση : δηλαδη αν ακουμπησουν σε γυμνη εξατμιση δεν παθενουν τιποτα; Παντως εσυ δεν θα εχεις κανενα προβλημα, στο στρομα καθονται μια χαρα!
OK


Έχει επεξεργασθεί από τον/την salouthos στις Κυρ Μάης 18 2008, 18:46, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΣαβ Μάης 17 2008, 21:48

Μέχρι πόσα διαθέτεις αδερφέ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΚυρ Μάης 18 2008, 06:18

Παιδια εχω σαμαρια αλλα ας μας πει καποιος χρειαζονται καγκελα-βασεις?

Στο σκουτερ που τα ειχα δεν υπηρχε προβλημα εδω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΔευ Μάης 19 2008, 00:50

takis_DL650 έγραψε:
Παιδια εχω σαμαρια αλλα ας μας πει καποιος χρειαζονται καγκελα-βασεις?

Στο σκουτερ που τα ειχα δεν υπηρχε προβλημα εδω?

δεν θα εχεις προβλημα,εαν τα σαμαρια σου ειναι καλης ποιοτητας π.χ cordura,ισως να εχεις προβλημα,εαν ειναι πλαστικες υπαρχει περιπτωση να σκιστουν λογω του οτι τα σαμαρια βρισκονται σχεδων εξω απο τα πλαστικα φερινγκ (πισω) με αποτελεσμα το βαρος τους να μεταφερετε ολο στα σαμαρια τα οποια ειναι ουτως η αλλως επιβαρημενα απο τον αερα!!
Εγω παντως που εχω δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα και εχω κανει με αυτα πανω απο 40,000 χλμ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΔευ Μάης 19 2008, 02:23

vezouvios έγραψε:
δεν θα εχεις προβλημα,εαν τα σαμαρια σου ειναι καλης ποιοτητας π.χ cordura,ισως να εχεις προβλημα,εαν ειναι πλαστικες υπαρχει περιπτωση να σκιστουν λογω του οτι τα σαμαρια βρισκονται σχεδων εξω απο τα πλαστικα φερινγκ (πισω) με αποτελεσμα το βαρος τους να μεταφερετε ολο στα σαμαρια τα οποια ειναι ουτως η αλλως επιβαρημενα απο τον αερα!!
Εγω παντως που εχω δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα και εχω κανει με αυτα πανω απο 40,000 χλμ!

Ευχαριστω φιλαρακι ελπιζω καποια στιγμη να τα καταφερω να ερθω....καταλαβαινεις ελπιζω.

Τα σαμαρια που εχω ειναι της kappa μακαρι να μην εχω προβλημα.Very Happy

Σαμάρια για το Strom TK706
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tasos75



Ηλικία : 48
Registration date : 15/04/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΔευ Μάης 19 2008, 14:55

Drakos έγραψε:
Μέχρι πόσα διαθέτεις αδερφέ?

ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100ΑΡΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΜΙΑ 50-60LT. ΜΗΠΩΣ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Drakos
Member
Member
Drakos

Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα - Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 17/03/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΔευ Μάης 19 2008, 15:06

Tasos75 έγραψε:
Drakos έγραψε:
Μέχρι πόσα διαθέτεις αδερφέ?

ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100ΑΡΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΜΙΑ 50-60LT. ΜΗΠΩΣ ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ?

Για ρίξε μια ματιά σε αυτό:

http://www.xikis.gr/html/details.aspx?pagenum=2&categoryID=0&CategoryName=&subcategoryID=0&SubCategoryName=&ManufactureID=301&ManufactureName=&description=&productCode=0138TOPA&content=90&specialID=0

Και γενικά ρίξε μια ματιά στο συγκεκριμένο μαγαζί. Έχει διάφορα πραγματάκια Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fparis



Ηλικία : 44
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 05/03/2009

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2009, 09:40

Να ρωτήσω και γω κάτι άλλο;

Για να βάλουμε σαμάρια χρειάζονται κάγκελα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2009, 09:48

fparis έγραψε:
Να ρωτήσω και γω κάτι άλλο;
Για να βάλουμε σαμάρια χρειάζονται κάγκελα;
Αν έχεις 650, χρειάζονται..
Αν έχεις 1000, έχεις τις εξατμίσεις.
Χωρίς πλάκα το λέω!
Φίλος με 1000άρι τις βάζει έτσι και πρόβλημα ουδέν.
Βέβαια...ποτέ δε χάλασε κανένα ένα εξτραδάκι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βκ



Ηλικία : 77
Τόπος : ανδρος
Registration date : 16/09/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: σαμαριαγια   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2009, 10:11

για τα σαμαρια κατά τη γνώμη μου πρέπει να βάλεις βάσεις για να μπορείς να τα δέσεις. έτσι θα νιώθεις και θα έχεις ασφάλεια. βκ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2009, 10:32

βκ έγραψε:
για τα σαμαρια κατά τη γνώμη μου πρέπει να βάλεις βάσεις για να μπορείς να τα δέσεις. έτσι θα νιώθεις και θα έχεις ασφάλεια. βκ

Με σαμάρια χωρίς βάσεις έχω κάνει πάρα μα πάρα πολλά ταξίδια και ποτέ χωρίς πρόβλημα. Απαιτούταν καλό δέσιμο με τα γνωστά "χταπόδια", αλλά θα συμφωνήσω οτι απο την αριστερή μεριά το σαμάρι ήταν στον αέρα. Τώρα έβαλα και εγώ βάσεις, ταξίδι με σαμάρια δεν έχω κάνει ακόμα αλλά σίγουρα τώρα νιώθω περισσότερη ασφάλεια όταν θα τα βάλω επάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANEL



Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 28/01/2009

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2009, 10:48

Καλημερα φιλε μου
δες και αυτο δεν ξερω κατα ποσο ειναι βολικο και αξιζει αλλα μου φαινεται καλη περιπτωση.Βεβαια ειναι ποιο ακριβο απο αυτα που διαθετεις αλλα αν μετα θελησεις να βαλεις και βαλιτσα bagster στο ντεποζιτο μηπως σου βγει ποιο ακριβα?Αν βεβαια αφουρουνται τα πλαινα με φερμουαρ ακομα καλυτερα.Δεν ξερω αν εχει βαλει καποιος μεσα απο το forum για να σου πει την γνωμη του...

http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?cPath=23_74_75_137&products_id=638

και ποσο περισσοτερο αν εχεις το 650 οπου εχεις μια εξατμιση και δεν ξερω αν εχεις προβλημα απο την μια μερια με τα σαμαρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis
Member
Member
Fanis

Ηλικία : 48
Τόπος : Μαρουσι-Βονιτσα
Registration date : 20/10/2008

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2009, 14:27

fparis έγραψε:
Να ρωτήσω και γω κάτι άλλο;

Για να βάλουμε σαμάρια χρειάζονται κάγκελα;

Πιστευω οτι τα καγκελα χρειαζονται οπωσδηποτε και βοηθανε παρα πολυ.εγω πηρα givi σαμαρια και givi καγκελα.δενω και τα σαμαρια πανω στα καγκελα με τα χταποδια που εχουν και ολα ειναι τελεια.εχουν και αδιαβροχες θηκες σε περιπτωση μεγαλης βροχης.σε μεγαλο ταξιδι που ειχα κανει στο εξωτερικο μετα απο καταρακτωδη βροχη δεν περασε μεσα ουτε σταγονα.και αυξομειωνονται αναλογα με τα πραγματα-ρουχα που θες να βαλεις μεσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΑΜΑΡΙΑ ΑΓΟΡΑ+ ΜΟΝΩΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ για να μην ψαχνονται κ λοιποί στο κέντρο   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Ιουν 05 2013, 19:32

Kαλησπέρα αδέρφια...
Σήμερα αγόρασα αυτλα τα σαμάρια
60?, κατόπιν με την βοήθεια του πωλητή έφυγα από Αλεξάνδρας και πήγα Β. Ουγκώ στην Πλατεία Καρϊσκάκη (είναι πίσω ακριβώς από την είσοδο του μετρό Σ.Λαρίσης) εκεί υπάρχει μία αποθήκη η οποία ε΄χει τα πάντα από μονωτικά υλικά, αγόρασα λοιπόν
ένα μονωτικό υλικό το οποίο τυλίγεται γύρω από την εξάτμιση όπου έρχεται σε επαφή με το σαμαράκι για να μην το λιώσει
13? /τ.μ. είναι η τιμή αλλά σου κόβει το παλικάρι όσο θές.
Λοιπόν μετά έχουμε 2 λύσεις είτε με βενζινόκολλα το επικολλάται στην επιφάνεια του σαμαριού είτε το τυλίγεται με tire up στην εξάτμιση.
Ανάλογα με την θερμοκρασία της εξάτμιησς βέβαια, υπάρχει και πιο ισχυρό υλικο...
Όλα αυτά αφορούν εκείνους που δεν έχουν μαμά εξάτμιση, έτσι αποφεύγουμε την αγορά των γνωστου΄κάγκελου
Τα δοκίμασα μέχρι Μαρούσι και μετά κρυονέρι και όλα ΟΚ.
[img]Σαμάρια για το Strom 2013_06_05_19_08_25[/img]

[img]Σαμάρια για το Strom 2013_06_05_19_09_09[/img][img]Σαμάρια για το Strom 2013_06_05_19_08_55[/img]

Η ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΑΚΟΥΛΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ...
ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΗΣΤΑΡΑ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotiras
Member
Member
sotiras

Ηλικία : 41
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 21/02/2011

Σαμάρια για το Strom Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σαμάρια για το Strom   Σαμάρια για το Strom Icon_minitimeΤετ Ιουν 05 2013, 21:29

Tasos75 έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για αγορά σαμαριών. Δεν με παίρνει οικονομικά αυτή τη στιγμή να βάλω πλαστικές βαλίτσες
και έχω ανάγκη αποθηκευτικών χώρων για το καλοκαίρι. Γνωρίζει κανείς κάποιο site για αγορά τέτοιων προιόντων? Τί
μάρκες προτείνετε?

Αγορά θα γίνει μάλλον από internet διότι μένω κομοτηνή και οι επιλογές εδώ είναι πολύ περιορισμένες.

Επίσης, χρειάζονται κάποιου είδους βάσεις ή όχι?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!


φίλε αν κάνεις υπομονή μέχρι την άλλη βδομάδα θα πουλήσω τα δικά μου λόγω αγοράς βαλιτσών. είναι τριπλέτα υφασμάτινη moto detail απο motoraid αγορασμένη 100 και κάτι ευρώ 80 lt σύνολο. έχουν κάνει μόνο ένα ταξίδι.
κατα 90% είναι σαν κι αυτά http://www.motoraid.eu/luggages-tankbags/saddlebags/moto-detail-luggage-system-80-lt τα είχε στο σαιτ αλλά τώρα δεν τα βρίσκω. για να πάρεις μια ιδέα. αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου pm αλλα να ξέρεις το deal απο τετάρτη και μετά γιατί θα είμαι εκτός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Σαμάρια για το Strom

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: