Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
PANEL



Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 28/01/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 10:38

Καλημερα
παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω σαμαρια και θα ηθελα την βοηθεια σας.
Ειδα καποια που ειναι διαφορετικα λιτρα το ενα απο το αλλο σαμαρι και αλλα που εχουν τα ιδια λιτρα.Τι ειναι καλυτερο.Ποια εχετε?και αν ειστε ευχαριστημενοι.
Αν καποιος το εχει ψαξει προσφατα και ξερει και κανενα μαγαζι που να τα εχει σε καλες τιμες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 11:46

εγώ πήρα βαλίτσες για καλύτερα, αν κ τα σαμάρια έχουν κάποια πλεονεκτήματα. υπάρχουν σαμάρια που ανοίγουν - κλείνουν κ έτσι σου λέει πχ 20 - 40 λίτρα, ενώ οι βαλίτσες και άδειες ναναι πιάνουν όγκο.

Άλλοι θα σου πούνε πως για να δεθούν καλα τα σαμάρια θέλει κάγκελα, οπότε είναι μικρή η διαφορά για βαλίτσες, οι οποίες κλειδώνουν κ είσαι (λίγο) πιο ήσυχος...

ψάξε και colori, και καλή τύχη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 12:16

Εχω τα γουρουνια
http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=128

χωρίς κάγκελα ψιψιψινια και κοκοψοψαρα

εχω κανει δικαβαλος το γυρο της Πελοποννήσου με αυτά + καμια 15αρια διήμερες εκδρομες.

Δεν εχουν κανένα πρόβλημα,Χωράνε περισσότερα και δεν παιζει να σχιστούν. Είναι απο gordura αν και δεν εχουν δοκιμαστεί σε δυνατη βροχή εγώ τα ρουχαλάκια μου τα βαζω παντα σε μεγάλη σακούλα σκουπιδιών πριν μπούνε σε βαλίτσα.

Τα - ειναι οτι δεν παρέχουν ασφάλεια και πρεπει η να τις ξεφορτωνεις παντα η να βαζεις τη μηχανη κάπου που την βλεπεις.

Το βάλε βγάλε είναι υπόθεση 3-4 λεπτών.

Ενα tip να σου πω. Παντα να ξεκινάς το ταξιδι σου χωρις να ανοιξεις φερμουαρ επέκτασης. Να της δώσεις (της γυναίκας) τον μικρότερο δυνατον χώρο. Σιγουρα στο ταξιδι θα αγοράσει μαλακιουλες για το μπαμπα τη μαμα τον αδελφο την αδελφη τον θειο τον ξαδελφο την ξαδελφη και φυσικα για αυτήν κτλ. Οποτε αν δεν θελεις τα "αχρηστα" πραγματα στο τανκμπανγκ σου (γιατι θα δεις οτι αυτό μονο θα σου μείνει τελικά αμιγώς αντρικό χωρίς παπούτσια η στρινγκ) τότε ως δια μαγείας θα ανοίξεις την προέκταση και θα την ευχαριστήσεις.

Προσοχή! Το κόλπο πιάνει ΜΙΑ φορά. Αν το δείξεις πριν ξεκινήσετε τη μαμισες!Μετα η αλλάζεις βαλίτσες η αλλάζεις γυναίκες . Its up to you
geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 18:32

TheDentist έγραψε:

Οποτε αν δεν θελεις τα "αχρηστα" πραγματα στο τανκμπανγκ σου (γιατι θα δεις οτι αυτό μονο θα σου μείνει τελικά αμιγώς αντρικό χωρίς παπούτσια η στρινγκ) τότε ως δια μαγείας θα ανοίξεις την προέκταση και θα την ευχαριστήσεις.

Προσοχή! Το κόλπο πιάνει ΜΙΑ φορά. Αν το δείξεις πριν ξεκινήσετε τη μαμισες!Μετα η αλλάζεις βαλίτσες η αλλάζεις γυναίκες . Its up to you
geia
Πόσο δίκιο έχεις Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
kopeli
gold member
gold member
kopeli

Ηλικία : 48
Τόπος : GR-SKG
Registration date : 16/07/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 19:29

mikios έγραψε:
εγώ πήρα βαλίτσες για καλύτερα, αν κ τα σαμάρια έχουν κάποια πλεονεκτήματα. υπάρχουν σαμάρια που ανοίγουν - κλείνουν κ έτσι σου λέει πχ 20 - 40 λίτρα, ενώ οι βαλίτσες και άδειες ναναι πιάνουν όγκο.

Άλλοι θα σου πούνε πως για να δεθούν καλα τα σαμάρια θέλει κάγκελα, οπότε είναι μικρή η διαφορά για βαλίτσες, οι οποίες κλειδώνουν κ είσαι (λίγο) πιο ήσυχος...

Συμφωνω με τον Φιλιππο.
Υ.Γ.Σαμαρια υπαρχουν πολλα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PANEL



Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 28/01/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 20:24

Παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.
Καταλαβαινω και πιστευω οτι εχεις απολυτο δικιο "TheDentist".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mystery

mystery

Ηλικία : 49
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 15/02/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Απρ 25 2009, 23:22

Ενα tip να σου πω. Παντα να ξεκινάς το ταξιδι σου χωρις να ανοιξεις φερμουαρ επέκτασης. Να της δώσεις (της γυναίκας) τον μικρότερο δυνατον χώρο. Σιγουρα στο ταξιδι θα αγοράσει μαλακιουλες για το μπαμπα τη μαμα τον αδελφο την αδελφη τον θειο τον ξαδελφο την ξαδελφη και φυσικα για αυτήν κτλ. Οποτε αν δεν θελεις τα "αχρηστα" πραγματα στο τανκμπανγκ σου (γιατι θα δεις οτι αυτό μονο θα σου μείνει τελικά αμιγώς αντρικό χωρίς παπούτσια η στρινγκ) τότε ως δια μαγείας θα ανοίξεις την προέκταση και θα την ευχαριστήσεις.
Καταπληκτικο tip..........λεω να το εφαρμοσω!
respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 02:15

πάντως παιδια οτι και να κανουμε πρέπει να προσέχουμε ιδιαίτερα τι tank bang θα έχουμε γιατι.........











































ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Snv30427


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TheDentist στις Παρ Μάης 15 2009, 02:21, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 02:18

η μάλλον τώρα που το ξανασκέφτηκα...........
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Snv304271
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 03:19

Αυτά δένονται πουθενά από την πίσω μεριά ή απλά κρέμονται;
Λυπάμαι αλλα δεν τα έχω δει ποτέ από κοντά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 03:27

chdimis έγραψε:
Αυτά δένονται πουθενά από την πίσω μεριά ή απλά κρέμονται;
Λυπάμαι αλλα δεν τα έχω δει ποτέ από κοντά
Δένεις με ιμάντα το ένα με το άλλο για να μην ανεμίζουν πέρα δώθε cheers

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Snv30489
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
PANEL



Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 28/01/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 09:53

Καλημερα
ειναι αυτες της colori που ειναι 50-80 λιτρα?αν ναι εισαι ευχαριστημενος απο την χωρητικοτητα και απο την σταθεροτητα στο ταξιδι?δεν εμποδιζει τον συνεπιβατη στα ποδια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 10:06

PANEL έγραψε:
Καλημερα
ειναι αυτες της colori που ειναι 50-80 λιτρα?αν ναι εισαι ευχαριστημενος απο την χωρητικοτητα και απο την σταθεροτητα στο ταξιδι?δεν εμποδιζει τον συνεπιβατη στα ποδια?
55-85 λιτρα είναι αλλα χωράει περισσότερο αν τις παραγεμίσεις success . για τα πόδια όχι γιατι τελειώνουν ακριβώς εκει που πατάει ο συνοδηγός τα εχουν βγάλει και προσφορά στα 103,20 ευρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 11:27

Κοίταγα για τα GiVi T-449 τα οποία είναι σχετικά μικρά και χωράνε
τα άκρως απαραίτητα ακόμα κι αν έχεις γυναίκα..
Βαλίτσα,σαμάρια,αν θες βάζεις σχάρα πάνω στη βαλίτσα και ενα
σάκο η γυναίκα πίσω

Ο Σάκος και το τανκ μπακ δικά μου,η βαλίτσα και τα σαμάρια δικά της Shocked

Σας αφήνω τώρα γιατί με την κουβέντα έκαψε το σίδερο !!! Very Happy Very Happy

_________________
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠαρ Μάης 15 2009, 20:40

Αυτά κάθονται καλά χωρίς κάγκελα;Δεν υπάρχει πρόβλημα που θα ακουμπάνε στην εξάτμιση;

PS.Αφού σιδερώσεις.. Μην κάψεις και κανα μεταξωτό..

Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΣαβ Μάης 16 2009, 12:25

chdimis έγραψε:
Αυτά κάθονται καλά χωρίς κάγκελα;Δεν υπάρχει πρόβλημα που θα ακουμπάνε στην εξάτμιση;

PS.Αφού σιδερώσεις.. Μην κάψεις και κανα μεταξωτό..

Razz Razz Razz
Το προστατευτικό της εξάτμισης που εχει η μηχανή ειναι υπερ αρκετό και δεν καίει την gordura ακόμα και μετα απο 7,5 ωρες ταξιδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠεμ Μάης 28 2009, 14:33

Κατόπιν τηλεφωνικής συνομιλίας για τα σαμάρια της GiVi T-449 με τον
Σαββίδη του www.moto-accessories.gr μου
έδωσε κάποιες συμβουλές..
Για όποιον θέλει να τις μοιραστεί ας κάτσει να διαβάσει !!

Σ (Στράτος) - Γ (Γιώργος Σαββίδης)

Σ - Γιώργο πες μου λίγο για αυτά τα σαμάρια,είναι καλά ?
Γ - Από τα φτηνά είναι της GiVi αλλά είναι αρκετά καλά..
Σ - Υπάρχει πρόβλημα που θα τα έχω χύμα στη μηχανή χωρίς κάγκελα ?
Γ - Φυσικά και όχι αλλά καλά είναι να τα ψιλοδέσεις μεταξύ τους
Σ - Από θερμοκρασίες τί λένε αυτά που θα ακουμπάνε στην εξάτμιση ?
Γ - Θα λιώσουν μετά από αρκετές ώρες ταξίδι..
Σ - Δλδ ρε Γιώργο Βόλο-Αθήνα που είναι 3ώρες περίπου ??
Γ - Θα αντέξουν αλλά πάρε μέτρα να είσαι σίγουρος 100%
Σ - Shocked Και τί συμβουλεύεις να κάνω ??
Γ - Καταρχάς θα πάρεις σιδερόπανο (αυτό που έχει πάνω η σιδερώστρα..) και θα
το κάνεις μια ελαφριά ραφή στην πίσω μεριά του σαμαριού γιατί αυτό το
πανί αντέχει πολλές θερμοκρασίες..
Σ - Ωραία,κάτι άλλο ??
Γ - Αλλη λύση είναι ανάμεσα από το κάλυμα της εξάτμισης και την εξάτμιση
έχει κάτι αποστάτες..Αυτούς αν μπορείς με κάποιο τρόπο να τους μεγαλώσεις
περίπου 1-2εκ. ώστε να ψύχεται καλύτερα το προστατευτικό..
Σ - Ωραία..

ΤΕΛΟΣ

Βρήκα τελικά σιδερόπανο και περιμένω τα σαμάρια σήμερα..

Επίσης συμβουλή πολύ σημαντική είναι για αυτούς που έχουν το 650

ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΠΟΤΕ ΣΠΡΕΥ,ΑΠΟΣΜΗΤΙΚΑ ΚΤΛ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΣΑΜΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ
Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ..


ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΚΛΗΘΕΙ ΕΚΡΗΞΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΣΑΝ ΤΙΜΟΝΙ
ΑΠΟ ΤΟ ΜΜΠΠΠΑΑΑΑΑΑΑΜΜΜΜΜ


Γενικά ότι γίνεται εκρηκτικό με τη θερμοκρασία..
Καλύτερα αυτά στο αριστερό σαμάρι και δεξιά τα ρούχα πχ..

Το κάλυμμα για όσους το έχουν πιάσει στην Ε.Ο. θα έχουν διαπιστώσει ότι
είναι χλυαρό αρκετά..20-30β το πολύ πιστεύω..
Δεν νομίζω να λιώσουν τα σαμάρια με 20β..Η με 30β..

Τώρα στα διόδια δεν τρέχει μία,1-2 λεπτά και Gooo !!
Στα πάρκινγκ μετά από 2-3 ώρες ταξίδι για ξεκούραση καλό είναι να αφαιρούνται
τα σαμάρια ή απλά να μετακινούνται..Σταματημένη η εξάτμιση ακόμα και
σβηστή η μηχανή ανεβάζει αρκετή θερμοκρασία
Ούτε με να πλησιάσεις το χέρι δε μπορείς καμμιά φορα Neutral

ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ παίδες..
Εγώ τα πήρα πάντως να ξέρετε !! Wink

_________________
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 45
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠεμ Μάης 28 2009, 14:51

V.Stratos έγραψε:

Γ - Από τα φτηνά είναι της GiVi αλλά είναι αρκετά καλά..

Στράτο μιλάμε για αυτά με τα 88?; Εν όψη καλοκαιριού ενδιαφέρομαι και εγώ για σαμάρια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης



ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠεμ Μάης 28 2009, 16:47

Aυτα εχω παρει εγω και ειναι αρκετα ποιοτικα.

http://www.xikis.gr/html/details.aspx?pagenum=2&categoryID=0&CategoryName=&subcategoryID=0&SubCategoryName=&ManufactureID=301&ManufactureName=&description=&productCode=0138TOPA&content=0&specialID=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskon
Member
Member
panoskon

Ηλικία : 44
Τόπος : Kινεττα - Αθηνα
Registration date : 19/11/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠεμ Μάης 28 2009, 16:58

Παιδια προσοχη μονο στο δεσιμο, γιατι εγω την πατησα περσυ..
(βλ. http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t1964.htm?highlight=%f3%e1%ec%e1%f1%e9%e1).
Ακομα δυστυχως δεν το εχω φτιαξει.. Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΠεμ Μάης 28 2009, 17:46

hargoul έγραψε:
V.Stratos έγραψε:

Γ - Από τα φτηνά είναι της GiVi αλλά είναι αρκετά καλά..

Στράτο μιλάμε για αυτά με τα 88?; Εν όψη καλοκαιριού ενδιαφέρομαι και εγώ για σαμάρια!

Nαι φίλε μου..Αυτά που έχουν 88€ και λέγονται Τ-449..

_________________
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chaos

chaos

Ηλικία : 52
Τόπος : Νέα Ερυθραία
Registration date : 07/05/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΔευ Ιουν 01 2009, 14:44

Τα δοκίμασα τα colori που πήρα (με έπεισε ο οδοντίατρος παραπάνω) και έχω τις εξής παρατηρήσεις:

1ον) Τα σαμάρια είναι βολικότατα... Έκανα 1-2 στάσεις να ελέγξω δεσίματα αλλά τίποτα... Φανταζόμουν ότι οι βαλίτσες ίσως θα είναι καλύτερες λόγω καλύτερου δεσίματος αλλά μην μπορώντας με τίποτα τα πίσω κάγκελα προτίμησα τα σαμάρια... Η μηδενική εμπειρία μου με βαλίτσες ή σαμάρια μέ κάνει να λέω ότι δεν με προβλημάτισαν πουθενά...!!

2ον) μια μικρή προσοχή θέλει το πίσω δέσιμο μην παίζουν τα λουριά που περισσεύουν και ακουμπούν στην εξάτμιση.. Θα καούν... Καθώς επίσης και που ακουμπούν τα πλαστικά που δένουν μην φάτε το χρώμα..!!

3ον) Δεν κουνιούνται καθόλου αν δεθούν σωστά.. Με 140-150 χλμ ωριαία έχει καλή ευστάθεια η μηχανή..

4ον) προσοχή την 1η φορά μέχρι να συνηθίσετε το έξτρα βάρος και το λίγο ελαφρύ τιμόνι...

Φαντάζομαι τα ίδια θα ισχύουν για όλα τα σαμάρια οπότε μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pedefsis.gr
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΔευ Ιουν 01 2009, 15:14

chaos έγραψε:
Τα δοκίμασα τα colori που πήρα (με έπεισε ο οδοντίατρος παραπάνω) και έχω τις εξής παρατηρήσεις:

1ον) Τα σαμάρια είναι βολικότατα... Έκανα 1-2 στάσεις να ελέγξω δεσίματα αλλά τίποτα... Φανταζόμουν ότι οι βαλίτσες ίσως θα είναι καλύτερες λόγω καλύτερου δεσίματος αλλά μην μπορώντας με τίποτα τα πίσω κάγκελα προτίμησα τα σαμάρια... Η μηδενική εμπειρία μου με βαλίτσες ή σαμάρια μέ κάνει να λέω ότι δεν με προβλημάτισαν πουθενά...!!

2ον) μια μικρή προσοχή θέλει το πίσω δέσιμο μην παίζουν τα λουριά που περισσεύουν και ακουμπούν στην εξάτμιση.. Θα καούν... Καθώς επίσης και που ακουμπούν τα πλαστικά που δένουν μην φάτε το χρώμα..!!

3ον) Δεν κουνιούνται καθόλου αν δεθούν σωστά.. Με 140-150 χλμ ωριαία έχει καλή ευστάθεια η μηχανή..

4ον) προσοχή την 1η φορά μέχρι να συνηθίσετε το έξτρα βάρος και το λίγο ελαφρύ τιμόνι...

Φαντάζομαι τα ίδια θα ισχύουν για όλα τα σαμάρια οπότε μην θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση...

Καλορίζικα και καλοταξιδα cheers Οσο για το 4ο βαλε τη προφόρτιση μια γραμουλα πανω οταν εισαι φορτωμένος και θα φύγει η αίσθηση του ελαφρυ τιμονιου. Επίσης με βαρος πισω και γυναίκα 50-60κιλων παταει καλύτερα το λαστιχο και θελει λιγο αερα παραπάνω για να εισαι οκ αλλα σταματάει παντα πιο δύσκολα οποτε προσοχή. yeye

Για το 2ο τον ενα ιμάντα τον εχω κόψει σχεδόν στο μήκος που χρειάζεται και τον χρησιμοποιώ μονο γιαυτο το δεσιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
diasyrmos

diasyrmos

Ηλικία : 49
Τόπος : thessalonikh
Registration date : 08/01/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΔευ Ιουν 01 2009, 15:23

παιδια εγω που πηγα και ρωτησα για σαμαρια..μου εδιναν μαζι με τα σαμαρια και προστατευτικο για την εξατμιση..οι υπολοιπες εταιριες δεν δινουν?γιατι ακουσα κατι για πατεντες και σιδεροπανα και δεν μπορω να ασχολουμε με τετοια πραγματα..κανονικα θα επρεπε να δινουν ολοι προστατευτικο..ξερει κανενας να μου πει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chaos

chaos

Ηλικία : 52
Τόπος : Νέα Ερυθραία
Registration date : 07/05/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM Icon_minitimeΔευ Ιουν 01 2009, 17:01

TheDentist έγραψε:

Καλορίζικα και καλοταξιδα cheers Οσο για το 4ο βαλε τη προφόρτιση μια γραμουλα πανω οταν εισαι φορτωμένος και θα φύγει η αίσθηση του ελαφρυ τιμονιου. Επίσης με βαρος πισω και γυναίκα 50-60κιλων παταει καλύτερα το λαστιχο και θελει λιγο αερα παραπάνω για να εισαι οκ αλλα σταματάει παντα πιο δύσκολα οποτε προσοχή. yeye

Για το 2ο τον ενα ιμάντα τον εχω κόψει σχεδόν στο μήκος που χρειάζεται και τον χρησιμοποιώ μονο γιαυτο το δεσιμο.

Και σένα 50-60 κιλά είναι η γυναίκα εεε? Θα σε αφήνω να κάνεις τις δοκιμές και να μου λες τι να αλλάζω...!! Αυτό με την προφόρτιση του μπροστινού το σκέφτηκα.. Άκουσα τον Στάθη που μου είπε μην το πειράξεις ακόμα να στρώσουνε τα αμορτισέρια και είπα άστο... Έτσι κι αλλιώς δεν ήταν και πολύ τραγική η αίσθηση...

Σε ότι αφορά τα προστατευτικά για την εξάτμιση δεν νομίζω ότι χρειάζεται επιπλέον προστασία (τουλάχιστο στα συγκεκριμένα) διασυρμέ... Νομίζω ότι και ο οδοντίατρος μπορεί να το βεβαιώσει... είναι τόσο ζεστό σαν να το αφήσεις 10 λεπτά στον ήλιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pedefsis.gr
 

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 7Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: