Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Kρητικό recycle bin 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι Ιαν 05 2010, 23:13

εγω θελω 3-4 να τις εχω καβατζα.....βαλε με και εμενα στην λιστα!!!!! What a Face What a Face What a Face What a Face What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 07 2010, 21:53




Επιστροφη στη φυση με γνησιο Κρητικο Ντοπιο Χασισι!!απο ρεματια σε ρεματια και απο τροχαλο σε τροχαλο....οτι καλητερο προσφερει το κρητικο Χωμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2010, 19:24

Α Π Ο Ρ Ι Α....
Μπαινω σημερα σε ενα βενζιναδικο σε κεντρικο δρομο του ηρακλειου σταματαω μπροστα στις αντλιες και λεω του τυπου..
πιτσιρικας. Καλησπερα θα το γεμισουμε??
βενζινας. Πρεπει να κατεβεις απο την μηχανη
Π. μα η ταπα δεν ειναι κατω απο την σελα εδω μπροστα μου ειναι
Β. ναι αλλα αν κατεβασεις το σταντ και κατεβεις απο την μηχανη η μηχανη θα κανει γειωση και δεν θα υπαρχει ο κινδυνος φωτιας
Π. πλακα κανεις αφου η μηχανη ακουμπαει στα λαστιχα ΠΟΙΑ ΓΕΙΩΣΗ????????
Τελικα κατεβηκα γιατι ακρη δεν θα εβγαζα οταν ακους τετοιες ηλιθιοτητες... Φαντασου να εισαι και φορτωμενος για ταξιδι!!!!!!!
ΓΕΛΑΣ Η' ΤΡΑΒΑΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΟΥ?????????????????????? ευτυχως εχω πολλα(μαλλια) για να ακουω τετοια καθε μερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2010, 19:29

και εμενα μου το εχουν ζητησει πολλες φορες και φορτωμενος για ταξιδι οταν ημουν...... κυριως σε βενζιναδικα της shell στο λενε ....ειναι ποιο τυπικοι με τους κανονες... γιατι αυτο προβλεπεται οταν βαζεις καυσιμο......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vst(r)om

Vst(r)om

Ηλικία : 45
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 24/08/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2010, 19:37

pitsirikas έγραψε:
Α Π Ο Ρ Ι Α....
Μπαινω σημερα σε ενα βενζιναδικο σε κεντρικο δρομο του ηρακλειου σταματαω μπροστα στις αντλιες και λεω του τυπου..
πιτσιρικας. Καλησπερα θα το γεμισουμε??
βενζινας. Πρεπει να κατεβεις απο την μηχανη
Π. μα η ταπα δεν ειναι κατω απο την σελα εδω μπροστα μου ειναι
Β. ναι αλλα αν κατεβασεις το σταντ και κατεβεις απο την μηχανη η μηχανη θα κανει γειωση και δεν θα υπαρχει ο κινδυνος φωτιας
Π. πλακα κανεις αφου η μηχανη ακουμπαει στα λαστιχα ΠΟΙΑ ΓΕΙΩΣΗ????????
Τελικα κατεβηκα γιατι ακρη δεν θα εβγαζα οταν ακους τετοιες ηλιθιοτητες... Φαντασου να εισαι και φορτωμενος για ταξιδι!!!!!!!
ΓΕΛΑΣ Η' ΤΡΑΒΑΣ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΣΟΥ?????????????????????? ευτυχως εχω πολλα(μαλλια) για να ακουω τετοια καθε μερα...
Σε πρατηριο SHELL μου εχει συμβει κ εμενα.αν το καλοσκεφτεις,δεν ειναι κ τοσο παραλογο!Σιγουρα το σταντ λειτουργει ως γειωση.Ασε που αν ο βενζινας ειναι λιγο ''τρομπας'' κ το υπερχιλισει,καλυτερα να μην ειμαστε πανω,γιατι φανταζεσαι πιο μερος του σωματος θα ''βραχει'' πρωτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2010, 19:58

Το κάνουνε στα SHELL για λόγους ασφαλείας γιατί έχουν συμβεί ατυχήματα. άλλα βενζινάδικα δεν πολυσκοτίζονται.

δες εδώ που έχει συζητηθεί εκτενώς Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 451272
http://www.mybike.gr/topic/23362-μποϋκοταζ-στην-shell/

και δες κ εδώ Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 451272
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2010, 20:24

δεν ειδατε το κινιτο αρχαιο ηταν!!!!!μαλλον μη-εγκεκριμενο απο Ε.Ε.......και επειτα ιδικα το αλουμινιο ειναι υπερβολικα καλος αγωγος υψιλων συχνοτιτων..ειδικα οταν ειναι παρτσακλομενο ετσι...διμιουργει κλοβο και ενισχυει το σημα....και δεν εχω ακουσει ουτε 1 βενζιναδικο να εχουν βρει αιτιο για πυρκαγια ενα κινιτο...αλλο οι υποψιες.....εδω τοσα τεστ εχουνε κανει...και δεν βαλανε 1 αλλα 8 και 10 κινιτα... tsou tsou
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2010, 20:50

Παιδιά είναι σωστό αυτό για τη λόγο τον ελαστικών δεν υπαρχή γείωση και αυτό είναι το πρόβλημα βάζοντας το σταντ τότε οποιοσδήποτε στατικός ηλεκτρισμός μεταξύ αντλίας και μηχανής πάει στην γη και δεν παράγει σπινθήρα … άσε που έχω ακούσει ιστορία φίλου που πίρε φωτιά το μηχανάκι κατά την διάρκεια γεμίσματος ΑΛΛΑ όλα αυτά σε παλιότερες αντλίες οι καινούργιες έχουν τα απαραίτητα κατά την τοποθέτηση ώστε να είναι πιο ασφαλείς ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickname
Member
Member
nickname

Ηλικία : 35
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 04/08/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 09 2010, 01:07

Επίσης κάτι άλλο που κάνουν στα shell είναι να σου λένε ότι δεν έχει απλή αμόλυβδη , μετά που σου έχουν βάλει σουπερ και κάνει και 30 λεπτά ακριβότερα angry angry angry angry
Είναι πολιτική τους αυτό το πραγμα όπως και το ότι σου σπανε τα @@ για την ασφάλεια επειδή έχει κάμερες. Και πριν βάλουν τις κάμερες έβαζαν βενζίνη και στο χέρι που κρατούσαν την μάνικα είχαν και το τσιγάρο σφηνωμένο ανάμεσα στο δείκτη και στο κωλοδάκτυλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 09 2010, 01:24

πέτυχα πέρισυ έναν μπάρμπα σαλόνικα που κόντεψε να σκάσει μπάτσα σε μια υπάλληλο που του έβαλε την σούπερ αμόλυβδη χωρίς να τον ρωτήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 09 2010, 11:02

Πάντως εγώ στη ζωή μου,έχω δει μόνο 1 φορά βυτίο σε βενζινάδικο το οποίο είχε βάλει γειώσεις,την ώρα που άδειαζε καύσιμα......................σε αντίθεση με τον στρατό,που άμα σε τσάκωναν.....................κούρεμα και πειθαρχείο........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TONI-G

TONI-G

Ηλικία : 44
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 23/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 09 2010, 11:32

Θα δωσω καποιες πληροφοριες για να γνωριζουμε ολοι μας τι γινεται .
Καλως to κανουν στα συγκεκριμενα πρατηρια της εταιριας και μας κατεβαζουν διοτι ο μονος λογος ειναι η προληψη και τιποτε αλλο .Πρεπει να τηρουνται καποια μετρα ασφαλειας και ας ειναι δυσκολο να το χωνεψουμε.
Δεν νομιζω να θελουν να χασουν πελατες διοτι ολοι για εναν στοχο δουλευουμε.
Αυτη η σταση κρατειται μονο απο τα ιδιοκτητα πρατηρια της συγκεκριμενης εταιριας τα οποια ειναι 4 στα Χανια-1 εξω απο το Ρεθυμνο -4 στο Ηρακλειο και 2 στον Α.Νικολαο.
Οσον αφορα την προτροπη των υπαλληλων στα συγκεκριμενα παλι πρατηρια ωστε να μπει πιο ακριβο προιον σκεφτειτε οτι αυτη ειναι η γραμμη που παιρνουν απο την εταιρια και οτι πρεπει να το κανει διοτι εχει να πιασει στοχους.
Οπουδηποτε αλλου και να πατε δεν θα σας προτεινουν να κατεβετε η να βαλετε πιο ακριβο προιον.
Τελος για την γειωση κατα την εκφορτωση καυσιμου ειναι υποχρεωτικο και θεωρω οτι δεν εχει καποιος λογο να μην το κανει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 09 2010, 19:27

mikios έγραψε:
Το κάνουνε στα SHELL για λόγους ασφαλείας γιατί έχουν συμβεί ατυχήματα. άλλα βενζινάδικα δεν πολυσκοτίζονται.

δες εδώ που έχει συζητηθεί εκτενώς Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 451272
http://www.mybike.gr/topic/23362-μποϋκοταζ-στην-shell/

και δες κ εδώ Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 451272

ψιλμουφα μου φαινετε τ συγκεκριμενο.... τοση ωρα που εκανε θα ειχε εξατμιστει η βενζινα και δεν θα αναβε ουτε με αναπτηρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk58
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
spyrosk58

Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 17/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 09 2010, 23:51

Αυτό με τη shell μου έχει τύχει κι εμένα εδώ 'εις τας Αθήνας'. Συγκεκριμένα σε ένα βενζινάδικο που σταμάτησα να βάλω λόγω ανάγκης μου είπαν να κατέβω για να βάλει. Του είπα δεν έχω διπλό σταντ και θέλω να τη γεμίσω, έτσι δεν θα γεμίσει. Μου είπε ότι δεν μου βάζουν έτσι και σηκώθηκα κι έφυγα κύριος.

Σ' ένα άλλο, shell κι αυτό, που περιέργως έχει φτηνή απλή αμόλυβδη, τις περισσότερες φορές που σταμάτησα να βάλω μου είπαν ότι είχε τελειώσει και να βάλω super (100) , αλλά και εκεί έφυγα. Κι επειδή συνέβη περισσότερες από μία φορές υποψιάζομαι ότι έβαζαν μούφα φτηνή τιμή απλής για να σου βάζουν και καλά 100άρα.

Έτσι κι αλλιώς έχω ένα στάνταρ τσεκαρισμένο ΕΚΟ που πάω και προσπαθώ ν' ανεφοδιάζομαι μόνο από εκεί.

Όσο για το στατικό, όπως το έχω συζητήσει και με το Θωμά, πιστεύω είναι πολύ πιο επικίνδυνο να κατέβεις από το να μη κατέβεις. Γιατί κατεβαίνοντας τρίβονται κορντούρες ρούχα κλπ και αποκτάς στατικό που μπορεί πολύ εύκολα να αποφορτιστεί στη μηχανή με σπινθήρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 01:31

spyrosk58 έγραψε:
Έτσι κι αλλιώς έχω ένα στάνταρ τσεκαρισμένο ΕΚΟ που πάω και προσπαθώ ν' ανεφοδιάζομαι μόνο από εκεί.

Όσο για το στατικό, όπως το έχω συζητήσει και με το Θωμά, πιστεύω είναι πολύ πιο επικίνδυνο να κατέβεις από το να μη κατέβεις. Γιατί κατεβαίνοντας τρίβονται κορντούρες ρούχα κλπ και αποκτάς στατικό που μπορεί πολύ εύκολα να αποφορτιστεί στη μηχανή με σπινθήρα.

+1 για τα ΕΚΟ, κ εγώ τα προτιμώ.

Το θέμα δεν είναι όμως να κατέβεις, αλλά να απομακρυνθείς! Η μάνικα είναι φουλ γειωμένη... κ κάτι άλλο, μην ακούς τον Θωμά bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 01:37

spyrosk58 έγραψε:
Αυτό με τη shell μου έχει τύχει κι εμένα εδώ 'εις τας Αθήνας'. Συγκεκριμένα σε ένα βενζινάδικο που σταμάτησα να βάλω λόγω ανάγκης μου είπαν να κατέβω για να βάλει. Του είπα δεν έχω διπλό σταντ και θέλω να τη γεμίσω, έτσι δεν θα γεμίσει. Μου είπε ότι δεν μου βάζουν έτσι και σηκώθηκα κι έφυγα κύριος.

Σ' ένα άλλο, shell κι αυτό, που περιέργως έχει φτηνή απλή αμόλυβδη, τις περισσότερες φορές που σταμάτησα να βάλω μου είπαν ότι είχε τελειώσει και να βάλω super (100) , αλλά και εκεί έφυγα. Κι επειδή συνέβη περισσότερες από μία φορές υποψιάζομαι ότι έβαζαν μούφα φτηνή τιμή απλής για να σου βάζουν και καλά 100άρα.

Έτσι κι αλλιώς έχω ένα στάνταρ τσεκαρισμένο ΕΚΟ που πάω και προσπαθώ ν' ανεφοδιάζομαι μόνο από εκεί.

Όσο για το στατικό, όπως το έχω συζητήσει και με το Θωμά, πιστεύω είναι πολύ πιο επικίνδυνο να κατέβεις από το να μη κατέβεις. Γιατί κατεβαίνοντας τρίβονται κορντούρες ρούχα κλπ και αποκτάς στατικό που μπορεί πολύ εύκολα να αποφορτιστεί στη μηχανή με σπινθήρα.




Copy paste απο γειτονικο θεμα:

everg έγραψε:
...(η κοπελα στο βενζιναδικο με καταραστηκε γιατι ηθελε να κατεβω απο την μηχανη για να βαλει βενζινη,και καλα θεματα ασφαλειας ...


Θεματα ασφαλειας.
Το να κατεβεις απο τη μηχανη κατα τον ανεφοδιασμο ειναι η μεγαλυτερη μαλακια που μπορεις να κανεις και καποια στιγμη ας μαθουν οι συμπαθεις υπαλληλοι των πρατηριων καποια πραγματα. Συμβαινει λοιπον το εξης:

Οταν κατεβεις χανεις την επαφη με το σωμα της μοτοσυκλετας. Περπατωντας γυρω ειναι το πιθανοτερο να μαζεψεις στατικα φορτια που πλεον δεν θα ειναι ιδια με αυτα της μοτοσυκλετας. Πλησιαζοντας λοιπον να κλεισεις την ταπα μετα την πληρωση το πιθανοτερο ειναι να προκαλεσεις σπινθηρα και να γινει παραναλωμα. Ετσι προκαλουνται οι εκρηξεις στα πρατηρια ενω τα κινητα τηλεφωνα δεν μπορουν να προκαλεσουν εκρηξη και ειναι αποδεδειγμενα ακινδυνα.

ΠΑΝΤΑ πανω στο μηχανακι κατα τον ανεφοδιασμο και ας φωναζει ο καθε ασχετος επικαλουμενος θεματα ασφαλειας.


Παρατηρηστε την κοπελα στο βιντεο. Κανει το λαθος να ξαναμπει στο αυτοκινητο, τριβεται στο υφασμα του καθισματος, δεν ακουμπα μεταλικη επιφανεια κατα την εξοδο της και...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 02:03

Oσα βενζινάδικα είναι της Shell και όχι ιδιώτη ΠΑΝΤΑ σου λένε να κάτέβεις..
Παρακολουθούνται από κάμερες..Εντολές παίρνουν..Είναι δεν είναι μλκ,όταν ένας
υπάλληλος παίρνει διαταγές από προιστάμενο,τις εκτελεί..Απλό αυτό..
Τώρα ο κάθε υπάλληλος που υποθετικά δεν έχει σπουδαίες γρμματικές γνώσεις
δεν θα καταλάβει αν του πούμε τη διακαιολογία του Μίλτου..

Μίλτο μη ξεχνάς ότι αυτή η κοπέλα στο βίντεο μπορεί να είχε και ανοιχτό διακόπτη..
Οχι ρελαντί,απλά ανοιχτό διακόπτη..Ρεύματα,διαρροή,τριβή,καύσιμο,μέταλλα..Δεν θελει πολύ Wink

Οπότε ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΒΕΝΖΙΝΗ ΣΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ..

_________________
Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 02:25

Αυτο που μπορει να προκαλεσει σπινθηρα ειναι ο στατικος ηλεκτρισμος οπου μιλαμε για καποια κιλοβολτ.
Ειναι τεραστια ηλιθιοτητα να εγκαταλειπες το σωμα της μηχανης και να αποκτας κινουμενος διαφοετικο φορτιο.

Τωρα σχετικα με την πολιτικη της εν λογω εταιριας, δεν ειναι η πρωτη φορα που ασχετοι επανδρωνουν θεσεις ειδικων και αποφσιζουν σε κρισιμα θεματα.
Οι κρετινοι μας κυβερνουν σε ολα τα επιπεδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 02:35

Απλά ήθελα να τονίσω όπως κατάλαβες πως ο φτωχός πλην τίμιος υπάλληλος
δεν μας το λέει γιατί έτσι ξέρει,αλλά για χάρη του μεροκάματου κάνει ότι του λένε..
Οπότε οποιαδήποτε προστριβή με υπάλληλο είναι και λίγο μλκ από μεριά μας Rolling Eyes

_________________
Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 02:43

Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο.
Αν σκεφτεις μαλιστα οτι σε ολες σχεδον τις περιπτωσεις οι υπαλληλοι των πρατηριων ειναι ανθρωποι που δεν ειχαν ευκαιρια στη μορφωση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 02:46

Κι αν πέσεις σε Ελληνα πάει στο διάλα..Αν πέσεις σε κανά Πακιστάν-Ιράν κτλ
που όχι μόνο μόρφωση δεν υπάρχει αλλά ούτε καν καλά καλά η γλώσσα μας ??

Βενζίνη λοιπόν ΜΟΝΟ σε ΕΛΙΝ-ΕΚΟ που είναι και ελληνικές Wink

_________________
Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2010, 12:26

Παρόλα αυτά αν έχεις κατεβάσει την στέκα υπάρχει γείωση οπότε ο στατικός ηλεκτρισμός διαφεύγει από εκεί που υπάρχει μικρότερη ωμική αντίσταση , αινώ στο αυτοκίνητο δεν υπάρχει αντίστοιχη γείωση για αυτό σε πολλά σεμινάρια που έχω κάνει σε μεγάλα εργοστάσια του εξωτερικού σε ηλεκτρονικά σου δίνουν ένα αυτοκόλλητο που κολάν κάτω από το παπούτσι και κάνει μετά επαφή με το πόδι μέσα από την κάλτσα για αποφυγή καψίματος εξαρτημάτων λόγο στατικού
🐰
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2010, 13:37

ΕΓΩ ΕΝΑ ΘΑ ΠΩ.....16ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 48
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2010, 14:33

Απο τα 35 που σου ειχαν ταξει?

Τα λεφτα σου πισω να παρεις........... bliax





Keep on...... OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
big_tzo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 39
Τόπος : Central Crete Heraklion City
Registration date : 08/02/2009

Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kρητικό recycle bin 2   Kρητικό recycle bin 2 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2010, 14:35

paitos έγραψε:
Απο τα 35 που σου ειχαν ταξει?

Τα λεφτα σου πισω να παρεις........... bliax





Keep on...... OK

ελα ρε!!! αλλοι μονο 14!!!!μια χαρα λεμε!!!!!! bounce bounce bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Kρητικό recycle bin 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 15 από 33Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: