Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 15:38

nikos147 έγραψε:
1 στις 3 φορες οταν βαζω τον διακοπτη στο off και ενεργοποιειται ο συναγερμος δεν ακουγεται το μπιπ-μπιπ απο το χειριστηριο και δειχνει το εικονιδιο του ανοιχτου λουκετου...άλλαξα θεση την κεραια αλλά πάλι μια στις τοσες δεν επικοινωνει και πρεπει να ξαναβαλω τον διακοπτη στο οn και μετα πάλι στο off για να ακουστει και απο το χειριστηριο...γιατι μπορει να το κανει αυτο?

Καμιά φορά μπορεί να αργήσει να "δει" το χειριστήριο.
Αν περιμένεις 5-10 sec θα δεις πως το λουκετάκι εμφανίζεται τελικά.
Δοκίμασε να το πλησιάσεις στη σέλα και θα δεις πως θα το "δει' αμέσως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 15:49

nikos147 έγραψε:
1 στις 3 φορες οταν βαζω τον διακοπτη στο off και ενεργοποιειται ο συναγερμος δεν ακουγεται το μπιπ-μπιπ απο το χειριστηριο και δειχνει το εικονιδιο του ανοιχτου λουκετου...άλλαξα θεση την κεραια αλλά πάλι μια στις τοσες δεν επικοινωνει και πρεπει να ξαναβαλω τον διακοπτη στο οn και μετα πάλι στο off για να ακουστει και απο το χειριστηριο...γιατι μπορει να το κανει αυτο?

[/quote]
Μήπως έχεις την κεραία του RFID κοντά σε σίδερο;
Στις οδηγίες λέει να μην το τοποθετήσεις δίπλα σε σίδερο γιατί μπορεί να τρώει κολλήματα Wink
Άν δεν βγεί τι λουκετάκι μετά απο 5-10 sec μπορείς να ξαναοπλίσεις τον συναγερμό απο το τηλεχειριστήριο και θα είναι κομπλέ Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 16:02

Fanis83 έγραψε:
nikos147 έγραψε:
1 στις 3 φορες οταν βαζω τον διακοπτη στο off και ενεργοποιειται ο συναγερμος δεν ακουγεται το μπιπ-μπιπ απο το χειριστηριο και δειχνει το εικονιδιο του ανοιχτου λουκετου...άλλαξα θεση την κεραια αλλά πάλι μια στις τοσες δεν επικοινωνει και πρεπει να ξαναβαλω τον διακοπτη στο οn και μετα πάλι στο off για να ακουστει και απο το χειριστηριο...γιατι μπορει να το κανει αυτο?

Μήπως έχεις την κεραία του RFID κοντά σε σίδερο;
Στις οδηγίες λέει να μην το τοποθετήσεις δίπλα σε σίδερο γιατί μπορεί να τρώει κολλήματα Wink
Άν δεν βγεί τι λουκετάκι μετά απο 5-10 sec μπορείς να ξαναοπλίσεις τον συναγερμό απο το τηλεχειριστήριο και θα είναι κομπλέ Wink

Στην ουσία όμως ο συναγερμός είναι οπλισμένος.
Αν ξαναπατήσεις δεν θα οπλίσει αλλά θα σε ειδοποιήσει πως είναι ήδη οπλισμένος.
Επίσης αν συμβεί κάτι η ειδοποίηση θα έρθει κανονικά στο χειριστήριο εφόσον είναι εντός εμβέλειας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain george

captain george

Ηλικία : 58
Registration date : 13/05/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 19:42

Αυτό το κάνει κα σε μένα αλλά πιο σπάνια, μιά φορά στις 10-15 φορές, ίσως και πιο σπάνια. Νομίζω ότι είναι θέμα κεραίας. Όταν στο κάνει δεν χρειάζεται να ανοιγοκλείσεις τον διακόπτη της μοτό για να ενεργοποιηθεί το χειρηστήριο, απλά το πλησιάζεις στην κεραία, εγώ το ακουμπάω στην σέλα και ενεργοποιείται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 10 2011, 22:05

Fanis83 έγραψε:
Μήπως έχεις την κεραία του RFID κοντά σε σίδερο;
Στις οδηγίες λέει να μην το τοποθετήσεις δίπλα σε σίδερο γιατί μπορεί να τρώει κολλήματα Wink
Άν δεν βγεί τι λουκετάκι μετά απο 5-10 sec μπορείς να ξαναοπλίσεις τον συναγερμό απο το τηλεχειριστήριο και θα είναι κομπλέ Wink

Παιδια την κεραια του RFID (το ορθογωνιο κομματι) το έχω ακριβως διπλα στο σακουλάκι με τα εργαλεία, κατω από την σέλα...που αλλού να το βάλω? Εσείς που το έχετε? Επίσης την άλλη κεραια την εχω κατα μήκος του κουβά και στο τελευταιο κομματι το έχω λιγακι κατακόρυφα...εσεις πώς το εχετε?
Οσο για το όπλισμα απο το χειριστηριο...αφου η μηχανη οπλιζει κανονικά απλά δεν ακουγεται το μπιπ στο χειριστηριο και δειχνει το λουκετο ανοιχτο! Εαν πατησω το κουμπί 1, απο την στιγμη που ο συναγερμος ειναι οπλισμενος, θα λειτουργησει σαν κουμπι πανικου και θα χτυπησει ο συναγερμος για εναν κυκλο...


captain george έγραψε:
Αυτό το κάνει κα σε μένα αλλά πιο σπάνια, μιά φορά στις 10-15 φορές, ίσως και πιο σπάνια. Νομίζω ότι είναι θέμα κεραίας. Όταν στο κάνει δεν χρειάζεται να ανοιγοκλείσεις τον διακόπτη της μοτό για να ενεργοποιηθεί το χειρηστήριο, απλά το πλησιάζεις στην κεραία, εγώ το ακουμπάω στην σέλα και ενεργοποιείται.

Δοκιμασα λιγάκι να το βάλω πανω στην σελα πριν λιγο που μου το ξαναέκανε και δεν εμφανισε το λουκετακι 30sec που το αφησα εκει πάνω...λέτε να παιζει ρόλο το γεγονος οτι το χειριστηριο το βαζω στην εσωτερικη πάνω τσεπη του μπουφσν μου? Εσεις που εχετε την κεραια του RFID και την κεραια της τηλεειδοποίησης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 11 2011, 01:32

Εμενα δε μου το εχει κανει ποτέ αυτο που λετε.

Μια μερα μονο αρχισε να "αποσυγχρονιζει" το τηλεχειριστηριο... Στην αρχη ενω ημουν διπλα με το χειριστηριο πανω μου ξεκινουνσε να δινει συναγερμο το περιμετρικο... μετα δεν αφοπλιζε μονο του, και μεχρι το βραδυ ειχε χασει τελειως την επαφη, ουτε χειροκινητα λειτουργουσε αν και εδειχνε οτι επικοινωνει με τη μοναδα.... Του εκανα reset, τιποτα... Τελικα το επαναπρογραμματισα και εστρωσε....

Την κεραια RFID την εχω κολλημενη εσωτερικα στην ουρα - κατω απο τη σχαρα. Πανω απο τη θεση των εργαλειων δηλ ... Την αλλη κεραια την εχω χημα καπου στο πλαϊνο πλαστικο... οπως εκατσε εκει μεσα την αφησα.

Κανε και εσυ ενα reset στο τηλεχειριστηριο και αν δε φτιαξει εναν επαναπρογραμματισμο του με τη μοναδα... ()το εχουν οι οδηγιες μεσα. Απλο ειναι... )

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 11 2011, 12:15

hyper, φωτιές έβαλες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 11 2011, 12:32

hypersonic έγραψε:
Εμενα δε μου το εχει κανει ποτέ αυτο που λετε.

Μια μερα μονο αρχισε να "αποσυγχρονιζει" το τηλεχειριστηριο... Στην αρχη ενω ημουν διπλα με το χειριστηριο πανω μου ξεκινουνσε να δινει συναγερμο το περιμετρικο... μετα δεν αφοπλιζε μονο του, και μεχρι το βραδυ ειχε χασει τελειως την επαφη, ουτε χειροκινητα λειτουργουσε αν και εδειχνε οτι επικοινωνει με τη μοναδα.... Του εκανα reset, τιποτα... Τελικα το επαναπρογραμματισα και εστρωσε....

Την κεραια RFID την εχω κολλημενη εσωτερικα στην ουρα - κατω απο τη σχαρα. Πανω απο τη θεση των εργαλειων δηλ ... Την αλλη κεραια την εχω χημα καπου στο πλαϊνο πλαστικο... οπως εκατσε εκει μεσα την αφησα.

Κανε και εσυ ενα reset στο τηλεχειριστηριο και αν δε φτιαξει εναν επαναπρογραμματισμο του με τη μοναδα... ()το εχουν οι οδηγιες μεσα. Απλο ειναι... )


Δηλαδή την RFID κεραια την έχεις κολλημενη στο πανω μερος του πίσω φτερου (κατω απο την σχάρα) να κοιταει προς τα κάτω? Και την άλλη χυμα μεσα στον κουβα? Πως ακριβώς την εχεις εκει? Τεντωμένη? Κουλούρα?

Επίσης reset πως ακριβώς κανεις στο χειριστηριο? Θελει μετα να κάνεις και τιποτα στην μονάδα ή ενα απλό reset στο χειριστηριο ακομη και στο σπιτι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 11 2011, 13:46

nikos147 έγραψε:


Δηλαδή την RFID κεραια την έχεις κολλημενη στο πανω μερος του πίσω φτερου (κατω απο την σχάρα) να κοιταει προς τα κάτω? Και την άλλη χυμα μεσα στον κουβα? Πως ακριβώς την εχεις εκει? Τεντωμένη? Κουλούρα?

Επίσης reset πως ακριβώς κανεις στο χειριστηριο? Θελει μετα να κάνεις και τιποτα στην μονάδα ή ενα απλό reset στο χειριστηριο ακομη και στο σπιτι?

Η RFID ειναι στην ουρα περιπου στο πισω μερος της σελας οπως κουμπωνει. Εκει που τελειωνει η σελα και αρχιζει η σχαρα... απο κατω κολλημενη. Ειπα να την εβαζα πιο βαθεια στην ουρα, και καλα για να εχει λογοτερα μεταλικα σημεια (η σχαρα δηλαδη), αλλα μετα δε θα μπορουσα να τη βγαλω ευκολα αν χρειαστει.
Τωρα που κοιταει... σχετικο ειναι... το κλεισμενο σημειο την θηκης με τη ριτινη κοιταει προς το πισω μερος της μηχανης (αν και δε νομιζω οτι εχει σημασια....)

Την αλλη κεραια την εχω βγαλει καπου στο πλαϊνο πισω φεριγκ. Ουτε κουλουρα ουτε "6" τεντωμενα" οπως λενε οι οδηγιες. Πως σκατα να κρατησεις ορθιο το συρματακι?

Η κεραια RFID εχει να κανει με την αλληλο-επικοινωνια μοναδας και remote. Η αλλη το συρμα, νομιζω, οτι ειναι μονο για την χειροκινητη ενεργοποιηση-απενεργοποιηση (οπως οι απλοι συναγερμοι)

Reset στο remote κανεις απο το κουμπακι αναμεσα το πληκτρο 1 και 2. Ναι, αυτο το θαμμενο στρογγυλο ειναι το κουμπι reset! Νομιζω οτι δεν το λενε και στις οδηγιες...
Απλα το πατας και κανει reset το remote. Δε χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.


Παντως και παντα με το που θα οπλισει-αφοπλισει αυτοματα ακουω και τον ηχο και φαινεται αμεσα στην οθονη η κατασταση του συναγερμου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 11 2011, 14:01

Η RFID είναι για να αναγνωρίζει η μονάδα πότε το χειριστήριο πλησιάζει και πότε απομακρύνεται...
Για την αυτόματη ενεργοποίηση κι απενεργοποίηση δηλαδή...

Η FM κεραία είναι για να λαμβάνει σήματα συναγερμού το χειριστήριο από τη μονάδα
και για να στέλνει εντολές το χειριστήριο στην μονάδα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 19 2011, 22:53

Που κόβω για να βάλω το RID-5 Ignition Disable/Anti Hijack; Τί χρώμα καλώδιο και που βρίσκεται;
Καμιά φώτο παίζει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Φεβ 21 2011, 07:20

msp έγραψε:
Που κόβω για να βάλω το RID-5 Ignition Disable/Anti Hijack; Τί χρώμα καλώδιο και που βρίσκεται;
Καμιά φώτο παίζει;

Τελικά τον έβαλες? Από πού τον πήρες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Φεβ 21 2011, 08:52

Από εδώ:
http://www.biohazardcycles.com/servlet/the-3156/SCORPIO-SR-dsh-I900-SRI900-ALARM/Detail
όπως θα δεις δηλώνοντας το μοντέλο της μηχανής, σου στέλνει και την αντίστοιχη φύσα!

Υ.Γ. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Φάνη για την βοήθεια και το χρόνο του!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Φεβ 21 2011, 22:20

msp έγραψε:
Που κόβω για να βάλω το RID-5 Ignition Disable/Anti Hijack;
Πάνω σε αυτό το θέμα! Πέρα από το γεγονός ότι δεν ήξερα τι να κόψω για να βάλω το RID-5 Ignition Disable/Anti Hijack, μου δημιουργήθηκε ένα ερώτημα που θέτω στη κρίση σας.
Ας υποθέσουμε ότι το εγκαθιστώ το RID-5 Ignition Disable/Anti Hijack και μια μέρα τα παίζει ο συναγερμός για άγνωστη αιτία. Δεν είναι επικίνδυνο να ενεργοποιηθεί ξαφνικά και να σου σβύσει την μηχανή εν κινήσει; Η εγκατάστασή του αποτελεί ρίσκο, ναι ή όχι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Φεβ 21 2011, 22:45

Λοιπον, επειδη ειχα την ιδια απορια/φοβια με εσενα (και επειδη ειμαι ηλεκτρονικος και εχεω δει να κανουν διαφορα τρελα αυτα τα ηλεκτρονικα....) το εψαξα (ασχετα με το γεγονος οτι και ο κατασκευαστης του συναγερμου το εχει ψαξει πολυ περισσοτερο απο εμενα...)


Λοιπον, το να ενεργοποιηθει απο μονος του ο συναγερμος ενω λειτουργει το μοτερ ειναι λιγο δυσκολο γιατι παιρνει εντολη απο τα φωτα που ειναι συνεχεια αναμμενα...
Ακομα ομως και στην περιπτωση που αυτο γινοταν, το RID-5 παντα (οπλισμενος ή οχι) ειναι σε κατασταση normally close (οταν δεν παιρνει καποια εντολη), οι επαφες του ειναι κλειστες=το κυκλωμα στο οποιο το RID-5 παρεμβαλεται λετουργει...

Αλλαζει σε κατασταση normally open=διακοπτει το κυκλωμα οταν γινει παραβιαση (οταν δωσει συνεγερμο). Οποτε εισαι ασφαλης...
Αλλωστε ακομα και στη λειτουργια Anti Hijack, πρωτα ηχει ο συνεγερμος για 30" νομιζω και μετα μπλοκαρει....



Για την ιστορια για 2η φορα απορυθμιστηκε το τηλεκοντρολ του και ηθελε επαναπρογραμματισμο. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 19 2011, 21:39

Ρε μπουζ,επειδή αύριο ενδέχεται να βγάλω την μπαταρία από την μηχανή για κάτι εργασίες που πρέπει να γίνουν,τον συναγερμό δεν πρέπει να τον απενεργοποιήσω τελείως για να μην βαράει με την εφεδρική μπαταρία;
Κι αν ναι πως το κάνουμε αυτό,γιατί δεν έτυχε μέχρι στιγμής να γίνει κάτι τέτοιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 19 2011, 21:43

Απλα τον απενεργοποιεις χειροκινητα και αποσυνδεεις τη μπαταρια.

Αν δεν ειναι οπλισμενος δε θα βαρεσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 19 2011, 22:04

merci Υπερηχητικέ.
Απλώς θυμόμουν πως όταν έβγαλα τον θετικό πόλο στιγμιαία για να περάσω κάποιο καλώδιο και παρότι ήταν απενεργοποιημένος χειροκίνητα,μου χτύπησε μέχρι να ξανά βάλω τον πόλο.Αυτό έχει να κάνει επειδή ήταν πάνω στην μπαταρία μόνο ο αρνητικός;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 19 2011, 23:09

Δε μου εχει συμβει ποτε...

No

Εκτος και αν εβγαλες θετικο και ακουμπησε ξανα, οποτε οπλισε.... υποθεσεις κανω....



(τωρα παιζει να εχει και κανενα προβλημα ο δικος μου... βρε λες? mouuuuuu θα το δοκιμασω αυριο....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 19 2011, 23:52

Θα δείξει αύριο,αλλά μάλλον παίζει αυτό που λες πως ακούμπησε ξανά. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 20 2011, 13:22

Παιδιά το λέει και στο manual...για να βγαλεις την μπαταρία πρέπει πρώτα να απενεργοποιησεις τον συναγερμο χειροκίνητα και μετα να βγάλεις την φύσα που ερχεται απο την μπαταρία και κουμπώνει (har-1) πάνω στo σώμα του συναγερμού! Μια μέρα που έμεινα απο μπαταρία την ωρα που πήγα να πατησω την μίζα ενω τον έιχα απενεργοποιήσει νωρίτερα χειροκίνητα τον συναγερμο χτύπησε κανονικα γιατι "διαβασε" οτι εβγαλα την μπαταρία!!

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 87747365

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 20 2011, 13:33

Μπράβο,κάτι τέτοιο θυμόμουν κι εγώ,αλλά τελικά δεν χρειάστηκε να βγάλω την μπαταρία για να το διαπιστώσω.
Επίσης θυμήθηκα πως έχω μια φύσα πάντα μαζί μου, για τέτοια περίπτωση ή στην χειρότερη άμα για τον οποιοδήποτε λόγο κομπλάρει ο συναγερμός και δεν μπορώ να φύγω,να τον βγάζω εκτός.Πρόβλεψη ηλεκτρολόγου. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 21 2012, 13:03

Καλημέρα...

Ο μετασχηματιστής που έχει μέσα η συσκευασία είναι με 120V input (τον πήρα από Αμερική)...τι ακριβώς πήρατε για να κάνει τη μετατροπή από 220 -> 120?

ευχαριστώ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 21 2012, 13:16

http://www.hatzel.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&products_id=1200

http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=16717&ref=bestprice.gr

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 T-16717-575
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 21 2012, 13:52

Να σαι καλα!!

Δυστυχως το "μπουμπούνισα" γιατί το έβαλα με σκέτο αντάπτορα αφηρημένος...μόλις πήρα ένα μετασχηματιστή και κάρφωσα το καλώδιο της μαμάς...δουλέυει εντάξει τώρα Smile

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: