Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Νοε 21 2013, 20:46

Εχεις κάποιο λινκ με το μανουαλ ώστε να το διαβασουμε εμείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Νοε 21 2013, 20:48

για δες αυτο
http://ridescorpio.com/wp-content/uploads/2012/08/SR-i800-manual-updated-5-18-10.pdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Νοε 21 2013, 23:08

Μπάμπη σε πήρα 2 φορές τηλ. αλλά δεν απάντησες Laughing  λοιπόν
Ευασθησία
1.Χειροκίνητα αφοπλίζεις την μονάδα πατώντας 2 φορές το κουμπί.
2.Γυρίζεις τον κλειδί ον-οφ-ον και μετά κρατάς πατημένο το κουμπί μέχρι να ηχήσει η σειρήνα(η εργοστασιακή ρύθμιση είναι το 3) πατώντας το κουμπί επιλέγεις από το 1 ως το 5
3.Μόλις επιλέξεις την ευαισθησία γυρίζεις το διακόπτη στο οφ για να το κρατήσει στην μνήμη,η σειρήνα θα ηχήσει μια φορά για επιβεβαίωση.

Χειροκίνητη αφόπλιση.
Κρατάς πατημένο για 1 δεύτερο το κουμπί και απενεργοποιείται,το ίδιο για να τον ενεργοποιήσεις αλλά έτσι τον θέτεις στην στην αυτόματη λειτουργία με το κλειδί.

Για την αφόπλιση με τα φλας.
Πρέπει πρώτα να περάσεις έναν 4ψηφιο κωδικό.

1,Χειροκίνητα αφοπλίζεις την μονάδα.
2.Γυρίζεις το κλειδί ον-οφ-ον-οφ-ον
3.Πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί μέχρι η σειρήνα να ηχήσει 3 φορές.

Μετά βάζεις τον κωδικό που θέλεις ως εξής
1.Ανάβεις αριστερό φλας π.χ ότι το πρώτο νούμερο από τον 4ψηφιο κωδικό είναι το 5,περιμένεις να ανάψει 5 φορές το φλας,αμέσως μετά
2.Ανάβεις το δεξί και το αφήνεις να ανάψει όσες φορές θέλει ανάλογα με το δεύτερο ψηφίο του κωδικού σου
3.Ανάβεις αριστερό και κάνεις το ίδιο για το τρίτο ψηφίο
4.Ανάβεις δεξί για το τέταρτο.
Έτσι θα περαστεί στην μνήμη της μονάδας ο κωδικός που έχεις επιλέξει.

Τώρα σε περίπτωση που χάσεις το χειριστήριο
1.Γυρίζεις τον διακόπτη στο ον και περιμένεις να σταματήσει να χτυπά ο συναγερμός και να σταματήσεις να αναβοσβήνουν τα φλας.
2.Ξεκινώντας την διαδικασία όπως την περιγράψαμε ποιο πάνω ξεκινώντας βέβαια από το αριστερό φλας,βάζεις το κωδικό σου και ο συναγερμός βγαίνει οφ.

Αυτά...cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Νοε 21 2013, 23:21

cantona έγραψε:
Μπάμπη σε πήρα 2 φορές τηλ. αλλά δεν απάντησες Laughing  λοιπόν
Ευασθησία
1.Χειροκίνητα αφοπλίζεις την μονάδα πατώντας 2 φορές το κουμπί.
2.Γυρίζεις τον κλειδί ον-οφ-ον και μετά κρατάς πατημένο το κουμπί μέχρι να ηχήσει η σειρήνα(η εργοστασιακή ρύθμιση είναι το 3) πατώντας το κουμπί επιλέγεις από το 1 ως το 5
3.Μόλις επιλέξεις την ευαισθησία γυρίζεις το διακόπτη στο οφ για να το κρατήσει στην μνήμη,η σειρήνα θα ηχήσει μια φορά για επιβεβαίωση.

Χειροκίνητη αφόπλιση.
Κρατάς πατημένο για 1 δεύτερο το κουμπί και απενεργοποιείται,το ίδιο για να τον ενεργοποιήσεις αλλά έτσι τον θέτεις στην στην αυτόματη λειτουργία με το κλειδί.

Για την αφόπλιση με τα φλας.
Πρέπει πρώτα να περάσεις έναν 4ψηφιο κωδικό.

1,Χειροκίνητα αφοπλίζεις την μονάδα.
2.Γυρίζεις το κλειδί ον-οφ-ον-οφ-ον
3.Πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί μέχρι η σειρήνα να ηχήσει 3 φορές.

Μετά βάζεις τον κωδικό που θέλεις ως εξής
1.Ανάβεις αριστερό φλας π.χ ότι το πρώτο νούμερο από τον 4ψηφιο κωδικό είναι το 5,περιμένεις να ανάψει 5 φορές το φλας,αμέσως μετά
2.Ανάβεις το δεξί και το αφήνεις να ανάψει όσες φορές θέλει ανάλογα με το δεύτερο ψηφίο του κωδικού σου
3.Ανάβεις αριστερό και κάνεις το ίδιο για το τρίτο ψηφίο
4.Ανάβεις δεξί για το τέταρτο.
Έτσι θα περαστεί στην μνήμη της μονάδας ο κωδικός που έχεις επιλέξει.

Τώρα σε περίπτωση που χάσεις το χειριστήριο
1.Γυρίζεις τον διακόπτη στο ον και περιμένεις να σταματήσει να χτυπά ο συναγερμός και να σταματήσεις να αναβοσβήνουν τα φλας.
2.Ξεκινώντας την διαδικασία όπως την περιγράψαμε ποιο πάνω ξεκινώντας βέβαια από το αριστερό φλας,βάζεις το κωδικό σου και ο συναγερμός βγαίνει οφ.

Αυτά...cheers
σε ευχαριστω για τον κοπο που εκανες να γραψεις ολα αυτα (στο τηλ δεν εχω κανια αναπαντητη κλιση μηπως
εγραψες λαθος νουμερο )το μονο που δεν καταβαινω λες να βαλω εναν 4ψηφιο κωδικο αυτο πως θα το κανω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Νοε 21 2013, 23:52

Ας πούμε πως ο κωδικός που θέλεις να βάλεις είναι 7367.

1,Χειροκίνητα αφοπλίζεις την μονάδα.
2.Γυρίζεις το κλειδί ον-οφ-ον-οφ-ον
3.Πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί μέχρι η σειρήνα να ηχήσει 3 φορές.
4.Ανάβεις το αριστερό φλας πρώτα,περιμένεις να αναβοσβήσει 7 φορές,μετά καπάκι ανάβεις το δεξί για 3 φορές,μετά πάλι το αριστερό για 6 και τέλος το δεξί πάλι για 7.
Με αυτήν διαδικασία έχεις περάσει τον δικό σου κωδικό που φυσικά πρέπει να θυμάσαι.

Τώρα στην περίπτωση που χάσεις η δεν λειτουργεί για κάποιον λόγο το χειριστήριο σου,ανοίγεις το κεντρικό διακόπτη περιμένεις να σταματήσει να χτυπάει συναγερμός και να αναβοσβήνουν τα φλας και περνάς το κωδικό σου με την διαδικασία που σου έγραψα ποιο πάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalamaria
gold member
gold member
kalamaria

Ηλικία : 59
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ)
Registration date : 18/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ Νοε 22 2013, 14:08

μπροβο με εσωσες σε ευχαριστω (οταν η μανα μου με ελεγε να μαθω αγγλικα εγω επαιζα μπαλα...να τωρα)Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:26

Αν υπάρχει κανείς ψημένος κ έτοιμος για sr-900 με περιμετρικό στα 300 να μου το πει, ήμαστε 3 φίλοι έτοιμοι με τα λεφτά στο χέρι κ αν γίνουμε περισσότεροι θα ρίξουμε την τιμή πιο κάτω μου είπαν.
Αν βάλουμε κ το anti-hijack θα πάει κάνα 20-23 ακόμη. πείτε αν υπάρχει κανείς ακόμη έτοιμος να πάρουμε καλύτερο ντιλ. Από Ελλάδα είναι η αγορά να μην φοβόμαστε κ τελωνεία να έχουμε κ μια απόδειξη για εγγύηση.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:31

tazakos έγραψε:

Αν βάλουμε κ το anti-hijack θα πάει κάνα 20-23 ακόμη. πείτε αν υπάρχει κανείς ακόμη έτοιμος να πάρουμε καλύτερο ντιλ. Από Ελλάδα είναι η αγορά να μην φοβόμαστε κ τελωνεία να έχουμε κ μια απόδειξη για εγγύηση.


Ταζ τι ειναι το anti-hijack Question 

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33ncnm10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33e6ee10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 63u2ip10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Amzm8k10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:32

tazakos έγραψε:
Αν υπάρχει κανείς ψημένος κ έτοιμος για sr-900 με περιμετρικό στα 300 να μου το πει, ήμαστε 3 φίλοι έτοιμοι με τα λεφτά στο χέρι κ αν γίνουμε περισσότεροι θα ρίξουμε την τιμή πιο κάτω μου είπαν.
Αν βάλουμε κ το anti-hijack θα πάει κάνα 20-23 ακόμη. πείτε αν υπάρχει κανείς ακόμη έτοιμος να πάρουμε καλύτερο ντιλ. Από Ελλάδα είναι η αγορά να μην φοβόμαστε κ τελωνεία να έχουμε κ μια απόδειξη για εγγύηση.


Τοποθετηση;

Εγω μεσα ειμαι Γιάννη μακάρι να πέσει κ αλλο η τιμη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:33

loverdos11 έγραψε:
tazakos έγραψε:

Αν βάλουμε κ το anti-hijack θα πάει κάνα 20-23 ακόμη. πείτε αν υπάρχει κανείς ακόμη έτοιμος να πάρουμε καλύτερο ντιλ. Από Ελλάδα είναι η αγορά να μην φοβόμαστε κ τελωνεία να έχουμε κ μια απόδειξη για εγγύηση.


Ταζ τι ειναι το anti-hijack Question 

Αυτο που κόβει τον κινητήρα Αντώνη εσυ το εχεις αυτο ή ειναι περιττό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:36

το anti-hijack είναι είσαι στο μπαλκόνι κ βλέπεις κάποιον να φεύγει με το στρομ σου. πατάς ένα κουμπί κ σβήνει το μηχανάκι κ χτυπάει λυσσασμένα ο συναγερμός.

Γαμεί δλδ!

Τοποθέτηση δεν είναι στην τιμή, αγορά προσέγγισα ένα μαγαζί φιλικά προσκείμενο κ μου λέει τόσο κ αν μαζευτείτε να ζητήσω κ κάτι παραπάνω. Το φτηνότερο που βρίσκουμε από ιμπέι είναι 270 πάνω κάτω αλλά με ρίσκο τελωνείου, αποδείξεων-εγγυήσεων κ λέμε να τα αφήσουμε Ελλάδα τα φράγκα. Όσοι ψήνεστε πείτε..τοποθέτηση θα κάνω μόνος μου εγώ στο μπίφερ πχ....φαντάζομαι κ στο στρομ ψιλοεύκολο ή ψιλοφτηνό θα είναι να μπει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:37

BLaCkXs.... έγραψε:

Αυτο που κόβει τον κινητήρα Αντώνη εσυ το εχεις αυτο ή ειναι περιττό;

Αν ειναι αυτο που όταν εχεις οπλισμένο τον συναργεμό δεν αφήνει να παρει μπρος η μηχανή ναι το εχω.
Πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει αλλιως θα βαζει μπρος τη μηχανη και θα φευγει και απλώς θα βαραει και ο συναργεμός παράλληλα.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33ncnm10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33e6ee10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 63u2ip10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Amzm8k10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:40

tazakos έγραψε:
το anti-hijack είναι είσαι στο μπαλκόνι κ βλέπεις κάποιον να φεύγει με το στρομ σου. πατάς ένα κουμπί κ σβήνει το μηχανάκι κ χτυπάει λυσσασμένα ο συναγερμός.

Αλλη μια ερώτηση Ταζ.
Το κουμπί που λες ειναι στο κοντρολ που δίνει ή εχεις και αλλο εξτρα.
Αν θέλω μπορώ να πάρω και γω μόνο το anti-hijack Question 

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33ncnm10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33e6ee10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 63u2ip10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Amzm8k10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:40

tazakos έγραψε:
το anti-hijack είναι είσαι στο μπαλκόνι κ βλέπεις κάποιον να φεύγει με το στρομ σου. πατάς ένα κουμπί κ σβήνει το μηχανάκι κ χτυπάει λυσσασμένα ο συναγερμός.

Γαμεί δλδ!

Τοποθέτηση δεν είναι στην τιμή, αγορά προσέγγισα ένα μαγαζί φιλικά προσκείμενο κ μου λέει τόσο κ αν μαζευτείτε να ζητήσω κ κάτι παραπάνω. Το φτηνότερο που βρίσκουμε από ιμπέι είναι 270 πάνω κάτω αλλά με ρίσκο τελωνείου, αποδείξεων-εγγυήσεων κ λέμε να τα αφήσουμε Ελλάδα τα φράγκα. Όσοι ψήνεστε πείτε..τοποθέτηση θα κάνω μόνος μου εγώ στο μπίφερ πχ....φαντάζομαι κ στο στρομ ψιλοεύκολο ή ψιλοφτηνό θα είναι να μπει.

Επειδη παλιότερα είχα βρει μάστορα που μ τ έδινε 350 με περιμετρικό καλωδιωση suzuki και τοποθετηση θα πάω να τον ρωτησω εαν πάρουμε πχ 5 κομμάτια τι καλυτερο μπορει να μας κανει

Μακάρι να μαζευτούμε περισσότερα ατομα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:45

loverdos11 έγραψε:
tazakos έγραψε:
το anti-hijack είναι είσαι στο μπαλκόνι κ βλέπεις κάποιον να φεύγει με το στρομ σου. πατάς ένα κουμπί κ σβήνει το μηχανάκι κ χτυπάει λυσσασμένα ο συναγερμός.

Αλλη μια ερώτηση Ταζ.
Το κουμπί που λες ειναι στο κοντρολ που δίνει ή εχεις και αλλο εξτρα.
Αν θέλω μπορώ να πάρω και γω μόνο το anti-hijack Question 

Αντώνη το κόψιμο του κινητήρα ειναι αυτο που λεει ο γιαννης και ειναι αυτο http://www.moto-accessories.gr/products/axesouar_sunagermon/reles_gia_mploko_kinetera_scorpio_rid_5

Εσυ το εχεις ηδη οπως λες απλα ειναι λειτουργία απο το κοντρόλ το κόψιμο εν κινηση ψαξτο στις οδηγίες εαν υπαρχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:52

BLaCkXs.... έγραψε:
loverdos11 έγραψε:
tazakos έγραψε:
το anti-hijack είναι είσαι στο μπαλκόνι κ βλέπεις κάποιον να φεύγει με το στρομ σου. πατάς ένα κουμπί κ σβήνει το μηχανάκι κ χτυπάει λυσσασμένα ο συναγερμός.

Αλλη μια ερώτηση Ταζ.
Το κουμπί που λες ειναι στο κοντρολ που δίνει ή εχεις και αλλο εξτρα.
Αν θέλω μπορώ να πάρω και γω μόνο το anti-hijack Question 

Αντώνη το κόψιμο του κινητήρα ειναι αυτο που λεει ο γιαννης και ειναι αυτο http://www.moto-accessories.gr/products/axesouar_sunagermon/reles_gia_mploko_kinetera_scorpio_rid_5

Εσυ το εχεις ηδη οπως λες απλα ειναι λειτουργία απο το κοντρόλ το κόψιμο εν κινηση ψαξτο στις οδηγίες εαν υπαρχει

Είναι έχτρα και κουμπώνει πάνω στο συναγερμό και το διαχωρίζεσαι από το τηλεχειριστήριο του συναγερμού .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:54

Το εχω τελικά. merci 

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33ncnm10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33e6ee10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 63u2ip10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Amzm8k10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:56

tazakos έγραψε:
το anti-hijack είναι είσαι στο μπαλκόνι κ βλέπεις κάποιον να φεύγει με το στρομ σου. πατάς ένα κουμπί κ σβήνει το μηχανάκι κ χτυπάει λυσσασμένα ο συναγερμός.

Γαμεί δλδ!

Τοποθέτηση δεν είναι στην τιμή, αγορά προσέγγισα ένα μαγαζί φιλικά προσκείμενο κ μου λέει τόσο κ αν μαζευτείτε να ζητήσω κ κάτι παραπάνω. Το φτηνότερο που βρίσκουμε από ιμπέι είναι 270 πάνω κάτω αλλά με ρίσκο τελωνείου, αποδείξεων-εγγυήσεων κ λέμε να τα αφήσουμε Ελλάδα τα φράγκα. Όσοι ψήνεστε πείτε..τοποθέτηση θα κάνω μόνος μου εγώ στο μπίφερ πχ....φαντάζομαι κ στο στρομ ψιλοεύκολο ή ψιλοφτηνό θα είναι να μπει.

αν έχεις και τη φύσα που κουμπώνει απευθείας στο strom δε κόβεις ράβεις τίποτα και είναι πάρα πολύ απλός στη τοποθέτηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 19:56

Εσείς που τον έχετε είστε απόλυτα ευχαριστημένοι;τον προτείνετε;Γτ τα λεφτα δεν ειναι και λίγα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 20:01

Εγώ τον έβαλα πριν ένα χρόνο από Αμερική . με τα όλα του
Επειδή δεν έχω εμπειρία με άλλους επώνυμους συναγερμούς δεν μπορώ να φέρω κάποια άποψη για σύγκριση.
Τα σπάει ο περιμετρικός αν πάνε να σου πάρουμε τα περιφερικά
Και πλέον έχω ξεσπάσει το κλείδωσε ξεκλείδωσε άπλα έχεις το τηλεχειριστήριο στη τσέπη και σε αναγνωρίζει όταν πας κοντά και βάζεις το κλειδί και φεύγεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 20:04

BLaCkXs.... έγραψε:
Εσείς που τον έχετε είστε απόλυτα ευχαριστημένοι;τον προτείνετε;Γτ τα λεφτα δεν ειναι και λίγα.....

Εμενα μου εφτασε 400 με 430 μαζί με τοποθέτηση, εξτρα πλεξουφα που κουμπώνει στην φίσα της μηχανής και anti-hijack ,περιμετρικό.
Νομίζω ότι αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του .
Το κοντρολ του πιάνει στον 5 όροφο με την μηχανη στην πιλοτή, γάτα δεν μπορει να κατσει στην σελα , εχεις ενδειξη στο κοντρολ για το λογο που χτυπησε ο συναργεμός, το κοντρολ εχει επαναφορτιζομενη μπαταρια που κραταει περιπου 1 μηνα, κ.α What a Face 

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33ncnm10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33e6ee10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 63u2ip10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Amzm8k10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 20:08

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας

Δυο τελευταίες ερωτήσεις εαν χτυπήσει το περιμετρικό στο τηλεχειριστήριο έρχεται ειδοποίηση ή μονο εαν χτυπήσει ο συναγερμος;

Απο θεμα μπαταρίας μηχανης είχατε ποτε κανένα πρόβλημα να τη "φάει" δίχως λόγο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 20:19

Το περιμετρικό όταν πας κοντά κανει εναν ήχο που σε προειδοποιεί , αν το αγνωήσεις τοτε βαράει ο συναργεμός και τότε σε ειδοποιεί και στο κοντρολ ότι ειναι απο τον περιμετρικό.
κοντεύω 2 χρόνια που τον εχω βάλει και δεν εχω κανενα θέμα μεχρι στιγμης με την μπαταρία μου.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33ncnm10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 33e6ee10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 63u2ip10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Amzm8k10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koymentakos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
koymentakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 17/03/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 22:32

παιδια ο συναγερμος ειναι κορυφη..τον ειχα στο στρομ και τον ξυλωσα και μπηκε πλεον στο μπιφερ.
εχει δικια του backup μπαταρια και δε δημιουργει κανενα προβλημα.
το περιμετρικο ειναι κορυφη και εχεις τη δυνατοτητα προσαρμογης της ευαισθησιας του.
αν βγει δε σε αυτην την τιμη οποιος θελει να βαλει συναγερμο και το σκεφτεται προτεινω ανεπιφυλακτα να βαλει εναν απο τους κορυφαιους τον sri-900
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ Απρ 24 2014, 22:34

Ο συναγερμός είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Το λέει η τιμή του άλλωστε και τα χρήματα αυτα τα αξίζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
 

scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 11 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: