Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
goufh

goufh

Ηλικία : 51
Τόπος : ΜΑΡΟΥΣΙ
Registration date : 17/01/2008

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...ton sri500    scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 17 2012, 22:52

terino έγραψε:
gmavrid έγραψε:
tazakos έγραψε:
θέλω κ εγώ γαμώ τον μέτα μου!

Νιανια νιανιανια!!!

Σήμερα το πρωί πήγα να πάτω το αυτο και της έριξα μια ψιλή κλωτσιά
στο πίσω ελαστικό για δοκιμή... Άρχισε να σκούζει...
Το αναφέρω αφού μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφετε...

Στο θέμα του περιμετρικού το έχω στο ένα click κάτω από τη μέση...
Αντιδρά το 0.5-1 μέτρο απόσταση...
Η αλήθεια είναι πως αν είναι παρκαρισμένη σε σειρά με μοτό ή σε πεζοδρόμιο
κτλ. είναι λίγο εκνευριστικό, αλλά συνήθως επιλέγω να απενεργοποιώ το
περιμετρικό σε τέτοιες συνθήκες...

Ταζ απορώ με τόσα μπλιμπλίκια πως σου ξέφυγε ο συναγερμός! Laughing

Γιώργο μία από τα ίδια, με ελαφριά κλωτσιά παίρνει μπρος και ο δικός μου... γέρος βέβαια πλέον, SRi-500 φοράω. Δεν θυμάμαι πόσο το έχω γυρισμένο το ποτενσιόμετρο του περιμετρικού, δεν το είχα προσέξει ιδιαίτερα. Όταν το ρύθμιζα πάντως είχα τσεκάρει να έχει εμβέλεια κάτι λιγότερο από μέτρο... 6 χρόνια δεν με έχει προβληματίσει ποτέ. Το μόνο εκνευριστικό με αυτό το συναγερμό είναι ότι ξελιγώνει γρήγορα και εύκολα τη μπαταρία του χειριστηρίου. Τη λύση βέβαια την έδωσε το ΙΚΕΑ με τις μπαταρίες του! Very Happy
......ton topo8etisa stin oupa kolita sto piso fanari meto moxliko pou uparxi logo apostasis apo to stant xtipai kai sto klasimo !!!! oso gia to kontrol yparxi kai epanafortizomeno adiavroxo!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Μαρ 19 2012, 12:35

goufh έγραψε:
......ton topo8etisa stin oupa kolita sto piso fanari meto moxliko pou uparxi logo apostasis apo to stant xtipai kai sto klasimo !!!!
πίσω φανάρι και μοχλικό; δεν το κατάλαβα...παίζει φώτο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Μαρ 27 2012, 15:26

μηπως καποιος απο εδω μεσα φοραει τον παρακατω συνεγερμο και αν ναι αξιζει να δωσουμε κατι παραπανω απο το να τοποθετησουμε τον sr i-900?

ο συνεγερμος ειναι αυτος...SR-i1100SE

http://www.karafinas.gr/shop/greek/ProductDet.asp?PID=1001&CatID=444&CatPosition=371
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Μαρ 28 2012, 01:52

Mου φαίνεται πως πληρώνεις κάποια συνδρομή για rlink account, ώστε να δουλεύει η εύρεση με gps!
Από εκεί και πέρα διαθέτει όλα όσα έχει και ο 900.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Απρ 06 2012, 10:38

captain george έγραψε:
terino έγραψε:
Παίδες τον φοράω αυτόν τον συναγερμό τρία χρόνια τώρα... Ότι θέλετε με ρωτάτε!

Σου έχει κάνει ποτέ ψευτοσυναγερμούς, μην αναγνωρίζοντας το τηλεχειριστήριο του?
Εγώ τον έχω ένα 2μηνο και 3-4 φορές όταν βάζω το κλειδί στην κλειδαρια μου έχει κάνει συναγερμό σαν να μην το αναγνωρίζει αμέσως.

εβαλα και εγω λοιπον τον εν λογω συνεγερμο και μου φαινεται πολυ καλος...
στο θεμα μου τωρα...εχω και εγω το ιδιο περιστατικο...εβαλα το κλειδι το πρωι στη κλειδαρια και αρχισε να βαραει...σαν να μην αναγνωρισε αμεσως το χειριστηριο...τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση????
να σημειωσω οτι το εχω αυτοματο κλειδωμα και οχι manual..

ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Απρ 06 2012, 16:29

Είναι θέμα σε ποιό σημείο είναι η κεραία RFID για να εκπέμπει και λαμβάνει καλύτερα! ...και επίσης το μπρελόκ να μην είναι καραχωμένο σε σακίδια κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Απρ 06 2012, 17:04

Ή μπορει και καποια φορα να μην προλαβει να το αναγνωρισει (και εγω το εχω παθει..)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 03:17

Παιδια θα σκασω,επεσα σε μια λακουβα κ αρχισε μα χτυπαει ο συνεγερμος,σταματησα τον απενεργοππιησα κ μετα τον ενεργπποιησα ξανα αλλα μονο απο το κοντρολ,απο το κλειδει δεν ακουει καμια εντολη,τι να κανω;εχω σκασει βριαδιατικα..εκανα κ reset αλλα τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 04:08

Η εγκατάσταση έχει γίνει σωστά;
Αυτό με το κλειδί δεν το κατάλαβα...το χειριστήριο κάνει ουσιαστικά όλη τη δουλεία!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την msp στις Κυρ Απρ 08 2012, 04:22, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 04:09

pantwd έγραψε:
Παιδια θα σκασω,επεσα σε μια λακουβα κ αρχισε μα χτυπαει ο συνεγερμος,σταματησα τον απενεργοπoιησα κ μετα τον ενεργoποιησα ξανα αλλα μονο απο το κοντρολ,απο το κλειδι δεν ακουει καμια εντολη,τι να κανω;εχω σκασει βραδιατικα..εκανα κ reset αλλα τιποτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 04:17

msp έγραψε:
Η εγκατάσταση έσχει γίνει σωστά;
Αυτό με το κλειδί δεν το κατάλαβα...το χειριστήριο κάνει ουσιαστικά όλη τη δουλεία!
η εγκατασταση εγινε σε ηλεκτρολογο που συνεργαζεται με τον μηχανικο μου...
μετα απο την λακουβαπου επεσα που ηταν λιγο γερη,αρχισε να σκουζει ο συνεγερμος ενω ημουν εν κινηση...σταματαω να δω τι συνεβει...βγαζω το κλειδι απο την μιζα και σταματαει...μετα παω να ξαναβαζω τη μηχανη μπροστα και στα καπακια τη σβηνω...ενω θα επρεπε να μπει σε auto alarm απο τη στιγμη που εβγαλα το κλειδι...δεν μπηκε...ετσι τον βαζω σε manual alarm και κατοπιν βαζω το κλειδι στημιζα ξανα αλλα δεν απενεργοποιηται παρα μονο μετα απο καποια δευτερα...αναβοσβηνει η κεραια μαζι με την ενδυξη του λουκετου που παραμενει κλειδωμενο...αρα το συμπερασμα ειναι οτι οπλιζει κ ξεοπλιζει μονο απο το κοντρολ πλεον...τι να κανω????σαν να μην διαβαζει τη μιζα φαινεται...υπαρχει περιπτωση να ξεκουμπωσε καποιο καλωδιο που ενωνει τη μιζα με το συνεγρμο?η απλα την ακουσε ο scorpio με τη λακουβα??τι διαλο, τοσο ευαισθητος μπορει να ειναι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 04:25

Χμ αρχίζω να υποπτεύομαι πως έχει φύγει κάποιο καλώδιο.
Ακριβώς επειδή το κλειδί απλά δίνει σήμα για ενεργοποίηση και απενεργοποίηση σημαίνει πως εφόσον πλέον δεν δουλεύει κάπου δεν κλείνει το κύκλωμα.
Ο συναγερμός τοποθετήθηκε με φύσα; Τα καλώδιά του έχουν λίγα μπόσικα, ώστε αν τεντωθούν απότομα για τυχαίο λόγο κάποιο από αυτά να μην κοπεί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 04:33

ναι εβαλα και την φισα που δινει για το στρομ,το μονο που μου ειπε ειναι οτι απο καπου απο το πισω μερος εκλεψε απο ενα μικρο καλωδιο που δεν θυμαμαι τι μου ειπε...τα καλωδια ειναι νοικοκυρεμενα απο οσο μπορω να καταλαβω και δεν φαινονται να ειναι τεντομενα καπου...τα μονα που περισσευουνε ειναι ενα καλωδιο με μια μικρη φισα και ενα καλωδιο κλειστο...σαν να ειναι αναμονες ισως για το κλειδωμα του κινητηρα που δεν εβαλα...αλλα αυτα ηταν ετσι απο πριν ενω δουλευε σωστα...απορια μου τωαρα...αν το παθαινα αυτο και ειχα και κλειδωμα του κινητηρα,τι θα γινοτανε?θα μου εσβηνε και θα καρφωνομουνα πουθενα??? Question
υπαρχει περιπτωση να τα επαιξε η κεντρικη μοναδα????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 04:47

Αν έβαλες φύσα του Στρομ δεν θα έπρεπε να κλέψεις τίποτα με κανένα άλλο καλώδιο scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 8117
Δυστυχώς αν είχες το μπλοκάρισμα κινητήρα θα σου έσβυνε η μηχανή!

Aν δεις στο εγχειρίδιο http://www.bikebone.com/PDF/SR-i900instructionsV9.1.pdf

Οι μόνες επαφές με ρεύμα είναι το καλώδιο με την ασφάλεια που πάει στο θετικό πόλο της μπαταρίας και η φύσα. Άλλο καλώδιο παροχής δεν παίζει και από εκεί και πέρα όλα τα άλλα είναι 1. καλώδιο λεπτό με φυσάκι της RFID κεραίας 2. Καλώδιο με φαρδυά φύσα που καταλήγει σε 2 μικρά φυσάκια. Το φαρδύ μπαίνει στον συναγερμό και τα 2 φυσάκια στην άλλη άκρη είναι για περιμετρικό και σβύσιμο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 12:37

msp έγραψε:
Αν έβαλες φύσα του Στρομ δεν θα έπρεπε να κλέψεις τίποτα με κανένα άλλο καλώδιο scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 8117
Δυστυχώς αν είχες το μπλοκάρισμα κινητήρα θα σου έσβυνε η μηχανή!

Aν δεις στο εγχειρίδιο http://www.bikebone.com/PDF/SR-i900instructionsV9.1.pdf

Οι μόνες επαφές με ρεύμα είναι το καλώδιο με την ασφάλεια που πάει στο θετικό πόλο της μπαταρίας και η φύσα. Άλλο καλώδιο παροχής δεν παίζει και από εκεί και πέρα όλα τα άλλα είναι 1. καλώδιο λεπτό με φυσάκι της RFID κεραίας 2. Καλώδιο με φαρδυά φύσα που καταλήγει σε 2 μικρά φυσάκια. Το φαρδύ μπαίνει στον συναγερμό και τα 2 φυσάκια στην άλλη άκρη είναι για περιμετρικό και σβύσιμο!
φιλε msp σε ευχαριστω παρα πολυ που νυχτιακτικα ασχοληθηκες με το προβλημα μου...θα κατσω σημερα να το παλεψω μονος μου κ αν δεν τα καταφερω αυριο πρωι πρωι παω στον ηλεκτρολογο να το δει...

Υ.Γ συνεγερμος,πλεξουδα,περιμετρικο κ εγκατασταση μου πηρε 400 ευρω...δεν ημουνα μπροστα οταν μου τον τοποθετησε,απλα οταν μου εδειξε ολο το κουτι του συνεγρμου,μου εδειξε κ την εξτρα καλωδιωση πλεξουδα που μου ειπε οτι με αυτην δεν θα χρειαστει κοψε ραψε οποτε ελπιζω να μην με δουλεψε κ να μου εκανε αλχημειες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 19:26

pantwd έγραψε:
captain george έγραψε:
terino έγραψε:
Παίδες τον φοράω αυτόν τον συναγερμό τρία χρόνια τώρα... Ότι θέλετε με ρωτάτε!

Σου έχει κάνει ποτέ ψευτοσυναγερμούς, μην αναγνωρίζοντας το τηλεχειριστήριο του?
Εγώ τον έχω ένα 2μηνο και 3-4 φορές όταν βάζω το κλειδί στην κλειδαρια μου έχει κάνει συναγερμό σαν να μην το αναγνωρίζει αμέσως.

εβαλα και εγω λοιπον τον εν λογω συνεγερμο και μου φαινεται πολυ καλος...
στο θεμα μου τωρα...εχω και εγω το ιδιο περιστατικο...εβαλα το κλειδι το πρωι στη κλειδαρια και αρχισε να βαραει...σαν να μην αναγνωρισε αμεσως το χειριστηριο...τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση????
να σημειωσω οτι το εχω αυτοματο κλειδωμα και οχι manual..

ευχαριστω...
σε αντιστοιχη δικη μου περιπτωση οταν το τηλεχειριστηριο ειναι μαζι με το κλειδι πανω στον διακοπτη δεν επικοινωνει ωστε να αφοπλισει και βεβαια χτυπαει. Βαζοντας το τηλεχειριστηριο σε αλλο μπρελοκ και στην τσεπη μου ή στο tankbag, τοτε ολα δουλευουν ρολοι.
ιδια περιπτωση αντιμετωπισε και αλλο μελος μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 19:48

pantwd έγραψε:
ναι εβαλα και την φισα που δινει για το στρομ,το μονο που μου ειπε ειναι οτι απο καπου απο το πισω μερος εκλεψε απο ενα μικρο καλωδιο που δεν θυμαμαι τι μου ειπε...τα καλωδια ειναι νοικοκυρεμενα απο οσο μπορω να καταλαβω και δεν φαινονται να ειναι τεντομενα καπου...τα μονα που περισσευουνε ειναι ενα καλωδιο με μια μικρη φισα και ενα καλωδιο κλειστο...σαν να ειναι αναμονες ισως για το κλειδωμα του κινητηρα που δεν εβαλα...αλλα αυτα ηταν ετσι απο πριν ενω δουλευε σωστα...απορια μου τωαρα...αν το παθαινα αυτο και ειχα και κλειδωμα του κινητηρα,τι θα γινοτανε?θα μου εσβηνε και θα καρφωνομουνα πουθενα??? Question
υπαρχει περιπτωση να τα επαιξε η κεντρικη μοναδα????

Φίλε μου, επειδη και εγω τον τοποθέτησα μονος μου με την φύσα για το strom, δεν θα έπρεπε να περισσευει κανενα καλώδιο αλλά δεν θα έπρεπε να κλέψει ρευμα με κλέφτη επίσης! όλα είναι νυκοκοιρεμλενα με φύσες, εαν όντως χρησιμοποίησε την πλεξουδα για strom, και τα μόνα καλώδια που "περισσεύουν " ειναι αυτα για το μπλοκάρισμα του κινητήρα, τα οποια κουμπώνουν πάνω στο σώμα του συναγερμού και δεν ειναι πάνω στην καλωδίωση που δινει για το strom...κατι μου βρωμάει εαν αναφέρεις οτι έκλεψε ρευμα από κάπου!!!
Πάντως για να μην αναγνωρίζει το κλειδί και να χρειάζεται να οπλιζεις-ξεοπλίζεις με το χειριστήριο κατα 99,99% ειναι η φύσα που παίρνεις ρευμα από το κωλοφάναρο...ο συναγερμός δεν "καταλαβαίνει" το πότε βάζεις εσυ το κλειδί στην μίζα αλλά "βλέπει" το πότε αναβει το κωλοφάναρο και αναλόγως πράττει...δηλαδή βαζωντας εσυ το κλειδί στην μίζα, αναβει το κωλοφάναρο και έτσι απενεργοποιείται ο συναγερμός και αντιστροφα όταν βγαζεις το κλειδι από την μίζα, σβήνει το κωλοφάναρο και ενεργοποιείται ο συναγερμός! Στην περιπτωσή σου μάλλον κουνηθηκε η φυσα που βάλατε και ο συναγερμος "ειδε" οτι έσβησε το κωλοφάναρο, δηλαδή έβγαλες το κελιδί από την μίζα και οπότε άρχισε να χτυπάει γιατί ίσως το χειρηστήριο ηταν σε σημειο που δεν έπιανε!


pantwd έγραψε:
Υ.Γ συνεγερμος,πλεξουδα,περιμετρικο κ εγκατασταση μου πηρε 400 ευρω...δεν ημουνα μπροστα οταν μου τον τοποθετησε,απλα οταν μου εδειξε ολο το κουτι του συνεγρμου,μου εδειξε κ την εξτρα καλωδιωση πλεξουδα που μου ειπε οτι με αυτην δεν θα χρειαστει κοψε ραψε οποτε ελπιζω να μην με δουλεψε κ να μου εκανε αλχημειες...

400ευρω ευρω για όλα αυτά είναι πάρα πολλά...εμενα όλα τα παραπάνω χωρίς τοποθετηση μου κόστισαν 320ευρω και την τοποθέτηση την έκανα μόνος μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 19:55

λοιπον παιδια σημερα εκατσα και ελυσα τα πισω φτερο για να μου δωσει χερι να μπω και να δω τις καλωδιωσεις....
το συμπερασμα μου...πλεξουδα plug & play για v strom δεν ειδα να υπαρχει...δλδ αυτο που ειδα ειναι κατι Τ 4σε αριθμο που εχει κλεψει ρευμα και τα καλωδια ειναι 2 γκρι ενα πορτοκαλι και ενα μαυρο...αρα πρεπει να ειναι η στανταρ πλεξουδα που δινει η scorpio για ολα τα μποντελα...συμπερασμα, μαλλον αλλα μου ειπε και αλλα εκανε... Evil or Very Mad

στο προβλημα μου...δεν καταφερα τελικα τπτ...εκανα reset στο κοντρολακι...εκανα επανεγκατασταση και στο συναγερμο αλλα τπτ...μαλλον δεν λυνεται το προβλημα μου και βλεπω να χρησιμοποιω την εγγυηση αλλα και σωματικη βια.... XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 20:09

pantwd έγραψε:
λοιπον παιδια σημερα εκατσα και ελυσα τα πισω φτερο για να μου δωσει χερι να μπω και να δω τις καλωδιωσεις....
το συμπερασμα μου...πλεξουδα plug & play για v strom δεν ειδα να υπαρχει...δλδ αυτο που ειδα ειναι κατι Τ 4σε αριθμο που εχει κλεψει ρευμα και τα καλωδια ειναι 2 γκρι ενα πορτοκαλι και ενα μαυρο...αρα πρεπει να ειναι η στανταρ πλεξουδα που δινει η scorpio για ολα τα μποντελα...συμπερασμα, μαλλον αλλα μου ειπε και αλλα εκανε... Evil or Very Mad

στο προβλημα μου...δεν καταφερα τελικα τπτ...εκανα reset στο κοντρολακι...εκανα επανεγκατασταση και στο συναγερμο αλλα τπτ...μαλλον δεν λυνεται το προβλημα μου και βλεπω να χρησιμοποιω την εγγυηση αλλα και σωματικη βια.... XYLO

To προβλημα κατα 99%, οπως σου έγραψα παραπάνω, ειναι στον κλεφτη (αφου δεν υπάρχει φύσα) που παίρνει ρευμα από το κωλοφάναρο...θα κοιταξω αργοτερα το manual να σου πω ποιο καλώδιο ακριβως ειναι!


Παντως εκτος του οτι τα 400ευρω που έδωσες ειναι πολλά, το να σου κάνει και τετοιο θεμα με την "πλεξούδα", ειναι πολύ βαρυ...από ποιον "επαγγελματια" τον ψώνισες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 20:14

nikos147 έγραψε:
pantwd έγραψε:
λοιπον παιδια σημερα εκατσα και ελυσα τα πισω φτερο για να μου δωσει χερι να μπω και να δω τις καλωδιωσεις....
το συμπερασμα μου...πλεξουδα plug & play για v strom δεν ειδα να υπαρχει...δλδ αυτο που ειδα ειναι κατι Τ 4σε αριθμο που εχει κλεψει ρευμα και τα καλωδια ειναι 2 γκρι ενα πορτοκαλι και ενα μαυρο...αρα πρεπει να ειναι η στανταρ πλεξουδα που δινει η scorpio για ολα τα μποντελα...συμπερασμα, μαλλον αλλα μου ειπε και αλλα εκανε... Evil or Very Mad

στο προβλημα μου...δεν καταφερα τελικα τπτ...εκανα reset στο κοντρολακι...εκανα επανεγκατασταση και στο συναγερμο αλλα τπτ...μαλλον δεν λυνεται το προβλημα μου και βλεπω να χρησιμοποιω την εγγυηση αλλα και σωματικη βια.... XYLO

To προβλημα κατα 99%, οπως σου έγραψα παραπάνω, ειναι στον κλεφτη (αφου δεν υπάρχει φύσα) που παίρνει ρευμα από το κωλοφάναρο...θα κοιταξω αργοτερα το manual να σου πω ποιο καλώδιο ακριβως ειναι!


Παντως εκτος του οτι τα 400ευρω που έδωσες ειναι πολλά, το να σου κάνει και τετοιο θεμα με την "πλεξούδα", ειναι πολύ βαρυ...από ποιον "επαγγελματια" τον ψώνισες?
φιλε μου σε ευχαριστω πολυ και περιμενω να μου πεις ποιο χρωμα ειναι να δω αν τελικα καταφερω κατι μονος μου...μακαρι να ειναι αυτο και να λυθει το προβλημα μου επιτελους.-
οσο για τον επεγγελματια μολις παω αυριο να ζητησω το λογο κα να δω τι θα πει...θα ανακοινωσω ποιος ειναι...αναλογα την αυριανη συμπεριφορα του...βλεπω να παιζουμε ''μπουνιες'' ΜΕΓΑΛΗ εβδομαδα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 20:39

nikos147 έγραψε:
Παντως εκτος του οτι τα 400ευρω που έδωσες ειναι πολλά, το να σου κάνει και τετοιο θεμα με την "πλεξούδα", ειναι πολύ βαρυ...από ποιον "επαγγελματια" τον ψώνισες?
η τιμη που τον βρισκεις στην ελλαδα ειναι 350+το περιμετρικο ρανταρ+την πλεξουδα για το στρομ+εργασια, οποτε τα 400 ειναι αναμενωμενη τιμη ΑΝ βαλει ολα τα παραπανω και κανει σωστη δουλεια!!
αν πληρωσες ανταπτορα για την πλεξουδα αλλα αυτος δεν την εβαλε και εσφαξε την μαμα πλεξουδα ειναι τραγικο απο μονο του και θελει Πασχαλιατικο χεσιμο και βεβαια απαιτηση να αποκατασταθει η ζημια και να μπει ο ανταπτορας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 20:47

Θεωρώ πως έπρεπε να παραγγείλεις από τον Αμερικάνο που σου βάζει και στην τιμή την φύσα και δεν χρειάζεται να κόψεις κανένα καλώδιο και ούτε κλέφτες ούτε Αλί Μπαμπά. Τον τύπο πρέπει να τον ξεχέσεις, γιατί αν είχες και το σβύσιμο μηχανής, θα μπορούσε να γίνει ατύχημα! Το λέω πραγματικά και όσο περνάει ο καιρός το βέπω και το ζω...όσοι έχετε ανάγκη ζητείστε βοήθεια από συμφορουμίτες γιατί τελικά ηλεκρολόγοι και μηχανικοί κάνουν πολλές μαϊμουδιές! Επίσης το σβύσιμο μηχανής ασε να στο εγκαταστήσουμε εμείς μετά το Πάσχα χωρίς κοψίματα κτλ. Πληροφορίες από κοντά και με πμ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 21:21

mavras έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Παντως εκτος του οτι τα 400ευρω που έδωσες ειναι πολλά, το να σου κάνει και τετοιο θεμα με την "πλεξούδα", ειναι πολύ βαρυ...από ποιον "επαγγελματια" τον ψώνισες?
η τιμη που τον βρισκεις στην ελλαδα ειναι 350+το περιμετρικο ρανταρ+την πλεξουδα για το στρομ+εργασια, οποτε τα 400 ειναι αναμενωμενη τιμη ΑΝ βαλει ολα τα παραπανω και κανει σωστη δουλεια!!

Με συγχωρείς αλλά εγω πέρυσι πήρα το πακετο sri-900 μαζι με ενσωματωμενη backup μπαταρια, χειριστήριο και πλεξούδα για v-strom στα 317ευρώ και με άλλα 33ευρω, δηλαδή σύνολο 350, μου έδιναν και τον περιμετρικό, τον οποιον όμως δεν ειχαν εκεινη την περιοδο και δεν ηξεραν πότε θα τον είχαν στα χέρια τους, οπότε και εγω προτιμησα να μην περιμένω και δεν τον πήρα...επίσης με έστελναν σε εναν δικό τους που με 30ευρώ θα μου έκανε και την τοποθετηση αλλά εγω προτιμησα να τον τοποθετησω μόνος μου! Άρα τα 400ευρω ειναι αρκετά χρήματα για τα ίδια πράγματα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 21:31

nikos147 έγραψε:
mavras έγραψε:
nikos147 έγραψε:
Παντως εκτος του οτι τα 400ευρω που έδωσες ειναι πολλά, το να σου κάνει και τετοιο θεμα με την "πλεξούδα", ειναι πολύ βαρυ...από ποιον "επαγγελματια" τον ψώνισες?
η τιμη που τον βρισκεις στην ελλαδα ειναι 350+το περιμετρικο ρανταρ+την πλεξουδα για το στρομ+εργασια, οποτε τα 400 ειναι αναμενωμενη τιμη ΑΝ βαλει ολα τα παραπανω και κανει σωστη δουλεια!!

Με συγχωρείς αλλά εγω πέρυσι πήρα το πακετο sri-900 μαζι με ενσωματωμενη backup μπαταρια, χειριστήριο και πλεξούδα για v-strom στα 317ευρώ και με άλλα 33ευρω, δηλαδή σύνολο 350, μου έδιναν και τον περιμετρικό, τον οποιον όμως δεν ειχαν εκεινη την περιοδο και δεν ηξεραν πότε θα τον είχαν στα χέρια τους, οπότε και εγω προτιμησα να μην περιμένω και δεν τον πήρα...επίσης με έστελναν σε εναν δικό τους που με 30ευρώ θα μου έκανε και την τοποθετηση αλλά εγω προτιμησα να τον τοποθετησω μόνος μου! Άρα τα 400ευρω ειναι αρκετά χρήματα για τα ίδια πράγματα...
βρε εγω σε συγχωρω, αλλα πριν απο 2 μηνες η τιμη της αντιπροσωπιας, αλλα και των εμπορων εκτος απο εναν, ηταν 350+περιμετρικο+πλεξουδα+engine kill+εργασια. Αρα η τιμη των 400 ηταν καλη, για τα ελληνικα δεδομενα, ΑΝ εκαναν οσα πληρωσες ο φιλος.
επιπλεον μαλλον κατι καταλαβαινω εγω λαθος στις τιμες που αναφερεις. πληρωσες 317 τον συναγερμο και θα πληρωνες 33 το περιμετρικο ρανταρ και αλλα 30 για τοποθετηση, αρα τελικο συνολο 380 (317+33+30). Ε αν ο φιλος πληρωσε 20 ευρω παραπανω θεωρεις οτι πληρωσε πολλα????? (380 δικη σου τιμη, 400 του φιλου)
το λαθος του ηταν οτι δεν αγορασε τον συναγερμο απο τον αμερικανο οπως λεει και ο msp, και οπως καναμε πολλοι, και πληρωσαμε 280+εργασια για οποιον δεν τον εβαλε μονος του.
Σε καθε περιπτωση τα 400 ειναι μια χαρα αποδεκτη τιμη για την Ελλαδα, αρκει να κανουν σωστη δουλεια και να βαλουν ολα οσα πληρωνει ο πελατης. [right]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 21:48

πάντως αν έχει γίνει σωστά η εγκατάσταση αποκλείεται το ενδεχόμενο να ενεργοποιηθεί ο συναγερμός και το σβήσιμο του κινητήρα,ήταν ένας από τους βασικότερους λόγους που ενώ είχα τον meta m357 v2 έβαλα τον sr i900.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: