Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 22:20

παιδια να ασας ευχαριστησω ολους σας για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας,αυριο το πρωι που θα παω απο το μαγαζι που μου τον εγκατεστησαν θα δω τι ''ψαρια θα πιασουμε'' κ θα σας ενημερωσω...φιλε msp θα σου στειλω pm να τα πουμε κ να κανονισουμε αυτο που μου ειπες...
και παλι σας ευχαριστω ολους...ενα ειναι το σιγουρο αυριο θα παω με πολυ αγριες διαθεσεις στο μαγαζι και θα γινει της πο@τανας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ Απρ 08 2012, 22:28

pantwd έγραψε:
ενα ειναι το σιγουρο αυριο θα παω με πολυ αγριες διαθεσεις στο μαγαζι και θα γινει της πο@τανας...
το θεμα δεν ειναι να πας και να τσακωθεις, αλλα να πας και να κανεις την δουλεια σου. Οποτε, μην πας για να γινει της πουτ@ν@ς, αλλα να διορθωσει το λαθος του και να μην χρειαστει να ξαναπατησεις εκει.
Επιπλεον, εφοσον ολα οσα εχουμε βιαστει να συμπερανουμε εμεις ειναι αληθινα, ενημερωσε τον μηχανικο σου που σου τον συστησε και πες και σε εμας το ονομα του ωστε να σωθει κανενας αλλος

με το καλο να ξεμπερδεψεις και αν δεν βγαλεις ακρη, τοτε παρε μια πλεξουδα για vstrom και θα την βρουμε την ακρη Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 00:21

mavras έγραψε:
pantwd έγραψε:
ενα ειναι το σιγουρο αυριο θα παω με πολυ αγριες διαθεσεις στο μαγαζι και θα γινει της πο@τανας...
το θεμα δεν ειναι να πας και να τσακωθεις, αλλα να πας και να κανεις την δουλεια σου. Οποτε, μην πας για να γινει της πουτ@ν@ς, αλλα να διορθωσει το λαθος του και να μην χρειαστει να ξαναπατησεις εκει.
Επιπλεον, εφοσον ολα οσα εχουμε βιαστει να συμπερανουμε εμεις ειναι αληθινα, ενημερωσε τον μηχανικο σου που σου τον συστησε και πες και σε εμας το ονομα του ωστε να σωθει κανενας αλλος

με το καλο να ξεμπερδεψεις και αν δεν βγαλεις ακρη, τοτε παρε μια πλεξουδα για vstrom και θα την βρουμε την ακρη Wink
θα προσπαθησω να ειμαι ευγενικος μεχρι να να δω αν θα με εξυπηρετησει σωστα...εχεις δικιο!
να σημειωσω και κατι ακομα...την ωρα που ελυνα τις μεγαλες βιδες απο τη σχαρα (τις δυο πανω),λυσανε σχετικα ευκολα...
μετα οταν πηγα να τις ξαναδεσω ολες...οι συγκεκριμενες βιδες δεν περναγανε στο σιδερο(στο σασι δλδ) και κατι μου λεει πως αυτος την ωρα που τις βιδωνε φαινεται τα βρηκε σκουρα και σου λεει ΄΄που να παιδευομαι τωρα''...οποτε φαινεται σαν να τις χτηπησε με καμια βαρια κ κλωτσησανε οι στροφες...μαλλον του σιδερου,αφου δεν μπορουσα να τις περασω με τιποτα...τελικα τις αφησα οσο πιασανε και θα αφησω να δω τι θα ου πει και για αυτο...να σημειωσω οτι εχω πισω καγκελα και τα ειχα τοποθετησει με μεγαλη προσοχη και ειχανε μπει πολυ ομορφα...ανυπομονω να ξημερωσει...οχι τπτ αλλο ετοιμαζομουνα κ για ταξιδι απο χτες.. Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 07:06

Έχω τον sr-i900 σχεδόν 4 χρόνια και η μπαταρία του κοντρόλ έχει κλάσει τελείως.
Θέλει φόρτιση κάθε 2 μέρες. Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Βρίσκουμε μπαταρία στο εμπόριο ή πάμε για άλλο κοντρολάκι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 10:06

ΜΙλα με αντιπροσωπεια για τη μπαταρια....



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 10:16

mavras έγραψε:
Βαζοντας το τηλεχειριστηριο σε αλλο μπρελοκ και στην τσεπη μου ή στο tankbag, ......



Παιδια το τηλεχειριστηριο ...

ΟΧΙ με τα κλειδια της μηχανης
ΟΧΙ καπου πανω στη μηχανη

ΜΟΝΟ ΠΑΝΩ ΜΑΣ.

Σε περιπτωση hijack πρεπει να το εχουμε πανω μας....




@ pantwd ... καποιο καλωδιο εχει φυγει.... Παντως με τη φισα την 4πινη παιρνει γειωση, εντολη (κλειδι ΟΝ) και *** (θεμα ασφαλειας)....
οποτε για την "εντολη" (για την αυτοματη οπλιση-αφοπλιση) ΔΕΝ πρεπει να παρει απο το καλωδιο του κωλοφαναρο, γιατι αν τη βαλεις σε θεση P δε θα οπλιζει ο συναγερμος!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 10:53

Hypersonic έγραψε:
Παιδια το τηλεχειριστηριο ...

ΟΧΙ με τα κλειδια της μηχανης
ΟΧΙ καπου πανω στη μηχανη

ΜΟΝΟ ΠΑΝΩ ΜΑΣ.

Σε περιπτωση hijack πρεπει να το εχουμε πανω μας....

Σιγουρα θα πρεπει να ειναι πάνω μας για να μην καταπονείται, μιας και ειναι πιο ευαισθητο σε σχεση με τα χειριστηρια άλλων συναγερμων, αλλά για οποιον δεν εχει και το kill engine συνδεδεμενο δεν έχει νοημα...εγω δεν εμπιστευομουν να βαλω πάνω το anti-hijack συστημα!!


Hypersonic έγραψε:
@ pantwd ... καποιο καλωδιο εχει φυγει.... Παντως με τη φισα την 4πινη παιρνει γειωση, εντολη (κλειδι ΟΝ) και *** (θεμα ασφαλειας)....
οποτε για την "εντολη" (για την αυτοματη οπλιση-αφοπλιση) ΔΕΝ πρεπει να παρει απο το καλωδιο του κωλοφαναρο, γιατι αν τη βαλεις σε θεση P δε θα οπλιζει ο συναγερμος!!!

Βεβαια, για οποιον χρησιμοποιεί την πλεξουδα της scorpio για την strom, από το κωλοφάναρο παίρνει ρευμα και οντως εαν το αφησεις στην θεση Ρ δεν οπλίζει αυτόματα ο συναγερμος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 11:25

Με την πλεξουδα για το strom (με το 4πινο φισακι) ΔΕΝ παιρνεις εντολη απο το κωλοφαναρο!!!

Τα διακοπτομενα 12V (που ειναι για αυτοματη αφ-/οπλιση) ειναι μεσα στο φισακι και ερχονται απο το μηχανακι!
Τουλαχιστι σε L0....

Αν δεν εχεις βαλει το μπλοκο κινητηρα, μαλλον δεν εχεις χρησιμοποιησει το φισακι αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 14:30

Hypersonic έγραψε:
Με την πλεξουδα για το strom (με το 4πινο φισακι) ΔΕΝ παιρνεις εντολη απο το κωλοφαναρο!!!

Τα διακοπτομενα 12V (που ειναι για αυτοματη αφ-/οπλιση) ειναι μεσα στο φισακι και ερχονται απο το μηχανακι!
Τουλαχιστι σε L0....

Αν δεν εχεις βαλει το μπλοκο κινητηρα, μαλλον δεν εχεις χρησιμοποιησει το φισακι αυτο...

Την extra φυσα για v-strom, η οποια ηταν μια για όλα τα v-strom ανεξαρτητως μοντελου με κωδικό της scorpio SUZ-7, την ειχα αγοράσει ξεχωριστά και την έχω χρησιμοποιήσει στην δική μου v-strom...δεν χρησιμοποίησα κανεναν κλέφτη και κουμπωσε στην υπάρχουσα φύσα της μηχανής χωρίς πατέντες! Το μπλόκο κινητήρα δεν έχει σχέση με την πλεξούδα αυτη...

Δια του λόγου το αληθές, σύμφωνα με το manual που εχω αυτη την στιγμη μπροστα μου, η παρεχομενη πλεξούδα του συναγερμου HAR-1, κουμπώνει πάνω στην extra καλωδίωση για καθε μηχανη (στην περιπτωση μας την SUZ-7) και ύστερα στις καταλληλες φυσες της μηχανης...Το μπλοκο του κινητήρα, το οποιο ονομαζεται RID-5, κουμπώνει στην τελειως διαφορετική παρεχόμενη πλεξούδα ΑCC-1, στην οποία επίσης κουμπώνει και ο περιμετρικός αισθητηρας! Οπότε κατι θυμασαι λάθος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 15:03

λοιποοοον...πηγα σημερα εκει και για να μην σας τα πολυλογω...αφου εβαλα μασκα για να συγκαλυψω τα νευρα μου....το αποτελεσμα ηταν οτι πηρε ολο το συνεγερμο να τον στειλει στον αντιπροσωπο και απο εκει κ περα βλεπουμε τι μελι γενεσθαι...ελεγξε ολες τις φισες απο τους κλεφτες...και δεν εχανε πουθενα...εδινε οτι περναγε ρευμα και πως ολα πρεπει να δουλευουνε ρολοι...τεσπα αναμενω λοιπον....
επισης μιλησε μιλησε μπροστα μου με τον αντιπροσωπο στην θεσσαλονικη και του ειπε οτι δεν φερνει πλεξουδα για suzuki και οτι ποτε δεν εχει φερει...μαλακιες κοινως....τεσπα θελω να αγορασω μονος μου την πλεξουδα και αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα link να κανω την αγορα και οταν με το καλο μου φερει ελπιζω νεα μοναδα αν τελικα αυτη ειχε προβλημα ...κερναω καφεδακι σπιτι μου κ ο,τι αλλο θελει οποιος θελει να ερθει να την κουμπωσουμε μαζι...ευχαριστω πολυ και οταν εχω νεα θα σας ενημερωσω...ευχαριστω πολυ το forum που μας ανοιγει τα ματια και μπορουμε να σωσουμε καποια πραγματα εστω κ τελευταια στιγμη για μας που δεν γνωριζουμε και παρα πολλα...μεχρι τωρα τουλαχιστον... OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 15:11

Φιλε μου οποτε εχεις την πλεξουδα στα χερια σου (κυκλοφορει με τον κωδικο SUZ-7 για τα v-strom) ευχαριστως να σε βοηθησω να την βαλουμε παρεα...εγω την ειχα αγορασει απο ενα μαγαζι στην Αθηνα, μαζι με τον συναγερμό, αλλά δεν ξαναφερνει προιοντα scorpio απ'ότι μου ειπε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 16:55

nikos147 έγραψε:
....Το μπλοκο του κινητήρα, το οποιο ονομαζεται RID-5, κουμπώνει στην τελειως διαφορετική παρεχόμενη πλεξούδα ΑCC-1, στην οποία επίσης κουμπώνει και ο περιμετρικός αισθητηρας! Οπότε κατι θυμασαι λάθος...

Δεν αναφερομαι στις φισες του συναγερμου/μοναδας...
Για τα 2 καλωδια που φευγουν απο το RID-5 λεω... οτι πανε στην 4πινη φισα της μηχανης. Δεν ειναι 4πινη φισα φωτων και δεν ειναι συνδεδεμενη πουθενα.... (βασικα ειναι η φισα για ΜΕΤΑ συναγερμο...)...

Στην ιδια φισα πανε τα Ground (-) και το Tail Light (+) .... που δεν φερνει ταση οταν εισαι στο P, οποτε μπορεις να οπλιζεις με αναμμενα τα φωτα σταθμευσης!


To SUZ-7 παει στη φισα των φωτων/φλας για να μη βαζεις κλεφτες....
Η φισα της μηχανης που λεω παει ακομα πιο.... μακρυα την εγκατασταση...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 22:12

αν και μαλλον καταλαβα τι λεει ο υπερηχητικος, και στην δικη μου με χρηση της SUZ-7 ΔΕΝ οπλιζει αυτοματα ο συναγερμος στην θεση P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 22:41

mavras έγραψε:
αν και μαλλον καταλαβα τι λεει ο υπερηχητικος, και στην δικη μου με χρηση της SUZ-7 ΔΕΝ οπλιζει αυτοματα ο συναγερμος στην θεση P

Ακριβως ετσι και σε εμενα...χρησιμοποίησα την extra καλωδιωση SUZ-7 για τα strom και στην θεση Ρ δεν οπλίζει αυτοματα. Δεν εχω βαλει το μπλοκο του κινητηρα αλλά δεν ξέρω πως αυτο μπορει να αλλάξει την λειτουργία του συναγερμού, μιας και την αυτοματη οπλιση-αφοπλιση την διαχειριζεται η πλεξουδα ΗΑR-1 στην οποία κουμπώνει η SUZ-7.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ Απρ 09 2012, 23:18

Θα σας στειλω πμ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris20vt

thodoris20vt

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 09/12/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 21 2012, 16:24

Παιδια εμενα εβγαλε προβλημα η κεντρικη πλακετα δεν βαραει δυνατα ο συναγερμος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 21 2012, 16:47

γιεα σου συντοπιτη...εμενα τελικα μου την εστειλαν πισω γιατι εβγαλε προβλημα η κεντρικη πλακετα απο μια λακουβα που επεσα λιγο δυνατα....και μαλλλον ταραχτηκε το συστημα οπως εχω προαναφερει πιο πανω και τελικα με την εγγυηση μου εστειλαν καινουρια πλακετα κ τωρα προς το παρων δουλευει σωστα...ειδωμεν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris20vt

thodoris20vt

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 09/12/2011

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 21 2012, 16:48

pantwd έγραψε:
γιεα σου συντοπιτη...εμενα τελικα μου την εστειλαν πισω γιατι εβγαλε προβλημα η κεντρικη πλακετα απο μια λακουβα που επεσα λιγο δυνατα....και μαλλλον ταραχτηκε το συστημα οπως εχω προαναφερει πιο πανω και τελικα με την εγγυηση μου εστειλαν καινουρια πλακετα κ τωρα προς το παρων δουλευει σωστα...ειδωμεν...

εγω απο ebay το αγορασα και μαλιστα επειδη δεν ειχα λεφτα στην καρτα το αγορασε φιλος.

τωρα για εγγυηση τι κανουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ Απρ 21 2012, 18:22

Αν είναι μαγαζί επικοινώνησε και ζήτα πληροφορίες. Απόδειξη αν δεν στείλανε στο πακέτο υπάρχει σίγουρα ηλεκτρονική!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 03 2012, 15:05

Ακου να δεις τι συμβαινει σημερα....


Γυριζω κλειδι, αφοπλιζει μονος του ο συναγερμος, βαζω μπροστα και φευγω....
Φτανω σπιτι, σβηνω....


Λιγο αργοτερα, παω να φυγω παλι,,,,'
Γυριζω κλειδι, αφοπλιζει μονος του ο συναγερμος, βαζω μπροστα, παιρνει κανονικα αλλα με το που παιρνει μπροστα αναβοσβηνουν 2-3 φορες τα φλας και ακουγεται ο ηχος που κανει ο συναγερμος οταν εισαι στο μενου και τον ρυθμιζεις (ενεργοποιωντας ή καταργωντας μια λειτουργια....)...


Απο αυτη τη φορα και για 6-7 φορες που εκανα δουλειες και εσβηνα-εβαζα μπροστα εκανε ακριβως το ιδιο....

Τον αφοπλισα χειροκινητα και παλι το ιδιο....



Τι γινεται δεν καταλαβαινω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 03 2012, 18:20

Hypersonic έγραψε:
Ακου να δεις τι συμβαινει σημερα....


Γυριζω κλειδι, αφοπλιζει μονος του ο συναγερμος, βαζω μπροστα και φευγω....
Φτανω σπιτι, σβηνω....


Λιγο αργοτερα, παω να φυγω παλι,,,,'
Γυριζω κλειδι, αφοπλιζει μονος του ο συναγερμος, βαζω μπροστα, παιρνει κανονικα αλλα με το που παιρνει μπροστα αναβοσβηνουν 2-3 φορες τα φλας και ακουγεται ο ηχος που κανει ο συναγερμος οταν εισαι στο μενου και τον ρυθμιζεις (ενεργοποιωντας ή καταργωντας μια λειτουργια....)...


Απο αυτη τη φορα και για 6-7 φορες που εκανα δουλειες και εσβηνα-εβαζα μπροστα εκανε ακριβως το ιδιο....

Τον αφοπλισα χειροκινητα και παλι το ιδιο....



Τι γινεται δεν καταλαβαινω.....

Λες να εχει πεσει καμια ίωση?? Και εμενα την τελευταια εβδομαδα μου κανει κατι κουλά και υπεθεσα οτι θα ειναι τυχαια...πχ εμενα ενω στο parking δεν βαζω συναγερμό, τις τελευταιες μερες μολις φτανω στο parking και γυρναω το κλειδι για να κλείσει η μηχανη ενεργοποιείται ο συναγερμός σαν να τον ειχα στην auto ενεργοποίηση ενω στην πραγματικότητα το εχω στην manual και εκεινη την στιγμή απενεργοποιημενο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Μάης 03 2012, 22:02

Μήπως έχει περάσει κανένα τσακάλι που σαρώνει συχνότητες και έκανε προσπάθεια αποκρυπτογράφησης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ Μάης 04 2012, 15:55

Μπα, υπογειο κλειστο γκαραζ, που μονο εμεις μπαινουμε και δεν πιανει ουτε κινητο εκει....



Σημερα εβγαλα μπαταριες, τον αφησα χωρις μπαταρια καμια ωρα και παλι τα ιδια....


Κατα τα αλλα δουλευει κανονικα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 11 2012, 23:22

Εβγαλα την σελα σημερα και ειδα το πλαστικο κουτι του περιμετρικου ρανταρ σπασμενο, μαλλον απο τον λαστιχενιο ιμαντα της μπαταριας.

υπαρχει καποια λυση, εστω και πατεντα με αλλο πλαστικο κουτακι, ωστε να μην παρω αλλο περιμετρικο???? mouuuuuu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mavras στις Πεμ Ιουλ 12 2012, 21:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio sr i-900 - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 12 2012, 21:08

Απο κατω το ειχες?
Δεν κολλαει το κουτι αν λειτουργει το περιμετρικο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 8 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: