Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 02:05

ioarma έγραψε:
kostas147 έγραψε:
Με έχετε βάλει στα “κακά” στενά και στο σύντομο μέλλον θα την παραγγείλω και εγώ.
Είναι αξεσουάρ που πραγματικά αξίζει να υπάρχει σε κάθε μοτοσυκλέτα για λόγους ασφάλειας.

+1

+1 Kαι γαμώ τις δικαιολογίες για τον εαυτό του εκάστοτε αγοραστή αν διαθέτει χρήμα για ξόδεμα.
Προσωπικά την μανίσια τη βρίσκω υπέρ αρκετή αφού όταν έχω υπερήλικα μπροστά μου προτιμώ μια ξερή με συμπλέκτη παρά κόρνα (μη τον αφήσω στο δρόμο).

Το προϊόν δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολλές μαλακιούλες που βρίσκονται στο PB πολλές από τις οποίες ψώνισα κι εγώ.Απλά ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτει ο καθένας ψωνίζει τα διάφορα "περιττά".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 08:12

chdimis έγραψε:
Το προϊόν δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολλές μαλακιούλες που βρίσκονται στο PB πολλές από τις οποίες ψώνισα κι εγώ.Απλά ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτει ο καθένας ψωνίζει τα διάφορα "περιττά".

Μια κορνα μεγαλυτερης εντασης,δεν την χρησιμοποιεις αδιακοπα και συνεχως γιατι θελεις να κανεις φιγουρα ή να ενοχλησεις τον γέροντα ή τον αλλο οδηγο ανευ λογου.Τοτε ΝΑΙ ειναι ενα αχρηστο εως και ενοχλητικο αξεσουαρ ψευτομαγκιας και φιγουρας.Και υπαρχουν ενα σωρο τετοια αξεσουαρ-οπως πχ τα Xenon που στραβωνουν επειδη ο αλλος νομιζει οτι στο Ντατσουν του θελει να κανει τη νυχτα-μερα για να φωτιζει την επιγραφη "Θανασης ο γκομενιαρης"-.Ομως απο την αλλη,μια δυνατη κορνα ειναι ΙΚΑΝΗ να σε σωσει απο εμπλοκη σε ατυχημα απο τον ασυνηδειτο οδηγο που "δεν σε ειδα φιλε μου σορυ" ο οποιος πιθανον να σε εγραφε κανονικα(μη μου πεις οτι δεν συμβαινει ποτέ...) εαν δεν σε ΑΚΟΥΓΕ...Προσωπικα λοιπον ,δεν επιλεγω μαλακιουλες για καμμια μοτοσυκλετα μου εως σημερα.Εξαλλου καθενας επιλεγει να τοποθετει τα αφτερμαρκετ εκεινα που γουσταρει πανω στη μοτοσυκλετα του.Οπως εσυ ετσι κι εγω ετσι και καθενας οφειλουμε να "προσπερναμε" και να σεβομαστε καθε επιλογη συναδελφου μοτοσυκλετιστη απο τη στιγμη μαλιστα που αρεσει στον ιδιο και δεν ενοχλει.
Το σημαντικοτερο σε ολα,και οχι μονο μιλωντας για αφτερμαρκετ μοτοσυκλετας,ειναι να εχουμε το μυαλο να κανουμε ΣΩΣΤΗ χρηση και οχι "δηθεν".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas147

kostas147

Ηλικία : 44
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 12/01/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 08:45

chdimis έγραψε:
+1 Kαι γαμώ τις δικαιολογίες για τον εαυτό του εκάστοτε αγοραστή αν διαθέτει χρήμα για ξόδεμα. Προσωπικά την μανίσια τη βρίσκω υπέρ αρκετή αφού όταν έχω υπερήλικα μπροστά μου προτιμώ μια ξερή με συμπλέκτη παρά κόρνα (μη τον αφήσω στο δρόμο).
Πόσες φορές σου έχει τύχει κουτάκι με κλειστά τα τζάμια και την μουσική αρκετά ψηλά, για να κάνει την φιγούρα του, και να μην ακούει τις κόρνες σου; Κάποιες από αυτές τις φορές μπορεί να είναι και η μοιραία. Εύχομαι να μην είναι σε κανένα ποτέ.

Προσωπικά εμένα μου έχει τύχει όχι και λίγες φορές χωρίς ευτυχώς σύγκρουση.

Όταν υπάρχει υπερήλικας μπροστά σου όπως σωστά αναφέρεις είναι καλύτερα να τραβήξεις μια ξερή γκαζιά για να σε ακούσει επομένως δεν υπάρχει κανένα θέμα ποια κόρνα θα έχεις πάνω στην μοτοσυκλέτα σου. Όταν όμως την χρειαστείς όπως στο παράδειγμα που προανέφερα ή και σε πολλές άλλες περιπτώσεις όπως πχ στην εθνική που οι ταχύτητες είναι ποιο μεγάλες και τα οχήματα πιο απομακρυσμένα όπου χρειάζεσαι κόρνα μεγαλύτερης έντασης για να σε ακούσουν τότε δεν θα την έχεις.

Και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον mathosala με την λογική της σωστής χρήσης της. Όταν την χρησιμοποιείς για τον λόγο που είναι κατασκευασμένη και όχι για φιγούρα τότε ναι για μένα είναι αξεσουάρ ασφαλείας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 08:45

@ chdimis
η δυνατότερη κόρνα είναι σαφώς ποιο χρήσιμη σε δυνατότερες καταστάσεις (φορτηγα,αλλαγη λωρίδας απρόσεχτων με 120και άνω χλμ,)όπως και στα νέα αυτοκίνητα που έχουν καλύτερες ηχομονώσεις κ.α.
Φυσικά και μέσα στην πόλη, όχι μόνο δεν θα την χρησιμοποιήσω σε οποιοδήποτε πεζό, αλλά θα σταματήσω να περάσει!!!!!!
Τώρα αν μου τύχει ο μεσήλικας πάνω στην εθνική η στα στροφιλικια του περιφερειακού δεν θα φταίει η μαλακιουλα η δική μου!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 10:03

Καλά ντε μη βαράτε...
Μπορεί να την ψωνίσω κι εγώ δε με βάζω απ έξω.Τόσα και τόσα πήραμε σε μια κόρνα θα τα χαλάσουμε;

Εξ άλλου έχω και κουνιάδα να παντρέψω και όσο και να πεις ....τι να κλάσει η μανίσια. Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 10:12

chdimis έγραψε:
..................
εχω και κουνιάδα να παντρέψω και όσο και να πεις ....Laughing Laughing Laughing

Aυτη κι αν ειναι δυνατη κατασταση!!!!!!

Υ.Σ.Τι λετε παμε για PB?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas147

kostas147

Ηλικία : 44
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 12/01/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 10:17

Αν ξεκινήσει PB είμαι μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 10:26

chdimis έγραψε:
Καλά ντε μη βαράτε...
Εξ άλλου έχω και κουνιάδα να παντρέψω και όσο και να πεις ....Laughing Laughing Laughing

E τοτε αλλαζει...γιατι χιλιες φορες άλλα πραγματα παρα γυναικεια γκρινια!XYLO Ρε μπας και να κανουμε κανα PB για την κουνιαδα σου να μαζεψουμε υποψηφιους γαμπρους να σου ερθει και πιο φτηνα; lol! lol! success (πλακα κανω...) YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chdimis
Member
Member
chdimis

Ηλικία : 50
Τόπος : Βέροια
Registration date : 08/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 10:36

Γιατί όχι..

Υποψήφιοι γαμπροί μαζωχτείτε... Άντε να τις βαράμε όλοι μαζί Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 11:58

πάντως από τοτε που φοράω την stebel τυγχάνω διαφορετικής αντιμετώπισης στον δρόμο, κορνάρω και ΞΕΡΩ οτι με άκουσε και με ψάχνει και με προσέχει, με την μανίσια ειλικρινά είχα ενδιασμούς αφού μετα βίας την άκουγα εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadowhunter

shadowhunter

Ηλικία : 46
Τόπος : Κοζάνη
Registration date : 13/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 12:16

Αν παίξει PB είμαι 100% μέσα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 23:48

shadowhunter έγραψε:
Αν παίξει PB είμαι 100% μέσα...




Me too!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2009, 23:53

παιδιά έχουμε κάνει ένα pb με κόρνες ήδη και είχαμε γλυτώσει 3-4 ευρώ ο καθένας, είναι φτηνές περί τα 25 ευρώ και δεν αξίζει τον κόπο και το τρέξιμο, απλά βρείτε το κατάλληλο μαγαζί, θεσσαλονίκη ήταν ο κόλιας αν θυμάμαι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 00:10

Γιαννη εχεις την καλοσυνη να τ δεις λιγακι????Προσωπικα με ενδιαφερει πραγματικα με ολους αυτους μ@λ@κες που κυκλοφορουν αναμεσα μας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 00:22

Λοιπον τελικα η κορνα ρυθμιζεται απο ενα βιδακι μεσα απο το γκρι πλαστικο δεν εχει βεβαια και καμια μεγαλη διαφορα αλλα οκ οποιος θελει παντως πουλαω και μια καινουργια στα 20ε ειχα παρει 2 τρομαρα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadowhunter

shadowhunter

Ηλικία : 46
Τόπος : Κοζάνη
Registration date : 13/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 00:26

mes έγραψε:
Λοιπον τελικα η κορνα ρυθμιζεται απο ενα βιδακι μεσα απο το γκρι πλαστικο δεν εχει βεβαια και καμια μεγαλη διαφορα αλλα οκ οποιος θελει παντως πουλαω και μια καινουργια στα 20ε ειχα παρει 2 τρομαρα μου

Ενδιαφέρομαι αν υπάρχει τρόπος είτε με κατάθεση είτε με αντικαταβολή... στην ανάγκη σου κανονίζω συνάντηση με δικό μου άτομο που θα ανέβει Κοζάνη σύντομα... (φαντάζομαι μιλάμε για την Stebel Magnum 80 που έβαλε χωρίς να τραβήξει ρεύμα από αλλού ο mathosalas)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 00:37

παραθέτω γραφόμενα του κάλαφαν που μας καθοδήγησαν μεσα στο σκοτάδι της ακρίβειας:
οι τιμές αναφέρονται στην nautilus, αν θέλετε την μάγκνουμ απλά ρωτάτε...


1) KAΡΡΑΣ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΟΥ 124
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΤΗΛ.2310-518996
ΤΙΜΗ 30 ΕΥΡΩ(ΚΟΜΠΛΕ)

2) ΑΦΟΙ ΤΣΟΥΜΠΑ
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
2741023256
ΤΙΜΗ 22 ΕΥΡΩ(ΚΟΜΠΛΕ)+μεταφορικα κουριερ.
Εχει 4 κομματια διαθεσιμα,αλλα φερνει μου ειπε οσα θελετε...και στελνει κατοπιν καταθεσησ των χρηματων σε
λογαριασμο τραπεζης.

3) ΚΡΑΣΑΚΗΣ
ΑΘΗΝΑ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΗΛ210-5758580
1 κομματι 30 ΕΥΡΩ(κομπλε)
10 κομματια 27 ευρω το ενα(κομπλε)
κατοπιν παραγγελιας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 00:40

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ φιλε!!!!!!!!!!!!!!!! OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 00:56

mes έγραψε:
Λοιπον τελικα η κορνα ρυθμιζεται απο ενα βιδακι μεσα απο το γκρι πλαστικο δεν εχει βεβαια και καμια μεγαλη διαφορα αλλα οκ οποιος θελει παντως πουλαω και μια καινουργια στα 20ε ειχα παρει 2 τρομαρα μου
Θενκ γιου για την ενημερωση.Τι διαφορά εχει;Στην χροια του ηχου ή την ενταση; Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29 2009, 16:57

πιο πολυ στη χροια του ηχου αλλα οταν τη ρυθμιζεις και μετα τη ξαναβαζεις επανω αλλαζει και παλι λογω του πλαστικου καλλυματος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 18:29

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΒΆΛΩ ΤΗΝ NAYTILUS Ή ΤΗΝ MAGNUM?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadowhunter

shadowhunter

Ηλικία : 46
Τόπος : Κοζάνη
Registration date : 13/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 18:50

Ως ιδιοκτήτης MAGNUM 80 και έχοντας ακούσει και την NAUTILUS έχω να πω τα εξής:

Η MAGNUM μια χαρά ακούγεται (το έχουν ξανασκεφτεί πολλοί οδηγοί I.X να πεταχτούν από STOP) και έχει το (+) πως δεν χρειάζεται να τραβήξεις νέα καλωδίωση για ρεύμα (αρκεί το μαμά, δες τη παρουσίαση της εγκατάστασης από τον mathosala).

H NAUTILUS είναι η κορυφαία της STEBEL αλλά είναι λίγο βαπορίσια σε ήχο... θα τους κάνεις να ψάχνουν καράβι στη στεριά. Τo (- ) της είναι πως θα χρειαστείς άλλο ένα καλώδιο ρεύματος (με τις κατάλληλες προφυλάξεις ασφάλεια, ρελέ) μια που αυτό που στέλνει η μαμά καλωδίωση ΔΕΝ επαρκεί για τις ανάγκες της.

Η επιλογή είναι δική σου, σίγουρα πάντως ότι και να βάλεις αποτελεί αναβάθμιση ασφαλείας για 'σενα... (αρκεί να μην τη χρησιμοποιείς για χαιρετούρες ή για τους άμοιρους τους πεζούς, μην έχουμε και τίποτα θύματα Wink )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 19:07

shadowhunter έγραψε:
Ως ιδιοκτήτης MAGNUM 80 και έχοντας ακούσει και την NAUTILUS έχω να πω τα εξής:

Η MAGNUM μια χαρά ακούγεται (το έχουν ξανασκεφτεί πολλοί οδηγοί I.X να πεταχτούν από STOP) και έχει το (+) πως δεν χρειάζεται να τραβήξεις νέα καλωδίωση για ρεύμα (αρκεί το μαμά, δες τη παρουσίαση της εγκατάστασης από τον mathosala).

H NAUTILUS είναι η κορυφαία της STEBEL αλλά είναι λίγο βαπορίσια σε ήχο... θα τους κάνεις να ψάχνουν καράβι στη στεριά. Τo (- ) της είναι πως θα χρειαστείς άλλο ένα καλώδιο ρεύματος (με τις κατάλληλες προφυλάξεις ασφάλεια, ρελέ) μια που αυτό που στέλνει η μαμά καλωδίωση ΔΕΝ επαρκεί για τις ανάγκες της.

Η επιλογή είναι δική σου, σίγουρα πάντως ότι και να βάλεις αποτελεί αναβάθμιση ασφαλείας για 'σενα... (αρκεί να μην τη χρησιμοποιείς για χαιρετούρες ή για τους άμοιρους τους πεζούς, μην έχουμε και τίποτα θύματα Wink )


+++650 NAUTILUS είναι η κορυφαία της STEBEL (Εχουν χεστει πανω τους λεμε.....αφου μια φορα ειδα μια γυναικα και μιλαγε στο κινητο ενω οδηγουσε και πηγα διπλα στο παραθυρο και.....................................................................................ακομα ψαχνει το κινιτο μεσα στο αυτοκινητο XAXAXAXA XAXAXAXA lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 19:12

Η ΝAUTILUS εχει τα σημαντικα μειονεκτηματα(σε σχεση με την MAGNUM) 1)θελει μεγαλυτερο χωρο για εγκατασταση(λογω μεγεθους) 2)θελει εξτρα καλωδιωση
Προσωπικα την MAGNUM θα ξαναεβαζα,αφου ΠΟΥΘΕΝΑ δεν ειδα κατι(σε σχεση με την NAUTILUS)που να μην με καλυπτε ως κορνα....
Και οι δυο δεν θα σε αφησουν "στεναχωρημενο" για την επιλογη σου!!!Αξιζουνε!
Δες και για τις δυο τι εχει γραφει σχετικα απο τα παιδια εδω μεσα και προχωρησε σε επιλογη κατα τα γουστα και θελω σου Smile
Κι οτι θελησεις για την MAGNUM που μπορω να βοηθησω εδω γυρω θα ειμαι study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MixalisX aka HELLBOY
Member
Member
MixalisX aka HELLBOY

Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 27/05/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 21:11

Yπάρχει και φθηνότερη λύση πάντως. Εγώ εγκατέστησα κόρνα της Hella διπλάσια σε μέγεθος και φασαρία με την μαμα μας. Για db μη με ρωτάτε πάντως το κόστος ήταν περίπου 10 ευρώ. Την μαμά την άφησα πάνω και για ρεύμα για την 2η κόρνα πήρα απο την μαμα με κλέφτες. Το αποτέλλεσμά? Οταν πατάω κόρνα έχω δεί επανελημένως οδηγούς και πεζούς να τινάζονται και να κοιτούνε απορημένοι για το πώς ένα 2κυκλο κάνει τόση φασαρία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: