Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sschef

sschef

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόρφωση
Registration date : 22/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 21 2009, 00:05

Καλησπέρα σε ολους.
Κοιτάω να βάλω μια πιο δυνατή κόρνα στο Μηχανακι και μου αρεσε πολυ η ιδέα της
Stebel Magnum 80 series αλλα θα ηθελα να μαθω αν τελικα απο οσους την πηραν
και την εβαλαν αν τελικα απλά αντικαταστήσανε την κόρνα ή επρεπε τελικα να περαστούν καλώδια μεγαλυτερα, ρελέ και άλλες ασφάλειες.
Αν κάποιος τελικα απο αυτους που την πήραν εχουν κάνει την εγκατασταση της θα ηθελα να μου πουνε για να προβώ και εγω στην αγορα της.
Ευχαριστώ εκ των προτέρω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chefbf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
chefbf

Ηλικία : 51
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 29/02/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 21 2009, 04:05

sschef έγραψε:
Καλησπέρα σε ολους.
Κοιτάω να βάλω μια πιο δυνατή κόρνα στο Μηχανακι και μου αρεσε πολυ η ιδέα της
Stebel Magnum 80 series αλλα θα ηθελα να μαθω αν τελικα απο οσους την πηραν
και την εβαλαν αν τελικα απλά αντικαταστήσανε την κόρνα ή επρεπε τελικα να περαστούν καλώδια μεγαλυτερα, ρελέ και άλλες ασφάλειες.
Αν κάποιος τελικα απο αυτους που την πήραν εχουν κάνει την εγκατασταση της θα ηθελα να μου πουνε για να προβώ και εγω στην αγορα της.
Ευχαριστώ εκ των προτέρω

συνάδελφε ρίξε μια ματιά εδώ ίσως να σε βοηθήσει το θέμα
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t2299.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.chefclub.gr
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 05 2009, 14:28

φιλε mAthosalas τοποθετησες την κορνα?
εντυπωσης?
Ευχαριστω!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 05 2009, 17:36

Μου ηρθε η κορνα ολα ωραια και καλα που μπαινει ομως καθως ειναι λιγο μεγαλη και ακομα δεν εχω βρει καπου να τη χωρεσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 00:45

Παιδια,λογω παρα πολλων υποχρεωσεων,δεν εχω προλαβει να βρω χρονο για να ασχοληθω και να τοποθετησω την κορνα.Αυτο που με μια ματια ειδα ειναι οτι στην θεση της εργοστασιακης δεν εχει αρκετο χωρο οπότε αγορασα προς το παρον επεκταση καλωδιου με φυσακια για να μπορεσω να την τοποθετησω πιο εξω...Με την πρωτη ευκαιρια θα δωσω στιγμα! merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
obelix
Member
Member
obelix

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 13/02/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 09:57

Να κάνω μια ερώτηση (ίσως άσχετη);
Υπάρχει κάποιος εδώ στην Αθήνα που να ειναι αντιπρόσωπος της συγκεκριμένης εταιρίας; Αν ναι ποιος είναι και που.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 10:02

ovelix έγραψε:
Να κάνω μια ερώτηση (ίσως άσχετη);
Υπάρχει κάποιος εδώ στην Αθήνα που να ειναι αντιπρόσωπος της συγκεκριμένης εταιρίας; Αν ναι ποιος είναι και που.

Καλημερα φιλε ovelix!!!!
Εδω αντιπροσωπο δεν βρηκα μονο απο internet!!!!!

ΕΔΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STROMER

STROMER

Ηλικία : 50
Τόπος : ATHENS
Registration date : 28/03/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 11:04

Καλημερα σε ολους, πλακα πλακα με βάλατε στη μπριζα με τις κόρνες!!!!
Θέλω δυο ερωτησούλες να σας κάνω πριν προχωρήσω στην αγορα...
α) ποια να πάρω? -- magnum ή nautilus?
b) που να την τοποθετήσω? αφου διαβασα παραπάνω οτι εκει που είναι η μαμά δεν χωράει?
και εαν σε κάποια απο τις δυο αυτες πρέπει να βάλω ρελέ... απ'οτι διάβασα παραπάνω η magnum δεν χρειαζετε...
Περιμενω τα φώτα σας

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 14:05

STROMER έγραψε:
Καλημερα σε ολους, πλακα πλακα με βάλατε στη μπριζα με τις κόρνες!!!!
Θέλω δυο ερωτησούλες να σας κάνω πριν προχωρήσω στην αγορα...
α) ποια να πάρω? -- magnum ή nautilus?
b) που να την τοποθετήσω? αφου διαβασα παραπάνω οτι εκει που είναι η μαμά δεν χωράει?
και εαν σε κάποια απο τις δυο αυτες πρέπει να βάλω ρελέ... απ'οτι διάβασα παραπάνω η magnum δεν χρειαζετε...
Περιμενω τα φώτα σας
Ευχαριστώ

Προσωπικα προτιμησα την magnum λογω μικροτερου μεγεθους κατα πρωτον(απο τη nautilus) και επισης διοτι ειναι ηδη δοκιμασμενη απο εμενα στην πραξη,αφου την ειχα και στο GS μου και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος απο την ενταση και χροιά της.Κατ'εμε αξιζει τα χρηματα της σαφεστατα.Απο κει και περα καθενας επιλεγει τα αξεσουαρ που θελει ο ιδιος για τη μοτοσυκλετα του.
Στην τοποθετηση τωρα,αν και οι γνωμες διιστανται,προσωπικα ΔΕΝ θα χρησιμοποιησω ΟΥΤΕ ρελε ΟΥΤΕ αλλη καλωδιωση(οπως εκανα και στο GS χωρις κανενα προβλημα...).Διοτι ετσι με διαβεβαιωσαν και στην επισημη Stebel μεσω e-mail αλλά ετσι με διαβεβαιωσε και ο πωλητης(www.nippynormans.com)τον οποιο και εμπιστευομαι διοτι σε πολλες συναλλαγες μου εως σημερα ειναι 100% εγκυρος...Την ιδια συμβουλη μου εδωσε και ο ηλεκτρολογος που εχω χρονια τωρα στο θεμα "μαστορας" και δεν εχει τυχει ποτέ να με "χαλασει".
Οσο για το χωρο τοποθετησης,οπως λεω και πιο πανω,πηρα προεκταση καλωδιων και φυσακια ωστε να την τοποθετησω σε σημειο πιο περα λιγο απο το εργοστασιακο λογω ελλειψης χωρου εκει.
Οταν βρω χρονο για τοποθετηση θα μπορω να δωσω και πιο πλλες επι πραγματικου πληροφοριες.
Ολα τα παραπανω που γραφω αφορουν την δικη μου εκδοχη στο θεμα και σαφως δεν λεω οτι οι αλλοι εχουν αδικο και εγω ειμαι ο εγκυρος.Ομως δεν παυει να ειναι αυτη η επιλογη μου και την παραθετω.Φιλικα παντα!
Αυτα cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STROMER

STROMER

Ηλικία : 50
Τόπος : ATHENS
Registration date : 28/03/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 06 2009, 14:48

mAthosalas έγραψε:
STROMER έγραψε:
Καλημερα σε ολους, πλακα πλακα με βάλατε στη μπριζα με τις κόρνες!!!!
Θέλω δυο ερωτησούλες να σας κάνω πριν προχωρήσω στην αγορα...
α) ποια να πάρω? -- magnum ή nautilus?
b) που να την τοποθετήσω? αφου διαβασα παραπάνω οτι εκει που είναι η μαμά δεν χωράει?
και εαν σε κάποια απο τις δυο αυτες πρέπει να βάλω ρελέ... απ'οτι διάβασα παραπάνω η magnum δεν χρειαζετε...
Περιμενω τα φώτα σας
Ευχαριστώ

Προσωπικα προτιμησα την magnum λογω μικροτερου μεγεθους κατα πρωτον(απο τη nautilus) και επισης διοτι ειναι ηδη δοκιμασμενη απο εμενα στην πραξη,αφου την ειχα και στο GS μου και ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημενος απο την ενταση και χροιά της.Κατ'εμε αξιζει τα χρηματα της σαφεστατα.Απο κει και περα καθενας επιλεγει τα αξεσουαρ που θελει ο ιδιος για τη μοτοσυκλετα του.
Στην τοποθετηση τωρα,αν και οι γνωμες διιστανται,προσωπικα ΔΕΝ θα χρησιμοποιησω ΟΥΤΕ ρελε ΟΥΤΕ αλλη καλωδιωση(οπως εκανα και στο GS χωρις κανενα προβλημα...).Διοτι ετσι με διαβεβαιωσαν και στην επισημη Stebel μεσω e-mail αλλά ετσι με διαβεβαιωσε και ο πωλητης(www.nippynormans.com)τον οποιο και εμπιστευομαι διοτι σε πολλες συναλλαγες μου εως σημερα ειναι 100% εγκυρος...Την ιδια συμβουλη μου εδωσε και ο ηλεκτρολογος που εχω χρονια τωρα στο θεμα "μαστορας" και δεν εχει τυχει ποτέ να με "χαλασει".
Οσο για το χωρο τοποθετησης,οπως λεω και πιο πανω,πηρα προεκταση καλωδιων και φυσακια ωστε να την τοποθετησω σε σημειο πιο περα λιγο απο το εργοστασιακο λογω ελλειψης χωρου εκει.
Οταν βρω χρονο για τοποθετηση θα μπορω να δωσω και πιο πλλες επι πραγματικου πληροφοριες.
Ολα τα παραπανω που γραφω αφορουν την δικη μου εκδοχη στο θεμα και σαφως δεν λεω οτι οι αλλοι εχουν αδικο και εγω ειμαι ο εγκυρος.Ομως δεν παυει να ειναι αυτη η επιλογη μου και την παραθετω.Φιλικα παντα!
Αυτα cheers
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 10 2009, 23:25

Βρηκα επιτελους λιγο χρονο και καθισα και αχοληθηκα με την τοποθετηση της Magnum κορνας. Τελικα την τοποθετησα επιτυχως! cheers Θα βαλω φωτο και οδηγιες σχετικες με την πρωτη ευκαιρια.Ουτε ρελε χρειαστηκε ουτε αλλη καλωδιωση.Και η μαμα κορνα εμεινε στη θεση της απλα ανενεργη,χωρις καν να την πειραξω! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 10 2009, 23:31

mAthosalas έγραψε:
Βρηκα επιτελους λιγο χρονο και καθισα και αχοληθηκα με την τοποθετηση της Magnum κορνας. Τελικα την τοποθετησα επιτυχως! cheers Θα βαλω φωτο και οδηγιες σχετικες με την πρωτη ευκαιρια.Ουτε ρελε χρειαστηκε ουτε αλλη καλωδιωση.Και η μαμα κορνα εμεινε στη θεση της απλα ανενεργη,χωρις καν να την πειραξω! Wink

άντε και ένα youtube να την ακούσουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 10 2009, 23:53

που που πες μας που θελω και εγω να τι βαλω απλα πες που την εβαλες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 11 2009, 22:21

Λοιπον.Το ολο Project τοποθετησης τής κορνας Stebel Magnum 80 εχει ως εξης,
Αφου αγορασθηκε η κορνα απο www.nippynormans.com και εφτασε στα χερια μου,
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 1
και με δεδομενο το μεγεθος της κορνας αυτης σε σχεση με την εργοστασιακη,που σημαινει οτι δεν μπορουσε να τοποθετηθει στην ιδια θεση,επιπλεον αγορασθηκαν τα σχετικα θυληκα-αρσενικα φυσακια με στεγανωτικα,καλωδιο εξτρα για προεκταση ως τη νεα θεση τοποθετησης και ενα "μακαρονι" στεγανοποιησης του καλωδιου για να ειμαστε κομπλε απο νερα και υγρασια-σκονες!
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 2
Ετσι φτιαχτηκε η προεκταση του καλωδιου,
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 3
και προχωραμε!Κατ'αρχας η εργοστασιακη κορνα παρεμεινε ως εχει στην θεση της.Αυτο διοτι δεν υπηρχε λογος να αφαιρεθει κι ετσι αν θελησω οποιαδηποτε στιγμη να αφαιρεσω την Stebel χωρις καμμια απολυτως μετατροπη επανασυνδεω την "μαμα". Ετσι προχωραμε και απλα αποσυνδεω τα φυσακια της καλωδιακης εγκαταστασης απο την υπαρχουσα κορνα,
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 4
και συνδεω την μια πλευρα της προεκτασης του καλωδιου που φτιαξαμε.
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 5
Στη συνεχεια και αφου κατοπιν αρκετης μελετης ειχε αποφασισθει ποια ειναι η πιο καταλληλη θεση για τοποθετηση της νεας κορνας,αρχισε το δεσιμο στο σημειο αυτο.Ειναι στον πινακα οργανων,αριστερα κατω απο το πλαστικο καλυμμα οπου και υπαρχει ενα στέρεο σιδερο που κατεβαινει καθετα του πλαισιου.Η θεση αυτη παρεχει απο μονη της και ασφαλη χωρο=προστασια απο νερα και σκονη-ηλιο ωστε να αποφυγουμε δυσλειτουργιες λογω καιρικων συνθηκων!Επιπλεον λογω της πλαστικης βασης της κορνας δεν επηρεαζεται και απο θερμοκρασια του κινητηρα σε εκεινο το σημειο για παν ενδεχομενο...
Πηρα λοιπον ενα μεταλλικο δεστρακι της Touratech,αυτο πιο κατω
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 3A
και στερεωσα σε αυτο τα λαμακια της κορνας μας(περιλαμβανονται στη συσκευασια),πολυ σταθερα για να μην κουνιεται,αφου απο μονη της και η Stebel εχει ειδικη βιδα με γκροβερακι για να σφιγγει χωρις να κινδυνευει να χαλαρωσει λογω κραδασμων.Ετσι δεσαμε και την κορνα μας στη νεα της θεση και μαλιστα συμφωνα με τις οδηγιες της Stebel ,με ελαφρα κλιση του κωνου(καραμουζας)της κορνας προς τα κατω(περιπου 5 μοιρες κλιση)
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 6
Στη συνεχεια συνδεουμε την αλλη ακρη της προεκτασης καλωδιου στην κορνα μας
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 7
με τις σχετικες στεγανοποιησεις με ειδικο καλυμμα στα φυσακια(αγορασθηκαν μαζι με τις φυσες απο ηλεκτρολογειο),βαλαμε και τα σχετικα δεματικα(σφιγκτηρακια) για να δεσει σωστα το καλωδιο να μην βρισκει πουθενα ή κρεμαει και ειμαστε ετοιμοι...
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 8
Να σημειωθει οτι στο σημειο αυτο δεν δημιουργειται κανενα θεμα να βρισκει η κορνα στο στριψιμο τιμονιου ή αλλη δυσλειτουργια,οπότε μια χαρα!Και εχει και πολυ καλη ακουστικη χωρις να αλλοιωνεται ο ηχος!
Οπως ειπα και παραπανω,δεν χρησιμοποιησα κανενα ρελε ή αλλη καλωδιωση περαν της εργοστασιακης διοτι ετσι με συμβουλευσαν και η Stebel και ο πωλητης(ειναι η δευτερη φορα που τοποθετω τετοια κορνα)αλλά και ο τεχνικος μου.
Η κορνα λειτουργει μια χαρα αλλά σχετικο ηχητικο δεν προκαμα να βαλω(στο μελλον ισως).Ομως μπορειτε να ακουσετε σχετικα πώς ειναι ο ηχος αν πατε στο επισημο site της stebel http://www.stebel.it/stebel/index.htm και τσεκαρετε τον ηχο στο μοντελο για μοτοσυκλετες Stebel Magnum 80 low tone.
Αυτα απο εμενα σχετικα με την τοποθετηση!
merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 11 2009, 22:40

ΑΨΟΓΟ!
ΤΕΛΕΙΟ!
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!


Πολλά μπράβο φίλε mAthosalas!!! OK OK OK
οι οδηγίες είναι κατατοπιστικότατες!

Το κορνίδιο βρίσκεται καθ'οδόν εδώ και κάποιες μέρες και η εγκατάσταση που παραθέτεις νομίζω πως είναι η απόλυτη (αν και σκέφτομαι να την τοποθετήσω στο δεξί φαίρινγκ, γιατί το αριστερό θα το φουλάρω το χειμώνα!!!)!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 11 2009, 22:46

JEFFakhs έγραψε:
...... (αν και σκέφτομαι να την τοποθετήσω στο δεξί φαίρινγκ, γιατί το αριστερό θα το φουλάρω το χειμώνα!!!)!!!

εσύ όλο δόλωμα για ψαράκια μας ρίχνεις....και νάμαι λοιπόν το μεγαλύτερο ψάρι της παρέας και ρωτάω:
-Χρήστο με τι θα το γεμίσεις το αριστερό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 12 2009, 01:10

ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 12 2009, 02:16

tazakos έγραψε:

εσύ όλο δόλωμα για ψαράκια μας ρίχνεις....και νάμαι λοιπόν το μεγαλύτερο ψάρι της παρέας και ρωτάω:
-Χρήστο με τι θα το γεμίσεις το αριστερό?

Εσυ ταζ....άμα κατέβεις με το καλό στο Creta, κερνάω μπυρίτσες και άφθονη ψαροτροφή στο BIGFISH!!!( θα καταλάβεις τι εστί ''BigFish'' απο κοντά)!!!!! lol! yeye success yeye lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 17 2009, 19:09

Η κορνα μπηκε το αποτελεσμα πολυ πιο πανω των προσδοκιων μου.Αυτο που ειδα και δε ξερω τι να υποθεσω ειναι οτι στη τελευταια φωτο του mathosalas το καλωδιο απο φωτα που παει πισω ειναι μεσα σε θερμοσυστελομμενο ενω στο δικο μου σε μονωτικη ταινια!!??Το μαμα εννοω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 17 2009, 19:34

ερωτηση εχει 2 εντασεις κατι low-high??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 18 2009, 19:23

mes έγραψε:
Η κορνα μπηκε το αποτελεσμα πολυ πιο πανω των προσδοκιων μου.Αυτο που ειδα και δε ξερω τι να υποθεσω ειναι οτι στη τελευταια φωτο του mathosalas το καλωδιο απο φωτα που παει πισω ειναι μεσα σε θερμοσυστελομμενο ενω στο δικο μου σε μονωτικη ταινια!!??Το μαμα εννοω

Με γειες!Ειδες ΗΧΟΟΟΟΟ ε;...Την εβαλες στο ιδιο σημειο τελικα;
Σχετικα με το καλωδιο μηπως εννοεις το καλωδιο το οποιο εχω τοποθετησει εγω για το πριζακι 12V που εχω εγκαταστησει;...

mes έγραψε:
ερωτηση εχει 2 εντασεις κατι low-high??
Απο οτι γνωριζω οχι,ειναι διαφορετικος τυπος κορνας,απλα. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mes
Member
Member
mes

Ηλικία : 44
Τόπος : αθηνα
Registration date : 05/04/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 19 2009, 15:29

για το καλωδιο εχεις δικιο μαλλον αυτο θα ειναι , την εβαλα στο ιδιο σημειο με την ιδια τεχνικη αλλα νομιζω οτι η βιδα κατω απο το πλαστικο καλλυμα αλλαζει τον ηχο το σκ θα το δω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 19 2009, 21:15

mes έγραψε:
...νομιζω οτι η βιδα κατω απο το πλαστικο καλλυμα αλλαζει τον ηχο το σκ θα το δω
Για ενημερωσε αν θελεις,ενδιαφερον ακουγεται Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas147

kostas147

Ηλικία : 44
Τόπος : Ηράκλειο
Registration date : 12/01/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 26 2009, 13:11

Με έχετε βάλει στα “κακά” στενά και στο σύντομο μέλλον θα την παραγγείλω και εγώ.
Είναι αξεσουάρ που πραγματικά αξίζει να υπάρχει σε κάθε μοτοσυκλέτα για λόγους ασφάλειας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 26 2009, 13:15

kostas147 έγραψε:
Με έχετε βάλει στα “κακά” στενά και στο σύντομο μέλλον θα την παραγγείλω και εγώ.
Είναι αξεσουάρ που πραγματικά αξίζει να υπάρχει σε κάθε μοτοσυκλέτα για λόγους ασφάλειας.

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: