Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2019, 21:52

Σε συζήτηση που είχα χτες με τον μηχανικό μου , μου είπε ότι μπορεί να μην φταίει
ο θερμοστάτης και να φταίει η βαλβίδα γιατί του ανέφερα ότι όταν έχει κίνηση φτάνει στις 3 παύλες και μόλις βγω
σε ανοικτό δρόμο ξαναπέφτει στις 2.
Μου είπε πως θα έπρεπε να μένουν οι 3 παύλες μέχρι να σβήσω την μηχανή .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2019, 22:02

Ποια βαλβιδα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2019, 22:17

δεν θυμάμαι ακριβώς , το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είναι δίπλα στην μίζα
και για να προλάβω κάποιους είχε εκεί από τρακαρισμένο και μου την έδωσε
για να μην πετάξει καταλάθος χωρίς καμιά χρέωση

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2019, 22:33

Tα περισσοτερα μηχανακια εχουν 2 βαλβιδες στο συστημα ψυξης, μια ειναι που μετραει τη θερμοκρασια που δειχνουν τα οργανα και η αλλη ειναι που ανοιγει το βεντιλατερ. Σιγουρα μπορει να ειναι και καποια απο τις δυο, δλδ να σου ανοιγει το βεντιλατερ πιο νωρις απ'οσο πρεπει (αλλα αυτο θα στο εκανε και στην κινηση, οχι μονο σε ανοιχτο δρομο) ή να σου δειχνει λανθασμενα χαμηλοτερη θερμοκρασια στον πινακα οργανων.

Παρ'ολα αυτα ειναι κλασσικοτατο συμπτωμα των Στρομ να κολλαει ο θερμοστατης ανοικτος. Μου το ειχε κανει μεχρι κι εμενα, το προλαβα στην αρχη του γυρω στα 40,000χλμ. Με το που αλλαξα θερμοστατη ηρθε στα ισια του παλι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 23 2019, 22:53

Για αρχή μου είπε να δούμε αν θα στρώσει με το καθαριστικό στο δίκτυο ,
μετά αλλάζουμε την βαλβίδα νομίζω ότι είναι αυτή της θερμοκρασίας και αν δεν στρώσει
στο επόμενο σέρβις μιας και θα είναι και το μεγάλο 24άρη αλλάζουμε θερμοστάτη .
Από την στιγμή που έχω 2 παύλες και πάει και στην τρίτη μου είπε ότι δεν έχω κάποιο θέμα
ειδικά τώρα που πέρασαν τα κρύα και σε λίγο θα έχουμε καλοκαίρι

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas

k0stas

Registration date : 18/02/2019

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 24 2019, 03:39

loverdos11 έγραψε:
k0stas έγραψε:
Αύριο αλλάζω το θερμοστάτη.
Πριν όμως θα κάνω 2 κύκλους με απιονισμένο νερό και καθαριστικό ψυγείου και 1 με απιονισμένο νερό μόνο(Θα βάλω Motul Factory line που είναι ΟΑΤ).
Το δοχείο υπερχείλισης να το πλύνω με νερό βρύσης ή θα έχω θέμα με άλατα;
Υπάρχει άλλος τρόπος για πλύση του εσωτερικού του;
εμένα μου είπε ο μηχανικός μου πριν αλλάξουμε παραφλού θα βάλει καθαριστικό μέσα , θα το δουλέψει με το παλιό παραφλού και μετά θα το καθαρίσει 1-2 χέρια και μετά θα βάλουμε καινούργιο παραφλού

Εγώ θα βάλω το καθαριστικό σε απιονισμένο νερό για να απομακρυνθούν τελείως τα υπολείμματα του παλιού παραφλού,γιατί θα βάλω διαφορετικού τύπου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 24 2019, 04:09

k0stas έγραψε:

Εγώ θα βάλω το καθαριστικό σε απιονισμένο νερό για να απομακρυνθούν τελείως τα υπολείμματα του παλιού παραφλού,γιατί θα βάλω διαφορετικού τύπου.

Αν είναι να βάλεις διαφορετικό πολύ σωστά θα κάνεις

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yannis



Ηλικία : 57
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/08/2009

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συζήτηση Θερμοστάτη: με προβλημάτισε περισσότερο από κάθε άλλο θέμα   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 04 2019, 22:47

Διαβάζω μέρες τη συζήτηση για το θερμοστάτη. Περίμενα να δοκιμάσω τη μηχανή σε διάφορες συνθήκες πριν γράψω, διότι συνήθως κάνω μικρές διαδρομές πολύ ήσυχα και δεν είναι τυπική η θερμοκρασία.

650 Κ7 ΑΒS του 2007. 95.000 km σχεδόν όλα στην Αθήνα. Ήσυχα άλλα σβέλτα οδηγημένη, τα σέρβις όλα στην ώρα τους.

Τα τελευταίσ χρόνια βλέπω σχεδόν πάντα 2 γραμμές. Τρεις γραμμές μόνον όταν (α) σε ταξιδάκι με 6.000 στροφές ανάβει και μετά σβήνει η τρίτη γραμμή. (β) στην πόλη μετά από κίνηση όταν σταματήσει στο φανάρι ανάβει η τρίτη γραμμή, σβήνει σχεδόν μόλις ξεκινήσω.  Όλα αυτά συχνότερα το καλοκαίρι και πιο σπάνια το χειμώνα.

Πριν γράψω δοκίμασα τη μηχανή τις τελευταίες ημέρες σε κάθε πιθανή συνθήκη (π.χ., βόλτα στο Σούνιο), με μέγιστη θερμοκρασία περιβάλλοντος 14 βαθμούς.

Προβληματισμένος είμαι και διότι πράγματι, τώρα που το συζητάμε, πριν από αρκετά χρόνια, έβλεπα πολύ συχνότερα τις τρεις γραμμές. Από την άλλη, με τις ώρες που έχω περάσει πάνω στη σέλα, θεωρώ ότι ξέρω καλύτερα το μηχανάκι απ' ότι το συκώτι μου, και νομίζω ότι μπορώ να καταλάβω διαφορά στις 2 γραμμές λίγη ώρα μετά το ξεκίνημα (καταλαβαίνω ακόμα κρύο το μηχανάκι) και στις δύο γραμμές αργότερα (καταλαβαίνω κανονική λειτουργία).
Παίζει το όργανο που δείχνει τη θερμοκρασία να μην δείχνει σωστά;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas

k0stas

Registration date : 18/02/2019

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 04 2019, 23:20

yannis έγραψε:
Διαβάζω μέρες τη συζήτηση για το θερμοστάτη. Περίμενα να δοκιμάσω τη μηχανή σε διάφορες συνθήκες πριν γράψω, διότι συνήθως κάνω μικρές διαδρομές πολύ ήσυχα και δεν είναι τυπική η θερμοκρασία.

650 Κ7 ΑΒS του 2007. 95.000 km σχεδόν όλα στην Αθήνα. Ήσυχα άλλα σβέλτα οδηγημένη, τα σέρβις όλα στην ώρα τους.

Τα τελευταίσ χρόνια βλέπω σχεδόν πάντα 2 γραμμές. Τρεις γραμμές μόνον όταν (α) σε ταξιδάκι με 6.000 στροφές ανάβει και μετά σβήνει η τρίτη γραμμή. (β) στην πόλη μετά από κίνηση όταν σταματήσει στο φανάρι ανάβει η τρίτη γραμμή, σβήνει σχεδόν μόλις ξεκινήσω.  Όλα αυτά συχνότερα το καλοκαίρι και πιο σπάνια το χειμώνα.

Πριν γράψω δοκίμασα τη μηχανή τις τελευταίες ημέρες σε κάθε πιθανή συνθήκη (π.χ., βόλτα στο Σούνιο), με μέγιστη θερμοκρασία περιβάλλοντος 14 βαθμούς.

Προβληματισμένος είμαι και διότι πράγματι, τώρα που το συζητάμε, πριν από αρκετά χρόνια, έβλεπα πολύ συχνότερα τις τρεις γραμμές. Από την άλλη, με τις ώρες που έχω περάσει πάνω στη σέλα, θεωρώ ότι ξέρω καλύτερα το μηχανάκι απ' ότι το συκώτι μου, και νομίζω ότι μπορώ να καταλάβω διαφορά στις 2 γραμμές λίγη ώρα μετά το ξεκίνημα (καταλαβαίνω ακόμα κρύο το μηχανάκι) και στις δύο γραμμές αργότερα (καταλαβαίνω κανονική λειτουργία).
Παίζει το όργανο που δείχνει τη θερμοκρασία να μην δείχνει σωστά;;;;;

Παίζει να είναι και ο αισθητήρας όπως λένε και από πάνω(λογικά αυτός με P/N 1365057F00).
Αλλά από όσο διαβάζω το πιο πιθανό είναι ο θερμοστάτης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Απρ 04 2019, 23:45

Ο μπακαλιστικος τροπος να δεις αν ειναι θεμα θερμοστατη ή σενσορα θερμοκρασιας για το καντραν ειναι ο παρακατω:

Θερμοκρασια που αρχιζει και ανοιγει ο θερμοστατης = 88C
Θερμοκρασια που το οργανο δειχνει 3 παυλες = απο 80 εως 111C
Θερμοκρασια που ανοιγει το βεντιλατερ = 98C

Bγαλε τη μηχανη μια καλη βολτα, να ζεσταθει οπως θεωρεις σωστα. Μολις ζεσταθει βρες ενα σημειο να κανεις στην ακρη με ασφαλεια, ασ'την στο ρελαντι και περιμενε να δεις αν θα ανεβει στις 3 παυλες και κατσε χαμηλα διπλα στο αριστερο μερος του ντεποζιτου για να ακουσεις ποτε θα ανοιξει το βεντιλατερ κοιταζοντας και το καντραν. 

Κανονικα θα επρεπε εν κινησει να βλεπεις 3 παυλες. Αν ειναι θεμα αισθητηρα θερμοκρασιας, τοτε το βεντιλατερ θα ανοιξει σχετικα συντομα ενω δουλευει ρελαντι, και πιθανοτατα το οργανο δεν θα δειξει ποτε 3 παυλες. 

Αν ομως μετα απο λιγη ωρα στο ρελαντι δεις 3 παυλες, και ακομη πιο μετα απο αυτο στο ρελαντι ανοιξει και το βεντιλατερ, τοτε εχεις κολλημενο θερμοστατη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 05 2019, 02:17

όποιος κάνει κάτι ας γράψει τι έκανε και αν είχε αποτέλεσμα .
Τι εννοώ , έβαλε καθαριστικό και έστρωσε ή όχι.
άλλαξε την βαλβίδα και έστρωσε ή όχι
άλλαξε θερμοστάτη και είναι οκ.
Τα έκανε όλα για να πετύχει να είναι οκ

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Απρ 05 2019, 06:43

Γιατι πατε στα δυσκολα και οχι στα ευκολα; Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να ειναι ο θερμοστατης και ποσες οτιδηποτε αλλο;
Αλλαξε ενα θερμοστατη και θα στρωσει.
Υπαρχει κανεις που δεν εχει αλλαξει ??
Και εμενα ειχε κολλησει. Δεν ανεβαζε στις 3 με τιποτα. Και τωρα παλι ψιλοκολλημενος ανοιχτος πρεπει να ειναι. Για να φτασει 3 παυλες , φευγω απο Μαρουσι και φτανω ηρακλειο.
Γυρευε τι θερμοστατη εβαλαν τα λαμογια οταν τον αλλαξα.... Εγω γνησιο πληρωσα παντως.
Η φυσιολογικη θερμοκρασια της μοτοσυκλετας, χειμωνα - καλοκαιρι ειναι 3 παυλες. Οτιδηποτε αλλο ειναι προβλημα.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2019, 16:15

Επανέρχομαι στο θέμα,
πριν το Πάσχα που έκανα service πριν αλλάξουμε παραφλού βάλε
καθαριστικό και μετά νέο παραφλού .
Ενώ πριν δεν ανέβαζε 3 παύλες παρά μόνο σε μποτιλιάρισμα και μόλις άνοιγε ο δρόμος έπεφτε
πάλι στις 2 , τώρα ανεβάζει 3 και τις κρατάει σε νορμάλ κίνηση .
Το παρακολουθώ και θα ενημερώσω αν δω κάποια αλλαγή

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2019, 16:18

loverdos11 έγραψε:
Επανέρχομαι στο θέμα,
πριν το Πάσχα που έκανα service πριν αλλάξουμε παραφλού βάλε
καθαριστικό και μετά νέο παραφλού .
Ενώ πριν δεν ανέβαζε 3 παύλες παρά μόνο σε μποτιλιάρισμα και μόλις άνοιγε ο δρόμος έπεφτε
πάλι στις 2 , τώρα ανεβάζει 3 και τις κρατάει σε νορμάλ κίνηση .
Το παρακολουθώ και θα ενημερώσω αν δω κάποια αλλαγή  

Εχε υποψη σου οτι πριν το Πάσχα ειχαμε βροχες και καπου 10 βαθμούς κατω απο τωρα. Βγες βολτα ενα βραδυ για να το δεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2019, 17:58

βγήκα και βράδυ , δεν είπα ότι είμαι σίγουρος ότι λύθηκε
το τσεκάρω αλλά βλέπω ότι κάτι γίνεται .
Χαρακτηριστικό παράδειγμα την μέρα που το πήγα δεν άναψε η 3 παύλα και ήταν και πρωί .
Το βράδυ που έφυγα από το συνεργείο μετά από 5-6 km άναψε και δεν έσβησε ούτε στην
παραλιακή και Συγγρού μέχρι να φτάσω σπίτι μου .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
orivatis1

orivatis1

Τόπος : Λαρισα
Registration date : 31/03/2011

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: : Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μάης 17 2019, 18:05

Το προβλημα ενδειξης θερμοκρασιας το ειχα για περιπου πεντε μηνες χωρις να ασχοληθω.δυο παυλες συνεχως με την τριτη να αναβει μονο μεσα στην πολη περιστασιακα. Εγινε αλλαγη θερμοστατη και επανηλθε στα φυσιολογικα,τρεις συνεχομενες παυλες εντος πολης και εκτος.78000χλμ καποτε θα εβγαινε και αυτο,νομιζω ειναι μεσα στις φυσιολογικες βλαβες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μάης 17 2019, 18:30

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου,
είπαμε με τον μάστορα μιας και το επόμενο είναι το μεγάλο να μην
φάμε ώρα να λύνουμε για να αντικαταστήσουμε τον θερμοστάτη .
Μιας και είχε φτάσει η ώρα για αλλαγή παραφλού βάλαμε και το καθαριστικό
πριν την αλλαγή .
Ίσως να καθάρισε τον θερμοστάτη γιατί προς το παρόν δείχνει ότι στρώνει .
Τώρα αν ξανακάνει κόλπα στο επόμενο θα γίνει και αλλαγή

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
orivatis1

orivatis1

Τόπος : Λαρισα
Registration date : 31/03/2011

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: : Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Μάης 17 2019, 19:00

Λογικο γιατι και εγω τον αλλαξα λυνοντας για εργασια καθαρισμο τα μπεκ, μια φορα ολα μαζι και τελος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;   Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 06 2020, 00:53

τελικά η αλλαγή ήταν μονόδρομος ....
τέλος καλό ολα καλά και 3 παύλες σταθερά όπως είχε παλιά

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33ncnm10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 33e6ee10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 63u2ip10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 Amzm8k10Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη; - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μηπως ηρθε η ωρα του θερμοστατη;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: