Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vstromstef



Registration date : 15/07/2013

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19 2018, 18:14

Καλησπέρα, έχω στη κατοχή μου ένα V-STROM 650 ABS 2010 μοντέλο με 28000κμ, το αγόρασα καινούργιο από επίσημο αντιπρόσωπο στη Θεσσαλονίκη.
Το πρόβλημα μου είναι το εξής:
Όταν σταθμεύω το όχημα μου 3-4 ΏΡΕΣ χωρίς να το χρησιμοποιώ, το μπροστά φρένο χάνει τη πίεση που έχει στη μανέτα,(η μανέτα τερματίζει στο γκάζι) όταν πατήσω φρένο 5-6 φορές , η πίεση επανέρχεται. στο συνεργείο που πηγαίνω που μέχρι και το 2017 ήταν εξουσιοδοτημένο suzuki, μου είπαν να αλλάξουμε ένα set επισκευεις στη τρόμπα φρένου, και να κάνουμε και μια εξαέρωση.
Έχουμε κάνει αυτό το service στη τρόμπα, με γνήσιο σετακι SUZUKI και την εξαέρωση, αλλά το πρόβλημα μου, συνεχίζεται.

Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το έκτιμούσα πολυ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19 2018, 18:46

ενα εξουσιοδοτημένο δεν ειναι παντα κ καλο συνεργειο..............
πυθανων δεν εγυνε κατι σωστα στο σερβις τις δαγκανας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KAMOYSTAS



Ηλικία : 64
Registration date : 17/11/2016

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19 2018, 20:49

αυτο που περιγραφεις ειναι δυσλειτουργια μοναδας ABS.
σε τετοια περιπτωση δεν αναβει το φωτακι του ABS στο κοντερ,
αλλα ουτε καποιο FI.
μια επισκεψη σε καποιο αλλο συνεργειο που διαθετει
διαγνωστικο suzuki θα λυσει την απορια σου.

η τρομπα δεν φταιει.
υπαρχει ενα μεγαλο κυκλωμα για τα φρενα και η τρομπα
ειναι μαλλον το τελευταιο που χαλαει μονο του.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromstef



Registration date : 15/07/2013

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 20 2018, 13:49

ευχαριστώ πολύ, μάλλον πρέπει να απευθυνθώ σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα. Το κακό ειναι ότι βρισκομαι Κατερίνη, και εδώ δεν εχει. Πρέπει να πάω Θεσσαλονίκη, και έκει θα πάω στα τυφλά, γιατί δεν γνωρίζω κανένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromstef



Registration date : 15/07/2013

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ   ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ Icon_minitimeΔευ Ιουλ 23 2018, 10:17

Καλημέρα, γνωρίζει καποιος να μου πεί κάποιο καλό (εξουσιοδοτημένο η μή) συνεργείο Θεσσαλονίκη για το προβλημα μου με το μπροστά φρένο.
ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΦΡΕΝΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: